Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αιωνιοτητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Sourya

# 1 στις 4/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αιωνιοτητα

Ο κόσμος όπως τον γνωρίζουμε είναι μια φούσκα χρόνου τοποθετημένος στην αιωνιότητα, που δίνει νόημα στη ζωή. Αυτός που βαριέται πολυ την αιωνιοτητα, αιωνιότητα είναι αυτή πως να μη βαρεθείς; Κάνει μια βουτιά χαλαρωσης στο χρόνο και στην άγνοια.Ξεχνας όσα ξέρεις , που ειναι πολλά,και έρχεσαι σ αυτόν τον κοσμο που είναι μια οαση χρόνου. Ο θεός δημιουργησε τις οάσεις χρόνου για αυτούς τους αιώνιους που ήθελαν μια αλλαγή. Φανταστείτε τι βαρετό θα ήταν να ζεις στην αιωνιότητα. Θα σας φανούν περιεργα ,δεν ξέρω αν είναι αλήθεια  ή τρελές του μυαλού μου.

erxomaitora

# 2 στις 4/8/2018
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Ευβοίας / Δροσιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 141
'Aρεσαν+: 0%

Και να σκεφτείς ότι ο Θεός...

δεν έφτιαξε καν ρολόι.εμάς τι μας έπιασε;

Το μέλος erxomaitora έχει επισυνάψει το αρχείο: κατάλογος ρολοι.jpg (4.66KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 115 φορές
Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY

Enikos

# 3 στις 4/8/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Οι αιωνιοι, δεν εχουν νταραβερια με τον χρονο για να βαρεθουν τα οσα συμπεριλαμβανει, ως δραστηριοτητες...ειναι ελευθεροι, βιωνουν το...αει.

Εδω, σε αυτην την "χρονικη οαση", οι αιωνιοι μπορει να ερθουν για να βοηθησουν τους δοκιμαζομενους, οι οποιοι δεν εχουν εξασφαλισει καμια αιωνιοτητα...ακομα. Και απλα προσπαθουν να εξελιχθουν μεσα απο εσφαλμενες διαδικασιες τις περισσοτερες φορες.

Και να τους αφυπνισουν απο την πλανη, η οποια αφορα τους επηρεασμους της συνειδησης απο τους υπολοιπους συγκατοικους της "οασης χρονου" η και απο επιλογη του ενος εκαστου.

Δυσκολο και βαρυ εργο για τους αιωνιους, διοτι η θλιψη τους ειναι μεγαλη οταν οι της "οασης χρονου" δεν μπορουν η δεν θελουν να επικοινωνησουν μαζι τους...

Νομιζω...

Αρέσει στα μέλη ogresa, Eimai_ και σε ακόμα 2 μέλη.

calm_balance

# 4 στις 4/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε καλό δρόμο είσαι αγαπητέ...

Sourya

# 5 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου Ενικε. Οι αιώνιοι είμεθα εμείς.Γεννιομαστε ,πεθαίνουμε και ξανά πάλι απ' την αρχή.ο χρόνος δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία όσο ο χώρος στον οποίο κινείται το αθάνατο πνεύμα μας. Ο ανθρώπινος νους γεμάτος από σκέψεις του παρελθόντος του παρόντος του μέλλοντος με προβλήματα,  αντιξοότητες ,θυμους,στενοχώριες και λίγες χαρές δεν αντιλαμβάνεται τον χρόνο που κιλάει δίπλα του σαν ορμητικό ποτάμι.

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 2d310887b101ac1bdaaadcbbebae7252.jpg (101.76KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 92 φορές

Sourya

# 6 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα δεν ξέρεις; Προσπαθούμε αιώνες τώρα όχι να τον φτάσουμε μα να τον ξεπεράσουμε!!

Παράθεση:

Σχόλιο # 2 από erxomaitora

Και να σκεφτείς ότι ο Θεός...δεν έφτιαξε καν ρολόι.εμάς τι μας έπιασε;

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από erxomaitora

Και να σκεφτείς ότι ο Θεός...δεν έφτιαξε καν ρολόι.εμάς τι μας έπιασε;

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 0749581f6771e1c505c6c23023801a84.jpg (61.97KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 93 φορές

maraki_lar_1980

# 7 στις 5/8/2018
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 48
Απαντήσεις: 1.471

Σουρυα...

Ωραιο και ενδιαφερον το θεμα σου, αλλα εχω αποριες...

Γραφεις...

"Γεννιομαστε, πεθσινουμε και ξανα απο την αρχη".

1.Μετα το θανατο τι υπαρχει?ποια ειναι/πω ς εξασφαλιζεται η αιωνια ζωη?στους ουρανους?με τη μετεμψυχωση?τι?

2.Σε ποιο χωρο θεωρεις πως κινειται το αθανατο πνευμα μας(οκ η ψυχη δε πεθαινει το σωμα μονο αποσυντιθεται λενε) οταν πεθανουμε?ειναι στατικο?

3.Και γιατι οι χαρες να μην ειναι περισσοτερες απο τις λυπες?

Αρέσει στο μέλος archagellos

Enikos

# 8 στις 5/8/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καταλαβα το σκεπτικο σου, απλα το πηρα τοις μετρητοις που λεμε. Και ξεχωρισα τους αιωνιους, απο τους υποκειμενους στην διαδικασια του πηγαινε ελα.

Οι μεν αιωνιοι ειναι πλεον αυλοι, ασωματοι, επιφορτισμενοι με αλλες ενεργειες στο συμπαν. Πες τους Αγιους, πες τους Αγγελους, πες τους οπως θες, αλλα ειναι πλεον ολοκληρωμενες πνευματικα οντοτητες.

Οι δε εμεις, ζουμε σε στενα χρονικα πλαισια (κατα συμβασιν, οχι κατ' αναγκην) με υλικη υποσταση και εξελισσομαστε, κατα το πνευμα και οχι κατα την υλη η οποια ειναι κατι φθαρτο. Μολις φτασει λοιπον η υλη μας στην πληρη φθορα της, μετοικουμε στην διασταση των πνευματων. Για να κανουμε τον απολογισμο μας. 

Για το αν επανερχομαστε (οι ιδιοι), μετα βιας μπορουμε να το ισχυριστουμε σαν πραγματικοτητα διοτι...

Και ετσι να ειναι, εμεις ως ολοτητα πλεον ειμαστε κατι νεο. Δεν ειμαστε το προηγουμενο που εκλεισε εναν κυκλο του. Αποτελουμαστε απο το ιδιο πνευμα, το οποιο εχει σιγουρα τις καταγραφες απο τον προηγουμενο κυκλο, αλλα σε βοηθητικη μορφη (φιλτραρισμενη). Και φυσικα, ενα ολοκαινουργιο οχημα (σωμα).

Με αυτη την μοναδικη παλι μορφη, συνεχιζουμε το μαθημα απο εκει που ειχαμε μεινει ακριβως, με προθεση την εξελιξη μας.

Και ειναι πολυ αοριστη η εννοια του χρονου (ως προς το τι εννοουμε), οταν προκειται για το διαστημα που θα περασουμε στον αυλο κοσμο. Εδω, ενταξει...υπαρχει ως συμβαση ο χρονος για να μετρησουμε την υλικη φθορα μας. Το τι μετραμε με τον συμβατικο μας χρονο εδω, ειναι απλα τα διαστηματα που ξοδευουμε για δραστηριοτητες. 

Η ιδεα της μετεμψυχωσης λοιπον, επειδη αφορα την τωρινη αναγκη μας για επιβεβαιωση της επιστροφης μας εδω (ξερω γω τι μας αρεσε τοσο πολυ!), αφορα τον φοβο του ανθρωπου για να μην χαθει, μην εξαφανιστει. Και το μονο βεβαιο ειναι οτι αυτο ειναι μια ιδιοτητα της υλης η οποια πολυ ευστοχα εχει ονομαστει "συμπαθεια της υλης". Και σιγουρα αφορα την υλη και οχι το πνευμα.

Διοτι οπως και να γινει, η επιστροφη εδω παντα συμπεριλαμβανει ενα νεο πνευμα (καθαρισμενο απο τα του προηγουμενου κυκλου) και ενα ολοκαινουργιο σωμα. Αρα η μετεμψυχωση δεν θεωρειται ασφαλης ελπιδα για την διαιωνιση της επιθυμιας μας να επανελθουμε υπο την συναισθηματικη επιρροη μιας ηδη περασμενης καταστασης-μορφης.

Ετσι μου ειπαν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Sourya

Μα δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου Ενικε. Οι αιώνιοι είμεθα εμείς.Γεννιομαστε ,πεθαίνουμε και ξανά πάλι απ' την αρχή.ο χρόνος δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία όσο ο χώρος στον οποίο κινείται το αθάνατο πνεύμα μας. Ο ανθρώπινος νους γεμάτος από σκέψεις του παρελθόντος του παρόντος του μέλλοντος με προβλήματα,  αντιξοότητες ,θυμους,στενοχώριες και λίγες χαρές δεν αντιλαμβάνεται τον χρόνο που κιλάει δίπλα του σαν ορμητικό ποτάμι.

Αρέσει στα μέλη alisida, ogresa και σε ακόμα 2 μέλη.

Sourya

# 9 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η ψυχή όταν φεύγει από το σώμα πάει στο τάγμα όπου ανήκει κατά το μέτρο της συνειδητοτητας,που ανέπτυξε όσο εργάστηκε αν εργάστηκε στην γη.Αυτοι οι άνθρωποι είναι δίκαιο κατά την γνώμη μου,να έρθουν πάλι στην γη ,να πονέσουν για να ολοκληρωθούν.Οι άλλοι, αυτοί που έχουν τελειοποιηθεί ,έρχονται ως άγγελοι, δίχως πάθη και πόνο,να βοηθήσουν την πεσμένη ανθρωπότητα να ανακάμψει. Όλα αυτά σύμφωνα με το δικό μου σκεπτικό. Πάμε τώρα στις χαρές καοπι λύπες...Η ζωή εχει πονους ,δυστυχίες, απελπισίας αλλά προσπαθούμε να σηκωνόμαστε ελπίζοντας να γευτούμε την ευτυχία.Οταν το αρνητικό συναισθημα μας κυριεύει σε όλο του το εύρος ,μπαίνουμε να το αναλύσουμε.θρηνουμε, επικρίνουμε και ανησυχούμε συνέχεια,τα δευτερόλεπτα μας φαίνονται αιώνες.Αντιθετος την χαρά την προσπερνούμε ,δεν τις δίνουμε την σημασία που τις πρέπει ,δεν την αναλύουμε την βιώνουμε ως δεδομένη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από maraki_lar_1980

Σουρυα...

Ωραιο και ενδιαφερον το θεμα σου, αλλα εχω αποριες...

Γραφεις...

"Γεννιομαστε, πεθσινουμε και ξανα απο την αρχη".

1.Μετα το θανατο τι υπαρχει?ποια ειναι/πω ς εξασφαλιζεται η αιωνια ζωη?στους ουρανους?με τη μετεμψυχωση?τι?

2.Σε ποιο χωρο θεωρεις πως κινειται το αθανατο πνευμα μας(οκ η ψυχη δε πεθαινει το σωμα μονο αποσυντιθεται λενε) οταν πεθανουμε?ειναι στατικο?

3.Και γιατι οι χαρες να μην ειναι περισσοτερες απο τις λυπες?

Sourya

# 10 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μάλλον σωστά σου είπαν . Φυσικά και αν επανέλθουμε θα είμαστε άλλες οντότητες και όχι για να συνεχίσουμε από εκεί που μείναμε.Και ποιος ξέρει αν έρθουμε ως άνθρωποι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Καταλαβα το σκεπτικο σου, απλα το πηρα τοις μετρητοις που λεμε. Και ξεχωρισα τους αιωνιους, απο τους υποκειμενους στην διαδικασια του πηγαινε ελα.

Οι μεν αιωνιοι ειναι πλεον αυλοι, ασωματοι, επιφορτισμενοι με αλλες ενεργειες στο συμπαν. Πες τους Αγιους, πες τους Αγγελους, πες τους οπως θες, αλλα ειναι πλεον ολοκληρωμενες πνευματικα οντοτητες.

Οι δε εμεις, ζουμε σε στενα χρονικα πλαισια (κατα συμβασιν, οχι κατ' αναγκην) με υλικη υποσταση και εξελισσομαστε, κατα το πνευμα και οχι κατα την υλη η οποια ειναι κατι φθαρτο. Μολις φτασει λοιπον η υλη μας στην πληρη φθορα της, μετοικουμε στην διασταση των πνευματων. Για να κανουμε τον απολογισμο μας. 

Για το αν επανερχομαστε (οι ιδιοι), μετα βιας μπορουμε να το ισχυριστουμε σαν πραγματικοτητα διοτι...

Και ετσι να ειναι, εμεις ως ολοτητα πλεον ειμαστε κατι νεο. Δεν ειμαστε το προηγουμενο που εκλεισε εναν κυκλο του. Αποτελουμαστε απο το ιδιο πνευμα, το οποιο εχει σιγουρα τις καταγραφες απο τον προηγουμενο κυκλο, αλλα σε βοηθητικη μορφη (φιλτραρισμενη). Και φυσικα, ενα ολοκαινουργιο οχημα (σωμα).

Με αυτη την μοναδικη παλι μορφη, συνεχιζουμε το μαθημα απο εκει που ειχαμε μεινει ακριβως, με προθεση την εξελιξη μας.

Και ειναι πολυ αοριστη η εννοια του χρονου (ως προς το τι εννοουμε), οταν προκειται για το διαστημα που θα περασουμε στον αυλο κοσμο. Εδω, ενταξει...υπαρχει ως συμβαση ο χρονος για να μετρησουμε την υλικη φθορα μας. Το τι μετραμε με τον συμβατικο μας χρονο εδω, ειναι απλα τα διαστηματα που ξοδευουμε για δραστηριοτητες. 

Η ιδεα της μετεμψυχωσης λοιπον, επειδη αφορα την τωρινη αναγκη μας για επιβεβαιωση της επιστροφης μας εδω (ξερω γω τι μας αρεσε τοσο πολυ!), αφορα τον φοβο του ανθρωπου για να μην χαθει, μην εξαφανιστει. Και το μονο βεβαιο ειναι οτι αυτο ειναι μια ιδιοτητα της υλης η οποια πολυ ευστοχα εχει ονομαστει "συμπαθεια της υλης". Και σιγουρα αφορα την υλη και οχι το πνευμα.

Διοτι οπως και να γινει, η επιστροφη εδω παντα συμπεριλαμβανει ενα νεο πνευμα (καθαρισμενο απο τα του προηγουμενου κυκλου) και ενα ολοκαινουργιο σωμα. Αρα η μετεμψυχωση δεν θεωρειται ασφαλης ελπιδα για την διαιωνιση της επιθυμιας μας να επανελθουμε υπο την συναισθηματικη επιρροη μιας ηδη περασμενης καταστασης-μορφης.

Ετσι μου ειπαν...

frog13

# 11 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό το κέντρο ενέργειας που ονομάζουμε ψυχή διαλύεται μέσα στην όλη συμπαντικη ενέργεια.. 

Θα μπορεί να είμαστε χίλια δυο πράγματα και εκτός γης... 

Συμβαλλαμε στην ροή των γεγονότων της γης 

Κάποιων σχέσεων με άλλες προσωπικών δεδομένων ενέργειες, - ψυχές... 

Το μέλλον αβέβαιο και ίσως αυτό παίζει ρόλο σύμφωνα με την δύναμη που έχεις να  αναμιγνυησαι στο όλο ώστε να επαναπροωθησαι σε αυτό . 

Πάντως η ανακύκλωση είναι μια φυσική διεργασία . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Sourya

Μάλλον σωστά σου είπαν . Φυσικά και αν επανέλθουμε θα είμαστε άλλες οντότητες και όχι για να συνεχίσουμε από εκεί που μείναμε.Και ποιος ξέρει αν έρθουμε ως άνθρωποι;

matakiamou00

# 12 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ξέρω τι να απαντήσω σε αυτό το θέμα...το μόνο που μπορώ να προσθέσω να είστε με τους ανθρώπους που αγαπάτε και σας αγαπούν...

https://m.youtube.com/watch?v=Cr1C6alzkp8

"Παντα θα ζεις μεσα στην σκεψη μου και ας μην σε ξανα δω...ας ειναι η τελευταια λεξη μου...η λεξη Σάγαπω".

Prinsces

# 13 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν πιστεύω στην κόλαση και παράδεισος. Η ψυχή όπως λέει η θρησκεία μας αναπαύονται εν ειρήνη μέχρι την Δευτέρα παρουσία. Εγώ όμως πιστευω ότι οι ψυχές μένουν εδώ και αλλάζουν σώμα όταν τους δοθεί η ευκαιρία.

Sourya

# 14 στις 5/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν πειράζει . Θα στο κάνω ποιο εύκολο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από matakiamou00

Δεν ξέρω τι να απαντήσω σε αυτό το θέμα...το μόνο που μπορώ να προσθέσω να είστε με τους ανθρώπους που αγαπάτε και σας αγαπούν...

https://m.youtube.com/watch?v=Cr1C6alzkp8

"Παντα θα ζεις μεσα στην σκεψη μου και ας μην σε ξανα δω...ας ειναι η τελευταια λεξη μου...η λεξη Σάγαπω".

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 3ef7cc65d11a596f4897a170ff302186.jpg (50.13KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 62 φορές

ogresa

# 15 στις 6/8/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 142

Από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που διάβασα τα τελευταία χρόνια εδώ...

Ενικέ η άποψή σου πολύ ιδιαίτερη και πραγματικά θα μου άρεσε να είχε και κάποια αληθινή υπόσταση.Δεν απέχει από το πως αντιλαμβάνομαι την ύπαρξη μας , το φθαρτό, την ύλη και το πνεύμα.
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 16 στις 6/8/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πως το πιστευεις αυτο?...

Πρακτικα το "εδω" εχει τελειωσει για μια ψυχη η οποια εχει αφησει το σωμα της...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Prinsces

Δεν πιστεύω στην κόλαση και παράδεισος. Η ψυχή όπως λέει η θρησκεία μας αναπαύονται εν ειρήνη μέχρι την Δευτέρα παρουσία. Εγώ όμως πιστευω ότι οι ψυχές μένουν εδώ και αλλάζουν σώμα όταν τους δοθεί η ευκαιρία.

__mikeman

# 17 στις 6/8/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Πω ρε και φαντάσου να έχει δίκιο η θρησκεία και όντως να είμαστε αιώνιοι...

Γιάτι απο όσο ξέρω δεν λέει ότι θα είμαστε και σε μια κατάσταση "νιρβάνα" οπότε δεν θα παίρνουμε και χαμπάρι...εγώ ξέρω ότι λέει ότι θα αναστηθούμε με τα σώματα μας και θα κατοικούμε σε μια νέα Γη, παρέα με το Θεο...σε υλικό σύμπαν, απλώς χωρίς τα "ψεγάδια" του τωρινού...

Και όχι για 1000 χρόνια...όχι για ένα εκατομμύριο...όχι για ένα δισεκατομμύριο ή τρισεκατομμύριο...ΑΙΩΝΙΑ...παρέα με τους ίδιους και τους ίδιους, και τελειωμό να μην έχουν τα χρόνια...όσα και να έχουν περάσει άλλα τόσα θα έχεις μπροστά σου...καμία απόδραση...

Παναγία μου...εμένα πάντως δε μ'αρέσει...

Και αυτά άμα ανήκεις στους εκλεκτούς έτσι? Γι'αυτούς που θα βράζουν αιώνια στη Λιμνη της Φωτιάς...καήκανε κυριολεκτικά...

Τώρα βέβαια αυτά τα λέω γιατί τη ζωή την ξέρω οπως την έχω ζήσει σε αυτήν την Γη...μπορεί στην καινούρια Γη να αλλάξω τροπάρι και να λέω "τι να σου κάνουν ενα εκαντοντάκις εκατομμύρια χρόνια...δώσμου κιάλλα μπάρμπα"...

Kristina_

# 18 στις 6/8/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.412

Δωστε μου τη συνταγη λεω γω...

Αλλιως ουτε μετα απο δεκα πινακολαδες δε θα μπορεσω να πλησιασω τον τροπο σκεψης σας...μα τι λετε βρε παιδια
Ακομη και ολα τα ποτα της καβας μου να πιω μαζεμενα (και εχω καμποσα και δυνατα)...,μπααα.
Δε γινεται λεω...ε οκ αμα παθω κανα βαρυ εγκεφαλικο μονο...χλωμο...
Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos

ogresa

# 19 στις 6/8/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 142

σιγά το δύσκολο!!! 

απλά καντο εικόνα και θα το καταλάβεις αμέσως !!!

(καφέ πίνω, σκέτο )

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Kristina_

Αλλιως ουτε μετα απο δεκα πινακολαδες δε θα μπορεσω να πλησιασω τον τροπο σκεψης σας...μα τι λετε βρε παιδια
Ακομη και ολα τα ποτα της καβας μου να πιω μαζεμενα (και εχω καμποσα και δυνατα)...,μπααα.

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 20 στις 6/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λέμε Κριστίνα πως το σώμα μεν πεθαίνει ,η ψυχή όμως όχι.Φυσικα δεν πιστεύω πως πηγαίνει στον παράδεισο ή στην κόλαση, αυτά και τα δύο τα ζούμε εδώ στην γη.Πιστευω πως ανακυκλώνεται σε διαφορετικα σώματα η μεταβαινει σε ένα άλλο σύμπαν... Πιες και για μένα μια πινα κολαντα ,είναι το αγαπημένο μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Kristina_

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε