Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περι πρώτων ραντεβουδιων...

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Sivilla_I

# 81 στις 9/11/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από __mikeman

Και πάλι μένω να αναρωτιέμαι... εγώ είμαι ο βαρετός/κομπλας? Δεν έχω κάτι ενδιαφέρον να πω και όλα τα ραντεβού πάνε "φλατ" και ανοστα? Απλά τυχαίνει να μην "κολλάω" ευκολα με άλλον άνθρωπο? Εχω ξεχάσει εντελώς πώς να περνάω καλά? Τι τελοσπάντων?

Ενα απ' αυτά

ή και όλα μαζί κατά περίπτωση

μπορεί και να συμβεί , να συμβαίνει.

Νομίζεις μόνο εσυ το σκεφτεσαι? χα!

Όλοι μας!

Οκ, τα ραντεβού μπορεί να πάνε κατά πασα πιθανότητα χλιαρά,

σπάνια δε, να πάνε και φανταστικά.

Αυτή είναι η συχνότητα, εκτός αν το βλέπει κανείς πιο χαλαρά και φιλικά, 

πιο σαν χαλαρή έξοδο με κάποιον και οχι τόσο οτι βγαίνει με εν δυνάμει εραστή/ερωμένη, σύντροφο.

Εγω πχ, εχω παρατηρήσει οτι με άντρες που κουμπώνω καλά επικοινωνιακά,

μπορεί να λέμε μπούρδες

σε ραντεβού και να βρίσκουμε ο ενας τον άλλον πολύ ενδιαφέροντα.

Κι άλλες φορές, να έχουν ανοιχτεί πιο περίπλοκα και σοβαρά θέματα,

να ακούγονται ακόμα πιο ενδιαφέρουσες απόψεις

και να πάει άπατο για άλλους λόγους.

Δεν υπάρχει κάτι να κάνουμε γι αυτό.

Απλά βγαίνεις και ξαναβγαίνεις και ξαναβγαίνεις

και το αφήνεις να πάει

Αρέσει στο μέλος __mikeman

__mikeman

# 82 στις 9/11/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299

Πρεπει μάλλον να καταλάβω ότι το πρόβλημα είναι γενικό, και δεν είναι τα "πρώτα ραντεβού". Αλλωστε δεν είμαι μόνο χωρίς γκόμενα, είμαι και χωρίς παρέα.

Εχω περάσει σχεδόν μια δεκαετία, απο τα 26 μέχρι τα 36, στην ουσία μόνος. Δηλαδή χωρίς παρέα, με ελάχιστη κοινωνική ζωή, το μόνο που να με απασχολεί να είναι η δουλειά(και ο μόνος τομέας στον οποία έκανα πρόοδο),

Βγήκα απο το πρόβλημα της κατάθλιψης, που κατά καιρούς ήταν πολύ εντονο(στα 30 μου ήμουν σε κατάσταση να μην μπορώ να βγω απο το σπίτι για ένα καφέ), αλλά διαπιστώνω ότι δε βγαίνω αλώβητος...εγκατέλειψα για πάρα πολύ καιρό κοινωνικές και άλλες δραστηριότητες και τώρα νιώθω..."κενός". Εχασα αρκετό απο όσο ενθουσιασμό ή χιουμορ ή ενέργεια είχα. Απο μακριά και με texting μπορεί να κρύβομαι και να δίνω άλλη εντύπωση στην αρχή, αλλά απο κοντά φαίνεται ο άλλος αν περνάει μίζερη ζωή η όχι. Ειναι πολύ πιθανό αυτή η "κούραση" να φαίνεται μέχρι και στο πρόσωπο μου.

Πρέπει να γίνουν αλλαγές...αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον να το μοιραστώ. Δεν είναι ότι έχω δυο κολλητούς να τους πω "ρε σεις έχουμε μιζεριάσει, να ξεκουνηθούμε να κάνουμε κάτι". 

Τελοπάντων, με το να τα κλωθογυρίζω δε βγαίνει τίποτα...οπως λες, συνεχίζεις και προσπαθείς μέχρι να γίνει κάτι.

Αρέσει στο μέλος Arxontoula_

vrasidas2018

# 83 στις 9/11/2018
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 177

Χτες βγήκα κι άλλο ένα ραντεβού

_man, κάνεις ένα μεγάλο λάθος!!!

Τα περιμένεις όλα από την πρώτη συνάντηση.Να σου αρέσει, να της αρέσεις, να υπάρξει χημεία!Πράγματι, αυτό ιδανικό φαντάζει.Ομως, δεν είναι έτσι τυχαία κι απλά, διαφορετικά, όλοι μας θα είχαμε κερδίσει, έστω και μία φορά το Joker.Προσπάθησε να βρείς τα θετικά της, και μ' αυτά ξεκίνα. Χαλαρά, χωρίς διεκδικήσεις, μέχρι ν' ανακαλύψεις, τι πραγματικά έχεις απέναντί σου. (Και μη νομίζεις πως επειδή, ξαφνικά, βρέθηκες στην καθημερννότητα, η άλλη πλευρά σε αντιλήφθηκε πλήρως!)Η Ζωή είναι, πάντα, γεμάτη εκπλήξεις!!!

Sivilla_I

# 84 στις 9/11/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από __mikeman

Πρεπει μάλλον να καταλάβω ότι το πρόβλημα είναι γενικό, και δεν είναι τα "πρώτα ραντεβού". Αλλωστε δεν είμαι μόνο χωρίς γκόμενα, είμαι και χωρίς παρέα.

Εχω περάσει σχεδόν μια δεκαετία, απο τα 26 μέχρι τα 36, στην ουσία μόνος. Δηλαδή χωρίς παρέα, με ελάχιστη κοινωνική ζωή, το μόνο που να με απασχολεί να είναι η δουλειά(και ο μόνος τομέας στον οποία έκανα πρόοδο),

Βγήκα απο το πρόβλημα της κατάθλιψης, που κατά καιρούς ήταν πολύ εντονο(στα 30 μου ήμουν σε κατάσταση να μην μπορώ να βγω απο το σπίτι για ένα καφέ), αλλά διαπιστώνω ότι δε βγαίνω αλώβητος...εγκατέλειψα για πάρα πολύ καιρό κοινωνικές και άλλες δραστηριότητες και τώρα νιώθω..."κενός". Εχασα αρκετό απο όσο ενθουσιασμό ή χιουμορ ή ενέργεια είχα. Απο μακριά και με texting μπορεί να κρύβομαι και να δίνω άλλη εντύπωση στην αρχή, αλλά απο κοντά φαίνεται ο άλλος αν περνάει μίζερη ζωή η όχι.

Πρέπει να γίνουν αλλαγές...αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον να το μοιραστώ. Δεν είναι ότι έχω δυο κολλητούς να τους πω "ρε σεις έχουμε μιζεριάσει, να ξεκουνηθούμε να κάνουμε κάτι". 

Τελοπάντων, με το να τα κλωθογυρίζω δε βγαίνει τίποτα...οπως λες, συνεχίζεις και προσπαθείς μέχρι να γίνει κάτι.

Ναι, δεν θα 'βγαινες αλώβητος

Είσαι ο,τι είσαι με τη συνδρομή όσων έζησες

Και γω κάποτε, άφησα πολλά.

Όταν θέλησα να γυρίσω, με είχαν αφήσει αυτά.

Νταξ, συνέβη. Δεν ήταν όμορφο αλλά η αποδοχή είναι μονόδρομος

Ενα εχω να καταθέσω πάντως και ίσως σε βρει και σένα σύμφωνο και θελήσεις να το κοιτάξεις:

Αυτό που είπες: Πρέπει να γίνουν αλλαγές...αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον να το μοιραστώ. Δεν είναι ότι έχω δυο κολλητούς να τους πω "ρε σεις έχουμε μιζεριάσει, να ξεκουνηθούμε να κάνουμε κάτι".

Αυτό θα έκανα στη θέση σου. Θα έψαχνα να βρω εναν δυο ανθρώπους για παρέα και μόνο. Χωρίς αξιώσεις και προσδοκίες. Απλά για να μοιράζομαι τα χαζοπράγματα της καθημερινότητάς μου και να την ελαφρώνω.

Αλλά και για να χω παρέα στα γκομενιλίκια, στις εξόδους, στο μοίρασμα και το χαβαλέδιασμα των κακών μου ραντεβού.

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 85 στις 10/11/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.837

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από __mikeman

Update: Χτες βγήκα κι άλλο ένα ραντεβού, με Ελληνίδα αυτή τη φορά(που είναι μερικά χρόνια εδώ).

Αυτη τη φορά, δεν είχαι τόσο αγχος...αλλα ήταν και η τέλεια βαρεμάρα...νομίζω δεν βρήκε κανείς ενδιαφέρον στον άλλον...μιλήσαμε για κανα δυωρο μετο ζόρι τα τυπικά(δουλειά, πως περνάμε στη σουηδία, περι ανέμων, κτλ κτλ) και μετά οπου φύγει φύγει. Το κορυφαίο είναι που μια στιγμή με ρώτησε και η ίδια αν βαριέμαι.

Τουλάχιστο αυτή δε μου άρεσε και πολύ εμφανισιακά, οπότε δεν ήθελα να την ξαναδώ οπως τις προηγούμενες.

Και πάλι μένω να αναρωτιέμαι... εγώ είμαι ο βαρετός/κομπλας? Δεν έχω κάτι ενδιαφέρον να πω και όλα τα ραντεβού πάνε "φλατ" και ανοστα? Απλά τυχαίνει να μην "κολλάω" ευκολα με άλλον άνθρωπο? Εχω ξεχάσει εντελώς πώς να περνάω καλά? Τι τελοσπάντων?

παντως αν μπορεις κρατα τη για φιλη, μη λες οτι επειδη ειναι ασκημη δεν της ξαναμιλαω οπως κανουμε οι περισσοτεροι.

alisida

# 86 στις 11/11/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.682
δες και αυτό ?.

https://www.sxeseis.gr/forum/41343/Μερη-για-πρωτο-ραντεβου.php

silver80

# 87 στις 13/11/2018
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.322

Από αυτά που περιγράφεις, θεωρώ ότι είσαι πολύ σφιγμένος και αγχωμένος στα πρώτα ραντεβού, κάτι σαν να δίνεις συνέντευξη για δουλειά, πράγμα που γίνεται αντιληπτό από τις κοπέλες και ίσως να προκαλεί νευρικότητα. Να είσαι ο εαυτός σου και να νιώθεις άνετα. 

Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι βγαίνεις για ένα φιλικό καφέ/ποτό και ότι δεν έχεις κάτι να περιμένεις. Απόλαυσε τη συντροφιά και αν προκύψει κάτι έχει καλώς. 

Η εμφάνιση σαφώς και παίζει ρόλο, αλλά για αρκετούς ανθρώπους σημαντική είναι και η προσωπικότητα, δηλαδή πόσο ευχάριστα θα περάσουν σε αυτές τις 2-3 ώρες της πρώτης γνωριμίας, αν περάσουν καλά πιθανότατα θα θέλουν να ξαναβγούν. Στην περίπτωση σου μάλλον δεν το χάνεις λόγω εμφάνισης, γιατί όπως λες βλέπουν φώτο σου πριν βγουν.  

Το χιούμορ είναι σημαντικό, αλλά μην το εκβιάζεις, έρχεται από μόνο του όταν νιώσεις άνετα. Όσον αφορά τη γλώσσα, καταλαβαίνω ότι δυσκολεύει τα πράγματα, αλλά δεν είναι τροχοπέδη, μπορείς να πεις κάτι περιφραστικά.

Στα πρώτα ραντεβού, καλό είναι να αποφύγεις τις πολύ προσωπικές ερωτήσεις (μένεις μόνη, έχεις αδέρφια, τι ψάχνεις κτλ), αν προχωρήσει θα τα μάθεις στην πορεία. Επίσης τις κοινότοπες συζητήσεις (για τον καιρό, το κόστος διαβίωσης, το κυκλοφοριακό, τα ζώδια κτλ), πρώτον γιατί συνήθως δεν δίνουν πάτημα για να αποκτήσει η κουβέντα μια ροή και δεύτερον γιατί κουράζουν. Επίσης καλό είναι να μην μιλάς πολύ για τη δουλειά, εκτός αν ο άλλος το επιδιώκει. Οι περισσότεροι άνθρωποι όταν βγαίνουν θέλουν να αφήσουν πίσω το εργασιακό στρες. Γενικότερα απέφυγε τα small talks. 

Προσπάθησε να ανοίξεις ένα θέμα που θα δώσει την ευκαιρία να γίνει μια κανονική και ενδιαφέρουσα συζήτηση και μέσω αυτής να μάθεις με έμμεσο τρόπο κάποια πράγματα για την προσωπικότητα του άλλου.Πες για μια ταινία/βιβλίο που είδες/διάβασες πρόσφατα και σου άρεσε, έτσι θα καταλάβεις αν της αρέσει ο κινηματογράφος/η λογοτεχνία, τι ταινίες/βιβλία προτιμά. Αυτό μπορεί να γίνει η αρχή για να ξεκινήσει μια ωραία κουβέντα όχι μόνο για τον κινηματογράφο/λογοτεχνία, αλλά να εξελιχθεί παραπέρα ανάλογα με το θέμα που πραγματεύεται πχ αν αναφέρεται στη θανατική ποινή, η συζήτηση μπορεί να μεταφερθεί στην εγκληματικότητα και από εκεί να καταλήξει στο πολιτικό μοντέλο. Επίσης θα μάθεις γρήγορα και κάποιες απόψεις του συνομιλητή σου επάνω σε βασικά θέματα. 

Τα καλύτερα ραντεβού είναι αυτά που η συζήτηση έχει ροή και δεν υπάρχουν μεγάλα διαστήματα σιωπής ή αμηχανίας και δεν σκέφτεσαι τι λέω τώρα, όταν περνάνε 3 ώρες και αναρωτιέσαι πότε πέρασε ο χρόνος. Βέβαια αυτό απαιτεί και κάποια κοινά ενδιαφέροντα. 

Όσο αφορά το ερωτικό ενδιαφέρον, δεν χρειάζεται να το δείξεις από την αρχή. Αρχικά βγαίνεις για να γνωρίσεις κάποιον, να δεις τι καπνό φουμάρει. Όταν βγεις 2-3 ραντεβού και κόψεις ότι υπάρχει κλίμα, τότε μπορείς με τρόπο να επικοινωνήσεις ότι ενδιαφέρεσαι (ωραίο φόρεμα, ωραίο χαμόγελο, είσαι πολύ όμορφη) ή ακόμα καλύτερα μια φιλοφρόνηση που δεν αφορά την εμφάνιση (μΆ αρέσει το χιούμορ σου, οι απόψεις σου), οι περισσότερες γυναίκες κολακεύονται με αυτούς που δεν τους βλέπουν μόνο ως σάρκα.

Last but not least. Προσπάθησε να το παίξεις λίγο μπλαζέ. Μην δείχνεις ότι ενθουσιάστηκες, παρά μόνο αν είναι αμοιβαίο. Ότι ναι μεν ενδιαφέρεσαι αλλά δεν έχεις ξετρελαθεί. Μην στείλεις μήνυμα το ίδιο βράδυ ή το επόμενο πρωί, στείλε το επόμενο απόγευμα, πες ότι πέρασες καλά και ότι θα ήθελες να τα πείτε ξανά, αλλά είσαι λίγο πιεσμένος από χρόνο, άστο λίγο φλου για να δεις την αντίδραση της. Γενικότερα βλέπεις και πράττεις.

__mikeman

# 88 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Ευτράπελων συνέχεια...βγήκα λοιπόν την Παρασκευή με μια κοπελιά ίδια ηλικία με εμενα και ήταν πραγματικά η πρώτη φορά που πέρασα καλά...συννενοούμαστε πολύ καλά, γελάγαμε, και μου άρεσε και αρκετά μπορώ να πω.

Ειπαμε λοιπόν να ξαναβγούμε, αλλά μου αποκάλυψε ότι επειδή είναι μουσουλμάνα(αυτό το ήξερα αλλά δεν έχω πρόβλημα)...τις "βλέπει πολύ σοβαρά τις σχέσεις" και ότι...περιμένει μέχρι το γάμο για να κάνει σεξ(35 χρονών!).

Εντωμεταξύ μόνο σε αυτό είναι συντηρητική...κατα τ'αλλα, και καπνίζει, και πίνει, και σέξι ντύσιμο(είχα...ωραία θέα την Παρασκευή όσο τα πίναμε), κτλ κτλ κτλ...

Ρε πστ μου λέω που πέφτω...

Λέω στον εαυτό μου "ε ας βγαίνετε σαν φίλοι, μήπως αυτή τη στιγμή έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις? Αν στο μεταξύ βρεις, βρήκες. Και...μπορεί να έχει και καμια φίλη...λιγότερο θρήσκα".

Εσεις τι λέτε??

alisida

# 89 στις 19/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.682

#88:Εσεις τι λέτε??

Η ενθουσιωδης φατσουλα μου ,λεει οτι ισως της αρεσες πολυ και εμμεσα σου εκανε προταση γαμου ...

sAvArA

# 90 στις 19/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Να επικεντρωσεις στο κοριτσι!!!(Λεω εγω τωρα..)...Γνωρισε Το, δωστου χωρο στην καρδια- μυαλο Σου και ν αφησεις τα περι φιλεναδων Της κτλ...Εμεις αι γυναικαι τα καταλαβαινουμε αυτα και φερομαστε οπως Μας φερονται...Κανε focus στο κοριτσι...

_Bellezza_

# 91 στις 19/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπηκες να παιξεις μπαλα στο εφηβικο και μου την ειδες Μέσι...

Που μου θες να κανεις και παιχνίδι με την φιλη της! 

Η Σαβάρα μιλησε σωστα.

__mikeman

# 92 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από _Bellezza_

Μπηκες να παιξεις μπαλα στο εφηβικο και μου την ειδες Μέσι...

Που μου θες να κανεις και παιχνίδι με την φιλη της! 

Η Σαβάρα μιλησε σωστα.

Δεν το είπα με αυτή τη διάθεση. Ισως δεν τα εξήγησα καλά εδώ.

Και η κοπέλα μου το είπε καθαρά ότι προς το παρόν απλά με βλέπει φιλικά, οπότε δεν έχω κάτι να "επικεντρωθώ". Βγήκαμε μια φορά, ήτανε καλά, είπαμε να ξαναβγούμε(αύριο), αλλά άλλο ψάχνω εγώ, άλλο αυτή(βασικά εγώ δεν πολυκαταλαβαίνω τι είδους σχέση - χωρίς σεξ -  ψάχνει και γιατί ήταν στο Tinder αφού σκέφτεται έτσι, αλλά ίσως είναι η κουλτούρα τους αυτή, εμένα δεν μου πέφτει λόγος). Οταν την ρώτησα τι τύπο περίμενε να γνωρίσει δηλαδή στο Tinder μου είπε "τον πρίγκηπα με το άσπρο άλογο" - τρέχα γύρευε δηλαδή. 

Αλλά ειπα ότι, αφού έτσι κι αλλιώς πλέον σπάνια να "ταιριάξω" κσι να αισθανθώ άνετα με άνθρωπο, και δη με γυναίκα, μπορούμε να βγαίνουμε, αλλά σαν φίλοι, καθώς αλλο ψάχνει αυτή, αλλο εγώ. Οπότε ποιο το πρόβλημα.

_Bellezza_

# 93 στις 19/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Aυτα τα τελευταια τα φιλικα τωρα μας τα ειπες.

__mikeman

# 94 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Ε τι να σου πω, μπερδεμένα μου τα λέει, μπερδεμένα σας τα λέω.

Θες να σου ποστάρω τι μου έγραψε(αφού της είπα ότι στο Tinder δεν είμαι για να βρω φίλους) να μου πεις αν βγάζεις νόημα εσύ, ορίστε.

"Ψάχνω κι εγώ για σχέση αλλά θέλω χρόνο να το σκεφτώ και να γνωρίσουμε ο ένας τον άλλο γιατί δεν νομίζω ότι ξέρεις πολλά για μένα και ούτε εγώ για σένα, είναι πολύ νωρίς για μένα και γι'αυτό οπως σου είπα προς το παρόν σε θεωρώ φίλο".

Απο την άλλη, ενώ τεξτάραμε στο χαλαρό και της έλεγα πως δεν μπορώ να συνηθίσω στη Σουηδία που έχουν ένα κοινό πλυντήριο και πρέπει να περιμένω μέχρι την Παρασκευή το απόγευμα για να βάλω, οπότε λέω "την Παρασκευή έχω ένα καυτό ραντεβού λοιπόν"...δεν κατάλαβε το αστείο και μου λέει "μπράβο το Τιnder!"...της εξηγώ τι εννοούσα και την ρωτάω "εσύ έχεις τίποτα άλλα ραντεβού στον ορίζοντα" μου λέει "οχι...εγώ δεν το βλέπω σαν παιχνίδι, σέβομαι τις σχέσεις(!)". Ποια ακριβώς σχέση σέβεται και γιατί δεν μπορεί να βγαίνει ραντεβού "γνωριμίας" με άλλους αφού εμείς είμαστε στο φιλικό δεν κατάλαβα.

Αλλά οκ, ψάχνει σχέση(χωρίς σεξ πριν το γάμο!), εμένα με βλέπει σαν φίλο, όποτε...μια και δεν έχω και κάτι καλύτερο στον ορίζοντα προς το παρόν...μια γνωριμία ο,τι γνωριμία και να είναι με κάποιον/α που μπορείς να πεις 2 κουβέντες, καλή είναι...και αν επεκτείνεις τον (σχεδόν ανύπαρκτο) κυκλο σου μέσω αυτής, συμπεριλαμβανομένου και καμιάς πιο διαθέσιμης φιλενάδας, ακόμα καλύτερα.

26-29-31

# 95 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.672

#90-#91

Επειδη οι γυναίκες τα καταλαβαινετε όλα, στό tinder μια γυναίκα πού ψάχνει τον"πριγκηπα στο άσπρο αλογο"τουλαχιστον αυτοσαρκαζεται...οπότε καλά το πάει χαλαρά χωρίς υψηλές προσδοκίες,και ας καταλάβει ότι θέλει η κοπελιά.
Αρέσει στο μέλος Sivilla_I

syntrofissa-Klelia

# 96 στις 19/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από __mikeman

Εσεις τι λέτε??

> 3 ακόμη φιλικα  ραντεβου

> στο 4ο τη  βουτας και τη φιλας 

> αν υπαρξει 5ο φιλι με το "γεια σας" . βασικα πριν το "γεια σας " 

> αν υπαρξει 6ο φιλια μεχρι να γινεις σαν το Μπαρμπα -Θωμα

> 7ο φιλια χαδια 

> 8ο και βαλε... φιλια χαδια   κλπ κλπ κλπ...  ισαμε να κανει "Ανασταση"

και με το καλο τα στεφανα!

__mikeman

# 97 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 96 από syntrofissa-Klelia

> 3 ακόμη φιλικα  ραντεβου

> στο 4ο τη  βουτας και τη φιλας 

> αν υπαρξει 5ο φιλι με το "γεια σας" . βασικα πριν το "γεια σας " 

> αν υπαρξει 6ο φιλια μεχρι να γινεις σαν το Μπαρμπα -Θωμα

> 7ο φιλια χαδια 

> 8ο και βαλε... φιλια χαδια   κλπ κλπ κλπ...  ισαμε να κανει "Ανασταση"

και με το καλο τα στεφανα!

Δεν θέλω να παντρευτώ.

Δεν το λέω ειδικά γι'αυτήν την περίπτωση, αφού η κοπέλα μου το είπε ότι έτσι κι αλλιώς φιλικά με βλέπει, το λέω γενικά - υποθετικά.

Γάμος έχει νόημα αν θες να κάνεις οικογένεια...εγώ δεν μπορώ να μεγαλώσω παιδιά, είμαι άρρωστος άνθρωπος. Τώρα είναι μια περίοδος που είναι σε ύφεση, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Δεν θα φέρω ανθρώπους στον κόσμο για να τους ταλαιπωρήσω, και δόξα το θεώ ο πλανήτης έχει αρκετούς πλέον.

Sivilla_I

# 98 στις 19/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από __mikeman

Ευτράπελων συνέχεια...βγήκα λοιπόν την Παρασκευή με μια κοπελιά ίδια ηλικία με εμενα και ήταν πραγματικά η πρώτη φορά που πέρασα καλά...συννενοούμαστε πολύ καλά, γελάγαμε, και μου άρεσε και αρκετά μπορώ να πω.

Ειπαμε λοιπόν να ξαναβγούμε, αλλά μου αποκάλυψε ότι επειδή είναι μουσουλμάνα(αυτό το ήξερα αλλά δεν έχω πρόβλημα)...τις "βλέπει πολύ σοβαρά τις σχέσεις" και ότι...περιμένει μέχρι το γάμο για να κάνει σεξ(35 χρονών!).

Εντωμεταξύ μόνο σε αυτό είναι συντηρητική...κατα τ'αλλα, και καπνίζει, και πίνει, και σέξι ντύσιμο(είχα...ωραία θέα την Παρασκευή όσο τα πίναμε), κτλ κτλ κτλ...

Ρε πστ μου λέω που πέφτω...

Λέω στον εαυτό μου "ε ας βγαίνετε σαν φίλοι, μήπως αυτή τη στιγμή έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις? Αν στο μεταξύ βρεις, βρήκες. Και...μπορεί να έχει και καμια φίλη...λιγότερο θρήσκα".

Εσεις τι λέτε??

Εγω θα 'λεγα μακριά.

Δεν είναι θέμα θρησκεύματος, αλλά όταν ο άλλος το έχει τόσο ενεργά και τόσο μέσα στη ζωή του

που να προσδιορίζει ακόμα και το πότε θα κάνει σεξ, τότε υπάρχει χάσμα μεταξύ σας

(35 χρονών και δεν έχει κάνει σεξ, είναι απο μόνο του

ενας παράγοντας που την τοποθετεί πολύ μακριά απο σένα, πολιτισμικά)

Αν το <σαν φίλοι> σας ταιριάξει οκ. Αλλά ερωτικά δεν βλέπω γιατί να μπλέξει κάποιος με κάποιον που είναι τόσο μακριά του και σε τόσο βασικά θέματα.

Αρέσει στο μέλος __mikeman

__mikeman

# 99 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:

(35 χρονών και δεν έχει κάνει σεξ, είναι απο μόνο τουενας παράγοντας που την τοποθετεί πολύ μακριά απο σένα, πολιτισμικά)

Ευτυχώς που πρόσθεσες το "πολιτισμικά" διότι πρακτικά σιγά την απόσταση, αν εξαιρέσεις τις βιζιτούδες.

Sivilla_I

# 100 στις 19/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 99 από __mikeman

Ευτυχώς που πρόσθεσες το "πολιτισμικά" διότι πρακτικά σιγά την απόσταση, αν εξαιρέσεις τις βιζιτούδες.

Με όποιες-όσες και να έχεις πάει

το προσδιόρισαν οι δικές σου ιδιαιτερότητες

και όχι του δόγματος.

Μίιιιλια μακριά αυτό, απο τις θρησκευτικές επιταγές της κοπελιάς!

(αν συνυπολογίσεις και την ευαισθησία σου την ψυχική με τις όποιες αδυναμίες σου,

το τελευταίο που χρειάζεσαι είναι να βρεθείς σε ενα θρησκόληπτο ισλαμικό περιβάλλον

γεμάτο περιορισμούς-το λεω γιατί προφανώς η κοπέλα θα έχει και μια οικογένεια

που ζει κάτω απο τις επιρροές της θρησκείας τους. Καλά, και χωρίς τις δικές σου ψυχικές αδυναμίες και προβλήματα, πάλι δύσκολο θα ήταν αλλά έχω τα κέφια μου σήμερα και είμαι πολύ επιεικής με τις θρησκειουλίτσες )

μπρρρ

Αρέσει στα μέλη achinos, __mikeman και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε