Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε και δεν την ξεχναω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

theodoshs95

# 1 στις 21/8/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας,

Πριν περιπου 8 μηνες χωρισα με την κοπέλα μου με την οποια είχαμε σχέση για δυο χρονια.

Ηταν η πρώτη μου σοβαρη σχέση και η πρώτη μου ερωτική σύντροφος όπως και για αυτή. όταν γνωριστήκαμε εγώ ήμουν στο τρίτος έτος των σπουδών μου κι αυτη στο πρώτο. Ερωτευτίκαμε με την πρώτη ματιά, δεθήκαμε, γίναμε ένα. Περάσαμε πάρα πολλές στιγμές και καλές και κακές αλλά όλες είχαν μια τεράστια ένταση και πάθος. Μέσα σε δυο μήνες αρχίσαμε να συγκατοικούμε κατα κάποιον τρόπο ( μια βδομάδα σε εμένα την αλλη στο δικό της). Όλα πήγαιναν τέλεια ταιριάξαμε απόλυτα και σχεδιάζαμε κάποια στιγμή να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Η κοπέλα αυτη προέρχεται απο μια αυστηρη οικογένεια στην οποια την είχαν αρκετα περιορισμένη και όταν σπούδασε αμ'εσως γνώρισε εμένα και κολλήσαμε. Δεν είχε ζήσει ποτέ ξενύχτια, τρέλες και να είναι γενικά στο κόσμο της. Έπειτα ζήλευε πάρα πολύ την κολλητή μ και γενικα μαλώναμε αρκετα γιατι συνέχιζα την παρέα. Έτσι αναγκάστηκα να λεω ψέμματα και για να βγαίνω με την παρέα μ και για να μην μαλώνω με την κοπέλα μ. Άρχισα κι εγω να γινομαι πιεστηκος οταν μπήκα στρατό κι όλα αυτα την έσκασαν. Έπρεπε να χωρίσουμε όντως αλλα η αγαπη μας δεν σβήνει. Μου ζήτησε χρονο της τον έδινα μετα απο κλάμματα ιστοριες κι αυτη μετα απο μια βδομαδα το πολυ με επαιρνε τηλ. , κι μου ελεγε σαγαπω κι τέτοια. Η κατάσταση αυτη συνεχείστηκε για αρκετους μήνες. Ωσπου γνωρισε κάποιον κι τα εφτιαξε μαζι του όμως συνεχισε να μου λεει σαγαπω, μπορει σε δυο χρονια να ξανα βρεθουμε κι να τα βρουμε, οπως νιωθω με εσενα δεν εχω νιωσει και μποορει να μην το ξανα βρω και τετοια. ΜΙα μερα πριν φυγω απο την πόλη που σπουδαζε κι ήμουν φανταρος οπου πηγα εκεί για αυτη...ηρθε να με χαιρετήσει κι καναμε ερωτα μου ειπε τα παντα κι οτι με αγταπαει παρα πολυ αλλα ξενερωσε με καποια πραγματα κι οτι είναι μαζι του γιατι δεν την νοιαζει κι ειναι ηρεμη ενω μαζι μου σκαει. Μετα απο τον Μαιο δεν εχουμε αλλη επικοινωνια αλλα εγω την λατρευω και την αγαπω παρα πολυ. Προχθες μαλιστα αυτη εστειλε χρονια πολλά στην κολλήτη μ την οποια δυο χρονια που είχαμε δεν τηνν πηγαινε κι την εβριζε κι δεν της ειχε πει ποτε. Και φοραει πανω της παντα ενα βραχιολακι κι ενα κολλιε που της πήρα. Την αγαπω πολύ και δεν ξερω τι να κάνω...

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 2 στις 21/8/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

με ποια πραγματα εχει ξενερωσει? τι σου ειπε εκεινη την ημερα?

matakiamou00

# 3 στις 21/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Για να το μάθεις της έστειλε χρόνια πολλά...αυτά με τις κολλητές και τους κολλητούς δεν τα καταλαβαίνω γιατί μετά από ένα σημείο και μετά γίνετε κάτι...και δεν μιλάμε μόνο ερωτικό.Θα σου άρεσε να είχε κολλητό? Να ήξερε τα πάντα για εσάς ? Τεσπα ξενερα...δεν υπάρχει θέμα είναι ξεκάθαρα όλα από την τελευταία σου φράση με αυτόν νιώθει ηρεμία πληρότητα...με εσένα μάλλον ήταν μέσα στα ερωτηματικά και στην ασαφεια χωρια που όπως λες έλεγες ψέματα για να βγαίνεις με κολλητή και παρεα κ.τ.λ ήταν καλό το κρεβάτι για αυτό την σκέφτεσαι ακόμη...είχατε πολύ όμορφη χημεία.Ησουν ο πρώτος της γιατί να μην σ αγαπάει και να μην κρατήσει τα όμορφα!?Αφησε την ήρεμη κατασταλάξε...Μάλλον εσύ είσαι αυτός που δεν λες μια αλήθεια στον εαυτό σου ότι για να την έκανες να σκάει και να έχει ξενερώσει οπως ειπες πάει να πει ότι δεν ήταν μόνο η κολλητή κ.τ.λ. έκανες και κάτι που δεν ήταν ωραίο...οι συμπεριφορες σου δηλαδη κουραζαν.Ξερεις σε μια σχέση κουράζει να είσαι ο μπαμπάς ή η μαμά του άλλου θέλεις να βλέπεις υπευθυνότητα...να βλεπεις ζωντάνια...να μην υπάρχει βαρεμάρα...δεν μιλαμε τρελα μιλαμε για αλλα πραγματα.Όταν απουσιάζει εξ αρχής αυτό φυσικά και ξενερωνει η σχεση και τελειώνει.Η κοπέλα προχώρησε.Αυτο σε ενοχλεί τίποτε άλλο.Τελευταια συμβαίνει(ΘΕΜΑΤΟΘΕΤΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΙ ΣΕ ΕΣΈΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ) Ένας κομπλεξικός άντρας να  κάνει παρέα με κοπέλες και τις έχει ως κολλητές πάρα με άντρες που δεν μπορούν να αντέξουν την μιρλα του...οι κοπελες ως συνηθως ειμαστε πιο ανεκτικες...άντρες να έχει κάνα δυο τρις βασικούς.Ολες οι άλλες γυναικεία ονόματα στο τηλεφωνώ του...γιατί? Δεν αντέχετε και πάει εκεί που τον περνει να μιλήσει...στις γυναικουλες σε εισαγωγικά που θα τον ακούσουν.*Σαφώς δεν είναι όλοι οι άντρες και οι γυναίκες το ιδιο*.

https://m.youtube.com/watch?v=BpkJ1NumiJA

tzoulia59

# 4 στις 21/8/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αφησες να περασουν 8 μηνες ..τις σχεσεις δεν τις αφηνουμε να κρυωσουν ..νομος ...

τραβα να την βρεις ,,να της πεις ποσο υποφερεις χωρις αυτην ,,να πεσετε ο ενας στην αγκαλια του αλλου ,,,

να κυλιστειτε στα πατωματα ..

γιατι τιποτα αλλο δεν εχει τοση μεγαλη δυναμη οσο ο ερωτας ...

αν σ αγαπαει ακομα θα ερθει ,,

,εγω θα αφηνα τα παντα αν ημουν καψουρα ...

εκτος απο τα παιδια μου ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από theodoshs95

Καλησπέρα σας,

Πριν περιπου 8 μηνες χωρισα με την κοπέλα μου με την οποια είχαμε σχέση για δυο χρονια.

Ηταν η πρώτη μου σοβαρη σχέση και η πρώτη μου ερωτική σύντροφος όπως και για αυτή. όταν γνωριστήκαμε εγώ ήμουν στο τρίτος έτος των σπουδών μου κι αυτη στο πρώτο. Ερωτευτίκαμε με την πρώτη ματιά, δεθήκαμε, γίναμε ένα. Περάσαμε πάρα πολλές στιγμές και καλές και κακές αλλά όλες είχαν μια τεράστια ένταση και πάθος. Μέσα σε δυο μήνες αρχίσαμε να συγκατοικούμε κατα κάποιον τρόπο ( μια βδομάδα σε εμένα την αλλη στο δικό της). Όλα πήγαιναν τέλεια ταιριάξαμε απόλυτα και σχεδιάζαμε κάποια στιγμή να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Η κοπέλα αυτη προέρχεται απο μια αυστηρη οικογένεια στην οποια την είχαν αρκετα περιορισμένη και όταν σπούδασε αμ'εσως γνώρισε εμένα και κολλήσαμε. Δεν είχε ζήσει ποτέ ξενύχτια, τρέλες και να είναι γενικά στο κόσμο της. Έπειτα ζήλευε πάρα πολύ την κολλητή μ και γενικα μαλώναμε αρκετα γιατι συνέχιζα την παρέα. Έτσι αναγκάστηκα να λεω ψέμματα και για να βγαίνω με την παρέα μ και για να μην μαλώνω με την κοπέλα μ. Άρχισα κι εγω να γινομαι πιεστηκος οταν μπήκα στρατό κι όλα αυτα την έσκασαν. Έπρεπε να χωρίσουμε όντως αλλα η αγαπη μας δεν σβήνει. Μου ζήτησε χρονο της τον έδινα μετα απο κλάμματα ιστοριες κι αυτη μετα απο μια βδομαδα το πολυ με επαιρνε τηλ. , κι μου ελεγε σαγαπω κι τέτοια. Η κατάσταση αυτη συνεχείστηκε για αρκετους μήνες. Ωσπου γνωρισε κάποιον κι τα εφτιαξε μαζι του όμως συνεχισε να μου λεει σαγαπω, μπορει σε δυο χρονια να ξανα βρεθουμε κι να τα βρουμε, οπως νιωθω με εσενα δεν εχω νιωσει και μποορει να μην το ξανα βρω και τετοια. ΜΙα μερα πριν φυγω απο την πόλη που σπουδαζε κι ήμουν φανταρος οπου πηγα εκεί για αυτη...ηρθε να με χαιρετήσει κι καναμε ερωτα μου ειπε τα παντα κι οτι με αγταπαει παρα πολυ αλλα ξενερωσε με καποια πραγματα κι οτι είναι μαζι του γιατι δεν την νοιαζει κι ειναι ηρεμη ενω μαζι μου σκαει. Μετα απο τον Μαιο δεν εχουμε αλλη επικοινωνια αλλα εγω την λατρευω και την αγαπω παρα πολυ. Προχθες μαλιστα αυτη εστειλε χρονια πολλά στην κολλήτη μ την οποια δυο χρονια που είχαμε δεν τηνν πηγαινε κι την εβριζε κι δεν της ειχε πει ποτε. Και φοραει πανω της παντα ενα βραχιολακι κι ενα κολλιε που της πήρα. Την αγαπω πολύ και δεν ξερω τι να κάνω...

Αρέσει στα μέλη alisida, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

theodoshs95

# 5 στις 22/8/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Λοιπόν δεν ήταν καθόλου αυτο που περιγράφεις. Αντίθετα ήταν μια σχέση με πάθος και ένταση με πολλά συναισθήματα. Σαφώς για να φτάσουμε σε αυτο το σημείο γίνανε λάθη και απο τις δυο μεριες. Ζήλευε και την σκιά της είχα τρελό θέμα με παρέες και φίλους απο τους οποίους αναγκάστηκα να πομακρυνθώ για να είμαστε καλά. Και μάλιστα δεν εδωσα το παραμικρο δικαιωμα σε αυτη. Να φανταστείς μετα απο τόσο καιρό δεν εχω παει με αλλη γιατι ξερω οτι την αγαπω. Όσο για τον άλλο είναι μαζί του γιατι δεν την ννοιαζει δεν ζηλευει όπως με εμενα. Με αυτη την κοπέλα μεγαλωσα μαζι απο νηπιαγωγειο κι εχουμε μια πενταδα αγορια κοριτσια απο τότε...το δίλημμα ήταν αυτη η εγώ...για αυτο τα ψέμματα...Οσο αν εχει βρει καλυτερο αγορι δεν νομιζω είχε σχεση μαζι του τρεις μηνες και ήρθε και τον κεράτωσε μαζι μ...με ειδε σε ενα μαγαζι αυτος εφυγε γιατι σπαστηκε κι αυτη εμεινε να με κοιταει...κι τέλος ενω ηταν μαζι του μου ειπε οτι σε αγαπω πολυ κι αυτο που ειχαμε δεν θα το ξανα βρω κι τετοια κι συνεχιζει να με τσιγκλαει πχ με αυτο το χρονια πολλα, που δεν βγαζει απο πάνω της αυτα που φοραει.Πιστεψε με αν ήταν εγωιστικο θα μου είχε περασει...δεν την ενοχλω αλλα ξερω οτι την αγαπω χωρις να περιμενω τιποτα

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από matakiamou00

Για να το μάθεις της έστειλε χρόνια πολλά...αυτά με τις κολλητές και τους κολλητούς δεν τα καταλαβαίνω γιατί μετά από ένα σημείο και μετά γίνετε κάτι...και δεν μιλάμε μόνο ερωτικό.Θα σου άρεσε να είχε κολλητό? Να ήξερε τα πάντα για εσάς ? Τεσπα ξενερα...δεν υπάρχει θέμα είναι ξεκάθαρα όλα από την τελευταία σου φράση με αυτόν νιώθει ηρεμία πληρότητα...με εσένα μάλλον ήταν μέσα στα ερωτηματικά και στην ασαφεια χωρια που όπως λες έλεγες ψέματα για να βγαίνεις με κολλητή και παρεα κ.τ.λ ήταν καλό το κρεβάτι για αυτό την σκέφτεσαι ακόμη...είχατε πολύ όμορφη χημεία.Ησουν ο πρώτος της γιατί να μην σ αγαπάει και να μην κρατήσει τα όμορφα!?Αφησε την ήρεμη κατασταλάξε...Μάλλον εσύ είσαι αυτός που δεν λες μια αλήθεια στον εαυτό σου ότι για να την έκανες να σκάει και να έχει ξενερώσει οπως ειπες πάει να πει ότι δεν ήταν μόνο η κολλητή κ.τ.λ. έκανες και κάτι που δεν ήταν ωραίο...οι συμπεριφορες σου δηλαδη κουραζαν.Ξερεις σε μια σχέση κουράζει να είσαι ο μπαμπάς ή η μαμά του άλλου θέλεις να βλέπεις υπευθυνότητα...να βλεπεις ζωντάνια...να μην υπάρχει βαρεμάρα...δεν μιλαμε τρελα μιλαμε για αλλα πραγματα.Όταν απουσιάζει εξ αρχής αυτό φυσικά και ξενερωνει η σχεση και τελειώνει.Η κοπέλα προχώρησε.Αυτο σε ενοχλεί τίποτε άλλο.Τελευταια συμβαίνει(ΘΕΜΑΤΟΘΕΤΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΙ ΣΕ ΕΣΈΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ) Ένας κομπλεξικός άντρας να  κάνει παρέα με κοπέλες και τις έχει ως κολλητές πάρα με άντρες που δεν μπορούν να αντέξουν την μιρλα του...οι κοπελες ως συνηθως ειμαστε πιο ανεκτικες...άντρες να έχει κάνα δυο τρις βασικούς.Ολες οι άλλες γυναικεία ονόματα στο τηλεφωνώ του...γιατί? Δεν αντέχετε και πάει εκεί που τον περνει να μιλήσει...στις γυναικουλες σε εισαγωγικά που θα τον ακούσουν.*Σαφώς δεν είναι όλοι οι άντρες και οι γυναίκες το ιδιο*.

theodoshs95

# 6 στις 22/8/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

λοιπον αυτα που την ξενέρωσαν ηταν η ζήλια οι καβγάδες που σχετίζοταν με αυτη. Τα ψέμματα που έλεγα για να μαι με τους φίλους μ τους οποιους εβλεπα στην ουσια καθε πάσχα κι χριστουγεννα γιατι σπούδαζα. Επισης κι εγω οταν πηγα στρατο εχασα το μετρο εγινα πιεστικος κι απο ολη την πιεση που είχα δεχτει έχασα τον εαυτο μ και ξέρω οτι έπρεπε να χωρισουμε.. Αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι  για να τον κερατ΄ψση τον νυν με εμενα να μου λεει ολα αυτα τα λογια αγαπης κι οτι ελπιζει μετα απο δυο χρονια να με ξανα βρει κι οτι αν ηταν 23 χρονω θα θελε να ζήσει για παντα μαζι μ ...μου δείχνει κάτι...εγω δεν μπορω να προχωρησω αληθεια ποναω ποολυ που  την εχασα. Ουτε το σεχ ουτε τιοποτα δεν μου λείπει την ψυχη της και της στιγμες μας αγαπησα για αυτο μου ειναι δυσκολο

theodoshs95

# 7 στις 22/8/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Όλους αυτους μήνες αυτη ηταν που προχώρησε κι αυτη ηταν που μου εστελνε οτι με αγαπαει κι βγέναμε και μιλούσαμε κι μου ελεγε ότι αν ηταν 23 χρονων θα θελε να ζησει μαζι μ για παντα κι τετοια..Ωσπου πριν φυγω ήρθε κι καναμε ερωτα κι απο τοτε δεν ξανα μιλήσαμε...βρεθηκαμε βέβαια μετα απο 20 μέρες απο το συμβαν ομως ηταν με τον αλλο κι πήγα να μαλώσω μαζι του πεχτηκε κατι κι απο τοτε σιωπη...μεχρη προχθες που εστειλε στην κολλητη μ μυνημα για χρονια πολλά...κι συνεχιζει να φοραει πανω της αυτα που της ειχα παρει συνεχεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από tzoulia59

αφησες να περασουν 8 μηνες ..τις σχεσεις δεν τις αφηνουμε να κρυωσουν ..νομος ...

τραβα να την βρεις ,,να της πεις ποσο υποφερεις χωρις αυτην ,,να πεσετε ο ενας στην αγκαλια του αλλου ,,,

να κυλιστειτε στα πατωματα ..

γιατι τιποτα αλλο δεν εχει τοση μεγαλη δυναμη οσο ο ερωτας ...

αν σ αγαπαει ακομα θα ερθει ,,

,εγω θα αφηνα τα παντα αν ημουν καψουρα ...

εκτος απο τα παιδια μου ..

alisida

# 8 στις 22/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

Ματακιαμου .Συμφωνω με αρκετα απο αυτα π γραφεις αλλα οχι με ολα ...

Δεν βρισκω κακο να εχουμε κολητους απο το αλλο φυλο ...παιρνουμε γνωμες και γνωριζουμε καλυτερα το πως σκεφτονται .

Επιπλεον,επςιση ακριβως ειναι φιλοι/ες ,μας δειχνουν τον πραγματικο εαυτο και δεν καλυπτονται οπως συνηθως γινεται στις σχεσεις ...

Ομως εχεις δικιο οταν λες πως το να εχει καποιος κολητους μονο απο το αλλο φυλο,κατι δεν παει καλα .

Η γνωμη μου ειναι οτι χρειαζονται απλα συνεχως επιβεβαιωση και οτι φοβουνται τον ανταγωνισμο ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από matakiamou00

alisida

# 9 στις 22/8/2018
author

Αγαπητε Θεοδοση,κανεις δεν σας υποχρεωνει επειδη χωρισατε να βγαλετε ο ενας τον αλλο απο τη ζωη σας .

Ειστε πολυ μικροι και χρειαζεστε να ζησετε και αλλες καταστασεις πριν προχωρησετε σε δημιουργια οικογενειας ...

Μεινετε φιλοι αγαπημενοι και αν τελικα ειστε ο ενας το καρμα του αλλου ,θα φανει στο μελλον..

Δεν γινεται να ξεαγαπησεις καποιον που αγαπησες πολυ .

Η αγαπη παραμενει απλα αλλαζει μορφη ,γινεται φιλικη- αδερφικη πολλες φορες τοσο εντονη που δυσκολα την ξεχωριζεις απο την ερωτικη .

Εξ ου και τα συμβαντα ερωτικων περιπτυξεων μεταξυ κολητων του αντιθετου φιλου .Τα οποια βεβαια μετα βγαζουν ως  συμπερασμα : τι μ@κια καναμε .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από theodoshs95

Καλησπέρα σας,

elenal12

# 10 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετη καλημέρα! Έτσι όπως περιγράφεις το θεμα σου, εμένα η σχέση σας, μου φάνηκε σχέση πάθους. Αφού ήσουν ο πρώτος της και ήταν η πρώτη σου λογικό να την θες. Χαλάρωσε και ησύχασε. Δεν αγαπιόσαστε, απλά παθιασμένα παιδιά είστε. Κοίταξε τον εαυτό σου, καλυτερέψε τον σε όλα τα επίπεδα και ξέχνα την. Αφού αυτή πήγε με άλλον, τότε εσύ έπρεπε να την είχες ξεγράψει εντελώς. Σε αγαπάει αλλά μια χαρά κοιμάται σε άλλα κρεβάτια. Άστο, απλά δεν ξέρει τι θέλει, δεν είναι ερωτευμένη μαζί σου πλέον. Μια ερωτευμένη γυναίκα δεν μπορεί να πάει με άλλον. Α και μην νομίζεις, με αυτόν που είναι τώρα σύντομα θα χωρίσουν, καθώς είναι σχέση απλά για να έχει κάποιον, κι έπειτα μπορεί να σε ξαναθυμηθει, να πέσετε ξανά στο κρεβάτι, αλλά αυτή δεν θα μπορεί να κάνει σχέση όμως μαζί σου. Θα σε πληγώσει χειρότερα. Κράτα τα όσα ζήσατε και προχώρα. Και άλλη φορά, όχι πολλά πολλά με "κολλητες".

theodoshs95

# 11 στις 22/8/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Καλημέρα,

Ξέρετε προσπάθησα να ηρεμήσω και να προχωρήσω αλλα αυτο με το χρ'ονια πολλα στην φίλη μ με αναστάτωσ εκαι πάλι. Επίσης όσον αφορα τις φίλες και τους φίλους φυσικα κι εχω φίλους. Ήμαστε μια παρέα απο πέντε άτομα απο πολύ μικρή δυο κοριτσια τρια αγορια...αυτο ήταν το θέμα της το δέσημο που έχαμε. Όσο για την αγάπη απλα το ξερω το νιωθω... Δεν θα την ενοχλήσω θελω να ειναι χαρουμενη κι ευτυχισμένη και καλα ομως ξέρω οτι ττην αγαπω πολυ εχοντας συνέσθηση της λέξεις αγαπη. Πιστέψτε με!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από elenal12
Θεματοθετη καλημέρα! Έτσι όπως περιγράφεις το θεμα σου, εμένα η σχέση σας, μου φάνηκε σχέση πάθους. Αφού ήσουν ο πρώτος της και ήταν η πρώτη σου λογικό να την θες. Χαλάρωσε και ησύχασε. Δεν αγαπιόσαστε, απλά παθιασμένα παιδιά είστε. Κοίταξε τον εαυτό σου, καλυτερέψε τον σε όλα τα επίπεδα και ξέχνα την. Αφού αυτή πήγε με άλλον, τότε εσύ έπρεπε να την είχες ξεγράψει εντελώς. Σε αγαπάει αλλά μια χαρά κοιμάται σε άλλα κρεβάτια. Άστο, απλά δεν ξέρει τι θέλει, δεν είναι ερωτευμένη μαζί σου πλέον. Μια ερωτευμένη γυναίκα δεν μπορεί να πάει με άλλον. Α και μην νομίζεις, με αυτόν που είναι τώρα σύντομα θα χωρίσουν, καθώς είναι σχέση απλά για να έχει κάποιον, κι έπειτα μπορεί να σε ξαναθυμηθει, να πέσετε ξανά στο κρεβάτι, αλλά αυτή δεν θα μπορεί να κάνει σχέση όμως μαζί σου. Θα σε πληγώσει χειρότερα. Κράτα τα όσα ζήσατε και προχώρα. Και άλλη φορά, όχι πολλά πολλά με "κολλητες".

elenal12

# 12 στις 26/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε πιστεύω, απλά προχώρα όπως έκανε κι αυτή.

Paketo7

# 13 στις 21/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 21

Τελικά φιλαράκο προχώρησες? Η ακόμα στην ίδια κατάσταση?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από theodoshs95

Καλημέρα,

Ξέρετε προσπάθησα να ηρεμήσω και να προχωρήσω αλλα αυτο με το χρ'ονια πολλα στην φίλη μ με αναστάτωσ εκαι πάλι. Επίσης όσον αφορα τις φίλες και τους φίλους φυσικα κι εχω φίλους. Ήμαστε μια παρέα απο πέντε άτομα απο πολύ μικρή δυο κοριτσια τρια αγορια...αυτο ήταν το θέμα της το δέσημο που έχαμε. Όσο για την αγάπη απλα το ξερω το νιωθω... Δεν θα την ενοχλήσω θελω να ειναι χαρουμενη κι ευτυχισμένη και καλα ομως ξέρω οτι ττην αγαπω πολυ εχοντας συνέσθηση της λέξεις αγαπη. Πιστέψτε με!!!

theodoshs95

# 14 στις 22/10/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Paketo7

Τελικά φιλαράκο προχώρησες? Η ακόμα στην ίδια κατάσταση?

Μπα φίλε μου, όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να την ξεχάσω...την αγαπάω πολύ κι πονάει αυτό...μπορεί να μαι καλά να κάνω πράγματα για εμένα αλλα μου λείπει πολύ...κι νιωθω μισός

παράξενο ε?

Paketo7

# 15 στις 22/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 21

Καθολου , το ξερω το συναισθημα . Με αυτήν δεν καταφερες τιποτα υποθέτω παραπάνω .. προχώρα πρόσπαθησε να βρείς μιά άλλη , θα βοηθήσει .

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από theodoshs95

Μπα φίλε μου, όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να την ξεχάσω...την αγαπάω πολύ κι πονάει αυτό...μπορεί να μαι καλά να κάνω πράγματα για εμένα αλλα μου λείπει πολύ...κι νιωθω μισός

παράξενο ε?

theodoshs95

# 16 στις 23/10/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Μπα ούτε αυτο βοηθάει το δοκίμασα... αυτο που θέλω να κάνω είναι να την διεκδικήσω δεν μπορώ να συμβιβαστώ..την εμόμενη βδομάδα έχει γενέθλια και σκέφτομαι να την στείλω κάποιο μήνυμα η λουλουδια...Ξέρει το θέμα είναι οτι πιστεύω ότι κι σε αυτήν δεν έχει τλειώσει ακόμη...Τόσο καιρό που ήταν με τον άλλο δεν σταμάτησε να ασχολειται μαζί μ κι να μου λέει οτι οπως ενιωσε με εμένα δεν έχει νιώσει κι δενξέρει αν θα το ξανα βρεί και ότι μπορεί να βρεθούμε σε δυο χρόνια και τέτοια, πριν τρείς μήνες τον απάτησε μαζί μ πριν φύγω και τον αυγουστο έστειλε χρόνια πολλά στην κολλητή μ που δεν ήθελε να την βλέπει στα μάτια της όσο ήμασταν μαζί...το κακο ειναι οτι εχω φυγει απο εκι που μένει κι εχουμε να μιλησουμε απο τοτε που το κάναμε πριν τέσσερεις μήνες

alisida

# 17 στις 23/10/2018
author

#16:πριν τρείς μήνες τον απάτησε μαζί μ

Συγνωμη φιλε,δε θυμαμαι το θεμα σου ,ουτε το ξαναδιαβασα αλλα και μονο με αυτο που λες,τι τη θελεις μια γυναικα που απατα το συντροφο της ?Δηλ με εσενα δε θεωρειται απατη ?Στη συνεχεια θα απατησει εσενα με τον αλλο αν ετσι εμαθε να λειτουργει

giorgos170

# 18 στις 23/10/2018
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.384

όλα αυτά παιδάκι μου έχουν επηρεάσει με κάποιο τρόπο κατανοητό ή ανεξήγητο
την πορεία της εργασίας σας,,
δηλ. έχουν πάρει & ζβάρνα τις καρριέρες ή όχι...?
κύριε ελέησον ...
μην εξαθλιωθούμαι κιόλας δλδ. με τόση δημοσιότητα

>>>>>>>>>>>>>
Τόσο καιρό   που ήταν με τον άλλο   δεν σταμάτησε να ασχολειται μαζί μ   κι να μου λέει οτι οπως ενιωσε με εμένα δεν έχει νιώσει    κι δενξέρει αν θα το ξανα βρεί    και ότι μπορεί να βρεθούμε σε δυο χρόνια και τέτοια, πριν τρείς μήνες        τον απάτησε μαζί μ πριν φύγω
<<<<<<<<<<<<<

δια παραδειγματισμόν
& συμμόρφωσιν προς τα υποδείξεις
με τις ευλογίες μου

theodoshs95

# 19 στις 23/10/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από alisida

#16:πριν τρείς μήνες τον απάτησε μαζί μ Συγνωμη φιλε,δε θυμαμαι το θεμα σου ,ουτε το ξαναδιαβασα αλλα και μονο με αυτο που λες,τι τη θελεις μια γυναικα που απατα το συντροφο της ?Δηλ με εσενα δε θεωρειται απατη ?Στη συνεχεια θα απατησει εσενα με τον αλλο αν ετσι εμαθε να λειτουργει

Με εμένα ήταν δυο χρόνια, ήμουν ο πρώτος της και ήταν σωστη απένατι μου μέναμε μαζί, ήμασταν τρελά ερωτευμένοι με όσα θέματα κι αν είχαμε μόνο ζήλια...Την έπιασε απλα η φάση δεν έχω ζήσει την ζωή μ ...εδω μου ειπε οτι ξερει οτι θα ξανα βρεθούμε σε δυο χρόνια κι ότι αν ήταν 23 θα ήθελε να ζήσει μαζί μ για πάντα ...το γεγονός οτι τον απάτησε μαζί μου απλά μου δείχνει οτι όντως αυτη την φάση περνάει... εγω αυτο το κομμάτι δικαιολογό...επισης την αγαπώ και μετε απο ολα αυτα...δεν ξερω..πως να το περιγράψω απλα την αγαπαω

tzoulia59

# 20 στις 24/10/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

ασε αυτα τα ρημαδολουλουδια ,,,

καθε φορα που τα στελνει αντρας αυτα τα λουλουδια ειναι για κακο ,,τι παθαινετε με τα λουλουδια ,,,

ακομα εκει εισαι ;

τι θα πει δεν θελω να την ενοχλησω ,,,

να την ενοχλεις συνεχεια ,

,να την στησεις κατω απο το σπιτι της ,

,και μολις την δεις να ερχεται να την βουτηξεις και να την στριμωξεις στα σκοτεινα 

και να της δωσεις καυτα φιλια με παθος ,,

και μετα να βρεις ενα μερος να βρεθειτε μονοι ,,,

δικεκδικησε την δυναμικα με παθος ,,και τρελα ...γιατι αφηνεις το διαστημα να μεσολαβησει ,,

να κρυωσουν τα συναισθηματα και να κλονισθει η πιστη ;

να δεθει με τον αλλον; 

προφανως της εβγαλες την πιστη ,,και την κουρασες ,,,

μα ποσων χρονων ειναι η κοπελα ;

κανε αυτο που σου λεω ,,,στελνε μηνυματα και παιρνε τηλεφωνα ...

πες της θελω να σε δω μου λειπεις και ειμαι τρελος για σενα ,,,

και αν αρνηθει να βρεθειτε κανε αυτο με το στριμωγμα ..

στις γυναικες αρεσουν οι δυναμικοι αντρες κι οι αλητες ...

κατι χλιαρα κατι ρομαντικα κατι λουλουδια ..αστα ειναι τσαι και γοητεια ,,καλη επιτυχια ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από theodoshs95

Μπα ούτε αυτο βοηθάει το δοκίμασα... αυτο που θέλω να κάνω είναι να την διεκδικήσω δεν μπορώ να συμβιβαστώ..την εμόμενη βδομάδα έχει γενέθλια και σκέφτομαι να την στείλω κάποιο μήνυμα η λουλουδια...Ξέρει το θέμα είναι οτι πιστεύω ότι κι σε αυτήν δεν έχει τλειώσει ακόμη...Τόσο καιρό που ήταν με τον άλλο δεν σταμάτησε να ασχολειται μαζί μ κι να μου λέει οτι οπως ενιωσε με εμένα δεν έχει νιώσει κι δενξέρει αν θα το ξανα βρεί και ότι μπορεί να βρεθούμε σε δυο χρόνια και τέτοια, πριν τρείς μήνες τον απάτησε μαζί μ πριν φύγω και τον αυγουστο έστειλε χρόνια πολλά στην κολλητή μ που δεν ήθελε να την βλέπει στα μάτια της όσο ήμασταν μαζί...το κακο ειναι οτι εχω φυγει απο εκι που μένει κι εχουμε να μιλησουμε απο τοτε που το κάναμε πριν τέσσερεις μήνες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε