Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περι πρώτων ραντεβουδιων...

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314

__mikeman

# 241 στις 28/1/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 239 από Heptamer

Στην Ελλαδα, το συγκεκριμενο app, οι γυναικες το χρησιμοποιουν απλα για να επιβεβαιωνονται.

Σνομπαρουν τους ανδρες χρηστες.

Στο εξωτερικο λειτουργει πολυ καλυτερα.

Βασικά για τους μη-ωραίους άντρες, το Tinder είναι σκέτο χάσιμο χρόνου και δε σου προσφέρει απολύτως τίποτα. Ασε που εγώ το χρησιμοποιώ γιατί προς το παρόν δεν έχω άλλη διέξοδο, και απο το ολότελα καλή και η Παναγιώταινα - δηλαδή τα 2-3 "match" κάθε βδομάδα που μπορεί να μετατραπούν σε ένα καφεραντεβού το τετράμηνο.

Αν πας δηλαδή με το σκεφτικό "οκ, είμαι μέτριος εμφανισιακά, τουλάχιστον θα γνωρίσω/μιλήσω με αρκετές κοπέλες στα κυβικά μου", ατύχησες. Στο Τιντερ τουλάχιστο δεν ισχύει το "υπάρχει κάποιος για τον καθένα". Σχεδόν καμιά δεν ασχολείται αν δεν είσαι "7-8αρι" και πάνω, άσχετα το πώς είναι η ίδια.

Τώρα, γιατί το χρησιμοποιώ εγώ? Γιατί προς το παρόν οπως είπα είναι η μόνη διέξοδος. Η αυτοπεποίθηση μου είναι στα πατώματα, και αποκλείεται να προσεγγίσω κοπέλα δια ζώσης. Στις άλλες online εφαρμογές, που μπορείς να στείλεις μύνημα σε οποιοσδήποτε είναι ακόμα χειρότερα...μπορεί να κάτσεις 10 λεπτά να γράψεις μήνυμα και η άλλη να ρίξει μια ματιά στη φωτό σου και να μην το διαβάσει καν. Τι θα κάνεις, θα ξοδέυεις 3 ώρες τη μέρα να στέλνεις μηνύματα σε άγνωστες? 

Το Tinder τουλάχιστο τις ελάχιστες φορές που γίνεται "match" ξέρω ότι η άλλη έχει δει προφιλ/φωτό και ενδιαφέρεται να μιλήσει. Συν το γεγονός ότι η πρώτη "κουβέντα" γινεται online, άρα πιο χαλαρά για μένα, με βολεύει. Απλά οπως είπα τα "match" είναι το ένα τώρα, το άλλο σε δυο βδομάδες.

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

__mikeman

# 242 στις 28/1/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Βασικά, οπως είπα και τις προάλλες, το θέμα με απασχολεί τόσο, κυρίως γιατί απο μια στιγμή και μετά γίνεται θέμα εγωισμου και "κύρους". Δηλαδή "μα πόσο χάλιας είμαι που δεν μου αναλογεί ΚΑΜΙΑ γυναίκα"? Απο κει και πέρα, δεν μπορώ να πω ότι καίγομαι κιόλας για "σχέση". Πολύ καλά θα ήταν αν υπήρχε, αλλά επιβιώνουμε και χωρίς αυτή. Για σεξ, οκ, αλλά ας πούμε ότι τα ψιλοβολεύουμε με το τον τρόπο που ανέφερα.

Αλλά οπως είπε και η Σιβίλλα, δεν υπάρχει λόγος να επιμένεις ξανά και ξανά με τον ίδιο τρόπο αφού βλέπεις ότι χτυπάς τοίχο. Λέω τα ίδια και τα ίδια σε αυτό το site μια δεκαετία και βάλε, και τίποτα δεν αλλάζει. Τι ακριβώς να κάνεις όταν οι άλλες...δεν? Δε σε γουστάρουν έτσι οπως είσαι ρε παιδί μου, κι εσύ δεν ξέρεις πως να γίνεις "κάτι άλλο". Δεν είναι στο χέρι σου ρε παιδί μου, τι να γίνει τώρα? Θα χαλιέσαι συνέχεια γι'αυτό το λόγο?

Νομίζω αυτό που χρειάζομαι το 2019 είναι να ηρεμήσω, να το βγάλω όλο αυτό απο το μυαλό μου, να το αποδεχτώ, και να κάνω το κλισεδιάρικο "πράγματα για τον εαυτό μου". Συμπεριλαμβανομένου του γυμναστηρίου(και για ενα boost στην αυτοπεποίθηση) και να γνωρίζω περισσότερους ανθρώπους σε καθαρά φιλικό επίπεδο. Εχω ενεργοποιηθεί πιο πολύ σε αυτά τώρα τελευταία...οπότε ας δούμε τι θα δούμε.

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

__mikeman

# 243 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Εντωμεταξύ, μιλούσα με μια άλλη κοπέλα, είχαμε κανονίσει να βγούμε την Παρασκευή(αύριο), αλλα το ακύρωσα με τη δικαιολογία ότι είχα πολύ δουλειά. Η αλήθεια είναι ότι είμαι σε συνεχή άσχημη διάθεση αυτόν τον καιρό(έχω και προβλήματα με την δουλειά) και δεν έβρισκα το λόγο να πάω.

Μου φαίνεται όντως ότι έχω κουραστεί, έχω βαρεθεί, δεν βλέπω να γίνεται τίποτα με τα "ερωτικά" μου αν δεν λύσω πρώτα πιο σημαντικά θέματα(αν γίνεται αυτό)...ίσως να είναι και καλό...αν δεν μου βγαίνει, γιατί να το ζορίζω? Θα ζήσω τον υπόλοιπο βίο μου ειρηνικό και αναμάρτητο...δεν είναι και το τέλος του κόσμου.

_Bellezza_

# 244 στις 4/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μα θα εβγαινες για εναν καφε χαλαρα. 

Ακομη και για την παρεα ας εβγαινες. Για να ξεσκασεις. 

Θα ξεχνιοσουν και θα εφτιαχνε η διαθεση σου. Μπορει να προκυψουν και φιλιες περα απο ερωτικες σχεσεις. 

Να εισαι ανοιχτος!

__mikeman

# 245 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Δεν είχαμε κανονίσει για καφέ...είχαμε κανονίσει για να πάμε να φάμε κάπου το βράδυ...δειπνο δηλαδή.

Χτες και μόνο που το σκεφτόμουν βαριόμουν τη ζωή μου, οπότε την πήρα και το ξε-κανονίσα.

_Bellezza_

# 246 στις 4/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχεις βγει με αρκετες κοπελες τον καιρο,που απουσιαζεις απο το φορουμ?

Ειδες εξελιξη στο θεμα της προσεγγισης απο πλευρας σου? 

Εαν δεν ηταν κοπελα για γνωριμια, αλλά συναδελφος, θα το ακυρωνες και παλι?

__mikeman

# 247 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Οχι δεν είχα βγει...μιλούσα με μερικές, είχαμε κανονίσει, αλλά για τον ένα ή τον άλλο λόγο ακυρώθηκαν.

Π.χ μιλάγα με μια στην Ουπσάλα(δεν είναι μακριά, μισή ώρα με το τραίνο), και κανονίσαμε για καφέ λίγο νωρίς γιατί οπως είπε είχε να βάλει πλυντήριο(αυτό δεν είναι πλάκα εντωμεταξύ, στη Σουηδία τα πλυντήρια είναι κοινά, εγώ έκλεισα...ραντεβού μια βδομάδα πριν και ξύπνησα χτες στις 6.30 για να βάλω).

Οποτε εγώ κάνω ένα αστείο "κοιτα να δεις τα πλυντήρια, σκοτώνουν το ρομαντισμό", αυτή μου κάνει "για έναν απλό φιλικό καφέ μιλάμε", τη ρωτάω "δηλαδή δεν ενδιαφέρεσαι για κάτι άλλο?", μου λέει "οχι", οπότε της λέω "οκ, αστο καλύτερα". Ε καλά, αμα είναι για έναν φιλικό καφέ, κάθε Σάββατο υπάρχουν αυτά τα fika meetup, δεν είναι ανάγκη να πάω μέχρι την Ουπσάλα.

Και διάφορα τέτοια που στην αρχή κανονίζεις αλλά μετά δεν φαίνεται κανείς να έχει όρεξη οπότε το αφήνεις.

Οχι, αν ήταν συνάδελφος δεν θα το ακύρωνα...αυτό που με έκανε να "βαριέμαι τη ζωή μου" ήταν η όλη διαδικασία "αγχος πριν το ραντεβού - αγχος στη διάρκεια του ραντεβού - τηλεφώνημα μετά το ραντεβού για να μου πει 'ηταν ωραία αλλά δεν ενδιαφέρομαι'".

Οχι ότι αυτό έχει συμβεί και τόσες πολλές φορές που να δικαιολογεί το "βαρέθηκα πια". Αλλά έτσι νιώθω. Νομίζω ότι δεν με νοιάζει και τόσο πολύ το ερωτικό πλέον για να λέω την αλήθεια. Φιλοι/παρέες μου λείπουν περισσοτερο.

Τεσπα, έχω αρκετά προβλήματα και με τη δουλειά αυτό το καιρό, και μέχρι να λυθούν θα επικεντρωθώ σε αυτά.

Θα πάω και το Πάσχα Ελλάδα, θα δω και την καινουρία ανηψούλα μου(προχτές είχαμε γεννητούρια!) και θα ξεχαστώ και ξεκουραστώ.

_Bellezza_

# 248 στις 4/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε Μαικ, λες,  οτι θες φιλους. 

Μπορει να εξελιχθει σε φιλια μια γνωριμια και να ανοιξει ο κυκλος σου και ετσι να κανεις και φιλους και σχεση. 

Γιατι απερριψες την κοπελα, που ηθελε φιλικο καφε?

Και γιατι να εχεις αγχος πριν, κατα την διαρκεια και μετα το ραντεβου?

Να πηγαινεις χωρις να εχεις προσδοκιες.

Αντε και δεν ενδιαφερεται...εχασες κατι?

__mikeman

# 249 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Θελω να κάνω παρέες, αλλά άμα θέλω φιλικό καφέ, οπως είπα κάθε Σαββατο και Κυριακή υπάρχουν αυτά τα fika meetup που είναι πολύ καλύτερα απο το να πας μέχρι την Ουπσάλα για ένα..."φιλικο καφέ" με μια άγνωστη που την γνώρισες στο Tinder. Ποιος ο λόγος?

Οσο για το άγχος και την ανασφάλεια, αυτά προς το παρόν είναι οι μόνοι μόνιμοι σύντροφοι. Προσπαθώ να τα ξεφορτωθώ, αλλά...δεν

Τεσπα, αυτόν τον καιρό είμαι γενικά σε χάλια διάθεση(κυρίως λόγω δουλειάς), οπότε θα δούμε.

_Bellezza_

# 250 στις 4/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στα μιτ απ γιατι δεν πας?

Με τον ψυχολογο συνεχιζεις?

marie_la_journaliste

# 251 στις 4/4/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πεύκα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 670

ουφ.

εγω αυτο το τιντερ γιατι δε το ξερω;

__mikeman

# 252 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Οχι δεν πάω τώρα αλλά θα ξαναρχίσω...αν και θέλω να βρω κάποιον που θα βοηθήσει περισσότερο.

Ρε πστ μου, πάντα ήμουν κλειστός, αλλά εδώ στη Σουηδία έχω πάθει μια ΑΓΚΥΛΩΣΗ που δεν περιγράφεται. Δεν μπορώ καν να την εξηγήσω. Αυτό είναι και το πρόβλημα στη δουλειά. Μου είπαν "εχεις ολες τις τεχνικές ικανότητες αλλά εδώ ο στόχος μας είναι να φτιάξουμε συμπαγείς ομάδες που συνεργάζονται και εσύ είσαι απομωνομένος". Οι ίδιοι άνθρωποι που όταν το πρώτους μήνες, όταν ήθελα παραιτηθώ γιατί δεν την πάλευα στη Σουηδία, σχεδόν με παρακαλούσαν να κάτσω γιατί "κάνεις τόσο καλή δουλειά". Τώρα...σχεδόν είμαι ένα βήμα πριν να απολυθώ. Είμαι στα λεγόμενα "Performance Improvement Plans"...δηλαδή ένα βήμα πριν. Προσπαθώ να το σώσω όσο γίνεται.

Τα έχω χάσει με τον εαυτό μου δηλαδή...πως γίνεται να είμαι σε μια εταιρία που είναι γεμάτη με τύπους σαν κι εμένα, δηλαδή σπασίκλες προγραμματιστές βιντεοπαιχνίδιών, και να μην μπορώ να συννενοηθώ, να κάνω μια ερώτηση ή να δώσω μια απάντηση, να συμμετάσχω σε μια συζήτηση, γιατι φοβάμαι μην με πάρουν για ηλίθιο ή ενοχλητικό, δεν μπορώ να το εξηγήσω. Στο τέλος οπως πάω δεν θα μπορώ να παραγγείλω έναν καφέ στην καφετέρια.

Αυτα...οπως καταλαβαίνεις τα "ερωτικά" είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει προς το παρόν.

_Bellezza_

# 253 στις 4/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατι τετοια κόμπλα, βρε Μαικ?

Παρτο χαλαρα. 

Βασικα σε ριχνει η συναισθηματικη λογικη.

Λες πχ "αισθανομαι ενοχλητικος, αρα ειμαι ενοχλητικος". 

Επισης διαβαζεις την σκεψη του αλλου. 

Δεν μπορεις να ξερεις, τί γινεται στο μυαλο του. 

Μπορει δηλαδη εγω να ερθω να σου μιλησω και εσυ λογω σκοτουρας να μην εχεις διαθεση και εγω να.σκεφτω "με βαριεται ο Μαικ". 

Με αυτον τον τροπο διαβαζω την σκεψη σου και κανω ανυποστατες υποθεσεις.

Στο διαλειμμα για φαγητο δοκιμασε να προσεγγισεις καποιον χαλαρα, να συζητησετε κατι.για την δουλεια. Να μοιραστεις μια σκεψη σχετικη με την δουλεια σας. 

Προσωπικη μου άποψη ειναι οτι εχεις τακτ σαν ανθρωπος, οπως φαινεται απο την εδω συμμετοχη σου, εισαι ευχαριστος και πολλοι θα σε ηθελαν για παρεα.

Heptamer

# 254 στις 4/4/2019
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.068

Γιατί δεν το χρειαζεσαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 251 από marie_la_journaliste

ουφ.

εγω αυτο το τιντερ γιατι δε το ξερω;

Red_Season

# 255 στις 6/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 252 από __mikeman

... Στο τέλος οπως πάω δεν θα μπορώ να παραγγείλω έναν καφέ στην καφετέρια.

Ελπίζω να μην φτάσεις ποτέ σε αυτό το επίπεδο εσωστρέφειας γιατί θα κάνεις πολύ δύσκολη τη ζωή σου 

__mikeman

# 256 στις 6/4/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 255 από Red_Season

Ελπίζω να μην φτάσεις ποτέ σε αυτό το επίπεδο εσωστρέφειας γιατί θα κάνεις πολύ δύσκολη τη ζωή σου 

Καλά αυτό το είπα υπερβάλλοντας, ντάξει.

Κοίτα, τώρα δεν ξέρω αν είναι ο καιρός και οι άνθρωποι στη Σουηδία αλλά όπως είπα έχω πάθει μια αγκύλωση άλλο πράγμα.

Αυτό με την δουλειά ήταν ένα ξύπνημα. Με ταρακούνησε. Δηλαδή άμα φτάνεις να έχεις τόσο χαμηλή ενέργεια και απομόνωση ώστε να μην μπορείς ούτε να κάνεις τη δουλειά σου, χέσε μέσα.

Δηλαδή, για να εξηγήσω με ένα απλό παράδειγμα...είναι μια μεγάλη εταιρία με 500 άτομα που χρησιμοποιεί κώδικα ο οποίος διατηρείται εδώ και 20 χρόνια...εχω να λύσω ένα πρόβλημα, και αντί να ψάξω να βρω ποιος έχει την πληροφορία που θέλω, ώστε να το λύσω σε λογικό χρόνο, εγώ έχω έρθει στο γραφείο μες στην κατάθλα, δεν έχω πει καλημέρα σε κανέναν, και κάθομαι μονος μου με το PC προσπαθώντας να καταλάβω γιατί το τάδε το κάνουμε με το δείνα τρόπο - γιατί είμαι σε τόσο "low energy" κατάσταση που βαριέμαι να μιλήσω σε άνθρωπο, να του πω "ελα δω ρε, βγάζεις άκρη"?

Ε, δίκιο είχαν οι άνθρωποι, μου είπαν με βάση τις ικανότητες που είδαμε στην αρχή περιμέναμε μετά απο 2 χρόνια όχι μόνο να κάνεις αυτά τα βασικά(να ξέρεις που να βρεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για να κάνεις τη βασική δουλειά) αλλά πολλά περισσότερα. Οχι μονο να ξέρεις που να βρεις πληροφορίες, αλλά και άλλοι να έρχονται για πληροφορίες και γνώση σε εσένα. Και κάτι πρέπει να αλλάξει.

Τώρα αυτό είναι ένας μήνας τώρα που το είπαν. Για κάποιο περίεργο λόγο, ΔΕΝ ήταν αρνητικό σοκ. Σοκ ήταν, αλλά ήταν και λίγο σαν "ξαλάφρωμα". Δεν ξέρω γιατί. Σαν να περίμενα κάποιος να μου πει στα σοβαρά "ΞΥΠΝΑ". Το είδα σαν ευκαιρία να κάνω αλλαγές με έναν καθαρό στοχο που εξαρτάται απο εμένα - να κάνω τη δουλειά. Εκανα αλλαγές, σιγά-σιγά κάθε μέρα - τσεκάρω τον αυτό μου και προσέχω να μην πέφτω σε αυτόν τον "λήθαργο". Παιρνω πιο πολλές πρωτοβουλίες και συνεργάζομαι καλύτερα. Προχτές που μίλησα μου είπαν "εχουμε δει αλλαγή, συνέχισε να κάνεις αυτό που κάνεις τώρα".

Τώρα είναι και λίγο γαμώτο να μην μπορώ να προοδέυσω ούτε καν στη δουλειά για αυτό το λόγο. Μπαστα λίγο. Το έχω παρακάνει. Ειπαμε έχω προβλήματα, είπαμε είμαι μόνος σε ξένη χώρα, αλλά παράτησα τον εαυτό μου υπερβολικά πολύ. Μπορεί να είναι και το "κρύο" της Σοηδίας(σε όλα τα επίπεδα). Αλλά εδώ είμαι τώρα, τι να γίνει, και δεν έχω όρεξη να αλλάζω χώρες πάλι.

Τώρα για τα "ερωτικα"...ντάξει μωρέ, χεστο, στα τριανταεφτά θα αρχίσουμε? Δεν έγινε και τίποτα. Δεν με πειράζει και τόσο. Λες και δεν έχω αρκετά προβλήματα, να πρέπει να αντιμετωπίσω και το...γυναικείο φύλο (καταλαβαίνετε πώς το λέω). Αλλά στο θέμα της παρέας τουλάχιστο πρέπει λίγο να ενεργοποιηθώ περισσότερο.

MINAS

# 257 στις 6/4/2019
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3

Δες και μελέτησε τους φίλους από το Men Of Style

Θα βοηθηθείς σε πολλά θέματα
https://www.youtube.com/channel/UCrpCBgU3UJ_TxK5cdUM-WVQ

Red_Season

# 258 στις 6/4/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το άσχημο είναι ότι όλη αυτή η μαυρίλα που οδηγεί σε ματαίωση - λήθαργο δεν σε αφήνει να δεις τις μικρο-μέγαλες χαρές της ζωής. Αν είχες ένα πρόσωπο να μοιραστείς πράγματα μαζί του θα ήταν αλλιώς. Κι αυτό στο λέει κάποιος που έκανε μια σχέση στην ζωή του που τον οδήγησε στο να απομυθοποιήσει την έννοια "σχέση συντροφική - ερωτική" (οι λόγοι δεν είναι της παρούσης). Ειρωνικό που είναι! 

__mikeman

# 259 στις 6/5/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Τελικά καταλήγω ότι ο μόνος τρόπος για να "γίνει" κάτι είναι να κάνω πολλές γνωριμίες, και να τύχει μια στις εκατό να κολλήσω με κάποια...το θέμα είναι πως θα γίνει αυτό εφ'όσον ραντεβού βγαίνω μια στο τόσο.

Π.χ τώρα που ήμουν Ελλάδα για Πάσχα, μιλάγα με μια κοπέλα στη Στοκχόλμη, το Σαββατο συναντηθήκαμε, τα είπαμε για κανα 2 ωρίτσες περί ανέμων και υδάτων αλλα...μια απο τα ίδια. Δεν υπήρχε καθόλου "χημεία", και συμφωνήσαμε και οι δυο σ'αυτό.

Βέβαια θα μου πεις, λογικό είναι αυτό, δεν μπορείς να ταιριάζεις με τον καθένα. Γι'αυτό χρειάζεται να κάνεις πολλές γνωριμίες, με ένα ραντεβού κάθε τρίμηνο δε γίνεται δουλειά. Το πως θα γίνει όμως να βγαίνω, π.χ, ένα ραντεβού κάθε 2 βδομάδες? Ο,τι είναι να κάνω με αυτό το ρημάδι το Tinder/κτλ το κάνω.

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, anassa_

anassa_

# 260 στις 6/5/2019
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Εντάξει μη κολλας, όπου μπορείς το Tinder είναι αυτό, εκει ... πάντως η γνώμη μου είναι  μη προδικαζεις κ το συζητας κι όλας με την πρώτη συνάντηση για τη χημεία. 

Μην το λες δώσε ευκαιρία κ για δεύτερο ραντεβού με το ίδιο άτομο. 

Έχω την αίσθηση πως οταν μεγαλωνουμε επειδή μπαίνει και η κριτική για το ποιόν τελικά γνωρίζουμε δεν πεφτουμε μπαμ και κατω με μια παρουσία, τουλάχιστον εμείς οι γυναικες ... 

Άντρες έχω δει με πεσμένο σαγόνι,  μπορεί κ να το εχω ξαναπει, δουλευα και μπαίνει στο γραφείο μια πωλήτρια εξαιρετικου κάλλους, φινετσας,ύψους, ντυσίματος  κλπ και λίγα λέω ...

Τρεις άντρες στο χώρο με ανοιχτά στόματα και πεσμένα σαγόνια...( Δε Ντραπηκαν... καρφώθηκαν φανερά ) 

Εντυπωσιάστηκα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 259 από __mikeman

Τελικά καταλήγω ότι ο μόνος τρόπος για να "γίνει" κάτι είναι να κάνω πολλές γνωριμίες, και να τύχει μια στις εκατό να κολλήσω με κάποια...το θέμα είναι πως θα γίνει αυτό εφ'όσον ραντεβού βγαίνω μια στο τόσο.

Π.χ τώρα που ήμουν Ελλάδα για Πάσχα, μιλάγα με μια κοπέλα στη Στοκχόλμη, το Σαββατο συναντηθήκαμε, τα είπαμε για κανα 2 ωρίτσες περί ανέμων και υδάτων αλλα...μια απο τα ίδια. Δεν υπήρχε καθόλου "χημεία", και συμφωνήσαμε και οι δυο σ'αυτό.

Βέβαια θα μου πεις, λογικό είναι αυτό, δεν μπορείς να ταιριάζεις με τον καθένα. Γι'αυτό χρειάζεται να κάνεις πολλές γνωριμίες, με ένα ραντεβού κάθε τρίμηνο δε γίνεται δουλειά. Το πως θα γίνει όμως να βγαίνω, π.χ, ένα ραντεβού κάθε 2 βδομάδες? Ο,τι είναι να κάνω με αυτό το ρημάδι το Tinder/κτλ το κάνω.

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες Αρχική«567891011121314
Δεν μπορείτε να απαντήσετε