Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Off topic στα θέματα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Andreass66

# 41 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εχεις χιουμορ τελικα...δεν στο ειχα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Heptamer

Αμα εχω τα τυπικα προσοντα, ερχομαι βολιδα!

Ξερεις τιποτα εκ των e-σω?

Τι δικαιολογητικα θελει?

ΑΣΕΠ δε δινω παντως!

Προυπηρεσια: Δεν εχω. Αλλα θα μαθω στου κασιδιαρη το κεφαλι.

Μισθος: Κατω από 500 000 coins δεν κατεβαινω! Δε βγαινω με λιγοτερα!

Εννοείται πως θελω ασφαλιση (ασυλια στα ρεπορτς και στις ποινες, golden προσβαση στα ΠΜ των γυναικων κλπ)

Και φυσικα πριμ e-πικινδυνοτητας, e-πιβλεψης και παρουσίας (γιατι από τα μνημονια βγηκαμε και πλεον όλα οσα καταργηθηκαν, θα πρεπει να e-πανελθουν)

somebody961

# 42 στις 10/9/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%

Kristina καλή μας μέρα!

Θα μπορούσα φίλη μας να παραθέσω εδώ δεκάδες σχόλια προσβλητικά, υποτιμητικά, ειρωνικά, εκδικητικά - και κατά κανόνα σε συγκεκριμένα μέλη.. που πάλι συγκεκριμένα άλλα στοχοποιούν κατά καιρούς,

σχόλια που κανείς δεν θα μπορούσε να πει πως είναι απόψεις - που θα ήταν βεβαίως σεβαστές.

Προτρέπω τον οποιονδήποτε λοιπόν - και με 'γαργαλάει' να το κάνω -
να ανοίξει ένα θέμα με τίτλο π.χ. "Πιστεύετε στα ζώδια; Πιστεύετε στο κάρμα, στο θεό; - Εγώ πολύ"
Και όλα τα παραπάνω ειρωνικά/προσβλητικά - ανάλογα το άτομο που θα το βάλει -
θα τα δούμε όλοι ταινία μπροστά μας!

Ακόμα τριγυρνά στο κεφάλι μου σαν εφιάλτης σχόλιο, που "επιβεβαιώνει" σαφέστατη πρόθεση θεματοθέτριας να αποχωρήσει από τη ζωή.. Έβγαζε η θεματοθέτρια τη ΜΗ ζωή της, στη/στα φόρα.. εκλιπαρώντας ουσιαστικά για λίγη προσοχή..  
Και αυτό το σχόλιο ΔΕΝ ήταν άποψη.. και το "επικύρωσαν" και 3-4 άλλοι..
(Προσωπικά, διαβάζοντας το θέμα, επικοινώνησα άμεσα με τη δίωξη για να το βρουν το κορίτσι και να κάνουν - ελπίζω - ό,τι χρειαστεί για να συνέλθει και να βγει από το πηγάδι που έχει πέσει)..
Ο Σαπόρτ, σοφά πράττοντας, το κλείδωσε.

Επιθυμώ λοιπόν, λίίγο, να μπαίνουμε στη θέση εκείνου που βάζει ένα θέμα και να πράττουμε/γράφουμε κατά συνείδηση.
Πότε πια θα μιλάμε για απόψεις, αντί να μειώνουμε ανθρώπους που έχουν διαφορετικές από τις δικές μας;

Και ας μιλήσω και επί προσωπικού εδώ.
Αγαπώ τη γλώσσα μου, τα Ελληνικά επειδή αγαπώ την επικοινωνία.
Μου αρέσει και τη σέβομαι επιλέγοντας προσεκτικά - κατά τις δυνατότητες μου - τις λέξεις/σύνταξη/παραγράφους προκειμένου να αποδίδω σωστά εκείνο που θέλω να κοινωνήσω.. εμένα σέβομαι στην ουσία - και ας το κάνουν ό,τι θέλουν έπειτα.
Και μου αρέσει επίσης να περνώ μέσα από το γραπτό μου και το τι αισθάνομαι με όσα γράφω.
Διαφορετικά, ο οποιοσδήποτε αναγνώστης θα μπορούσε να ανοίξει μια - στεγνή συναισθήματος - εγκυκλοπαίδεια ή ένα επιστημονικό site.

Εχει υπάρξει άτομο(α; ) που αυτή μου την αγάπη την έχει ειρωνευτεί.
Και δεν θέλω να μιλήσω για άλλες επιθέσεις σε άλλα άτομα. Εδώ είναι, ώστε να το κάνουν τα ίδια.

Βεβαίως, δεν θα αγνοήσω πως οι ρυθμοί και οι συνθήκες που πολλοί πλέον ζούμε σήμερα,
μετατρέπουν ακόμα και ένα χώρο που μπορεί να είναι όασης, όπως αυτόν

σε σάκο τού μποξ όπου εκτονώνουμε το θυμό μας από όσα μας συμβαίνουν ή, δεν μας συμβαίνουν..,

όπως ακριβώς τον εκτονώνουμε κάποιοι και στους δρόμους, έχοντας έτοιμο και πρώτο στη γλώσσα για να βγει το:
"Πού πας ρε μ@λ@κ@"..

Άστα φίλη μας, φαύλος κύκλος.. και στο πηγάδι που έπεσε το κορίτσι που μιλώ παραπάνω,
έχουμε πέσει λίγο ως πολύ, αρκετοί από όσο διακρίνω..

Μπορούμε και καλύτερα όμως, και αυτό είναι που με 'τρώει'.

Μπορούμε; ΝΑΙ.

Επειδή ακόμα πιστεύω και εγώ πως, ένα φόρουμ είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων
και όχι κακόβουλης κριτικής εναντίον ανθρώπων που το απαρτίζουν.

Και αν δεν συμφωνούμε ή είμαστε τέρμα αντίθετοι με κάποιες απόψεις/θέσεις/θέματα,
η δουλειά μας δεν είναι να τον προσβάλλουμε/μειώσουμε υπερασπίζοντας το εγώ μας "φωνάζοντας" στους άλλους ένα "ΕΜΕΝΑ κοίτα"

μα να πούμε τη δική μας, τεκμηριωμένα. Ή, να μη μιλήσουμε καθόλου.

Γιατί, μου συμβαίνει συχνά, τελικά να αλλάζω εγώ, που κάποια πράγματα τα έβλεπα μονόπλευρα,
ευχαριστώντας μέσα μου εκείνον που αρχικά διαφωνούσα!

Και αυτό είναι θαρρώ το ουσιαστικό μας κέρδος συμμετέχοντας στα φόρα.

Και (αυθαίρετα; )  θεωρώ πως συμφωνείς με τα παραπάνω.

Αν όχι, με χαρά μου η ταύτιση όποιου από τους δύο σε θέσεις,
κατά το δυνατόν αντικειμενικότερες.

Καλή εβδομάδα σε όλους μας.

Αρέσει στα μέλη Eimai_, alisida

sAvArA

# 43 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συνομιλουμε εδω...

Οχι μονο Ε μ ε ι ς...αλλα... ολοκληρα τα οικογενειακα Μας "συστηματα"... Αν θελετε police απαντησεωνετσι εχετε μαθειΑν δεν θελετε...θα ειναι παλι για τον ιδιο λογο...

Mindthegap-

# 44 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από alisida

Ομως εχουμε ολοι τη γνωση να ξεχωρισουμε το χιουμορ απο την καυστικη- προκλητικη διαθεση που τη βαφτιζουν " χιουμορ" και την καταθετουν οπουδηποτε ...

Και το ιδιο το θεμα, προκλητικο ειναι Alisida...

"Κυρια ..κυρια... ο κωστακης με πειραξε...

φερτε συντονιστες...φερτε επιτηρητες...

δωστε δικαιωματα...αφαιρεστε δικαιωματα...

ποιος αξιζει ...τι αξιζει...

διωξτε ανθρωπους απο το φορουμ..."

Δεν ειμαστε πενταχρονα...η ειμαστε;;;

οταν διαβασα το θεμα  το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ειναι...

Σοβαροτης μηδεν...!!!

Ασε που οταν κατηγορουμε κατι τους αλλους...πρεπει να ειμαστε σιγουροι οτι δεν το κανουμε κ εμεις...

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, anassa_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Andreass66

# 45 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επειδη καποιοι δεν καταλαβαινουν το χιουμορ απο τη σοβαροτητα σε ενα θεμα να τονισω οτι υπαρχουν χωροι στο φορουμ που ειναι για πλακιτσα και πειραγματα καθε ειδους. Δεν ειναι ολο το φορουμ ομως.
Αυτο σημαινει οτι δεν μπορειτε να κανετε μπαχαλο καθε θεμα...μπορουμε να το ελαφρυνουμε με χιουμορ αλλα οχι να ξεφτιλιζουμε καθε υπαρξη νεα ή παλια που γραφει στο εκαστοτε θεμα.

Δεν γνωριζετε το θεμα? Μη μετεχετε τοτε.
Το λεω ανοικτα και καλω οποιονδηποτε ενοχλειτε απο καποιο ποστ ασχετο με το τιτλο να κανει αναφορα προς το Διαχειριστη (πατωντας το κοκκινο τριγωνακι κατω δεξια για οσους δεν ξερουν)

alisida

# 46 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Ναι,το θεμα ειναι προ(σ)κλητικο και η προ(σ)κληση ειναι ακριβως το να σταματησουμε τις επιθεσεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Mindthegap-

Και το ιδιο το θεμα, προκλητικο ειναι Alisida...

"Κυρια ..κυρια... ο κωστακης με πειραξε...

φερτε συντονιστες...φερτε επιτηρητες...

δωστε δικαιωματα...αφαιρεστε δικαιωματα...

ποιος αξιζει ...τι αξιζει...

διωξτε ανθρωπους απο το φορουμ..."

Δεν ειμαστε πενταχρονα...η ειμαστε;;;

οταν διαβασα το θεμα  το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ειναι...

Σοβαροτης μηδεν...!!!

Ασε που οταν κατηγορουμε κατι τους αλλους...πρεπει να ειμαστε σιγουροι οτι δεν το κανουμε κ εμεις...

Αρέσει στο μέλος somebody961

MadameShuShu40

# 47 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τελικά ποιο είναι το πόρισμα ρε παιδιά??

Εσείς οι "καλοί" που στέκεστε με συνέπεια σε κάθε θέμα, χωρίς πλακιτσα, χωρίς οφ τοπικ σχόλια, χωρίς τρολαρισμα,.Είστε οι συμπαραστάτες στον πόνο και στα βάσανα του κάθε πονεμένου θεματοθετη.

Και εμείς οι "κακοί" που δεν χάνουμε ευκαιρία να ειρωνευτουμε, να τρολαρισμα να γελάσουμε, να σπάσουμε πλάκα με κάτι αληστου μνήμης θέματα, όπως εκείνο "σεξ από την πίσω πόρτα"!!!

Hrakleitos3

# 48 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εδω παρακολουθειτε αποκλειστικο βιντεο της αστυνομιας του φορουμ,η οποια εκπαιδευεται στη διασπαση των αναρχικων στοιχειων του "σχεσεις",που δημιουργουν κλικες και κανουν μπαχαλο ολα τα καινουρια θεματα που ανοιγουν...

https://www.youtube.com/watch?v=gULdUWvXzU0   εδω παρακολουθειτε αποκλειστικο βιντεο της δυναμικης πρωτης εισοδου της αστυνομιας του φορουμ στα κεντρικα του σαιτ    https://www.youtube.com/watch?v=qq715Jeza5s    και εδω παρακολουθειτε σε αποκλειστικοτητα τη συλληψη καποιων εκ των πυρηρνων των ταραχοποιων στοιχειων του "σχεσεις" απο την αστυνομια του φορουμ  https://www.youtube.com/watch?v=rwtFMP6ZA8g 

sokolatakis

# 49 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το off topic το ξεπερνάς!Δεν δίνεις σημασια!Το αγνοείς!Το off tropic ομως..στα νύχια μιας ωραίας γυναίκας με κρινοδαχτυλα, μπορείς να το αγνοήσεις;

Andreass66

# 50 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κάποιοι από εμάς βάζοντας και τον εαυτό μου μέσα εχουμε κάνει λαθη. Ειδατε το θέμα του offtopic ελαφρά τη καρδία και ειρωνικά. Όσες περνάν οι μέρες βλέπω ότι σοβαρευονται κάποιοι και λένε αποψεις σωστες και αναρωτιούνται τι γίνεται παρακάτω. Κάτι είναι και αυτό.Εγώ αυτή τη στιγμή έχω προέγκριση ενώ οι πιο πολλοί από εσάς όχι. Αυτό σημαίνει ότι για να εγκρίνεται από το προσωπικό όσα γράφω...κάποιοι τα θεωρούν σοβαρά. Ίσως και εσείς που ξέρουμε όλοι ποιοι είστε που δημιουργείται θέμα σε μόνιμη βάση να το ξανασκεφτειτε την επόμενη φορά.Ξέρουμε καλά ότι κανείς διαχειριστής δεν θέλει τη σελίδα του να διαλύεται και σίγουρα έχει τρόπους να το διορθώσει. Το ξέρω εκ πείρας μια και έχω 3 σελίδες εδώ και χρόνια.Δεν θα επανέλθω στο θέμα αυτό. Ότι είχα να πω το είπα. Ελπίζω να πιάσατε το μήνυμα.

jane_do

# 51 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αρκετές φορές πάντως έχουν ξεκινήσει πολύ ενδιαφέρουσες και ουσιαστικές συζητήσεις από οφ τόπικ που χαίρεσαι να τις διαβάζεις...

Red_October

# 52 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από sAvArA

. Αν θελετε police απαντησεων ετσι εχετε μαθειΑν δεν θελετε...θα ειναι παλι για τον ιδιο λογο...

*Netcops λέγονται εις την ιντερνετικήν 

Kristina_

# 53 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Ξερεις κατι? δεν μου ειπε κανεις οτι δεν ειμαι αποδεκτη εδω!!! Το λες εσυ...οκ ... νομιζω μονο ο σαππορτ μπορει να πει κατι τετοιο σε καποιο μελος και αυτος δεν εχει αναγκη απο συντονιστες, εχει τον τροπο να τα λυνει τα θεματα μονος του ...νομιζω δηλαδη 

ασε που η αποδοχη των αλλων εμενα δε με απασχολει σε κανενα τομεα της ζωης μου κλπκλπ...αλλα πρεσβευω εγω

Νομιζω πρεπει αν το δεις χαλαρααα

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Andreass66

Για τον ιδιο λογο που δεν πας εσυ και καποιοι αλλοι καπου που να ειστε αποδεκτοι και να ειστε μεσα στο κλιμα που θελετε να δημιουργησετε και που δεν εχει καμμια σχεση με τα εδω θεματα

Και ναι συμφωνω με τον some οτι στα σοβαρα θεματα πρεπει να απαντουμε με προσοχη κλπκλπ

Αλλα να θεωρουμε οτι η αποψη του καθε μελους μας θιγει προσωπικα (ακομη και αν οντως αναφερεται σε κατι που ειπαμε) σορρυ, αλλα δεν το βλεπω λογικο...ειναι η αποψη του και τη λεει και αν ειναι αντιθετη απο τη δικη μας...ε τι εγινε? ολοι πρεπει να συμφωνουν μαζι μας??? και αν μας φαινεται ειρωνικος ο τονος του, ακομη και αν ειναι, ε ας μην το συμπαθησουμε και ας μην το κανουμε παρεα και ας μην τον "αποδεχτουμε" (για να το συνδεσω και με τα παραπανω )... Αλλα μεχρι εκει!!! Αποψη μου εεε

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

Heptamer

# 54 στις 10/9/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Ισχυει

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από jane_do
Αρκετές φορές πάντως έχουν ξεκινήσει πολύ ενδιαφέρουσες και ουσιαστικές συζητήσεις από οφ τόπικ που χαίρεσαι να τις διαβάζεις...

Heptamer

# 55 στις 10/9/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Πολλα εχω που δε ...μου εχουν!

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Andreass66

Εχεις χιουμορ τελικα...δεν στο ειχα.

Sivilla_I

# 56 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
       Ο χώρος εδω ανήκει σε κάποιους

Το τι θα γράφεται, η θεματολογία, το τι θα επιτρέπεται και απαγορεύεται

δεν έχει να κάνει με κανενός τις θεωρίες, τις γνώμες

τη στάση απέναντι στα πράγματα κλπ

Έχει να κάνει με το τι θελουν οι ιδιοκτήτες να περιλαμβάνει και να συμβαίνει στο χώρο τους
Δίκαιο-άδικο, καλό κακό τι σημασία έχει
Ό,τι θέλουν κάνουν οι ιδιοκτήτες
ο,τι θέλουν γράφουν οι χρήστες
κι αν δεν συμφωνούν αυτά τα δυο
υπάρχουν κι άλλοι χώροι να συγχρωτιστεί ο καθένας με άλλους.

Αρέσει στα μέλη anassa_, Heptamer

vrasidas2018

# 57 στις 10/9/2018
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 177

Βρίσκεσαι σε κάποιο χώρο!

¨η σ' ενδιαφέρει ή δεν σ' ενδιαφέριει αν αρέσεις.

Υπάρχουν δύο περιπτώσεις! Ή ν' αρέσεις ή να μην αρέσεις.Πείτε μου τη συνέχεια!!
Αρέσει στο μέλος alisida

Sourya

# 58 στις 11/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε παιδιά γιατί μαλώνουμε; Εδώ είμαστε για να δίνουμε αλληλοβοήθεια και να μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας. Ε, και αν καμιά φορά γράφουμε αλλά αντί άλλων κάντε και τα στραβά μάτια, τι έγινε;Από την στιγμή που εγκρίνονται αυτά που γράφουμε δεν υπάρχει θέμα, ειδάλλως θα πρέπει να μην εγκρίνονται εξ αρχής.

Sourya

# 59 στις 11/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

1. , Και αν  δεν αρεσεις τι;  Δεν θα σκασουμε κι ολας

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από vrasidas2018

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από vrasidas2018

Mindthegap-

# 60 στις 12/9/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από alisida

Ναι,το θεμα ειναι προ(σ)κλητικο και η προ(σ)κληση ειναι ακριβως το να σταματησουμε τις επιθεσεις

Δάσκαλε που δίδασκες
και νόμους δεν κρατούσες,
εμένανε συμβούλευες
κι εσύ παραστρατούσες.

Τώρα, κυρ δάσκαλε,
κι εγώάρχισα τα δικά σου,
τις συμβουλές σου σκέφτομαι
και πίνω στην υγειά σου.
https://www.youtube.com/watch?v=tKV3g5r45ms

Ουτε μια μερα δεν περασε...

Αρέσει στο μέλος Lena_7_
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.