Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μητέρα με συμφωνία

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Batahan

# 41 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%
Panagiotis πολλοί θα το κάνουν,δεν μπορεί να είναι ο μοναδικος. Αυτοί στην μενσα που είναι έξυπνοι δεν θέλουν σύζυγο.Εγω που πάντα ήμουν υπέρ του γάμου να μην κάνω τζάμπα τεστ ε;

Sourya

# 42 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παναγιωτάκη παιδί μου ,είσαι κι εσύ μέλος στη Μένσα;

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από panagiotismp90

μηπως ειναι ενας αδυνατος με αραιωση μαλλιου?

γτ στη μενσα εχω ακουσει μια τετοια περιπτωση.

Mindthegap-

# 43 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.691

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Batahan
Η μια κλαιγόταν γεροντοκόρη έμεινα,δεν έχω σχέση,δεν έχω δουλειά,δεν έχω λεφτά,ποτέ θα γίνω μάνα εγώ... οπότε την απάντησε ο άλλος κάνε μου ένα μωρό μέσα στο 2019 και όλα στα λύνω εγώ εκτος της σχέσης. 

Α... δεν ελεγα τιποτα αλλο  ...οντως απελπισμενοι και οι δυο τους...

Το μωρο τι σας φταιει...;;;

ΥΓ. Anassa διορθωνω στο ποστ που σου εγραψα

...και ιδανικο αντρα για σχεση...εννοω δεν ειναι τα κριτηρια αυτα..

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Lena_7_

calm_balance

# 44 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητέ το οποιοδήποτε παιδί έχει ψυχή.. που όλα τα εκατομμύρια του κόσμου

δεν μπορούν να καλύψουν τα κενά της όταν ο πατέρας σκέφτεται έτσι και η μητέρα αναλόγως.

Είμαι παιδί πολύ ευκατάστατου πατέρα σε πληροφορώ, τον φίλο σου δεν τον ξέρω όμως

από τα λεγόμενά σου σκέφτεται μόνο με το κεφάλι και τα λεφτά και όχι με την καρδιά 

πράγμα που θα δημιουργήσει στάνταρ ένα εκατομμύριο κενά στο παιδί.

Και φυσικά η απάντησή μου είναι όχι.. γιατί ο φίλος σου θέλει να καλύψει τα δικά του κενά

με αυτό το παιδί... Λυπάμαι αλλά κάποτε θα θυμηθείτε όλα αυτά που έχω πει

στο θέμα σου 

Το μόνο που λυπάμαι αν συμβεί αυτό που λες είναι το ίδιο το παιδί 

και κανένας από τους δύο γονείς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Batahan
Calm_balance το θέμα είναι τι θα απαντούσες εσυ. Δεν είμαι εδώ για να κάνω debate για το αν αυτός έχει ψυχολογικά,μικρό πέος,θέλει γίνει πατέρας γιατί είναι άλιεν και θέλει ανθρώπινο dna. Προφανώς δεν μπορείτε να δεχτείτε τα δεδομένα κάποιες. Κάποιος αναλαμβάνει όλα τα έξοδα σας για 3 χρόνια και για όσο η μοναδική απασχόλησης σας είναι με το μωρό που θα κάνετε μαζί. Χωρίς να είστε ζευγάρι. Θα μένεις όπου μένει το μωρό και ο μπαμπάς φαντάζομαι . Οι τρεις σας και ίσως βοηθό αν θες. Λες Ναι ή όχι;

anassa_

# 45 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Την "τύχη" την ρυθμιζεις προσθέτοντας ή αφαιρώντας όρους στο συμβόλαιο... 

Με δεδομενο τον κοινό γονεϊκο στόχο... 

Δεν κάνεις κάτι που δεν θέλεις, αν είναι να σε αποκόψει από  το παιδί στα 3 χρόνια ας νοικιάσει παρένθετη ...

Εγώ το βλέπω ως συζητήσιμο προξενιό. .. 

Εγγυήσεις κ να δωθουν δεν μπορείς να πάρεις από πουθενά για αιώνιο έρωτα κ συμβίωση. 

Και στις καλύτερες συνθήκες η ζωή είναι απρόβλεπτη κ ζωές χάνονται( γονείς/παιδιά) κ αγάπες τελειώνουν κ περιουσίες "καίγονται"...

Αυτά  κ τέλος από εμένα στο θέμα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Mindthegap-

Που ακριβως βρικεις την τυχη βρε anassa...;;

Επειδη εχει  λεφτα, πτυχια κλπ...;;;

Αυτα δεν κανουν ιδανικο εναν αντρα για μπαμπα, ουτε καν αντρα για σχεση...τι λεμε τωρα...;;;

Εγω παλι ξερεις τι βλεπω;;; 

Μια απελπισμενη-ανωριμη  κοπελα στα 30 ...που της γινεται μια προταση απο εναν επισης απελπισμενο-ανωριμο  αντρα 

Αυτη χωρις δουλεια, σχεση κλπ...αυτος προλαβε και μπουχτησε απο την ματαιδοξια των γυναικων..κρινοντας οτι ολες ειναι ακαταλληλες. 

Οκ...δεν θα πω κατι παραπανω...

Αρέσει στο μέλος alisida

jane_do

# 46 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η μια δεν έχει κλείσει ακόμα τα 30 και κλαίγεται ότι έμεινε γεροντοκόρη εν έτει 2018, ο άλλος πρόλαβε και απογοητεύθηκε από τις γυναίκες στα 30 του...μάλιστα...

Και για να απαντήσω στο θέμα,εγώ θα δεχόμουν...είναι πολύ καλή η συμφωνία!

Mindthegap-

# 47 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.691

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από jane_do

Αντε με το καλο...Κι εγω νονα...

Κατα προτιμηση αγορακι να ειναι...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Lena_7_

# 48 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.744

Και θα αφησεις την καριερα στο εκλογικο σωμα για αυτον στην Pensa...sorry Mensa  ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Batahan
Panagiotis πολλοί θα το κάνουν,δεν μπορεί να είναι ο μοναδικος. Αυτοί στην μενσα που είναι έξυπνοι δεν θέλουν σύζυγο.Εγω που πάντα ήμουν υπέρ του γάμου να μην κάνω τζάμπα τεστ ε;

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από jane_do

Η μια δεν έχει κλείσει ακόμα τα 30 και κλαίγεται ότι έμεινε γεροντοκόρη εν έτει 2018, ο άλλος πρόλαβε και απογοητεύθηκε από τις γυναίκες στα 30 του...μάλιστα...

Αρέσει στα μέλη Enikos, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 49 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

..και μελος Mensa...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από ZHLIASOY
Σαφως θα του ελεγα οχι!!!Το παιδι δεν αγοραζεται με χρημα .Ασε που κατι δεν μου καθετε καλα σε ολο αυτο το στορι ..Νεος ευκαταστατος μορφωμενος καλο παιδι..κ δεν μπορει να βρει μια κοπελα για να παντρευτει?.Χμ..που ειναι η παγιδα?

Αρέσει στα μέλη Enikos, ZHLIASOY

Lena_7_

# 50 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Μονο που στα προξενια η στους συμβιβασμενους γαμους ηταν κανονικο ζευγαρι, κατα καποιο τροπο, 

αυτος δεν θελει ουτε σχεση, ουτε γαμο, ...αγοραζει μητρα και με χρονικο οριο ...

κανεις λαθος  συγκριση...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από anassa_

Την "τύχη" την ρυθμιζεις προσθέτοντας ή αφαιρώντας όρους στο συμβόλαιο... 

Με δεδομενο τον κοινό γονεϊκο στόχο... 

Δεν κάνεις κάτι που δεν θέλεις, αν είναι να σε αποκόψει από  το παιδί στα 3 χρόνια ας νοικιάσει παρένθετη ...

Εγώ το βλέπω ως συζητήσιμο προξενιό. .. 

Εγγυήσεις κ να δωθουν δεν μπορείς να πάρεις από πουθενά για αιώνιο έρωτα κ συμβίωση. 

Και στις καλύτερες συνθήκες η ζωή είναι απρόβλεπτη κ ζωές χάνονται( γονείς/παιδιά) κ αγάπες τελειώνουν κ περιουσίες "καίγονται"...

Αυτά  κ τέλος από εμένα στο θέμα  

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Sivilla_I

# 51 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
            Οι κανονικότητες
           του ζευγαρώματος

είναι πολύ καλά ριζωμένες

μέσα μας

Ακόμα κι όταν αυτές οι κανονικότητες
υπήρχαν και επιβίωσαν μόνο και αποκλειστικά ως συναλλαγές
με είδος και σε είδος
Ακόμα κι όταν ανατομικά μέρη της γυναίκας
έπαιρναν αξία (χρηματική)
κατά τη συναλλαγή μεταξύ των οικογενειών

γιατί ο σκοπός ήταν να παραμείνει η περιουσία στην οικογένεια
με τη συγκεκριμένη ιεραρχία που όριζε η εποχή.

Οι κανονικότητες λοιπόν
                       ορίζονται στην κάθε εποχή
                       απο τις ανάγκες των ανθρώπων

και οι θεσμοί αλλάζουν-μετατρέπονται-καταργούνται-αντικαθιστώνται
                       αναλόγως της χρησιμότητάς τους

(βλ σχετικά "παρένθετη μητέρα"-νομοθεσία στην εε κλπ)
Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Hrakleitos3

# 52 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εκτος απο την τακτοποιηση των λογαριασμων κλπ,καλο ειναι ο φιλος σου να βαλει τη γυναικα αυτη να υπογραψει συμβολαιο με συγκεκριμενους ορους,για να μην τρεχει και δε φτανει αργοτερα...πχ,το παιδι που θα κανει να ειναι αγορακι,να εχει γαλανα ματια,να ζυγιζει 3.200,να μπορει στα 2 πρωτα του χρονια να απαγγελει Ομηρο,να παιζει πιανο και να λυνει διαφορικες εξισωσεις(να εχει δλδ τη νοημοσυνη του μπαμπα που εκανε τα ψευτοτεστ της μενσα και αποδειχτηκε πανεξυπνος)...κατα τα αλλα,αν και οι δυο ενηλικες αποφασισουν οτι αυτο θελουν απο τη ζωη τους,εμας δε μας πεφτει λογος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Batahan
Harrier23 εμένα και οι δυο είναι φίλοι. Κελεπούρι δεν ξέρω τι εννοείς. Είναι 33,PhD,αυτοδημιούργητος,έχει ήδη βγάλει το πρωτο εκατομμύριο της ζωής του,μέλος της mensa και καρδιά πραγματικά καλή. Δυσκολεύεται να βρει γιατί δεν υπάρχουν κατάλληλες. Τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ που είμαι τζιμάνι παιδί και σίγουρα δεν με θέλουν για τα λεφτά μου ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Batahan

Μητέρα με συμφωνία

Ειναι ερώτηση φιλης και θα ήθελα να απαντήσουν γυναίκες παρακαλώ.

Κάποιος ο οποίος γνωρίζετε αλλά δεν είστε ζευγάρι σας κάνει την εξής δήλωση :«Έχω ζήσει,είμαι επαγγελματικά αποκατεστημένος,έχω λύσει το βιοποριστικό θέμα,είμαι καλό παιδί,υγιής,όμως δεν έχω βρει την κατάλληλη γυναίκα για να κάνω οικογένεια. Θέλω να γίνω πατέρας. Θέλω να μου κανείς ένα μωρό. Για 3 χρόνια θα μένουμε στο ίδιο σπίτι και μηνιαία θα μπαίνουν στον λογαριασμό σου 1500€ για προσωπικά έξοδα,σμαρτάκι για τις δουλειές του μωρού και όλα. Μετά τα 3 χρόνια,αν θες να φύγεις είσαι ελεύθερη,το μωρό μένει με τον μπαμπά και μπορείς να το δεις όποτε θελεις.»Αλήθεια λέει σε όλα. Είναι καλό παιδί,μορφωμένος,σίγουρα θα γίνει καλός πατέρας και το μωρό θα είναι πριγκιπόπουλο. Με το μωρό θα έχω πάντα επαφή σαν μαμά και να μην φύγω ποτέ από το σπίτι.
Τι θα του απαντούσατε;

anassa_

# 53 στην 1/8/2018
author

Ξαναδιαβασε το συμβόλαιο καλέ  ... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Lena_7_

Μονο που στα προξενια η στους συμβιβασμενους γαμους ηταν κανονικο ζευγαρι, κατα καποιο τροπο, 

αυτος δεν θελει ουτε σχεση, ουτε γαμο, ...αγοραζει μητρα και με χρονικο οριο ...

κανεις λαθος  συγκριση...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

anassa_

# 54 στην 1/8/2018
author

Ο κάθε ενήλικας δικαιούται να ορίσει την οικογένεια του ... 

Αλλάζει ο θεσμός...δεν γνωρίζω πόσο πιο εμπορικός γίνεται από οτι ηταν στο παρελθόν το σίγουρο είναι πως γίνεται περισσότερο ειλικρινής ...
Μετα τις δοκιμες με την μη προίκα ,την μη παρθενία , τον ρομαντικό έρωτα η γυναίκα πεζή κ ο ανδρας στον γάιδαρο, το αντιθετο... τη βιομηχανική επανάσταση κ την ισότητα...τα αμέτρητα διαζύγια  ... το πιανου είναι βρε γυναίκα το παιδί  
υιοθεσίες από κανονικα κ γκευ ζευγάρια. ..παιδιά του σωλήνα παρενθετες 
μονογονεϊκές από άποψη κ κατεψυγμένο σπέρμα 
Από πρόσφατους φόνους βρεφων

Τώρα αυτό που θίγει το θέμα  που στην ουσία ανέκαθεν συνέβαινε κεκαλυμμένα μας πειράζει. ..
Αρέσει στα μέλη alisida, Eimai_

Kristina_

# 55 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 1.481

Ελα βρε λενα, γιατι πιστευεις οτι δεν υπαρχουν και τετοιοι?

Εγω ειχα γνωρισει καποτε εναν που το ειχε κανει! Μεγαλωνε μονος του το παιδι, ωριμοτατος, (ειχε και αλλα παιδια) ηταν πολυ μορφωμενος λεμε, καταξιωμενος και οχι ασχετος με το θεμα ψυχη (πιο ειδικος δε γινεται...) 

Η επαγγελματικη του αποψη ηταν λιγο πολυ "αν δεν υπηρχε αυτος ο διακανονισμος με τη μανα, το παιδι απλα δε θα υπηρχε...τωρα υπαρχει και εχει μια καλη ζωη μαζι μου..."

Αβυσσος λεμεεε

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Lena_7_

Δηλ. εσυ τωρα πας να μας πεισεις

οτι υπαρχει  ενα καλο παιδι και μορφωμενο,

που θελει να μεγαλωσει ενα ανθρωπακι, το παιδι του,

χωρις μανα...και δεν ξερει ο μορφωμενος τι επιπτωσεις εχει αυτο...

Σορι, δεν πειθεις...

Αρέσει στα μέλη alisida, Eimai_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 56 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 1.481

Εμενα στα σοβαρα τωρα κακο δε μου φαινεται...αν θελουν και οι δυο να κανουν παιδι, δεν φαινεται προοπτικη σχεσης με αλλο στον οριζοντα, θεωρει ο ενας τον αλλο καταλληλο...γιατι οχι???

Και σιγα τη συναλλαγη...θα καθεται σπιτι και θα φροντιζει το παιδι της (φουλ ταιμ απασχοληση) και ο πατερας θα αναλαβει τα υπολοιπα...δεν ειναι και καμια σοβαρη χρηματικη συναλλαγη βρε παιδια...αν τον γνωριζει και το  θεωρει οκ για πατερα του παιδιου της...γιατι οχι???

Και στο κατω κατω ειναι πιο καταλληλοι γονεις καποιοι αλλοι η ειναι πιο καταλληλες οι συνθηκες τους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Batahan
Calm_balance το θέμα είναι τι θα απαντούσες εσυ. Δεν είμαι εδώ για να κάνω debate για το αν αυτός έχει ψυχολογικά,μικρό πέος,θέλει γίνει πατέρας γιατί είναι άλιεν και θέλει ανθρώπινο dna. Προφανώς δεν μπορείτε να δεχτείτε τα δεδομένα κάποιες. Κάποιος αναλαμβάνει όλα τα έξοδα σας για 3 χρόνια και για όσο η μοναδική απασχόλησης σας είναι με το μωρό που θα κάνετε μαζί. Χωρίς να είστε ζευγάρι. Θα μένεις όπου μένει το μωρό και ο μπαμπάς φαντάζομαι . Οι τρεις σας και ίσως βοηθό αν θες. Λες Ναι ή όχι;

Αρέσει στα μέλη Eimai_, maraki_lar_1980

frog13

# 57 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωραιοποιείτε καταστάσεις νομίζω,όπως άλλωστε έκαναν όλες οι περασμένες γενιές ...

Και είναι φυσικό νομίζω γιατί δεν χωνεύεται αλλιώς...

Στην ουσία υπάρχει ένα καθαρό ξεπούλημα σε αυτή την συναλλαγή..και δεν είναι υλικό αυτό!

Αν υποθετικά  πάντα...δεν εξελιχτεί στο ρομαντικό φαντασιακό σενάριο που κοιμίζει συνειδήσεις ...και μετά την λήξη του συμβολαίου της "αγοράς" ,ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...!

Δεν το βλέπω απλό...αλλά δεν έχω και μητρικό ένστικτο εγώ...!

panagiotismp90

# 58 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.668

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Batahan

τα πρωτα 3 ετη θα μενει η κοπελα μαζι με το φιλο σου ή σε αλλο χωρο?

panagiotismp90

# 59 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.668

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Sourya

Παναγιωτάκη παιδί μου ,είσαι κι εσύ μέλος στη Μένσα;

ειναι περιτη η ερωτηση σας κυρια σουρια μου, απ τα ιδρυτικα στελεχη!

Lena_7_

# 60 στις 2/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#55 Κριστιν μου, ολα υπαρχουν, αλλα αυτοι οι μορφωμενοι και πανεξυπνοι της Μενσα δεν εχουν ιδεα απο ψυχολογια παιδιου; Ας μην πουμε τα ευνοητα για την συμβολη της παρουσιας και της αγαπης της μανας κλπ, ενος σταθερου οικογενειακου περιβαλλοντος κλπ. Εδω δεν κοιταμε να αξιολογησουμε αν ειναι συμφερουσα η συμφωνία και για ποιον. Αυτοι οι δυο άνθρωποι, που δεν θαχουν σχεση μεταξυ τους, δε θα αναπτυξουν καποια στιγμη προσωπικη ζωη; Και πως θαναι ολο αυτο; Αυτος, αυτη, το παιδι, και απο καμμια σχεση ο καθενας τους; Τι σχεση δηλ..σχεσεις κατα καιρους...η λες θα μονασουν για το μεγαλωμα του παιδιου;
Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε