Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ξενέρωσα ασχημα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Daniel32

# 21 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 492
'Aρεσαν+: 0%

Ενα κομματι σου προσπαθει να κανει οτι δε βλεπει την αληθεια (γιατι εχει βολευτει με αυτη την κατασταση) και ζηταει γνωμες απο κοριτσια (εδω μεσα - Κοριστια θελω την γνωμη σας.) μηπως και επιβεβαιωθει - ωστε να καταφερεις να ξεγελασεις τον εαυτο σου. 

Ταυτοχρονα ενα αλλο κομματι σου εχει αντιληφθει πολυ καλα τι ακριβως συμβαινει (και τι προκειται να συμβει στο μελλον). Γνωριζει (διαισθητικα) πολυ καλα την αληθεια και δεν εχει αναγκη για γνωμες απο αλλα κοριτσια (αλλα και αγορια) εδω μεσα.

Ο λογος που υπεραναλυεις ακομη την κατασταση ειναι οτι δυσκολευεσαι (βαθια μεσα σου) να αποδεχτεις το προφανες (ποσα σημαδια θα ηθελες να δεις ακομη? Πιστεψε με - και το γνωριζεις και εσυ ο ιδιος παρα πολυ καλα - πως οσο το συνεχιζεις αυτο που εχεις με αυτη την κοπελα, τοσο περισσοτερο σημαδια θα βλεπεις που θα σου δειχνουν συνεχως το προφανες - μη με ρωτησεις πιο ειναι το προφανες - το ξερεις πολυ καλα ποιο ειναι).

Θα σου πω μια μικρη ιστορια (τη διαβασα σε ενα βιβλιο προσωπικης αναπτυξης καποτε και μου αρεσε παρα πολυ, επειδη περιγραφει με πολυ ωραιο και εξυπνο τροπο το πως ενεργουμε συχνα εμεις οι ανθρωποι σε τετοιους ειδους καταστασεις):

Καποτε καλεσαν εναν ειδικο να μιλησει μπροστα σε ενα μεγαλο ακροατήριο με αλκοολικους. 

Ο ειδικος αναρωτηθηκε τι θα μπορουσε να πει σε αυτους τους ανθρωπους, προκειμενου να τους πεισει να κοψουν το ποτο. Είχαν ακουσει παρα πολλα για τις συνεπειες του, αλλα παρολα αυτα κανεις τους δεν το ειχε κοψει. Αποφασισε λοιπον αντι να πει, να δειξει κατι που θα τους συγκλονησει τοσο πολυ, που πραγματικα να τους κανει να συνειδητοποιησουν τι ακριβως κανουν τοσο καιρο.

Εμφανιστηκε μπροστα τους με ενα ποτηρι γεματο με νερο στο ενα χερι και ενα σκουληκι στο αλλο χερι. Στη συνεχεια εβαλε το σκουληκι μεσα στο ποτηρι με το νερο. Το σκουληκι σιγα σιγα κολυμπησε και καταφερε να βγει απο το νερο.

Επειτα πηρε ενα ποτηρι με αλκοολ και εβαλε το σκουληκι μεσα, και αυτο πνίγηκε ακαριαια.

Τι καταλαβατε απ' αυτο που μολις ειδατε? Ρωτησε ο ειδικος.

Σηκωνοντας το χερι του ενας απο τους αλκοολικους, ειπε:

"Εγω καταλαβα πως οταν πινουμε αλκοολ σκοτωνουμε τα μικροβια"

Και ο συγγραφεας του βιβλιου αυτου προσθετει απο κατω "Ετσι δε κανουμε και εμεις πολλες φορες? Αντι να δουμε τα πραγματα οπως ακριβως ειναι, δεν επιλεγουμε να τα δουμε οπως εμεις θελουμε να ειναι, και στη συνεχεια δεν αναλαμβανουμε την ευθυνη των δικων μας επιλογων, αλλα ριχνουμε το φταιξιμο στους αλλους?"

Και η ερωτηση η δικη μου προς εσενα ειναι: 

Εσυ θα επιλεξεις να δεις τα πραγματα οπως ακριβως ειναι ή οπως θα ηθελες να ειναι; Θα ακουσεις το ενστικτο σου ή θα προσπαθησεις να ξεγελασεις τον εαυτο σου - και μετα να ριξεις το φταιξιμο αλλου - και οχι στον εαυτο σου - και την επιλογη σου? 

Αρέσει στα μέλη alisida, 123xristos

bagitthe

# 22 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 33 /
Ν. Ευβοίας / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 21

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Daniel32

Ενα κομματι σου προσπαθει να κανει οτι δε βλεπει την αληθεια (γιατι εχει βολευτει με αυτη την κατασταση) και ζηταει γνωμες απο κοριτσια (εδω μεσα - Κοριστια θελω την γνωμη σας.) μηπως και επιβεβαιωθει - ωστε να καταφερεις να ξεγελασεις τον εαυτο σου. 

Ταυτοχρονα ενα αλλο κομματι σου εχει αντιληφθει πολυ καλα τι ακριβως συμβαινει (και τι προκειται να συμβει στο μελλον). Γνωριζει (διαισθητικα) πολυ καλα την αληθεια και δεν εχει αναγκη για γνωμες απο αλλα κοριτσια (αλλα και αγορια) εδω μεσα.

Ο λογος που υπεραναλυεις ακομη την κατασταση ειναι οτι δυσκολευεσαι (βαθια μεσα σου) να αποδεχτεις το προφανες (ποσα σημαδια θα ηθελες να δεις ακομη? Πιστεψε με - και το γνωριζεις και εσυ ο ιδιος παρα πολυ καλα - πως οσο το συνεχιζεις αυτο που εχεις με αυτη την κοπελα, τοσο περισσοτερο σημαδια θα βλεπεις που θα σου δειχνουν συνεχως το προφανες - μη με ρωτησεις πιο ειναι το προφανες - το ξερεις πολυ καλα ποιο ειναι).

Θα σου πω μια μικρη ιστορια (τη διαβασα σε ενα βιβλιο προσωπικης αναπτυξης καποτε και μου αρεσε παρα πολυ, επειδη περιγραφει με πολυ ωραιο και εξυπνο τροπο το πως ενεργουμε συχνα εμεις οι ανθρωποι σε τετοιους ειδους καταστασεις):

Καποτε καλεσαν εναν ειδικο να μιλησει μπροστα σε ενα μεγαλο ακροατήριο με αλκοολικους. 

Ο ειδικος αναρωτηθηκε τι θα μπορουσε να πει σε αυτους τους ανθρωπους, προκειμενου να τους πεισει να κοψουν το ποτο. Είχαν ακουσει παρα πολλα για τις συνεπειες του, αλλα παρολα αυτα κανεις τους δεν το ειχε κοψει. Αποφασισε λοιπον αντι να πει, να δειξει κατι που θα τους συγκλονησει τοσο πολυ, που πραγματικα να τους κανει να συνειδητοποιησουν τι ακριβως κανουν τοσο καιρο.

Εμφανιστηκε μπροστα τους με ενα ποτηρι γεματο με νερο στο ενα χερι και ενα σκουληκι στο αλλο χερι. Στη συνεχεια εβαλε το σκουληκι μεσα στο ποτηρι με το νερο. Το σκουληκι σιγα σιγα κολυμπησε και καταφερε να βγει απο το νερο.

Επειτα πηρε ενα ποτηρι με αλκοολ και εβαλε το σκουληκι μεσα, και αυτο πνίγηκε ακαριαια.

Τι καταλαβατε απ' αυτο που μολις ειδατε? Ρωτησε ο ειδικος.

Σηκωνοντας το χερι του ενας απο τους αλκοολικους, ειπε:

"Εγω καταλαβα πως οταν πινουμε αλκοολ σκοτωνουμε τα μικροβια"

Και ο συγγραφεας του βιβλιου αυτου προσθετει απο κατω "Ετσι δε κανουμε και εμεις πολλες φορες? Αντι να δουμε τα πραγματα οπως ακριβως ειναι, δεν επιλεγουμε να τα δουμε οπως εμεις θελουμε να ειναι, και στη συνεχεια δεν αναλαμβανουμε την ευθυνη των δικων μας επιλογων, αλλα ριχνουμε το φταιξιμο στους αλλους?"

Και η ερωτηση η δικη μου προς εσενα ειναι: 

Εσυ θα επιλεξεις να δεις τα πραγματα οπως ακριβως ειναι ή οπως θα ηθελες να ειναι; Θα ακουσεις το ενστικτο σου ή θα προσπαθησεις να ξεγελασεις τον εαυτο σου - και μετα να ριξεις το φταιξιμο αλλου - και οχι στον εαυτο σου - και την επιλογη σου? 

Μακαριι να ειχα φλους σαν κι εσενα γιατι μου αρεσουν αυτες οι συζητησεις - τροφη για σκεψη.

Ας αρχισω ομως απο το τελος. Κοιτα να δεις ποτε δεν κατηγορω κανεναν. Ποτέ ομως. Οτι παθαινουμε το παθαινουμε απο δικο μας φταιξιμο. Σπανιως σε δικα μου παθηματα φταινε αλλοι. Στις σχεσεις μου παντα φταιω εγω γιατι ειναι επιλογες μου. Μαλλον εχεις δικαιο. Βολευτηκα. Μαλλον με γοητευσε η ομορφια της κοπελας και δνε θελω να ξεβολευτω αλλα πρεπει να μαζευω τα πραγματα μου. Η κοπελα ειναι οτι να ναι. Ανωριμη και επαναλαβανο τοξικη. Το νιωθω. Ποτε δεν βγηκε λαθος το ενστικτο μου. Και τωρα το αισθανομαι πιο εντονα απο ποτε. Αλλα γνωμη απο το αλλο φιλο ποτε δεν παει στραφη. Ωστοσο εχεις δικαιο. Ξερω πολυ καλα με τι κοιμαμαι διπλα μου. Ξερω οτι εχει ημερομινια ληξης.

Enikos

# 23 στις 2/9/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.638

Το πολιτ μπιρο της παλαι ποτε Σοβιετιας θυμηθηκα...

Που μεχρι να φερουν τον φακελο του συλληφθεντος, του εδιναν και κανα τσιγαρο να καπνισει.

Μολις ερχοταν ο φακελος, απογοητευονταν για την καλωσυνη που εδειξαν με το κερασμα του τσιγαρου...

Και του βγαζανε τα δοντια με τις ταναλιες, επειδη τους παραμυθιασε οτι ειναι καλοι σαν δεσμοφυλακες-ανθρωποι...

Οχι για τα περιεχομενα του φακελου τοσο πολυ...αλλα επειδη κατρακυλησαν στον βουρκο της καλωσυνης με τεχναζματα...

Πως μου ηρθε τωρα αυτο ...

alisida

# 24 στις 2/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

Αγαπητε Bagitthe ...

Αν ανησυχεις πως θα σε αντιμετωπισει τοσο ρηχα οσο τον πρωην της,μου φαινεται πως αυτο σημαινει οτι : θεωρεις τον εαυτο σου τοσο ρηχο οσο ο /οι πρωην της ...

Στην τελικη και οι γυναικες φερομαστε καποιες φορες οπως μας φερονται και ανταποδιδουμε στα ισα ...

( αν αυτο μας κανει να χανουμε τη θυλικοτητα μας και να γινομαστε τουρλου - απο αλλο θεμα αυτο -)..

.Επισημαινω οτι αν εισαι μαγκας και βαρυς ( μεταφορικα και με την καλη ενοια παντα)

,θα την κανεις να λιωνει για σενα και θα το βουλωσει καποια στιγμη το ρημαδι της διοτι θα εχει ξεχασει τους παντες στην αγκαλια σου ...

Daniel32

# 25 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 492

bagitthe χαιρομαι που εχεις αυτογνωσια και αναλαμβανεις την ευθυνη των δικων σου επιλογων. Το θεμα δεν ειναι να μη κανουμε λαθη, αλλα οταν κανουμε να μαθαινουμε απο αυτα και να εξελισσομαστε.

Ξερω πολυ καλα με τι κοιμαμαι διπλα μου. Ξερω οτι εχει ημερομινια ληξης.

Και αυτο ειναι το βασικο, οτι το ξερεις. Απο εκει και περα κανεις οτι θελεις εσυ - αλλα συνειδητοποιημενα - ξεροντας πολυ καλα με τι εχεις να κανεις και τι ακριβως κανεις.

Αρέσει στο μέλος alisida

_Bellezza_

# 26 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τροφη για σκεψη

Θεματοθετη, για ποιούς αλλους λογους επελεξες για σχεση την συγκεκριμενη κοπελα, περα απο την κριση σου οτι ειναι πανεμορφη? 

Μεχρι τωρα μονο σε αυτο το στοιχειο εχεις σταθει. 

Σιγουρα θα την χαρακτηριζουν και αλλα.

Απαντησε μου στην ερωτηση σε παρακαλω. 

Επισης, εχεις σκεφτει πως- αν και 30 ετων- ασκει τοση εξουσια η εξωτερικη ομορφια πανω σου με αποτελεσμα να παραβλεπεις αλλα ισως και πιο σημαντικα πραγματα?

tzoulia59

# 27 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

εγω πιστευω οτι η κοπελα δεν το εχει ...

ειναι ρηχη απο χαρακτηρα επιπολαιη και πολυ σωστα (τουβλο ..)

υπαρχουν γυναικες που μετα ενα χωρισμο πηγαινουν με διαφορους αλλα το κανουν συνειδητα και εξυπνα ...

αυτη η γυναικα τετοια δεν ειναι ,,,κι ουτε την βρισκω ανασφαλη ..

μα...κισμενη ειναι ...

οπως υπαρχει στο αρσενικο κι ο αντρας μ...,κας .. ...

ετσι κυκλοφορει και σε γυναικα ..

οπως διαπιστωνουμε εδω μονο η ομορφια δεν  κανει την δουλεια της ..γιατι η κοπελα ...

δεν εχει καν μετριο μυαλο,, αυτοξεφτυλιζεται ...

και νομιζει κανοντας μαγκιες για να σου διξει ποσο με ευκολια παιζει τους αντρες σκαβει το λακο της ...

οσο για το οτι θα βρει αλλον μολις την χωρισεις ...

αυτο ειναι το μονο σιγουρο ..αλλα αυτο νομιζεις εχει σημασια ;

κι εγω καποτε ημουν σε σχεση σοβαρη κι επειδη ο συντροφος μου ηταν ρεμαλι 

εψαχνα να βρω αλλον ...

ομως  συναισθηματικα ημουν πιστη ..οποτε ..μην συζηταμε για κρεατα ..τωρα ...

δεν ειναι σοβαρο ατομο ,,

αυτο μας απασχολει και μαλλον σε υποτιμαει με το να την συναναστρεφεσαι ...

απο το να την περιφερεις σαν λαφυρο μονο για την ομορφια της ,,,βρες εναν τροπο ν απομακρυνθεις ...

εξηγησε της οτι δεν ταιριαζετε σαν χαρακτηρες ..και τελος ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από alisida

Αγαπητε Bagitthe ...

Αν ανησυχεις πως θα σε αντιμετωπισει τοσο ρηχα οσο τον πρωην της,μου φαινεται πως αυτο σημαινει οτι : θεωρεις τον εαυτο σου τοσο ρηχο οσο ο /οι πρωην της ...

Στην τελικη και οι γυναικες φερομαστε καποιες φορες οπως μας φερονται και ανταποδιδουμε στα ισα ...

( αν αυτο μας κανει να χανουμε τη θυλικοτητα μας και να γινομαστε τουρλου - απο αλλο θεμα αυτο -)..

.Επισημαινω οτι αν εισαι μαγκας και βαρυς ( μεταφορικα και με την καλη ενοια παντα)

,θα την κανεις να λιωνει για σενα και θα το βουλωσει καποια στιγμη το ρημαδι της διοτι θα εχει ξεχασει τους παντες στην αγκαλια σου ...

bagitthe

# 28 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από alisida

Αγαπητε Bagitthe ...

Γιατί να πρέπει να ειμαι εγω ο μαγκας και να μην ειναι αυτή φθηνη και αυτοξεφτυλιζεται; δλδ πρεπει ντε και καλα να σας βαζουμε τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι; ηρεμια δεν μπορουμε να εχουμε και συζητηση ξερω γω; σας παρακαλω τωρα. και στα 25 καποιος δυσκολα βαζει μυαλο. η κοπελα ετσι εμαθε ετσι θα συνεχισει. στην φθηνια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από tzoulia59

εγω πιστευω οτι η κοπελα δεν το εχει ...

ειναι ρηχη απο χαρακτηρα επιπολαιη και πολυ σωστα (τουβλο ..)

υπαρχουν γυναικες που μετα ενα χωρισμο πηγαινουν με διαφορους αλλα το κανουν συνειδητα και εξυπνα ...

αυτη η γυναικα τετοια δεν ειναι ,,,κι ουτε την βρισκω ανασφαλη ..

μα...κισμενη ειναι ...

οπως υπαρχει στο αρσενικο κι ο αντρας μ...,κας .. ...

ετσι κυκλοφορει και σε γυναικα ..

οπως διαπιστωνουμε εδω μονο η ομορφια δεν  κανει την δουλεια της ..γιατι η κοπελα ...

δεν εχει καν μετριο μυαλο,, αυτοξεφτυλιζεται ...

και νομιζει κανοντας μαγκιες για να σου διξει ποσο με ευκολια παιζει τους αντρες σκαβει το λακο της ...

οσο για το οτι θα βρει αλλον μολις την χωρισεις ...

αυτο ειναι το μονο σιγουρο ..αλλα αυτο νομιζεις εχει σημασια ;

κι εγω καποτε ημουν σε σχεση σοβαρη κι επειδη ο συντροφος μου ηταν ρεμαλι 

εψαχνα να βρω αλλον ...

ομως  συναισθηματικα ημουν πιστη ..οποτε ..μην συζηταμε για κρεατα ..τωρα ...

δεν ειναι σοβαρο ατομο ,,

αυτο μας απασχολει και μαλλον σε υποτιμαει με το να την συναναστρεφεσαι ...

απο το να την περιφερεις σαν λαφυρο μονο για την ομορφια της ,,,βρες εναν τροπο ν απομακρυνθεις ...

εξηγησε της οτι δεν ταιριαζετε σαν χαρακτηρες ..και τελος ..

συμφωνω απόλυτα. Δεν κανει γιατι ειναι φθηνη. Στο μονο που θα διαφωνησω ειναι στην ανασφαλεια. η κοπελα δειχνει τρελη ανασφαλεια. αλλο ενα σημαδι θα σου πω που ειχα ξεχασει. τον πρωτο καιρο που βγαιναμε μου ελεγε συνεχεια μην με χωρισεις και δεν θα βρεις καλυτερη και δεν υπαρχει καμια καταλληλοτερη απο εμενα να σταθει διπλα σου και τετοια. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση αλλα λεω θα ειναι τσιμπιμενη.οχι. ανασφαλης ειναι διοτι ξερει οτι δεν εχει κατι να κραταει τους αντρες μετα απο το ομορφο κορμι της.

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από _Bellezza_

Τροφη για σκεψη

Θεματοθετη, για ποιούς αλλους λογους επελεξες για σχεση την συγκεκριμενη κοπελα, περα απο την κριση σου οτι ειναι πανεμορφη? 

Μεχρι τωρα μονο σε αυτο το στοιχειο εχεις σταθει. 

Σιγουρα θα την χαρακτηριζουν και αλλα.

Απαντησε μου στην ερωτηση σε παρακαλω. 

Επισης, εχεις σκεφτει πως- αν και 30 ετων- ασκει τοση εξουσια η εξωτερικη ομορφια πανω σου με αποτελεσμα να παραβλεπεις αλλα ισως και πιο σημαντικα πραγματα?

Το παθος της, ο αερας της και το στυλ της. Βασικα μου ειχε δωσει την εντυπωση μιας γυναικας - κυριας με ηθος. Ειναι τετοια; πως σου φαινεται; εγω εχω ηθος και αρχες. αυτη απο την στιγμη που δεν σεβεται τον εαυτο της και φαιρεται σαν 15 χρονων δεν εχει τπτ.

alisida

# 29 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

αγαπητε Bagitthe

Απο τη μια ,η κοπελα ειναι " φτηνη " λες

.Απο την αλλη εσυ εσαι " με ηθος και αρχες " λες...

Και τα λεγομενα μου τα μετεφρασες ως : " να της βαλεις τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι "..

.Προσωπικο μου συμπερασμα : ...

Αν λποιον ενας αντρας με ηθος και αρχες ασχολειται με μια φτηνη,μια εξηγηση υπαρχει ...

Κατι ειδες πανω της- μεσα της- που σε κανει να πιστευεις πως δεν ειναι στην πραγματικοτητα ετσι ...

Δεν ξερω με τι μ...κες εμπλεξε εκεινη στο παρελθον,στο χερι σου ειναι να μην εισαι ο επιμενος στον καταλογο της αλλα να ξεχωρησεις ...

Αυτο ηθελα να σου πω ,αλλιως σταματα εδω το θεμα με την κυρια και δε χρειαζονται πολλα λογια απο εμας 

..Ο νοων νοειτο,γκε γκε ??

Sivilla_I

# 30 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από bagitthe

Γιατί να πρέπει να ειμαι εγω ο μαγκας και να μην ειναι αυτή φθηνη και αυτοξεφτυλιζεται; δλδ πρεπει ντε και καλα να σας βαζουμε τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι; ηρεμια δεν μπορουμε να εχουμε και συζητηση ξερω γω; σας παρακαλω τωρα. και στα 25 καποιος δυσκολα βαζει μυαλο. η κοπελα ετσι εμαθε ετσι θα συνεχισει. στην φθηνια.

συμφωνω απόλυτα. Δεν κανει γιατι ειναι φθηνη. Στο μονο που θα διαφωνησω ειναι στην ανασφαλεια. η κοπελα δειχνει τρελη ανασφαλεια. αλλο ενα σημαδι θα σου πω που ειχα ξεχασει. τον πρωτο καιρο που βγαιναμε μου ελεγε συνεχεια μην με χωρισεις και δεν θα βρεις καλυτερη και δεν υπαρχει καμια καταλληλοτερη απο εμενα να σταθει διπλα σου και τετοια. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση αλλα λεω θα ειναι τσιμπιμενη.οχι. ανασφαλης ειναι διοτι ξερει οτι δεν εχει κατι να κραταει τους αντρες μετα απο το ομορφο κορμι της.

Το παθος της, ο αερας της και το στυλ της. Βασικα μου ειχε δωσει την εντυπωση μιας γυναικας - κυριας με ηθος. Ειναι τετοια; πως σου φαινεται; εγω εχω ηθος και αρχες. αυτη απο την στιγμη που δεν σεβεται τον εαυτο της και φαιρεται σαν 15 χρονων δεν εχει τπτ.

Χωρίστε την τότε!

Δεν χρειάζεται να δηλητηριάζεστε με σκέψεις για το πώς διαχειρίζεται το κορμί της

πόσο φτηνή είναι κλπ

Χωρίστε την ! Τόσο απλό!

*και σταματήστε να ανεβάζετε θέματα μία με την κοπέλα αυτή ως κοπέλα του αδελφού, μια ως δική σας κλπ. Κουράζει και υποτιμά τους συνομιλητές σας εδω

Αρέσει στα μέλη Heptamer, alisida

Mindthegap-

# 31 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.250

Ε αμα ρε συ bagitthe εχεις ηθος και αρχες...

αυτη ειναι φθηνη και ανασφαλης...(ποσες φορες το πες πια)...
τοτε γιατι ειμαστε εδω ακομα και το συζηταμε;;;

Αφου δεχεσαι οπως λες..και ξερεις με τι κοιμασαι, μια δηλαδη που αυτοξεφτιλιζεται, γιατι πραγμα γκρινιαζουμε τωρα..;;;

Σε ποναει το δοντακι. μηπως..;;; ...
Κανει καλο κρεβατι μηπως...;;

α...;;;

Αρέσει στο μέλος alisida

bagitthe

# 32 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 33 /
Είδα μια κυρία αρχικά. Είδες καμιά κυρία εσύ μετά απ' όσα είπε; Ήθος σημαίνει να σέβομαι και να τιμω έναν άνθρωπο με αρχές. Έχει δικαίωμα να έχει το χειρότερο παρελθόν του κόσμου. Από την στιγμή που είναι μαζί μου το παρελθόν είναι παρελθόν. Αλλά όταν στο παρόν μιλάς για το παρελθόν σου με αυτόν τον τρόπο ξεφτυλιζεσαι. Και λογικό είναι αν έκανε και στους άλλους έτσι να έφευγαν. Το ήθος ξεκινάει με σεβασμό του εαυτού σου. Η κοπέλα σε ένα γεύμα αυτιξεφτυλιστηκε και στην ουσία δεν σεβάστηκε κι εμένα. Πλέον πέρα από ένα όμορφο κρέας δεν βλέπω κάτι άλλο. Απλά πρόλαβα και αισθάνθηκα ένα δέσιμο και με απογοητεύει τώρα όλο αυτό.

Mindthegap-

# 33 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Αααα...και το αλλο...

Αυτη ειναι 15 (στο μυαλο)

αυτος που ασχολειται με τη 15 (στο μυαλο)...

τι ηλικια εχει;;;

16 ή 14;;;

α...;;;
Αρέσει στο μέλος alisida

bagitthe

# 34 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Χωτισαμε χθες. Τελος παντων. Η αληθεια ειναι πως ειχα αρχισει να δενομαι αλλα δεν μπορω να διαχειριστω μια τετοια κατασταση. Δεν θα ημουν ο εαυτος μου. Αποκλειστικο φταιξιμο ειναι δικο μου. Ειχα απο την αρχη παρει γραμμη αρκετα θεματα αλλα εθελοτυφλουσα γιατι.,... ημουν ερωτευμενος. Δεν ξερω αν ημουν με το εξω ή με το μεσα οπως μου το εδειχνε.

Τελος θελω να εκφραασω το εξης παραπονο προς τον γυναικιο πληθυσμο. Αναγνωριστε καμια φορα τα λαθη σας και τα σφαλματα σας. Μονο ετσι θα πατε μπροστα. Πιστευω οι αντρες στις σοβαρες τους επιλογες τα βλεπουμε πιο ευκολα. Εσεις γιατι πρεπει ντε και καλα καποιος να φταιει; δεν ειναι καλη η αυτοενοχοποιηση αλλα ειναι μια αρχη για το επομενο βημα. Παραδειγμα. προχθες ο φιλος μου χωρισε την κοπελα του γιατι οσο καιρο ελειπε για δουλεια την επιασε να καβλαντιζει με αλλον στο insta. Κομπλέ. και η κοπελα της παρεας τι του ειπε; μηπως δεν της εδινες αρκετη σημασια και την εψαξε απο αλλου; θεμιτο! αν δεν εδινε σημασια ο δικος μου να ψαχτει αλλου η κοπελα ΑΛΛΑ γιατι δεν χωριζε πρωτα να ειναι κυρια; δλδ γιατι μονα ζυγα δικα σας; γιατι δνε αναγνωριζεται οτι πλεον σε πολλα θεματα εχετε γινει μαλ...ες; αυτο δεν εχει να κανει με το δικο μου θεμα το αναφερω. στο δικο μου φταιει αποκλειστικα και μονο η επολογή μου

Enikos

# 35 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.638

Ποιος να σοβαρεφτει?...

Αστειευεσαι τωρα?...

Για κανε μια ερωτηση, ποσες ειναι σε σχεση!!!...

bagitthe

# 36 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Enikos

Ποιος να σοβαρεφτει?...

Αστειευεσαι τωρα?...

Για κανε μια ερωτηση, ποσες ειναι σε σχεση!!!...

Φιλε μου περα απο την πλακα. Ποτε δεν μου αρεσε να κατηγορω αλλους και ημουν παρα πολυ αυστηρος με τον εαυτο μου. Παντα ελεγα πως οι αντρες φταιμε που καταντησαν ετσι οι γυναικες. Ελεγα εμεις ειμαστε οι μ...ς. Εβγαινα με γυναικες 30+ και μου ελεγαν πως οι γυναικες πλεον εχουν ξεφυγει και τσακωνομασταν. Τι λετε ρε; εμεις κοιταμε τα ξεκολλα και γινανε ετσι, εμεις φταιμε. Πλεον αρχιζω και βλεπω με αλλο ματι καποια πραγματα.

Sivilla_I

# 37 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από bagitthe

Χωτισαμε χθες. Τελος παντων. Η αληθεια ειναι πως ειχα αρχισει να δενομαι αλλα δεν μπορω να διαχειριστω μια τετοια κατασταση. Δεν θα ημουν ο εαυτος μου. Αποκλειστικο φταιξιμο ειναι δικο μου. Ειχα απο την αρχη παρει γραμμη αρκετα θεματα αλλα εθελοτυφλουσα γιατι.,... ημουν ερωτευμενος. Δεν ξερω αν ημουν με το εξω ή με το μεσα οπως μου το εδειχνε.

Τελος θελω να εκφραασω το εξης παραπονο προς τον γυναικιο πληθυσμο. Αναγνωριστε καμια φορα τα λαθη σας και τα σφαλματα σας. Μονο ετσι θα πατε μπροστα. Πιστευω οι αντρες στις σοβαρες τους επιλογες τα βλεπουμε πιο ευκολα. Εσεις γιατι πρεπει ντε και καλα καποιος να φταιει; δεν ειναι καλη η αυτοενοχοποιηση αλλα ειναι μια αρχη για το επομενο βημα. Παραδειγμα. προχθες ο φιλος μου χωρισε την κοπελα του γιατι οσο καιρο ελειπε για δουλεια την επιασε να καβλαντιζει με αλλον στο insta. Κομπλέ. και η κοπελα της παρεας τι του ειπε; μηπως δεν της εδινες αρκετη σημασια και την εψαξε απο αλλου; θεμιτο! αν δεν εδινε σημασια ο δικος μου να ψαχτει αλλου η κοπελα ΑΛΛΑ γιατι δεν χωριζε πρωτα να ειναι κυρια; δλδ γιατι μονα ζυγα δικα σας; γιατι δνε αναγνωριζεται οτι πλεον σε πολλα θεματα εχετε γινει μαλ...ες; αυτο δεν εχει να κανει με το δικο μου θεμα το αναφερω. στο δικο μου φταιει αποκλειστικα και μονο η επολογή μου

Το 3ο θέμα που θα αναρτήσεις θα έχει σχέση

με την ελαφρών ηθών κοπέλα του καλού και τίμιου εξαδέλφου σου?

Ούτε για τρολάρισμα δεν είσαι

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Mindthegap-

Mindthegap-

# 38 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από bagitthe

δλδ γιατι μονα ζυγα δικα σας; γιατι δνε αναγνωριζεται οτι πλεον σε πολλα θεματα εχετε γινει μαλ...ες; αυτο δεν εχει να κανει με το δικο μου θεμα το αναφερω. στο δικο μου φταιει αποκλειστικα και μονο η επολογή μου

Κοιτα να δεις,

το οτι επεσες σε περιπτωση βλαμμενου  (γιατι αυτο ηταν)...που καθοταν και σου ελεγε παπαριες

δεν δικαιολογει το τσουβαλιασμα ολων των γυναικων...

θΑ σου αρεσε εσενα να στο κανουν αυτο, επειδη καποτε καποιος  σε καποια φερθηκε σα κοπανος;;;

Οχι... 

ε μη κανεις  το ιδιο...

Παρτο σα μαθημα ετσι ωστε την επομενη φορα να εχεις τα ματια σου, τα αυτια σου και τις κεραιες σου ανοιχτες   για να μη καταληξεις κι εσυ ενας ...μισογυνης...

Mindthegap-

# 39 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Sivilla_I

Το 3ο θέμα που θα αναρτήσεις θα έχει σχέση

με την ελαφρών ηθών κοπέλα του καλού και τίμιου εξαδέλφου σου?

Ούτε για τρολάρισμα δεν είσαι

..  

Heptamer

# 40 στις 4/9/2018
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.659

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από bagitthe

Γυρισε μαλιστα και μου λεει πως τους πρωην μεχρι στιγμης τους ειχε ολους για το σεξ και τους χρησιμοποιουσε. Ολα αυτά χωρις να ρωτησω εγω κατι και με υφακι σαν να ειμαι κολλητη της και να περιμενει να της δωσω συγχαρητηρια. Εχω μια εβδομαδα τωρα δεν αισθανομαι τπτ. Παγωσαν ολα! Εχω αδικο;

Eτοιμασου να μπεις κι εσυ στο κλαμπ με τους χρησιμοποιημένους σεξο-πρωην!!

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε