Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Nikos810

# 1 στις 22/8/2018
author
Ανδρας / 40 / Σε διάσταση
Ν. Ιωαννίνων / Αγία Κυριακή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμος

Γεια σας..

Είμαι 5 μηνες σε διάσταση με την γυναικα μου η οποία έχει μαζί της και τα δύο μας παιδάκια 5 -3..Ο λογος που καταλήξαμε εδώ φταίω εγώ σ'ενα μεγάλο κομμάτι,οπως πως δεν την βοηθούσα αρκετά,ήμουν νευρικός και αργότερα λιγάκι καταπιεστικός..Από την ημέρα που έφυγε,προσπαθώ να την ξανα κερδισω,έχοντας πρώτα διορθώσει τα περισσότερα μου λάθη,πηγαίνοντας μόνος μου σε σύμβουλο γαμου και με αυτοκριτικες που έκανα στον ίδιο μου εαυτό..Η γυναίκα μου ποτέ μπορεί να το σκέφτεται και ποτέ είναι αρνητική εντελως..Η συμβουλος,οπως και ανθρωποι που έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις,μου λένε πως είναι νωρίς ακόμη και πως στον χρόνο θα καταλάβει τι γίνετε.. Όπως λένε,ταλαντεύεται αυτή την στιγμή και στο κεφάλι της επικρατεί ένα χάος!οπότε,ότι και να της λεω,δεν το καταλαβαίνει.. Στην απόφαση της,μπήκαν και οι γονείς της στην μέση,τους οποίους σε μένα έλεγαν,παιδί μου εμείς είμαστε μαζί σου και σ' αυτήν,μην τολμήσεις να γυρίσεις..Το ξέρει αυτό,αλλα παρ'αυτα τους συμβουλεύεται και τους ακούει μιας και μένει εκεί...Σκέφτομαι το μέλλον και τα παιδιά Μας!Δυστυχως οπως έχω μιλήσει και με ειδικούς,ΤΑ παιδιά αργά ή γρήγορα βγάζουν θεματάκια,αλλα αυτή και μόνο αυτη(μάλλον γιατί την συμφέρει ετσι)λέει πως όλα είναι καλά..Έχει αναγνωρίσει τις αλλαγές μου και προς σ' αυτήν και προς τα παιδια,αλλα εκεί που λέει το σκέφτομαι,εκεί μια μέρα ξαφνικα αλλάζει ΌΛΑ.. Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω,εκτός από την απίστευτη ΥΠΟΜΟΝΉ και ανοχή που κανω;Τους αγαπάω και δεν θέλω να διαλυθεί η οικογένεια ΜΟΥ!

alisida

# 2 στις 22/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

Κανε υπομονη ,τιποτε αλλο προς το παρον ...Εχω περασει τη φαση αυτη ...Ακομα και η παραμικρη σκεψη να υπαρχει στο μυαλο της να τα ξαναβρειτε,η πιεση απο την πλευρα σου θα λειτουργει ολο και πιο αρνητικα,την πεισμωνει και την κανει να υποστηριζει την αποφαση της με μεγαλυτερη επιμονη .

...Στον χρονο πανω συνηθως ξεκαθαριζουν τα πραγματα ,.

..Αφησε τη να σκεφτει ,να ξεδωσει και να αποφασισει ...

Εντωμεταξυ να ενδιαφερεσαι για τα παιδια σας ,μην τα εγκαταλειψεις με τη δικαιολογια οτι σε χωρισε .

..Οι μεσαζοντες ( γονεις - κουμπαροι- ξαδερφια κτλ) σε αυτες τις περιπτωσεις μονο μπερδεμα φερνουν ...

Δωσε της ενα χρονικο περιθωριο να το γνωριζει να μη νοιωθει πιεση και μεινε μακρια απο αυτην ( οχι απο τα παιδια)...

Οταν θα ειστε και οι δυο ετοιμοι τοτε πατε μαζι σε συμβουλο ...

Καλη τυχη ευχομαι .

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

frog13

# 3 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν την έσκισες την γάτα τελικά.. 

Θα αλλάξεις τόσο πολύ και θα το παίζεις υποταγμενος από εδώ και στο εξής; Η θα αλλάξει εκείνη νομίζεις; Και στο σπίτι της .. δεν νομίζω! Εσύ ξέρεις καλύτερα..αν την αγαπάς.. μια δήλωση μετανοίας νομίζω θα ήταν must ! 

matakiamou00

# 4 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολύ ωραίο αυτό που έκανες να ζητήσεις βοήθεια και να καταλάβεις που είσαι λάθος και να το διορθώσεις...είσαι ερωτευμένος και αγαπάς την γυναίκα σου και τα παιδιά σου...αυτό είναι πολύ καλό...πόσο μπορείς να αντέξεις στην αποχή? Αυτό μπορείς να το κάνεις λόγο διαστάσεις? Αν σου βγει μια κοπέλα που ίσως σου χαρίσει αυτά που σου λείπουν θα σε βολέψει η διάσταση και θα ξεχάσεις το θέμα σου? Γιατί στο ρώτησα αναφέρεις στο προφίλ σου ότι θες σοβαρή σχεση...αλλά και ενας αλλος λογος ειναι γιατί μερικές φορές αν όχι τις περισσότερες αυτο συμβαίνει το να βγεις και μεσω παρεας να γνωρισεις...Ο άντρας αν θέλεις βρήσκει πιο γρήγορα έστω και κάτι μη σοβαρό...Η γυναίκα έχει κάποιου είδους αναστολές. ...Βρες μια ώρα συντομα όμως να μιλήσετε οι δύο σας...για βόλτα θες? Καντο συχνά αυτό...οι γυναίκες θέλουμε συνέχεια να μας διχνουν ότι νοιάζονται για μας και ενδιαφέρονται. Είναι κρίμα να χωρίσεις και να σαι καψουρα ακόμη με την γυναίκα σου ή με τον άντρα σου (αντίστοιχα).Δεν φταίνε οι επόμενοι που θα είστε κενοί μαζι τους με λιγες δόσεις ενδιαφεροντος.Αν δεν σας έχει τελειώσει οριστικά και αμετάκλητα μην το τελείωνετε.

https://m.youtube.com/watch?v=Oe7kOac3LGA

Μην τα παρατας...καν το πραξη...ηρεμα.Αξιζει να θελεις την οικογενεια σου...

Nikos810

# 5 στις 22/8/2018
author
Με τα παιδιά μου το δούλεψα Πολύ και πλέον τα βλέπω κάθε μέρα,εκεί που ήθελαν στην αρχή μονο την μαμα ΤΟΥΣ και λογικό το βρίσκω.. ΔΕΝ σας κρύβω πως σκεφτομαι συνέχεια το μέλλον και ποιους ξενους θα βάλουμε ανάμεσα μας και ειδικά δίπλα στα παιδια Μας!ΟΎΤΕ να το σκέφτομαι δεν θέλω...ΟΠΌΤΕ υπομονή...
Αρέσει στο μέλος alisida

Nikos810

# 6 στις 22/8/2018
author
Σας ευχαριστώ όλους!Με τα παιδιά είμαι άψογος και τα βλέπω κάθε μέρα.. Εκείνη της ΖΗΤΆΩ συνέχεια να βγούμε για ένα ποτό στα κλεφτά,αλλα όλο κουρασμενη είναι και δικαιολογίες..Έφαγα γερό χαστούκι και ίσως ΜΟΥ άξιζε!

elenal12

# 7 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετη, θες να τα βρεις με τη γυναίκα σου? Σίγουρα? Ελπίζω όταν τα ξαναβρειτε, γιατί αυτό θα γίνει, να μην ξεχάστεις, και αρχίσεις τις παλιές καλές σου συνήθειες.

Nikos810

# 8 στις 22/8/2018
author
Όταν με άφησε,έχασα τον κόσμο!!!Μέσα σ' αυτούς τους 5 μήνες,έπρεπε μέσα σε όλο αυτο που ζούσα,να πατήσω στα πόδια μου,να διορθωθω,να κερδίσω τα παιδια,να αυτοτιμωρηθω και τώρα είμαι σίγουρος,πως είμαι πολύ ΕΡΩΤΕΥΜΈΝΟΣ μαζι της και ας έχουν περάσει 11χρονια!!!Πάλι της είπα να βγούμε το βράδυ,μου υποσχέθηκε πως θα το ΣΚΕΦΤΕΊ,άντε να δούμε...
Αρέσει στο μέλος alisida

elenal12

# 9 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#8. Αχ αυτός ο έρωτας! Ξαφνικά όλοι θυμούνται ότι σε θέλουν, όταν τους αφήνεις.Παντως θεματοθετη, αν όντως έχεις αλλάξει θα το δει και η ίδια, απλά φοβισμένη είναι. Μην της κολλάς πολύ, γιατί και αυτή τώρα παίρνει την εκδίκηση της, φαντάζομαι θα της αρέσει που την κυνηγάς.

alisida

# 10 στις 23/8/2018
author

@elenal12

Ποσο δικιο εχεις ...Ομως,η ξαφνικη αλλαγη μετα απο τη δηλωση χωριζουμε ...Οπως και η ξαφνικη προθυμια να κανεις φιλε θεματοθετη τα παντα για εκεινη - τωρα- οχι οταν στα ζητουσε ενω εισασταν μαζι ... ..Δειχνει μαλλον απελπισια ξεβολεματος και οχι αληθινο ενδιαφερον...Προσωπικα με ξενερωσε οταν εζησα το ιδιο σεναριο ...Τωρα το θυμηθηκες ? Τωρα με ακουσες ?...Σορυ , του λειτ ,ετσι του ειπα .

Nikos810

# 11 στις 23/8/2018
author
Τελικά παραδεχτείτε πως είναι με άλλον!Όλα τελείωσαν...

frog13

# 12 στις 23/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παραδέχτηκε θες να πεις; 

Η γυναίκα σου; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Nikos810

alisida

# 13 στις 23/8/2018
author

Παραδεχτηκε πως ειναι με αλλον  ?

Τοτε παρτο αποφαση θα ελεγα ,στη θεση σου δε θα ρωτουσα τι και πως ..

.Ακομα και μετα το χωρισμο σας να τον γνωρισε,σε 5 μηνες χωρισμου απο γαμο δεν φτιαχνεις σχεση ...Ισως προυπηρχε ο αλλος .

Αρέσει στο μέλος Nikos810

matakiamou00

# 14 στις 23/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πόσο σίγουρος είσαι για αυτό? Κάτσε γιατί μπορεί και να μην είναι στάνταρ...Μήπως το είπε για να δει αν θα συνεχίσεις να την διεκδικεις? Δεν τελείωσε τίποτα αν δεν θέλεις να τελειώσει και εσύ.Μισο γιατί αυτό είναι αρκετα κάπως...Παντως αν ισχύει μείνε για ένα διάστημα μόνος, να συνεχίζεις να δουλεύεις με εσένα...και πολύ καλά κάνεις...να συνηδιτοποιησεις τι συμβαίνει, να ηρεμισεις και η επόμενη με το καλό να μην υποστεί τα σπασμένα...θα ναι άδικο για την κοπέλα.Αν ισχύει εν τέλει προχωρά είσαι νέος ακόμη, μπορεί να ξανά δημιουργήσεις οικογένεια...άλλοι την δημιουργούν πολύ αργότερα.

tzoulia59

# 15 στις 23/8/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

πριν σου το πω με προλαβες ...

η γνωριμια της ειναι απο το φβ ...

η συμπεριφορα σου την ωθησε να το κανει ,,,

αλλα και αψογος να ησουν ..το ιντερνετ εχει κλεισει πολλα σπιτια ,,,

..ειναι τοσα μεγαλα τα προβληματα της καθημερινοτητας του ελληνα που ψαχνει να αποσιμπιεστει , μ οποιονδηποτε τροπο ,,,

κι αν ειναι κι η ποιοτητα τετοια του ατομου ...αστο καλυτερα ..

λες οτι ησουν νευρικος αποτομος και  πολλες φορες εκανες λαθη ...λιγο αργα δεν το θυμηθηκες ..;

κι εχουμε τα πεθερικα που ενω σ αγαπουσαν τωρα της λενε να μην γυρισει...που κατι σημαινει αυτο ,,,

επειδη αυτα που γραφω ειναι περιττα και κουραζομαι χωρις λογο ,,,

ας προσεχες ,,

ο γαμος σχολασε ,

,ειναι τοσο τρομερο αυτο το σταδιο ,,,

εχει τοσο πονο ,,,

που αν ξεραμε αυτη την φαση και την επομενη θα καναμε απεριοριστες θυσιες να σωσουμε αυτο που ζουμε ..

αυτο το ωραιοτατο που εχουμε ...την οικογενεια τον συντροφο  και τα παιδια μας ...

εν παση περιπτωση οτι και να κανεις ειναι ματαιος κοπος ,,

,αυτη δεν προκειται να ξαναγυρισει ,

,μην αναπτυξω το γνωστο ,,,και δυστυχως πραγματικο ,,,οτι οταν η γυναικα ερωτευεται αλλου διαλυει τα παντα,,,

γιατι θα κουρασω ...

κοιτα πως θα διαχειριστεις τον χωρισμο,,, με οση μεγαλυτερη ψυχραιμια γινεται ,,,

διατηρησε την καλυτερη δυνατη σχεση με τα παιδια σου

γιατι τα προβληματα ειναι πισω ,,

και κοιτα να εισαι καλος πατερας εφ οσον δεν τα καταφερες σαν συζυγος ,,,

κι εχε στα υποψιν οτι οταν ο θυμος  κυριευσει το μυαλο σου και την ψυχη σου στη συνεχεια ...γιατι θα γινει ,,,

μην το πληρωσουν τα αθωα παιδια σου που δεν φταινε ...

ασε τους συμβουλους ,,

οταν το ζευγαρι καταληγει σε συμβουλο ειναι ηδη διαλυμενο ,

,θα σου φανε τα λεφτα ,,

ψυχολογο χρειαζεσαι ..

και μην παρακαλεσεις ,,

,να εισαι αξιοπρεπης ...σιγουρα θα σκασει μυτη να σου φορτωνει τα παιδια ,...

μην την προσβαλλεις ,,,

και μην την υποτιμας .

να την σεβεσαι ειναι η μητερα των παιδιων σου ,,

και ακου αυτα που σου λεει ...

μ αυτον θα χωρισει ,,

να το  θυμασαι ...αλλα σ εσενα δεν προκειται να ξαναγυρισει ..

ειναι ενα μαθημα που το ξερω παρα πολυ καλα ,

,ψαξε ψυχολογο θα τον χρειαστεις .για να μην σε παρει απο κατω..

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Nikos810

Αρέσει στα μέλη animus1983, alisida

Nikos810

# 16 στις 24/8/2018
author
Λοιπόν...ακούω πολλά,πως τωρα καλα να παθεις η αργά το θυμήθηκες κ.α...Την γυναίκα μου την λάτρευα!!!Σας πληροφορώ πως την κυνηγούσα κάθε μέρα να κάνουμε έρωτα και ας έχουν περάσει 11 χρόνια.. Κάθε μα κάθε βράδυ της ετριβα τα ποδαράκια μέχρι να κοιμηθεί και ύστερα την έπαιρνα αγκαλια να την πάω στο κρεβάτι.. αυτα το έκανα μέχρι και την τελευταία μέρα πριν φύγει.Μου ζητούσε οτιδήποτε και όσο κουρασμένος και αν ήμουν,έτρεχα να της το φέρω.. Αρρωστενε και ήμουν πάνω από κεφαλάκι της όλο το βράδυ.. Έκανα λάθη,το παραδεχομαι,αλλα δεν την απάτησα ποτέ!!!Ημουν νευρικος με την διαπαιδαγωγηση των παιδιων,γιατί δεν μου επετρεπε να τα μαλώνω και να τα βάζω ορια..Ημουν νευρικός γιατι πολλές δεν με λογαριαζε...Ημουν λίγο καταπιεστικός γιατι δούλευε σε μια εργασια που επικρατούσαν πολλοί άντρες και της έλεγα απλώς να μην ντύνεται προκλητικά..καταπιεστικός γιατι την έπαιρνα τηλέφωνο για να ρωτήσω πως είναι η μέρα της...Και γενικά μετα απο 11 χρονια,δύο παιδιά,προβλήματα,ρουτίνα,συνηθισμένες καταστάσεις σε όλες τις οικογένειες...Ίσως να άργησα να καταλάβω τα λάθη μου,αλλα το έκανα!Τις αλλαγές μου τις είχα ξεκινήσει πριν φύγει,αλλα μου είπε πως είναι αργά.. Παρ'αυτα,με το που έφυγε,όσο και αν πονούσα,έφτιαξα το σπίτι μας,το εβαψα,το καθάρισα,βρήκα και δεύτερη εργασία για να είμασταν καλύτερα οικονομικά,αν και δεν είχαμε πρόβλημα σ'αυτο,αλλα ήθελα να μην τους λείψει τίποτα!Πήγα σε σύμβουλο για να δω λάθη που δεν έβλεπα και με πολλή δουλειά,κέρδισα τα παιδιά μου και όπως παραχτηκε και η ίδια,αλλαξα Πολύ!Δυστυχώς ότι και αν έκανα,όσο και προσπάθησα,τίποτα!Μεσα Σ' αυτούς τους 5 μήνες υπήρξαν φορές που ήταν θετική,αλλα σήμερα μου αποκάλυψε πως υπάρχει άλλος και θέλει διαζυγιο..Κάποιος Ο οποίος και αυτός μολις έβαλε το διαζυγιο μπροστα και έχει μια 9 χρονων κορη...Δεν ξερω πως θα γίνει όλο Αυτό,μιας και ήδη μαζεύτηκαν 3 παιδια...Μου πέρασε από το Μυαλό ότι μπορεί να το λέει επίτηδες,αλλα ισχυρίζεται πως ισχύει.. Την έχασα για πάντα!!!Έχασα τον Άνθρωπο ΜΟΥ!!!Έχασα την οικογένεια ΜΟΥ!!!Δεν θέλω ούτε να εκδικηθω,ουτε τίποτα άλλο.. Γιατί τότε θα βγω ψεύτικος και θα αποδειξω πως δεν αλλαξα...Και αν αντιδρούσα άσχημα,τότε θα την έκανα να πει πως έκανε καλά που δεν με πιστεψε και προχώρησε.. Ενώ τώρα είμαι Κύριος!!!ΚΑΙ όταν θα καταλάβει το λάθος της,θέλω να πει,κοίτα Τον;;;ΤΙ έκανα Η τρελη;;;διέλυσα την οικογένεια ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ξέρω πως ακούστηκαν όλα αυτα,ΑΛΛΆ έτσι νιώθω και είναι τα πράγματα...
Αρέσει στο μέλος alisida

frog13

# 17 στις 24/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δηλώνεις ένοχος μα δεν βλέπω να στέκει η δήλωση.. 

Ουσιαστικά εκείνη το διέλυσε ... 

Μήπως να την ξαλαφρωσεις και από το βάρος των παιδιών? 

Άσε τους ψυχολογους και πιάσε τους δικηγόρους 

Πάρε τα παιδιά σου κοντά η βάλε όρους ωφελιμους γι αυτά γιατί Θεία δίκη δεν υπάρχει! 

Σταμάτα να αυτομαστιγωνεσαι ..! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Nikos810
Λοιπόν...ακούω πολλά,πως τωρα καλα να παθεις η αργά το θυμήθηκες κ.α...Την γυναίκα μου την λάτρευα!!!Σας πληροφορώ πως την κυνηγούσα κάθε μέρα να κάνουμε έρωτα και ας έχουν περάσει 11 χρόνια.. Κάθε μα κάθε βράδυ της ετριβα τα ποδαράκια μέχρι να κοιμηθεί και ύστερα την έπαιρνα αγκαλια να την πάω στο κρεβάτι.. αυτα το έκανα μέχρι και την τελευταία μέρα πριν φύγει.Μου ζητούσε οτιδήποτε και όσο κουρασμένος και αν ήμουν,έτρεχα να της το φέρω.. Αρρωστενε και ήμουν πάνω από κεφαλάκι της όλο το βράδυ.. Έκανα λάθη,το παραδεχομαι,αλλα δεν την απάτησα ποτέ!!!Ημουν νευρικος με την διαπαιδαγωγηση των παιδιων,γιατί δεν μου επετρεπε να τα μαλώνω και να τα βάζω ορια..Ημουν νευρικός γιατι πολλές δεν με λογαριαζε...Ημουν λίγο καταπιεστικός γιατι δούλευε σε μια εργασια που επικρατούσαν πολλοί άντρες και της έλεγα απλώς να μην ντύνεται προκλητικά..καταπιεστικός γιατι την έπαιρνα τηλέφωνο για να ρωτήσω πως είναι η μέρα της...Και γενικά μετα απο 11 χρονια,δύο παιδιά,προβλήματα,ρουτίνα,συνηθισμένες καταστάσεις σε όλες τις οικογένειες...Ίσως να άργησα να καταλάβω τα λάθη μου,αλλα το έκανα!Τις αλλαγές μου τις είχα ξεκινήσει πριν φύγει,αλλα μου είπε πως είναι αργά.. Παρ'αυτα,με το που έφυγε,όσο και αν πονούσα,έφτιαξα το σπίτι μας,το εβαψα,το καθάρισα,βρήκα και δεύτερη εργασία για να είμασταν καλύτερα οικονομικά,αν και δεν είχαμε πρόβλημα σ'αυτο,αλλα ήθελα να μην τους λείψει τίποτα!Πήγα σε σύμβουλο για να δω λάθη που δεν έβλεπα και με πολλή δουλειά,κέρδισα τα παιδιά μου και όπως παραχτηκε και η ίδια,αλλαξα Πολύ!Δυστυχώς ότι και αν έκανα,όσο και προσπάθησα,τίποτα!Μεσα Σ' αυτούς τους 5 μήνες υπήρξαν φορές που ήταν θετική,αλλα σήμερα μου αποκάλυψε πως υπάρχει άλλος και θέλει διαζυγιο..Κάποιος Ο οποίος και αυτός μολις έβαλε το διαζυγιο μπροστα και έχει μια 9 χρονων κορη...Δεν ξερω πως θα γίνει όλο Αυτό,μιας και ήδη μαζεύτηκαν 3 παιδια...Μου πέρασε από το Μυαλό ότι μπορεί να το λέει επίτηδες,αλλα ισχυρίζεται πως ισχύει.. Την έχασα για πάντα!!!Έχασα τον Άνθρωπο ΜΟΥ!!!Έχασα την οικογένεια ΜΟΥ!!!Δεν θέλω ούτε να εκδικηθω,ουτε τίποτα άλλο.. Γιατί τότε θα βγω ψεύτικος και θα αποδειξω πως δεν αλλαξα...Και αν αντιδρούσα άσχημα,τότε θα την έκανα να πει πως έκανε καλά που δεν με πιστεψε και προχώρησε.. Ενώ τώρα είμαι Κύριος!!!ΚΑΙ όταν θα καταλάβει το λάθος της,θέλω να πει,κοίτα Τον;;;ΤΙ έκανα Η τρελη;;;διέλυσα την οικογένεια ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ξέρω πως ακούστηκαν όλα αυτα,ΑΛΛΆ έτσι νιώθω και είναι τα πράγματα...

alisida

# 18 στις 24/8/2018
author

γιατι γμτμ να εχεις τοσο δικιο σε ολα αυτα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από tzoulia59

πριν σου το πω με προλαβες ...

η γνωριμια της ειναι απο το φβ ...

η συμπεριφορα σου την ωθησε να το κανει ,,,

αλλα και αψογος να ησουν ..το ιντερνετ εχει κλεισει πολλα σπιτια ,,,

..ειναι τοσα μεγαλα τα προβληματα της καθημερινοτητας του ελληνα που ψαχνει να αποσιμπιεστει , μ οποιονδηποτε τροπο ,,,

κι αν ειναι κι η ποιοτητα τετοια του ατομου ...αστο καλυτερα ..

λες οτι ησουν νευρικος αποτομος και  πολλες φορες εκανες λαθη ...λιγο αργα δεν το θυμηθηκες ..;

κι εχουμε τα πεθερικα που ενω σ αγαπουσαν τωρα της λενε να μην γυρισει...που κατι σημαινει αυτο ,,,

επειδη αυτα που γραφω ειναι περιττα και κουραζομαι χωρις λογο ,,,

ας προσεχες ,,

ο γαμος σχολασε ,

,ειναι τοσο τρομερο αυτο το σταδιο ,,,

εχει τοσο πονο ,,,

που αν ξεραμε αυτη την φαση και την επομενη θα καναμε απεριοριστες θυσιες να σωσουμε αυτο που ζουμε ..

αυτο το ωραιοτατο που εχουμε ...την οικογενεια τον συντροφο  και τα παιδια μας ...

εν παση περιπτωση οτι και να κανεις ειναι ματαιος κοπος ,,

,αυτη δεν προκειται να ξαναγυρισει ,

,μην αναπτυξω το γνωστο ,,,και δυστυχως πραγματικο ,,,οτι οταν η γυναικα ερωτευεται αλλου διαλυει τα παντα,,,

γιατι θα κουρασω ...

κοιτα πως θα διαχειριστεις τον χωρισμο,,, με οση μεγαλυτερη ψυχραιμια γινεται ,,,

διατηρησε την καλυτερη δυνατη σχεση με τα παιδια σου

γιατι τα προβληματα ειναι πισω ,,

και κοιτα να εισαι καλος πατερας εφ οσον δεν τα καταφερες σαν συζυγος ,,,

κι εχε στα υποψιν οτι οταν ο θυμος  κυριευσει το μυαλο σου και την ψυχη σου στη συνεχεια ...γιατι θα γινει ,,,

μην το πληρωσουν τα αθωα παιδια σου που δεν φταινε ...

ασε τους συμβουλους ,,

οταν το ζευγαρι καταληγει σε συμβουλο ειναι ηδη διαλυμενο ,

,θα σου φανε τα λεφτα ,,

ψυχολογο χρειαζεσαι ..

και μην παρακαλεσεις ,,

,να εισαι αξιοπρεπης ...σιγουρα θα σκασει μυτη να σου φορτωνει τα παιδια ,...

μην την προσβαλλεις ,,,

και μην την υποτιμας .

να την σεβεσαι ειναι η μητερα των παιδιων σου ,,

και ακου αυτα που σου λεει ...

μ αυτον θα χωρισει ,,

να το  θυμασαι ...αλλα σ εσενα δεν προκειται να ξαναγυρισει ..

ειναι ενα μαθημα που το ξερω παρα πολυ καλα ,

,ψαξε ψυχολογο θα τον χρειαστεις .για να μην σε παρει απο κατω..

alisida

# 19 στις 24/8/2018
author

Διευκρινηση : ολα αυτα τα εκανες επι 11 χρονια ,ή απο οταν σου ζητησε να χωρισετε ?

( να ξερω ποιον να στολισω οχι τπτ αλλο )

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Nikos810

26-29-31

# 20 στις 24/8/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

" Ενώ τώρα είμαι Κύριος!!!ΚΑΙ όταν θα καταλάβει το λάθος της,θέλω να πει,κοίτα Τον;;;ΤΙ έκανα Η τρελη;;;διέλυσα την οικογένεια ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ξέρω πως ακούστηκαν όλα αυτα,ΑΛΛΆ έτσι νιώθω και είναι τα πράγματα..."  Ετσι λες εσυ...

Με αυτη σου την σκεψη μπορει να ζησεις αρκετα χρονια με μια προσδοκια

και να σου δινει και χαρα μαλιστα...αλλα δεν ειναι ετσι...

Η γυναικα σου δεν προκειτε να γυρισει αν εχει τσιμπηθει με τον αλλο,

αλλα και να μην εχει τσιμπηθει τωρα πεταει στα συνεφα,σαν να ειχε φαει πολυετη 

φυλακιση και αποφυλακιστηκε,

Αυτη θα μετανιωσει  για αλλα πραγματα,οχι γιατι αφησε εσενα...

Σκληρα αυτα αλλα...καλυτερα ετσι παρα να ζεις συμβατικα

οπως κανουν τοσοι κσι τοσοι.

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε