Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εικόνες.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Sourya

# 21 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ένα δίκαιο το έχεις ,αυτοί παιδί μου είναι τεχνίτες στο μασάζ και σε άλλα πολλά. Αλλά δεν χρειάζεται παιδάκι μου να ξενιτευτείς για μασαζακι,έχουμε κι εδώ ουκ  ολιγσ σπα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από matakiamou00

Εγώ πάλι κορίτσια σκεφτομαι θαλασσα, παραλια,χαδια, ηρεμια...οτι πρέπει να αποφωρτιστω...σαν τα κινητά...και γέμισμα τις μπαταρίας...Ε σε αυτό λίγο που έχω ένα θέματακι είναι στην υλοποίηση...αφού σκεφτομαι αν ποτέ συμβεί θα συγκινηθω. (Άλλοι θα γελάνε βεβαια).Τελικά δίκιο έχει ο κόσμος που λεει οτι πρέπει να πηγαίνουμε διακοπές...διακοπή σημαίνει κλείνω διακόπτες.

Δεν θελω να κάνω διαφήμιση απλά αυτό όντως σίγουρα θα είναι χαραλωτικο. Λίγο μακριά πέφτει...αλλά αχ! :-)TOKYO REAL experiences HEAD SPA

Sourya

# 22 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να υποθέσω πως ούτε σε ταρακουνήσει κατι

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από anassa_

Εμένα πάντως δεν με εκπλήσσει τίποτας ... 

Άμα "εκπληχτω" κατά λάθος θα σου πω ... 

Siganoula

# 23 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μόνο να βλέπουμε θα μπορούμε πλεον

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Mindthegap-

Αμα ειναι για δωρα αλλων, και αγαπημενων προσωπων, χαλαλι...ουτε καν το σκεφτεσαι...και εξαλλου δεν εχει σημασια αν θα ναι φθηνο ή ακριβο το δωρο...

Αυτος ο ενφια ομως δεν χωνευεται με τιποτα...

νιωθω οτι μου κλεβουν τα λεφτα...και αυτο κανουν δηλαδη...

ΥΓ. Το φορεματακι θα συνεχισω να το θαυμαζω απο τη βιτρινα...

Siganoula

# 24 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σοβαρά ;Εγώ πάλι τα έτρωγα γιατί ξέρω ότι τα κουκούτσια κάνουν καλό. Μόνο τα μικρά όμως. Όπως καρπουζιού, σταφυλιού, μηλου

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Sourya

Βρε παιδιά σήμερα διάβασα ότι τα κουκούτσια του μήλου περιέχουν κυάνιο όπως και τα κουκούτσια από κεράσι περιέχουν υδροκυάνιο. Να προσεχετεεε

Siganoula

# 25 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και αυτοί που δεν ξέρουμε άλλες γλώσσες πως θα καταλάβουμε τι λέει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Sourya

Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση γιατί λέμε ...κοιμάται σαν μωρό ,όταν τα μωρά ξυπνάνε ανά δυωρο;

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Hrakleitos3

καλημερα sourya...μπορω να ανεβασω και κατι που ακουσα,ε?

https://www.youtube.com/watch?v=EMQQc-lnDu4

Siganoula

# 26 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πριν δύο εβδομάδες ενώ ξεκουράζουν σε μια σεζόν Λονγκ τι νομίζετε πως είδα; Μια κοπελίτσα καθόταν στην άκρη της πισίνας και με μια ξυριστικη μηχανή μύριζε τα πόδια της. Φρικαρα

Sourya

# 27 στις 31/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Hum tumhe pyar karter hae. Άντε να δω τι άλλο θα σου μάθω!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Enikos

Με ταρακουναει η εκφραση αγαπης, γραμμενη σε σανσκριτικα μαντρας...

Με δηλητηριο που σκοτωνει μια ταξιαρχια ελεφαντων, εις ωριμην ηλικιαν...

Και με υπογραφη, Αδου...

Συνυπογραφει και ο Κερβερος δηλαδης...οχι οτι ναναι...

Εκει...μποσικαρω...

broomstick

# 28 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517
'Aρεσαν+: 0%

δεν με εκπλησει τιποτα...πιστευω οτι ολα τα κακα τα εχω δει και ας μην τα εχω δει...

αυτο που δεν μπορω να δω δεν αντεχω δηλαδη ειναι ο βασανισμος...για μενα χειρωτερος ειναι ο ψυχολογικος...που δεν αποτυπωνεται σε μια εικονα
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, somebody961

somebody961

# 29 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Siganoula

Δεν είναι δα και στα Σουαχίλι! Θα είχες απολύτως δίκιο τότε.

Τα Αγγλικά είναι δυστυχώς ή ευτυχώς (μάλλον ευτυχώς) παγκόσμια γλώσσα και οφείλουμε να την ξέρουμε, έστω στοιχειωδώς, (ακόμα και τα Ελληνικά που είναι η μητρική μας αρνούμασται να μάθουμαι σοστα κε κανουμαι λαθι χωντρα πωλύ σηχνά)

για μας. Γιατί, όλη η γνώση, πρώτα υπάρχει/δημοσιεύεται/μεταφράζεται σε αυτά. Η Esperado wannabe ή, έγινε..

Μη διαμαρτυρόμαστε όταν λόγω συνθηκών ή άλλων τινών δεν τα γνωρίζουμε.

Τα συγκεκριμένα, είναι πολύ απλά Αγγλικά γιατί λένε απλές αλήθειες. Οπότε, μην κατηγορείς άλλους που δεν τα γνωρίζεις.

Είναι η δεύτερη μας γλώσσα στα Ελληνικά σχολεία.

Εκτός και αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε άκυρο το σχόλιο μου και, κατηγόρησε την πατρίδα σου για αυτό.
Ή εσένα αν είσαι, που επέλεξες Γαλλικά στο κωλέγιο!

(με πειρακτική διάθεση)! 

Και παράλληλα αυτό, με ταρακούνησε. Οπότε είμαι εντός θέματος!

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Sourya

# 30 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχεις δίκαιο κι εγώ πνίγομαι ,αρρωσταίνω με τέτοιες καταστάσεις. Έχει χαθεί η αγνοτητα στην εποχή μας , μάλλον ζω σε λάθος εποχή η έχω γεράσει παρά πολύ!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από broomstick

δεν με εκπλησει τιποτα...πιστευω οτι ολα τα κακα τα εχω δει και ας μην τα εχω δει...

αυτο που δεν μπορω να δω δεν αντεχω δηλαδη ειναι ο βασανισμος...για μενα χειρωτερος ειναι ο ψυχολογικος...που δεν αποτυπωνεται σε μια εικονα

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: f0e2caa249e10914890d607a08ded2ef.jpg (238.34KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 35 φορές

Sourya

# 31 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλά τα λες αλλά ξέρεις υπάρχουν και άνθρωποι που για διάφορους λόγους δεν κατάφεραν να μάθουν μια ακόμη γλώσσα. Δεν θα τους καταδικάσουμε ,ούτε θα τους κρίνουμε για αυτό.Μηπως να μην απαντούν στα θέματα αν δεν καταλαβαίνουν η να ανοίγουν λεξικό;

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από somebody961

Τα Αγγλικά είναι δυστυχώς ή ευτυχώς (μάλλον ευτυχώς) παγκόσμια γλώσσα και οφείλουμε να την ξέρουμε, έστω στοιχειωδώς, (ακόμα και τα Ελληνικά που είναι η μητρική μας αρνούμασται να μάθουμαι σοστα κε κανουμαι λαθι χωντρα πωλύ σηχνά)

για μας. Γιατί, όλη η γνώση, πρώτα υπάρχει/δημοσιεύεται/μεταφράζεται σε αυτά. Η Esperado wannabe ή, έγινε..

Τα συγκεκριμένα, είναι πολύ απλά Αγγλικά γιατί λένε απλές αλήθειες. Οπότε, μην κατηγορείς άλλους που δεν τα γνωρίζεις.

Εκτός και αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε άκυρο το σχόλιο μου και, κατηγόρησε την πατρίδα σου για αυτό.

(με πειρακτική διάθεση)! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από somebody961

(με πειρακτική διάθεση)! 

somebody961

# 32 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Μα, το ίδιο ακριβώς είπα στη νέα φίλη μας εδώ. Να μην κατηγορεί επειδή έτυχε να μην ξέρει.

Αυτό, δεν σημαίνει πως την καταδικάζουμε!

Για αυτό και 'έκλεισα' το σχόλιο με το τι πραγματικά διάθεση έγραψα.

Μακάρι αυτό το βίντεο να υπήρχε στα Ελληνικά, επειδή λέει περίπου ό,τι και το προηγούμενο σου σχόλιο με την εικόνα, συν πολλά άλλα ακόμη με πολύ παραστατικό τρόπο. (είναι παράλογο όταν στύβεις ένα πορτοκάλι να βγάλει λεμονάδα!)
Συγγενές πολύ (στο δεύτερο μισό του) - αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ εύκολα - με ένα από μια διάλεξη
που εξηγεί πως, οι περισσότεροι άνθρωποι, σε μια κατάσταση που τη θεωρούν μειωτική για αυτούς, αντιδρούν άσχημα αντί να την αντιμετωπίζουν προς όφελος όλων.

Για το συγκεκριμένο φαινόμενο γενικά, όταν κάποιος δλδ μας επισημαίνει κάτι που χρειάζεται να διορθώσουμε, σκεπτόμουν και να ανοίξω θέμα
που να πραγματεύεται το "σύνδρομο τού κόκκινου στυλό". (πώς και γιατί νιώθουμε μειονεκτικά - από το σχολείο κιόλας - όταν η δασκάλα μας διορθώνει λάθη στα γραπτά μας με κόκκινα γράμματα)
Όταν βρω χρόνο, θα το κάνω.

Καλημέρα μας / Good morning / dobar den!

Enikos

# 33 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Με στολισες επιταφιο τωρα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Sourya

Hum tumhe pyar karter hae. 

Sourya

# 34 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έτσι ,να εξηγούμε και καμιά φορά. Αν βεβαιως δεν κουράζει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από somebody961

Μα, το ίδιο ακριβώς είπα στη νέα φίλη μας εδώ. Να μην κατηγορεί επειδή έτυχε να μην ξέρει.

Αυτό, δεν σημαίνει πως την καταδικάζουμε!

Για αυτό και 'έκλεισα' το σχόλιο με το τι πραγματικά διάθεση έγραψα.

Μακάρι αυτό το βίντεο να υπήρχε στα Ελληνικά, επειδή λέει περίπου ό,τι και το προηγούμενο σου σχόλιο με την εικόνα, συν πολλά άλλα ακόμη με πολύ παραστατικό τρόπο. (είναι παράλογο όταν στύβεις ένα πορτοκάλι να βγάλει λεμονάδα!)
Συγγενές πολύ (στο δεύτερο μισό του) - αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ εύκολα - με ένα από μια διάλεξη
που εξηγεί πως, οι περισσότεροι άνθρωποι, σε μια κατάσταση που τη θεωρούν μειωτική για αυτούς, αντιδρούν άσχημα αντί να την αντιμετωπίζουν προς όφελος όλων.

Για το συγκεκριμένο φαινόμενο γενικά, όταν κάποιος δλδ μας επισημαίνει κάτι που χρειάζεται να διορθώσουμε, σκεπτόμουν και να ανοίξω θέμα
που να πραγματεύεται το "σύνδρομο τού κόκκινου στυλό". (πώς και γιατί νιώθουμε μειονεκτικά - από το σχολείο κιόλας - όταν η δασκάλα μας διορθώνει λάθη στα γραπτά μας με κόκκινα γράμματα)
Όταν βρω χρόνο, θα το κάνω.

Καλημέρα μας / Good morning / dobar den!

Sourya

# 35 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όχι και επιτάφιο!! Έξυπνος είσαι θα το βρεις. Δεν σε φοβάμαι!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Enikos

Με στολισες επιταφιο τωρα?...

Hrakleitos3

# 36 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μου αρεσει παντα να χρησιμοποιω τη μεταφορα με το πορτοκαλι...αγαπω το πορτοκαλι...ενα πορτοκαλι ειναι μια απλη μεταφορα...παιρνεις αυτο το πορτοκαλι και το στειβεις οσο δυνατα μπορεις να το στειψεις και ρωτας τον εαυτο σου "τι θα βγει?"...και τι βγαινει οταν στειβεις ενα πορτοκαλι?χυμος πορτοκαλιου...ποτέ,οσες φορες και αν το στειψεις,δε θα βγει χυμος μηλου...δεν μπορει να γινει λαθος...δε θα βγαλεις ποτέ χυμο γκρειπφρουτ απο το στειψιμο...το μονο πραγμα που θα βγαλεις ειναι χυμος πορτοκαλιου...και η επομενη ερωτηση ειναι "γιατι?"...γιατι οταν στειβεις ενα πορτοκαλι οσο δυνατα μπορεις βγαινει χυμος πορτοκαλιου...εκανα αυτη την ερωτηση μια φορα στο τοροντο και ενα κοριτσακι που καθοταν στην μπροστινη σειρα ειπε "αυτο ειναι ανοησια!γιατι αυτο εχει μεσα,αρα αυτο πρεπει αν βγει!"...και του απαντησα "εισαι πολυ εξυπνη,αυτη ειναι η απαντηση"...και εκεινο χαμογελασε και χαρηκε...αλλα αυτη ειναι η αληθεια...ο λογος που βγαινει χυμος πορτοκαλιου οταν στειβεις ενα πορτοκαλι ειναι επειδη αυτο υπαρχει μεσα...τωρα χρησιμοποιησε αυτη τη μεταφορα για τον εαυτο σου...ερχεται καποιος και σε "στειβει''...για παραδειγμα λεει κατι για εσενα που δε σου αρεσει,καποιος συμπεριφερεται προς εσενα με τροπο που βρισκεις προσβλητικο...καποιος κανει κατι ή λεει κατι που σε πληγωνει...και απο εσενα βγαινει θυμος,μισο,πικρα,ενταση,φοβος,νευρικοτητα,αγχος...και αμεσως λες οτι ο λογος που αυτο βγηκε απο εσενα ειναι εξαιτιας αυτου που σου ειπε ή του τροπου που στο ειπε ή εξαιτιας αυτου που σου εκανε...αλλα η αληθεια,η πραγματικοτητα,ειναι οτι αυτο που βγαινει προς τα εξω,ειναι αυτο που υπαρχει μεσα...και αν δε σου αρεσει αυτο που υπαρχει μεσα,μπορεις να το αλλαξεις..."δεν υπαρχουν ομως στιγμες,ειμαι σιγουρη οτι πολλοι απο το κοινο και απο αυτους που παρακολουθουν απο το σπιτι το νιωθουν αυτο,δεν υπαρχουν στιγμες οπου ανθρωποι κανουν κατι σε εσενα και εσυ απλα εισαι το θυμα,σωστα?"...οχι,οχι σωστα...οι ανθρωποι μπορει να σου κανουν πολλα,συμβαινει συνεχεια,αλλα αυτο που συμβαινει στη ζωη σου ειναι πως οταν τη ζεις πιο "εσωτερικα",δεν εχει σημασια τι κανουν οι αλλοι σε εσενα,αλλα πώς αντιδρας σε αυτα που σου κανουν...αυτο ειναι που κανει τη διαφορα αναμεσα στο να εισαι ενας πληρως συνειδητοποιημενος ανθρωπος ή ενα θυμα...ετσι ειναι η ζωη...οταν ασχημα πραγματα συμβαινουν,μπορεις ειτε να παρεις ενα μαθημα απο αυτα ή να γινεις θυμα...τα παντα στη ζωη ειναι μαθηματα...δεν μπορεις να δωσεις κατι που δεν εχεις...ακουγεται γελοιο ετσι?αλλα ειναι κατι περισσοτερο απο αυτο που πιανει το αυτι καθως το ακους...δεν μπορεις να δωσεις κατι που δεν εχεις...ανθρωποι που δεν μπορουν να δωσουν αγαπη,δεν μπορουν να δωσουν αγαπη επειδη δεν εχουν για να δωσουν...αν θελω να σου δωσω 12 πορτοκαλια,δεν μπορω να στα δωσω,εκτος κι αν παω και τα παρω πρωτα απο καπου...αλλιως ολο αυτο ειναι αδεια ρητορεια...και το ιδιο ισχυει για οτιδηποτε στη ζωη σου...δεν μπορεις να προσφερεις αγαπη στους αλλους,αν δεν εχεις μεσα σου αγαπη για να δωσεις...αν αυτο που εχεις μεσα σου ειναι περιφρονηση,αν αυτο που εχεις μεσα σου ειναι θυμος,αν αυτο που εχεις μεσα σου ειναι φοβος,τοτε αυτα ειναι που επαναλαμβανομενα θα δινεις εξω στη ζωη σου...

Παράθεση:

Παράθεση:

Sourya

# 37 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σωστος

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Hrakleitos3

μου αρεσει παντα να χρησιμοποιω τη μεταφορα με το πορτοκαλι...αγαπω το πορτοκαλι...ενα πορτοκαλι ειναι μια απλη μεταφορα...παιρνεις αυτο το πορτοκαλι και το στειβεις οσο δυνατα μπορεις να το στειψεις και ρωτας τον εαυτο σου "τι θα βγει?"...και τι βγαινει οταν στειβεις ενα πορτοκαλι?χυμος πορτοκαλιου...ποτέ,οσες φορες και αν το στειψεις,δε θα βγει χυμος μηλου...δεν μπορει να γινει λαθος...δε θα βγαλεις ποτέ χυμο γκρειπφρουτ απο το στειψιμο...το μονο πραγμα που θα βγαλεις ειναι χυμος πορτοκαλιου...και η επομενη ερωτηση ειναι "γιατι?"...γιατι οταν στειβεις ενα πορτοκαλι οσο δυνατα μπορεις βγαινει χυμος πορτοκαλιου...εκανα αυτη την ερωτηση μια φορα στο τοροντο και ενα κοριτσακι που καθοταν στην μπροστινη σειρα ειπε "αυτο ειναι ανοησια!γιατι αυτο εχει μεσα,αρα αυτο πρεπει αν βγει!"...και του απαντησα "εισαι πολυ εξυπνη,αυτη ειναι η απαντηση"...και εκεινο χαμογελασε και χαρηκε...αλλα αυτη ειναι η αληθεια...ο λογος που βγαινει χυμος πορτοκαλιου οταν στειβεις ενα πορτοκαλι ειναι επειδη αυτο υπαρχει μεσα...τωρα χρησιμοποιησε αυτη τη μεταφορα για τον εαυτο σου...ερχεται καποιος και σε "στειβει''...για παραδειγμα λεει κατι για εσενα που δε σου αρεσει,καποιος συμπεριφερεται προς εσενα με τροπο που βρισκεις προσβλητικο...καποιος κανει κατι ή λεει κατι που σε πληγωνει...και απο εσενα βγαινει θυμος,μισο,πικρα,ενταση,φοβος,νευρικοτητα,αγχος...και αμεσως λες οτι ο λογος που αυτο βγηκε απο εσενα ειναι εξαιτιας αυτου που σου ειπε ή του τροπου που στο ειπε ή εξαιτιας αυτου που σου εκανε...αλλα η αληθεια,η πραγματικοτητα,ειναι οτι αυτο που βγαινει προς τα εξω,ειναι αυτο που υπαρχει μεσα...και αν δε σου αρεσει αυτο που υπαρχει μεσα,μπορεις να το αλλαξεις..."δεν υπαρχουν ομως στιγμες,ειμαι σιγουρη οτι πολλοι απο το κοινο και απο αυτους που παρακολουθουν απο το σπιτι το νιωθουν αυτο,δεν υπαρχουν στιγμες οπου ανθρωποι κανουν κατι σε εσενα και εσυ απλα εισαι το θυμα,σωστα?"...οχι,οχι σωστα...οι ανθρωποι μπορει να σου κανουν πολλα,συμβαινει συνεχεια,αλλα αυτο που συμβαινει στη ζωη σου ειναι πως οταν τη ζεις πιο "εσωτερικα",δεν εχει σημασια τι κανουν οι αλλοι σε εσενα,αλλα πώς αντιδρας σε αυτα που σου κανουν...αυτο ειναι που κανει τη διαφορα αναμεσα στο να εισαι ενας πληρως συνειδητοποιημενος ανθρωπος ή ενα θυμα...ετσι ειναι η ζωη...οταν ασχημα πραγματα συμβαινουν,μπορεις ειτε να παρεις ενα μαθημα απο αυτα ή να γινεις θυμα...τα παντα στη ζωη ειναι μαθηματα...δεν μπορεις να δωσεις κατι που δεν εχεις...ακουγεται γελοιο ετσι?αλλα ειναι κατι περισσοτερο απο αυτο που πιανει το αυτι καθως το ακους...δεν μπορεις να δωσεις κατι που δεν εχεις...ανθρωποι που δεν μπορουν να δωσουν αγαπη,δεν μπορουν να δωσουν αγαπη επειδη δεν εχουν για να δωσουν...αν θελω να σου δωσω 12 πορτοκαλια,δεν μπορω να στα δωσω,εκτος κι αν παω και τα παρω πρωτα απο καπου...αλλιως ολο αυτο ειναι αδεια ρητορεια...και το ιδιο ισχυει για οτιδηποτε στη ζωη σου...δεν μπορεις να προσφερεις αγαπη στους αλλους,αν δεν εχεις μεσα σου αγαπη για να δωσεις...αν αυτο που εχεις μεσα σου ειναι περιφρονηση,αν αυτο που εχεις μεσα σου ειναι θυμος,αν αυτο που εχεις μεσα σου ειναι φοβος,τοτε αυτα ειναι που επαναλαμβανομενα θα δινεις εξω στη ζωη σου...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: ee90a80eceaae5fcaedf285f8db5d13c.jpg (92.75KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 13 φορές
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost