Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μετα απο 4 χρονια ερωτευμενος με αλλη

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

equinox_

# 41 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από MadameShuShu40

Ρε κοριτσι  το παρατραβας.

Αλίμονο τώρα αν κάνουμε σχέσεις και μένουμε ισοβίως με κάποιον ανθρωπο,μας κάνει δεν μας κάνει ώστε να έχουμε την συνείδηση μας ήσυχη.

Μην τρελαθούν κιόλας.

Από την στιγμή που εξηγώ με σαφήνεια και ειλικρινά τις θέσεις μου, όπως ο νεαρός, η συνείδηση μου μια χαρά είναι.

Αντε, γιατί ώρες ώρες νιώθω ότι λέμε μλκς γιατί δεν έχουμε να πούμε και τίποτα ουσιώδες!!!

είπα κάτι για ισοβίως; για πάντα μαζί;

επεκτεινεις ο,τι εγραψα, με δικες σου προεκτάσεις

δεν χρειάζεται και να ξαναπώ για το τι χρόνο αφορά η συνείδηση, για την οποία μιλησα

achinos

# 42 στις 31/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Κ γιατί το νομίζεις αυτό; Μήπως σκέφτεσαι ότι με το να δίνεις "πολλά περισσότερα" απ ότι ο άλλος έχεις εξασφαλίσει ότι θα σου φερθεί όπως ακριβώς θέλεις κ δε θα σε αφήσει ποτέ;

Είναι δλδ ένας τρόπος να τον "δέσεις" για πάντα; ή για όσο θέλεις τεσπά; ή να τον κάνεις κ αυτόν να δίνει περισσότερα;

Κατ αρχήν αυτό το "εγώ έδωσα πολύ περισσότερα απ ότι εκείνος" πριονίζει τα θεμέλια. Μην το ξανακάνεις.

Δείχνει ότι η σχέση δεν έχει ισορροπία. Όταν τσουλάει κανονικά, δεν αντιλαμβάνεται κανείς σας αυτή τη ζυγαριά. Όταν αρχίσουν τα μετρήματα πάει, έχει πάρει τον κατήφορο, ενα αυτό.

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Dinatsap
Αυτη η σχεση χτιστηκε με ερωτα κ απο τους δυο. Και του σταθηκα παρα πολυ, του εδωσα πολλα περισσοτερα απο οτι εκεινος για να μου... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Dinatsap
 Δεν εκατσε να μου εξηγησει κ να μου πει τι τον εκανε να φερθει ετσι. Εδωσα ολη μου τη ψυχη σε εναν ανθρωπο χρονια για να με αδειασει σε ενα βραδυ.

Είναι σχεδόν σίγουρο πως αν συγκεντρωθείς κ θυμηθείς τις σημαντικές στιγμές σας θα βρεις ακριβώς πότε άρχισε να σκέφτεται πως δε θα είστε μαζί για πολύ ακόμα.

Ετσι γίνεται συνήθως αλλά εμείς λίγο η τύφλα του έρωτος, λίγο που δε θέλουμε ούτε να το σκεφτούμε κ μας πιάνει ένας πανικός...

δεν δίνουμε σημασία.

Δεν ήταν ένα βράδυ. Με τπτ.

Το πόσο κ πώς αγαπάς κάποιον δεν παρέχει καμιά εγγύηση μακροβιότητας στις σχέσεις μας.

Είσαι νεαρή κοπέλα.

Αν τώρα έφτασε η δύσκολη στιγμή να το μάθεις αυτό...

καλώς ήρθες στην πραγματικότητα.

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 43 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χρυσο μου

Αυτο (το να τραβας απο τα μαλλια) τα λεγομενα των μελων εδω μεσα,για να φανεις πιο...ειναι δικο σου χουι

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από equinox_

είπα κάτι για ισοβίως; για πάντα μαζί;

επεκτεινεις ο,τι εγραψα, με δικες σου προεκτάσεις

δεν χρειάζεται και να ξαναπώ για το τι χρόνο αφορά η συνείδηση, για την οποία μιλησα

Hrakleitos3

# 44 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κατω τα χερια απο τους διδυμους!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από MadameShuShu40

Έλα ρε Πάνο.

Όλοι οι άντρες γενικά

Οι Σκορπιοί ειδικά.

Οι Ταύροι ειδικότερα.

Οι Δίδυμοι, πιο ειδικά δεν γίνεται.

Οι Τοξότες ειδικότερα από το ειδικά.

Οι Λεοντες, ειδικότερα του ειδικότερου.

alisida

# 45 στις 31/8/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

Αγαπητη Μανταμσου μας,αφου πρωτα ξεκαθαρισω οτι δεν γνωριζω προσωπικα ουτε εσενα ουτε την κα equinox,

νιμιζω πως ο καθενας εκφραζει τη γνωμη του με το δικο του τροπο και αναλογα σε ποιον απευθυνεται.Καποιες φορες χρειαζεται να ειμαστε σκληροι για να καταλαβει ο αλλος.

Και προσωπικα προτιμω το τραβηγμα μαλλιων απο την ειρωνια που δεν εχει κανενα θετικο αποτελεσμα ( κι εγω εχω ειρωνευτει καποιες φορες δεν με βγαζω απ εξω )

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από MadameShuShu40

Χρυσο μου

Αυτο (το να τραβας απο τα μαλλια) τα λεγομενα των μελων εδω μεσα,για να φανεις πιο...ειναι δικο σου χουι

Mindthegap-

# 46 στις 31/8/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.250
αυτο μου ρθε τωρα...

https://www.youtube.com/watch?v=mvkL2DXvQrA

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, 26-29-31

equinox_

# 47 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Hrakleitos3

κατω τα χερια απο τους διδυμους!!!

που ξερεις οτι ειμαι διδυμινα για να με υποστηριξεις μετα το σχολιο 43 της σουσου;

ευχαριστωωω!

MadameShuShu40

# 48 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ουφ, κουράστηκα και μόνο που σας διάβασα!!!

somebody961

# 49 στις 31/8/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από equinox_

που ξερεις οτι ειμαι διδυμινα για να με υποστηριξεις μετα το σχολιο 43 της σουσου;

ευχαριστωωω!

Προφανώς είναι και ο ίδιος δίδυμος!  

Προφανώς για τους ζυγούς, τα χέρια είναι ήδη κάτω, χωρίς προειδοποίηση!

elenal12

# 50 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο πρώην σου, σου είπε ότι ερωτεύτηκε άλλη. Όμορφα. Καλά έκανε και σου το είπε. Αλλά πως την ερωτεύτηκε αυτήν την άλλη?? Πότε πρόλαβε? Την είδε και μπαμ! Μετά αμέσως τρέχει και σου ανακοινώνει τα νέα?? Δεν νομίζω. Θα πρέπει να υπήρχε φλερτ, ραντεβούδακια, μηνύματακια καιιι...κρεβατι υποθέτω. Για να σε χώρισε έτσι.. Άρα?? Γιατί, για να σε χώρισε, θα πρέπει να ήταν σίγουρος ότι η άλλη που την ερωτεύτηκε θα θέλει σχέση μαζί του. Μια χαρά του έκατσε. Από την μία σχέση στην άλλη πήγε. Και έμεινες να απορείς θεματοθετρια.

Κοπέλα δεν αξίζει. Και που σε μπλόκαρε, καλύτερα έτσι. Γιατί δεν θα μπαίνεις στον πειρασμό να του γράφεις και να μιλάτε. Έτσι θα τον ξεπεράσεις πιο εύκολα. Κουράγιο!

Lena_7_

# 51 στις 31/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Ειμαι με καποιον 4 χρονια. Κι αυτουνου του τελειωνει, εφυγε η ενταση, το ενδιαφερον, το παθος, μπορει να τον παραμελησα, μπορει να μην εκτιμα την πιστη μου και οσα δινω στη σχεση, οτιδήποτε απο αυτα και αλλοι χιλιοι λογοι. Απαιτω να μου κανει μια ωραία εξηγηση και να χωρισουμε. Δεν ειναι ολα για παντα. Με το ζορι δε γινεται τπτ. Δε θα συγχωρησω ομως με τπτ, να με δεσμευει σε μια πλαδαρη σχεση γιαυτον, ενω εγω θα νομιζω οτι ολα πανε καλα, να ψαχνεται για την αντικαταστατρια μου και μολις στρωσει την κατασταση του, ναρθει ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΑ να μου ανακοινωσει τις αποφάσεις χωρισμου. Εκει θα φαει τη γαλατιερα στο κεφαλι! Το πραγμα αλλαζει, αν του συμβει κεραυνοβολος ερωτας! Θα τον αφησω ελευθερο να ζησει τον ερωτα του και θα του ευχηθω κιολας, ακομα και αν βρισκομαι σαυτη την μειονεκτικη θεση...no hard feelings...Αυτα δεν τα ελέγχουμε και προσωπικα τα σεβομαι. Οποτε διαπιστωνουμε ότι μπορουν να συμβουν πολλες και διαφορετικες συνθηκες, για την εκβαση του συγκεκριμένου θεματος. Απο το τι έχει συμβει ακριβως(που δεν το ξερουμε), απορρεουν γνωμες και αποψεις. Στα τυφλα ο καθεις τσαμπουναει το μακρυ και το κοντο του.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 52 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λενα
το συνηθες, εδω μεσα ειναι να διαβαζουμε την μια αποψη,του θυματος, του αδικημενου,
Η αντικειμενικη αποψη για τον εαυτο μας, ειναι οξυμωρο σεναριο, συνηθως,Οποτε τσαμπουναει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.Λογικο

peripli

# 53 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλησπερα.

Αυτο το φαϊ ολοι το "μαγειρευουν"...κι ολοι το "δοκιμαζουν"...

Αυτο μου βγαινει:

https://www.youtube.com/watch?v=9_6i34XFFLY

Χωρις λογια...εντελως!!! 

giorgos170

# 54 στις 31/8/2018
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.385

πάρα πολλά λεφτά σου λέει,, πετραιλεοπηγή...

& τα μοιράζει έτσι ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Αυτο το φαϊ ολοι το "μαγειρευουν"...κι ολοι το "δοκιμαζουν"...
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

peripli

# 55 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#54. . . . Αμα ζηλευεις ελα να σου δωσουμε κ εσενα. . .

Εχουμε πολυ χρημα...μονο που εμεις..."οι εμεις"...το μετραμε σε αισθηματα...

Μηπως ξερεις τί ειναι αυτο...? Λεω εγω τωρα...!  Στις δικες μας "πετρελαιοπηγες...τρεχει καμποσο...αστειρευτο ειναι "το δικο μας το χρημα" !!!    Κοπιασε...το "μοιραζουμε"...for free... ... 

Dinatsap

# 56 στις 31/8/2018
author
Γυναίκα / 31 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
Δεν μπορω να το διαχειριστω ολο αυτο! Με εχει παρει απο κατω. Σκεφτομαι συνεχεια γιατι, τι εκανα για να δεχτω τετοια συμπεριφορα, ποια ειναι αυτη; Τι καλυτερο εχει για να με αδειασει μετα απο τοσο καιρο για εκεινη.

alisida

# 57 στην 1/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

Δεν γνωριζω τι εχει η αλλη,ειναι ομως φανερο το τι εχεις εσυ : εισαι ξεροκεφαλη !

Τελειωσε με αυτον,βγαλε απο το προφιλ σου το " σε διασταση " και γραψε 

" ελευθερη" 

μπας και το καταλαβεις καποια στιγμη .

Σιγα μην ψαχνουμε τι εχουν οι αλλες οταν δεν γνωριζουμε καλα- καλα τον εαυτο μας .

Ουφ ! Τα ειπα και ξεθυμανα (με το συμπαθειο Dinatsap,δεν σε γνωριζω αλλα στα 28 δεν επιτρεπονται μοιρολογια )

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Dinatsap
Δεν μπορω να το διαχειριστω ολο αυτο! Με εχει παρει απο κατω. Σκεφτομαι συνεχεια γιατι, τι εκανα για να δεχτω τετοια συμπεριφορα, ποια ειναι αυτη; Τι καλυτερο εχει για να με αδειασει μετα απο τοσο καιρο για εκεινη.

Αρέσει στο μέλος somebody961

Hrakleitos3

# 58 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βασικα,το ειπα επειδη ειμαι διδυμος

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από equinox_

ευχαριστωωω!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε