Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ξενέρωσα ασχημα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

bagitthe

# 1 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 33 /
Ν. Ευβοίας / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Ξενέρωσα ασχημα...

Εχω εδω και 4 μηνες μια σχεση. Τρελα ερωτευμενος και ετοιμος να κανω τα παντα για μια παρα πολυ ομορφη κοπελα. Εχω περασει απο αποψη συναισθηματων τους πιο ομορφους μηνες της ζωης μου μεχρι την προηγουμενη βδομαδα. Να μην τα πολυλογο η κοπελα μου πριν απο εμενα ειχε 2,5 χρονια σχεση. Καλα εκανε και μπραβο της. Δεν με πειραζει. Ωστοσο πριν μια βδομαδα ημαστα για φαγητο και ξαφνικα καποιος της στελνει στο instagram μνμ. ΤΟ διαβαζει και απανταει "Καλα αυτος τι νομιζει τωρα οτι θα γαμησει;". Τσιτωσα, ρωταω τι εγινε; μου λεει ενας πρωην μου που καναμε κατι περσυ το καλοκαιρι; Μα αγαπη μου περσυ το καλοκαιρι δεν τα ειχες με τον Πανο; Ναι ειχαμε χωρισει ομως το καλοκαιρι και γενικα... εκεινο το διαστημα το ειχα παρακανει λιγο. Δεν πιστευα στα αυτιά μου, η κοπελα απ οτι μου εξηγησε καθε φορα που χωριζε με τον πρωην της για εκδικηση πηγαινε με αλλον, τον αφηνε κι επιανε τον επομενο, και μετα αλλον μεχρι να τα ξαναβρει με τον Πανο. Μετα απο αυτο ξενερωσα, δεν μπορω να εχω μια κοπελα που το δινει στο πιατο τοσο ευκολα για εκδικηση. Και το θεμα ειναι πως μεχρι και σημερα το παρουσιαζει σαν κατορθωμα. Γυρισε μαλιστα και μου λεει πως τους πρωην μεχρι στιγμης τους ειχε ολους για το σεξ και τους χρησιμοποιουσε. Ολα αυτά χωρις να ρωτησω εγω κατι και με υφακι σαν να ειμαι κολλητη της και να περιμενει να της δωσω συγχαρητηρια. Εχω μια εβδομαδα τωρα δεν αισθανομαι τπτ. Παγωσαν ολα! Εχω αδικο;

_Bellezza_

# 2 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Με την ιστορια του αδερφου σου μοιαζει. 

"Παρα πολυ ομορφη κοπελα", "το δινει στο πιατο τοσο ευκολα" κλπ. 

Αρκετα κοινα στοιχεια.

Τελοσπαντων το απο εδω και περα εχει σημασια.

Εαν με εσενα ειναι οκ, τι σκας για το παρελθον?

frog13

# 3 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είσαι ο αδερφός σου;

Η κοπέλα είναι εκείνο το καλό κορίτσι πού έλεγες ;
Πού μπλέκετε ρε σεις... 
Χαμπάρι δεν παίρνετε..; 

Kristina_

# 4 στην 1/9/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.160

Ειχα μια φιλη που οταν ηθελε να αποφυγει καποιον του ελεγε με σοβαρο υφος "δεν ειμαι γω, ειμαι η αδερφη μου" ...και καθαριζε!!!

Ξεχασα μια μικρη λεπτομερεια...ειχε διδυμη αδερφη

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από frog13

Είσαι ο αδερφός σου;

Η κοπέλα είναι εκείνο το καλό κορίτσι πού έλεγες ;
Πού μπλέκετε ρε σεις... 
Χαμπάρι δεν παίρνετε..; 

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Konstantinos__73

# 5 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 197
Καθόλου δε ξενέρωσες. Απλά, βαθιά απογοητευτηκες. Να σαι κατ αρχήν ειλικρινής. Κράτα την αξιοπρέπεια σου κ φύγε. Είναι τοξικό άτομο. Πονάει μεν...λύτρωση δε. Τα υπόλοιπα είναι θεωρειες. Φιλικά.
Αρέσει στο μέλος anassa_

bagitthe

# 6 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από _Bellezza_

• Με την ιστορια του αδερφου σου μοιαζει. 
  • "Παρα πολυ ομορφη κοπελα", "το δινει στο πιατο τοσο ευκολα" κλπ.
  •  Αρκετα κοινα στοιχεια.
  •  Τελοσπαντων το απο εδω και περα εχει σημασια.
  •  Εαν με εσενα ειναι οκ, τι σκας για το παρελθον?

Μακαρι να ηταν. Θα ηξερα με τι ειχα να κανω. Καμια σχεση ομως γιατι παιζουν και καποιες λεπτομερειες. Η αλλη ηθελε και το εκανε γιατι ετσι ειανι. Η δικια μου το κανει απο εκδικηση, ανασφαλειες θα πω εγω.

frog13

# 7 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι άνθρωποι κατασταλαζουν, ειδικά στην ηλικία των 30...

Το παρελθόν είναι παρελθόν ..αν και πολλές φορές οι άνθρωποι ξεφεύγουν δύσκολα από τους ρυθμούς τους... 

Ο τρόπος της και το παινεμα θα με ξενερωνε κι εμένα όμως .. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από bagitthe

Μακαρι να ηταν. Θα ηξερα με τι ειχα να κανω. Καμια σχεση ομως γιατι παιζουν και καποιες λεπτομερειες. Η αλλη ηθελε και το εκανε γιατι ετσι ειανι. Η δικια μου το κανει απο εκδικηση, ανασφαλειες θα πω εγω.

Paralia48

# 8 στην 1/9/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.082
καλά ξενέρωσες!.
Εγώ αν άκουγα από άντρα τέτοια αντιμετώπιση των γυναικών και να μου καυχιέται κιόλας, θα έφευγα
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ZHLIASOY

harrier23

# 9 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εσείς τα δύο αδέρφια ενθουσιάζεστε πολύ εύκολα φαίνεται...Να το κοιτάξετε αυτό...

panagiotismp90

# 10 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650
οταν χωριζεις εχεις τα νευρα σου οποτε ηθελε μια εκτονωση.αλλωστε τοτε δν τα ειχατε να πεις οτι σε απατησε.δν ειναι δηλ ανασφαλεια.μηπως τελικα σε πειραζει που εχει παει με πολους?
Αρέσει στο μέλος alisida

Sourya

# 11 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μην μπερδεύεσαι ,το ίδιο είναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από bagitthe

bagitthe

# 12 στην 1/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Paralia48
καλά ξενέρωσες!.
Εγώ αν άκουγα από άντρα τέτοια αντιμετώπιση των γυναικών και να μου καυχιέται κιόλας, θα έφευγα

κι εγω δεν ειμαι ετσι. κι αν ποτε θελησω μονο σεξ θα το πω. και δεν το θεωρω κατορθωμα. δεν ξερω. τοξικο ατομο μου φαινεται και το ενστικτο μου λεει πως θα μου βγαλει κι αλλα στην πορεια. οχι παρελθον αλλα ανασφαλειες.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

matakiamou00

# 13 στην 1/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν είναι κακό να θέλεις να τα έχεις με μια όμορφη και καλόνη ή με ένα όμορφο (για τις γυναικες) αλλά έτσι πως σου μιλάει είναι σαν να σε εχει για πέταμα...αυτό το διάστημα την εξυπηρετεί πολύ να τα έχει μαζί σου...δεδομένου ότι φέρετε στους πρωην με αυτόν τον τρόπο που είπες...εδώ διάσημες ξέρεις τι καλά τις κάθονται σχέση και τις γλύτωνουν και από την εφορία...αλλά οκ εσύ είσαι έξυπνος κατάλαβες κάποια πράγματα...πάλι καλά.

bagitthe

# 14 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από matakiamou00

Δεν είναι κακό να θέλεις να τα έχεις με μια όμορφη και καλόνη ή με ένα όμορφο (για τις γυναικες) αλλά έτσι πως σου μιλάει είναι σαν να σε εχει για πέταμα...αυτό το διάστημα την εξυπηρετεί πολύ να τα έχει μαζί σου...δεδομένου ότι φέρετε στους πρωην με αυτόν τον τρόπο που είπες...εδώ διάσημες ξέρεις τι καλά τις κάθονται σχέση και τις γλύτωνουν και από την εφορία...αλλά οκ εσύ είσαι έξυπνος κατάλαβες κάποια πράγματα...πάλι καλά.

Κοιτα να δεις. Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει να εχει πρωην ή να εχει κανει και one night stand. κι εγω εχω κανει. Δεν ειναι ωραιο ομως να μιλας για τους πρωην. Ποσο μαλλον να μιλας για τις ανθρωπινες ερωτικες σχεσεις τοσο ρηχα ρε παιδι μου. Ακους εκει τους ειχα μονο για το πηδημα. Μου κανει κατι πολυ φθηνο. Καταρχας δεν σεβεται τον εαυτο της, δεν δειχνει σοβαροτητα και ωριμοτητα ολο αυτο. Δεν ξερω. Σπαστικα πολυ. Τωρα οσον αφορα τον ερωτα πραγματικα εχω ερωτευτει το περιτυλιγμα γιατι ειναι πολυ εντυπωσιακη αλλα δεν αρκει αυτο. Εχω κανει ονειρα πολυ νωρις βεβαια τα εχω πιστεψει αλλα μαλλον πρεπει να τα γκρεμισω μονος μου. Και το πιο κρισιμο απ ολα, εχω παντα εμπιστοσυνη στο ενστικτο μου, και το ενστικτο μου μαρτυρα τοξικο ανθρωπο, ανθρωπο χωρις αισθηματα και ανωριμο. Δεν ξερω. Ενταξει δεν θα τρελαθω κιολας απλα αλλη μια απογοητευση. Να δουμε ποσες ακομα

Αρέσει στο μέλος Paralia48

matakiamou00

# 15 στις 2/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κρατάω ότι ναι ξετρελάθηκες με το περιτύλιγμα...ξέρεις που βαδίζεις νομίζω θέτεις και την λογική πάνω από το συναίσθημα...Νομιζω ότι το έζησες θέλεις κάτι άλλο...κάτι παραπάνω και ας υστερεί εξωτερικά...Απλά για πόσο θα κρατήσει η αγάπη σου για το περιτύλιγμα μεταφορικά πάντα η λέξη...Γιατί αν είναι να έρθει μετέπειτα μια κοπέλα όμορφη όχι εντυπωσιακή όχι ούαου...και μετά να πεις οκ θελω! ? Έχω ελειψη!? Μαρεσει να είχα δίπλα μου μια...που να φυσάει και να με κοιτάνε όλοι γύρω μου... (όχι ότι θα το πεις) τότε μείνε σε αυτή σου την επιλογή ή σε μια παρόμοια...γιατί είναι κρίμα να φάει κέρατο μια κοπέλα που ξερεις οτι αξίζει... (δεν μιλάμε για ηθική μιλάμε για ορέξεις )Επίσης διαθέτει τόσα χρήματα μηνιαίος για αυτό το περιτύλιγμα!?προσωπικά η δήλωση της κοπέλας σου και ότι είπε μου μοιάζει παιχνίδι για να σε κάνει να την διεκδικήσεις...και να συνεχίσεις να κάνεις όνειρα μαζί της...διότι σου σέρβιρε με στυλ ωραία ωραία το παραμύθι ότι γρηγορα βρησκει και παει παρακατω και οι άλλοι τρέχουν μωλις χωρίζει δηλαδή κανει άμεσα σχέση.Στην ουσία έχεις σκεφτεί ότι από την ανασφάλεια της γιατί την παρατάνε(δεν γνωριζεις πως χώρισε άσχετα τι σου λεει) τρίβετε πάνω σε αλλους και κάποιος της κάθετε για σχέση!?Παραμύθι σου πουλάει...αμφιβάλω πολύ αν την βρίσκουν...Μάλλον πέφτει πάνω τους.Θελει τέχνη. Να την χαίρεσαι.

https://m.youtube.com/watch?v=n5ix0-agWP4

bagitthe

# 16 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 33 /
Λοιπόν από τότε που μου έκανε την συζήτηση πέταξε άλλη μια ατάκα. Χθες βράδυ μου στέλνει φωτογραφία που έγραφε "με θέλουν μόνο για σεξ" και που γράφει με φατσούλες γέλια την φράση "οι πρώην μου". Της έδειξα πως ξενέρωσα και μου λέει άλλη θεϊκή ατάκα, πώς μόνο με εμένα νιώθει τόσα πολλά και πως με τον προηγούμενο τον τελευταίο χρόνο βγαίνανε απλά για να είναι μαζί, και μάλιστα τον τελευταίο καιρό είχε φτάσει στο σημείο να βγαίνουν μαζί και ενώ ήταν για καφέ αυτή να μιλάει στο Viber με άλλον. Παιδιά τι φθηνά πράγματα είναι αυτά; Άρχισε μετά να μου λέει για την κολλητή της ότι πήγε με τον 11ο άντρα και το χαίρονταν. Τι είναι αυτά; Δεν γίνεται να είναι τόσο φθηνή. Τι τούβλο έτυχα;

Kristina_

# 17 στις 2/9/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.160

Μηπως απλα θελει να σε κανει να την χωρισεις... και σκεφτηκε αυτο τον τροπο...λεω γω τωρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από bagitthe
Λοιπόν από τότε που μου έκανε την συζήτηση πέταξε άλλη μια ατάκα. Χθες βράδυ μου στέλνει φωτογραφία που έγραφε "με θέλουν μόνο για σεξ" και που γράφει με φατσούλες γέλια την φράση "οι πρώην μου". Της έδειξα πως ξενέρωσα και μου λέει άλλη θεϊκή ατάκα, πώς μόνο με εμένα νιώθει τόσα πολλά και πως με τον προηγούμενο τον τελευταίο χρόνο βγαίνανε απλά για να είναι μαζί, και μάλιστα τον τελευταίο καιρό είχε φτάσει στο σημείο να βγαίνουν μαζί και ενώ ήταν για καφέ αυτή να μιλάει στο Viber με άλλον. Παιδιά τι φθηνά πράγματα είναι αυτά; Άρχισε μετά να μου λέει για την κολλητή της ότι πήγε με τον 11ο άντρα και το χαίρονταν. Τι είναι αυτά; Δεν γίνεται να είναι τόσο φθηνή. Τι τούβλο έτυχα;

Sourya

# 18 στις 2/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ λέω πως νομίζει Μ αυτόν τον τρόπο ότι θα τον κάνει να ζηλέψει. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Kristina_

Μηπως απλα θελει να σε κανει να την χωρισεις... και σκεφτηκε αυτο τον τροπο...λεω γω τωρα

macbook

# 19 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από bagitthe
Τι τούβλο έτυχα;

Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, δεν παίζεις και ένα λότο;  

Αρέσει στο μέλος alisida

bagitthe

# 20 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Το θεμα ξερετε πιο ειναι; οτι ολα φαινονται απο την αρχη. και τωρα το καταλαβα. Λοιπον. Καθισα και σκεφτηκα καποια πραγματα και κατεληξα. Η κοπελα δεν ξερω για ποιον λογο θελει να δειχνετε, θελει να τραβαει προσοχη και φαινεται και απο το insta. Οκ αυτο δεν με πειραζει αλλα με αφορμη αυτο προκυπτουν και τα υπολοιπα. Δλδ. Απο τις συζητησεις μας παντα προσπαθει να εντυπωσιασει, παντα να τραβιξει προσοχη, πραγμα που δεν το καταφερνει διοτι λογω διαφορας ηλικιας (ειμαι 3 χρονια μεγαλυτερος) και λογο επαγγελματικης μου καταρτισης δυσκολα με συγκινουν πραγματα μη ουσιαστικα. Πιστευω πως η κοπελα για να με εντυπωσιασει και να δειχθει λεει ολα αυτα για πρωην και για νυν. Δεν εξηγειται αλλιως, νιωθει μειονεκτικα σε σχεση με την δικη μου ζωη και μονο εκει μπορει να πατησει και να φανει ανωτερη. Αυτο δν ειναι ανασφαλεια; Επιπλεον ο τροπος που τα λεει μου θυμιζει γυναικα που ειναι μια ζωη στο ψαξιμο, δλδ ειμαι σιγουρος πως αμα χωρισω σημερα μεσα σε 20 μερες εχει βρει αντικαταστατη. Ποσο ξενερωτο; Ρηχη γυναικα ε; Τελος τωρα θυμηθηκα μια φορα που μου ειχε πει πως με τον πρωην της (τοτε μου ειχε αναφερει πως ειχε μονο δυο σχεσεις οχι για ξεφτυλικια, πραγμα που δεν με πειραζε κιολας) πως ηταν ευτυχισμενη μαζι του μονο 1 εξαμηνο και μετα γιοκ. Μετα μια χωριζαν μια τα φτιαχναν, δεν τον θαυμαζε και καθε τρεις και λιγο ερωτευονταν και ξε-ερωτευονταν τον ιδιο. Αυτην την συζητηση την ειχα θαψει γιατι δεν με επιρεασε αρνητικα κιολας. Αλλα τωρα αρχιζει και βρωμαει το πραγμα. Την θεωρω τρομερα ανασφαλη, σιγουρα θα μου βγαλει κι αλλα στην πορεια. Το θεμα ειναι πως μια ανασφαλης γυναικα δεν μπορει να σταθει σε σχεση, ειχα παλι στο παρελθον και μου εκανε το βιο αβιωτο. Κοριστια θελω την γνωμη σας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε