Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι μου συμβαίνει ?

Σελίδα : 1

Crinaki_93

# 1 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι μου συμβαίνει ?

Γεια σας! Είμαι 24 χρονών και πριν ένα χρόνο έκανα την πρωτη μου σοβαρή σχέση. Από την αρχή μου είχε δείξει ότι έχει ένα θέμα με τα ψέμματα τα χρησιμοποιεί Συνέχεια και χωρίς λογο με δικαιολογία ότι το έκανε για να μην μάθω κάτι που θα με στεναχωρησει ή κάτι που θα μας χώριζε.Μετά από ένα μισή χρόνο σχέσης λοιπόν έμαθα από τα μηνύματα του στο φβ ότι στην αρχή της σχέσης μας και για αρκετούς μήνες μετά "έπαιζε" σύμφωνα με τα λεγόμενα του με μια δεύτερη ξαδέλφη του. Το θέμα μου είναι ότι γενικά σιχαίνομαι το ψέμα και η απιστία είναι το χειρότερο μου, όμως δεν μπορώ να ξεκόλλησω, προσπάθησα να τον μπλοκαρω Και να μην του μιλάω άλλα ήμουν παρά πολύ χάλια και αυτός δηλαδή κόντεψε να αυτοκτονήσει, και ότι και να μου έχει κάνει είμαι καλά μόνο όταν μιλάω  μαζί του τι μου συμβαίνει ??!!! Τι πρέπει να κάνω? καμία συμβουλή ?

panagiotismp90

# 2 στις 22/8/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650
'Aρεσαν+: 0%
ξεμπλοκαρε τον καταρχας απο το φβ και μην του στελνεις κατι για την ωρα.τα μηνυματα αυτα που ειδες τι λεγανε?

harrier23

# 3 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σου συμβαίνει καψούρα...Απλά...Αν αντέχεις τα ψέμματα κάτσε...Αλλά όπως λες δεν τα αντέχεις...

Aggelo

# 4 στις 23/8/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

[αυτός δηλαδή κόντεψε να αυτοκτονήσει] ...   καλα δεν υπαρχει !!  επειδη τον μπλοκαρε στο facebook?
Δινει πολυ σανό ο τυπος και δεν πληρωνει...
Μ αρεσει που εκανες και σοβαρη σχεση μαζι του...φαντασου να μην ητανε και σοβαρη τι θα διαβαζαμε...
θες και συμβουλη...παρε καμια φιλη σου και τραβα διακοπες εχει ακομα καλοκαιρι...και αν πηγες ηδη

ξαναπηγαινε......και μακρυα απο βλαβερα ανθρωπιδια

Αρέσει στα μέλη loushian1984, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

matakiamou00

# 5 στις 23/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε συγνώμη διαβάζεις τι γράφεις? Ο άνθρωπος έχει κάποιο θέμα...θέλει βοήθεια.Σε έχει ως κάλυψη για να βρήσκεται και να λεει οτι εχει σχεση.Μπορεις να του μιλήσεις ξεκάθαρα και ότι θέλει να το συζητήσει κάπου ώστε να βοηθηθεί? Να τον βοηθήσεις και εσύ σε αυτό διότι είναι κάτι σοβαρό και δεν πρέπει να ντραπει για να ζητήσει βοήθεια.Εισαι μικρή προχωρά  την  ζωή σου.

Crinaki_93

# 6 στις 23/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λεγανε ελα να κοιμηθουμε αγκαλιτσα να μην κρυωνεις, τι πρεπει να κανω για ενα σου φιλι και αλλα τετοια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από panagiotismp90
ξεμπλοκαρε τον καταρχας απο το φβ και μην του στελνεις κατι για την ωρα.τα μηνυματα αυτα που ειδες τι λεγανε?

Crinaki_93

# 7 στις 23/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι εκανε αποπειρα λογο του οτι του ειπα οτι εμαθα οτι εμαθα και ειναι και φανταρος...οποτε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Aggelo

[αυτός δηλαδή κόντεψε να αυτοκτονήσει] ...   καλα δεν υπαρχει !!  επειδη τον μπλοκαρε στο facebook?
Μ αρεσει που εκανες και σοβαρη σχεση μαζι του...φαντασου να μην ητανε και σοβαρη τι θα διαβαζαμε...
θες και συμβουλη...παρε καμια φιλη σου και τραβα διακοπες εχει ακομα καλοκαιρι...και αν πηγες ηδη

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Aggelo

tzoulia59

# 8 στις 23/8/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

α μαλιστα ...

αφησε τον ν απολυθει και μετα τακτοποιησε τον ...

αλλα με την ξαδερφη ;

στην συνεχεια εκοψε απο εκει ;

γιατι αν εκοψε ,,που εχουμε θεμα ;

επειδη ελεγε ψεματα ...;σιγα καλε ...ο μονος νομιζεις ειναι ;

ψευδεται γενικως η ειδικως ;

και στα 24 σου γιατι κανεις ετσι ;

θελεις να τον παντρευτεις ;

καλα αστον ν απολυθει μην εχουμε δραματα στο στρατο 

και μετα αν δεις οτι ολα πανε καλα το πατε παρακατω ...

γιατι αγχωνεσαι ..οτι ηθελε προκυψει ..παιδι 24 χρονων η ζωη σε περιμενει ,

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Crinaki_93

Λεγανε ελα να κοιμηθουμε αγκαλιτσα να μην κρυωνεις, τι πρεπει να κανω για ενα σου φιλι και αλλα τετοια...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Crinaki_93

# 9 στις 23/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βασικά Ναι είχαμε πει ότι θα αρραβωνιαστουμε και θα μείνουμε.μαζί μόλις απολυθεί είχα γνωρίσει την οικογένεια του είχε γνωρίσει την δικιά μου κάναμε όνειρα για παιδιά γάμο σπίτι κλπ. Και Ναι έλεγε ψέμματα Εκεί που θεωρούσε ότι μπορεί να ανάψουν τα αίματα δεν ήθελε να καβγαδιζουμε για κανένα λόγο

Aggelo

# 10 στις 23/8/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

Τελικα ποσο καιρο ειχατε σχεση διοτι αρχικα λες ενα χρονο,πιο κατω αναφερεις 1,5 χρονο...

Ολα αυτα που αναφερεις στα ποστ που εβαλες και στο αρχικο και μετα διακαιολογουν οτι ειχατε
συζητησει να αρραβωνιαστειτε......να μεινετε μαζι...γαμους,βαφτισια...γλεντια κτλ.

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω με ποιο κριτηριο το αποφασισες...μην χασεις το κελεπουρι...

Κοιταξτε να ωριμασετε πρωτα και αφηστε τις επισημοποιησεις,η ζωη ειναι λουκι και ανηφορα
δεν ειναι Fbook μπαρακια και τσαρκες στη παραλια...και για να την παλεψεις χρειαζετε ο ενας

να στηριζει τον αλλο στα δυσκολα...οχι να τον αφηνει μετεωρο καθε τρεις και δυο...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Crinaki_93

# 11 στις 24/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έχεις δίκιο Aggelo!1.5 χρόνο ήμασταν μαζί Και Δεν με στήριξε Ποτέ στα δύσκολα μόνο εγώ ήμουν πάντα εκεί για αυτόν Το ξέρω ότι είναι λάθος που θέλω τόσο να γυρίσω για αυτο και ο τίτλος του ποστ "τι μου συμβαίνει " με αυτόν τον άνθρωπο φτάνω στην υπερβολή και πατάω κάτω κάθε αξία που είχα στην ζωή δεν με νοιάζει να ταπεινωθω.Και ούτε εμένα μου αρέσει που ένας άλλος άνθρωπος ασκεί τέτοια επιρροή σ εμένα.Ίσως είναι ο έρωτας Ίσως δικιές μου ανασφάλειες άλλα θα δείξει με τον καιρό αν αξίζει να είμαστε μαζί θα είμαστε κάπως κάποτε...

Daniel32

# 12 στις 24/8/2018
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 492

"...θα δείξει με τον καιρό αν αξίζει να είμαστε μαζί θα είμαστε κάπως κάποτε..."

Έχει ΗΔΗ δειξει αν αξιζει να ειστε μαζι, αλλα αρνεισαι να το δεις...

giorgos170

# 13 στις 24/8/2018
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.383

απασχολούμαστε (χάνουμε το χρόνο μας)
σε διαδικασίες & εμπυρίες
που θα μας είναι άχρηστες
ή & βαρίδια...

tzoulia59

# 14 στις 25/8/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

κοιτα αυτα με το στρατο εχουν ενα θεματακι ,,,

κι ως που να απολυθουν κανουν πολλα σκαμπανεβασματα  στις συμπεριφορες ...

και  ξεσπανε  στις γκ,,μενες ...

κι αν εισαι και λιγο ανεκτικη και την εχεις δαγκωσει και την λαμαρινα ..κανεις χρεη μαμας γιαγιας και δεν συμμαζευεται ..

επισης να σου πω για να ξερεις ...οτι οι μεγαλυτερη κριση στις προβληματικες σχεσεις ερχεται μετα την απολυση του φανταρου απο το στρατο ,,,

γιατι οσο ειναι μεσα σε χρειαζεται για πολλους λογους ...

οποτε επειδη αναμενω κριση 

γιατι αυτοι με το θεμα γαμο τρελαινονται .μετα το στρατο ,,ψαχνουν εμπειριες ...

καλου κακου ,,,

προετοιμασου για εκεινον τον χωρισμο μην σου ερθει αποτομα ...

δεν νομιζω οτι θα προκυψει αρραβωνας ...πιο πολυ στο μυαλο σου ειναι κολλημενο ,,,

κι εσυ βρε παιδι απο τα 25 γαμο..

.ολα τα χρονια δεσμευμενη 

να εχεις και τιποτα διαζυγια ..για κρατησου λιγο ...να γινεις 30 ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Crinaki_93
Βασικά Ναι είχαμε πει ότι θα αρραβωνιαστουμε και θα μείνουμε.μαζί μόλις απολυθεί είχα γνωρίσει την οικογένεια του είχε γνωρίσει την δικιά μου κάναμε όνειρα για παιδιά γάμο σπίτι κλπ. Και Ναι έλεγε ψέμματα Εκεί που θεωρούσε ότι μπορεί να ανάψουν τα αίματα δεν ήθελε να καβγαδιζουμε για κανένα λόγο

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε