Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Γάτες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Arxontoula_

# 1 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744
'Aρεσαν+: 0%

Γάτες

Τώρα, με αυτά που θα γράψω, παίζει να γίνω κάργα αντιπαθής στο μεγαλύτερο μέρος του φόρουμ, αλλά μου έχει γυρίσει το μάτι και θέλω την άποψή σας.

Που λέτε, στη γειτονιά ανέκαθεν γυρνοβολούσαν μερικές γάτες. Βολτάριζαν λίγο στην πρασιά, στο πεζοδρόμιο, κυνηγούσαν τις δεκαοχτούρες, έσκιζαν τις σέλες από τα μηχανάκια, ως εκεί.

Κάποια στιγμή, εμφανίστηκε ο γατόφιλος του 1ου.

Κάθε απόγευμα, κατέβαινε κι άφηνε ένα αλουμινόχαρτο με γατοτροφή, ακριβώς μπροστά στην είσοδο της πολυκατοικίας. Ετρωγαν οι γάτες τη γατοτροφή, έπαιρνε ο αέρας το αλουμινόχαρτο, κι απόμενε η χαρά του γατόφιλου ότι έκανε την καλή πράξη της ημέρας.

Μετά από μερικούς μήνες, εμφανίστηκαν κι άλλοι γατόφιλοι από τις γύρω πολυκατοικίες. Πολλαπλασιάστηκαν τα αλουμινόχαρτα, αυξήθηκε και ο ρυθμός ταΐσματος, πρωί-μεσημέρι-βράδυ, πολλαπλασιάστηκαν και οι γάτες. Οι οποίες, έχουν γίνει και τετράπαχες. Σαν διασταύρωση του Καστράτο (του Αρκά) με το Γκάρφιλντ. Και λίγα λέω.

Εχτές το βράδυ, κατά τις 10, βλέπω μια κυρία (από άλλη γειτονιά) να πλησιάζει με ένα φακό την είσοδο. Κοιτάζει μουλωχτά γύρω-γύρω, απλώνει στο έδαφος μια εφημερίδα, ρίχνει κάτι αποφάγια, σβήνει το φακό και εξαφανίζεται στο σκοτάδι.

Η κατάσταση έχει καταντήσει αηδία. Για να μπεις στο σπίτι περνάς μέσα από δεκαπέντε χοντρές γάτες, είκοσι παρατημένα αλουμινόχαρτα και γύρω στα δέκα εκατοστά χυμένες γατοτροφές σε στερεή και ημιστερεή μορφή.

Οπότε, έξυπνα παιδιά είστε, καταλαβαίνετε τον προβληματισμό μου.

Να τσακωθώ με τους γατο-ταΐστές;

Να εξαφανίσω τα αλουμινόχαρτα;

Να πάρω τηλέφωνο (φέξε μου και γλίστρησα) το Δήμο;

Για πείτε καμιά ιδέα...

Αρέσει στο μέλος anassa_

syntrofissa-Klelia

# 2 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Arxontoula_

1. Να τσακωθώ με τους γατο-ταΐστές;

2. Να εξαφανίσω τα αλουμινόχαρτα;

3.Να πάρω τηλέφωνο (φέξε μου και γλίστρησα) το Δήμο;

Για πείτε καμιά ιδέα...

4. Αν μπορεις να διαθεσεις κανα λεφτο , δωσε το καλο παραδειγμα. 

Παρε κανα δυο ταϊστρες , βιδωσε -κολλησε τες(γιατι κλεβουνε)  σε σημειο που να μην ενοχλει, βαλε μεσα τροφη  και κότσαρε κι ενα αυτοκολλητο  τυπου : " καλη η φιλοζωϊα , αλλά σα τη φιλανθρωπία δεν έχει"  ... " αγάπη και μπιχλα δεν πανε μαζι" ...  " διαφορες γατας - κοτας" κλπ 

ασε κανα 15 νθημερο...

αμα δεν ..  δειχ' τους μου!

ROCK-54

# 3 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν και μια απο τις

...καλυτερες "γατες"(με πεταλα) στο φορουμ -  με καθαρο μυαλο,χιουμορ κ σκεψη,φοβαμαι πως δεν την παλευεις την κακως εννοουμενη γατοφιλια στη γειτονια σου...

Βλεπεις, μερικοι αντισταθμιζουν την ανθρωποφοβια τους ,ταίζοντας τα αδεσποτα ζωα με τα αποφαγια  της "ανθρωπιας" τους...

jane_do

# 4 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να εξαφανίσεις τα αλουμινόχαρτα.

giorgos170

# 5 στις 10/9/2018
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Απαντήσεις: 9.536

>>>>>>>>>>>>>

Κοιτάζει μουλωχτά γύρω-γύρω,
 απλώνει στο έδαφος μια εφημερίδα,
ρίχνει κάτι αποφάγια,
σβήνει το φακό και εξαφανίζεται στο σκοτάδι.
 Η κατάσταση έχει καταντήσει αηδία.

ασε    κανα    15    νθημερο   ...

αμα     δεν   . ..    δειχ'     τους     μου      !

<<<<<<<<<<<<<

Αρέσει στο μέλος anassa_

Sivilla_I

# 6 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
       Δεν έγινε και κάτι.

Τρώνε μερικά αδέσποτα λίγο φαγητό-ε κι ας παχαίνουν

Μπορείτε να μιλήσετε με όσους αφήνουν φαγητό, και να τους ζητήσετε να έρχονται να καθαρίζουν
ή έστω να βάλουν ταΪστρες
(δεν ξέρω πώς γίνεται να μένουν βρωμιές απτο φαγητό, δεδομένου οτι τα ζώα καθαρίζουν τα πάντα σε φαγώσιμο)
Μπορούν επίσης να συνεννοηθούν να βάζουν τροφή σε διαφορετικά σημεία της γειτονιάς και όχι μαζεμένη σε ενα, με αποτέλεσμα να υπερσιτίζονται και να λερώνουν εκεί όλα τα αδέσποτα.
Κακή συνεννόηση μάλλον και απουσία πρακτικής σκέψης απο μεριάς τους

(για τα υπόλοιπα σχόλια που βλέπω στο θέμα για φιλανθρωπία-φιλοζωία, και που έχουν γίνει πια πολύ συνηθισμένα, τα βρίσκω πολύ άστοχα. Όποιος βλέπει νηστικές υπάρξεις και θέλει, τους βγάζει φαγητό. Αν οι υπάρξεις αυτές είναι ζώα ή άνθρωποι, δεν έχει σημασία. Ούτε καλύπτει κανείς τα φιλανθρωπικά του με τα φιλοζωικά, ούτε το αντίστροφο. Το μόνο που συμβαίνει, είναι να καλύπτονται τα μισανθρωπικά-μισοζωικά πίσω απο κακεντρεχείς κριτικές)
Αρέσει στα μέλη Aparatchik, Heptamer και σε ακόμα 7 μέλη.

giorgos170

# 7 στις 10/9/2018
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή

...και διασχίζεις καθημερινώς αυτό το τοπίο (περιβάλλον)
για να πάς εις την  δουλειά σου ήνα κερδίσεις τα πρός τό ζείν ...?

>>>>>>>>>>>>>>
Οπότε, έξυπνα παιδιά είστε, καταλαβαίνετε τον προβληματισμό μου.
<<<<<<<<<<<<<<

πολλύ κιτρινίλλα...

syntrofissa-Klelia

# 8 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Sivilla_I 

(για τα υπόλοιπα σχόλια που βλέπω στο θέμα για φιλανθρωπία-φιλοζωία, και που έχουν γίνει πια πολύ συνηθισμένα, τα βρίσκω πολύ άστοχα. Όποιος βλέπει νηστικές υπάρξεις και θέλει, τους βγάζει φαγητό. Αν οι υπάρξεις αυτές είναι ζώα ή άνθρωποι, δεν έχει σημασία. Ούτε καλύπτει κανείς τα φιλανθρωπικά του με τα φιλοζωικά, ούτε το αντίστροφο. Το μόνο που συμβαίνει, είναι να καλύπτονται τα μισανθρωπικά-μισοζωικά πίσω απο κακεντρεχείς κριτικές

προσωπικα, οταν εγραφα σκεφτομουν οτι τα σκουπιδια μας σε ξενες πορτες ειναι ασεβεια  για το συνανθρωπο.

off topic
προς Θεου! δεν θελω να εκληφθει η απαντηση μου ως απολογια προς  αποκατασταση  του προφιλ μου.
δεν εχω ουτε ενα φιλικο συναισθημα για καποιον που αντλει  καθε ικανοποίηση εχοντας ενα αλλο πλασμα * , που αδυνατει να εκφρασει τις οποιες αναγκες του, δεμενο με λουρι ,κλεισμενο σε κλουβι ή σε 4 τοιχους.

Sivilla_I

# 9 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από syntrofissa-Klelia

προσωπικα, οταν εγραφα σκεφτομουν οτι τα σκουπιδια μας σε ξενες πορτες ειναι ασεβεια  για το συνανθρωπο.

off topic
προς Θεου! δεν θελω να εκληφθει η απαντηση μου ως απολογια προς  αποκατασταση  του προφιλ μου.
δεν εχω ουτε ενα φιλικο συναισθημα για καποιον που αντλει  καθε ικανοποίηση εχοντας ενα αλλο πλασμα * , που αδυνατει να εκφρασει τις οποιες αναγκες του, δεμενο με λουρι ,κλεισμενο σε κλουβι ή σε 4 τοιχους.

Το δέσιμο με λουρί μέσα στο χώρο του σπιτιού

τιμωρείται πλέον απο το νόμο σε όλη την Ευρώπη με την αιτιολογία της παθητικής κακοποίησης.

Τα κατοικίδια ζώα δε, δεν είναι άγρια (όπως λέει και η λέξη), ζουν απο μόνα τους κοντά σε ανθρώπους,

είναι μια ιστορία χιλιάδων ετών (τουλάχιστον για τις γάτες και τους σκύλους αλλά και για τα άλογα).

Με τις σημερινές δε συνθήκες ζωής, τις απολύτως ανθρωποκεντρικές, τα κατοικίδια ζώα που ζουν εξω, κινδυνεύουν. Ο μέσος όρος ζωής τους δεν ξεπερνά τα 5 έτη.

(μια χαρά εξυπηρετούνται οι ανάγκες τους δίπλα στους ανθρώπους μέσα στα σπίτια. σε όσους τουλάχιστον ξέρουν πώς να φερθούν σε ενα ζώο. Απόδειξη: η εικόνα των αδέσποτων και η εικόνα των δεσποζόμενων)

Αρέσει στα μέλη Enikos, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sivilla_I

# 10 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

(αν κάποιος υποστηρικτής αυτής της δήθεν "ελευθερίας" των κατοικίδιων ζώων στα αφιλόξενα αστικά ή και μικρότερα κέντρα

έβλεπε το κόστος αυτής της ελευθερίας και τις συνέπειές της στα ζώα (τραυματισμούς-υποσιτισμό μέχρι θανάτου-τροχαία-ανεμβολίαστα ζώα που φορτώνονται με ασθένειες και πεθαίνουν επώδυνα και βασανιστικά- αγριεμένα ζώα απο τις κακές συνθήκες στους δρόμους που επιτίθενται σε άλλα ζώα και σε ανθρώπους-ανεξέλεγκτες γεννήσεις απο ζευγαρώματα και παρατημένα νεογνά παντού-φόλιασμα και πολλά άλλα)
δεν θα ξαναμιλούσε για τέτοιες "Ελευθερίες"

Προφανώς ξεχνάμε οτι δεν ζούμε σε ζούγκλα και σε λιβάδια όπου τα ζώα θα γυρνούσαν ελεύθερα και χαρωπά και μεις θα τρεφόμασταν με ρίζες και καρπούς.
Ζούμε σε πόλεις και καλά κάνουμε. Το τοπίο των πόλεων όμως δεν είναι μέρος που μπορούν να επιβιώσουν  τα ζώα ελεύθερα. Είναι κάτι ζημιογόνο για τα ζώα αλλά και για τους ανθρώπους.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Heptamer και σε ακόμα 4 μέλη.

Andreass66

# 11 στις 10/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υπάρχει νόμος για τα αδέσποτα. Διάβασε τον. Θα βρεις ενδιαφέροντα θέματα για το τι μπορείς να κάνεις σε νομική βάση.

anassa_

# 12 στις 10/9/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Εγώ ξέρω πάντα υπάρχει τρόπος... 

Αν  κατάντησαν στάβλο την είσοδο της πολυκατοικίας δικιο έχει η Αρχοντουλα.
Αλλά κ οι λύσεις υπάρχουν... όπως αυτές που προτείνονται. 

Και πιο απλές πήλινα γιαουρτιού που δεν τα παίρνει ο αέρας  στο πεζοδρόμιο σε σημείο που δεν ενοχλεί. 

Και καλύτερα ξηρά τροφή για τις γάτες που δεν λερώνει με λαδιες ...  Αν θέλουν να ρίξουν αποφάγια ας βάλουν τα πήλινα σε σημεία με χωμα  κάτω από δέντρα αν υπάρχουν στο πεζοδρόμιο ... βέβαια αν υπάρχουν δοχεία φαγητού δεν θα υπάρχουν λαδιες. 

Τέλος πάντων ...συνεννόηση  κ μπορούμε να συνυπαρξουμε ...
Αρέσει στα μέλη somebody961, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

Andreass66

# 13 στις 11/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εν ολίγοις ο νόμος αναφέρει ότι μπορείς να ταισεις αδέσποτο σε μια ταιστρα και να καθαρίσεις το χώρο μετά. Αν δεν γίνει έτσι είναι αδίκημα με όλες τις νόμιμες συνέπειες.

giorgos170

# 14 στις 11/9/2018
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή

mpoua-xaxa ,,...

ποιό Νόμο τόσες δεκαετίες ...?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Αν δεν γίνει έτσι είναι αδίκημα με όλες τις νόμιμες συνέπειες.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Αρέσει στο μέλος Enikos

somebody961

# 15 στις 11/9/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:

Για να μπεις στο σπίτι περνάς μέσα από δεκαπέντε χοντρές γάτες 

Δεν κρύβω πως όταν διάβασα αυτό, σκέφτηκα πόσο τρομακτικό μπορεί να είναι κάτι τέτοιο!

Να πέσω σε 15 γάτες σαν αυτήν και να μου επιτεθούν,

όπως η παρακάτω!

https://www.youtube.com/watch?v=tcxhOGyrCtI

Αρέσει στο μέλος Arxontoula_

Heptamer

# 16 στις 11/9/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023
Eλα ρε Σαμ και τρομαξα!!
Η γατα πριν επιτεθει, κανει προς τα πισω τα αυτια της.
Τουτη δω ηταν απλα περιεργη.
Αρέσει στο μέλος somebody961

Arxontoula_

# 17 στις 11/9/2018
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Απαντήσεις: 1.744
Κοιτάξτε, δεν είναι το θέμα μου οι γάτες, αυτές καθαυτές.
Εκείνο που με ενοχλεί είναι ο γενικότερος ελαΜωρεΔεΒαριέσαιΠωςΚάνειςΕτσι σταρχιδισμός που εξαπλώνεται σαν τη λαδιά.
Η αντίληψη του καν’ΟτιΓουστάρω και στην τελική τιΣεΠειραζειΕσένα.

Είναι οι ίδιοι άνθρωποι που έχουν απλωμένη τη μισή οικοσκευή τους στο κλιμακοστάσιο, γιατί, έλα μωρέ, αφού δεν ενοχλώ κανένα.

Οι ίδιοι που κλαδεύουν τις γλάστρες και πετάνε τα ξερόκλαδα από το μπαλκόνι στο δρόμο, γιατί, ε, και τι πειράζει, χορτάρια είναι.

Αυτοί που βγάζουν στο μπαλκόνι ψωμιά να τρώνε τα περιστέρια και κάνουν τα περιστέρια σύχρηστους τους αποκάτω ορόφους, γιατί, σπίτι μου είναι, ποιόν πειράζω.

Αυτοί που, και καλά, αγαπάνε τις γάτες, σε αντίθεση με εμάς τους σκατόψυχους, ας πούμε, γιατί, το να φροντίσεις ένα πλάσμα απαιτεί αφοσίωση, κόπο, χρόνο και χρήμα ενώ για να παριστάνεις ότι το φροντίζεις το μόνο που θέλει είναι μερικά αλουμινόχαρτα χυμένα στο δρόμο.

Κι επειδή συγχύστηκα, πάρτε και ένα τραγουδάκι για να ευθυμήσουμε

https://www.youtube.com/watch?v=GbpP3Sxp-1U
Αρέσει στα μέλη somebody961, Sivilla_I και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 18 στις 11/9/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
Off topic...

tumblr_n2h2ypmRBC1s2yegdo1_400.gif

Το κείμενο αγαπαει τις γατες...

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος somebody961

Enikos

# 19 στις 11/9/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Ειναι προβλημα των ανθρωπων, δημιουργημενο απο τους ιδιους...

Καλυτερα να αμυνθουμε στα φιλοζωικα μας τερτιπια...

Φανταζεσαι να φτασουμε σε τετοιο επιπεδο συνειδητοτητας (μοδας), που να θεμε να ζησουμε με πιο αγρια ειδη?

Θα πεταμε τα σκουπιδια απο τον εκτο...βζζζιννν...στον καδο, που θα περιστοιχιζεται απο αλιγατορες και σε εκσταση φιλοζωους, που θα εχουν ηδη ντυσει τους αλιγατορες με φουλαρια και αντιντας παπουτσια...

Το βλεπω πολυ φυσικο, να ειναι αυτο το αποτελεσμα των προσπαθειων ενος ειδους του ζωικου βασιλειου το οποιο, μαντεψε ... με τι εχει μπερδεψει την βουρτσα.

Το βρισκω εφιαλτικο, να μην μπορω να κυκλοφορησω λογω των επαναστατημενων κουνελιων...

Τι τυχη!...

Hrakleitos3

# 20 στις 11/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για αρχη,βρες πού μενει η κυρια αυτη,κανε μια επισκεψη στο σπιτι της και αφησε εξω απο την πορτα της αλουμινοχαρτα με αποφαγια...κρατα παραμασχαλα εναν-δυο γκαρφιλντ,που λογω παχυσαρκιας δεν μπορουν να μετακινηθουν εκατοστο και αφησε τους διπλα στα αποφαγια...να φροντισεις να το κανεις μερα ομως,χωρις φακους και σε στιγμη που θα μπορει να σε δει,ωστε να λογαριαστειτε στα ισια αν τολμησει να σου ζητησει το λογο...το ιδιο να κανεις και για καθε εναν εκτος της πολυκατοικιας σου που ερχεται και αφηνει φαγητο...αλουμινοχαρτο με τροφη στην πολυκατοικια του...να εχεις για παρεα μαζι σου εναν ακομα ανθρωπο  που συμμεριζεται το προβλημα σου...ειναι η μονη λυση...οι ψυχασθενεις της γειτονιας σου θα σε μισησουν,θα σε σεβαστουν ομως οι φυσιολογικοι ανθρωποι,αυτοι που δε βαφτιζουν τον παραλογισμο "φιλοζωια" και τη λογικη "απανθρωπια"...

Παράθεση:

Γάτες

Εχτές το βράδυ, κατά τις 10, βλέπω μια κυρία (από άλλη γειτονιά) να πλησιάζει με ένα φακό την είσοδο. Κοιτάζει μουλωχτά γύρω-γύρω, απλώνει στο έδαφος μια εφημερίδα, ρίχνει κάτι αποφάγια, σβήνει το φακό και εξαφανίζεται στο σκοτάδι.

Για πείτε καμιά ιδέα...

το σημαντικοτερο προβλημα στην ελλαδα με τα αδεσποτα ειναι ο ανεξελεγκτος πολλαπλασιασμος  τους ...απο εκει ξεκινουν ολα τα προβληματα και αν δε λυθει αυτο το ζητημα,σε λιγο καιρο ολες οι πολυκατοικιες της αθηνας θα εχουν το προβλημα σου...μαζευτειτε εκει  περα οι γειτονες,καλεστε τους αρμοδιους να σας βοηθησουν να στειρωσετε καθε γατα που περιφερεται στα μερη σας και αυτη σας η κινηση θα ειναι ουσιαστικοτερη ακομα και απο το ταισμα τους...αν τωρα βρεθουν "φιλοζωοι" να πουν οτι και οι γατουλες εχουν δικαιωμα στην αναπαραγωγη και στη μητροτητα και θα πρεπει να αφεθουν ελευθερες να γεννοβολουν,να τους πειτε οτι μπορουν να δειξουν κι αλλιως την αγαπη τους για τα ζωα,ξεκινωντας π.χ απο τη μη χρηση καποιων καλλυντικων,που για να καταληξουν στα σπιτια τους και να τα απλωνουν στα κορμια τους και στο κεφαλι τους για να μυριζουν ομορφα,εχουν βασανιστει και σκοτωθει μερικες χιλιαδες απο αυτα...η α λα καρτ φιλοζωια ειναι υποκρισια...και οι μεγαλυτεροι υποκριτες αποδεικνυονται εκεινοι που στο ονομα της φιλοζωιας βριζουν οποιον με λογικα επιχειρηματα  προσπαθει να εξηγησει οτι  σε αυτον τον πλανητη,εκτος απο τα ζωα,εχουν δικαιωματα και οι ανθρωποι...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.