Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρωτο ρααντεβου-ιδεες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

__mikeman

# 21 στις 11/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299
'Aρεσαν+: 0%

Απο περιέργεια...της έχεις ζητήσει να βγείτε, δέχτηκε και τώρα ψάχνεις το μέρος, ή πρώτα θες να σκεφτείς πού θα πάτε και μετά θα της ζητήσεις?

Αρέσει στα μέλη alisida, Daniel32

panagiotismp90

# 22 στις 12/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από __mikeman

Απο περιέργεια...της έχεις ζητήσει να βγείτε, δέχτηκε και τώρα ψάχνεις το μέρος, ή πρώτα θες να σκεφτείς πού θα πάτε και μετά θα της ζητήσεις?

οχι η κοπελα μου ζητησε να βγουμε αλλα επειδη εγω δεν ευκαιρω ααμεσα της ειπα περιμενε λιγο κ θα σου πω εγω ποια μερα. απλα δν θελω να παμε σε καφετερια μπαρακι γτ δουλευει καθε μερα σε τετοια, μου φαινεται χωρις νοημα.

Αρέσει στο μέλος __mikeman

_Bellezza_

# 23 στις 12/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πηγαινε την σε ενα μουσειο και κανε τον ξεναγο. 

Αμα το δεις απο μιαν αλλη οπτικη ειναι και λιγο αισθησιακο. 

Ο ξεναγος-γνωστης-διδασκαλος και η φιλομαθης μαθητρια  

ΥΓ1:Μην πετας τιποτα αρχαιες φρασεις, γιατι δεν το εχεις.

ΥΓ2:Για σενα δουλευω...

panagiotismp90

# 24 στις 12/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από _Bellezza_

Πηγαινε την σε ενα μουσειο και κανε τον ξεναγο. 

Αμα το δεις απο μιαν αλλη οπτικη ειναι και λιγο αισθησιακο. 

Ο ξεναγος-γνωστης-διδασκαλος και η φιλομαθης μαθητρια  

ΥΓ1:Μην πετας τιποτα αρχαιες φρασεις, γιατι δεν το εχεις.

ΥΓ2:Για σενα δουλευω...

μη δουλευεις τοσο πολυ κ παθεις τιποτα! :-P

_Bellezza_

# 25 στις 12/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παναγιωτη, δυστυχως εχω την εντυπωση πως δουλευω πολυ περισσοτερο απο εσενα. -.-

panagiotismp90

# 26 στις 12/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από _Bellezza_
Παναγιωτη, δυστυχως εχω την εντυπωση πως δουλευω πολυ περισσοτερο απο εσενα. -.-

για πες μου κατι αλλο τωρα που σε βρηκα, θελω να μου πεις απο τη γυναικεια πλευρα τι πιστευεις για το προξενιο, οχι με την εννοια που κανουνε στα χωρια, εννοω μεσα σε παρεες. εχω καταλαβει οτι οι περισοτερες κοπελες ειναι προκατειλημενες αρνητικα, χωρις να τους δειξω για ποιον προκειται, να τους πω αλλα στοιχεια κλπ. ή ας πουμε ξερω κοπελες που ψαχνουν να κανουν κατι κ μολις τους πω για καποιον μου λενε ψεματα οτι εχουν κατι. γενικοτερα ομως βλεπω οτι το παιρνουν ασχημα. τι πιστευεις εσυ? πως σου φαινεται?

_Bellezza_

# 27 στις 12/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Kαι εγω εχω θεμα.

Μπορει να γνωρισω τυπο απο φβ και να μην κολλησω στο γεγονος, πως η γνωριμια ειναι "ιδιαιτερη"...

αλλα εαν μου πεις: 

"ελα μπελετσα να γνωρισεις τον φιλο μου τον Σακη", εχω θεμα. 

Βασικα παει στο μυαλο μου οτι με "λυπασαι"και οτι θα εκτεθω σε σενα που θα κανεις το προξενιο,αλλα και στο παληκαρι που παιζει να μην ειναι και κελεπουρι ή να μην του αρεσω ή και τα δυο.  

Αλλο το να βγουμε παρεα και να τυχει να μ αρεσει ο φιλος σου και να μας κανεις το κονε ή να το σπρωξεις το θεμα τελοσπαντων , αλλο να πηγαινει προγραμματισμενο.

Πολυ απελπισια μου βγαζει...

Eιδικα στην ηλικια μου, που κοσμο γνωριζουμε ευκολα...ειναι περιττο.

ΥΓ: εχεις κανα φιλο να μου γνωρισεις?

Phoenix66

# 28 στις 13/9/2018
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3

Δύσκολα τα πράγματα...

Απο τον τρόπο που γράφεις και μόνο φάινετε οτι οπου και να την πάς τα πράγματα θα ειναι δύσκολα.

__mikeman

# 29 στις 13/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Phoenix66

Δύσκολα τα πράγματα...

Απο τον τρόπο που γράφεις και μόνο φάινετε οτι οπου και να την πάς τα πράγματα θα ειναι δύσκολα.

Αφού αυτή ρε συ του ζήτησε να βγούνε!

Καταλαβαίνω κάτι λάθος ρε σεις? Αφού λέει ο Πάνος ότι η μικρή του ζήτησε να βγούνε! Γιατί τόση ταραχή?

Heptamer

# 30 στις 13/9/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Του αρεσει η σερβιτορα και όταν του ζητησε να βγουν, της κανει και το δυσκολο ότι δε μπορει και καλα αμεσα και λοιπα "νοστιμα"...

Να παρει το χρονο του...

Αντιστροφη ρολων για κλαμματα

psilos-1980

# 31 στις 13/9/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 330

Δηλαδη για να καταλαβω,βαση αυτων που λες,ειναι μια γυναικα που της την πεφτουν συνεχεια,αρα πολυ εμφανισιμη..σου κανει ΑΥΤΗ προταση να βγειτε..εσυ της λες δεν αδειαζω τωρα,θα σου πω εγω οταν ειναι..δεν της εχεις πει ακομα..και το προβλημα ειναι το μερος;;;Και για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα οταν γουσταρεις το αλλο ατομο και ειδικα στην αρχη το μερος περναει εντελως απαρατηρητο..εντυπωση θετικη η αρνητικη προκαλει η συμπεριφορα-ο χαρακτηρας και η εξωτερικη εμφανιση..ολα τα υπολοιπα ειναι οδοντοκρεμες..

Αρέσει στα μέλη alisida, Lena_7_

Konstantinos__73

# 32 στις 14/9/2018
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 197
ΦΙΛΕ psile μιλάς απολυτα σωστά...το θέμα είναι ...μπορούν να σ ακούσουν? Έχεις υγιή λογική πάντως, σε πολλά θέματα που αναφέρεσαι. Χωρίς μιση κ πάθη. Μπράβο σου.
Αρέσει στο μέλος psilos-1980

Phoenix66

# 33 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 3

Φιλέ Παναγιώτη από όσα καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις (ποτέ δεν ξέρεις πραγματικά τι γίνεται από περίγραφες) πυροβολείς άσκοπα τα πόδια σου. Έχεις μια κοπέλα που προφανώς της άρεσες και θέλει να βγει μαζί σου (αρά ξεκινάς ήδη πολύ θετικά) και εσύ κάνεις ένα σωρό αρνητικές υποθέσεις: είναι πολύ δύσκολη, μαφία, δεν θέλει να βγει σε καφέ, δέχεται 50 πεσίματα την μέρα κλπ?Που τα γνωρίζεις όλα αυτά αλήθεια; Κρατούσες λίστα και ξέρεις ποσό δύσκολα κάθισε σε όλους τους πρώην της; Η απλά θέλεις να δυσκολέψεις την ζωή σου ανεβάζοντάς την πέρα του πρέποντος;Αν της αρέσεις και δεν το κάψεις με το άγχος σου όπου και να την πας θα γουστάρει γιατί απλά θα γουστάρει την παρέα σου. Αν δεν σε γουστάρει όμως ακόμα και με πτήση με ελικόπτερο να την κάνεις για πρώτο ραντεβού πάλι δεν θα σε θέλει οπότε μην σκας τόσο?Όλα ξεκινάνε και τελειώνουν στο πως θα νιώθεις εσύ όταν θα είσαι μαζί της?Τώρα αν θέλεις να κάνεις κάτι εναλλακτικό υπάρχουν άπειρες επιλογές; Μπορείτε να κάνετε μια πεζοπορία στο βουνό, να πάτε μαζί για ψώνια, να την πας allou fun park, να κάνετε μια εκδρομή έξω από την πόλη σας, να πάτε για μπόουλινγκ κλπ.Μην ξεχνάς όμως, δεν θα κάνει το μέρος την διαφορά εσύ θα την κάνεις.

panagiotismp90

# 34 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από __mikeman

Αφού αυτή ρε συ του ζήτησε να βγούνε!

Καταλαβαίνω κάτι λάθος ρε σεις? Αφού λέει ο Πάνος ότι η μικρή του ζήτησε να βγούνε! Γιατί τόση ταραχή?

μαι φρεντ στα ραντεβου εγω αποφασιζω που θα παμε, ασχετα πιος προτεινει. απλα επειδη εχει επικρατησει στις γνωριμιες να προτεινουμε για καφε (τρε μπαναλ κατ εμε), εδω τυχαινει η κοπελα να δουλευει σε καφε-μπαρ, οποτε δεν ειναι δοκιμο να βγαινουμε παλι στο ιδιο. ειναι σα  να παω σ 1 σουλατζιδικο κ να τους λεω να παρτε σουβλακια απο αλλο μαγαζι να ξερετε. γι υτο ζηταω ιδεες.

panagiotismp90

# 35 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από psilos-1980

Δηλαδη για να καταλαβω,βαση αυτων που λες,ειναι μια γυναικα που της την πεφτουν συνεχεια,αρα πολυ εμφανισιμη..σου κανει ΑΥΤΗ προταση να βγειτε..εσυ της λες δεν αδειαζω τωρα,θα σου πω εγω οταν ειναι..δεν της εχεις πει ακομα..και το προβλημα ειναι το μερος;;;Και για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα οταν γουσταρεις το αλλο ατομο και ειδικα στην αρχη το μερος περναει εντελως απαρατηρητο..εντυπωση θετικη η αρνητικη προκαλει η συμπεριφορα-ο χαρακτηρας και η εξωτερικη εμφανιση..ολα τα υπολοιπα ειναι οδοντοκρεμες..

ακου ρε ψηλε, δεν της το πα αυτο οτι δν μπορω για τρικ, οντως επειδη ειμαι σε δυσκολη φαση κ περναω λουκι το τελευταιο που θα σκεφτω ειναι το ερωτικο αυτη την περιοδο. της λεω λοιπον οτι τη μερα αυτη που μου λες δν μπορω, θα σε παρω καλυτερα απο βδομαδα γτ εχω καποια τρεξιματα, δεν χανομαστε. συναλουθα δεν λεω οτι κρινονται ολα απ το μερος, απλως εδω τυχαινει η κοπελα να δουλευει σε καφε και επειδη ολοι προτεινουμε εξοδους σε καφε θεωρω οτι δεν ειναι δοκιμο, δηλ θα θελα κατι πιο πρωτοτυπο. μην ξεχνς οτι οσοι δουλευουνε νυχτα απο μικροι τα χουνε σκυλοβρεθει αυτα. θα τελειωσει δηλ τη βαρδια της απ το καφε κ θα της πω παμε παλι για καφε? ειναι βλακεια, οχι οτι κρινεται απ αυτο βεβεα. εγω αυτο που σκεφτηκα εινια οτι θα κανα εγω ουτως ή αλλως την ταδε μερα, να της πω ελα μαζι κ οχι αυτα τα στημενα για καφετεριες.

__mikeman

# 36 στις 19/9/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Εγώ τώρα λέω, είσαι σίγουρος ότι έχει βαρεθεί τα μπαράκια επειδή δουλεύει εκεί?

Μπορεί να έχει βαρεθεί να σερβίρει, όχι να διασκεδάζει εκεί. Δηλαδή όταν βγαίνει να διασκεδάσει που πάει, σε ζαχαροπλαστεία ή στη βιβλιοθήκη?

Πολύ το ψυρίζεις μου φαίνεται...αφού σε γουστάρει η κοπελιά, πατε σε ένα κλαμπάκι να τα πιείτε, να χορέψετε και να περάσετε καλά.

Ε, και αμα σου περισσεύουν πήγαινε τη στα μπουζούκια.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε