Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γιατι τοσα πολλα διαζυγια στην Ελλαδα

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

syntrofissa-Klelia

# 181 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 179 από Sivilla_I

Ο μόνος σύλλογος που βλέπω να αγωνίζεστε να ιδρυθεί, είναι ο:

"μόνο οι δικές μου επιλογές είναι καλές"

Ο ώριμος άνθρωπος δεν παλεύει να δικαιωθέι μέσα του, υπερασπιζόμενος τις επιλογές του έξω του.

παρεξηγησατε.

τουναντιον.

απλα δε φορτωνω στην κακη μου τυχη, αλλα στο στραβο ή κλουβιο μου κεφαλι ,ο,τι δυσαρεστο συντελειται.

καποιου ειδους ανεπαρκεια  ή αναγκη μου το συντηρει.

εσεις; 

ξερετε που σταθηκατε λιγη...?

ή εφταιγε παντα ο αλλος?

syntrofissa-Klelia

# 182 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 181 από Arxontoula_

ευτυχισμένοι άνθρωποι = ευτυχία

δυστυχισμένοι άνθρωποι = δυστυχία

αποδοχή της δυστυχίας = αποτυχία

αναγόρευση της δυστυχίας σε επιλογή = διπλή αποτυχία

χμμμ... δεν καταλαβα που συμφωνουμε και που διαφωνουμε...

παρ'ολ'αυτα δε το βρισκω κακο να μην εθελοτυφλησω την ωρα του μεγαλου πονου. 

αναζητωντας οπως προείπα πως και γιατι συντελεστηκε το "κακο".

διοτι αν δεν ξεκαθαριστει ο χαρτης της δυστυχιας πως θα κατευθυνθεις στην ευτυχια?

ZHLIASOY

# 183 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
'Aρεσαν+: 0%

Χαχαχαχαχαχαααχαχαχα καλο

Παράθεση:
Σχόλιο # 174 από Paralia48

Με την ευκαιρία, να σας πω ένα ανεκδοτάκι πρόσφατο:
Δύο μαμάδες γνωρίζονται στη στάση του λεωφορείου και συζητούν για τις κόρες τους.Λέει η μια μαμά:«Η κόρη μου είναι 25 χρονών. Πριν 3 χρόνια τα είχε με έναν πλούσιο δικηγόρο με Porsche. Στα λογοστέματα (πριν τον αρραβώνα υπόσχεση γάμου) κάναμε γλέντι τρικούβερτο! ¶λλο να σου λέω και άλλο να το ζεις! αλλά στον μήνα πάνω χώρισαν.

Μετά τα έφτιαξε με ένα γιατρό με Ferrari. Αυτός είχε πιο πολλά λεφτά. Αρραβωνιάστηκαν και κάναμε ένα γλέντι που κράτησε τρεις μέρες. Αλλά δεν κράτησε. Σε 2 μήνες χώρισε και μ΄ αυτόν.
Μετά παντρεύτηκε με έναν τραπεζίτη. Τι να σου λέω. λεφτά με ουρά.  Όταν παντρεύτηκαν κάναμε ένα γλέντι που βούιξε ο κόσμος από την πολυτέλεια και τα πλούτη. Όμως και μΆ αυτόν χώρισαν μετά από 1 μήνα.

Τώρα τελευταία τα έχει με ένα Διευθυντή πολυεθνικής.  Εκεί να δεις χρήμα! Σπίτια, αυτοκίνητα! Όταν γνωριστήκαμε πήγαμε στον Ρέμο να το γλεντήσουμε και κέρασε όλο το μαγαζί!. Και μΆ αυτόν όμως δεν τα πάνε καλά και μάλλον θα χωρίσουν.
Αλλά για πες μου και εσύ. Πες μου για την δικιά σου κόρη.»

«Ε? τι να σου πω? και μας πουτ**α είναι, αλλά δεν το γλεντάμε έτσι!!!»

ZHLIASOY

# 184 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Καλα τοτε ..οταν φτασεις τα χρονια μου ναρθεις να μας τα ξαναγραψεις κ θα δεις τι εζησες εσυ κ τι εγω..αν δε ζω στειλτα μου στην οδο παραδεισου 10 

Παράθεση:
Σχόλιο # 180 από aggelliki26

Όταν σε μερικές δεκαετίες φτάσω τα χρόνια σου,δε θα αναρωτιέμαι πώς θα ήταν η ζωή μου αν είχα επιτρέψει στον εαυτό μου να ζήσει πιο αυθόρμητα,πιο ανέμελα,κάνοντας αυτά που θέλω εγώ και όχι αυτά που μου ορίζει η κοινωνία.Ανούσια ζει όποιος στην προσπάθεια του να προσαρμοστεί στις επιταγές της κοινωνίας για να είναι αποδεκτός και να μην τον κράζουν οι γύρω,κάνει επιλογές που τον σκοτώνουν αργά και βασανιστικά.Ούτε σούγκαρ μπέιμπι είμαι ούτε π@@ανα που πάτε να με βγάλετε.Διαλέγω με ποιους άντρες θα περνάω το χρόνο μου,δεν παίρνω γουρούνι στο σακκί,όπως κάνουν πολλές  που βιάζονται να παντρευτούν και μετα ψάχνουν παράθυρο να αποδράσουν!Συνεχίστε να βγάζετε μένος εναντίον μου.Δεν πειράζει.Σας κατανοώ.Είναι πολύ δύσκολο για κάποιες να δεχτούν ότι έχασαν τα καλύτερα τους χρόνια,τα πιο σεξουαλικά,επειδή φοβόντουσαν τα καζάνια της κολάσεως της κοινωνίας!

Αρέσει στο μέλος alisida

Sivilla_I

# 185 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από syntrofissa-Klelia

παρεξηγησατε.

τουναντιον.

απλα δε φορτωνω στην κακη μου τυχη, αλλα στο στραβο ή κλουβιο μου κεφαλι ,ο,τι δυσαρεστο συντελειται.

καποιου ειδους ανεπαρκεια  ή αναγκη μου το συντηρει.

εσεις; 

ξερετε που σταθηκατε λιγη...?

ή εφταιγε παντα ο αλλος?

Συμφωνώ 100% στην ανάληψη ευθυνών.

Δεν έχω ΄κάποιο διαζύγιο πίσω μου οπότε δεν έχω τι να σας απαντήσω

Βέβαια, δεν χρειάζεται να σταθεί κάποιος λίγος. 

Κάτι παραμένει σε λειτουργία όσο είναι λειτουργικό για όλους

Όταν πάψει να,

τότε χαλάει ή πρέπει να χαλάσει προκειμένου να αποδεσμευτούν οι συντελεστές

alisida

# 186 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

#185Sivila :Κάτι παραμένει σε λειτουργία όσο είναι λειτουργικό για όλους Όταν πάψει να, τότε χαλάει ή πρέπει να χαλάσει προκειμένου να αποδεσμευτούν οι συντελεστές

Μονο που εδω μιλαμε για "συντελεστες με συναισθηματα,δηλ για ανθρωπους"..

.Θα πω ενα περιστατικο.Πριν ενα μηνα,ο ανεμιστηρας που χρησιμοποιουσε ο γιος μου,χαλασε...

Τον ειδα να τον πεταει απο το μπαλκονι κατευθειαν στον καδο...

Πηγσ κ τον πηρα και του τον εδωσα λεγοντας του οτι δε συμφωνω με τον τροπο που αντιμετωπισε τον χαλασμενο ανεμιστηρα..

.Μα,,,μου λεει,ενας ανεμιστηρας ειναι και χαλασε...

Του λεω,οπως δεν θα πετουσες απο το μπαλκονι ενα πετ που θα πεθαινε,οφειλεις να αντιμετωπισεις και τον χαλασμενο ανεμιστηρα με περισσοτερο σεβασμο..

.Να τον παμε στην ανακυκλωση ηλεκτρικων συσκευων..

.Παλι θα με πειτε υπερβολικη,αλλα θεωρω οτι : 

αν μαθει να αντιμετωπιζει καποιος τα αψυχα πραγματα με σεβασμο και να μην τα πεταει στα σκουπιδια,

,,ε,,,

φανταστειτε ποσο πιο ομορφα θα αντιμετωπισει μια μη λειτουργικη ανθρωπινη σχεση του ...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, somebody961

26-29-31

# 187 στις 28/9/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.508

Να παει για μπασκετ το παιδι,αμα το πετυχε

με την μια να μπει στον καδο ο ανεμιστηρας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 186 από alisida

#185Sivila :Κάτι παραμένει σε λειτουργία όσο είναι λειτουργικό για όλους Όταν πάψει να, τότε χαλάει ή πρέπει να χαλάσει προκειμένου να αποδεσμευτούν οι συντελεστές

Μονο που εδω μιλαμε για "συντελεστες με συναισθηματα,δηλ για ανθρωπους"..

.Θα πω ενα περιστατικο.Πριν ενα μηνα,ο ανεμιστηρας που χρησιμοποιουσε ο γιος μου,χαλασε...

Τον ειδα να τον πεταει απο το μπαλκονι κατευθειαν στον καδο...

Πηγσ κ τον πηρα και του τον εδωσα λεγοντας του οτι δε συμφωνω με τον τροπο που αντιμετωπισε τον χαλασμενο ανεμιστηρα..

.Μα,,,μου λεει,ενας ανεμιστηρας ειναι και χαλασε...

Του λεω,οπως δεν θα πετουσες απο το μπαλκονι ενα πετ που θα πεθαινε,οφειλεις να αντιμετωπισεις και τον χαλασμενο ανεμιστηρα με περισσοτερο σεβασμο..

.Να τον παμε στην ανακυκλωση ηλεκτρικων συσκευων..

.Παλι θα με πειτε υπερβολικη,αλλα θεωρω οτι : 

αν μαθει να αντιμετωπιζει καποιος τα αψυχα πραγματα με σεβασμο και να μην τα πεταει στα σκουπιδια,

,,ε,,,

φανταστειτε ποσο πιο ομορφα θα αντιμετωπισει μια μη λειτουργικη ανθρωπινη σχεση του ...

Αρέσει στα μέλη Entropikos, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 188 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.440

@26-29-31

Ασε,τι προσπαθειες εκανα να τον πεισω να συνεχισει το μπασκετ,αλλα ειχαμε συνεχεια τραυματισμους στο γονατο και σταματησε
Αρέσει στο μέλος 26-29-31

26-29-31

# 189 στις 28/9/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.508

15 Χρονια επαιξα,τα ξερω με τους τραυματισμους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 188 από alisida

@26-29-31Ασε,τι προσπαθειες εκανα να τον πεισω να συνεχισει το μπασκετ,αλλα ειχαμε συνεχεια τραυματισμους στο γονατο και σταματησε

Αρέσει στο μέλος alisida

Sivilla_I

# 190 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Ε καλά

και στην ανακύκλωση 
να τον αφήσεις (τον χαλασμένο ανεμιστήρα)

τον έχεις βγάλει απτη ζωή σου
Πόσο να του το χρυσώσεις πια το χάπι (του ανεμιστήρα)

Ξέρεις ε, δεν είναι προσβλητικό για εναν άνθρωπο να είναι συντελεστής σε κάτι.
Το ουσιαστικό συντελεστής, αναφέρεται και σε έμψυχα που συν-τελούν

Εξάλλου, είπα εγω κάπου για το πώς θα πρέπει να αποδεσμευτούν οι εμπλεκόμενοι?Είπα απλώς οτι πρέπει να αποδεσμευτούν όταν δεν λειτουργεί αυτό που έχουν.
Σώνει και καλά update?
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Sivilla_I

# 191 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 187 από 26-29-31

Να παει για μπασκετ το παιδι,αμα το πετυχε

με την μια να μπει στον καδο ο ανεμιστηρας...

Καφρίλα    

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Mindthegap-

Evangelos3

# 192 στις 30/9/2018
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μοσχάτο
Απαντήσεις: 1

Απλός λόγος...

Κατά την γνώμη είναι ότι μάθαμε αντί...να αγαπάμε τους ανθρώπους και να χρησιμοποιούμε τα πράγματα, καταλλήξαμε να χρησιμοποιούμε τους ανθρώπους και να αγαπάμε τα πράγματα...
είναι πολλές φορές που όντως κάθεσαι και αναρωτιέσαι...για ποιον λόγο χώρισα ή χώρισε κάποιος. Οι άνθρωποι χωρίζουν για τον εγωισμό τους και την φιλειδωνεία τους... Όταν ρώτησαν κάποια γιαγιούλα πως κρατησαν τον γάμο τους 60 χρόνια χωρίς να χωρίσουν, απάντησε "εμείς παιδί μου εκείνη την εποχή, είχαμε μάθει όταν χαλούσε κάτι να το φτιάχνουμε"...δυστυχώς η εποχή μας, πλέον μας έχει κακώς μάθει, όταν χαλάει κάτι να το πετάμε...είτε είναι αντικείμενο είτε άνθρωπος...η σημερινή κοινωνία, λόγω των προβλημάτων και της πίεσης που σου και μας δημιουργεί, δεν σου αφήνει περιθώρια να αντιδράσεις, να σκεφτείς και να φτιάξεις, σε διδάσκει να φύγεις μακρυά τρέχοντας, να ψάξεις να βρείς κάτι καινούριο...κάνοντας έτσι ανέατους κύκλους, γνωριμιών καταλλήγοντας πάντα στο ίδιο σημείο...και όταν φτάσεις σε μία ηλικία που είναι λίγο περασμένη από την συνηθισμένη και προτεινόμενη να το πω για "ηλικία γάμου", αρχίζεις και κάνεις σμαζμοδικές κινήσεις να βρείς κάποιον ή κάποια να κάνεις οικογένεια...πολλές φορές συμβαίνει σε παρόμοια κατάσταση να ειναι και ο άλλος ή η άλλη που θα γνωρίσεις, αποτέλεσμα;; μία σχέση που παραδίδεται ο ένας στον αλλον ανευ όρων, χωρίς να έχει δοκιμαστει η σχέση τους και να έχει σφυριλατηθεί στο αμώνι που λέγεται ζωή, χωρίς να έχει δοκιμαστει από τις "σειρήνες" που λέγονται προβλήματα, ή άλλες γυναικές/άντρες, χωρίς να έχει δεθει...και το αποτέλεσμα; σε μία μικρή αναποδία αρχίζει η διάλυση...και το πιο άσχημο είναι ότι την πληρώνουν τα παιδιά που ίσως θα υπάρχουν, που τρέχουν να γεφυρώσουν το χάσμα μεταξύ των γονέων που δημιούργησαν οι ίδιοι τους μέσω των επιλογών τους και της αδυναμίας τους να μείνουν ενωμένοι και τρέχουν από την μία μεριά μέχρι την αλλην σαν "αγγελειοφόροι" αγάπης χωρίς να έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν τον θ(δ)εσμό της οικογένειας.
Αρέσει στα μέλη Entropikos, Paralia48

matakiamou00

# 193 στις 30/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν θα μιλήσω για όλους αλλά αυτοχαρακτηριστικες μόνη σου κάνεις δεν σε έβγαλε τίποτα, θα το πω ξεκάθαρα...δεν σε αποκάλεσε ούτε εννοησε τίποτα από αυτά που αναφέρεις μόνη σου, ούτε που τα να ούτε καν σουγκαρ μπειμπι...όπως πάλι εσύ αναφέρεις στο σχόλιο,άσχετο εγώ ήξερα για gold girl πότε άλλαξαν σε σουγκαρ! ? Τεσπα η ονομασία δεν έχει καμία μα καμία σχέση...Μα κάνε ότι θέλεις τι συζητάμε τώρα και έφυγαν 5 σελίδες ανούσιες...διαβάζεις ότι σε συμφέρει από εκεί και πέρα στην τελική δικό σου το κορμι και το κανεις ότι θέλεις με όποιον θέλεις...λίγο χαλαρά στα μεγαλύτερα άτομα.Δεν με αφορά, δεν έχω λόγο και δεν θα αντιπαρελθω...καλα κάνεις αφού έτσι θέλεις αλλά μην πουλάς παραμύθι σε κάποιες γυναίκες με παιδιά ίσως παντρεμένες και ίσως χωρισμένες.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost