Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
εργαζομενες μητερες και διαχειρηση χρονου

Σελίδα : 1

alisida

# 1 στις 11/10/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452
'Aρεσαν+: 0%

εργαζομενες μητερες και διαχειρηση χρονου

Καλημερα σε ολες και ολους ...

...Εργαζεστε ?( ευχομαι ναι ).

..Εχετε παιδακια μικρα ή εφηβακια ?

Στο θεμα αυτο μπορουμε να μοιραστουμε προβληματισμους για την ελειψη ελευθερου χρονου  

και φυσικα συμβουλες και tips για την ευρεση αυτου με μικρα "κολπακια" που χρησιμοποιησατε και πετυχαν !

Για μια καλυτερη ποιοτητα ζωης και σχεσεων μεσα στην τρελλα της καθημερινοτητας .

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, ZHLIASOY

Nuvolla

# 2 στις 11/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
   αυτά είναι προκάτ σχέδια αγαπητή 
  δηλάδη νόρμες και κανόνες από τότε που βγήκαμε στη ''πιάτσα''
  για ρώτα και κανένα αρσενικό πόσο νιώθει την ανάγκη να βρει λύσεις ή χρόνο για όλα τα υπόλοιπα  

(αλήθεια θα ήθελα να είμαι σ ένα βουνό με τα παιδιά μου και τον αγαπημένο μου , να βάζω ντομάτες και να αρμέγω την κατσικούλα μου ...αλλά είναι εντελώς ανέφικτο και το μόνο που μου μένει είναι να μουρμουρώ ''η σωτηρία της ψυχής είναι πολύ μεγάλο πράμα )
Τι να κάνουμε ,αυτός ο κόσμος μας δόθηκε σ αυτόν θα πορευτούμε.

Δεν έχω κόλπο ή τρικ να σου καταθέσω ,πάντα έτρεχα και τρέχω και δε προλαβαίνω,πάντα ακούω παράπονα ή απ τα παιδιά ή απ τον καλό μου ή απ την μαμά μου ή απ την φίλη ή απ το αφεντικό ή ή  ή ...τον ατέλειωτο έχει η λίστα.
Προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για τους ανθρώπους μου.

Διαπίστωσα πως όποτε νιώθω χαρούμενη ,και πιο χαλαρή  όλα τρέχουν καλύτερα ακόμη κ αν γυρω καίγεται ο ντουνιάς.

Konstantinos__73

# 3 στις 11/10/2018
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Μπράβο αλυσίδα...Είσαι καλός άνθρωπος. Το εννοώ.
Αρέσει στο μέλος alisida

Arxontoula_

# 4 στις 11/10/2018
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Από όσο μπορώ να θυμηθώ, ποτέ δεν είχα "ελεύθερο" χρόνο, αλλά και ποτέ δεν μου έλειψε. Είχα μάθει να αξιοποιώ το χρόνο μου στον ύψιστο βαθμό και σε γενικές γραμμές τα κατάφερνα (κορυφαία στιγμή: εγώ, καθισμένη στο πάτωμα, να θηλάζω το βρέφος, παίζοντας τουβλάκια με το νήπιο, ενώ ταυτόχρονα επέβλεπα το διάβασμα του μεγαλύτερου).

Νομίζω το κλειδί ήταν ότι δεν το βλέπαμε σαν βάρος, σαν υποχρέωση, αλλά σαν... ξερωγω, σαν ζωή.

Ε, στο σεξ είχαμε τα γνωστά ζόρια, να σου βαράνε την πόρτα την κρίσιμη την ώρα και να σκούζουν "μαμάαα εκανααα", αλλά μια, δυό, τρείς, ξεπέρασα το ψυχολογικό φράγμα και συνέχιζα τον καλόν αγώνα χωρίς να δίνω σημασία.

Αρέσει στα μέλη somebody961, alisida

MadameShuShu40

# 5 στις 11/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κωνσταντίνε

Γιατί μοιράζεις τα μπράβο σαν καραμέλες???

Δεν είμαστε σκύλοι που σου φέραμε τις παντόφλες και μας αξίζει ένα συγκαταβατικό "μπράβο"!!!

alisida

# 6 στις 11/10/2018
author
Καζακστάν
Σ ευχαριστω Κωνσταντινε,αλλα γιατι ? Τι εκανα ?

alisida

# 7 στις 11/10/2018
author
Καζακστάν

Ασε να υπαρχει και καποιος εδω μεσα να λεει μπραβο ,ολο λυσα ειμαστε οι υπολοιποι ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από MadameShuShu40

Κωνσταντίνε

Γιατί μοιράζεις τα μπράβο σαν καραμέλες???

Δεν είμαστε σκύλοι που σου φέραμε τις παντόφλες και μας αξίζει ένα συγκαταβατικό "μπράβο"!!!

Αρέσει στο μέλος somebody961

MadameShuShu40

# 8 στις 11/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εντάξει μωρέ, όλα μαζί δεν γίνονται.

Και παπάς παπάς και ζευγάς ζευγάς, και όλοι με το χαμόγελο στα χείλη και ευχαριστημένοι.

Κάπου θα γέρνει το οικοδόμημα.

Και αυτά τα τιπς και τα μαγικά είναι για όσους έχουν και 200 άτομα γύρω τους να τους κρατάνε ως και το τηλέφωνο στο αυτί.

Για μας τσι υπολοιπες, φτωχές πλην τίμιες μεεοκαματιαριασσες, όλα γίνονται με λίγο άγχος, και τρέξιμο και ψιλοπανικο και όλα βαίνουν καλώς!!!

Arxontoula_

# 9 στις 11/10/2018
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από MadameShuShu40

Και αυτά τα τιπς και τα μαγικά είναι για όσους έχουν και 200 άτομα γύρω τους να τους κρατάνε ως και το τηλέφωνο στο αυτί.

Δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει, αλλά αυτοί είναι που σκούζουν το περισσότερο

Αρέσει στο μέλος alisida

Konstantinos__73

# 10 στις 11/10/2018
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Όχι βρε, δε μοιράζω τα μπραβο σαν καραμέλες...Εκεί που θεωρώ ότι αξίζουν. Κ αυστηρή κριτική εχω κάνει. Όμως, ο καθενας έχει την άποψη του. Σεβαστή κ η δική σου...

AlexLuckyCharm

# 11 στις 14/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα γράψω μια απάντηση όχι για τις εργαζόμενες γυναίκες αλλά για τους άντρες που έχουν εργαζόμενες γυναίκες.Κατ αρχάς τεράστιο σεβασμό για αυτές τις γυναίκες και ειδικότερα σε αυτές που μεγαλώνουν παιδιά. Τεράστια υπόκλιση.Να δουλεύει, να έχει τις δουλειές του σπιτιού, να έχει χρόνο για τα παιδιά, ψώνια, κοινωνικές υποχρεωσεις και να πρέπει να φροντίζει τον εαυτό της, Λοιπόν σύζυγοι αυτών των γυναικών, από σεβασμό ΚΑΙ ΜΟΝΟ -δεν αναφέρομαι και στην αγάπη προς το πρόσωπο, τον έρωτα που νιώθετε, - ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ...1ον να της μιλάτε όμορφα, γλυκά2ον να την κοιτάτε στα μάτια όταν μιλάει.3ον τα μυνήματα να μην είναι του στυλ - μην με περιμένεις θα αργήσω ή Πάρε αυτό από το μαρκετ.Κατ αρχάς στέλνουμε μυνήματα. Πρωί και μεσημέρι. Κυρίως πρωί. Ξεκινάμε με το καλημέρα γράφουμε με όμορφα λόγια και δεν διστάζουμε ποτε και τελειώνουμε με ένα σε αγαπώ. Οι γυναίκες σας, οι μητέρες των παιδιών σας το θέλουν γραμμένο. Τι δεν καταλαβαίνεις.4ον Αν θέλετε να κάνετε παιχνίδι με γκόμενες κάντε το με την γυναίκα σας. Στείλτε λουλούδια, μυνήματα, βγείτε μόνοι έξω, κάντε μια εκδρομουλα μαζί. Κι αυτή γκόμενα είναι και σας ανέχεται χαχα. Φτιάξτε πιο ερωτικό το κλίμα στο σπιτι σας.5ον Βοηθήστε ρε παιδιά. Ρε παιδιά βοηθήστε. Άπλωσε και καμμία μπουγάδα. Κάνε τα ψώνια του σπιτιού. Βάλε καμμία σκούπα. Καθάρισε τα τζάμια. Αν σιδερωνεις κι όλας ..θα πάθεις πλάκα στο κρεββάτι.Δεν χρειάζεστε το Λόττο. Είναι δίπλα σας

alisida

# 12 στις 14/10/2018
author
Καζακστάν

Αγαπητε Αλεξ

εκ μερους ολων των μαμαδων σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια .

Λυπηθηκα για την ιστορια σου ,ομως χαιρομαι που εισαι κοντα στα παιδια σου και που εζησες τοσο ομορφα ολα αυτα που περιγραφεις .

Ευχομαι ο,τι καλυτερο για εσενα και τα παιδακια σου 

με εκτιμηση

αλισιδα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από AlexLuckyCharm
Θα γράψω μια απάντηση όχι για τις εργαζόμενες γυναίκες αλλά για τους άντρες που έχουν εργαζόμενες γυναίκες.Κατ αρχάς τεράστιο σεβασμό για αυτές τις γυναίκες και ειδικότερα σε αυτές που μεγαλώνουν παιδιά. Τεράστια υπόκλιση.Να δουλεύει, να έχει τις δουλειές του σπιτιού, να έχει χρόνο για τα παιδιά, ψώνια, κοινωνικές υποχρεωσεις και να πρέπει να φροντίζει τον εαυτό της, Λοιπόν σύζυγοι αυτών των γυναικών, από σεβασμό ΚΑΙ ΜΟΝΟ -δεν αναφέρομαι και στην αγάπη προς το πρόσωπο, τον έρωτα που νιώθετε, - ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ...1ον να της μιλάτε όμορφα, γλυκά2ον να την κοιτάτε στα μάτια όταν μιλάει.3ον τα μυνήματα να μην είναι του στυλ - μην με περιμένεις θα αργήσω ή Πάρε αυτό από το μαρκετ.Κατ αρχάς στέλνουμε μυνήματα. Πρωί και μεσημέρι. Κυρίως πρωί. Ξεκινάμε με το καλημέρα γράφουμε με όμορφα λόγια και δεν διστάζουμε ποτε και τελειώνουμε με ένα σε αγαπώ. Οι γυναίκες σας, οι μητέρες των παιδιών σας το θέλουν γραμμένο. Τι δεν καταλαβαίνεις.4ον Αν θέλετε να κάνετε παιχνίδι με γκόμενες κάντε το με την γυναίκα σας. Στείλτε λουλούδια, μυνήματα, βγείτε μόνοι έξω, κάντε μια εκδρομουλα μαζί. Κι αυτή γκόμενα είναι και σας ανέχεται χαχα. Φτιάξτε πιο ερωτικό το κλίμα στο σπιτι σας.5ον Βοηθήστε ρε παιδιά. Ρε παιδιά βοηθήστε. Άπλωσε και καμμία μπουγάδα. Κάνε τα ψώνια του σπιτιού. Βάλε καμμία σκούπα. Καθάρισε τα τζάμια. Αν σιδερωνεις κι όλας ..θα πάθεις πλάκα στο κρεββάτι.Δεν χρειάζεστε το Λόττο. Είναι δίπλα σας

Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.