Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελω να ξαναδω τον αδερφο μου οπως πριν!

Σελίδα : 1

bagitthe

# 1 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 33 /
Ν. Ευβοίας / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Θελω να ξαναδω τον αδερφο μου οπως πριν!

Καλησπερα. Θα αναπτύξω το προβλημα μου εδω και θελω την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω πλεον τι αλλο να κανω.Εχω ενα αδερφακι λοιπον 27 ετων, μορφωμενο και πολυ εμφανισιμο αλλα λιγο εκτος εποχης μαλλον.. Λοιπον περσυ τετοιον καιρο εκανε την πρωτη σοβαρη σχεση στην ζωη του με την πιο ανωριμη γυναικα του κοσμου. Σας αναπτυσω την ιστορια:Δεν ειχα ξαναδει τον αδερφο μου τοσο χαρουμενο και δραστηριο, στα 27 του λοιπον εκανε την πρωτη σχεση με 24αρα φοιτητρια. Κολλησαν καταπληκτικα και για κανενα διμηνο ο αδερφος μου πετουσε στα συννεφα, πραγματικα τον χαιρομουν, στην δουλεια ηταν αστερι, στην κοινωνικοτητα πεταγε και γενικα ηταν ευτυχισμενος. Ηταν τοσο ευτυχισμενοι και οι δυο που μιλουσαν μεχρι και για γαμο ( ο αδερφος μου σημειωτεον πως θελει μονο σοβαρα πραγματα στην ζωη του δεν ειναι πολυ του οτι να ναι, και η κοπελα τοσο ενθουσιασμενη που μιλησε μεχρι και στην μανα της, το ζουσαν).
Φαουλ νο 1: Φευγει η κοπελα του για σπουδες και βλεπω εναν αδερφο χαλια, να μην μιλιεται, να κλαιει και να μην θελει να μιλησει στην κοπελα του. Τον ρωταω τι επαθες και μου λεει πως δεν νιωθει πλεον ερωτευμενος, πως δεν εχει πια αυτο το φτερουγισμα και πως η κοπελα του πλεον εχει γινει βραχνας. Εμεινα. Καθομαι τον ρωταω και μετα απο πολυ πιεση μου λεει το εξης, Ξενερωσε γιατι μια βδομαδα πριν φυγει η κοπελα του εκανε τις εξης αποκαλυψεις, ειχε παρα πολλους πρωην, πολλες σεξουαλικες εμπειριες, δεν μπορουσε να μεινει μονη της, με τον πρωην μια τον χωριζε μια τα εφτιαχνε και στο μεταξυ πηδιοταν με αλλους, πως οσες σχεσεςι ειχε της ειχε μονο για το πηδημα, πως οποιος δεν την ικανοποιουσε τον εστελνε απο το σπιτι, πως μια μερα ηρθε καποιος και πηγε να του παρει πιπα αλλα δεν μπορουσε γιατι τον ειχε μικρο και την επιασαν τα γελια, και αλλα τετοια ομορφα πραγματα. Εμεινα κι εγω. Δεν μπορουσα να το χονεψω, ο ιδιος μου ειπε πως δεν μπορει να την δει σοβαρα και ξενερωσε γιατι ειναι ανωριμη για να λεει τετοια πραγματα, πως δεν ξερει αν μπορει να της εχει εμπιστοσυνη και γενικα το οτι ειναι ευκολη τον ενοχλει (και πιστεψτε με ειχε δικαιο).Να μην τα πολιλογο η κοπελα μετα απο εναν μηνα ηρθε και τοτε σημειωσε το 2 φαουλ.
Η κοπελα αρχισε να του ζηταει λουσα και ταξιδια, σε 5 αστερα και δεν συμαζευεται. Ο αδερφος μου απο την αλλη λογω δουλειας και λογω ασθενειας και των δυο γονιων μου ειχε πεσει στα πατωματα, και ειχε μια γκομενα απο πανω του να τον φωναζει γιατι δεν περναει καλα μαζι του επειδη δεν κανουν ταξιδια, και επιπλεον οταν ο αδερφος μου της ανεφερε οικονομικες δυσκολιες που ειχε εκεινη απαντησε ""Αν δεν ειχες τα μεσα να μην εκανες σχεση". Ευτυχως του εκοψε και την χωρισε (δεν του ειπα τπτ, ειπα ενα καλο μαθημα που θα παρει ειναι και τελος).Να μην τα πολυλογο η κοπελα αμεσως γυρισε στον πρωην αφου κανα 2μηνο κλεγονταν μεχρι και σ εμενα (ναι ναι με πηρε τηλεφωνο). Τα ειχε με τον πρωην και παραλληλα εκλαιγε γιατι εχασε τον γαμπρο τον αδερφο μου ο οποιος θα την επαιρνε και στην δουλεια (ιδιο επαγγελμα και οι δυο). Ο αδερφος μου επεσε απο τα συννεφα μολις εμαθε οτι εκανε αυτο. Τεσπα να μην τα πολυλογο η κοπελα απο τοτε ψαχνονταν αγρια, εψαχνε να βρει αναλογο με τον αδερφο μου (ιδιο επαγγελμα) και βρικε γνωστο του κιολας. Να μην πω πως οσο την ακολουθουσα στο insta εβλεπα εναν διαφορετικο ανθρωπο, μια κοπελα να ανεβαζει φωτο τον κωλο της και τα βυζια της συνεχεια και γενικα να ψανχεται. Βασικα ειδα ενα ατομο τιγκα στις ανασφαλειες.
Ο αδερφος μου ομως απο τοτε δεν λεει να ξεκολλησει, ειναι στεναχωρημενος, σκεφτηκος, δεν ξερω τι να πω. Εχω σταναχωρηθει πολυ. ΠΡοσπαθησα να του εξηγησω πως μια τετοια κοπελα δεν αξιζει. ο Ιδιος δεν θα ηθελε μια γκομενα που δειχνει φατσα φορα τον κωλο της και το ξερω γιατι του την επεφταν παμπολες τετοιες. Δεν ξερω τι εχει παθει. Δεν νομιζω να ειναι ερωτευμενος ουτε κολλημενος διοτι αππο τοτε που η γκομενα του ειπε οτι του ειπε ηταν ο πιο δυστυχης στον κοσμο. ειναι ομως σιγουρα απογοητευμενος. τον ρωταω γιατι; μου απανταει ηταν πανεμορφη τπτ αλλο και καναμε καλο σεξ, δεν ειχε να δωσει κατι αλλο. ΓΙα τα γουστα μου η κοπελα ηταν φανταχτερη οχι ομορφη αλλα και παλι τι να το κανεις; δεν κανει για σχεση ποσο μαλλον για κατι παραπανο. γιατι απογοητευτηκε τοσο; γιατι δεν ξεκολλαει τι να του κανω πια αλλο; ξερει απο μονος του πως δεν το αξιζει, πιστευω πως ακομα κι αν γυριζε η ιδια πισω αυτος θα την εδιωχνε αλλα και παλι θα στεναχωριοταν το ιδιο και μετα. αλλα γιατι; τι φταιει; τελευταια προσπαθεια που κανω εδω αν σε κανεναν μην αδεν ξεκολλησει θα τον παω σε ειδικο. στεναχωριεμαισημειοτεον η σχεση διηρκησε σεχεδον 7 μηνες κι εχουν περασε 8 απο τον χωρισμο.

_Bellezza_

# 2 στις 27/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω απο αυτο το θεμα καταλαβα δυο πραγματα.

1. Μην μιλας ποτέ για το παρελθον σου στο συντροφο σου,ειδικα εαν ειναι πλουσιο.

2. Αμα εισαι "ομορφη" και "φανταχτερη" ευκολα καθεται ο μεχρι προτινος ωριμος και σοβαρος νεαρος να τον πατησεις στον λαιμο.

Απο την αρχη θα ειχε καταλαβει ο αδερφος σου τί παιζει!! 

Δεν κρυβονται ευκολα αυτα. 

Απλα στρουθοκαμηλιζε.

Ομορφες υπαρχουν πολλες.

Μια τσαρκα στην παραλιακη να κανεις, δεν χορταινεις να βλεπεις. 

Μην ασκει δυναμη πανω σας η ομορφια. 

Μονο με αυτη δεν πας πουθενα.

Το γεγονος οτι απαιτουσε "λουσα" κλπ δεν θα το σχολιασω.

alisida

# 3 στις 27/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

Φιλε μου ο αδερφος σου δεν ειναι ερωτευμενος ...

Υποφερει και τρωγεται μονο απο ζηλια ...Η τυπισα (δεν τη λες και κυρια) το μονο που εχει να " πουλησει" ειναι το μνι της και γι αυτο το επιδυκνυει συνεχεια και γι αυτο και του ειπε τα σεξουαλικα της

...Μια εξηγηση εχω : ο αδερφος σου,οντας υπερβολικα ζηλιαρης την εσκασε πριν φυγει ( τι θα κανεις εκει που θα πας,μη βρεις αλλον,τι εκανες πριν απο εμενα κτλ),Κι εκεινη βρηκε αυτον τον τροπο να τον στειλει αδιαβαστο ( ακουσετα και να μαθεις να μη ρωτας αλλη φορα )

...Τα ταξιδια που ζητα κ τα ολα σκηνικα - οχι οτι δεν θα τα γουσταρε- του τα πεταει για να τον μειωσει και να τον ξεφορτωθει ...

( δε λεω οτι ειναι ετσι,ενα σεναριο εφτιαξα με αυτα που μας ειπες )

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

harrier23

# 4 στις 27/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο αδερφός σου γλύτωσε από πολύ χειρότερες καταστάσεις...

Αυτό εξήγησε του... Και νομίζω ότι το αντιλαμβάνεται και ο ίδιος...
Και το πάθημα να γίνει μάθημα φυσικά...

Enikos

# 5 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.639

Τον τρελανε τον ανθρωπο με τα κολπα της!...

Οταν εκεινος ειχε πεσει στα πατωματα, για τις ασθενειες των γονεων, εσυ δεν εβαζες ενα χερακι?...

Αφου εβλεπες οτι το παιδι δεν ηξερε κατα που να κανει!!!...

Σε τι ειδικο φευγει η καψουρα?...Εχεις κανεναν καλο? Μην τον πας για καλο και κολλησει παραπανω λεω! Ειναι πολυ ευαισθητο αυτο το σημειο.

Με το ωμεγα γιατι δεν τα βρηκατε ποτε?...

Αρέσει στα μέλη animus1983, Katia_80 και σε ακόμα 3 μέλη.

bagitthe

# 6 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida
Φιλε μου ο αδερφος σου δεν ειναι ερωτευμενος ...Υποφερει και τρωγεται μονο απο ζηλια ...Η τυπισα (δεν τη λες και κυρια) το μονο που εχει να " πουλησει" ειναι το μνι της και γι αυτο το επιδυκνυει συνεχεια και γι αυτο και του ειπε τα σεξουαλικα της ...Μια εξηγηση εχω : ο αδερφος σου,οντας υπερβολικα ζηλιαρης την εσκασε πριν φυγει ( τι θα κανεις εκει που θα πας,μη βρεις αλλον,τι εκανες πριν απο εμενα κτλ),Κι εκεινη βρηκε αυτον τον τροπο να τον στειλει αδιαβαστο ( ακουσετα και να μαθεις να μη ρωτας αλλη φορα )...Τα ταξιδια που ζητα κ τα ολα σκινικα - οχι οτι δεν θα τα γουστατε- του τα πεταει για να τον μειωσει και να τον ξεφορτωθει ... ( δε λεω οτι ειναι ετσι,ενα σεναριο εφτιαξα με αυτα που μας ειπες )

καμια σχεση. η κοπελα αρχισε να του μιλαει απο μονη της. δεν ξερω γιατι. ο αδερφος μου παρελθον δεν σκαλιζει ποτε. αρχισε να του μιλαει μαλλον επειδη ειχε ανασφαλειες και ηθελε να το παιξει καποια. επιπλεον ταξιδια ηθελε και ο αδερφος μου. αλλα λογω θεματων υγειας δεν ειχε διαθεση. την κοπελα την σουταρε ο αδερφος μου και την αμεσως επομενη μερα εκανε αντ τον πρωην. μην βγαζετε μονη σας συμπερασματα. ο αδερφος μου ζηλιαρεις δεν ηταν, ισα ισα που αμα δεν την χωριζε αυτος θα την ειχαμε ακομα αναμεσα στα ποδια μας.

bagitthe

# 7 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από harrier23
Ο αδερφός σου γλύτωσε από πολύ χειρότερες καταστάσεις...

Αυτό εξήγησε του... Και νομίζω ότι το αντιλαμβάνεται και ο ίδιος...
Και το πάθημα να γίνει μάθημα φυσικά...

εχει μαλιασει η γλωσσα μου. και το ξερει. αλλα πες μου παραδειγματα τετοιον καταστασεων γιατι δεν ξερω τι να του πω. εγω του χω πει θα αυτοκτονουσες απο την πιεση. μιλαμε εχω φτασει σε σημειο μεχρι και να τον χτυπησω (δεν το εκανα φυσικα) επειδη ειναι ετσι εναν χρονο τωρα. τι να πω ρε παιδια; καταθλιψη περναει; απο γκομενα που χωρισε επειδη ξενερωσε; παει καλα; πραγματικα ειμαι πολυ χαλια τωρα που σας μιλαω. τον βλεπω και στεναχωριεμαι γιατι τον αγαπαω και δεν του αξιζει κατι τετοιο. ουτε τετοια γκομενα του αξιζε αλλα δεν μπορει να χαρει που γλιτωσε

bagitthe

# 8 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από _Bellezza_
Εγω απο αυτο το θεμα καταλαβα δυο πραγματα.1. Μην μιλας ποτέ για το παρελθον σου στο συντροφο σου,ειδικα εαν ειναι πλουσιο.2. Αμα εισαι "ομορφη" και "φανταχτερη" ευκολα καθεται ο μεχρι προτινος ωριμος και σοβαρος νεαρος να τον πατησεις στον λαιμο.Απο την αρχη θα ειχε καταλαβει ο αδερφος σου τί παιζει!! Δεν κρυβονται ευκολα αυτα. Απλα στρουθοκαμηλιζε.Ομορφες υπαρχουν πολλες. Μια τσαρκα στην παραλιακη να κανεις, δεν χορταινεις να βλεπεις. Μην ασκει δυναμη πανω σας ηομορφια. Μονο με αυτη δεν πας πουθενα.Το οτι απαιτουσε "λουσα" κλπ δεν θα το σχολιασω.

Ειχε καταλαβει οτι δεν ηταν για πουθενα αφου ειπε οτι ειπε αυτη. Μονο για να περναει καλα ηταν. Αλλα και παλι γιατι δεν ξεκολλαει. Εχω μιλησει απειρες φορες μαζι του. Εινια το ιδιο στεναχωρημενος οπως οταν ηταν και πριν αλλα γιατι δεν το ξεπερναει; Αν δεν αξιζει κατι γιατι ασχολειται; Αν ηταν ευτυχισμενος πριν και τωρα ειναι χαλια να το δεχτω οτι του λειπει η κοπελα, αλλα οχι. Ειναι τοσο σκατα οπως περσυ που εκλεγε. Τοσο κακο εκανε αυτη η κοπελα στον ψυχισμο του; Δεν θα του περασει ποτε αυτη η απογοητευση;

alisida

# 9 στις 27/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440
Ενταξει,,δεν ειναι ο μονος ανθρωπος που χτυπιεται για τη λαθος επιλογη του ...Θα του περασει η καψουρα ,ισως αργησει ή δεν του περασει ποτε ο θυμος ...Καλυτερα να αποφυγει τωρα αλλη σχεση να μη θρηνησουμε θυματα ...Ζητησε του να κανει κατι να απασχοληθει πχ ζητα βοηθεια να βαψετε το σπιτι,να καθαρισετε την αποθηκη ,να πατε μαζι μια εκδρομη σε αλλη πολη για να αγορασετε λαδι ,,κρατα τον απασχολημενο και μη μιλατε για γυναικες λιγο καιρο ...Αν σ βγαλει κουβεντα ,πες του πως πλησιαζουν εκλογες κ τι θα ψηφισει ...κτλ τετοια ξενερωτα μπας κι ερθει στα ισα του .

matakiamou00

# 10 στις 27/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πώς τους τρέχουν έτσι ρε σεις...Πάντως ε! Και κάθονται και ακούν το παρελθόν ε! Και τους γειωνουν κι όλας και αντί να μιλήσουν σαν άντρες...τους βγαίνουν και από πάνω...τι μας λες ρε συ...και ο τύπος απο αυτα που αναφερεις σκεφτεται μόνο το σεξ(που για μενα δεν υφισταται αυτη η λεξη)οπως λες και το ότι ήταν πανέμορφη...συγνώμη αλλά για λεζαντα την ήθελε και μόστρα.Ετσι είναι πες του οποίος θέλει μόστρα πληρώνει...Εμενα μου κανει εντυπωση κατι αλλο απο ολη αυτη την ιστορια ως διαπιστωση αλλα δεν ειναι της παρουσης...Μπα εγωισμός είναι θα του περάσει.Ουτε καν συγκίνηση.Οταν λες έκανε την πρώτη του σχέση σε διάρκεια εννοείς? Και διαλεξε απο ολες την συγκεκριμένη...!?οι άλλες τι ήταν ξεπετες!?Αν μια  στο  τόσο είναι έτσι με συνχωρεις δεν τον φοβάμαι θα βρει την επόμενη. 

https://m.youtube.com/watch?v=AJTUxiLNIAI

bagitthe

# 11 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Τον τρελανε τον ανθρωπο με τα κολπα της!...

Οταν εκεινος ειχε πεσει στα πατωματα, για τις ασθενειες των γονεων, εσυ δεν εβαζες ενα χερακι?...

Αφου εβλεπες οτι το παιδι δεν ηξερε κατα που να κανει!!!...

Σε τι ειδικο φευγει η καψουρα?...Εχεις κανεναν καλο? Μην τον πας για καλο και κολλησει παραπανω λεω! Ειναι πολυ ευαισθητο αυτο το σημειο.

Με το ωμεγα γιατι δεν τα βρηκατε ποτε?...

λαθος μου αλλα ναι. δεν μπορουσα να βοηθησω. τον πηρε απο κατω πολυ και τοτε γιατι δεν ειχε στηριγμα. αλλα και παλι πριν απο αυτο βγαιναμε εξω στην εξοχη για δραστηριοτητες και τον επιαναν κλαμματα. απο την ημερα που εφυγε η κοπελα και αρχισε να σκεφτεται τι του ειπε αλλαξε στο 100%..

bagitthe

# 12 στις 27/8/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από matakiamou00

Πώς τους τρέχουν έτσι ρε σεις...Πάντως ε! Και κάθονται και ακούν το παρελθόν ε! Και τους γειωνουν κι όλας και αντί να μιλήσουν σαν άντρες...τους βγαίνουν και από πάνω...τι μας λες ρε συ...και ο τύπος απο αυτα που αναφερεις σκεφτεται μόνο το σεξ(που για μενα δεν υφισταται αυτη η λεξη)οπως λες και το ότι ήταν πανέμορφη...συγνώμη αλλά για λεζαντα την ήθελε και μόστρα.Ετσι είναι πες του οποίος θέλει μόστρα πληρώνει.Μπα εγωισμός είναι θα του περάσει.Ουτε καν συγκίνηση.Οταν λες έκανε την πρώτη του σχέση σε διάρκεια εννοείς? Και διαλεξε απο ολες την συγκεκριμένη...!?οι άλλες τι ήταν ξεπετες!?Αν μια  στο  τόσο είναι έτσι με συνχωρεις δεν τον φοβάμαι θα βρει την επόμενη. 

Εχεις δικαιο εδω. μου ελεγε πως πριν του πει αυτα που του ειπε ειχε καταλαβει τι ηταν. φαινονταν. αλλα λιγο παραμυθιαζονταν λιγο ηθελε κι αυτον να φαει τον καρπο. κοιτα να δεις η κοπελα ηταν φοβερη ψευτρα. καθομουν και μιλουσα μαζι της ωρες και εμενα μαλακας με τις αποψεις της αλλα οταν ηταν να τις εφαρμοσει στην ζωη της... τελος. Και καταλαβα οταν με πηρε τηλ ταχα μου να μου εξηγησει οτι ο αδερφος μου εβγαζε αυθερετα συμπερασματα. ελεγε μπρος τα ματια μου ψεματα που ηξερα. οταν δε αργοτερα ειδα συνομιλιες; τι να πω. κι εγω μπορει να πιανομουν μαλακας. πρωτη σχεση που ειδε σοβαρα και την εζησε οπως την ηθελε τουλαχιστον στην αρχη. ειχε καν δυο ακομα. αλλα τπτ το σοβαρο. παρομοια κατασταση η μια και η αλλη με ψυχολογικα (εχασε και τους δυο γονεις τις και επαθε πατατρακ, που μυαλο για σχεση, τα εβαλε με τον αδερφο μου και χωρισαν).

achinos

# 13 στις 27/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Το παιδί έχει πρόβλημα, από πριν το είχε κ οι σχέσεις του το διατηρούν κ το βαθαίνουν.

Το είπες κ συ η ζωή του δεν είναι όπως πριν. Χειροτερεύει δλδ.

Αν περιμένεις να πέσει κ άλλο ίσως είναι πολύ πιο δύσκολο να επανέλθει.

Αυτό που λένε "ήτανε στραβό το κλήμα, τόφαγε κ ο γάιδαρος"

Τώρα να τον πας κάπου.

Αρέσει στο μέλος alisida

elenal12

# 14 στις 27/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετη, από όσα διάβασα δύο πράγματα κατάλαβα. Ο αδερφός επιφανειακός και τον έσερνε από την μύτη καθώς ήξερε να κάνει κρεβάτι (αμ, αν δεν είχες τόσες εμπειρίες, πως θα κατάφερνε τα κόλπα στο κρεβάτι για να ξεμυαλισει τον αδερφό σου??). Έπειτα κάτι σου έκρυψε μάλλον ο αδερφός. Δεν στα είπε όλα. Μάλλον εκεί που την έπιασε η κρίση αληθειας την κοπελιά, μάλλον θα του πε ότι έφαγε και αυτός κάνα κέρατο, γι αυτό κ δεν μπορεί να το ξεπεράσει. Αλλιώς γιατί να κάνει έτσι!? Υπερβολικό τον βρίσκω. Σιγά, η κοπέλα απλά είχε πολλούς εραστές. Που είναι το θέμα?? Αλλά μάλλον θα τους είχε παράλληλα με το αδερφό σου, γι αυτό και η κατάθλιψη τώρα. Εμ! Δύσκολα χωνεύεται το κέρατο στον άντρα, αν και του αρέσει να το δίνει. (wink)

Whatis

# 15 στις 27/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα έβλεπε ολα αυτα όμως εθελοτυφλουσε. Αποφάσισε να δει τα σημάδια καθαρά και να βάλει κάτω τα σημάδια. Επέλεξε να χωρίσει γιατί δεν ήθελε να κοροϊδεύει άλλο τον εαυτό του. Ερωτευμένος δεν είναι το ξεπέρασε αυτό το στάδιο. Πληγωθηκε όμως ο εγωισμός του. Κατηγορεί τον εαυτό του για την λάθος επιλογή του. Πονάει το "εγώ" του. Να σκεφτεί γιατί; Γιατί πρέπει να τα κάνει όλα σωστά; Γιατί δεν έχει δικαίωμα στο λάθος; Γιατί είναι σκληρός κι έχει μεγάλες απαιτήσεις από τον ίδιο; Οταν καταλάβει οτι εχει δικαίωμα στο λάθος γιατί δεν είναι τέλειος και ρίξει το "εγω" του τότε θα συνέλθει.

Elena_90

# 16 στις 29/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο λόγος που ο αδερφός σου είναι στενοχωρημένος ακόμη δεν θεωρώ πως αφορά την κοπέλα τόσο...
Πιστεύω πως ο αδερφός σου περνάει μια γενικευμένη απογοήτευση,,
Κάτι σαν τίποτα δεν έχει νόημα
Ισως πρώτη φορά, βίωσε κάτι τόσο αμοιβαίο και έντονο, κάτι που τον έκανε να πιστέψει, το οποίο αποδείχθηκε εν τέλει σκάρτο..
Ίσως ρώτη φορά του άρεσε κάποια τόσο πολύ εμφανισιακά (οιυ πιθανόν ούτε ο ιδιος δν θα πίστευε ότι θα μπορούσε να έχει μια τόσο όμορφη), και εν τέλει κατάλαβε πως ποτέ δεν την είχε γιατί αυτή την κοπέλα, μεχρί να βρει τον εαυτό της δεν μπορεί να την ""έχει" κανείς πραγματικά..
Κάποιο κουμπί πάτησε..
Αν έχω πέσει μέσα, αυτό που χρειάζεται είναι να κάνει γνωριμίες..
Οσο απίθανο κι αν φαίνεται σε τέτοιες καταστάσεις μια ενδιαφέρουσα γνωριμία μπορεί να κάνει θαύματα..
Ο αδερφός σου ξέρει ήδη ότι η κοπέλα δεν ήταν για εκείνον.. Δεν έχει κάτι παραπάνω να λύσει πέραν του να την ξεπεράσει..
Μην το συζητάτε διαρκώς,από ένα σημείο και μετά δεν ωφελεί, αντιθέτως γίνεται εμμονη! Απλά βγείτε σε μέρη πιθανά να κάνει γνωριμίες!

bagitthe

# 17 στις 29/8/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Elena_90

Ο λόγος που ο αδερφός σου είναι στενοχωρημένος ακόμη δεν θεωρώ πως αφορά την κοπέλα τόσο...
Πιστεύω πως ο αδερφός σου περνάει μια γενικευμένη απογοήτευση,,
Κάτι σαν τίποτα δεν έχει νόημα
Ισως πρώτη φορά, βίωσε κάτι τόσο αμοιβαίο και έντονο, κάτι που τον έκανε να πιστέψει, το οποίο αποδείχθηκε εν τέλει σκάρτο..
Ίσως ρώτη φορά του άρεσε κάποια τόσο πολύ εμφανισιακά (οιυ πιθανόν ούτε ο ιδιος δν θα πίστευε ότι θα μπορούσε να έχει μια τόσο όμορφη), και εν τέλει κατάλαβε πως ποτέ δεν την είχε γιατί αυτή την κοπέλα, μεχρί να βρει τον εαυτό της δεν μπορεί να την ""έχει" κανείς πραγματικά..
Κάποιο κουμπί πάτησε..
Αν έχω πέσει μέσα, αυτό που χρειάζεται είναι να κάνει γνωριμίες..
Οσο απίθανο κι αν φαίνεται σε τέτοιες καταστάσεις μια ενδιαφέρουσα γνωριμία μπορεί να κάνει θαύματα..
Ο αδερφός σου ξέρει ήδη ότι η κοπέλα δεν ήταν για εκείνον.. Δεν έχει κάτι παραπάνω να λύσει πέραν του να την ξεπεράσει..
Μην το συζητάτε διαρκώς,από ένα σημείο και μετά δεν ωφελεί, αντιθέτως γίνεται εμμονη! Απλά βγείτε σε μέρη πιθανά να κάνει γνωριμίες!

Απλα πρεπει να καταλαβει τι του αξιζει. τετοια θυλικα δεν πανε ποτε μπροστα και δεν ειναι για πουθενα. μπερδεξε το περνας καλα με το θελω να κανω σοβαρη σχεση και οικογενεια. η σοβαροτητα στην σχεση απαιτει δυο σοβαρα ατομα οχι εναν κατασταλαγμενο κι εναν οτι να ναι. απο τοτε που χωρισε εχω μαθει για την κοπελα τα χιλια δυο. βασικα ειναι κοπελα χωρις προσωπικοτητα, οπου φυσαει ο ανεμος παει, και αντι να κατσει να δει απο τι γλιτωσε πεφτει κι αλλο. δεν ειναι δυνατον να τα ειχα με τετοια κοπελα λεει. ναι ρε φιλε δες ομως οτι την καταλαβες και την εστειλες τι μενεις κολλημενος; δεν ξερω τι να πω;

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε