Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Sos Μετα απο αυτον τον χωρισμο στα ορια καταθλιψης

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

freecooler

# 1 στις 15/10/2018
author
Γυναίκα gay / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας..ειμαι η τζενη και θα ηθελα να μιλησω για το προβλημα μου , θελω καποιον να με βοηθησει να μου δωσει μια συμβουλη, κατι ..

Λοιπον πριν 5 μηνες βγηκα απο μια σχεση 3.5 χρονων..

με χωρισε για διαφορους λογους τους οποιους τους καταννοω και μου χε χτυπησει το καμπανακι νωριτερα.

Γενικα ηταν τα παντα για εμενα , σχεση κολλητος κτλπ..περναγαμε παααρα πολυ χρονο μαζι καθημερινα,

αλλα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι εφευγε καθε καλοκαιρι για σεζον σε νησια ..

εμενα αυτο με γκρεμιζε συναισθηματικα γιατι δεν ηταν και λιγος ο καιρος αποχωρησης καθε φορα . Ωσπου εγω τον τελευταιο χρονο κατέληξα σε ενα σημειο "απαθειας"

την τελευταια φορα που εφυγε ηταν τον φεβρουαριο και πραγματικα εγω ημουν στον κοσμο μου , ειχα προβληματιστει με τον εαυτο μου .ηταν ενας απο τους λογους που με χωρησε . Δεν του εδινα την απαραιτητη προσοχη που ηθελε..τον λατρευα μα με ειχε κουρασει το πηγαινε ελα .

Δεν ειχα σκεφτει ομως να χωρισουμε ..ετσι το εκανε αυτος οταν γυρισε.

Απο εκεινη τη μερα μεχρι τωρα δεν εχω παψει να τον σκεφτομαι ολον αυτον τον καιρο η ορεξη μου ειναι αρκετα μειωμενη και κοιμαμαι παρα πολλες ωρες.

Δεν εχω διαθεση για πολλα εξω με φιλους και ετσι τους αποφευγω .

Εχω απογοητευτει με εμενα γιατι η πρωτη φορα που με καταβαλλει ετσι ενας χωρισμος .

Μετα τον χωρισμο μου χε πει πως δεν θελει να με χασει απο τη ζωη του, ετσι ολο αυτο το διαστημα υπηρχαν φορες που μιλαγαμε βγαιναμε και αλλες που δεν ειχαμε καθολου επικοινωνια γιατι επιδιωκα κατι παραπανω και μου το ξεκοβε .

Το μεγαλο προβλημα ειναι πως πανω εκει που συνηθιζα τον χωρισμο πριν λιγες μερες εγινε κατι μεταξυ μας κ οχι μια μονο φορα . Κλαψαμε επειτα και οι δυο και μου πε πως τον μπερδευω γιατι η δεν πρπει να κανουμε κατι η πρπει να μαστε μαζι .

Και μαζι λεει δεν θελει να μαστε για διαφορους λογους .

Δυο απο αυτους ειναι οτι φοβαται μην γινουν τα ιδια και γενικα δεν θελω να ξαναμπει στο τριπακι προσπαθειας και ο αλλος λογος ειναι γιατι ισως να θελει να ναι ελευθερος .

μου πε πως μαγαπαει πολυ και φαινοταν εντονα οτι πραγματικα αυτα που ελεγε τα εννοουσε και του χα λειψει.

Ομως πριν δεκα μερες εφυγε για μια φορα ακομα σεζον για 1 μηνα ..

ειπαμε πως θα συζητησουμε τι θα γινει αφότου γυρισει .

Τις πρωτες μερες ηταν πολυ γλυκος στο τηλ μου εστελνε και γενικα μιλαγαμε .

Τισ επομενες μερες ψιλοκοβαμε ηταν απομακρος και λιγο επιθετικος στο τηλ χωρις λογο .

Φτασαμε στο σημειο τωρα να μη μιλαμε σχεδον καθολου . Εκτος και αν το επιδιωξω μονο εγω κατι που δεν μαρεσει να ενδιαφερομαι μονη μου.

Πειτε μου ποια η γνωμη σας και η συμβουλη σας πανω στο θεμα μου ΠΡΟΒΛΗΜΑ που με καταβαλλει και νιωθω πραγματικα οτι εχω ενα ειδος καταθληψης και αυτο ειναι που με ανησυχει δεν ξερω τι να κανω πως να το αντιμετωπίσω. Τι θελει πια αυτος ο ανθρωπος? Εφυγε και με ξεχασε ετσι απλα? Το κανει επιτιδες και ξεκοψε? Ζω μια παραννοια .

** Συγνωμη για το τεραστιο κενο αλλα τα εβγαλα απο μεσα μου ολα

elenal12

# 2 στις 15/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλημέρα θεματοθετρια,

Εάν θελεις να βρεις ξανά τον εαυτό σου, πρέπει να ξεκοψεις οριστικά από αυτόν.

Αφού σε χώρισε, δεν υπάρχει λόγος να μιλάτε, να βγαίνετε και να κάνετε ο.τι κάνατε και πριν τον χωρισμό, αλλά τώρα χωρίς την ταμπέλα της σχέσης.

Αφού θέλησε να σε χωρίσει, ας σταθεί στην επιλογή του, και μην σε βασανίζει. Κοπέλα μου, αυτός στην ουσία παίρνει τον χωρισμό χαλαρά, καθώς δεν νιώθει ότι έχει "χωρίσει" μαζί σου. Παιρνει τα όσα έχει ανάγκη τώρα, μέχρι να βρει την επόμενη.

Σταμάτα και κοίταξε τον εαυτό σου, αμ δεν θέλει σχέση αμ θέλει αυτά που του προσέφερες όντας μαζί. 

Σταμάτα, και φύγε! 

Σε έχει χωρίσει, μην τρέφεις ελπίδες. 

Αυτά από εμένα.

archagellos

# 3 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.367

Αγαπητη ,

νιωθεις ετσι οπως νιωθεις διοτι δεν εχεις επιλογες .
Ουσιαστικα με αυτα που περιγραφεις ...δεν ειχες σχεση ...σχεση δεν εχει καποιος τον μισο χρονο ...Πιστευω οτι καταλαβαινεις .
Εσυ ζητας κατι αλλο ...εκεινος κατι αλλο .
Το βασικο ειναι τι ακριβως εσυ ζητας ? το γνωριζεις ? Διοτι τα πηγαινε -ελα ...ποτε δεν οφελησαν κανεναν .
Χτυπησου κατω , κλαψε ,δαγκωσε , καρεκλες ,τραπεζια ,καναπεδες ...χτυπα το κεφαλι σου στον τοιχο ...αλλα στον τυπο μη ξαναγυρισες .
Δεν υπαρχει Δεν υπηρξε ποτε ...μετα απο καποιο διαστημα κα ιαοφυ θα αρχισεις να περνεις λιγο τα επανω σου ,θα καταλαβεις τοι δεν χωρισες ...αλλα Σωθηκες .
Βεβαια , δεν υπαρχουν manual για αυτες τις περιπτωσεις ...το μονο που χρειαζεται ειναι ψυχικο σθενος ...και να βαλεις εμπρος τον εγωισμο σου . Να σκεφτει οτι αξιζεις κατι καλυτερο απο αυτο που ειχες .
Καλη σου τυχη 
Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, loushian1984 και σε ακόμα 2 μέλη.

Elena_90

# 4 στις 15/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο χωρισμός σας, κατά τη γνώμη μου, είναι αποτέλεσμα αδιεξόδων που είχατε και οι δύο..Δεν είναι μόνο δική του απόφαση αλλά και δική σου... Η απάθεια προμυνύει ένα τέλμα.. Αυτός, λοιπόν, φέρει το βάρος της ευθύνης, καθώς έληξε το αδιέξοδο ενώ εσύ πρέπει να κουβαλήσεις το βάρος της εγκατάλειψης... Η εγκατάλειψη είναι πάντα λίγο πιο επίπονη γιατί είναι πέρα από τον έλεγχό σου.. Δεν έχεις αποψη, την δέχεσαι παθητικά.. Παρόλα αυτά, κάποια πράγματα συμβαίνουν για κάποιο λόγο και πρέπει να δεχόμαστε την αλήθεια και τις καταστάσεις.. Δεν θελει να γυρίσει πισω και εσύ πρέπει να προχωρήσεις.. Να κόψεις την επικοινωνία μαχαίρι και να δεις χωρίς αυτόν τι συμβαίνει στη ζωή σου, που βρίσκεσαι! 

Nuvolla

# 5 στις 15/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
 Πάρε την απαραίτητη απόσταση για να μπορέσεις να τον δεις και να σε δεις,(όχι μαζί -ζευγάρι) αλλά ως  ξεχωριστούς ανθρώπους. 
Δηλώνεις και συ δυσαρεστημένη ,αυτό γιατί  το παραβλέπεις;''Δεν του εδινα την απαραιτητη προσοχη που ηθελε...''

Ίσως να μην είναι εύκολο στην αρχή γιατί ... ''Γενικα ηταν τα παντα για εμενα , σχεση κολλητος κτλπ..''κάτι σαν αποκούμπι ;

Θα το ξεπεράσεις,όπως όλος ο κόσμος.Σιγά σιγά ,θα ξαναχτίσεις σχέσεις  με άλλους ανθρώπους,φίλους συναδέλφους  .
Θα αλλάξεις συνήθειες και ίσως κάποια στιγμή (στο εύχομαι )καταλάβεις πως η αφορμή ... ''με ειχε κουρασει το πηγαινε ελα... '' κρύβει τις περισσότερες φορές ,αιτίες βαθύτερες .

mili10

# 6 στις 15/10/2018
author
Γυναίκα / 59 / Χήρα
Απαντήσεις: 164
Παψε να τον σκεφτεσαι δεν ειναι ευκολο ομως για ποιο λογο να γινεσαι η καβατζα μεχρι να βρει την επομενη; μην δεχεσαι τα λιγοστα που σου δινει. Να τα θες ολα η τιποτα. Αλλα τα ζητουμενα σας... Βολευονται με "σχεσεις" οποτε μπορουν.. Μην το ξαναεπιτρεψεις... Αξιζεις περισσοτερα αστον να ζησει στον κοσμο του.. Θα βρεις τον δικο σου κοσμο και τοτε θα καταλαβεις τι "εχασες"...
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, archagellos

Triferula

# 7 στις 15/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν νιωθεις ετσι για μια σχεση εγω τι να πω που πεθανε και με αφησε μονη με παιδια; Μην τα ισοπεδονουμε ολα.

panagiotismp90

# 8 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

το θεμα ειναι οτι κ να τα ξαναβρισκατε παλι οταν θα εφευγε για δουλεια εσυ δεν θα αισθανοσουνα καλα κ με το δικιο σου βεβαια γτ οι εξ αποστασεως σχεσεις εχουν θεματα. τωρα εφοσον εφυγε μπορει να σε ξαναπαρει οταν γυρισει, τωρα κ να σε παρει ειναι μακρυα, δεν λεει τιποτα. Προσεξε ομως σεξ δν θα ξανακανεις μαζι του γτ τα κανεις χειροτερα. οτι νιωθεις καταθλιψη ειναι φυσικο κι επομενο γτ οταν χωριζεις χωρις να θες φρικαρεις κ μαλιστα υπαρχουνε καποια σταδια που περναει ο ανθρωπος οταν χωριζει. πιστευω λοιπον οτι εκοψε την επικοινωνια γτ πιεζεται κ γτ ειναι τωρα μακρυα, πιστευω επισης οτι γινεται να τα ξαναβρειτε αλλα ειναι μπλεξιμο εφοσον υπαρχει η δυσκολη δουλια του.

tzoulia59

# 9 στις 15/10/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

τα 3.5 χρονια μιας σχεσης ειναι αρκετα ..δεν ειναι ευκολο να πεις σε καποιον να παψει να σε ξερει οταν για ενα μεγαλο διαστημα περνουσατε χρονο μαζι ,,,

κι οχι μονο γενικο χρονο ...αλλα  προσωπικο χρονο ,,,ερωτικο χρονο ..

αυτο λεγεται συνηθεια ,,,η συνηθεια  καμια φορα ειναι ισχυροτερη κι απο την δυναμη του ερωτα ...βλεπε γαμους ,,

κι αυτο το λεω για αυτα τα πισωγυρισματα ,,,

ομως δεν σημαινει οτι η πραγματικοττα δεν ειναι αλλη ...

οπως το οτι αυτη η σχεση να εχει φτασει στο τελος  της ...

κι οταν αρχιζει να υπερισχυει η λογικη και μπαινει σε εφαρμογη το σχεδιο διαλυσης ..

το συναισθημα εχει φυγει απο το παραθυρο ... ,,

η πορεια της σχεσης πλεον  ελεγχεται ..ο φιλος σου αρνειται να το πατε ξανα παρακατω ...

αποφευγει να συνευρισκεται μαζι σου για να μην σου αναζωπυρωνει τις ελπιδες ...

το οτι καποιες φορες βρεθηκατε ..σ ολους συμβαινει ..να θυμουνται τα παλια ..

σημασια εχει οτι δεν θελει να ειστε αλλο μαζι ...

πιστευω οτι τα συναισθηματα πρωτα απο αυτον κρυωσαν,,, και αναγκασαν κι εσενα να βαλτωσεις σε ,,μια σχεση μετριων αποδοσεων ,,,

το οτι εφευγε συχνα σεζον δεν ηταν καλο ,,οχι τοσο γι αυτον αλλα για σενα ...

οι αποστασεις ειναι αρνητικες στην διατηρηση μιας υγιους σχεσης ...

και ενω εσυ μαραζωνες μονη ,,,αυτος εκει τα καλοκαιρια ,μπορει να ψαχνοταν κι αλλου

25 χρονων να ειστε απο τα 21 μαζι ,,,

συνηθισμενο μου κανει .. ...το σκηνικο ..

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να βρηκε αλλη η και και να του αρεσε το φλερτ μ αλλες ..

.τα καλοκαιρια εχει παμπολλες πεταλουδες που πετανε ανεμελα ..

μαζι σου θελει να κοψει ειναι εμφανες ...

τα δακρυα ειναι προσταδιο του χωρισμου ,,

δεν παιζουν και κανενα σημαντικο ρολο οταν ο αλλος ειναι αποφασισμενος να φυγει ..

αποσυμφοριση της πιεσης ειναι τα δακρυα .γιατι οταν ο αλλος θελει μενει ..γιατι να κλαψει ..

οταν ξερει οτι εσυ τον αποζητας ακομη ...

ενω εκεινος εξαφανισθηκε ..δεν σε παιρνει τηλεφωνα και προφανως προσπαθει να ξεκοψει ...

αν σε ηθελε θα εκανε αυτο που κανεις εσυ ,

,αφου δεν το κανει ,δεν το θελει ...

,εγω δεν θα σου πω μην κλαψεις... ξεχασε τον κλπ ...

αυτα με εντολες δεν γινονται ...απλα σκεψου οτι εισαι 25 ..η ζωη σε περιμενει ..μην μενεις μεσα ,,,

ασχολησου με καποια ενδιαφεροντα που αποσπουν την προσοχη σου τωρα που πονας ...και συνεχισε να βγαινεις με τις φιλες σου εξω ...

δειλα δειλα και λιγο λιγο και σε 2 μηνες το αργοτερο να εχεις βρει αλλον ...

η μονη συνταγη για να ξεπερασεις τον προηγουμενο ειναι να πας στα γρηγορα στον επομενο ..

κι ας μην εισαι και τοσο ετοιμη ...ολα θελουν τον χρονο τους ..αλλα μην μενεις μεσα και χανεις τον χρονο σου ...

αυτος δεν θα ξαναρθει  αυτη την αισθηση εχω .. ...

και αν σε αποζητησει θα ερθει να σε βρει ..μηπως θ αλλαξεις πλανητη ;

η αποσταση δεν ειναι καλος οιονος οπως επισης το οτι στις αποστασεις και στις σεζον μπορει να παρεμβληθουν κι αλλα προσωπα ..

νεα προσωπα ...αν ο φιλος σου εφευγε καλοκαιρια για ποσο πιστευεις οτι θ αντιστεκοταν στα 25 του σ ενα νεο πειρασμο ...

οταν ηδη η δικη σας σχεση αρχισε να φθηρεται ...

επισης εισπραττω οτι τα συναισθηματα πρωτα απο αυτον κρυωσαν και σ εκαναν να βαλτωσεις κι εσυ ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από freecooler

Γεια σας..ειμαι η τζενη και θα ηθελα να μιλησω για το προβλημα μου , θελω καποιον να με βοηθησει να μου δωσει μια συμβουλη, κατι ..

Λοιπον πριν 5 μηνες βγηκα απο μια σχεση 3.5 χρονων..

με χωρισε για διαφορους λογους τους οποιους τους καταννοω και μου χε χτυπησει το καμπανακι νωριτερα.

Γενικα ηταν τα παντα για εμενα , σχεση κολλητος κτλπ..περναγαμε παααρα πολυ χρονο μαζι καθημερινα,

αλλα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι εφευγε καθε καλοκαιρι για σεζον σε νησια ..

εμενα αυτο με γκρεμιζε συναισθηματικα γιατι δεν ηταν και λιγος ο καιρος αποχωρησης καθε φορα . Ωσπου εγω τον τελευταιο χρονο κατέληξα σε ενα σημειο "απαθειας"

την τελευταια φορα που εφυγε ηταν τον φεβρουαριο και πραγματικα εγω ημουν στον κοσμο μου , ειχα προβληματιστει με τον εαυτο μου .ηταν ενας απο τους λογους που με χωρησε . Δεν του εδινα την απαραιτητη προσοχη που ηθελε..τον λατρευα μα με ειχε κουρασει το πηγαινε ελα .

Δεν ειχα σκεφτει ομως να χωρισουμε ..ετσι το εκανε αυτος οταν γυρισε.

Απο εκεινη τη μερα μεχρι τωρα δεν εχω παψει να τον σκεφτομαι ολον αυτον τον καιρο η ορεξη μου ειναι αρκετα μειωμενη και κοιμαμαι παρα πολλες ωρες.

Δεν εχω διαθεση για πολλα εξω με φιλους και ετσι τους αποφευγω .

Εχω απογοητευτει με εμενα γιατι η πρωτη φορα που με καταβαλλει ετσι ενας χωρισμος .

Μετα τον χωρισμο μου χε πει πως δεν θελει να με χασει απο τη ζωη του, ετσι ολο αυτο το διαστημα υπηρχαν φορες που μιλαγαμε βγαιναμε και αλλες που δεν ειχαμε καθολου επικοινωνια γιατι επιδιωκα κατι παραπανω και μου το ξεκοβε .

Το μεγαλο προβλημα ειναι πως πανω εκει που συνηθιζα τον χωρισμο πριν λιγες μερες εγινε κατι μεταξυ μας κ οχι μια μονο φορα . Κλαψαμε επειτα και οι δυο και μου πε πως τον μπερδευω γιατι η δεν πρπει να κανουμε κατι η πρπει να μαστε μαζι .

Και μαζι λεει δεν θελει να μαστε για διαφορους λογους .

Δυο απο αυτους ειναι οτι φοβαται μην γινουν τα ιδια και γενικα δεν θελω να ξαναμπει στο τριπακι προσπαθειας και ο αλλος λογος ειναι γιατι ισως να θελει να ναι ελευθερος .

μου πε πως μαγαπαει πολυ και φαινοταν εντονα οτι πραγματικα αυτα που ελεγε τα εννοουσε και του χα λειψει.

Ομως πριν δεκα μερες εφυγε για μια φορα ακομα σεζον για 1 μηνα ..

ειπαμε πως θα συζητησουμε τι θα γινει αφότου γυρισει .

Τις πρωτες μερες ηταν πολυ γλυκος στο τηλ μου εστελνε και γενικα μιλαγαμε .

Τισ επομενες μερες ψιλοκοβαμε ηταν απομακρος και λιγο επιθετικος στο τηλ χωρις λογο .

Φτασαμε στο σημειο τωρα να μη μιλαμε σχεδον καθολου . Εκτος και αν το επιδιωξω μονο εγω κατι που δεν μαρεσει να ενδιαφερομαι μονη μου.

Πειτε μου ποια η γνωμη σας και η συμβουλη σας πανω στο θεμα μου ΠΡΟΒΛΗΜΑ που με καταβαλλει και νιωθω πραγματικα οτι εχω ενα ειδος καταθληψης και αυτο ειναι που με ανησυχει δεν ξερω τι να κανω πως να το αντιμετωπίσω. Τι θελει πια αυτος ο ανθρωπος? Εφυγε και με ξεχασε ετσι απλα? Το κανει επιτιδες και ξεκοψε? Ζω μια παραννοια .

** Συγνωμη για το τεραστιο κενο αλλα τα εβγαλα απο μεσα μου ολα

Αρέσει στο μέλος Unlease

Aggelo

# 10 στις 16/10/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.094

Ωρα λοιπον ν' απαγκιστρωθεις απο το τον τυπο και να δεις μια πλευρα της ζωηςη του εαυτου σου που αγνοεις...

Σκεψου ποσα πραγματα,ποσες δραστηριοτητες μπορεις να κανεις και εσυ μενεις
κολλημενη σ ενα τυπο που σε χωρισε πριν 5 μηνες

Δεν ξερω να εισαι 25 χρονων οπως λες, αλλα ετσι οπως πας μια ωραια πρωια θα ξυπνησεις
και θα εισαι 45 χρονων θα κοιταξεις πισω σου και θα δεις μια απεραντη ερημο...
Αυτο θα ειναι το τραγικο οχι οτι χωρισες!

Αρέσει στο μέλος somebody961

pythagoras

# 11 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.538

Έσπασε το γιαλί

Δες και διόρθωσε όσα και ότι μπορείς, Στην ανάγκη ζήτα βοήθεια ειδικού.Ελπίζω και εύχομαι να τα καταφέρεις.Καλή τύχη.

kristina-kristina

# 12 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ότι και να σου λέμε έτσι είναι. Οι άνθρωποι έρχονται και φεύγουν. Η λέξη "αγάπη" την λέμε συχνά...όμως τι κάνουμε? Εγώ διό φορές διάβασα αλλά πάλι δεν κατάλαβα.- όλο το καλοκαίρι λείπει? Γιατί φεύγει...για να δουλεύει? Είναι σημαντικό αυτό. Αν ο άνθρωπος δεν έχει άλλη επιλογή τότε η τον περιμένεις η τον χωρίζεις. Μας περιγράφεις τα αισθήματα ...τι να πούμε - σε αγαπάει, δεν σε αγαπάει...εγώ προσωπικά δεν τα έψαχνα τι θέλει αυτός. Τα έψαχνα μέσα μου αν τον αγαπώ τόσο πολύ , αν αξίζει να περιμένω, να είμαι μόνη το μισό χρόνο. Είναι αυτός που είναι...εσυ μπορείς να συνεχίσεις έτσι. Επειδή σε βλέπω να τον θέλεις και να πονάς., αλλά δεν σου αρέσει το πέρα δώθε. Μην κατηγορείς το εαυτό σου. Πρέπει να κάνεις αυτό που είναι καλύτερο για εσένα. Μπορείς και χωρίς αυτόν...όλοι μπορούμε επειδή οι χωρισμοί έχουν διαφορετική όψη. Όμως γλυκιά μου μην μένεις φίλη μαζί του. Δεν υπάρχει φιλία εκεί που έχει αισθήματα

achinos

# 13 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

kristina-kristina

ήθελα να στο γράψω καιρό τώρα...

αν και καθήμενη, ορθά ομιλείς.

Αυτάκια! 

kristina-kristina

# 14 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Achinos...ευχαριστώ! Το κορίτσι αγαπάει! Δύσκολο να βοηθήσουμε.

marie_la_journaliste

# 15 στις 27/10/2018
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 635

αχ κοριτσακι μου

ειναι παρα πολυ δυσκολο το ξερω...ειναι κι αυτη η ανασφαλεια που έχουμε παραπανίσια εμεις οι γυναικες για το πως θα καταφέρουμε να επιβιώσουμε μετά απο ένα μεγάλο έρωτα...όμως η ζωή θα σου δωσει και τη δυναμη και τις ευκαιριες για να προχωρησεις χωρις πολλά πολλά...εχε εμπιστοσύνη στο χρονο που δαμάζει τα παντα και μη κάθεσαι πανω απο τα αποκαΐδια...χαμένος χρόνος κι η ζωή ειναι τόσο μικρη... 

kostas746

# 16 στις 30/10/2018
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Απαντήσεις: 3

παμε παρακατω ...

Καλησπερα ...χωρις πολλα λογια ασε το πισω σου εχε μια ομορφη αναμνηση απο αυτο που τελειωσε και κοιταξε να δεις τι υπαρχει μπροστα σου ... και οτι σε κανει χαρουμενη  ακολουθησε το ... ειναι θεμα χρονου και να βαλεις στη ζωη σου αλλα ενδιαφεροντα η επανεφερε πραγματα που εκανες πριν απο αυτη τη σχεση και σε εκαναν χαρουμενη ... φιλικα κωστας

Mini_Cooper

# 17 στις 8/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δικαιολογίες

Επειδή δουλεύω σε κότερο, και καλοκαίρι Μάιο μεχρι Οκτώβρη φεύγω και εγώ Αιγαίο,σεζόν αμ θες να το πεις είχα σχέση και σε πληροφορώ θέλαμε ο ένας τον άλλο τόσο πολύ που όταν είχε χρόνο της Νοίκιασα εγώ ξενοδοχεία και ερχόταν στο νησί π ήμουν και βρισκόμασταν εκει κάθε μέρα.στη κυριολεξία επειδή είναι καλοκαιρινή περίοδος κάναμε ουσιαστικά παρέα και τις διακοπές μας.πιστευω χωρίς να ξέρω αν δουλεύεις ότι έστω στη σεζόν π πάει θα μπορούσε να σε φέρνει έστω 2-3 μέρες, και δεν ξέρω αν μπορούσε, π δεν βρίσκω ΚΑΝΕΝΑ λόγο Όχι , αλλά και πάλι μπορούσε να το προτείνει.αντρας είναι θα έπρεπε να προσπαθεί.να μην στεναχωριέσαι πάνω από όλα.και πισωγυρίσματα είναι χαζό για μένα.κοιτα αλλού.Αυτά από εμένα, φιλικά πάντα, απλά έχω έρθει στην ίδια θέση και την πάλεψα μια χαρά

freecooler

# 18 στις 15/11/2018
author
Γυναίκα gay / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Καλησπερα ...εχω λιγα νεα ... γυρισε απο τη σεζον ,περναμε καθημερινα χρονο μαζι ..μιλησαμε για το θεμα μας κ μ ειπε πως με θελει ερωτικα αλλα δεν ειναι ο τυπος που θα βαλει το σεξ πανω απο ολα (αυτο ισχυει 100% για εκεινον) κ δεν θελει απλα να κανουμε κατι ,φιλια μετα και να βλεπομαστε ανα διαστηματα . Με μενα λεει που εχει περασει τοσα δεν μπορει να το κανει αυτο. Γιατι του ειπα για πιο χαλαρα . Επειτα του ειπα πως δεν με νοιαζει το σεξ αλλα πχ μου βγαινει να τον φιλησω πολλες φορες και μ λεει αυτο ειναι το προβλημα και του κανω γιατι τοσο αποθητικη σου ειμαι? (πανω στην πλακα) και μου ειπε οχι αντιθετως και μετα εβαλε τα κλαμματα ενω εγω περιμενα γενικα να ξεσπασω . Πειτε μου ποιος λογικος ανθρωπος ενω θελει τον αλλο συμπεριφερεται ετσι ?

tzoulia59

# 19 στις 15/11/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

κοριτσακι πιεζεις καταστασεις ...και δεν μπορεις να αποδεχτεις οτι αυτη η ιστορια δεν τραβαει ,,,

το παλικαρι αυτο δειχνει να ειναι σοβαρο ...κι ισως γι αυτο σου την δινει κι εσενα κι εχεις κολλησει ,,,

ζητας συμβιβαστικη σχεση χαλαρη ,,κι αυτος σου λεει δεν ειναι ο τυπος που κανει σεξουαλικες σχεσεις ,,,

και σου επισημαινει οτι το προβλημα ειναι οτι εσυ εχεις συναισθηματα ,,,θελεις να εισαι μαζι του και να τον φιλας συνεχεια κι ας μην κανετε σεξ ,,,

κι αυτος με τα κλαματα τι σου λεει ,;

,,οτι σ αγαπαω σαν ανθρωπο αλλα ερωτικα δεν θελω να ειμαι μαζι σου ,,γιατι δεν σε βλεπει ρηχα σεξουαλικα ,,,

γιατι αν ηταν τα πραγματα ετσι θα ηταν πιο ευκολα γι αυτον ,,,

παρτο αποφαση ,,αυτος δεν νιωθει το ιδιο με εσενα και τα κλαματα ειναι ενοχικα ,,,

μηπως εχει γνωρισει αλλη; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από freecooler
Καλησπερα ...εχω λιγα νεα ... γυρισε απο τη σεζον ,περναμε καθημερινα χρονο μαζι ..μιλησαμε για το θεμα μας κ μ ειπε πως με θελει ερωτικα αλλα δεν ειναι ο τυπος που θα βαλει το σεξ πανω απο ολα (αυτο ισχυει 100% για εκεινον) κ δεν θελει απλα να κανουμε κατι ,φιλια μετα και να βλεπομαστε ανα διαστηματα . Με μενα λεει που εχει περασει τοσα δεν μπορει να το κανει αυτο. Γιατι του ειπα για πιο χαλαρα . Επειτα του ειπα πως δεν με νοιαζει το σεξ αλλα πχ μου βγαινει να τον φιλησω πολλες φορες και μ λεει αυτο ειναι το προβλημα και του κανω γιατι τοσο αποθητικη σου ειμαι? (πανω στην πλακα) και μου ειπε οχι αντιθετως και μετα εβαλε τα κλαμματα ενω εγω περιμενα γενικα να ξεσπασω . Πειτε μου ποιος λογικος ανθρωπος ενω θελει τον αλλο συμπεριφερεται ετσι ?

achinos

# 20 στις 16/11/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από freecooler
κ δεν θελει απλα να κανουμε κατι ,φιλια μετα και να βλεπομαστε ανα διαστηματα . Με μενα λεει που εχει περασει τοσα δεν μπορει να το κανει αυτο. 

σκέφτομαι τώρα...

σε ποια σελίδα του τόμου "τι λέει ο άλλος αν δε σε γουστάρει"

να το κοτσάρω αυτό... 

Αρέσει στο μέλος mrsopi
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε