Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αιωνιοτητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Sourya

# 21 στις 6/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Γι αυτό λεμε υπαρχουν οι οάσεις χρόνου όπου αν βαρεθείς έρχεσαι πάλι στην ζωή.ζΤωρα βέβαια δεν ξέρω σε πιο σύμπαν και ως τι!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από __mikeman

Πω ρε και φαντάσου να έχει δίκιο η θρησκεία και όντως να είμαστε αιώνιοι...

Γιάτι απο όσο ξέρω δεν λέει ότι θα είμαστε και σε μια κατάσταση "νιρβάνα" οπότε δεν θα παίρνουμε και χαμπάρι...εγώ ξέρω ότι λέει ότι θα αναστηθούμε με τα σώματα μας και θα κατοικούμε σε μια νέα Γη, παρέα με το Θεο...σε υλικό σύμπαν, απλώς χωρίς τα "ψεγάδια" του τωρινού...

Και όχι για 1000 χρόνια...όχι για ένα εκατομμύριο...όχι για ένα δισεκατομμύριο ή τρισεκατομμύριο...ΑΙΩΝΙΑ...παρέα με τους ίδιους και τους ίδιους, και τελειωμό να μην έχουν τα χρόνια...όσα και να έχουν περάσει άλλα τόσα θα έχεις μπροστά σου...καμία απόδραση...

Παναγία μου...εμένα πάντως δε μ'αρέσει...

Και αυτά άμα ανήκεις στους εκλεκτούς έτσι? Γι'αυτούς που θα βράζουν αιώνια στη Λιμνη της Φωτιάς...καήκανε κυριολεκτικά...

Τώρα βέβαια αυτά τα λέω γιατί τη ζωή την ξέρω οπως την έχω ζήσει σε αυτήν την Γη...μπορεί στην καινούρια Γη να αλλάξω τροπάρι και να λέω "τι να σου κάνουν ενα εκαντοντάκις εκατομμύρια χρόνια...δώσμου κιάλλα μπάρμπα"...

Kristina_

# 22 στις 6/8/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.412
'Aρεσαν+: 0%

Αμα ομως υπαρχουν τριγυρω μας τοσες ψυχες, τοτε γιατι δε μου κανει τσααα μια 

Και για να σοβαρευτω λιγακι...αμα υπαρχουν ψυχες και ειναι σε μια αλλη "δισταση" και επικοινωνια μεταξυ μας δεν παιζει ...τοτε ποιος ο λογος να προβληματιζομαστε εμεις τωρα...λιγακι χαμενος κοπος μου φαινεται εμενα...της απλοικης υλιστριας που σκεφτομαι "ας ειμαι καλα με το σημερα και αυριο δεν ξερω τι ξημερωνει"

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Sourya

Λέμε Κριστίνα πως το σώμα μεν πεθαίνει ,η ψυχή όμως όχι.Φυσικα δεν πιστεύω πως πηγαίνει στον παράδεισο ή στην κόλαση, αυτά και τα δύο τα ζούμε εδώ στην γη.Πιστευω πως ανακυκλώνεται σε διαφορετικα σώματα η μεταβαινει σε ένα άλλο σύμπαν... Πιες και για μένα μια πινα κολαντα ,είναι το αγαπημένο μου.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Prinsces

# 23 στις 6/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ δεν θέλω να βρεθώ σε άγνωστο σύμπαν προτιμώ εδώ πάλι αλλά αυτήν την φορά σαν αγόρι.Να μάθω επιτέλους τι έχουν στο κεφάλι τους μέσα.

Sourya

# 24 στις 6/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχε τις κεραίες σου ανοιχτές, ποτέ δεν ξερεις!Εγώ έχω ανήσυχο πνεύμα και μου αρέσει να ασχολουμαι .Εσύ πάλι καλά κάνεις και σκέφτεσαι έτσι

alisida

# 25 στις 8/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452
'Aρεσαν+: 0%

δηλαδη (?)

Ερχομαι στη ζωη ως αλουμινενιο κουτακι μπυρας 

...Με ανακυκλωνουν μαζι με δεκαδες αλλα κουτακια και μας φτιαχνουν αλουμινενια πορτα .

..Τωρα ειμαι μερος αυτης της πορτας και σκεφτομαι και ακουω ακομα τον ηχο της μπυρας που καποτε περιειχα ...

Θυμαμαι τη γευση της ,προσπαθω να επικοινωνησω με τα υπολοιπα μερη της πορτας ..

.Θυμουνται και αυτα το περιεχομενο τους ,τη γευση που περιειχαν ,χυμο,αναψυκτικο,σαρδελες και ντολμαδακια ισως...

Αλλες εμπειριες ,δεν μπορουν να καταλαβουν οτι η ζωη μου ηταν ρευστη και δεν μπορω να καταλαβω οτι ηταν παστοι ...

Δροσιστικη η ζωη- τους λεω- ...γλυκια και απαλη - μου λεει το πρωην κουτακι πορτοκαλαδας -.

..Σκληρη ,αρμυρη και πικρουτσικη - μας λεει το πρωην κουτακι του τονου ... 

Πως να συνενοηθουμε ,,,

Μαλλωνουμε αλλα ειμαστε αναγκασμενοι να συνυπαρχουμε εκει,κολημενοι ο ενας με τον αλλο ..

.Η μονη ελπιδα μας ειναι η αναμονη ...Καποτε θα ανακυκλωθει και η πορτα και τοτε ισως ελευθερωθουμε ...

Ή μπορει να εγκλωβιστουμε σε μια σκεπη ,που ξερεις ...

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost