Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μητέρα με συμφωνία

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314

ZiziPelagie

# 261 στις 19/8/2018
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 908
'Aρεσαν+: 0%
Καλησπέρα σας...
Εγώ που τώρα το πήρα χαμπάρι το θέμα, να ρωτήσω το θεματοθέτη? Αν η μητέρα μετά τα 3 χρόνια θέλει να μείνει, μπορεί; Κι αν ναι, πού; Στο ίδιο σπίτι με τον πατέρα που δε θέλει ούτε σχέση, ή σε ένα άλλο και πλέον θα φέρονται ως χωρισμένοι;
Ξέρω , ξέρω το θέμα έχει λήξει, αφού συμφώνησαν κι όλας κι έδωσαν τα χέρια (και φαντάζομαι και τα σπερματοζωάρια και μερικούς κύκλους IVF πληρωμένους ήδη) αλλά είναι ειλικρινά ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα από κοινωνικής απόψεως και θα ήθελα αν θα μπορούσες Batahan να μου απαντήσεις (αν δεν έχει απαντηθεί ήδη δλδ και δεν το πρόσεξα)
Αρέσει στο μέλος alisida

maraki_lar_1980

# 262 στις 19/8/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 1.059
Αγαπητή Ζιζη..Ο batahan μας δήλωσε ότι η συμφωνία περιλαμβάνει υποχρεωτική παραμονή της μέλλουσας μητέρας στο κοινό τους σπίτι για τα πρώτα 3 χρονια (συμβίωση),αδιάφορο τι θα κανει η ιδια εκτος σπιτιου κι αν θα επιλέξει να κάνει τη ζωή της(αφου αυτός δε θέλει σχεση μαζι της κι αυτή σαν ανθρωπος έχει και συναισθηματικές/ερωτικές αναγκες...λογική τοποθετηση).(εμενα τα 3 χρονια μου φαίνονται too much!πρότεινα ένα χρόνο καθώς υπάρχει πχ κι ο θηλασμός με τη σκέψη ότι,αν η κοπέλα ενδιάμεσα πχ στον 1ο χρόνο ερωτευτεί κάποιον και νιώσει την ανάγκη να ζήσει απερισπαστη τον έρωτα της,θα είναι πολύ καταπιεστική αυτή η αναγκαστική συνέχισης της συμβίωσης.αλλού να'ναι το σώμα της κι αλλου η καρδια/ψυχή της.ενας χρόνος συμβιβασμού αντέχεται,το παραπάνω είναι βασανιστικό νομιζω)Μετά το πέρας αυτού του χρονικου ορίου,εχει τη δυνατότητα να φυγει απο το σπίτι σπάζοντας τη συγκατοίκηση για τους δικους της λογους,αρκεί να μην θελησει να του πάρει το παιδι,το οποίο θα μπορεί να το βλέπει όσο συχνά θέλει.Εγώ δε θα στεκόμουν στην απουσία ρομαντισμού/αγαπης που ανέφεραν καποιοι εδω,ουτε στον κυνισμο του μελλοντικού πατέρα(παρολο που σκέφτεται εγωιστικά κατα βαση,ως κινητρο πισω απο την προτεινομενη συμφωνια εχει την κάλυψη της αναγκης να βιωσει την πατρότητα,ανθρωπινο,και σαφώς δινει και βασικα δικαιώματα στην κοπελα) ή το ότι η τεκνοποίηση έγινε εμπορική συναλλαγή.Άλλωστε πολλά ζευγάρια σήμερα καταντούν δύο ξένοι συν τω χρόνω...Δλδ αυτη είναι μια περίπτωση που συμβαίνει κατά κόρον στην κοινωνία.Εκεί τι γίνεται?ουσιαστικά μια ατυπη συμφωνία δεν έχει το ζευγάρι ότι μένουμε μαζί για τα παιδιά πχ ή για οικονομικούς λογους κι ο καθένας κάνει τη ζωή του?εκει το ότι τους τελειωσε το συναισθημα δε μας χαλάει?δλδ το προσυμφωνημενο μας πείραξε?ανεδαφικό για μενα.Ενήλικες είναι,αν καλύπτονται από τους όρους της,δε βρίσκω πρόβλημα.Ο καθένας τους για καποιους λόγους το κάνει.Εχουν ομως ενα κοινο στοχο/σκοπο,την απόκτηση παιδιου.Ο Μπαταχαν γιατί ειδε και αποειδε με τις γυναίκες όντας σε ηλικία που θέλει οικογένεια ενω η κοπέλα απλα δεν έχει σχέση αυτή την περίοδο ενώ έχει χτυπήσει εδώ και καιρό το βιολογικο της ρολόι που λένε και πιεζεται εσωτερικα.Αυτά.
Αρέσει στο μέλος alisida

ZiziPelagie

# 263 στις 19/8/2018
author
Μαρια σε ευχαριστώ πολύ.Αν η κοπέλα θέλει να μείνει, όμως, μπορεί;

achinos

# 264 στις 20/8/2018
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.027

Παράθεση:
Σχόλιο # 263 από ZiziPelagie
Μαρια σε ευχαριστώ πολύ.Αν η κοπέλα θέλει να μείνει, όμως, μπορεί;

δεν βρήκε άλλο τρόπο να της πει ότι την αγαπάει κ τη θέλει για πάντα τι να κάνουμε...

σεβασμός στους ανήμπορους

Αρέσει στο μέλος alisida

maraki_lar_1980

# 265 στις 20/8/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Ναι μπορεί,Ζιζη, να μείνει όσο θέλει.

ZiziPelagie

# 266 στις 20/8/2018
author

Μάλιστα!

Ανακεφαλαίωσις:

Τη θέλει για μάνα του/των παιδιών του, τη θέλει για πάντα στο σπίτι του να μένουν μαζί...
αλλά δεν τη θέλει για σχέση/γυναίκα του!(Υποθέτω ότι η IVF βγαίνει εκτός συζήτησης. Μάλλον θα γίνει φυσιολογική σύλληψη)

Έχει δει κανένας άλλος το παράλογο που καθόσαστε 14 σελίδες και συζητάτε απλώνοντας επιχειρήματα, ή έκανα πρώτη τη φοβερή ανακάλυψη???

Πάω να αυτό-κεραστώ ένα παγωτό για να με ανταμείψω για τη λύση του προβλήματος! 

Αρέσει στο μέλος alisida

Paralia48

# 267 στις 21/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 6.694

Παράθεση:
Σχόλιο # 266 από ZiziPelagie

Μάλιστα!

Ανακεφαλαίωσις:

Τη θέλει για μάνα του/των παιδιών του, τη θέλει για πάντα στο σπίτι του να μένουν μαζί...
αλλά δεν τη θέλει για σχέση/γυναίκα του!(Υποθέτω ότι η IVF βγαίνει εκτός συζήτησης. Μάλλον θα γίνει φυσιολογική σύλληψη)

Έχει δει κανένας άλλος το παράλογο που καθόσαστε 14 σελίδες και συζητάτε απλώνοντας επιχειρήματα, ή έκανα πρώτη τη φοβερή ανακάλυψη???

Πάω να αυτό-κεραστώ ένα παγωτό για να με ανταμείψω για τη λύση του προβλήματος! 

Βρε ζιζηπελαγί και γω το ρώτησα με τη σύλληψη

maraki_lar_1980

# 268 στις 22/8/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Ζιζη το ίδιο σκεφτήκαμε... (αυτό που λέει και η Αχινουλα πιο πάνω...)Αν δεν ηθελε να κανει σχεση μαζι της,θα έβαζε στη συμφωνία μετά τη γέννηση του παιδιού αντε και μερικούς μηνες αργότερα (λογω θηλασμου) εκείνη υποχρεωτικά να φύγει από το σπίτι.Εγώ του το ειπα...γιατι διατυμπανίζεις οτι δε θελεις σχεση?μα η καθημερινή τριβή δημιουργεί ένα είδος σχεσης ετσι κι αλλιως,ειτε αναπτυχθούν πιο βαθιά συναισθήματα είτε όχι.Οπότε μαλλον τη γουσταρε εξαρχης σαν γυναικα και μη εχοντας το θάρρος να της το πει,βρήκε αυτόν τον ανορθόδοξο τρόπο να την κρατήσει κοντά του...Δεν ηταν σιγουρος προφανώς για την αμοιβαιότητα των συναισθημάτων (μπορεί να είχε φάει και πορτα αρχικά) και ξέροντας την απελπισμενη ανάγκη της κοπέλας για απόκτηση απογονου, πάτησε πάνω εκεί για να πετύχει το σκοπό του,να την έχει κοντά του με την ελπίδα να τον ερωτευτεί κι αυτή.Βρε λες να είναι όντως έτσι?
Αρέσει στο μέλος alisida

marie_la_journaliste

# 269 στις 8/11/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 227

εγω δε κατηγορώ τίποτα

είπες οτι τον γνωρίζεις...άρα ξερεις και τι ανθρωπος ειναι στην πραγματικοτητα! ασε γιατι εχουμε δει και τους τρελους έρωτες πως καταλήγουν στα σκουπίδια. Σκοτωμενοι στα δικαστήρια τραβολογώντας ξοπίσω  τους τσούρμο παιδιά! Αν μπορούσα να κάνω κατι τέτοιο θα το κανα! το σιγουρο είναι οτι δε θα επέτρεπα σε κανεναν να ασκήσει κριτική πανω σ αυτο. είναι κατι που αφορά εσένα και μόνο εσένα αυτή η απόφαση,,,ανοιξε το μυαλο σου...καθάρισε το  ...και μη ακους αυτους που λενε καλα το παιδι το ρώτησες; οι περισσότεροι απ  αυτούς δε ξέρουν τι τους γίνεται...

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost