Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έρωτας ή λογική?

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

ZHLIASOY

# 21 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
'Aρεσαν+: 0%
Τα ζυγιζεις ολα κ βλεπεις που γερνει η ζυγαρια περισσοτερο..κ αυτα που θα βαλεις να ζυγισεις στην μια πλευρα ειναι.. το τι θελεις πραγματικα δλδ εαν εισαι ετοιμη για γαμο κ οικογενεια με εναν ανθρωπο που σου ειναι συμπαθης..κ απο την αλλη θα βαλεις την ελπιδα του να βρεις τον ερωτα..Λοιπον στο ενα την σιγουρια στο αλλο την ελπιδα. Να ξερεις οτι σε ενα γαμο δεν ειναι βασικο στοιχειο ο ερωτας..βασικα ειναι ο σεβασμος η αληλοπροσφορα η συνενεση κ η το να θελουν κ οι δυο οικογενεια.Ο ερωτας φευγει κ συνηθως αφηνει συντριμια..Γνωρισετον πρωτα κ εαν ταιριαζεται προχωρα ..
Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida

alisida

# 22 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

#1:Ελληνας του εξωτερικού και θέλει να γυρίσει Ελλάδα

Ας το παρουμε με τη λογικη λοιπον ...Θελει να γυρισει κ να μεινει στην Ελλαδα ?Εχει δηλ μαζεψει " κομποδεμα " ?Εδω τι θα κανει ,θα καθεται ή θα μεταφερει την επιχειρηση του ?Εσυ παλθ εισαι ετοιμη να αφησεις τη δουλεια σου για να κανεις συντροφια σε εναν εισοδηματια ? Γτι χλωμο το βλεπω να σε αφησει να εργαζεσαι ...Ειτε εδω ειτε στο εξωτερικο ,το επαγγελματικο σου μελλον ειναι αβεβαιο αν δεν το συμφωνησετε απο πριν ..Δες λιγο κ αυτο το κοματι

Επισης υπαρχει περιπτωση οι δουλειες του εδω ( αν τις μεταφερει) να μην πανε καλα και να ζητησει να φυγετε εξω .

Εισαι ετοιμη ν αφησεις οικογενεια κ φιλους για καποιον που ισως δεν ερωτευτεις ?

Αρέσει στο μέλος somebody961

Sourya

# 23 στις 28/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Βλέπω πως ακόμη δεν σου έχει χτυπήσει ο έρωτας την πόρτα. Ίσως να θέλεις να τον περιμένεις,αλλά δεν είναι πάντα σίγουρο πως θα τον συναντήσεις και τα ριμαδια τα χρόνια δεν περιμένουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kalliopi1988

Έρωτας ή λογική?

Ζεις σε μια μικρή και κλειστή κοινωνία είσαι 30 και όλοι γυρω σου το πρώτο πράγμα που ρωτάνε είναι πότε θα παντρευτείς... Και απαντάς πάντα με ένα χαμόγελο <<έχω χρόνο>> και όλοι σε βλέπουν σαν να ξεσκονίζεις το ράφι.. Κανείς δεν σκέφτεται πόσο πληγώνεσαι από αυτή την συμπεριφορά και πόσο καμμάτια γίνεται η αυτοπεποίθηση σου όταν σου τρίβουν στα μουτρα ότι είσαι μια μόνη γεροντοκόρη.. Και μια μέρα έρχεται μια καλή οικογενειακή φίλη να σου πει για ένα παιδί που είναι Ελληνας του εξωτερικού και θέλει να γυρίσει Ελλάδα και ξάχνει μια καλή κοπέλα ... Σκεφτεσαι την κατάσταση και λες τι έχω να χάσω από έναν καφέ? Και κάπως έτσι γνωρίζεις ένα συμπαθητικό άνθρωπο που θέλει να κάνει σχέσει για γάμο.. Έναν άνθρωπο που αν τον έβλεπες με μια φίλη θα σου περνούσε εντελώς αδιάφορος... Στην παρούσα κατάσταση ξέρεις όμως ότι είναι κάποιος που δε θα σε κοροϊδέψει που ξέρει τι θέλει, εχει μια οικονομική άνεση και σου είναι συμπαθής αλλά δεν είναι ο ΕΡΩΤΑΣ της ζωής σου... Τι κάνεις παρακάτω ακολουθείς την καρδιά ή την λογική?

somebody961

# 24 στις 28/8/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Konstantinos__73
Α ρε σαμ...Ο πρόλογος του τελευταίου μνμ σου, μου θύμισε το υπέροχο κομμάτι των κατσιμιχαιων ΤΟ ΥΠΌΓΕΙΟ.."μεγάλη νυχτερίδα θρεφεται απ τη νιότη σου...γι αυτό νωρίς βραδιάζει πριν χορτάσεις...πεθαίνεις με τους ποιητές κάθε ηλιοβασίλεμα..τα χέρια σου μυρίζουν απ τα μαλλιά τους...χτυπάει η καμπάνα που δε πιστεύεις πια..."..πρόσεξε λοιπόν μηπως στο τέλος μείνεις στο υπόγειο.

Συμπαθή μου Κωνσταντίνε!

Δεν ξέρεις πόσες σκέψεις έχω κάνει περί τού "υπογείου", χωρίς να γνωρίζω το κομμάτι το συγκεκριμένο, χρόνια πριν.

Εκείνο που γνωρίζω είναι και επιβεβαιώνουν κάποια από τελευταία λόγια τής Μητέρας μου:

"Εχανα πάντα το σήμερα για το αύριο"..

Θα φύγει σύντομα, (καρκίνος) πλήρης ημερών. Αλλά εκείνο που πραγματικά με θλίβει, είναι πως δεν θα φύγει, πλήρης ζωής..

Ισορροπία είναι ακόμα μια φορά, η χρυσή λέξη..

Για αυτό η εκκλησία, όταν κάποιος φεύγει και θεωρεί πως πρόλαβε να δει την αλήθεια, λέει πως "εκοιμήθη".

Επειδή, πλήρης ζωής όντες, όταν έρχεται αυτή η ώρα, το αποζητούμε, όπως θέλουμε με λαχτάρα να πάμε για ύπνο κάθε βράδυ. Χορτάτοι.

Αρέσει στα μέλη Eimai_, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

animus1983

# 25 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 159
Βρε παιδια τα χρονια περνουν ακ...αυτο τι σημαινει ομως;;; Οι ανθρωπινες σχεσεις εμπεριεχουν συναισθημα. Οσοι μεγαλωνουμε δηλαδη και δεν ευτυχησαμε να ζευγαρωσουμε νωριτερα πρεπει ξαφνικα να αρχισουμε να λειτουργουμε σαν ρομποτακια;;; Η κοπελα ειπε οτι την αφηνει αδιαφορη! Εκτος αν δεν αφηνει τον εαυτο της να νιωσει η να γνωρισει. Αλλα μην τα καταρριπτουμε ολα. Μπορει να υπαρξει σχεση η γαμος χωρις ερωτικη ελξη;;;
Αρέσει στο μέλος Katia_80

animus1983

# 26 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 159
Γνωρισε τον δε διαφωνω, δωσε την ευκαιρια και σε αυτον και στον εαυτο σου, αλλα αν δεν σου βγαλει τιποτα, ε εκει νομιζω δεν προχωρας απλα και μονο για να παντρευτεις και να τεκνοποιηθεις!
Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, alisida

Mindthegap-

# 27 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
Αυτο μου ρθε... 

θλιψη...

https://www.youtube.com/watch?v=iC6Igi5uL4Q

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Mindthegap-

# 28 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από elenal12

Εγω δεν ανέφερα πουθενά, ότι όποιο συμπαθητικό παιδί με δουλειά βρίσκουμε να το πάρουμε κιόλας. Της είπα απλά ότι δεν έχει σημασία ο έρωτας για να κάνεις οικογένεια. Την παρότρυνα να τον γνωρίσει ως χαρακτήρα αρχικά, καθώς και να δει τι θέλει αυτή από την ζωή της. Και ο.τι αποφασίσει και απόφαση να πάρει να την πάρει με την ησυχία της. Επίσης, αναφέρεις ότι είναι 30 ακόμα. Ναι.. Πριν το καταλάβει, αν κάθεται και χάνει τον χρόνο της άσκοπα με εφήμερους έρωτες, θα φτάσει κοντά 40 και μετά θα τρέχει να βρει όποιον σπερματοδοτη βρει μπροστά της. Τώρα έχει τον χρόνο να δει αν της κάνει τουλάχιστον. Και δεν πιστεύω ότι 30 χρόνων γυναίκα είναι νέα. Νέα για να κανεις βλακειες είσαι μέχρι τα 30. Μετά, πρέπει η γυναίκα να αρχίσει να σκέφτεται λιγάκι αν θέλει η όχι να κάνει παιδί. Η φύση στην γυναίκα δεν κάνει χαρές. Εκτός κι αν θέλει να τρέχει σε εξωσωματικες.

Απογοητευτικο ποστ...

για ενα κοριτσι μολις 24 χρονων...

Αστε τη φυση της γυναικας στη θεση της...

που την πηγαινοφερνουμε και τη χρησιμοποιουμε κατα το δοκουν...

alisida

# 29 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

Ενταξει,,δεν εχει καμια σχεση ..Στην ταινια εφευγαν για παντα ,χωρις να γνωριζουν καν το γαμπρο .ηταν υποχρεωμενες να τον παρουν και να μεινουν μ αυτον διαφορετικσ αν επεσυρεφαν θα ρεζιλευαν την οικογενεια τους ...Καμια σχεση αγαπητη mindthegap ,

elenal12

# 30 στις 28/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

#28 mindthegap

Προς τι η απογοήτευση? Η φύση είναι αυτή που είναι, είτε θέλουμε είτε όχι. Εγώ προσωπικά, σαν παιδί που είμαι με γονεις, έχω να τους χαίρομαι τωρα, γιατι με έκαναν νέοι, όχι να ήμουν εγώ τώρα 24 και εκείνοι 64 και να τρέχω από τώρα. Τους χαίρομαι και μου αρέσει που θα τους έχω για αρκετά χρόνια στην ζωή μου και που, αν στο μέλλον κάνω παιδιά, θα έχουν δυναμεις και θα μπορούν να χαρούν τα εγγονάκια τους. Αλλά και πάλι, τι σχέση έχει η ηλικία? Εσύ κρίνε αυτά που γράφω, όχι την ηλικία μου. Αν δεν συμφωνείς μαζί μου, δεκτόν. Εγώ απλά την ταπεινή μου άποψη εξέφρασα. 

Kristina_

# 31 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.459

Ελα βρε μπελ και εγω στην κρητη εζησα τα παιδικα μου χρονια και μονο μετα τα 30μου αρχισα να καταλαβαινω  (αφου εζησα δε διαφορα μερη) σε ποσο πιο φιλελευθερο περιβαλλον ειχα μεγαλωσει...παντου τα παντα λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από _Bellezza_

Θεματοθετρια, ρωτας σε ενα σαιτ να σου πουν 10 αγνωστοι για το εαν θα παντρευτεις απο προξενιο?

Οι συγγενεις σου πετανε προκες για να παντρευτεις, η οικογενειακη φιλη κανει το κονε με τον τυπο και τωρα εμεις να σου δωσουμε συμβουλη? 

Η προσωπικοτητα σου πού ειναι τελος παντων!

Αμ το αλλο, εκεινος ψαχνεται για κοπελα με στοχο τον γαμο και εσυ το σκεφτεσαι κιολας. 

Σιγα σιγα γινονται αυτα βρε παιδια! 

Ξερω οτι στην Κρητη ειναι κλειστη η κοινωνια και παραδοσιακη, αλλα πρωτα γνωριζεις τον αλλον και μετα σκεφτεσαι ποιά θα ειναι η εξελιξη. 

Επισης δεν μου κανει πολυ νορμαλ να ερχεται απο το εξωτερικο Ελλαδα και να ψαχνει μεσω γνωστων γυναικα για γαμο σωνει και ντε!

Γιατι δεν μπορει να βρει μονος του γυναικα? 

Kristina_

# 32 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Καποια (η ellena12 νομιζω) ανεφερε "τι σχεση εχει ο ερωτας με το γαμο" ...και σε γενικες γραμμες συμφωνω...αλλο που πολλες φορες βαζουμε τον ερωτα σε οποιο καλουπι μας βολευει...αποψη μου...ο ερωτας ειναι κεραυνοβολος, παραλογος και συχνα μονοπλευρος...αλλο τα "ερωτακια" τωρα τα βολικα για τη ζωη μας και μας κανουν αν παιρναμε ενιοτε πιο ευχαριστα ...αυτα ειναι απο αλλο υλικο

Οποτε αν η φιλη μας νομιζει οτι ο γαμος ειναι ενα απαραιτητο συστατικο ευτυχιας για τη ζωη της, τοτε ας κανει μια προσπαθεια και με τον εισαγωμενο υποψηφιο...που ν το κακο? δεν θα τον παρει και με το ζορι

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από animus1983
Βρε παιδια τα χρονια περνουν ακ...αυτο τι σημαινει ομως;;; Οι ανθρωπινες σχεσεις εμπεριεχουν συναισθημα. Οσοι μεγαλωνουμε δηλαδη και δεν ευτυχησαμε να ζευγαρωσουμε νωριτερα πρεπει ξαφνικα να αρχισουμε να λειτουργουμε σαν ρομποτακια;;; Η κοπελα ειπε οτι την αφηνει αδιαφορη! Εκτος αν δεν αφηνει τον εαυτο της να νιωσει η να γνωρισει. Αλλα μην τα καταρριπτουμε ολα. Μπορει να υπαρξει σχεση η γαμος χωρις ερωτικη ελξη;;;

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida

26-29-31

# 33 στις 28/8/2018
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.661

Αν επιτρεπεται καποιες ερωτησεις Κalliopi 1988...

1) Εκεινο τον εχουμε σιγουρο οτι σε θελει?

2}Ερχεται απο το εξωτερικο στα 30 του πανω κατω,υποθετικα με κομποδεμα

δεν θελει να εχει επιλογες?να γνωρισει κανα 2-3 γυναικες,ετσι κατευθειαν

με την πρωτη...τοτε τις αλλες θα τις γνωρισει μετα τον γαμο,να το θυμασαι...

3)Αντρας που ψαχνει μεσω προξενιου,γυναικα την σημερινη εποχη,δεν ειναι

και πολυ αντρας,ουτε στα χρονια τα δικα μας δεν τα καναμε αυτα...

Και επειδη θα μου την πεσουνε μερικες,ναι συνφορουμιτες εχει θεματα αλυτα

ο τυπος,που θα βγουνε μετα,και μην σας κανει η οικονομικη κριση,να σκεφτεσται

οτι ολα ειναι ιδεατα,και αναλογιστειτε ολοι εμεις που ειμαστε εδω στο φορουμ

χωρισμενοι,πως παντρευτηκαμε,τι αλλαξε στα χρονια,κλπ...δεν μπορει να παει 

να παρει εναν τυπο,(καποιες ειπανε οτι μπορει να ερθει ο ερωτας μετα...ασχολιαστο

γιατι θα κοπει απο την λογοκρισια,)γιατι ετσι επιβαλλει ο κοινωνικος περιγυρος...

Να υπενθυμισω στα πιο παλια μελη,οτι εχουνε χυσει μελανι εδω για τα πρεπει...

Αυτα...και πριν πατησω για να φυγει το ποστ,βλεπω απο κατω την αλισιδα στο #2

να λεει οτι μπορει να γινει ο ερωτας της ζωης της,αν δεν ειναι ερωτευμενη με καποιον αλλο...

Αλισιδα τι ειναι αυτο???δεν το πιστευεις φανταζομαι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kalliopi1988

Έρωτας ή λογική?

Ζεις σε μια μικρή και κλειστή κοινωνία είσαι 30 και όλοι γυρω σου το πρώτο πράγμα που ρωτάνε είναι πότε θα παντρευτείς... Και απαντάς πάντα με ένα χαμόγελο <<έχω χρόνο>> και όλοι σε βλέπουν σαν να ξεσκονίζεις το ράφι.. Κανείς δεν σκέφτεται πόσο πληγώνεσαι από αυτή την συμπεριφορά και πόσο καμμάτια γίνεται η αυτοπεποίθηση σου όταν σου τρίβουν στα μουτρα ότι είσαι μια μόνη γεροντοκόρη.. Και μια μέρα έρχεται μια καλή οικογενειακή φίλη να σου πει για ένα παιδί που είναι Ελληνας του εξωτερικού και θέλει να γυρίσει Ελλάδα και ξάχνει μια καλή κοπέλα ... Σκεφτεσαι την κατάσταση και λες τι έχω να χάσω από έναν καφέ? Και κάπως έτσι γνωρίζεις ένα συμπαθητικό άνθρωπο που θέλει να κάνει σχέσει για γάμο.. Έναν άνθρωπο που αν τον έβλεπες με μια φίλη θα σου περνούσε εντελώς αδιάφορος... Στην παρούσα κατάσταση ξέρεις όμως ότι είναι κάποιος που δε θα σε κοροϊδέψει που ξέρει τι θέλει, εχει μια οικονομική άνεση και σου είναι συμπαθής αλλά δεν είναι ο ΕΡΩΤΑΣ της ζωής σου... Τι κάνεις παρακάτω ακολουθείς την καρδιά ή την λογική?

Αρέσει στα μέλη Ifigeneia1956, Eimai_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 34 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε πανο βρε πανω...1 και 2 οκ...για το 3 νατο δουμε λιγο βρε...γιατι το λες προξενιο? μια γνωστη της συστησε καποιον που θελει να κανει σοβαρη σχεση/γαμο ο οποιος επειδη ζουσε στο εξωτερικο εχει περιορισμενο κυκλο γνωριμιων και ζητησει βοηθεια...τι λες τωρα???

Προσωπικα θεωρω το γαμο παρωχημενο και υπερεκτιμημενο θεσμο και αποτυχημενο πια...αλλα καποιους τους βολευει/ταιριαζει και περι ορεξεως κλπκπ

Και για την τελευταια σου φραση...εδω εχουν χυθει τονοι μελανι οτι και καλα οι σωστες γυναικες με αυτοπεποιθηση ερωτευονται ανδρες που τις εχουν ερώτευτει αμοιβαιως και μενουν και στα 10χιλιομετρα απο το σπιτι τους...και δε θα ερωτευτει η θεματοθετρια τον παλλινοστουντα? ωωω αμα θελουμε το λεμε και ερωτα το λεμε και μουσακα...γουστα ειναι αυτα λεμεεε

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από 26-29-31

Αν επιτρεπεται καποιες ερωτησεις Κalliopi 1988...

1) Εκεινο τον εχουμε σιγουρο οτι σε θελει?

2}Ερχεται απο το εξωτερικο στα 30 του πανω κατω,υποθετικα με κομποδεμα

δεν θελει να εχει επιλογες?να γνωρισει κανα 2-3 γυναικες,ετσι κατευθειαν

με την πρωτη...τοτε τις αλλες θα τις γνωρισει μετα τον γαμο,να το θυμασαι...

3)Αντρας που ψαχνει μεσω προξενιου,γυναικα την σημερινη εποχη,δεν ειναι

και πολυ αντρας,ουτε στα χρονια τα δικα μας δεν τα καναμε αυτα...

Και επειδη θα μου την πεσουνε μερικες,ναι συνφορουμιτες εχει θεματα αλυτα

ο τυπος,που θα βγουνε μετα,και μην σας κανει η οικονομικη κριση,να σκεφτεσται

οτι ολα ειναι ιδεατα,και αναλογιστειτε ολοι εμεις που ειμαστε εδω στο φορουμ

χωρισμενοι,πως παντρευτηκαμε,τι αλλαξε στα χρονια,κλπ...δεν μπορει να παει 

να παρει εναν τυπο,(καποιες ειπανε οτι μπορει να ερθει ο ερωτας μετα...ασχολιαστο

γιατι θα κοπει απο την λογοκρισια,)γιατι ετσι επιβαλλει ο κοινωνικος περιγυρος...

Να υπενθυμισω στα πιο παλια μελη,οτι εχουνε χυσει μελανι εδω για τα πρεπει...

Αυτα...και πριν πατησω για να φυγει το ποστ,βλεπω απο κατω την αλισιδα στο #2

να λεει οτι μπορει να γινει ο ερωτας της ζωης της,αν δεν ειναι ερωτευμενη με καποιον αλλο...

Αλισιδα τι ειναι αυτο???δεν το πιστευεις φανταζομαι?

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida

26-29-31

# 35 στις 28/8/2018
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.661

Κριστι,γιαυτο ακριβως επειδη εχει περιορισμενο κυκλο γνωριμιων

ειναι καταδικασμενος να τον διευρυνει,ειτε πριν ειτε μετα,απο την σχεση,

συμβιωση,γαμο,βαφτισε το οπως θες,...

ΥΓ. Εμεις οι δυο δεν θα συμφωνησουμε ποτε

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Kristina_

Βρε πανο βρε πανω...1 και 2 οκ...για το 3 νατο δουμε λιγο βρε...γιατι το λες προξενιο? μια γνωστη της συστησε καποιον που θελει να κανει σοβαρη σχεση/γαμο ο οποιος επειδη ζουσε στο εξωτερικο εχει περιορισμενο κυκλο γνωριμιων και ζητησει βοηθεια...τι λες τωρα???

panagiotismp90

# 36 στις 28/8/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835
εχετε βγει για καφε ολοι μαζι ή οι 2 σας?η γνωμη μου ειναι να μην προτρεχεις για το θεμα του γαμου, βγες μια-δυο φορες νατον γνωρισεις καλυτερα.

Mindthegap-

# 37 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από alisida

#27 Ενταξει,,δεν εχει καμια σχεση ..Στην ταινια εφευγαν για παντα ,χωρις να γνωριζουν καν το γαμπρο .ηταν υποχρεωμενες να τον παρουν και να μεινουν μ αυτον διαφορετικσ αν επεσυρεφαν θα ρεζιλευαν την οικογενεια τους ...Καμια σχεση αγαπητη mindthegap ,

Δες λιγο πιο μακρια...

η γευση που αφηνει...

αυτη ειναι...

Lena_7_

# 38 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#33 Πανω, ακομα δεν τον ειδαμε, "θεμα" τον βαφτισαμε...χαλια η κατασταση λεμεεε... Σκεψου ναναι σαν αναποδο γαμωτο, κανας στριντζος, κανα απατεωνακι...πεσαμε κατευθειαν στους προβληματισμους του ελλειπους ερωτα... Βρε πολυ χαλια λεμε!
Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 39 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από elenal12

Εαν αυτα τα ελεγε η γιαγια μου...θα ελεγα οκ...τι να της πεις τωρα στις εποχες που εζησε...

Απο ενα κοριτσι στα 24 οταν διαβαζω αυτα...απογοητευση νιωθω..

α)

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από elenal12

Θεματοθετρια καλημέρα. Τι σχέση εχει ο γάμος με τον έρωτα? Εσύ θες τώρα και περιμένεις να ζήσεις έναν έρωτα τρελό για να παντρευτείς? Και? Μετά τι? Θα σου περάσει ο έρωτας και θα ζεις με έναν άνθρωπο που μπορεί κ να μην ταιριάζετε καθόλου! Άσε τον έρωτα και κοίτα να δεις τι θες από την ζωή σου.

Ενω ας πουμε με την απλη συμπαθεια, ε αντε και να τον γνωρισεις λιγο ακομα  παντρευεσαι ;;

Ασε που αυτος αφου εχει βαλει και ατομο να του βρει νυφη δεν θα κατσει να το πολυψαξει..ουτε και να την πολυγνωρισει...

Στην καλυτερη...να ζητησει  το Ε9 της......και πως ειναι εμφανισιακα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από elenal12

#10 mikeman

Επίσης, αναφέρεις ότι είναι 30 ακόμα. Ναι.. Πριν το καταλάβει, αν κάθεται και χάνει τον χρόνο της άσκοπα με εφήμερους έρωτες, θα φτάσει κοντά 40 και μετά θα τρέχει να βρει όποιον σπερματοδοτη βρει μπροστά της.  Και δεν πιστεύω ότι 30 χρόνων γυναίκα είναι νέα. Νέα για να κανεις βλακειες είσαι μέχρι τα 30. Μετά, πρέπει η γυναίκα να αρχίσει να σκέφτεται λιγάκι αν θέλει η όχι να κάνει παιδί. Η φύση στην γυναίκα δεν κάνει χαρές. Εκτός κι αν θέλει να τρέχει σε εξωσωματικες.

Νεοτατη ειναι, και δεν θα κανει καμια εκπτωση στις επιλογες της για να μη φτασει στα 40 να ψαχνει να βρει σπερματοδοτη...

Αληθεια, αυτο κανουν ολες...;;;

Γιατι τοσα πρεπει βρε κοριτσι ;;;

Και τον ερωτα θα απαιτησει να ζησει, και τα μουτρα της να φαει...

και αν θελει να κανει παιδι θα το κανει επειδη καποιος αντρας της δημιουργησε αυτη την αναγκη(αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη τη λεξη)..

αυτο το θελω...και ηταν και κοινη αποφαση

οχι η φυση της παντως...

Αρέσει στα μέλη animus1983, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 40 στις 28/8/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Μα συμφωνουμε...διαφωνοντας!!! Αααα αφου συμφωνησα στα 1 & 2 λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από 26-29-31

Κριστι,γιαυτο ακριβως επειδη εχει περιορισμενο κυκλο γνωριμιων