Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σεξ με ασφάλεια πάνω απ'όλα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

nefelhxxx

# 1 στις 18/9/2018
author
Γυναίκα bi / 29 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Αγία Αννα
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 76
'Aρεσαν+: 0%

Σεξ με ασφάλεια πάνω απ'όλα

Μόλις αναφέρεις σε έναν άντρα για προφυλακτικό βγάζει σπυριά. Τι είναι αυτό το κόλλημα; Δεν υπάρχει ο φόβος εκτός της εγκυμοσύνης αλλά ο φόβος το να κολλήσουν κάποιο αφροδίσιο νόσημα; Συν οτι στους άνδρες δεν φαίνονται τα συμπτώματα. Και καλά να έχεις σχέση. Να θες να περνάς με ένα άτομο μόνο καλά. Και που ξέρεις με πόσα ακόμα πηγαίνει; Πολύ αφελές και ριψοκίνδυνο

Αρέσει στα μέλη jane_do, Paralia48

panagiotismp90

# 2 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

δεν ειναι ιδια αισθηση ρε νεφελη, χανει πολυ για τον ανδρα. το ιδιο ειναι να ειναι μπροστα με ναυλον το ιδιο να ναι σκετο?

nefelhxxx

# 3 στις 18/9/2018
author
Ν. Ευβοίας / Αγία Αννα
Άμα κολλήσεις τίποτα δεν θα σε νοιάζει;
Αρέσει στα μέλη jane_do, Paralia48

IM____

# 4 στις 18/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από panagiotismp90

δεν ειναι ιδια αισθηση ρε νεφελη, χανει πολυ για τον ανδρα. το ιδιο ειναι να ειναι μπροστα με ναυλον το ιδιο να ναι σκετο?

https://www.youtube.com/watch?v=k4kpYsCj6tk

matakiamou00

# 5 στις 18/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι αλλά και η κοπέλα εδώ έχει ένα δίκιο πως να το κάνουμε...μπορεί ο άλλος ή άλλη να έχει πάρει και τις πέτρες...δηλαδή και δεν μπορείς να πεις του άλλου ξέρεις με πόσες έχεις πάει!? Είσαι οκ!? Το εψαξες!? Δεν είναι ωραίο ίσως για αυτό σταματάνε και οι σχέσεις αν ο άλλος ντρέπεται και η άλλη σου λέει ποιος ξέρει τι γίνετε με το πουλί του.Ναι είναι ένα θέμα μεγάλο και αυτό.Επισης σταματήστε να λέτε αυτό το κλισέ ο άντρας πρέπει να έχει το παρελθόν του...αυτό σημαίνει ότι έχεις πάρει όλο τον χάρτη πως να σε εμπιστευτεί άνθρωπος.Σαφως παιδια ολοι εχουμε παρελθον ετσι αλλα ο τροπος που στο λενε...ειναι διαφορετικος...εννοει κατι αλλο...Αν η γυναίκα είχε παρελθόν και το αναφέρει εκεί! ? Πόσο μάγκας το παίζει κάποιος και δεν έχει πρόβλημα...άσε τώρα όλοι έχουμε θέμα αν ο άλλος δεν μαζεύει το πουλί του ή αν η άλλη έχει πάει με ολόκληρο στρατό σε ένα σημείο και μετά είναι πολυχρησιμοποιημενο δηλαδή τι να την κάνεις την κόπια ενώ θέλεις ένα ατόφιο έργο τέχνης που να έχει και αξία.Θέματοθετρια άλλαξαν τα πράγματα μην νομίζεις πλέον όλοι θέλουν προφύλαξη αυτά τα νιώθεις διαφορετικά στην πράξη πέρασαν θέλουν να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.Οταν κλείνει η πόρτα  σε ενα σπιτι πότε δεν ξέρεις τι γίνεται μέσα...τι βιτσια έχει ο καθένας...πως θέλει, τι θέλει...άλλοι τους αρέσει το ελεύθερο, άλλοι  θέλουν σκουφάκι και άλλοι θέλουν απλά να παρατηρούν...κ.τ.λ κ.τ.λ.πως την βρίσκει ο καθένας.

https://m.youtube.com/watch?v=hciBxuTRUno

harrier23

# 6 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 456
Δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα...Όποιος στο λέει απλά δεν προχωράς... Χωρίς διαπραγματευσεις...
Αρέσει στα μέλη psilos-1980, jane_do και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 7 στις 18/9/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.790
Ειναι αρκετα ριψοκινδυνο.Αν προκειται για περιστασιακη συνευρεση,κανεις αυτο που ειπε ο Harrier ..Αν ξεκινας με προοπτικη σχεσης ,στους δυο μηνες μπορειτε να κανετε διαγνωστικες εξετασεις για να γνωριζετε αν ολα ειναι οκ...Το ερωτημα που αλλου δινει ο αλλος το πλι του,δεν μπορω να στο λυσω .
Αρέσει στα μέλη Eimai_, harrier23

harrier23

# 8 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 456
#2 Παναγιώτη σίγουρα δεν είναι ίδια η αίσθηση...Αλλά και να παίξεις την ζωή σου κορώνα γράμματα για ένα σεξ...Χαζομάρα... Το λιγότερο...
Αρέσει στα μέλη Daniel32, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

alisida

# 9 στις 18/9/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.790

κοιτα που δεν ειχα ακουσει γι αυτο το βιτσιο !!!

Παραθεση #5 απο matakiamou
...και άλλοι θέλουν απλά να παρατηρούν..

Mindthegap-

# 10 στις 18/9/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 2.203

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από panagiotismp90

δεν ειναι ιδια αισθηση ρε νεφελη, χανει πολυ για τον ανδρα. Το ιδιο ειναι να ειναι μπροστα με ναυλον το ιδιο να ναι σκετο?

Ναι ρε συ παναγιωτη και για τις γυναικες δεν ειναι, αλλα θελουμε να χουμε και την υγεια μας ε;;;

Αρέσει στα μέλη Daniel32, jane_do και σε ακόμα 3 μέλη.

nefelhxxx

# 11 στις 18/9/2018
author
Ν. Ευβοίας / Αγία Αννα
Σωστά τα λέτε. Για αυτί όταν ακούω αυτή την ηλίθια ατάκα γιατί να χρησιμοποιήσουμε σκουφάκι μου έρχεται να τους το φορέσω κολάρο ? Αν θέλω να ρισκάρω θα πάω στο καζίνο αλλά όχι την υγεία μου για λίγη απόλαυση. Στο παρελθόν είχα μια άσχημη εμπειρία. Ούτε στον εχθρό μου δεν εύχομαι αυτή την ταλαιπωρία που πέρασα και δοξα τον Θεό το ξεπέρασα. Κάπου στα 18 μου που δεν είχα μυαλό. Άλλο να έχεις σχέση και μετά απο κάποιους μήνες να κάνουν και οι δύο εξετάσεις. Αλλά για περιστασιακό ούτε λόγος
Αρέσει στα μέλη jane_do, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

elenal12

# 12 στις 18/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έτσι οπως έχουν γίνει τα πράγματα, που η απιστία πλέον εχεθ γίνει τοσο συχνή, ε δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανέναν.

Konstantinos__73

# 13 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Η απάντηση είναι απλή. Τίτλος, η σύγκρουση των αγαθών. Το ένα αγαθό ειναι η ηδονή και το άλλο η υγεία. Υπερτερεί παντα το πιο σπουδαίο. Εν προκειμένω, η υγεία. Ασυζητιτι.Να δώσω ένα παραδειγμα: Εκει που περπατάς, βλέπεις να καίγεται ένα σπίτι που ξέρεις ότι μέσα του βρίσκεται εγκλωβισμένος ένας άνθρωπος με ειδικές αναγκες(ικανοτητες)..Σπας τη πόρτα να σώσεις μια ζωή. Άρα, το αγαθό της ιδιοκτησίας είναι πολύ κατώτερο του αγαθού της ζωης. Έτσι κ εδω: υγεια ισον ζωη ισον το υπέρτατο αγαθό, κατω του οποίου βρίσκονται ολα τα αλλα. Φυσικά, κ το αγαθό της στιγμιαίας ηδονής.. οκ φιλε Παναγιώτη? Κατανοητό?
Αρέσει στα μέλη jane_do, alisida

Enikos

# 14 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.385

Εδω εχουμε να το δουμε, κατι αιωνες...

Στα περτσινια κολλησαμε?...

Ιλεος...

Αρέσει στα μέλη Crazy_Horse, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.

Andreass66

# 15 στις 18/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νεφέλη η απάντηση στο θέμα σου είναι απλή. Την ξέρεις ήδη.

matakiamou00

# 16 στις 18/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Alisida έλα ντε κι όμως...και εμένα όταν μου το είπαν παράξενο μου φάνηκε.Παιδια γενικα  είναι  λεπτό  το ζήτημα.

Aggelo

# 17 στις 18/9/2018
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.839

nefelhxxx εξαρτατε τι ειδους ανδρες εχεις συναναστραφει φυσικα...
Το πρεπων ειναι να βαζει καποιος καπελακι...ειδικα σε σχεσεις
που δεν ειναι μακροχρονες...γιατι κακα τα ψεμματα με την υγεια
δεν παιζεις......ουτε την δικη σου ουτε του αλλου ατομου.

και υπαρχουν σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα που τα κουβαλας

για χρονια στη καμπουρα σου...

Αρέσει στα μέλη jane_do, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 18 στις 18/9/2018
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.721
όυαν ήμπυν 21 και πριν αποκτήσω την πρώτη μου κανονική επαφή, μια καλή φίλη μου, πιο έμπειρη μου είπε το εξής:
Παραλία ,  είναι πάρα πολύ σημαντική η προφύλαξη, Αν ένας άντρας δε θελήσει να φορέσει προφυλακτικό, θα τον αφήσεις αμέσως, δίχως δεύτερη κουβέντα!

Αρέσει στο μέλος jane_do

nefelhxxx

# 19 στις 18/9/2018
author
Ν. Ευβοίας / Αγία Αννα
Και πολύ καλά σου είπε. Αυτή την άποψη έχω και εγώ. Αν ο άλλος είναι ανεύθυνος δεν θα την πληρώσω εγώ
Αρέσει στα μέλη Paralia48, jane_do

123xristos

# 20 στις 19/9/2018
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Paralia48
όυαν ήμπυν 21 και πριν αποκτήσω την πρώτη μου κανονική επαφή, μια καλή φίλη μου, πιο έμπειρη μου είπε το εξής:
Παραλία ,  είναι πάρα πολύ σημαντική η προφύλαξη, Αν ένας άντρας δε θελήσει να φορέσει προφυλακτικό, θα τον αφήσεις αμέσως, δίχως δεύτερη κουβέντα!

ωστε και τοτε παραλια σας λεγανε;

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε