Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περι πρώτων ραντεβουδιων...

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

__mikeman

# 101 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299
'Aρεσαν+: 0%

Νομίζω ότι συμφωνώ με την Σιβίλλα...έτσι κι αλλιώς το ακυρώσαμε για αύριο γιατί μπορούσε μόνο νωρίς ενώ εγώ δουλεύω μέχρι τις 6 και Παρασκευή φεύγω για Ελλάδα για Χριστούγεννα...οπότε δε νομίζω οτι υπάρχει λόγος να ασχοληθώ άλλο.

Ευχαριστώ για τα σχόλια!

Αρέσει στα μέλη Konstantinos__73, anassa_

Heptamer

# 102 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.068

Το  γυναικειο χρυσωμενο χαπι

"προς το παρον σε βλεπω φιλικα" 

μεταφραζεται σε "σε βλεπω μονο φιλικα και αυτο δεν αναμενεται να αλλαξει, διοτι δεν υπαρχει ελξη/χημεια/κλικ/δεν εισαι αυτο που ζητω"

Ισχυει ανεξαρτητως θρησκευτικου δογματος.

Μπορει να εισαι σε θεση και να θελεις να υποστηριξεις το "φιλικο", αλλα σιγουρα δε θα μπορεσεις -και δε θα επρεπε κιολας - να το κανεις για πολυ καιρο.

Γιατι ειναι χασιμο χρονου, αλλα και αναξιοπρεπές για εναν ανδρα.

Καλυτερα να απορριπτεις σθεναρα κι εσυ αυτες που σε απορριπτουν (ερωτικα)

παρα να (ξεπεφτεις να) μαζευεις γυναικεια αποφάγια (φιλικου μονο) ενδιαφεροντος

πεφτοντας ακομη περισσοτερο στην εκτιμηση των γυναικων.

Γινε και εσυ επιλεκτικος και μην αφηνεις να (μη) σε επιλεγουν.

Οι εφαρμογες τυπου tinder και οχι μονο, δε θα σου γνωρισουν ποτε την (ανθυπο)ομορφη πριγκιπισσα.

Οι πριγκιπησσες ειναι αλλού.

Μην απελπιζεσαι μεν, αλλα μη δειχνεις απελπισμένος δε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από __mikeman

Και η κοπέλα μου το είπε καθαρά ότι προς το παρόν απλά με βλέπει φιλικά, 

Αλλά ειπα ότι, αφού έτσι κι αλλιώς πλέον σπάνια να "ταιριάξω" κσι να αισθανθώ άνετα με άνθρωπο, και δη με γυναίκα, μπορούμε να βγαίνουμε, αλλά σαν φίλοι, καθώς αλλο ψάχνει αυτή, αλλο εγώ. Οπότε ποιο το πρόβλημα.

Αρέσει στα μέλη alisida, __mikeman

__mikeman

# 103 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Μα το είπα ότι αφού το βλέπει φιλικά θα το δω κι εγώ φιλικά κι ας βγαίνουμε μια και δεν έχω και πολλές παρέες εδώ έτσι κι αλλιώς. Δεν είναι ότι την...ερωτεύτηκα κιόλας και δεν μπορώ να τη δώ σαν απλή παρέα. 

Δεν τίθεται θέμα "χάσιμο χρόνου"...τι χρόνο θα χάσω? Ενα καφέ, μια μπίρα ή ένα σινεμα? Γιατί, τι καλύτερο έχω να κάνω? 

Εδώ είπα ότι ας βγαίνουμε σαν φίλοι και μπορεί να επεκτείνω τις γνωριμίες σε τίποτα φιλενάδες της και πέσανε να με φάνε.

Το όλο θέμα συνοψίζεται στο "δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω", κατάλαβες? Δεν είναι ότι έχω άλλες παρέες εδώ. Ειναι...δυσκολα όπως έχω περιγράψει. Με την κοπελιά, αν και ερωτικά της είμαι αδιάφορος, συνεννοούμαστε καλά, και όπως είπα...υπάρχουν και φιλενάδες. Δεν έχω κάτι να χάσω δηλαδή. Αν είχα άλλες παρέες ούτε που θα το σκεφτόμουν προφανώς. 

Αλλα τελοσπάντων κι εγώ το σκεφτόμουν έτσι κι αλλιώς αυτό που είπες, και αφού το όλο θέμα έληξε(σιγά τώρα μην ψάξω να την βρω μετά απο 3 βδομάδες που θα γυρίσω Σουηδία), δεν υπάρχει πρόβλημα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 102 από Heptamer

Το  γυναικειο χρυσωμενο χαπι

"προς το παρον σε βλεπω φιλικα" 

μεταφραζεται σε "σε βλεπω μονο φιλικα και αυτο δεν αναμενεται να αλλαξει, διοτι δεν υπαρχει ελξη/χημεια/κλικ/δεν εισαι αυτο που ζητω"

Ισχυει ανεξαρτητως θρησκευτικου δογματος.

Μπορει να εισαι σε θεση και να θελεις να υποστηριξεις το "φιλικο", αλλα σιγουρα δε θα μπορεσεις -και δε θα επρεπε κιολας - να το κανεις για πολυ καιρο.

Γιατι ειναι χασιμο χρονου, αλλα και αναξιοπρεπές για εναν ανδρα.

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

__mikeman

# 104 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Κατάλαβες δηλαδή, αυτή ήταν η ερώτηση μου απο την αρχή(ίσως δεν το έθεσα καλά). Αφού δεν ενδιαφέρεται ερωτικά, κι εφ'οσον εγώ δεν έχω παρέες εδώ, να συνεχίσουμε να βγαίνουμε σαν φίλοι ή να το αφήσω, δεδομένων όλων των υπόλοιπων διαφορών.

Προφανώς, αν είχα άλλες παρέες δεν θα υπήρχε λόγος να το συνεχίσω, γιατί πάντα θα έλεγα "και γιατί να αρχίσω να βγαίνω φιλικά με τούτη στα καλά καθούμενα, και δε βγαίνω με τους φίλους που έχω"? Σ'αυτή την περίπτωση, αν συνέχιζα να βγαίνω μαζί της θα ήταν καθαρά περίπτωση "είσαι τσιμπημένος, την βγάζεις έξω σαν φίλος και κάθεσαι και περιμένεις πότε θα σε δει ερωτικά". Αλλά τώρα...οκ, σαν παρέα με βλέπει, μήπως έχω και παρέες? Ας κάνουμε λοιπόν παρέα και μπορεί να κάτσει καμιά φιλενάδα(τώρα βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να τσιμπηθώ μαζί της στην πορεία της "παρέας", αλλά δεν το θεωρώ πιθανό).  

anassa_

# 105 στις 19/12/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Εγώ λέω μακριά ( αφού δεν θέλεις γάμο)  

α) γιατί φίλοι φίλοι καρυοφύλλι ... πιστεύει ... "αγαλι αγαλι γίνεται η αγουριδα μελι" γι αυτό κ ξεκίνησε με τα γυναικεία της όπλα ... σου εδωσε θέα, πιστεύει πως πολύ γρήγορα θα πέσεις  γλουουουπ ... κ θα έρθεις με το άλογο.
β) το ότι είναι μουσλιμ είναι αποτρεπτικός πολιτισμικός παράγοντας, για την περίπτωση που ενδώσεις ...
σημ. Πολλοί κ πολλές έχουν πει δεν παντρεύομαι αλλά βρέθηκαν παντρεμένοι μέχρι να πουν κύμινο.
Δεν είναι παιχνίδι. Τώρα αν αντεξετε κ οι δύο στο φάτε μάτια ψάρια όλα  καλά. 

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, __mikeman

Heptamer

# 106 στις 19/12/2018
author

Κανεις δε σου εξασφαλιζει πως θα σου γνωρισει φιλεναδες της.

Και αν το κανει, σιγουρα θα ειναι ομοεθνεις της.

Εισαι σιγουρος πως το θες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από __mikeman

Κατάλαβες δηλαδή, αυτή ήταν η ερώτηση μου απο την αρχή(ίσως δεν το έθεσα καλά). Αφού δεν ενδιαφέρεται ερωτικά, κι εφ'οσον εγώ δεν έχω παρέες εδώ, να συνεχίσουμε να βγαίνουμε σαν φίλοι ή να το αφήσω, δεδομένων όλων των υπόλοιπων διαφορών.

Προφανώς, αν είχα άλλες παρέες δεν θα υπήρχε λόγος να το συνεχίσω, γιατί πάντα θα έλεγα "και γιατί να αρχίσω να βγαίνω φιλικά με τούτη στα καλά καθούμενα, και δε βγαίνω με τους φίλους που έχω"? Σ'αυτή την περίπτωση, αν συνέχιζα να βγαίνω μαζί της θα ήταν καθαρά περίπτωση "είσαι τσιμπημένος, την βγάζεις έξω σαν φίλος και κάθεσαι και περιμένεις πότε θα σε δει ερωτικά". Αλλά τώρα...οκ, σαν παρέα με βλέπει, μήπως έχω και παρέες? Ας κάνουμε λοιπόν παρέα και μπορεί να κάτσει καμιά φιλενάδα(τώρα βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να τσιμπηθώ μαζί της στην πορεία της "παρέας", αλλά δεν το θεωρώ πιθανό).  

__mikeman

# 107 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από Heptamer

Κανεις δε σου εξασφαλιζει πως θα σου γνωρισει φιλεναδες της.

Και αν το κανει, σιγουρα θα ειναι ομοεθνεις της.

Εισαι σιγουρος πως το θες?

Κοίτα, ενώ αυτά που λες θα ήταν απολύτως σωστά σε μια "νορμαλ" περίπτωση, στην δικιά μου αγνοείς αυτό που ειπα : Δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω, και δεν έχω τίποτα να χάσω. Ενώ επαγγελματικά είμαι ακριβώς εκεί που θέλω, κοινωνικά είμαι στο μηδέν, και απο κάπου πρέπει να ξεκινήσω - οτιδήποτε μπορώ να βρω που να με βγάζει απο την μουχλα μου.

Κανείς δεν μου εγγυάται τίποτα, αλλά αφ'όσον μιλάμε απλά να βγαίνω με μια κοπέλα(με την οποία κάνουμε ευχάριστη παρέα) μια Παρασκευή για μια μπίρα ή ένα σινεμα, δε χρειάζεται και να μου εγγυηθεί κάτι.

Θα μου πεις τώρα : "Και αφού ρε μάικ η ερώτηση σου στην ουσία είναι 'προς το παρόν έχω να διαλέξω ανάμεσα στο τίποτα και σε μια απλά ευχάριστη παρέα η οποία δε σε δεσμέυει σε τίποτα', εμάς τι μας ρωτάς? Δεν είναι προφανής η απάντηση? Και παρέα με έναν γερούλη 80 χρονών να έκανες με τον οποίο τα λέγατε ωραία, πάλι βελτίωση θα είναι"

Σωστό κι αυτό, απλά ήθελα γνώμες γενικά για την όλη κατάσταση.

Τελοσπάντων, όπως είπα το ακυρώσαμε γιατί μου έστειλε μήνυμα "αύριο μπορώ μόνο νωρίς κατά τις 4" κι εγώ θα δουλεύω ειδικά αύριο μέχρι τις 7 τουλάχιστο οπότε της είπα δεν μπορώ και της ευχήθηκα καλές διακοπές μιας και Παρασκευή φεύγω για Χριστούγεννα. Αλλά μόλις τώρα μου έστειλε κι άλλο μήνυμα "οκ, τελικά μπορώ και στις 7" οπότε θα πάμε σε ένα μαγαζί με...ναργιλέδες που συχνάζει. Αυτα...

__mikeman

# 108 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Βέβαια το "δεν έχω τίποτα να χάσω" δε σημαίνει "αφού δεν έχω και τίποτα άλλο, της στέλνω μηνύματα κάθε μέρα, της κάνω δωράκια, την κυνηγάω σαν σκυλάκι περιμένοντας μπας και πιάσω κανα μπουτάκι". Σημαίνει απλώς ότι προς το παρόν δεν έχω κάνει παρέες εδώ, οπότε και μια απλή παρέα χωρίς κάτι το ερωτικό, δεν βλάπτει, απλά επειδή είναι με γυναίκα.

Heptamer

# 109 στις 19/12/2018
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από __mikeman

οπότε θα πάμε σε ένα μαγαζί με...ναργιλέδες που συχνάζει. Αυτα...

Kοιτα μην το παρακανεις με το λουλά και βρεθεις ...παντρεμενος!!

Δεν εισαι και μαθημενος σε τετοια.

Η εν λογω ειναι οντως παρθενα ή απλα απο καποιο χρονικο σημειο κι επειτα εκοψε το σεξ? Το αποσαφηνισε?

__mikeman

# 110 στις 19/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από Heptamer

Kοιτα μην το παρακανεις με το λουλά και βρεθεις ...παντρεμενος!!

Δεν εισαι και μαθημενος σε τετοια.

Βγάζεις υπερβολικά πολλά συμπεράσματα...

Μαθημένος δεν είμαι στα γκομενικά.

Αντροπαρέα και κολλητάρια μέχρι τα 26 είχα.

Το "πίνω μπάφους και παίζω Pro" το έχεις ακουστά? Ε κάπως έτσι...

__mikeman

# 111 στις 20/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Συνέχεια...

Ειχαμε λοιπόν κανονίσει να βγούμε σήμερα στις 18.00. Κατά τις 14.30 μου στέλνει μήνυμα "συγγνώμη αλλά είμαι άρρωστη σήμερα και είμαι ακόμα στο κρεβάτι, δεν πήγα ούτε δουλειά, δεν μπορώ να έρθω".

Τώρα, εγώ με το που το είδα λέω "καλά χ*σε μας, αν ήσουν άρρωστη δεν θα θυμόσουν στις 14.30 να με ειδοποιήσεις". Βέβαια δικαίωμα της κοπέλας να ακυρώσει το ραντεβού αν δε γούσταρε και να πει οποια δικαιολογία γουστάρει. Αυτό που με νευρίασε είναι το "σε αδειάζω την τελευταία στιγμή". Αν πίστευα ότι πραγματικά ήταν άρρωστη η κοπέλα, θα την ρώταγα τι τρέχει, αν πήγε στο γιατρό, αν θέλει να κανονίσουμε κάτι μέσα στις γιορτές όταν θα είναι καλά(μια και δε θα πάω Ελλάδα, θα έρθουν οι δικοί μου εδώ για τουρισμό τελικά). 

Αλλά εγώ το θεώρησα δεδομένο ότι ήταν δικαιολογία, οπότε της στέλνω "Λυπάμαι που είσαι άρρωστη, ευχομαι να αναρρώσεις και καλές γιορτες", μου στέλνει κι αυτή "ευχαριστώ και σε εσένα καλές γιορτές" και το ληγουμε εκει...

Τώρα όμως καθώς καθόμουν στα Starbucks και το σκεφτόμουν και φόρτωνα, και ενω ΗΞΕΡΑ οτι θα το μετανιώσω, δεν κρατιέμαι και της στέλνω "κοίτα, δικαιωμα σου να ακυρώσεις το ραντεβού και κανένα πρόβλημα, αλλά θα μπορούσες να με ειδοποιήσεις νωρίτερα...και φυσικά και οι δυο το ξέρουμε ότι δεν είσαι άρρωστη".

Μου στέλνει αυτή "αντί να ρωτήσεις πως είμαι, αν πήγα στο γιατρό, κτλ κτλ, με βγάζεις και ψεύτρα απο πάνω".

Τεσπα, γυροφέρναμε για λίγο, στο τέλος της είπα(γιατί το πράγμα δε σωζόταν) ότι αν έκανα λάθος και όντως ήταν άρρωστη, τότε λάθος μου, κι έτσι κι αλλιώς δεν ψάχνουμε το ίδιο πράγμα οπότε δεν θα "δουλευε" η κατάσταση έτσι κι αλλιώς. Ευχηθήκαμε πάλι καλές γιορτές και εκεί το λήξαμε οριστικά.

Τώρα σκέφτομαι...αν η κοπέλα ήταν όντως άρρωστη(που δηλαδή ακόμα αμφιβάλλω, διότι αν δεν έχεις πάει στην δουλειά επειδή είσαι άρρωστος, μπορείς να ειδοποιήσεις τον άλλoν πριν τις 14.30!), φέρθηκα σαν τελείως μα*ακας...αν πάλι δεν ήταν και με "κρέμασε" την τελευταία στιγμή γιατί έτσι γούσταρε είμαι...μισός μαλ*ακας γιατί και πάλι θα έπρεπε να το αφήσω στην ησυχία του...αλλά οπως είπα ενω ήξερα ότι θα το μετάνιωνα με πιάσανε εκείνη τη στιγμή τα διαβόλια μου και δεν κρατιόμουν.

Αυτά. Η συνέχεια στο επόμενο "πρώτο ραντεβού", οποτε και αν έρθει(κανα εξάμηνο και βλέπουμε).

26-29-31

# 112 στις 20/12/2018
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.672
Εκανες αυτό που σου λεγε το ενστικτο σου,και καλα εκανες?.
Μην φορτώνεσαι ενοχες δεν κανει,κοιτα να περασεις τις γιορτες
καλα με τους δικους σου,και καλα Χριστούγεννα!!!

ΥΓ.Στο λεω από την πλευρα που δεν εκανα κατι αντιστοιχο,και σε πληροφορω
χειροτερο ηταν αυτό πιστεψε με.
Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourya

# 113 στις 20/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μια ενεργεια που γινεται με θυμο ειναι καταδικασμενη ν αποτυχει. Τζενγκις χαν δια χειρος Σουριας.

__mikeman

# 114 στις 21/12/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από Sourya

Μια ενεργεια που γινεται με θυμο ειναι καταδικασμενη ν αποτυχει. Τζενγκις χαν δια χειρος Σουριας.

Μα δεν είχα κανένα σκοπό να πετύχω τίποτα.

Απλά καθόμουν και σκεφτόμουν "τελικά ρε πστ μου αμα δε μετράς σαν γκόμενος δε σου φέρονται ούτε με τον μινιμουμ σεβασμό που φέρεσαι σε μια *οποιαδήποτε* φιλική γνωριμία".

Μα έχουμε πει για τις έξι και το ακυρώνει στις τρεις? Στα τέτοια της δηλαδή αν εγώ θα μπορούσα να κάνω άλλα σχέδια, ή αν πήγα στη δουλειά νωρίτερα από ότι συνήθως για να μπορώ να είμαι ελεύθερος στις εξι(γιατί μπορούμε να πάμε και στις 10 αντί στις 9), ή οτιδήποτε άλλο.

Ο μονος σκοπός μου ήταν να της τα πω να ξεφορτώσω και τίποτε άλλο, μη με θεωρεί και ηλίθιο δηλαδή.

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

achinos

# 115 στις 21/12/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

κ εγώ το ίδιο θα έκανα αν ένοιωθα πως με κοροϊδεύει ο άλλος μεσ στα μούτρα.

Τουλ να μη με πάρει για χαζό αν έχω δίκιο.

Αν έχω άδικο... θα τ αντέξω.

Αρέσει στο μέλος __mikeman

Heptamer

# 116 στις 21/12/2018
author

# 114

Οταν μπαίνεις σε διαδικασία γνωριμιών μέσω tinder & Co 

και άρα είσαι και εν γένει και λίγο η πολύ αδιάφορη η προκατειλημμενη /αρνητικά προδιατεθειμενη για τη "δεξαμενή",

αναπτύσσεις εν γένει a priori αυτόματα απαξιωτικά, αγενή, ασεβή αισθήματα για το "περιεχόμενο" της.

Πολλώ δε μάλλον για "περιεχόμενο" που απορρίπτεις αυτόματα στο δια ζωσης,

επιβεβαιωνοντας ακριβώς την αρχική σου προκατάληψη. 

Μην προσδοκας fair play / σεβασμό σε μια τέτοια "κολυμπηθρα" . 

Η καλύτερη στάση ζωής ειναι να περιμένεις πάντα το απροσδόκητο

Πολλώ δε μάλλον σε e-χωρους γνωριμιών.

Αρέσει στα μέλη alisida, Sivilla_I

Sourya

# 117 στις 21/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κατ αρχας πρεπει να παψεις να σκεφτεσαι ετσι για τον εαυτο σου.Μια χαρα παιδι εισαι. Αν δεν παρεις εσυ τ απανω σου πως περιμενεις να σου φερονται οι αλλοι;Εστιασε λιγο στο λεγειν γιατι σαν ( γκομενος) οπως λες μπορεις μια χαρα να μετρησεις.Αντε και καλα χριστουγεννα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από __mikeman

Μα δεν είχα κανένα σκοπό να πετύχω τίποτα.

Απλά καθόμουν και σκεφτόμουν "τελικά ρε πστ μου αμα δε μετράς σαν γκόμενος δε σου φέρονται ούτε με τον μινιμουμ σεβασμό που φέρεσαι σε μια *οποιαδήποτε* φιλική γνωριμία".

Μα έχουμε πει για τις έξι και το ακυρώνει στις τρεις? Στα τέτοια της δηλαδή αν εγώ θα μπορούσα να κάνω άλλα σχέδια, ή αν πήγα στη δουλειά νωρίτερα από ότι συνήθως(γιατί μπορούμε να πάμε και στις 10 αντί στις 9), ή οτιδήποτε άλλο.

Ο μονος σκοπός μου ήταν να της τα πω να ξεφορτώσω και τίποτε άλλο, μη με θεωρεί και ηλίθιο δηλαδή.

Ndreee

# 118 στις 21/12/2018
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 216

Παράθεση:
Σχόλιο # 111 από __mikeman

Τώρα όμως καθώς καθόμουν στα Starbucks και το σκεφτόμουν και φόρτωνα, και ενω ΗΞΕΡΑ οτι θα το μετανιώσω, δεν κρατιέμαι και της στέλνω "κοίτα, δικαιωμα σου να ακυρώσεις το ραντεβού και κανένα πρόβλημα, αλλά θα μπορούσες να με ειδοποιήσεις νωρίτερα...και φυσικά και οι δυο το ξέρουμε ότι δεν είσαι άρρωστη".

Καλημέρα. Το αντιλαμβάνεσαι φίλε μου ότι αυτά τα κάναμε στο γυμνάσιο και το λύκειο, έτσι δεν είναι; Προσωπικά τη βρίσκω πολύ ανώριμη συμπεριφορά από μεριά σου, αντίδραση 15χρονου. Ό,τι και να έκανε, ό,τι και να συνέβη, είτε όντως ήταν άρρωστη είτε όχι, έκανε την επιλογή της και από μεριά σου θα έπρεπε να προστατέψεις καταρχάς τον εαυτό σου και τη σοβαρότητά που προφανώς έχεις δείξει ότι έχεις στη συγκεκριμένη κοπέλα (και την ακύρωσες με ένα σου μόνο μήνυμα). Εξάλλου, όλα θα φαίνονταν στη πορεία, αν όλο αυτό ήταν ένας τρόπος για να σε αποφύγει ή όχι. Τώρα, το μόνο που κατάφερες ήταν να εκτεθείς και να μείνεις στο μυαλό της ως ένας άλλος ένας "της σειράς"... 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Heptamer

syntrofissa-Klelia

# 119 στις 21/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από __mikeman

γιατι  τετοια κρυψινοια?

εισαι αφου.

διοτι αν δεν ησουν θα μπορουσες να καταλαβεις τη διαφορα μεταξυ υπαλληλου (βιζιτας) και ανθρωπου , που δεν εχει καποια ρητη υποχρεωση να στεκεται στο ενα ποδι.

στην τελικη, δεν σε αφησε να  σε τρωει τ' αγιαζι . ειδοποίησε!

( ασε που αν γουσταρες ..και γι' αυτο θα τη δικαιολογουσες...)

* αν γινοταν κατα συρροή , με το δικιο σου  και να της "εριχνες το τσάι" και διαγραφη και πλοκ.

εκτος απο ηλιθιος εισαι :

• εγωιστης , γιατι δεν σκεφτεσαι τον αλλο ανθρωπο
  • ανωριμος ( μπεμπεκος) διοτι αντι να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει πως θα κατακτησει τον εκαστοτε στοχο ( γκομενα) καθεσαι και κλαιγεσαι που δεν στα δινει η ζωη ολα στο χερι
  • χειριστικος , τρεχουμε ολοι με το που ζητησεις μια γνωμη να σε φωτισουμε σα τα χαζα και μετα τρωμε την ακυρωση! αλλη κουβεντα απο " αυτο δεν γινεται" κι "αυτο δεν το μπορω " δεν εχεις!  αρα? τι θες? σημασια !  
  • αυτοκαταστροφικος και ευθυνοφοβος!  με το που παει να γινει κατι καλο , δινεις μια και τα γκρεμιζεις . και απορω  με τοσα φραγκα σε γιατρους  αυτό πως εχει μεινει απαρατηρητο.

υγ. η αναφορα ειναι εκεινο το κοκκινο τριγωνο πανω απο τα εισαγωγικα , εντος του ποστ μου. 

πατα το Κιμ! 

alisida

# 120 στις 21/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.682

Τσ,τσ,τσ,..

.Ενα " περαστικα " σκετο θα αρκουσε πιστευω ..

.Γιατι να κανεις σεναρια και γιατι να το μαρτυρησεις στην τελικη στην ιδια οτι τα εκανες να σεναρια .

..Χρειαζοταν για τον α ή β λογο να μη σε συναντησει προς το παρον ..

.Μπορει να ηταν και για καλο ( να ξεκαθαρισει κατι )...

Αν θελεις λοιπον να κανεις σεναρια ,να σκεφτεσαι και τις δυο εκδοχες

...Η πορεια παντα δειχνει το αποτελεσμα μετραει ..

.Συ πας θυμωμενος σε ολα τα ραντεβου (μαλλον,ετσι δειχνεις )..

.Χαλλλαρωσε !!!

I am Not a psychotherapist :)
Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε