Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση και Απιστια

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Paketo7

# 1 στις 16/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Σχεση και Απιστια

Λοιπόν παιδιά , είμαι 34 ετών και η κοπέλα μου 29 , είμασταν μαζί 9 μιση χρόνια . Γνωριστήκαμε από σπουδές , πρακτική μετά , στρατό δουλειές μετά ... όλα παρέα . Ούτε εμένα ήταν η πρώτη μου ούτε εγώ ο πρώτος της , ειδικά αυτή είχε προβληματικές σχέσεις , μόνο εγώ της φέρθηκα όπως τις άξιζε. 

Πολύ αγάπη , έρωτας , ήταν πραγματικά ο άνθρωπος μου , και έχω πάρα πολλές εμπειρίες με γυναίκες . Η ιδανική γυναίκα για μένα , τέρμα εμπιστοσύνη , καλή , νοικοκυρά , με κοιτούσε στα μάτια 9 χρόνια , θα έκανε τα πάντα για μένα , και όμορφη , μικρή σημασία έχει το τελευταίο . 

Με αγαπουσε παράφορα , 9 χρόνια χωρίς να υπερβάλω , ήμουν ο κόσμος όλος γι αυτήν . Θέλω να ξεκαθαρίσω πως σχεδόν σε όλες τις σχέσεις μου έχω κερατώσει , ποτέ δεν το έμαθε καμία και ποτέ δεν έκανα παράλληλη σχέση , απλά για ένα βράδυ και αυτό ελάχιστες φορές. Με την συγκεκριμένη 9 μιση χρόνια μόνο 1 βράδυ βρέθηκα με έναν παλίό μου έρωτα στα πρώτα 2μιση χρόνια που ήμουν με τη κοπέλα μου , 1 βράδυ που απλα φασώθηκα γιατί δεν μπορούσα να κάνω κάτι παραπάνω επειδή ένιωθα τρομερές τύψεις , πρώτη φορά στη ζωή μου , από τότε και για 7 μιση χρόνια ήμουν πιστός και μετά από εκείνο το βράδυ πήρα τα χαμπάρια μου να μην ξανακάνω ποτέ μαλακία στην συγκεκριμένη . Πρίν 1μιση χρόνο ήρθε επιτέλους να συζήσουμε , πανω από τους γονείς μου, είμαστα τέλεια ΑΛΛΑ πτυχιούχος άνεργος εγώ έτρωγα παντού άκυρα , αμάξι δεν είχα , λεφτά ούτε μια θλίψη , αυτή δούλευε και έβγαζε λίγα λεφτά , στο σπίτι τρομερή και με κοιτούσε στα μάτια . 

Παθαίνω καταθλιψη λοιπόν παιδία , κλείνομαι στον εαυτό μου , απομακρύνω φίλους γονείς και ξεκίνησα και αυτήν , άνευ λόγου απλά έχασα το νόημα . Δεν το είπα σε κανένα απλά κλειστηκα στον εαυτό μου , αρχισα να είμαι ξένος μαζί της όπως με όλους , με παρακάλαγε , έκλαιγε , κάθε βράδυ , έγω νεκρός μέσα μου . Πάντα ήθελε να παντρευτούμε και να κανουμε παιδιά ΠΑΝΤΑ . 10 χρόνια ποτέ δεν με πίεσε . Της έλεγα να χωρίσουμε , τελείωσε και τα σχετικά , εκλαιγε αυτή , μια θλιψη , δεν τσακωνόμαστα , δεν καναμε σεξ τιποτα 6-7 μήνες .     Για να ξεκαθαρίσω ποιο πιστή και καλόψυχη γυναικα δεν έχω γνωρίσει ΠΟΤΕ , απολυτη εμπιστοσυνη είχαμε ο ένασ στον αλλο. Πριν 2 μήνες κοίταξα τυχαία το κινητό και τις έστελνε ένας μου λειπεις .. 

Μην τα πολυλογώ ένας τυ΄πος της κολλούσε 1μιση χρόνο στη δουλειά , τελικά την τούμπαρε 10 μέρες πριν την πιάσω ΕΝΩ της φερόμουν άσχημα ήδη 5 μήνες και είχε χάσει κάθε ελπίδα , τα έμαθα όλα , το σκηνικό κράτησε 12 μέρες , κλεφτά φιλιά 1-2 την ημέρα για 1 λεπτό , και μιά φορά βρέθηκαν έξω σε αμάξι για 1μιση ώρα και απλά φασώθηκαν χώρις πολλά πολλά . Από τοτε αυτός της έλεγε να βγούν αλλα η δικιά μου δεν ξαναβγήκε . Με το που την πιάνω κατέρευσε , στάματησε καπάκια να του μιλάει , με χιλιοπαρακάλεσε , την έδιωξα , και 1μιση μήνα έχει πάθει κατάθλιψη δυνατή . Παραμιλάει πως το έκανε , δεν τρωει δεν κοιμάται και ουτε ο ψυχολόγος δεν μπορεί να τη συνεφέρει . Κοιμάται όλη μέρα και θέλει να γυρίσει πίσω αλλά είναι σε σόκ και δεν μπορεί να με αντικρίσει . Μετά το σόκ αυτό πήγα σε ψυχολόγο και εγώ και πολέμησα την κατάθλιψη μου και ήδη είμαι καλύτερα, και τα είδα όλα καθαρά . Πως της συμπεριφερόμουν κτλ Της δίνω δευτερη ευκαιρία η όχι ??

Πραγματικά πιστεύω πως είναι αυτή για μένα και ας το έκανε αυτό , τα όποιος κέρατωσε θα ξανακερατώσει ξέρω από μενα πως δεν ισχύουν . Ο ψυχολόγος τις έιπε πως έμπλεξε με τον αλλο επειδή 6 μήνες της συμπεριφερόμουν άσχημα , πεσε πεσε το κοπέλι που λενε... Αυτή την στιγμή είναι χάλια και την στηρίζω , μενουμε σε αποσταση και έχουμε πάρει χρόνο .. Ολο το σκηνικό το ξέρουν ΜΟΝΟ 4 ατομα , ουτε καν οι πατεράδες μας και δεν θα το πω σε κανενα ΠΟΤΕ , δεν μας αξιζει ... Δίνω δευτερη ευκαιρεία παιδιά η όχι?? Μπορουμε να προσπαθήσουμε  να δούμε πώς θα πάει με γνώμονα το γάμο και τα παιδιά αν κυλήσουμε η όχι ?? Η κάηκε το γλυκό?? πραγματικά αγαπιόμαστε παράφορα , και έχουμε πει ΑΝ προσπαθήσουμε θα γίνει ΜΟΝΟ με σύμβουλο γάμου και με πολύ κουβέντα για να αντιμετωπίσουμε τα ατοπήματα του παρελθοντος.Συγνωμη αν κουρασα

Katia_80

# 2 στις 16/9/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Να σου πω κάτι φιλαράκο; το θέμα δεν είναι αν θα της δώσεις εσύ δεύτερη ευκαιρία αλλά αν θα σου δώσει αυτή. Στη θέση της θα σε είχα "στείλει" χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Υ.Γ.: Σύμβουλο γάμου για ανύπαρκτο γάμο πρώτη φορά ακούω.

Υ.Γ.2: Εδώ δεν έχεις λύσει βασικά προβλήματα και σκέφτεσαι οικογένειες και παιδιά;;

Αρέσει στο μέλος Enikos

tzoulia59

# 3 στις 16/9/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

//λεγε λεγε το κοπελι ,,κανει την κυρα και θελει //

για να ξερεις ...ποτε μα   ποτε στην ζωη σου σ οτι αφορα τις διαπροσωπικες σου σχεσεις 
να μην ασχολεισαι με κρεατα ...κρεας αγοραζεις κι απο το χασαπη ...
νομιζεις εχει σημασια ενα π,,,μα που κατεληξε ανεπιτυχως ;χωρις ψυχη και συναισθημα ;
να σ ανησυχει οταν το συναισθημα δεν υπαρχει για σενα ,,,κι εχει κανει φτερα ...
αυτο δεν το εξαγοραζεις και δεν το επαναφερεις μ ολα τα εκατομμυρια του κοσμου ..
και οταν μια γυναικα  συνευρισκεται σεξουαλικα μ αλλον απο εκδικηση,,, αγαπαει αυτον που εκδικειται ..

αν η γυναικα αυτη σ αγαπαει ..και βγηκε μ αλλον για να σε εκδικηθει επειδη  την παραμελουσες ...
δεξου την πισω ...ειναι σε ηλικια γαμου ,,
πολυ ευαισθητη ηλικια 

οι γυναικες στα 30 θελουν μανιωδως να παντρευτουν ..
προσεχε μην αρχισεις τις ιδιες χασλαμαρες και  την γεμισεις ανασφαλειες 
και ψαχνεται αλλου ..κι απαξ μπει για τα καλα αναμεσα σας αλλος τιποτα δεν θα ειναι ιδιο ..

και της γυναικας το συναισθημα απαξ και φυγει ποτε δεν το γυριζεις πισω ...να το θυμασαι 

..καλα στεφανα ..

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Paketo7

# 4 στις 16/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Δεν το έθεσα σωστά . Εφόσον ξαναπροσπαθήσουμε γίνετε καθαρά με γνώμονα το γάμο  σε βάθος χρόνου.

Οταν γράφω πως φέρθηκα άσχημα εννοώ πως την πλήγωσα λεγωντας να χωρήσουμε, ποτέ δεν ακούμπησα ούτε τρίχα απο τα μαλλία της, μην με παρεξηγείς . Είχα διεγνωσμένη κατάθλιψη και εδώ και 2 μήνες με θεραπεία ξαναβρίσκω τον εαυτό μου . Επίσης βρήκα δουλεία . Είσαι λιγο επιθετική .   

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Katia_80

Να σου πω κάτι φιλαράκο; το θέμα δεν είναι αν θα της δώσεις εσύ δεύτερη ευκαιρία αλλά αν θα σου δώσει αυτή. Στη θέση της θα σε είχα "στείλει" χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Υ.Γ.: Σύμβουλο γάμου για ανύπαρκτο γάμο πρώτη φορά ακούω.

Υ.Γ.2: Εδώ δεν έχεις λύσει βασικά προβλήματα και σκέφτεσαι οικογένειες και παιδιά;;

Paketo7

# 5 στις 16/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Δεν κάνανε σέξ , και δεν πιστεύω πως ήταν εκδικητικά , δεν ειναι τέτοιος ανθρωπος. Περισσότερο πιστεύω έφαγε παάρα πολύ άκυρο από μένα  και ένας άλλος εκμεταλλέυτηκε τη φάση , την έκανε να νιώσει ποθητή και την πάτησα . Το συναίσθημα σίγουρα δεν έχει χαθεί , και αυτόν τον τελείωσε την επόμενη ώρα με ένα τηλε΄φωνο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από tzoulia59

//λεγε λεγε το κοπελι ,,κανει την κυρα και θελει //

για να ξερεις ...ποτε μα   ποτε στην ζωη σου σ οτι αφορα τις διαπροσωπικες σου σχεσεις 
να μην ασχολεισαι με κρεατα ...κρεας αγοραζεις κι απο το χασαπη ...
νομιζεις εχει σημασια ενα π,,,μα που κατεληξε ανεπιτυχως ;χωρις ψυχη και συναισθημα ;
να σ ανησυχει οταν το συναισθημα δεν υπαρχει για σενα ,,,κι εχει κανει φτερα ...
αυτο δεν το εξαγοραζεις και δεν το επαναφερεις μ ολα τα εκατομμυρια του κοσμου ..
και οταν μια γυναικα  συνευρισκεται σεξουαλικα μ αλλον απο εκδικηση,,, αγαπαει αυτον που εκδικειται ..

αν η γυναικα αυτη σ αγαπαει ..και βγηκε μ αλλον για να σε εκδικηθει επειδη  την παραμελουσες ...
δεξου την πισω ...ειναι σε ηλικια γαμου ,,
πολυ ευαισθητη ηλικια 

οι γυναικες στα 30 θελουν μανιωδως να παντρευτουν ..
προσεχε μην αρχισεις τις ιδιες χασλαμαρες και  την γεμισεις ανασφαλειες 
και ψαχνεται αλλου ..κι απαξ μπει για τα καλα αναμεσα σας αλλος τιποτα δεν θα ειναι ιδιο ..

και της γυναικας το συναισθημα απαξ και φυγει ποτε δεν το γυριζεις πισω ...να το θυμασαι 

..καλα στεφανα ..

harrier23

# 6 στις 16/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Να της φερθείς όπως πραγματικά της αξίζει της κοπέλας...

Και αν τα περιγράφεις όπως είναι η γυναίκα αξίζει πολλά...

Αρκεί να έχεις ξαναβρεί τον εαυτό σου και να την θέλεις πραγματικά στην ζωή σου...

Χωρίς ξενοπηδήματα και άλλα τοιάυτα...

Αν δεν είσαι σίγουρος μην την καταστρέψεις...

¨Αστην να προχωρήσει...

matakiamou00

# 7 στις 17/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εφόσον σου μίλησε ο ψυχολόγος και ολα οκ τα ξεκαθαρισες ποιο ειναι το θέμα!?Ο ίδιος την έσπρωξες σε κάτι που είχες περάσει χωρίς να το ξερει αρχές της σχέση σας...γνώριζες.Ετσι πως τα περιγράφεις αξίζει η κοπέλα...σε στήριξε όταν δεν είχες εργασία κ.τ.λ Προς το τελος το γύρνας στο μελλοντικά κ.τ.λ για γάμους και πανηγύρια...την θέλεις στην ζωή σου σαν γυναίκα σου, φίλη σου, όλα σου!? ναι ή όχι!? Αντι να σκεφτεσαι την προταση...Όλα τα άλλα...τίποτα.

https://m.youtube.com/watch?v=0AUFiQvoVsY

alisida

# 8 στις 17/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

@Paketo7 ...

Πινεις ?...

Ο τροπος που γραφεις,οι δικες σου αντιδρασεις στις δυσκολιες,το ποσο την εχεις εξιδανικευσει τη θεωρεις ηρωα που ηταν κοντα σου 10 χρονια ..

.Μιλας με υπερβολη για ολα ...

Γιατι αυτο ,νομιζεις πως δεν το αξιζες για καποιο λογο ή  δεν αξιζεις εσυ για εκεινη ?.

..Ειχε πριν σε γνωρισει προβληματικες σχεσεις λες,αλλα σε γνωρισε στα 20, ποτε προλαβε να τις κανει ?...

Κατι δεν μ καθεται καλσ στην αφηγηση,κατι δεν μας λες .

sAvArA

# 9 στις 17/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θελεις

"μαμα"...Για συντροφο δεν το "κοβω"ηΘελες μαμαδισια περιποιηση και απο την στιγμη που ειχες 2 μαμαδες στο ιδιο οικημα ενα over flow το επαθες...Αν η κοπελα ηταν κορη μου θα την συμβουλευα να την κανει...Αν ησουν γιος μου θα σε συμβουλευα να ζησεις μονος σου (εχεις μπουχτισει)...αποριες:Τι νοηματοδοτηση εχεις δωσει στο γαμο;;Τι θες να "φτιαξεις" μ αυτον;;

Enikos

# 10 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Του ψυχολογου το κιγκλιδωμα...

Κατι εδω...παει συννεφο.

Paketo7

# 11 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Ναί έχει δίκιο , απλά έχει κάνει πολύ περισσότερα πράγματα σε αυτή τη σχέση από όσα εγώ , χωρίς αυτό να σημαίνει πως τα αισθήματα μου δεν ήταν πολύ δυνατά. Από τα 24 εώς τα 29 που είμασταν μαζί ΝΑΙ έκανα άστατη ζωή , δεν το εννόω γκομενικά . Αλλά από εκεί και πέρα σοβάρεψα . Είχε 3 σχέσεις που χώρισε στο 2μηνο , την έκαναν με το που πήραν αυτό που ήθελαν ... χοντρικά . Είναι πολλά σε όλα αυτά τα χρόνια , και ήδη έγραψα πολλά Η βάση είναι πως 9μιση χρόνια και πριν από όλα αυτά είμασταν κάθε μέρα σαν την πρώτη μέρα . Ο λόγος που άνοιξα το πόστ είναι για το αν δίνουμε μια δεύτερη ευκαιρεία , τα αισθήματα είναι εκεί , οι πράξεις όμως μήπως καθόρισαν το μέλλον αυτής της σχέσης?

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida

@Paketo7 ...

Πινεις ?...

Ο τροπος που γραφεις,οι δικες σου αντιδρασεις στις δυσκολιες,το ποσο την εχεις εξιδανικευσει τη θεωρεις ηρωα που ηταν κοντα σου 10 χρονια ..

.Μιλας με υπερβολη για ολα ...

Γιατι αυτο ,νομιζεις πως δεν το αξιζες για καποιο λογο ή  δεν αξιζεις εσυ για εκεινη ?.

..Ειχε πριν σε γνωρισει προβληματικες σχεσεις λες,αλλα σε γνωρισε στα 20, ποτε προλαβε να τις κανει ?...

Κατι δεν μ καθεται καλσ στην αφηγηση,κατι δεν μας λες .

Paketo7

# 12 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Εχεις ένα δίκιο στο overflow  , γι αυτό και έφυγα απο το συγκεκριμένο σπίτι . 8 χρόνια μέναμε σε διαφορετικό σπίτι και 6 σε διαφορετική πόλη , ηταν κατα βάση σχέση απόστασης , 2 μέρες την εβδομάδα , ζώ μόνος μου 15 χρόνια . την βλέπω πρώτα σαν γυναίκα,φίλη, σύντροφο . Ο γάμος δεν μου λέει τίποτα εμένα προσώπικα , το αν κάποια είναι η γυναίκα της ζωής μου δεν θα το οριοθετήσει ένας γάμος . Απλά είναι 29 , είμαστε μαζί τόσα χρόνια αντιλαμβάνεσαι πιέσεις από γονείς της και η ίδια το ήθελε τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από sAvArA

Θελεις"μαμα"...Για συντροφο δεν το "κοβω"ηΘελες μαμαδισια περιποιηση και απο την στιγμη που ειχες 2 μαμαδες στο ιδιο οικημα ενα over flow το επαθες...Αν η κοπελα ηταν κορη μου θα την συμβουλευα να την κανει...Αν ησουν γιος μου θα σε συμβουλευα να ζησεις μονος σου (εχεις μπουχτισει)...αποριες:Τι νοηματοδοτηση εχεις δωσει στο γαμο;;Τι θες να "φτιαξεις" μ αυτον;;

Paketo7

# 13 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Enikos

Κατι εδω...παει συννεφο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Enikos

Κατι εδω...παει συννεφο.

καποιοι είναι δυνατοί , κάποιοι όχι . Οταν φτάνεις να είσαι 2 χρόνια άνεργος με πτυχία , μεταπτυχικά , γλώσσες , να τρως παντού άκυρα , και να βρίσκεις μόνο μεροκάματα για τα προς το ζήν , λυγίζεις . Εγώ λύγισα , χωρίσ να το καταλάβω . Η κοπελα μου απλά πήγε για να διαχειριστεί όλο αυτό , έχασε δουλεία ,σπίτι, εμένα , σε ένα βράδυ , την άλλη μέρα την έδιωξα. 

alisida

# 14 στις 17/9/2018
author

Εξι χρονια απο αποσταση γραφεις αρα απο τα 9 τα 3 εισασταν κοντα .

Ζυζειτε 1,5 χρονο και εντωμεταξυ πριν 1,5 χρονο εμφανιστηκε ο αλλος γραφεις στο #1...

Δε ν σε πιεσε για γαμο λες ποτε τα 10 χρονια κ μετα λες πως υπαρχουν πιεσεις απο το περιβαλλον .

..Συνηθως οι απαντησεις σχεδον ολων στην περιπτωση ξενοκοιταγματος ,ειναι οτι η σχεση τελειωσε ή οδευει στο τελος ...Γνωμη μου οτι αν μια σχεση στα 3-6, χρονια δεν προχωρησει ( οχι απαραιτητα γαμο,αλλα συμβιωση,κοινη ζωη κτλ) λιγο ή πολυ βαλτωνει ..

.Υ/γ : τα 2μηνα δεν ειναι σχεσεις ,η κοπελα ειχε 2-3 γνωριμιες που δεν εκατσαν ,οκ δε νομιζω να της εχει σ

δημιουργησει θεμα αυτο

Paketo7

# 15 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

τον πρώτο 1,5 χρόνο σπουδάζαμε μαζί στην ίδια πόλη , και τον τελευταίο 1μιση χρόνο. Ο άλλος προυπήρχε στην δουλεία , και απλά την γούσταρε . Το ήξερα από την ίδια , γενικά λέγαμε τα πάντα . Απλά υπήρχε εκεί σαν άτομο τίποτα παραπάνω . Οσο είμασταν καλά δεν υπηρχε άλλος στον χάρτη , με το πουάρχισα τα δικά μου , και να γίνομαι απόμακρος και να μιλάω για χωρισμούς χάλασε το γλυκό. 

Εχεις δίκιο για το βάλτωμα μεγάλο , το αντιλήφθηκα και εγώ. Προφανώς και άμα ξεκινήσει ξενοκοίταγμα κάτι δεν πάει καλά στην σχέση , και πιστεύω έχω το μεγαλύτερο μερίδιο σε αυτό , χωρίς να τις το έχω πεί. Απομακρύνθηκα απο φίλους , γονείς , όλους μέσα σε 6 μήνες . Το θέμα είναι του δίνουμε άλλη μια ευκαιρεία ?? Η οι πράξεις καθορίσαν τα πάντα

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από alisida

Εξι χρονια απο αποσταση γραφεις αρα απο τα 9 τα 3 εισασταν κοντα .

Ζυζειτε 1,5 χρονο και εντωμεταξυ πριν 1,5 χρονο εμφανιστηκε ο αλλος γραφεις στο #1...

Δε ν σε πιεσε για γαμο λες ποτε τα 10 χρονια κ μετα λες πως υπαρχουν πιεσεις απο το περιβαλλον .

..Συνηθως οι απαντησεις σχεδον ολων στην περιπτωση ξενοκοιταγματος ,ειναι οτι η σχεση τελειωσε ή οδευει στο τελος ...Γνωμη μου οτι αν μια σχεση στα 3-6, χρονια δεν προχωρησει ( οχι απαραιτητα γαμο,αλλα συμβιωση,κοινη ζωη κτλ) λιγο ή πολυ βαλτωνει ..

.Υ/γ : τα 2μηνα δεν ειναι σχεσεις ,η κοπελα ειχε 2-3 γνωριμιες που δεν εκατσαν ,οκ δε νομιζω να της εχει σ

δημιουργησει θεμα αυτο

matakiamou00

# 16 στις 17/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν τα είπες όλα...έλα ντε πρωτο επρεπε να το αναφεις πιέσεις από περιβάλλον...Μετά η κοπέλα που περνάει φάση.Να σου πω αν δεν ξέρεις ο ίδιος ότι και να σου πούμε εμείς μπορεί να είναι λάθος.Την θέλεις! ? Αν ναι πάνε βρες την και ξανά βρείτε τα.

Paketo7

# 17 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Την θέλω και με θέλει αλλα προσπερνάω έτσι απλά ότι έκανε?? 10-12 μέρες SMS κουβέντας , και καμιά δεκαριά φιλιά και μια φάση ενω συζούσαμε δεν είναι κάτι σχετικά βαρύ?? Δεν είμαι της άποψης πως κέρατο είναι απλά το sex , φυσικά έχω αμαρτήσει και εγώ 6 χρόνια πρίν για 1 βράδυ , αλλά δεν χρειάστηκε να την αντικρύσω τη ίδια μέρα στο σπίτι , δεν συζούσαμε . Προσπαθώ να το ξεχάσω παρόλαυτα , δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να γίνει καποια στιγμή.το ότι σταμάτησε να μιλάει μαζί του αμέσως , κάτι μου λέει αλλα δεν ξέρω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από matakiamou00
Δεν τα είπες όλα...έλα ντε πρωτο επρεπε να το αναφεις πιέσεις από περιβάλλον...Μετά η κοπέλα που περνάει φάση.Να σου πω αν δεν ξέρεις ο ίδιος ότι και να σου πούμε εμείς μπορεί να είναι λάθος.Την θέλεις! ? Αν ναι πάνε βρες την και ξανά βρείτε τα.

alisida

# 18 στις 17/9/2018
author
Αν πατε ξανα με τα ιδια δεδομενα,στα ιδια αποτελεσματα θα βρεθειτε ...Κατι αλλο παιζει ,δηλ να βρειτε κοινους στοχους ( πατε σε αλλη πολη μαζι ή στην ιδια,,παιρνετε δανειο να ξεκινησετε μια δουλεια μαζι ή ο ενας απο τους δυο ,νοικιαζετε μαζι σπιτι και μενετε μακρια απο τις θειες που ζητουν γαμο ,αποφασιζετε μαζι δημιουργια οικογενειας,,) ...Ο,τι και να ειναι αυτο ,θα πρεπει ομως να ειναι κατι,να υπαρχουν κοινα ονειρα για το μελλον ...και για μια νεα αρχη ...Αν μεινετε μαζι απλως για να συνεχισετε ,στα ιδια θα βρεθειτε .

Paketo7

# 19 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Αυτό ειναι βασική προυπόθεση και για τους 2 . Αλλο σπίτι , άλλη πόλη , μακριά από όλους και καθημερινή δουλεία στη σχέση μάς να μην κάνουμε τα ίδια λάθη . Κανείς απόι τους 2 δεν θέλει να ξαναζήσουμε ότι ζήσαμε. Το θέμα είναι οι πράξεις προσπερνιόνται ποτέ?? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida
Αν πατε ξανα με τα ιδια δεδομενα,στα ιδια αποτελεσματα θα βρεθειτε ...Κατι αλλο παιζει ,δηλ να βρειτε κοινους στοχους ( πατε σε αλλη πολη μαζι ή στην ιδια,,παιρνετε δανειο να ξεκινησετε μια δουλεια μαζι ή ο ενας απο τους δυο ,νοικιαζετε μαζι σπιτι και μενετε μακρια απο τις θειες που ζητουν γαμο ,αποφασιζετε μαζι δημιουργια οικογενειας,,) ...Ο,τι και να ειναι αυτο ,θα πρεπει ομως να ειναι κατι,να υπαρχουν κοινα ονειρα για το μελλον ...και για μια νεα αρχη ...Αν μεινετε μαζι απλως για να συνεχισετε ,στα ιδια θα βρεθειτε .

alisida

# 20 στις 17/9/2018
author
Απ οσα μας ειπες δεν υπηρξαν " πραξεις" ...Ουτε εσυ την απατησες ουτε εκεινη ...Πηγατε να επιβεβαιωθειτε και ξενερωσατε ...Δεν υπαρχουν πραξεις κατα τη γνωμη μου ...Δοκιμαστε νεα αρχη με το μυαλο σας ο ενας στον αλλο και μη μιλησευε ξανα για τα θεματα αυτα ,απλα λυστε τα ο καθενας μονος του τις ανασφαλειες ...Και οι δυο μαζι σχεδιαστε το μελλον σας .
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε