Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Του λεω να χωρισουμε και ειναι ακομα εδω

Σελίδα : 1

MariaEleni_1990

# 1 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 31 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Του λεω να χωρισουμε και ειναι ακομα εδω

Ειμαι χωρισμενη σχεδων τρια χρονια. Εχω ενα ανηλικο παιδι απο τον γαμο μου που ζει μαζι μου. Τα τελευταια δυο χρονια εχω μια σχεση. Μενουμε μαζι απο την αρχη σχεδων και πηγαινε καλα. Μετα απο λιγο διαστημα συγκατικησεις αρχισαν τα προβληματα. Αρχισε να φωναζει στο παιδι και να βριζει χωρις λογο εμενα αρχισε να μου μιλαει ασχημα και να με μειωνει συνεχως. Οσες φορρες του ζητισα να χωρισουμε με απειλουσε οτι θα μου κανει κακο και σε εμενα και στο παιδι μου. Προσπαθησα να τον κανω να καταλαβει με πολους τροπους οτι η σχεση μας τελειωσε αλλα ηταν ματαιο. Τον τελευταιο καιρο (τους τελυταιους μηνες εχει αρχισει και με χτυπαει). Εχω δοκιμασει τα παντα εκτος της αστυνομιας γιατι εκρεμουν καποια δικαστικα θεματα οποτε καο δεν μπορω να το διακινδυνεψω. Δεν εχω αλλη υπομονη και δεν μπορω να βλεπω το παιδι μου να υποφερει μαζι μου. Δεν ξερω τι να κανω πια. Θελω απλα καποια γνωμη στο τι μπορω να κανω για να φυγει αυτος ο ανθρωπος απο την ζωη την δικη μου και του παιδιου μου.

Kristina_

# 2 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.160

ας απαντησω οσο λογικα μπορω στον παραλογισμο

Το παιδι πατερα δεν εχει? αναφερε του το προβλημα...τι στο καλο στη φυλακη ειναι? Εσυ γονεις δεν εχεις?Τρολλλ 
Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 3 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440
Πας καλα?? Για ενα τοσο σοβαρο ζητημα ζητας τη γνωμη των ασχετων οπως εμεις,στο ιντερνετ ??.Αστυνομια γρηγορα ,το παιδι δε φταιει να βρεθει σφαγμενο,λιγα εχουμε διαβασει ?...Εχεις ευθυνη απεναντι στο παιδι σου και αν δεν εχεις χρηματα για ασφαλιστικα,υπαρχουν οργανωσεις που βοηθανε .Παρε το παιδι και γρηγορα στο τμημα,ο τυπος σιγουρα ειναι μπλεγμενος με ουσιες ,μπορεις να ζητησεις ψυχολογικη υποστηριξη για να απεξαρτηθεις απο μια τετοια χειριστικη σχεση ...Ακομα και δικαστικα δικα σου που θα σε στειλουν μεσα να εκρεμουν,προεχει η ασφαλεια του παιδιου σου .
Αρέσει στα μέλη thanos293, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 4 στις 17/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MariaEleni_1990

Του λεω να χωρισουμε και ειναι ακομα εδωΕιμαι χωρισμενη σχεδων τρια χρονια. Εχω ενα ανηλικο παιδι απο τον γαμο μου που ζει μαζι μου. Τα τελευταια δυο χρονια εχω μια σχεση. Μενουμε μαζι απο την αρχη σχεδων και πηγαινε καλα. Μετα απο λιγο διαστημα συγκατικησεις αρχισαν τα προβληματα. Αρχισε να φωναζει στο παιδι και να βριζει χωρις λογο εμενα αρχισε να μου μιλαει ασχημα και να με μειωνει συνεχως. Οσες φορρες του ζητισα να χωρισουμε με απειλουσε οτι θα μου κανει κακο και σε εμενα και στο παιδι μου. Προσπαθησα να τον κανω να καταλαβει με πολους τροπους οτι η σχεση μας τελειωσε αλλα ηταν ματαιο. Τον τελευταιο καιρο (τους τελυταιους μηνες εχει αρχισει και με χτυπαει). Εχω δοκιμασει τα παντα εκτος της αστυνομιας γιατι εκρεμουν καποια δικαστικα θεματα οποτε καο δεν μπορω να το διακινδυνεψω. Δεν εχω αλλη υπομονη και δεν μπορω να βλεπω το παιδι μου να υποφερει μαζι μου. Δεν ξερω τι να κανω πια. Θελω απλα καποια γνωμη στο τι μπορω να κανω για να φυγει αυτος ο ανθρωπος απο την ζωη την δικη μου και του παιδιου μου.

Η αναιρεση

Της αναιρεσης

την αναιρεση

ωωω αναιρεση

το κλινω καλα το ουσιαστικο???

matakiamou00

# 5 στις 17/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χωρίς πλάκα τώρα όχι μόνο η κατάσταση σου που εσύ περιγράφεις είναι σοβαρή είναι πάρα πολύ σοβαρή...Θέλεις πολύ καλή  νομική  συμβουλή γιατί εκρεμει από όσο κατάλαβα η δικαστική διαμάχη με τον πρωην σύζυγό...τραβηγμένο αυτό  που θα αναφέρω παίζει  να το έχει στήσει όλο αυτό  τον έρωτα που σου πούλησε ο τύπος ο πρωην για να πάρει την επιμέλεια? Μέχρι τώρα θα νοιαζοταν για το πως περνάει το παιδί του, άφαντος λες και ξερει...Τραβηγμένο αλλά θέλεις πολύ  καλό δικηγόρο...να εξηγήσεις τι συμβαίνει.Αν ισχύει η περιοχή σου δεν θα κάνω διαφήμιση  καταφύγιο γυναίκας Αθήνα αν γράψεις θα σου έχει πολλές επιλογές...παρέχουν και νομική συμβουλή.Καλη δύναμη...

Konstantinos__73

# 6 στις 17/8/2018
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 197
Με προσωρινή ΔΙΑΤΑΓΉ του δικαστηριου, μέσω διαδικασιας ασφαλιστικών μέτρων, τον "πετάς" σε ελάχιστες μέρες έξω απ το σπίτι σου, απο σημερα. Κ κάτι τελευταιο: αυτοί οι τύποι λαμβάνουν δύναμη, μέσω της απραξίας των θυμάτων...Μόλις τα τελευταία αντιδράσουν δυναμικα-μονο μεσω δικαστηρίου (Στο στάδιο αυτό η αστυνομία δεν μπορεί να βοηθησει)-, ίσως να προλάβει να φύγει κ μόνος του. Απαιτείται,επαναλαμβάνω, δυναμική αντίδραση. Ούτε λόγια ούτε ευχολόγια. Απλά τα πράγματα. Φιλικά.
Αρέσει στα μέλη anassa_, maraki_lar_1980

froufrou2017

# 7 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Γρήγορα στην αστυνομία, τόσα βλέπουμε κάθε μέρα, καμμια ωρα ή θα "εξαφανιστεις" χωρίς εξήγηση και θα μείνει το παιδι σου στο έλεός του ή θα σας βρουνε κομματακια και τους δύο!! Κι' αν φοβάσαι για τα θέματά σου που εκκρεμουν απευθύνσου σε γυναικειες οργανώσεις που θα σου παρέχουν και νομική υποστήριξη. Ή πάρε στο δικηγορικό σύλλογο και ζήτα τηλέφωνα δικηγόρων που ασχολούνται μ' αυτά τα θέματα. Κάνε άμεσα κάτι!!!
Αρέσει στα μέλη alisida, maraki_lar_1980

stellam

# 8 στις 17/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εισαι ανυποφορα ανοητη...

η επιμελεια γρηγορα στον πατερα...απο σενα πολυ καλυτερα θα ναι...

κανονας κοπελα μου οταν χωριζεις μενεις μονη για μεγαλο χρονικο διαστημα να μαζεψεις εσενα και κυριως 
να ασχοληθεις με την ψυχολογια του παιδιου και την σχεση του με σενα αλλα και με τον πατερα του να σαι 
θετικη τον χρειαζεται...τον επικινδυνο τον εχεις μεσα στο σπιτι...
ελεος πρωτα κοιτατε τον κωλο σας 
μετα τα κανετε σαν αυτον και οι συνεπειες σε ενα παιδι...

ZHLIASOY

# 9 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Παρε το παιδι σου κ φυγε ΤΩΡΑ! Τι πραγματα ειναι αυτα? Τι αμυαλη εισαι με ενα παιδι να βαλεις καποιον στο σπιτι σου απο την αρχη χωρις να τον ξερεις..?? Κ καθεσαι κ το συζητας ακομα ενω θα επρεπε ηδη να εχεις φυγει..οταν σου παρει ο αντρας σου την επιμελεια τοτε θα κλαις αλλα θαναι αργα..φυγε με το παιδι σου τωρα. Κ βαλε μυαλο δεν εισαι μονη σου για να κανεις τοσο τρομερα λαθη.
Αρέσει στα μέλη Eimai_, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

elenal12

# 10 στις 17/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετρια,Εισαι μάνα και άρχισες από την αρχή κιόλας να συγκατοικείς με το Ον, καθώς άνθρωπο δεν τον θεωρώ. Καλά θα κάνεις να προστατέψεις το παιδάκι που δεν φτάιει σε τίποτα. Ελπίζω να μην είναι κορίτσι, και έχουμε άλλα τραγικά στο μέλλον. Πήγαινε το στους γονείς σου, στα ξαδέρφια σου, αδερδια σου, θείος και όλο το οικογενειακό δέντρο . Και τι σημαίνει του εξηγείς? Να εξηγήσεις τι? Αφού δεν παίρνει από λόγια? Μήπως πίνει κιόλας? Πιθανόν. Και θα σου κάνει κακό? Χαχχαχα γιατί ποιος είναι? Κάτι τέτοιοι, είναι άντρες χωρίς τέτοια, που απλά νιώθουν άντρες με το να χτυπάνε γυναικόπαιδα και να απειλούν. Ασε. Είναι κάνας πλούσιος με διασυνδέσεις, που θα σου κάνει κακό? Ε άλλαξε τόπο τότε, φύγε όμως. Άλλαξε νούμερο, περιοχή, γειτονιά, οτιδήποτε. Λύσεις υπάρχουν.

Kristina_

# 11 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.160

Καλα μην παιρνεις και ορκο...δεν εχεις ακουσει ομοιος ομοιω αει πελαζει...αλλα οκ εδω μυριζει αυγουστιατικο τρολ

Μωρε μηπως εβαλε το θεμα ο αξιος?

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από stellam

εισαι ανυποφορα ανοητη...

η επιμελεια γρηγορα στον πατερα...απο σενα πολυ καλυτερα θα ναι...

κανονας κοπελα μου οταν χωριζεις μενεις μονη για μεγαλο χρονικο διαστημα να μαζεψεις εσενα και κυριως 
να ασχοληθεις με την ψυχολογια του παιδιου και την σχεση του με σενα αλλα και με τον πατερα του να σαι 
θετικη τον χρειαζεται...τον επικινδυνο τον εχεις μεσα στο σπιτι...
ελεος πρωτα κοιτατε τον κωλο σας 
μετα τα κανετε σαν αυτον και οι συνεπειες σε ενα παιδι...

Αρέσει στα μέλη anassa_, Enikos

alisida

# 12 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440
Τωρα βεβαια μπορει να εχεις δικιο Κριστινα...Πως ειναι δυνατον μια γυναικα που αντιμετωπιζει τοσο μεγαλο προβλημα να εχει το χρονο και την ψυχραιμια να μπει σε σελιδα συζητησεων να ζητησει συμβουλες ?...Ασε που με πρησμενα απο το ξυλο ματια δεν μπορει να δει ...Θεε μου,κανε να ειναι τρολ το θεμα,τοση αναισθησια για το παιδι με ξεπερναει .
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Kristina_

Sourya

# 13 στις 17/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κρίμα στο παιδάκι. Από την πρώτη στιγμή που το χτυπησε επρεπε να τον διαβολοστειλεις, και να μην περιμένεις τα χειρότερα. Αν φοβάσαι την αστυνομία ,πάλι εκεί θα καταλήξεις αν συνεχίσεις να ζεις μαζί του.

anassa_

# 14 στις 17/8/2018
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Και    1% να είναι αλήθεια είναι τρομακτικό κ στη σκέψη μόνο που αφήνεις να υποφέρει το παιδί σου. Υπάρχουν κοινωνικές υπηρεσίες, κοινωνικοί λειτουργοί, το χαμόγελο του παιδιού, που προσφέρουν δωρεαν στήριξη...ο πατερ Αντώνιος στο Περιστέρι η ενορία σου, ο Δήμος σου ... που ζεις googlaρε στο διαδίκτυο να βρεις κάποια λύση πέραν της αστυνομίας...αλλά κ η αστυνομία  κ οι  εκρεμμοτητες σου  μπροστά στο παιδί  "σου" 

πόσο μπορεί να "βαραίνουν"... 
Δεν μπορώ να καταλάβω...πώς δεν βρίσκετε λύση οταν ολα δίνονται απλόχερα 
Μιλάμε για ενδοοικογενειακή βία με θύμα κ παιδί πώς γίνεται να σιωπατε κάποιες ...
Αλλά εδώ σας βιάζουν κ τα παιδιά σας τα κακοποιούν κ συμμετεχετε ... ενεργά κι όλας !

Η σιωπη είναι συνενοχή...ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ!!!
Αρέσει στα μέλη froufrou2017, alisida

MadameShuShu40

# 15 στις 17/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μας είδαν που ψαρωνουμε σε κοινωνικά ευαίσθητα θέματα και πλακώνουν τα τρολ!!!

Aggelo

# 16 στις 17/8/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτους τους ανδρες που τους βρισκεται......
γιατι αν ο αλλος ειναι Psycho ολο και καποιες ενδειξεις θα υπηρχαν πριν εμφανιστει
το προβλημα...
Δυο τινα συμβαινουν η πηρε βιαστικη αποφαση να μεινεις μαζι του η εψαχνες καπου να ακουμπησεις
και ετυχε αυτος στο δρομο σου..με τα αποτελεσματα που περιγραφεις.

Κατα την γνωμη μου πας να κανεις δουλεια με το βελουδινο γαντι,ετσι μια ζωη στην πλατη θα τον εχεις...το οτι τον διωχνεις,εξαρτατε τι του λες και τι πραξεις κανεις! γινεσαι πιστευτη ?...δεν καταλαβαινουν ολοι οι ανθρωποι την ιδια γλωσσα......

Red_October

# 17 στις 18/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολλά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από anassa_

Και    1% να είναι αλήθεια είναι τρομακτικό κ στη σκέψη μόνο που αφήνεις να υποφέρει το παιδί σου. Υπάρχουν κοινωνικές υπηρεσίες, κοινωνικοί λειτουργοί, το χαμόγελο του παιδιού, που προσφέρουν δωρεαν στήριξη...ο πατερ Αντώνιος στο Περιστέρι η ενορία σου, ο Δήμος σου ... που ζεις googlaρε στο διαδίκτυο να βρεις κάποια λύση πέραν της αστυνομίας...αλλά κ η αστυνομία  κ οι  εκρεμμοτητες σου  μπροστά στο παιδί  "σου" 

πόσο μπορεί να "βαραίνουν"... 
Δεν μπορώ να καταλάβω...πώς δεν βρίσκετε λύση οταν ολα δίνονται απλόχερα 
Μιλάμε για ενδοοικογενειακή βία με θύμα κ παιδί πώς γίνεται να σιωπατε κάποιες ...
Αλλά εδώ σας βιάζουν κ τα παιδιά σας τα κακοποιούν κ συμμετεχετε ... ενεργά κι όλας !

Η σιωπη είναι συνενοχή...ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ!!!

tzoulia59

# 18 στις 19/8/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

καταλαβαινω την μεγαλη σου αναγκη για συντροφικοτητα 

καταλαβαινω οτι μετα τον χωρισμο τον πανικο  και την  ανασφαλεια  της μοναξιας..

αλλα το παιδι σου καθολου δεν το σκεφτηκες; 

λειτουργησες ατομικιστικά καθαρα σκεπτομενη τον εαυτο σου ;

δυστυχως δεν ειναι ετσι αγαπητη μου ,,κι οταν γινομαστε γονεις οι προτεραιοτητες μας αλλαζουν .

κι αν εμεις αποφασιζουμε να καταδικασουμε τα παιδια μας σε μια ταλαιπωρια σ ολη τους την ζωη με το διαζυγιο μας ...

ας μην τα καταδικασουμε να υποστουν βασανιστηρια απο οποιονδηποτε καινουριο συντροφο βαλουμε στην ζωη μας ..

ο καθε ενας καινουριος που θα επισκεφτει την ζωη μας πρεπει να δοκιμαζεται σε βαθος χρονου κι εξω απο το σπιτι μας ...

γιατι οφειλουμε να διαφυλαξουμε την ηρεμια και την ισορροπια  των παιδιων μας ..

το παιδι σου μπορει να κινδυνευει ισως κι εσυ ,,,

ενημερωσε τον εισαγγελεα, ,και διωξτον απο το σπιτι οσο κι αν το αρνειται ,,,

,και να μην σε ξαναπλησιασει ,,κι αλλη φορα να προσεχεις ...να σου γινει μαθημα ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MariaEleni_1990

Του λεω να χωρισουμε και ειναι ακομα εδωΕιμαι χωρισμενη σχεδων τρια χρονια. Εχω ενα ανηλικο παιδι απο τον γαμο μου που ζει μαζι μου. Τα τελευταια δυο χρονια εχω μια σχεση. Μενουμε μαζι απο την αρχη σχεδων και πηγαινε καλα. Μετα απο λιγο διαστημα συγκατικησεις αρχισαν τα προβληματα. Αρχισε να φωναζει στο παιδι και να βριζει χωρις λογο εμενα αρχισε να μου μιλαει ασχημα και να με μειωνει συνεχως. Οσες φορρες του ζητισα να χωρισουμε με απειλουσε οτι θα μου κανει κακο και σε εμενα και στο παιδι μου. Προσπαθησα να τον κανω να καταλαβει με πολους τροπους οτι η σχεση μας τελειωσε αλλα ηταν ματαιο. Τον τελευταιο καιρο (τους τελυταιους μηνες εχει αρχισει και με χτυπαει). Εχω δοκιμασει τα παντα εκτος της αστυνομιας γιατι εκρεμουν καποια δικαστικα θεματα οποτε καο δεν μπορω να το διακινδυνεψω. Δεν εχω αλλη υπομονη και δεν μπορω να βλεπω το παιδι μου να υποφερει μαζι μου. Δεν ξερω τι να κανω πια. Θελω απλα καποια γνωμη στο τι μπορω να κανω για να φυγει αυτος ο ανθρωπος απο την ζωη την δικη μου και του παιδιου μου.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost