Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Υπαρχει?

Σελίδα : 1

panagiotismp90

# 1 στις 29/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832
'Aρεσαν+: 0%

Υπαρχει?

Μπορει να υπαρχει ανθρωπος ο οποιος να μην εχει κανενα ενδιαφερον? Εννοω να μην τον ενδιαφερει καποιο σπορ, η μαγειρικη, χορος, να μαθει κατι πχ ξενες γλωσσες, να δει τηλεοραση, να μπει στο ιντερνετ, οχι επειδη τα χει βαρεθει αλλα επειδη δεν του αρεσουν, και γενικως να μην υπαρχει καποια ασχολια που να τον ενδιαφερει. Μηπως υπαρχει αλλα δεν το χει ανακαλυψει? μηπως φταιει κατι αλλο? εχει λοιπον το αισθημα οτι δεν τον σηκωνει ο τοπος, δεν μπορει να περασει την ημερα. Εμενα μου φαινεται αδιανοητο αλλα θελω κ την αποχη σας τι μπορει να συμβαινει μεαυτον τον ανθρωπο.

somebody961

# 2 στις 29/9/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αν δεν μιλάμε για κατάθλιψη, που η συμπεριφορά αυτή την χαρακτηρίζει,
τότε ο άνθρωπος αυτός έχει κάτι και τού τρώει την ψυχή και τού καταναλώνει όλη του την ενέργεια.
Ένα μεγάλο δίλημμα ίσως που περνάει και αδυνατεί να αποφασίσει
με σχέση του ή με τη δουλειά του, ή ακόμα, ένα σοβαρό πρόβλημα με την υγεία τη δική του ή αγαπημένου του ανθρώπου

και του απασχολεί όλη του τη σκέψη τόσο
που όλα τα άλλα, ακόμα και τα πλέον ευχάριστα, τα πλέον ψυχαγωγικά και δημιουργικά κάποτε στη ζωή του
τον αφήνουν πλέον εντελώς αδιάφορο.

Κάτι άλλο έχει κάνει κατάληψη στο μυαλό του.

Ο άνθρωπος αυτός χρειάζεται λύση για να μπορέσει να ξεφύγει από εκείνο που πραγματικά τον βασανίζει για να βρει έτσι ξανά, τη χαρά του που στερείται.

Χρειάζεται προσεκτική πολύ προσέγγιση ένας άνθρωπος που περνάει τέτοιες δυσκολίες γιατί, πολλές φορές περνάμε παρόμοιες
αλλά επειδή η τάση είναι να "περνάμε καλά" μπροστά στους άλλους ή μπροστά και στον εαυτό μας ακόμα,
να παρουσιάζουμε την εντελώς αντίθετη συμπεριφορά, στον τρόμο τής αποδοχής της, να μην την αφήσουμε να μας καταβάλλει.

Τότε το λέμε εργασιομανία, αεικίνητος άνθρωπος, ασχολείται με τα πάντα, δεν ησυχάζει ποτέ, κλπ.

Ή, άλλη αντίδραση:  ξεσπάμε στους άλλους, μας φταίνε όλοι και όλα και το μόνο που παρηγορεί είναι να αντιδρούμε στους πάντες και στα πάντα, χτυπώντας εμμονικά το πόδι στο πάτωμα, σαν παιδιά με ένα "ΕΓΩ έχω δίκιο".
(σε αυτήν την περίπτωση - όποτε τη συναντώ - δεν μιλάω/απέχω.
Περιμένω να συνέλθει ο άλλος).

Οι αντιδράσεις ποικίλουν. Δεν είναι μόνο η απραγία που υποδηλοί πρόβλημα.

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 3 στις 29/9/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832

σας δινω συγχαρητηρια κυριε σαμποντυ, πεσατε μεσα διανα χωρις να εχω πει λεπτομεριες.

Fei_79

# 4 στις 29/9/2018
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12

στα εγκατα των πυραμιδων...ναι!

με ένα σωρο γυρω του απο αγαθα να μουχλιαζουν και να σκονιζονταικαι αδαη ατομα να νομιζουν οτι καποια στιγμη θα ξυπνησει σε ενα αλλο συμπαν και θα ενδιαφερθει

dinasaur

# 5 στις 29/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Συμφωνώ με το somebody961.

Αλλά θα πρέπει να δούμε και το ιστορικό. Ήταν πάντα έτσι ή άλλαξε ξαφνικά;Μήπως έχει κάποια ενδιαφέροντα τα οποία απλά δεν συμβαδίζουν με τα δικά σου ή άλλων;Είναι σημαντικό να δώσεις την απάντηση σε αυτά τα ερωτήματα πριν καταλήξεις σε κάποια απάντηση.

kristina-kristina

# 6 στις 29/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναιιι. υπάρχει. Έχω ένας γνωστός περίπου 60 χρόνον, οποίος δεν δείχνει ενδιαφέρον σχεδόν για τίποτα. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να καταλάβω γιατί . Τον συμβουλεύω να αλλάξει σπίτι επειδή εκεί που μένει έχει υγρασία και πονάνε οι αρθρώσεις του. Ήμαστε φίλοι και προσπαθώ...Δεν ενδιαφέρεται τι φοράει, δεν ενδιαφέρεται να έχει παρέα και Τώρα που πήρε σύνταξη έλεγε μήπως να παντρευτεί- αλλά μάλλον ούτε αυτό θα κάνει. Τον λυπάμαι αλλά είναι αυτός! Ίντερνετ...? Δεν θέλει. Στο σπίτι δεν υπάρχει πλυντήριο κανονικό. Ούτε ψυγείο καλό. Και δεν είναι θέμα λεφτά- πάντα δούλευε και πήρε και αναδρομικά σύνταξη. Δεν νομίζω να είναι κατάθλιψη. Απλά έτσι σκέφτεται- Καμία φορά τον φωνάζω για καφέ. Χαίρεται πολύ που έχει παρέα. Αλλά έρχεται με της παντόφλες στην καφετέρια χαχα. Έτσι τον βολεύει! Ναι ...Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Εγώ πάντως έχω καταλάβει ότι αυτός περνάει καλά έτσι όπως είναι και σταμάτησα να τον πιέζω να κάνει αλλαγή. Εσείς αν νομίζεται ότι με κάποιο τρόπο μπορείτε να βοηθήσετε - κάντε το. Αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα. Και άν είναι και κατάθλιψη θέλει ειδικός.

matakiamou00

# 7 στις 29/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φυσικά υπάρχουν τέτοια άτομα και είναι πολύ εύκολα να τα εκμεταλλευτει κάποιος με την έννοια ότι θα αρχίζουν να δίνουν στους άλλους νομίζωντας έτσι ότι θα καλύψουν το κενό...τι αναρωτιεσαι!?κάποια γεγονότα στην ζωή αυτών των ανθρώπων που περιγράφεις τους οδήγησαν σε αυτό το τέλμα.Θελουν βοήθεια και είναι δύσκολο να κατανοήσουν κάποια βασικά πράγματα...όπως και θέλει δύναμη για να βγουν από κάτι τόσο δυνατό.Ναι η μοναχικοτητα των ανθρώπων αυξήθηκε εφόσον οι άνθρωποι έγινα πιο τοξικοι σε συμπεριφορες.Πλεον ο κόσμος έγινε επιλεκτικός με τις παρέες του.

Aggelo

# 8 στις 30/9/2018
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Εχει βαρια καταθλιψη και να παει σφαιρα σ εναν ειδικο

Αρέσει στο μέλος alisida

RoadShow

# 9 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 102
Μπαλαούρο ένα μήνα, νερό κάθε τρεις μέρες τροφή κάθε δέκα. Στρώνει η δε στρώνει μετά?

Red_October

# 10 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όχι δεν υπάρχει εκτός αν είναι διασωληνωμένος στην ΜΕΘ (φτου φτου μακρυά από μας..)

Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.