Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περι πρώτων ραντεβουδιων...

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

__mikeman

# 21 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από elenal12

Ε και κάτω του μετρίου εμφάνιση και όχι και για σοβαρή σχέση πάει πολύ. (λολ).. 

Αυτό, ενώ καταλαβαίνω πώς το λες, αν το καλοσκεφτείς φαίνεται αστείο.

Δηλαδή "αν είναι να βλέπω αυτή τη φάτσα για 3 μήνες, να μου λείπει...αλλά αν είναι να τη βλέπω για 30 χρόνια, κάαατι γίνεται"...

Μα, τι έχει να κερδίσει κάποια απο μένα με τη "σοβαρή σχέση"? Δεν έχω λεφτά.  Και δεν είπα ποτέ ότι είμαι "το καλύτερο παιδί", ούτε και ο πιο σταθερός άνθρωπος στον κόσμο.

Tελοσπάντων στην περίπτωση μου μιλάμε για απλές πρώτες συναντήσεις που δεν πάνε παραπέρα...το φτάσαμε τώρα σε "σχέση" και τα λοιπά...εγώ ξέρω ότι συνήθως, οπως και να γνωριστείς, βγαίνεις για ένα καφεδάκι, την άλλη φορά για ένα ποτό, την παράλλη για ένα δείπνο, την πέμπτη μια εκδρομή, εντωμεταξύ πέφτει και κανά σεξάκι...και στην πορεία βγαίνει η "σχέση"...τώρα αν η άλλη περιμένει(που δεν το πιστεύω), επειδή δεν είμαι ωραίος, να της υποσχεθώ "σχέση" απο τον πρώτο καφέ...(σ)χέσε μεσα...

Αρέσει στο μέλος Eimai_

Hello_darkness

# 22 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δε σε βλέπουν όλοι όπως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου , ούτε σκέφτονται με το που σε δουν αυτά που σκέφτεσαι εσύ για εσένα. Μην προβάλλεις πάνω στους άλλους τις δικες σου σκεψεις.Αν πάρεις κάθε μία από αυτές μπορεί να σου πει διαφορετικό λόγο που το άφησε. Είναι τελείως απίθανο ο λογος να μην έχει να κάνει με εσένα? Η τελευταία ας πούμε που βιαζόταν να σε δει μπορεί να εψαχνε σεξ να είδε ότι παραεισαι ομιλητικός κ να σκέφτηκε χάνω τον χρονο μου, πρέπει απαραίτητα να σε βρήκε κακασχημο κ χοντρό; Δεν τις ξέρεις καν, τις είδες μια φορά κ έβγαλες το συμπέρασμα πως εσύ φταις! Κοιτα τι θες εσύ από αυτές με τις οποίες βγαίνεις, αντί να σκέφτεσαι τι θα πεις κ πώς θα το πεις άκου αυτά που σου λένε για να δεις αν σου αρέσουν. Πρόσεχε μόνο για να μην προσβάλλεις την άλλη κ για να μην την φέρεις σε δυσκολη θεση.

Nuvolla

# 23 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
σαν να μη  το διασκέδαζεις  ,αυτό μου βγάζει το κείμενο σου 
στο φινάλε κάνε γνωριμίες...ένα καφέ δύο ,χαλαρά δεν έκατσε ...παρακάτω ,στην επόμενη που θα ενδιαφερθεί όταν θα κάνεις κρούση
εσύ είσαι σκέτη λογοκρισία του ''προφίλ'' σου...

εν τωμεταξύ ,ατακαδόρος είσαι,πνευματώδες πλάσμα,αγνωνιστής ανεξάρτητος,αυτάρκης...

κάνε παιχνίδι ...θα έρθεις στο ελλαδιστάν και θα μας λες ιστορίες για κλασικές σουηδέζες που οι ιθαγενείς μόνο στα ονειρά τους τις βλέπουν

*και συνέχισε την εσωτερική σου ενδυνάμωση.

__mikeman

# 24 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:

Δε σε βλέπουν όλοι όπως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου , ούτε σκέφτονται με το που σε δουν αυτά που σκέφτεσαι εσύ για εσένα.

Κοίτα, για να μην λέμε ο,τι θέλουμε, αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα - και όχι μόνο για ερωτικές σχέσεις.

Συνεχώς παραπαίω μεταξύ του "εσύ τα σκεφτεσαι αυτά για τον εαυτό σου Μιχάλη, όχι οι άλλοι" και του "ρε λες τελικά να έχει δίκιο το διαβολάκι και να σκέφτονται ΚΑΙ οι άλλοι, αυτά και άλλα τόσα"?

Αντε τώρα να κάνεις καλή παρέα - στον οποιοδήποτε - μ'αυτό το πράγμα.

Γι'αυτό πάω και σε ψυχοθεραπευτή - του οποίου η συμβουλή είναι ούτε να αποδέχεσαι αυτές τις σκέψεις ούτε να τις πολεμάς - απλά να τις "παρατηρείς" σαν κάτι ουδέτερο χωρίς σημασία.

Τώρα η εμφάνιση όπως είπαμε είναι "διαβατήριο" - απλώς ανοίγουν περισσότερες πόρτες - και στο Τινδερ, και στο μπαράκι, και στην καφετέρια, και στο δρόμο, και παντού. Ειμαι 15 κιλά πάνω τουλάχιστο, και με αρκέτά άσχημο σώμα. Αν τα έφτιαχνα αυτά, θα ανοίγαν περισσότερες πόρτες - περισσότερες απο τώρα, σε κάθε περίπτωση. Αυτό είναι όλο. Βέβαια, θα μου πεις, γιατί δεν υπάρχουν και άσχημοι "γοητευτικοί"? Σαφώς! Υπάρχουν άνθρωποι που βγάζουν μια "ενέργεια" ανεξαρτήτου της εμφάνισης τους. Προφανώς και δεν το έχω αυτό, προφανώς είναι πιο πιθανό, σε αυτή την ηλικία, να αποκτήσω 6-pack παρά να αποκτήσω..."big dick energy"(γουγκλάρε το, έχει πλάκα!)

Γενικά κάτι νιώθω ότι γίνεται αυτό το καιρό, ότι βρίσκομαι σε μια "μεταβατική" περίοδο, ότι είτε θα βγω σε (κάποιο) ξέφωτο σύντομα είτε θα πάω πίσω...αντε να δούμε τι θα γίνει.

elenal12

# 25 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#19Mikeman

Έχεις δίκιο, σίγουρα θα στέλνεις και δεν θα απαντάνε. Υπάρχουν κ άλλες εφαρμογές γνωριμιών έκτο από το tinder, προσπάθησε και σε αυτές. Αλλά και πάλι νομίζω ότι, για να κάνεις σχέση, θα πρέπει να είναι κάποια από τον περιγυρω σου. Τα online είναι δύσκολα. Βέβαια γιατί δεν δοκιμάζεις αυτά τα ραντεβού...πως λέγονται..τα speed dates, κάθεσαι μιλάς με την άλλη 10 λεπτά και γνωρίζεις περισσότερο κόσμο έτσι και έχεις κ αυξημένες πιθανότητες για κάποια γνωριμία. Αλλά από ότι κατάλαβα, εσύ δεν έχεις σχεδόν καθόλου αυτοπεποίθηση. Οι σχέσεις θέλουν να είσαι κυνικός. Για γύρνα το αλλιώς. Γίνε βρε παιδί μου και λίγο bad boy. Αδιαφόρησε και λίγο. Τραβάει αυτό. Αλλά και τώρα που το ξανασκεφτομαι, εσύ θες δουλειά. Πρέπει να ανοίγεσαι περισσότερο, να πας να μιλάς σε κοπέλες ακόμη κι ας φας χυλόπιτα. Δεν είναι κακό. Απλά μέχρι να συνηθίσεις να μιλάς με αυτές. Και νομοτελειακα πάντα, όταν μιλάς με πολύ κόσμο, όλο και κάποια θα βρεθεί.

ΥΓ. Αυτο για την σοβαρή σχέση το είπα, γιατί εσύ κάπου έγραψες ότι αυτές θέλανε σοβαρή σχέση. Γι αυτό και το ανέφερα. Καταλαβαίνω ότι εσύ θες κάτι χαλαρό αρχικά, λογικό το βρίσκω. 

26-29-31

# 26 στις 3/9/2018
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.722

Μikeman,σε αυτο το κομματι της απαντησης σου για μενα ειναι ολο το μυστικο...

Εδω φιλε βγαζεις το ακρον αωτον της αυτοπεποιθησης,και με αυτο στο 

μυαλο σου να βγεις αρκετα ραντεβου...Ποια ειναι η καθε μια,εσυ εισαι εσυ

και αμα γουσταρει θα κατσει γιαυτο που βλεπει,αν δεν γουσταρει μια αυτη

εσυ δεν γουσταρεις δεκα...χαλαρα με χαμογελο(βασικο σε ολες τις εθνικοτητες)

και θα σου κατσει...εν τω μεταξυ κανε αυτα που εχεις στο μυαλο σου(διαιτα γυμναστηριο)

για σενα πρωτα απο ολα και μια χαρα θα πανε ολα,καλη τυχη!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από __mikeman

Oχου τώρα, δεν έχω και ΤΟΟΟΣΟ μεγάλη καψούρα να αποκατασταθώ. 36 χρόνια πέρασα μόνος μου, δεν έχω και ΤΟΟΟΣΟ πρόβλημα να περάσω και τα υπόλοιπα 36. Αν είναι να έρθει η άλλη μαζί μου, να έρθει επειδή με γουστάρει. Αν δε με γουστάρει καμία, ας μην έρθει καμία. Αν μπορώ να κάνω κάτι εγώ ο ίδιος ώστε να γίνω πιο "τραβηχτικός", να το κάνω. Aν δε γίνεται, ας μη γίνεται

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida

frog13

# 27 στις 3/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στις γυναίκες αρέσει το τολμηρό βλέμμα Mike ...

Μην κρύβεις το βλέμμα σου έστω κι αν πλανάται επάνω της... Κρύβοντας το δηλώνεις ότι είναι κάτι άσχημο .. Μην προσπαθείς να δείξεις ότι είσαι αδιάφορος ενώ δεν είσαι Άνοιξε τα μάτια και κοίτα!Τολμηρά! 
Μετα χουφτωστην ... πλάκα κάνω! 

ZHLIASOY

# 28 στις 3/9/2018
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Λοιπον ακου ..εχω ενα γνωστο (φιλο) που εχει μανια με ξενες αγγλιδες γαλλιδες κλπ ειναι το στοιχειο του..τα αγγλικα του απαισια τοσο απαισια που η μανα μου οταν πει γες νομιζεις οτι εχει λοουερ 

Η εμφανιση δε εντελως αδιαφορη στα ορια της ασχημιας..αυτος λοιπον σε πληροφορω δεν του ξεφευγει ουτε ενα αλοδαπο γκομενακι

Ξερεις γιατι?? Γιατι εχει αυτοπεποιθηση γαλαζοαιματου κουκλου κομμη

Σημειωτεον..δεν εχει φραγκο τον κερνανε κιολλας!

Αρα καταλαβες τι σου λειπει ε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από __mikeman

Περι πρώτων ραντεβουδιων...

Λοιπόν παιδιά, αγόρια και κορίτσια, χρειάζομαι τη βοήθεια σας...

Οπως έχω πει, λόγω διαφόρων προβλημάτων δεν έχω κάνει ακόμα σχέση...έχω κάνει σεξ αρκετές φορές(με επαγγελματίες-συνοδούς) και συνεχίζω(έχω βρει μια εδώ με την οποία έχω ψιλο-κολλήσει - σεξουαλικά, όχι ότι είμαι τσιμπημένος και τέτοια-), αλλά μέχρι εκεί.

Τώρα το θέμα είναι ότι, μια κάποια σχέση θέλω να κάνω. Οσο είμαι στη Σουηδία, έχω βγει 3 ραντεβού με κοπελιές που γνώρισα μέσω Tinder. Μάλιστα τα 2 ραντεβού ήταν πολύ πρόσφατα, το ένα μετά το άλλο, την τελευταία βδομάδα. Γι'αυτό έβαλα το τοπικ τώρα.

Το πρόβλημα είναι ότι προφανώς κάτι κάνω πολύ λάθος, καθώς μετά το ραντεβού λίγο-πολύ με αποφεύγουν. Δηλ. οι πρώτες 2, όταν τους έστειλα μύνημα αν έφτασαν καλά σπίτι, άν θέλουν να ξαναβρεθούμε κτλ κτλ, μου έστειλαν ένα απλό "ευχαριστώ, πέρασα καλά, αλλά αυτές τις μέρες έχω δουλειές, ίσως μια άλλη φορά κτλ κτλ".

Η τελευταία δε, δεν μου απάντησε καθόλου.

Το όλο πράγμα με απογοητεύει λίγο, καθώς φαίνονται αρκετά "ενθουσιώδεις" όταν μιλάμε μεσω chat, η τελευταία ήταν αυτή μάλιστα που πρότεινε να συναντηθούμε αφότου μιλήσαμε για λίγες ώρες, αλλά όταν με γνωρίζουν φαίνεται ότι απογοητεύονται. Να σημειώσω ότι στο προφίλ μου έχω τις ίδιες φωτογραφίες που έχω εδώ, οπότε δεν μπορούν να περιμένουν τίποτα καλύτερο απο εμφάνιση...ξερουν τι θα δουν.

Τώρα, το τι κάνω λάθος...έχω κυρίως 4 σημεία που έχω επισημάνει.

1) Πρώτον, μέτρια(επιεικώς) εμφάνιση. Οσο και να πεις μετράει. Το θέμα είναι ότι κι εγώ ο ίδιος αισθάνομαι ανασφαλής γι'αυτό, και υποθέτω ότι φαίνεται και το καταλαβαίνουν. Ο,τι και να λέμε, μια καλή εμφάνιση είναι το καλύτερο διαβατήριο. 

2) Ειμαι πολύ νευρικός. Ειδικά όταν γνωρίζω ένα άτομο για πρώτη φορά. Αυτο μου το έχουν πει και άλλοι...ας πούμε ακόμα και στο στρατό τα άλλα παιδιά μου είχαν πει ότι εντελώς άλλο πρόσωπο είχα τις πρώτες μέρες, και εντελώς άλλο όταν χαλάρωσα. Δεν μπορώ να βάλω το χέρι στη φωτιά, αλλά πάλι υποθέτω ότι το καταλαβαίνουν. Για να πω την αλήθεια, ούτε εγώ ο ίδιος μπορώ να πω ότι πέρασα καλά σ'αυτά τα ραντεβού, γιατί δεν μπορώ να χαλαρώσω και απλά να απολάυσω τη συντροφιά μιας γυναίκας. Συμπεριφέρομαι λες και περνάω απο...συνέντευξη ή εξετάσεις, και αν πάρω "καλό βαθμό" η κοπελιά θα μου δώσει "αδεια" να την ξαναδώ. 

3) Λογω απειρίας, δεν "ξέρω" πως να "δημιουργήσω" μια κάποια ερωτική χημεία, να φλερτάρω δηλαδή(χωρίς να αρχίσω να χουφτώνω ή να γίνομαι γελοίος). Το όλο πράγμα μένει σε μια φιλική συζήτηση περί ανέμων και υδάτων. 

4) Η γλώσσα. Προφανώς μιλάμε αγγλικά, τα οποία τα ξέρω αρκετά καλά, αλλά όσο να'ναι, όταν μιλάς, δεν είσαι τόσο άνετος όσο με τη μητρική σου γλώσσα...κολλάς, δεν σου βγαίνουν τα αστεία οπως θα ήθελες κτλ κτλ...ειδικά όταν είσαι και νευρικός. H τελευταία μάλιστα με ρώτησε όσο μιλούσαμε αν είχα ποτέ σχέση με γυναίκα με την οποία συννενούμασταν στα αγγλικά και πώς τα καταφέρναμε.

Λοιπόν, αυτά. Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένω απο αυτό το θέμα...απλά ίσως να ακούσω καμιά άλλη θεωρία για τι μπορεί να πηγαίνει στραβά, ίσως οι γυναίκες μπορούν να δώσουν μερικά παραδείγματα απο ραντεβού στα οποία συνάντησαν κάτι παρόμοιο με εμένα(δηλαδή κάποιος που δεν είναι αγενής ή κάφρος, αλλά απλά κάπως νευρικός/απειρος), κάποιες συμβουλές...αυτά.

Αρέσει στα μέλη __mikeman, alisida

Heptamer

# 29 στις 4/9/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.225

1. Ελκυστικο ισως, μα όχι συνετο.

2. Το άλλο ατομο - η γυναικα -, πιθανον να ξενερωσει αν αντιληφθεί πως πρεπει να παρει την κατασταση  στα χερια του, να παιξει δηλ. το ρολο του ανδρα. 

Εκτος και αν η γυναικα είναι ιδιας...νευρικότητας/ντροπαλοσύνης/απειριας και υπαρξει αμοιβαια αμηχανια, συνοδευομενη από αμοιβαια βοηθεια.

Μαηκμαν, το 4) θελει συμπλήρωμα.

Παιζει ρολο και η γλωσσα του σωματος

Προφανως και εκει εχεις καποια θεματακια και θα πρεπει να τα δεις.

Το πως καθεσαι, το πως στηνεσαι, εκπεμπει μηνυματα.

Και οι γυναικες μυριζονται (εκ φυσεως) την ανασφαλεια από ετη φωτος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Sivilla_I

1. Είναι πολύ ελκυστικό να παραδεχτεί κάποιος οτι είναι ντροπαλός (οκ δεν χρειάζεται να πεις τα 

2. ούτως ώστε το άλλο άτομο να πάρει την κατάσταση στα χέρια του.

Heptamer

# 30 στις 4/9/2018
author

Η στυγνη αληθεια είναι πως το chat-ικό μπορει μεν να ρολαρει ανετα, αλλα ο χαρακτήρας,η αυτοπεποιθηση και η αυρα φαινονται μονο στο δια ζωσης. 

Εκει φαινεται και η (αν)αντιστοιχεια e-αυτού και εαυτού.

Και στην αναντιστοιχια συνηθως λακάνε οι γυναικες!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από _Bellezza_

Οποτε το εμφανισιακο μαλλον δεν ειναι λογος που δεν κυλουν τα πραγματα, ωστοσο εαν κατι βελτιωνεται φτιαξ'το.  

Heptamer

# 31 στις 4/9/2018
author

"Αλλα περιμενε, άλλα ειδε.

Δεν της εκανες.

Και σε αγνοησε.

Όπως ακριβως αγνοουν ένα βιογραφικο σου μετα από συνεντευξη: μονο οι (λιγοι) αξιοι εχουν ενημερωση - οι (πολλοι) υπολοιποι αγνοουνται.

Απλα πραγματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από __mikeman

Αυτο που μου κάθησε λίγο στο στομάχι είναι που η τελευταία, όταν της έστειλα μήνυμα μετά τον καφέ, δεν μου απάντησε καν. Ούτε δηλαδή το τυπικο "ευχαριστώ άλλα έχω δουλειές κτλ κτλ". Μάλλον δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι, αλλά είμαι περίεργος...εσείς τα κορίτσια το έχετε κάνει ποτέ αυτό και σε ποια περίπτωση?

P.S: Βγες από την παγιδα της αυτοεκπληρουμενης προφητείας.

__mikeman

# 32 στις 4/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από ZHLIASOY

Λοιπον ακου ..εχω ενα γνωστο (φιλο) που εχει μανια με ξενες αγγλιδες γαλλιδες κλπ ειναι το στοιχειο του..τα αγγλικα του απαισια τοσο απαισια που η μανα μου οταν πει γες νομιζεις οτι εχει λοουερ 

Η εμφανιση δε εντελως αδιαφορη στα ορια της ασχημιας..αυτος λοιπον σε πληροφορω δεν του ξεφευγει ουτε ενα αλοδαπο γκομενακι

Ξερεις γιατι?? Γιατι εχει αυτοπεποιθηση γαλαζοαιματου κουκλου κομμη

Σημειωτεον..δεν εχει φραγκο τον κερνανε κιολλας!

Αρα καταλαβες τι σου λειπει ε???

Kοίτα, σαφώς, υπάρχουν μερικοί άνθρωποι που απλώς...το έχουν. Το καταλαβαίνω, βγάζουν μια ενέργεια που την αισθάνεται η γυναίκα, οπότε σου λέει για να έχει αυτοπεποίθηση εδώ αυτός, θα έχει και...αλλού, και στο κρεβάτι και γενικά οπουδήποτε, δε πά να'ναι όπως να'ναι, δε πα να μιλάει σπασμένα αγγλικά, εδώ θα περάσω καλά.

Να σου πω όμως κάτι, για κάνω ίσως μια άτσαλη σύγκριση : Είναι σαν να μου λες ότι "ο Μαραντόνα ήταν κοντόχοντρος και είχε ρουφήξει τη μισή Κολομβία ή ο Μπεστ είχε πιει τον Ταμεση, αλλά περνούσαν τους άλλους σαν άδειες κολοκύθες". Κι ενώ αυτοί οι δύο κραπιαλιάζανε και την άλλη μέρα τους ντροπιάζανε όλους, όλοι οι άλλοι "φυσιολογικοί" παίχτες προσπαθούν να βελτιωθούν κούτσα-κούτσα...λίγο στον ένα τομέα, λίγο στη φυσική κατάσταση, λίγο στις στημένες φάσεις, λίγο στην ταχύτητα, λίγο να έχουν 5 εκατοστά ψηλότερο άλμα για να πιάνουν κεφαλιές, κτλ κτλ...τη "δουλειά μυρμηγκιού" που εκ των πραγμάτων πρέπει να κάνει κάποιος που δεν το "εχει" από φυσικού του.

Ειναι φυσικό, οπως σε κάθε τομέα, έτσι και στο φλερτ, κάποιοι άνθρωποι απλώς...να το έχουν. Εχω αμφιβολία αν αυτο το πράγμα μπορείς, έτσι απλά, να το "κοπιάρεις". Δεν νομίζω. Μπορείς να βελτιωθείς σαν παίκτης και απο Δ να πας Γ η Β εθνική. Θαύματα δεν γίνονται. Αλλά βελτιώσεις γίνονται. Δεν μπορώ να συγκρίνω τον εαυτό μου με αυτον τον φίλο σου - απλά έχει κάτι που δεν αποκτιέται. 

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

__mikeman

# 33 στις 4/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Heptamer

Η στυγνη αληθεια είναι πως το chat-ικό μπορει μεν να ρολαρει ανετα, αλλα ο χαρακτήρας,η αυτοπεποιθηση και η αυρα φαινονται μονο στο δια ζωσης. 

Εκει φαινεται και η (αν)αντιστοιχεια e-αυτού και εαυτού.

Και στην αναντιστοιχια συνηθως λακάνε οι γυναικες!

Αυτο πιστεύω κι εγώ.

Βάσει του chat, περιμένουν να περάσουν καλύτερα, έστω σ'αυτόν τον σύντομο καφέ, κι ας ήξεραν την εμφάνιση μου από πριν. Αλλιώς δε θα ασχολούνταν καθόλου.

Απο κοντά, είδαν έναν κάπως τρακαρισμένο, κάπως αγχωμένο, κάπως ανασφαλή, που δεν ήταν τόσο ετοιμόλογος ούτε είχε το χιούμορ που είχε στο τσατ(το λέω γιατι όλες μου είπαν κάποια στιγμή ότι έχω πολύ καλό χιούμορ)...οπότε σου λένε...αυτός ή μόνο πίσω απο οθόνη ξεμπλοκάρεται, ή ξεμπλοκάρεται μετά από 3 μήνες, οπότε δε θα κάτσω να ασχοληθώ όταν έχω 4 άλλα ραντεβού αυτή τη βδομάδα.

Το θέμα είναι ότι αυτή η ανασφάλεια ξεπερνιέται - οσο μπορει να ξεπεραστεί παιδιά, μεταξύ του να μην σου κάθεται καμία και να σου κάθονται 4 το μήνα υπάρχει και το να σου κάθεται μια το χρόνο - μόνο με την πράξη.Θα βγεις μια, θα βγεις δυο, θα βγεις τρεις, τελοσπάντων κάπου θα την βρεις την άκρη. Αυτά βέβαια τα μαθαίνεις στα δεκάξι και όχι στα τριανταέξι, αλλά να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια - ο,τι έγινε έγινε.

Εδώ έρχεται και κολλάει και η εμφάνιση. Θα πω κάτι, κι ας είναι και λίγο αστείο : για να δω τι παίζει σ'αυτήν την εφαρμογή, για 2 ώρες έβαλα στο προφιλ μου μια φωτογραφία ενός ωραίου άντρα, κρατόντας κατά τ'αλλα το προφίλ ίδιο("δυο λόγια για μένα", ηλικία, καταγωγή, κτλ). Σε 2 ωρες πήρα περίπου...30 "like", και αρκετές μου έστελναν μήνυμα πρώτες. Καταλαβαίνετε ότι ένας τέτοιος τύπος, ευκολα, αμα θέλει, βγαίνει όντως 2 ραντεβού την εβδομάδα. Αυτο βέβαια είναι ένα απλο "πείραμα", δεν επικοινώνησα με καμιά απο αυτές, μετά έβαλα τις κανονικές μου φωτόγραφίες και ξαναγυρίσαμε στα 5 "like" την εβδομάδα και πολλά λέω.

Εγώ δε λέω ότι άμα χάσω όλα τα κιλά και φτιάξω ένα κάπως πιο αθλητικό σώμα θα είμαι σε τέτοιο "επίπεδο", αλλά ξέρω γω, λέω ότι λίιιιγο καλύτερα θα είμαι. Πες ένα ραντεβού το μήνα. Κι αυτό μια χαρά θα είναι. Περισσότερες γνωριμίες, περισότερες πιθανότητες να "κολλήσεις" καλύτερα με κάποια. Και καλό στην αυτοεκτίμηση θα μου κάνει. Βασικά το έχω αρχίσει το γυμναστήριο και την δίαιτα, αλλά εδώ και χρόνια έχω κολλήσει στα 100 και μια το πιάνω και μια το αφήνω. 

Νομίζω είναι καιρός να πάψω να το κλωθογυρίζω - πραγματικά πιστεύω ότι μερικά θέματα απλά θα λυθούν μ'αυτό τον πρακτικό τρόπο που δεν είναι δα και τόσο δύσκολος - αν όχι τίποτα άλλο, να αυξήσω τον αριθμό των ραντεβού, ώστε να ξεπεράσω το "βασικό" μου πρόβλημα, την αυτοπεποίθηση, πιο γρήγορα. Γιατί με 2 καφεδάκια το...χρόνο, δε γίνεται και κάτι. Πας στο ραντεβού και, οσο και να'ναι, σκέφτεσαι "αν δε μου βγει μ'αυτή θα ξαναβγω με γυναίκα σε 6 μήνες". Επαναλαμβάνω φυσικά ότι υπάρχουν άνθρωποι, οπως ο φίλος της συνδίκτυας, που δεν τα έχουν ανάγκη αυτά. Αλλά ο καθένας "παίζει" όπου μπορεί. 

Αρέσει στο μέλος Eimai_

panagiotismp90

# 34 στις 4/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.841

Γεια σου μαικ, εχω πολλα να γραψω για παρτυ σου, μολις μπορεσω θα σου πω, θελω εσυ να μας γραψεις ενα διαλογο με μια απο τις 3, μπορεις? με ακριβεια ομως.

syntrofissa-Klelia

# 35 στις 4/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πρωτο ραντεβου για καφε ή ποτο προτεινεις σε μια κοπελα που ηδη γνωριζεις μεσα απο τη δουλεια ή απο  μια παρεα ωστε να βρεθειτε πιο πριβε.

στην αγνωστη παιρνεις  εισιτηρια για  κατι  που γουσταριζει  (θεατρο, σινεμα , μουσικη ,ομαδα βρε αδερφε ) και σειρα της  μετα να κερασει καφε, μπυρα, κρασι , ουζο12  για να μοιραστειετε τις εντυπωσεις σας .την ιδια μερα ή καποια επομενη...

υγ. να μην ξαναρωτησεις αν εφτασε καλα. αν σε καιει τοσο, να την πας εσυ εξω απο την πορτα της. και να περιμενεις μεχρι να μπει κιολας. 
υγ.2. πριν απο τα ραντεβου , να φωναζεις αυτο το καλο το κοριτσι να ξεμπουκωνεις.

Sivilla_I

# 36 στις 4/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Heptamer

1. Ελκυστικο ισως, μα όχι συνετο.

2. Το άλλο ατομο - η γυναικα -, πιθανον να ξενερωσει αν αντιληφθεί πως πρεπει να παρει την κατασταση  στα χερια του, να παιξει δηλ. το ρολο του ανδρα. 

Εκτος και αν η γυναικα είναι ιδιας...νευρικότητας/ντροπαλοσύνης/απειριας και υπαρξει αμοιβαια αμηχανια, συνοδευομενη από αμοιβαια βοηθεια.

Μαηκμαν, το 4) θελει συμπλήρωμα.

Παιζει ρολο και η γλωσσα του σωματος

Προφανως και εκει εχεις καποια θεματακια και θα πρεπει να τα δεις.

Το πως καθεσαι, το πως στηνεσαι, εκπεμπει μηνυματα.

Και οι γυναικες μυριζονται (εκ φυσεως) την ανασφαλεια από ετη φωτος...

Ε οκ, εγω μίλησα ως γυναίκα.

Όχι απο τις ντροπαλές και αμήχανες

Απο τις άλλες  

Τις ά-ρολες

Sivilla_I

# 37 στις 4/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Ας το αναλύσω λοιπόν (φυσικά απο καθαρά υποκειμενική σκοπιά, μια που τα γούστα είναι γούστα

και έχουν τη προσωπική σφραγίδα το καθενός μας. Το συγκεκριμένο γούστο 
                                       για τα ντροπαλά αγόρια, είναι απο τα παλιά, κλασικά γούστα των κοριτσιών)
Εκεί λοιπόν που όλος ο κόσμος βρίθει αγοριών τολμηρών,
που κομπάζουν, κατακτούν, παίρνουν καταστάσεις στα χέρια τους και τις λύνουν
εμφανίζεται κι ενα αγόρι αλλιώτικο,
αμήχανο, ατσούμπαλο, μαζεμένο.
Μοιάζει να θέλει να πει πολλά αλλά κάτι τον συγκρατεί
Μοιάζει να θέλει να κάνει άλλα τόσα αλλά πάλι διστάζει.
Είναι όμως γεμάτο επιθυμία, θέλει τόσα να μοιραστεί, τόσα να ζήσει
ωστόσο είναι εγκλωβισμένο σε μικρούς και μεγάλους φόβους, αγωνίες
μικρές και μεγάλες φωνές που τον αποσπούν και δεν τον αφήνουν 
ούτε μισή σκέψη να ολοκληρώσει χωρίς να ιδρώσει το μυαλό του.
           Όλο αυτό λοιπόν
            μπορεί να έχει τη γοητεία της διαφορετικότητας

ακριβώς επειδή είναι ασυνήθιστο.
Γίνεται ενα φρούριο δυσκολοκατάκτητο
και αυτό έχει τη γοητεία του για πολλές γυναίκες (Περισσότερες απο όσες φαντάζεται ενας άντρας)

*Δεν ενδείκνυται για πριγκήπισες που χρήζουν σωτηρίας
  Εδω πρέπει να σώσει η κοπέλα τον πρίγκηπα

Αρέσει στα μέλη Eimai_, Heptamer

Sivilla_I

# 38 στις 4/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
         Στην τελική
         καλύτερα να προσαρμόζεται ο καθένας σε αυτό που πραγματικά είναι μέσα του

και να το εκφράζει στην καλύτερη δυνατή εκδοχή του.

Οτιδήποτε κι αν προσποιηθεί ή προσπαθήσει να εκφράσει και είναι μακριά απο 
         τα υλικά που συνθέτουν το χαρακτήρα του
         μυρίζει υποκρισία
         είναι άβολο

ειδικά αυτή η δήθεν ανετίλα που βγαίνει όταν εφαρμόζονται τεχνικές ξένες προς την πραγματική 
           φύση του καθενός.
Το παιδί εδω, δεν είναι 20 χρονών
Είναι ήδη σε μια ηλικία που έχουν παγιωθεί πράγματα
Παίρνουν βελτίωση, αλλά δεν θα γίνει άλλος άνθρωπος (γιατί άλλωστε να γίνει άλλος? το θέμα είναι να γίνει η καλύτερη εκδοχή του εαυτού του)
Εγω γιαυτό μίλησα για τη γοητεία του ντροπαλού αγοριού, γιατί αυτό μου έβγαλε ως πιο κοντινό στο παιχνίδι του φλερτ, απο τα λεγόμενά του.
Αρέσει στο μέλος Heptamer

Rosemarys-Baby

# 39 στις 4/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγώ θα το ξανά γράψω, κι ας το κόβει ο σαππόρτ μας...

τα έχεις όλα, νομίζω...

αλλά,

τα δόντια σου τα πλένεις συχνά;

μυρίζεις καθαριότητα όταν συναντάς τις κοπέλες;

πέρα από την εξυπνάδα, την εμφάνιση και το μπρίο,

η καθαριότητα είναι πολύ βασικό συστατικό στις σχέσεις

( ποιος θέλει να κοιμάται με κάποιον που δεν μοσχοβολά, τουλάχιστον σαπούνι; ).

Ένας λιγδιάρης διανοούμενος θα χάσει το ματς απέναντι σε έναν μοσχοβολιστό average mind άντρα.

Δεν υπονοώ ότι βρωμάς, αλλά επειδή έχεις το πακέτο, δες το κι αυτό..

καλή τύχη... 

Konstantinos__73

# 40 στις 4/9/2018
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 197
ΦΙΛΕ μου ζεις σε λάθος εποχή...Σήμερα πρωταρχικό ρόλο παίζει η εικόνα, γι αυτό στο τέλος οι περισσότεροι δυστυχουν..παίξε λοιπόν με τα ιδια ΧΑΡΤΙΑ.. χάσε άμεσα τα κιλά που πρέπει κ ταυτόχρονα θα ανακτας αυτοπεποίθηση..Επίσης, γνώρισε κοπέλες με οποιοδήποτε τρόπο..Ακόμα κ με την αποστολή μιας ανθοδεσμης πριν από το πρώτο ραντεβού, σε κάποια που σου άρεσε...στατιστικά πιο κατω θα βρεις μια η περισσότερες κοπέλες...
Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.