Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση και Απιστια

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Paketo7

# 21 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Ναι κανένας δεν εκανε σεξ , η βρέθηκε παραπάνω απο 1 φορά . Αλλα 10 μέρες SMS και κανα φιλι στην δουλεία το πρωί στα κλεφτα , δεν είναι λιγάκι κάπως ?? Επίσης την έπιασα  .. Δεν το σταμάτησε , φυσικά μπορούσε να βρεθεί 10 φορές μετά την συνάντηση αλλά δεν το έκανε , και τον τελείωσε στο επόμενο 5 λεπτό με του που αντιλήφθηκε τι έκανε .. Αυτα τα ξέρω όχι μόνο απο τη κοπέλα μου , είναι η αλήθεια . Θεωρείς πως δεν ήταν κάτι τρελό? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από alisida
Απ οσα μας ειπες δεν υπηρξαν " πραξεις" ...Ουτε εσυ την απατησες ουτε εκεινη ...Πηγατε να επιβεβαιωθειτε και ξενερωσατε ...Δεν υπαρχουν πραξεις κατα τη γνωμη μου ...Δοκιμαστε νεα αρχη με το μυαλο σας ο ενας στον αλλο και μη μιλησευε ξανα για τα θεματα αυτα ,απλα λυστε τα ο καθενας μονος του τις ανασφαλειες ...Και οι δυο μαζι σχεδιαστε το μελλον σας .

elenal12

# 22 στις 17/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θεματοθετη καλησπέρα. Με συγχωρείς, αλλά διαβάζεις αυτά που γράφεις? Μας ρωτάς αν θα πρέπει να της δώσεις δεύτερη ευκαιρία? Για ποιο πράγμα ακριβώς? Τι έκανε αυτή, που βρίσκεται τώρα στην θέση της κατηγορούμενης?? Όσα χρόνια εισασταν μαζί, δική σου ήταν. Εσύ την έδιωξες, της φέρθηκες άσχημα και την οδηγήσες σε αγκαλιές αλλού. Και φυσικά η κοπέλα δεν πήγε καν με αυτόν. Απλά ήταν μια τρύπα για να ξεφυγει από όλη την καθημερινή απόρριψη που βιώνε από εσένα. Εσύ μας ανέφερες ότι στα 2.5 χρόνια πηγές με έναν παλιό σου έρωτα! Αυτά τα ξεχνάμε? Γιατί δηλαδή να τίθεται το ερώτημα να της δώσεις εσύ ευκαιρία και όχι αυτή σε εσένα? Τι θα έλεγε, εάν αυτή μάθαινε για αυτήν σου την πράξη? Μιας και αυτή από την μεριάς της στα λέει όλα και κρίνεται τώρα για την ειλικρίνεια της και θα έπρεπε να της δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία, γιατί δεν παίζετε και οι δύο σας με ανοιχτά χαρτιά, λέω εγώ?! Ομόλογα κι εσύ την ατασταλεια σου, όταν στην ουσία όλα στην σχέση σας πήγαιναν καλά, και έπειτα βλέπουμε ποιος θα θέλει ποιον πίσω. Με συγχωρείς αν σου φαίνομαι σκληρή, αλλά την παρουσίαζεις ως Αγία, αλλά από την άλλη δεν ξέρεις αν αξίζει δεύτερη ευκαιρία. Σε παρακαλώ, σκέψου καλά, ποιος είναι ο κύριος υπεύθυνος για όλη αυτήν την κατάσταση, και έπειτα μπες σε θέση να δίνεις ευκαιρίες.

ΥΓ. Θα αφήσω ασχολίαστο, το γεγονός ότι σε όλες τις άλλες σχέσεις σου, έχεις υπάρξει άπιστος. Αμήν.

alisida

# 23 στις 17/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440
Χωρις να θελω να την δικαιολογησω το θεωρω κινηση απελπισιας ...Πςρισσοτερο κατακριτεα ηταν η δικη σου κινηση να βρεθεις με την παλια σου σχεση και μαλιστα την εποχη που ακομα εισασταν καλα με την τωρινη ...Αλλα πραγματα θα με προβληματιζαν εμενα ,οπως πχ οι αντιδρασεις σου στη δυσκολια της ανεργιας και το ποσο σε επηρεασε με τη σχεση σου ( αλλαγη συμπεριφορας κτλ χωρις να μας λες πως εκεινη σε εκανε να νοιωθεις μειονεκτικα που δεν δουλευες το αντιθετο μαλιστα οπως ειπες...Αν καποτε κανετε οικογενεια και βρεθειτε σε μια δυσκολη κατασταση τι θα γινει ?...Για να βρεθει λυση σε ενα προβλημα χρειαζεται η συμμετοχη και των δυο οχι η αποσταση ...Νομιζω οτι στοχευεις σε λαθος πραγμα για να βρεις αν θα συνεχισεις ή οχι ...Αυτο που εχετε να λυσετε ειναι οι σπασμωδικες αντιδρασεις και των δυο γενικα ,σε ολα και οχι ειδικα το οτι κοιταξατε αλλους .

Paketo7

# 24 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Με παρεξήγησες, προφανώς και έχεις δίκιο . Προφανώς και την αποφαση θα την πάρουμε από κοινού , προφανώς και η κοπέλα αξίζει 1000 ευκαιρείες . Είμαστε στην ίδια βάση , κανείς από πάνω . Ο προβληματισμός μου έγκειτε στον άν μια σχέση μπορεί να ορθοποδήσει με αυτά τα δεδομένα , και αν αυτά τα σκηνικά θα ξεχαστούν ποτέ Η πάντα θα μας τυραννάνε . Μήπως είναι καλύτερα να πονέσουμε τώρα πάρα πόλυ και οι 2 και να χωρίσουμε , είναι το καλύτερο ... αυτός είναι ο προβληματισμός μου , και εκείνης θα έλεγα . Τα αισθήματα είναι υπαρκτά και δυνατά , αρκούν όμως? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από elenal12
Θεματοθετη καλησπέρα. Με συγχωρείς, αλλά διαβάζεις αυτά που γράφεις? Μας ρωτάς αν θα πρέπει να της δώσεις δεύτερη ευκαιρία? Για ποιο πράγμα ακριβώς? Τι έκανε αυτή, που βρίσκεται τώρα στην θέση της κατηγορούμενης?? Όσα χρόνια εισασταν μαζί, δική σου ήταν. Εσύ την έδιωξες, της φέρθηκε άσχημα και την οδηγήσες σε αγκαλιές αλλού. Και φυσικά η κοπέλα δεν πήγε καν με αυτόν. Απλά ήταν μια τρύπα για να ξεφυγει από όλη την καθημερινή απόρριψη που βιώνε από εσένα. Εσύ μας ανέφερες ότι στα 2.5 χρόνια πηγές με έναν παλιό σου έρωτα! Αυτά τα ξεχνάμε? Γιατί δηλαδή να τίθεται το ερώτημα να της δώσεις εσύ ευκαιρία και όχι αυτή σε εσένα? Τι θα έλεγε, εάν αυτή μάθαινε για αυτήν σου την πράξη? Μιας και αυτή από την μεριάς της στα λέει όλα και κρίνεται τώρα για την ειλικρίνεια της και θα έπρεπε να της δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία, γιατί δεν παίζετε και οι δύο σας με ανοιχτά χαρτιά, λέω εγώ?! Ομόλογα κι εσύ την ατασταλεια σου, όταν στην ουσία όλα στην σχέση σας πήγαιναν καλά, και έπειτα βλέπουμε ποιος θα θέλει ποιον πίσω. Με συγχωρείς αν σου φαίνομαι σκληρή, αλλά την παρουσίαζεις ως Αγία, αλλά από την άλλη δεν ξέρεις αν αξίζει δεύτερη ευκαιρία. Σε παρακαλώ, σκέψου καλά, ποιος είναι ο κύριος υπεύθυνος για όλη αυτήν την κατάσταση, και έπειτα μπες σε θέση να δίνεις ευκαιρίες.ΥΓ. Θα αφήσω ασχολίαστο, το γεγονός ότι σε όλες τις άλλες σχέσεις σου, έχεις υπάρξει άπιστος. Αμήν.

Paketo7

# 25 στις 17/9/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Ευχαριστώ για την γνώμη σου , και εγώ σαν κίνηση απελπισίας το έχω εκλάβει και τίποτα παραπάνω . Εχεις δίκιο στο επόμενο κομμάτι , έκανα πολλά λάθη που κλείστηκα σε μένα , και τα διορθώνω βήμα βήμα από τότε . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από alisida
Χωρις να θελω να την δικαιολογησω το θεωρω κινηση απελπισιας ...Πςρισσοτερο κατακριτεα ηταν η δικη σου κινηση να βρεθεις με την παλια σου σχεση και μαλιστα την εποχη που ακομα εισασταν καλα με την τωρινη ...Αλλα πραγματα θα με προβληματιζαν εμενα ,οπως πχ οι αντιδρασεις σου στη δυσκολια της ανεργιας και το ποσο σε επηρεασε με τη σχεση σου ( αλλαγη συμπεριφορας κτλ χωρις να μας λες πως εκεινη σε εκανε να νοιωθεις μειονεκτικα που δεν δουλευες το αντιθετο μαλιστα οπως ειπες...Αν καποτε κανετε οικογενεια και βρεθειτε σε μια δυσκολη κατασταση τι θα γινει ?...Για να βρεθει λυση σε ενα προβλημα χρειαζεται η συμμετοχη και των δυο οχι η αποσταση ...Νομιζω οτι στοχευεις σε λαθος πραγμα για να βρεις αν θα συνεχισεις ή οχι ...Αυτο που εχετε να λυσετε ειναι οι σπασμωδικες αντιδρασεις και των δυο γενικα ,σε ολα και οχι ειδικα το οτι κοιταξατε αλλους .

elenal12

# 26 στις 17/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεματοθετη, εμείς επιλέγουμε αν θα ξεχαστούν η όχι. Αν θέλετε κι οι δυο, προσπαθήστε το, χωρίς αναφορες στο παρελθόν, ανοίγοντας μια νέα σελίδα στην σχέση σας. Αφήστε το παρελθον εκεί που ανήκει, στο παρελθόν. Απλά να είστε σίγουρα για τα κοινά σας θέλω.

Elendur

# 27 στις 23/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεράπευσε την ανασφάλεια και στους δυο σας

Ο λόγος που πήγε με τον άλλο, ήταν η ανασφάλεια που της δημιούργησες. Ο λόγος που κερατώνεις εσύ δεν μας είπες. Τι σου λείπει? Η κατάθλιψη που περιγράφεις είναι κάτι που χρίζει βοήθειας.Κοίτα το.

Η άποψη μου? Αν σε θέλει η κοπέλα, τράβα και φέρτη σπίτι. Χάνεις χρόνο προτάσσοντας το εγώ σου.

Paketo7

# 28 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Τελικά πέρασε ένας μήνας , ακόμα ζούμε χώρια , αυτή με τους γονείς της εγώ στο σπίτι που μέναμε . Μιλάμε κάθε μέρα και μένουμε μια εβδομάδα μαζί μια μακριά . Δεν ξαναάνέφερα ποτέ το σκηνικό και προσπαθώ να είμαι ο άντρας που ερωτεύτηκε . Διστυχώς όσο δεν έχει βρεί δουλεία ακόμα και όσο μένει με τους δικούς της και πηγαίνει ακόμα στον ψυχολόγο οι συνέπειεσ του σκηνίκου την κυνηγάνε και δεν μπορεί να το προσπεράσει όπως εγώ. Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά ... περνάμε τέλεια μαζί , μιλάμε καλά , αλλά με την όλη μου συμπεριφορά παλιά έχασε ένα μέρος μεσα της για μένα , φυσικά ακόμα αν κλείσω το κινητό μου και εξαφανιστώ τρελαίνετε , αλλα δεν ξέρει άμα μπορεί να επανέλθει.. περιέργη φάση .. 

alisida

# 29 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

#28:αν κλείσω το κινητό μου και εξαφανιστώ τρελαίνετε , αλλα δεν ξέρει άμα μπορεί να επανέλθει.. περιέργη φάση ..

Καθολου περιεργη φαση..

.Εξαρτηση λεγεται και το θεωρω λογικο μετα απο 9 χρονια ...

Νομιζω οτι το "πειραμα" εγινε και απετυχε ...

Συνηθως οι επανασυνδεσεις - τον πρωτο καιρο τουλαχιστον- δεν περιεχουν ενδιασμους,πεφτουν και οι δυο " με τα μουτρα" ..

.Την εχεις χασει και σε εχει χασει,διαλυστε το να παρει ο καθενας το δρομο του,μαζι ολοκληρωσατε καλως ή κακως .

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Nuvolla

# 30 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Paketo7

Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά ... φυσικά ακόμα αν κλείσω το κινητό μου και εξαφανιστώ τρελαίνετε , αλλα δεν ξέρει άμα μπορεί να επανέλθει.. περιέργη φάση .. 

Έτσι πάει η ζωή ,έχει και τις περίεργες φάσεις της.

Διαγνωσμένη κατάθλιψη εσύ ,σοκαρισμένη ,πιεσμένη αυτή.

Κανείς δε ξέρει που θα σας βγάλει όλο αυτό.

Επειδή δε το αναφέρεις ,πιστεύω να συνεχίζεις κ εσύ τις συνεδρίες σου (δε χρειάζεται να κλείνεις τα κινητά για να δεις το πως θα αντιδράσει )

Σας εύχομαι το καλύτερο ,

αν μη τι άλλο θα βγείτε απ όλο αυτό με περισσότερη, αυτογνωστική πληρότητα.

Paketo7

# 31 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Εγώ σίγουρα .. ναι συνεχίζω κανονικά εδώ και 2 μήνες και έχω αρχίσει να βρίσκω τα πατήματα μου , ίσως γι αυτό όταν είμαστε μαζί την πιάνω μερικές φορές να με κοιτάει όπως τότε .. ούτε νεύρα πλέον , ούτε τσακωμοί ούτε τίποτα . Αλλά ούτε και σχέση , είναι ρίσκο σίγουρα , πρώτα πρέπει να βρεί δουλεία και να ανασάνει , αλλα εκ πείρας ξέρω πως άμα μια γυναίκα χάσει κάποιο ποσοστό για τον άντρα που είναι μαζί δεν το ξαναβρίσκει ότι και να κάνω . Σεξ και αγκαλιές και τα συναφί ισχύουν κανονικά , απλά κάποιες φορές τρώει flashback και κλαίει για ότι έγινε , στα καλά καθούμενα , όταν βλέπουμε τηλεόραση που λέει ο λόγος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Nuvolla

Έτσι πάει η ζωή ,έχει και τις περίεργες φάσεις της.

Διαγνωσμένη κατάθλιψη εσύ ,σοκαρισμένη ,πιεσμένη αυτή.

Κανείς δε ξέρει που θα σας βγάλει όλο αυτό.

Επειδή δε το αναφέρεις ,πιστεύω να συνεχίζεις κ εσύ τις συνεδρίες σου (δε χρειάζεται να κλείνεις τα κινητά για να δεις το πως θα αντιδράσει )

Σας εύχομαι το καλύτερο ,

αν μη τι άλλο θα βγείτε απ όλο αυτό με περισσότερη, αυτογνωστική πληρότητα.

Paketo7

# 32 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Ζηλεύει ακόμα , μπορεί να πέσει με τα μούτρα σε μια επανένωση χωρις δουλεία ενώ έιχε , λεφτά, σπίτι τιποτά?? Δεν πρέπει να τα λύσει πρώτα όλα αυτά και μετά να δούμε με καθαρό μυαλό ?? Φυσικά και εγώ πιστεύω πως κατα μεγάλο ποσοστό τελείωσε , απλά πολλές φορές είμαστε πάρα πολύ καλά  .. Ειδικά όταν φεύγουμε για 2ήμερα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από alisida

#28:αν κλείσω το κινητό μου και εξαφανιστώ τρελαίνετε , αλλα δεν ξέρει άμα μπορεί να επανέλθει.. περιέργη φάση ..

Καθολου περιεργη φαση..

.Εξαρτηση λεγεται και το θεωρω λογικο μετα απο 9 χρονια ...

Νομιζω οτι το "πειραμα" εγινε και απετυχε ...

Συνηθως οι επανασυνδεσεις - τον πρωτο καιρο τουλαχιστον- δεν περιεχουν ενδιασμους,πεφτουν και οι δυο " με τα μουτρα" ..

.Την εχεις χασει και σε εχει χασει,διαλυστε το να παρει ο καθενας το δρομο του,μαζι ολοκληρωσατε καλως ή κακως .

Mindthegap-

# 33 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.250

Αφου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Paketo7

Φυσικά και εγώ πιστεύω πως κατα μεγάλο ποσοστό τελείωσε 

Γιατι προσπαθεις;;; ή μαλλον... για ποιον;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Paketo7

προσπαθώ να είμαι ο άντρας που ερωτεύτηκε . 

Paketo7

# 34 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Πιστεύω πως έχει τελειώσει διότι απο όσο ξέρω , αν μια γυναίκα χάσει κα΄ποιο μέρος των συναισθημάτων της δεν τα ξαναβρίσκει μετα , τον κόσμο να φέρεις ανάποδα . 

Προσπάθω πρώτα για μένα να είμαι ο άνθρωπος που ήμουν και ερωτεύτηκε , και δεύτερον τυχόν σώζετε κάτι . Ακόμα μου λέει πως έιμαι όλη της η ζωή , ακόμα μου λεεί πως είμαι ο ιδανικός αντρας που έχει ονειρευτεί για οικογένεια και παιδιά , αλλα τρωεί και φρίκες . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Mindthegap-

Αφου...

Γιατι προσπαθεις;;; ή μαλλον... για ποιον;;;

Mindthegap-

# 35 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.250

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Paketo7

Πιστεύω πως έχει τελειώσει διότι απο όσο ξέρω , αν μια γυναίκα χάσει κα΄ποιο μέρος των συναισθημάτων της δεν τα ξαναβρίσκει μετα , τον κόσμο να φέρεις ανάποδα . 

Την απαντηση θα την βρεις στην επι 9 ετη συντροφο σου,  σε εσενα, και στη σχεση ετσι οπως τωρα εχει διαμορφωθει...

Οχι στο τι λεγεται και ακουγεται γενικως για τις γυναικες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Paketo7

Προσπάθω πρώτα για μένα να είμαι ο άνθρωπος που ήμουν και ερωτεύτηκε , και δεύτερον τυχόν σώζετε κάτι . Ακόμα μου λέει πως έιμαι όλη της η ζωή , ακόμα μου λεεί πως είμαι ο ιδανικός αντρας που έχει ονειρευτεί για οικογένεια και παιδιά 

Καταλαβα...

Αρέσει στο μέλος Paketo7

Paketo7

# 36 στις 21/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Τελικά τέλος παίδες . Συναντιόμασταν κάθε εβδομάδα 2-3 μέρες , μέναμε σπίτι μας , όλα τέλεια , σεξ , πλάκες , όπως παλιά . Φυσικά έτρωγε φρίκες κάμποσες φορές και έκλαιγε στα καλά καθούμενα για όλα όσα έγιναν . Πριν 3 μέρες ήταν να ξανακατέβει , εγώ της έχω ξεκαθαρίσει εδώ και 1 μήνα πως θέλω να ξαναπροσπαθήσουμε , σε άλλη πόλη , άλλο σπίτι , όπου γουστάρει στην τελικη . Αυτή μένει ακόμα με τους γονείς της , χωρίς δουλειά , ψυχολόγο ακόμα , και σε εμένα , σε αγαπάω , σε λατρεύω , είσαι όλη μου η ζωή ΑΛΛΑ δεν μπορώ να ξαναπροσπαθήσω τώρα που η ζωή μου καταστράφηκε , φοβάμαι μην το ξαναζήσω κτλ . Μπερδεμένη κατάσταση , αλλά επειδή την αγαπάω αληθινά , απομακρύνθηκα , εξαφανίστηκα κοινώς εδώ και 2 μέρες και έχω σκοπό να γίνει για πάντα . Το πόσο πόνο τραβάω δεν μπο΄ρω να το περιγράψω , νιώθω πως έχασα την γυναίκα της ζωής μου , αλλά θα πληρώσω το τίμημα . Το μόνο που με παραξενεύει είναι πως γίνετε η κοπέλα να σου μιλάει και να σου λεεί κλαίγοντας σε αγαπώ , είσαι όλη μου η ζωή , είσαι ο μοναδικός αντρας που ονειρεύτηκα να κάνω τα παιδιά του και να ζήσω μαζι του, ΑΛΛΑ δεν μπορώ να ξαναπροσπαθησω τωρα .. ΑΒΥΣΣΟΣ 

Rapunzel89

# 37 στις 22/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να σου πω την αληθεια? Με χιλια θα πηγαινα στο τριτο προσωπο. Εσυ,για δικες σου βλακειες βγαινεις κ απο πανω με οσα γραφεις... Με κλειστα ματια στον τριτο γκομενο της ευχομαι.

Paketo7

# 38 στις 22/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Μόνο από πάνω δεν βγήκα, πλήρωσα και πληρώνω τα λάθη της συμπεριφοράς μου ενώ έιχα κατάθλιψη, την έχω αφήσει στην ησυχία της , κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι έγινε και ούτε πρόκειτε να μάθει , ΟΛΟΙ ξέρουν πως απλά χωρήσαμε . Συνεχίζω να ζώ στην ίδια πόλη , αυτή άλλαξε . Και στη τελικά ρε Rapunzel 10 χρόνια έιμασταν μαζί , χάθηκα 6 μήνες , δεν χτύπησα, δεν έβρισα , απλά δεν έδειξα ενδιαφέρον . 3ο πρόσωπο εξαφανίστηκε την επόμενη μέρα , λυπάμαι αν στο χάλασα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Rapunzel89
Να σου πω την αληθεια? Με χιλια θα πηγαινα στο τριτο προσωπο. Εσυ,για δικες σου βλακειες βγαινεις κ απο πανω με οσα γραφεις... Με κλειστα ματια στον τριτο γκομενο της ευχομαι.

Rapunzel89

# 39 στις 22/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι σχεσεις θελουν καθημερινο χτισιμο, επικοινωνια κ κουβεντα εφ ολης της υλης, ειλικρινεια, προσπαθεια χωρις πολλα λογια, σεβασμο κ εκτιμηση. Ολα αυτα που μου λες επρεπε να τα ειχες κανει 6 μηνες πριν, οχι τωρα. 1,5 χρονο εβλεπες οτι δεν εβρισκες δουλεια... Περιμενες το μανα εξ ουρανου? Επρεπε να φυγεις τοτε οταν δεν εβρισκες, να δωσεις ενα dead line στον εαυτο σου κ να πεις οτι οκ εφοσον μεσα σε 6 μηνες δεν βρω κατι θα την παρω κ θα φυγω. Κ μην μ πεις οτι το σπιτι ειναι δικο σου κ θα εμπαινες σε εξοδα κλπ.. Ας το νοικιαζες. Σωστες κινησεις ηθελε κ οχι να καθεσαι πνιγμενος σε σκεψεις. Ποτε δεν καταλαβα τους ανθρωπους που λενε οτι ειναι ανεργοι για χρονια. Μα ποτε! Τα ιδια προσοντα εχουμε κ ιδια ηλικια, δεν εχω μεινει ποτε χωρις δουλεια. Εκεινη εκανε υπομονη με το να σου εχει το σπιτι στην πενα κ να τρωει σκατενια συμπεριφορα κ απο εσενα κ λογικο να μην αντεξει. Λογικο να της κολλησει καποιος αλλος κ λογικο να ασχοληθει εκει. Αλλα την δικη σου μαλακια που εκανες στα 2 χρονια, οπου ησασταν στα μελια σας υποτιθεται δεν της την ομολογησες κ ποτε στην ιδια κ μπαινεις εδω να γραψεις οτι σκεφτεσαι το να δωσεις 2η ευκαιρια? Εκεινη δηλαδη να την δικασεις. Τον εαυτουλη σου στα πουπουλα κ να τρεχει ο αλλος για σενα. Πας να βγεις κ απο πανω. Καλα εκανε φιλε μου κ τραβιοταν με τον αλλον. Επι τοπου σε εκεινον θα ημουν αν ημουν στη θεση της χωρις δευτερη σκεψη. 10 χρονια σχεδον,στην καλυτερη της ηλικια τι κερδισε απο εσενα? Να εχει αντρα Νανα την φτυνει ετσι κ να ειναι κ καλη μαζι του?Αρραβωνας, γαμος, παιδια? Τιποτα! Τον χρονο της εχασε κ μονο. Συνεχισε τον ψυχολογο καλο θα σου κανει. Κ προσεχε πως φαιρεσαι σε ανθρωπους. Ολα ειναι δανεικα. Γεμισαμε μπουνταλαδες πια...

Paketo7

# 40 στις 22/10/2018
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

Προφανως δεν διαβασες τις απαντησεις απο πάνω , επίσης ειχε αυτή δουλειά και είχα ζητήσει να φυγουμε αλλα θα έχανε αυτη την δουλειά της . 9  χρόνια ήμουν σωστός , ποτέ δεν είπα πως έχω το πάνω χέρι , ούτε εγώ ούτε αυτή ξέρει τι πρέπει να κάνουμε , απο κοινού θα παρθεί η απόφαση . Οπως και να έχει είσαι πολύ επιθετική χωρίς καν να διαβασεις όσα γράφω . Δεν θα ασχολήθω άλλο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Rapunzel89
Οι σχεσεις θελουν καθημερινο χτισιμο, επικοινωνια κ κουβεντα εφ ολης της υλης, ειλικρινεια, προσπαθεια χωρις πολλα λογια, σεβασμο κ εκτιμηση. Ολα αυτα που μου λες επρεπε να τα ειχες κανει 6 μηνες πριν, οχι τωρα. 1,5 χρονο εβλεπες οτι δεν εβρισκες δουλεια... Περιμενες το μανα εξ ουρανου? Επρεπε να φυγεις τοτε οταν δεν εβρισκες, να δωσεις ενα dead line στον εαυτο σου κ να πεις οτι οκ εφοσον μεσα σε 6 μηνες δεν βρω κατι θα την παρω κ θα φυγω. Κ μην μ πεις οτι το σπιτι ειναι δικο σου κ θα εμπαινες σε εξοδα κλπ.. Ας το νοικιαζες. Σωστες κινησεις ηθελε κ οχι να καθεσαι πνιγμενος σε σκεψεις. Ποτε δεν καταλαβα τους ανθρωπους που λενε οτι ειναι ανεργοι για χρονια. Μα ποτε! Τα ιδια προσοντα εχουμε κ ιδια ηλικια, δεν εχω μεινει ποτε χωρις δουλεια. Εκεινη εκανε υπομονη με το να σου εχει το σπιτι στην πενα κ να τρωει σκατενια συμπεριφορα κ απο εσενα κ λογικο να μην αντεξει. Λογικο να της κολλησει καποιος αλλος κ λογικο να ασχοληθει εκει. Αλλα την δικη σου μαλακια που εκανες στα 2 χρονια, οπου ησασταν στα μελια σας υποτιθεται δεν της την ομολογησες κ ποτε στην ιδια κ μπαινεις εδω να γραψεις οτι σκεφτεσαι το να δωσεις 2η ευκαιρια? Εκεινη δηλαδη να την δικασεις. Τον εαυτουλη σου στα πουπουλα κ να τρεχει ο αλλος για σενα. Πας να βγεις κ απο πανω. Καλα εκανε φιλε μου κ τραβιοταν με τον αλλον. Επι τοπου σε εκεινον θα ημουν αν ημουν στη θεση της χωρις δευτερη σκεψη. 10 χρονια σχεδον,στην καλυτερη της ηλικια τι κερδισε απο εσενα? Να εχει αντρα Νανα την φτυνει ετσι κ να ειναι κ καλη μαζι του?Αρραβωνας, γαμος, παιδια? Τιποτα! Τον χρονο της εχασε κ μονο. Συνεχισε τον ψυχολογο καλο θα σου κανει. Κ προσεχε πως φαιρεσαι σε ανθρωπους. Ολα ειναι δανεικα. Γεμισαμε μπουνταλαδες πια...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε