Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κάνω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

agapigiapanta13

# 1 στις 27/9/2018
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω?

Γεια σας. Είμαι νεά στο forum και θα ήθελα λίγο την άποψη σας. Είμαι παντρεμένη εδώ και πολλά χρόνια και έχω και παιδιά. Πριν ένα χρόνο στο γάμο μου περάσαμε μία πολύ έντονη κρίση και φτάσαμε στο χωρισμό, αλλά τελικά αποφασίσαμε να δώσουμε άλλη μία ευκαιρία. Στην αρχή προσπαθούσαμε πολύ και ο ένας και ο άλλος και όλα μια χαρά, μετά από κάποιο διάστημα όμως μπήκαμε πάλι στη ρουτίνα που ήταν και ο κύριος λόγος της κρίσης. Πρόσφατα όμως ανακάλυψε ότι μου είπε ψεμματα. Μου είπε ότι θα ήταν στη δουλειά και εγώ τον έπιασα να είναι αλλού και να διασκεδάζει. Δεν τον είδα και δεν ξέρω αν ήταν με άλλη παρέα, αλλά το κινητό του τον πρόδωσε. Του έδωσα εκείνη τη στιγμή την ευκαιρία να πει την αλήθεια, αλλά δεν το παραδέχτηκε. Αφού τον ξεμπρόστιασα λοιπόν, παραδέχτηκε ότι έλεγε ψέμματα. Και θα ήθελα εδώ να μου πείτε τη γνώμη σας. Τι πρέπει να κάνω και τι να σκεφτώ?Να σημειώσω ότι στο παρελθόν τον έχω πιάσει πάλι σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Μήπως τελικά έχουμε φτάσει στο τέλος και δεν το παραδεχόμαστε?

archagellos

# 2 στις 27/9/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453

Αγαπητη ,

ειναι αυτο που εγραψες 
Εχετε φταει στο τελος και δεν θελετε να το παραδεχτειτε .

Καλη σας τυχη
Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Eimai_, alisida

matakiamou00

# 3 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αυτό που δεν το παραδέχονται ε!? Ακόμη και με αποδείξεις...φοβερό.Εσυ θέλεις να το τελειώσεις! ? Έχεις σκεφτεί τον εαυτό σου μόνη...με άλλο συντροφο αργότερα...!?γιατί τα παιδιά θα φύγουν...θα σου έλεγα να ρωτήσεις χωρισμένη με παιδιά(όχι αυτή που ο πρωην άντρας τσονταρει στην ιδια μέχρι τα βαθιά γεραματα και της κόβει τσεκ για τα προς το ζην και κάνει το κομμάτι της με τους νέους φίλους και περνάει σουπερ γιατί απο πισω έχει έναν μ@κ@@@κα να τρέχει για να πληρώνει..και τον κάνει να πιστευει οτι είναι και σπουδαίος για χάρη των παιδιών, όχι τέτοιο κ@ρ@γκι@ζη..Ναι! Παιδιά το έχω δει και αυτό και λες οκ αυτή χρησιμοποιεί τις γνωριμίες και το όνομα και συνεχίζει να τον δουλεύει και ο άλλος παίρνει βραβείο μηδενικής ν@ημοσυνης και ψάχνει να βρει τον εαυτό του/φοβερό επεισόδιο σήριαλ κανωνικο..)θα πας και θα ρωτήσεις πως περνάει μια διαζευγμένη και ενάς διαζευγμενος με έναν φυσιολογικο μισθό και πως βλέπει την ζωή του..και μην ξεχνάς εχεις  την εναλλακτικη να βρεις καινουργιο  αγορι...οκ καλος ο γαμος αλλα...εισαι και εσυ γυναικα...για πες του το...θελει!? Να σε μοιραζεται!? Δηλαδη αυτο που οταν ξενυχταει ο αλλος, ισως μπαλαμουτιαζεται και η αλλη περιμενει...σπιτι με παιδια...και ερχεται και φαινεται οτι κατι παιζει...με μια ανεση θρονιαζεται στον καναπε...ε!? Δεν ειναι ανεκδιηγητο! ? Όχι πείτε...Μα ωρες ώρες απορώ γιατί παίρνανε το θυλικο  γένος...!? Για  τελείως χαζές...!?Ε! Όχι δεν το δεχομαιαιαιαιαι. 

https://m.youtube.com/watch?v=lngMLT_caIs

sokolatakis

# 4 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι να κάνεις;;

Να του πεις:..θα σε πληρώσω με το ίδιο νόμισμα!

Sourya

# 5 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και τι; Λες να τον νοιαξει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από sokolatakis

Τι να κάνεις;;Να του πεις:..θα σε πληρώσω με το ίδιο νόμισμα!

elenal12

# 6 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλέ, εδώ πιάνεις τον άντρα σου με άλλη στο κρεβάτι και σου λέει "δεν είναι αυτό που νομίζεις", να παραδεχθεί κάτι στο οποιο δεν ήσουν μπροστά θες? Τρελές θα μας βγάζουν πάντα.Καλησπερες!ΥΓ. Έχετε τελειώσει εδώ και καιρό...

Aggelo

# 7 στις 27/9/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117

agapigiapanta13 τωρα εφτασε το τελος......τωρα ειναι το χαος το τελειωτο νομιζω...
γιατι αναφερεσαι σε πρωτο πληθυντικο στην τελευταια φραση...?  εχετε και οι δυο
την ιδια αποψη οτι εφτασε το τελος, δεν το νομιζω...

sokolatakis

# 8 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sourya

Θα τον νοιάξει..και θα τον πονέσει!Να του πει και το άλλο...εγώ δεν φεύγω..θα περιμένω να πάρω και τα ρέστα!Αν θες φύγε εσύ..η πόρτα είναι ανοιχτή..και τα σκυλιά δεμένα.

alisida

# 9 στις 27/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905
Στη θεση σου θα του προτεινα συμβιωση ( να μεινετε στο ιδιο σπιτι και να φροντιζετε τα παιδια εναλλαξ ,να κανει ο καθενας τη ζωη του )...Προτεινε του αυτο ... Και αν το δεχτει,διωξτον αμεσως ...Σημαινει οτι δεν σ αγαπαει ,τι να τον κανεις ?
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

MadameShuShu40

# 10 στις 27/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αμαμ βρε παιδια κι εσεις!!!

για ενα τσιπουρο και μια ποικιλια θαλασσινα να χωρισει τον ανθρωπο!!!
τς...τς...τς...

agaph40

# 11 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 698

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Sourya

Και τι; Λες να τον νοιαξει;

ολους τους νοιαζει σουρια...το δικο τους το θελουν απολυτα δικο τους, εστω απο εγωισμο

Αρέσει στο μέλος alisida

123xristos

# 12 στις 28/9/2018
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

νομιζω οτι να διασκεδαζει με αλλους αντρες  δεν ειναι κακο φτανει να το κανει και μαζι με την οικογενεια του.

ομως αν το κανει με αλλες ειναι ενα προβλημα  για την σχεση σας
Αρέσει στα μέλη tzoulia59, alisida

panagiotismp90

# 13 στις 28/9/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782

με πιο τροπο ακριως το κινητο του τον προδωσε?

alisida

# 14 στις 28/9/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905

#13Παναγιωτη

Του τηλεφωνησε η κυρα του και ακουσε πενιες,,,ε.το καταλαβε οτι ο τυπακος δεν εμεινε ως αργα στο γραφειο να τελειωσει τις δηλωσεις των πελατων

Siganoula

# 15 στις 28/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αφηστε και κανεναν να διασκεδασει λιγο, αμεσως μπαμ και χωριζω;

Sourya

# 16 στις 28/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα διαφωνησω... Αν ο αντρας κοπελα μου ενδιαφερεται για αλλην ,σκοτιστηκε γι αυτην που ζει μαζι του. Το εχω δει ουκ ολιγες φορες

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από agaph40

ολους τους νοιαζει σουρια...το δικο τους το θελουν απολυτα δικο τους, εστω απο εγωισμο

pythagoras

# 17 στις 28/9/2018
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585

Και πολύ καλά λέει!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από elenal12
Καλέ, εδώ πιάνεις τον άντρα σου με άλλη στο κρεβάτι και σου λέει "δεν είναι αυτό που νομίζεις", να παραδεχθεί κάτι στο οποιο δεν ήσουν μπροστά θες? Τρελές θα μας βγάζουν πάντα.Καλησπερες!ΥΓ. Έχετε τελειώσει εδώ και καιρό...

Μπορεί να ξέρει αυτός τι νομίζεις εσύ; Μπορεί να νομίζεις ότι τον ... εξομολογούσε ή του έκανε θεραπεία.

Ρωτα τον πρώτα, να σου απαντήσει και μετά ...

Χωρίς απολογία εκτέλεση πια;; τι είναι; κατοχή;

(μεταξύ μας τώρα, αν την πιάσει αυτός, θα του πει:   Είναι αυτό που νομίζεις;; Μπα, δεν το πιστεύω...0

tzoulia59

# 18 στις 29/9/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.332

τον επιασες να διασκεδαζει ,,,

και τον επιασες και στο παρελθον και σε αντιστοιχες περιπτωσεις 

δηλαδη τι ακριβως εκανε και με ποιον τροπο διασκεδαζε ...

εχεις σκεφτει αν πνιγοταν στο σπιτι και ηθελε να ξεφυγει δια της διασκεδασης ;

εχεις σκεφτει αν το εκανε για ν αντεξει την καθημερινοτητα και τα βαρη ...

ολοι οι ανθρωποι δεν συμπεριφερομαστε με τον ιδιο τροπο ,,,

και ειδικα οι αντρες ειναι τρομερα ευθυνοφοβοι ,,,δεν τους αρεσουν οι ευθυνες ...

και μετα τι θα διαλυουμε τις οικογενειες επειδη οι αντρες ειναι ετσι ;

νομιζεις θα βρεις καλυτερο; 

να κατσεις στ αβγα σου ,,,και να  μην σκεφτεσαι παρορμητικα ,,,η οικογενεια ειναι ενα πολυ γερο κτισμα ,,,

μπετον ,,,

και μια και εκατο ευκαιριες να δωσεις ..

,καταλαβαινω την ρουτινα ενος γαμου με 2 παιδια ,,,

αλλα εξω υπαρχει σκοτος βαθυ για σενα και τα παιδια σου ,,,

αυτη ειναι η πραγματικοτητα κι οποιος σου λεει αλλα δεν ξερει τι του γινεται ,,,

εκτος εαν ...υπαρχει αλλη γυναικα στην ζωη του και επαψε να ενδιαφερεται για σενα ...

εκει οσο και να  το παλεψεις η προδοσια δεν παλευεται ...

αλλα εχω την αισθηση οτι δεν παιζει κατι τετοιο ,,,

κι ευχομαι να ειναι το πρωτο...

φερσου εξυπνα

να κανεις υπομονη και να αφοσιωθει στην οικογενεια σου να περνας το μηνυμα της σταθεροτητας εσυ ...

ο λαος λεει το σπιτι χαλαει απο την γυναικα ,,

ουτε κερατωματα ουτε εκδικησεις και τετοιες βλακωδεις συμπεριφορες 

γιατι ετσι θα καταδικασεις πραγματικα τον γαμο σου ,,,

κι αν ειναι οικονομικο το θεμα να προσπαθησεις να βρεις μια δουλεια να βελτιωθουν τα οικονομικα ,,,σας 

παλεψε ,αξιζει ,,,

ολα τ αλλα για γαμους που τελειωσαν κι ολα αυτα για μενα ειναι τριχες ,,

τα 3/4 των γαμων των γονιων μας ηταν τελειωμενοι ,,,

η πλειονοτητα γερασε μαζι ,,

και δεν παραδειγματιζω προς μιμηση αλλα απλα το αναφερω για να εστιασω στο οτι ολοι οι γαμοι εχουν μικρα η μεγαλα προβληματα ...

αλλα αντιμετωπιζονται κι αλλα οχι ,,,

νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι συνηθισμενο ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από 123xristos

νομιζω οτι να διασκεδαζει με αλλους αντρες  δεν ειναι κακο φτανει να το κανει και μαζι με την οικογενεια του.

ομως αν το κανει με αλλες ειναι ενα προβλημα  για την σχεση σας

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από agapigiapanta13

Τι να κάνω?

Γεια σας. Είμαι νεά στο forum και θα ήθελα λίγο την άποψη σας. Είμαι παντρεμένη εδώ και πολλά χρόνια και έχω και παιδιά. Πριν ένα χρόνο στο γάμο μου περάσαμε μία πολύ έντονη κρίση και φτάσαμε στο χωρισμό, αλλά τελικά αποφασίσαμε να δώσουμε άλλη μία ευκαιρία. Στην αρχή προσπαθούσαμε πολύ και ο ένας και ο άλλος και όλα μια χαρά, μετά από κάποιο διάστημα όμως μπήκαμε πάλι στη ρουτίνα που ήταν και ο κύριος λόγος της κρίσης. Πρόσφατα όμως ανακάλυψε ότι μου είπε ψεμματα. Μου είπε ότι θα ήταν στη δουλειά και εγώ τον έπιασα να είναι αλλού και να διασκεδάζει. Δεν τον είδα και δεν ξέρω αν ήταν με άλλη παρέα, αλλά το κινητό του τον πρόδωσε. Του έδωσα εκείνη τη στιγμή την ευκαιρία να πει την αλήθεια, αλλά δεν το παραδέχτηκε. Αφού τον ξεμπρόστιασα λοιπόν, παραδέχτηκε ότι έλεγε ψέμματα. Και θα ήθελα εδώ να μου πείτε τη γνώμη σας. Τι πρέπει να κάνω και τι να σκεφτώ?Να σημειώσω ότι στο παρελθόν τον έχω πιάσει πάλι σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Μήπως τελικά έχουμε φτάσει στο τέλος και δεν το παραδεχόμαστε?

elenal12

# 19 στις 29/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Pythagora

Απλά δεν λες τίποτα. Να αναλάβεις τις ευθύνες σου. Κανείς κάτι? Καλά κάνεις και το κάνεις, αλλά μετά, μην τα θες όλα δικά σου.

Hrakleitos3

# 20 στις 30/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το "δεν ειναι αυτο που νομιζεις",ακουγεται συχνα και απο γυναικεια χειλη...λεω εγω τωρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από elenal12
Καλέ, εδώ πιάνεις τον άντρα σου με άλλη στο κρεβάτι και σου λέει "δεν είναι αυτό που νομίζεις", να παραδεχθεί κάτι στο οποιο δεν ήσουν μπροστά θες? Τρελές θα μας βγάζουν πάντα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε