Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα την κάνω τη σούζα.

Σελίδα : 1

RoadShow

# 1 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 100
'Aρεσαν+: 0%

Θα την κάνω τη σούζα.

Μετά από 15+ χρονιά νομίζω ότι ήρθε η κατάλληλη στιγμή. 15 χρονιά και πάνω από 3 εκατομμύρια χιλιόμετρα σε πάνω από 10 χώρες, έχω δει και έχω κάνει πολλά. Στα 41 και μετά από ένα αποτυχημένο γάμο και μια επιτυχημένη σχέση και αφού κοντεύω να ξεπαιδιάσω έχω πλέον φτάσει στα όρια μου. Λέω όμως να κάνω έξοδο με κρότο, τι εννοώ? Υπήρξαν σε αυτά τα 15 χρόνια πολλές φορές που είπα τέλος άλλα πάλι γύριζα. Αυτή τη φορά όμως σκέφτομαι να σταματήσω σε κάποιο περιπολικό και να τους ζητήσω πολύ ευγενικά να μου πάρουν το δίπλωμα. Τουλάχιστον για έξι μήνες άν δεν μπορούνε να μου το πάρουν για πάντα. Μην βιαστείτε να γελάσετε, θα σας πω μόνο ότι αυτή η δουλειά ξεπερνάει τα όρια της εξάρτησης φτάνει σχεδόν στον έρωτα. Τι λέτε?  (Όχι δεν τρολλάρω!!!)

Αρέσει στο μέλος Paralia48

alisida

# 2 στις 15/10/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 5.032

,τι να σ πω...Αν εχεις αλλες επιλογες,νοικιασε το φορτηγο για κανα χρονο και σε δοκιμαζεις αν αντεχεις δουλεια γραφειου 

Αρέσει στο μέλος archagellos

RoadShow

# 3 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Δουλειά γραφείου όχι, καμία χειρωνακτική μάλιστα. Οδηγός είμαι δεν έχω δικό μου αυτοκίνητο.

alisida

# 4 στις 15/10/2018
author

ε,,αν εισαι οδηγος..

και δε σε κυνηγα η εφορια,δοκιμασε οδηγος ταριφας να μη λειπεις ταξιδια και φωναζει η κυρα ...

Για χειροναχτικη στα 41 δε νομιζω να βρεις,πιτσιρικαδες ζηταν ολοι ( οχι οτι δεν εισαι αλλα δεν παει και βοηθος πλακα πχ στα 41 σου)

,,,θελουμε κατι πιο γκλαμουρ να σε αποκαταστησουμε .

Αρέσει στο μέλος RoadShow

Sourya

# 5 στις 15/10/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 3.408

Ε, αμα εχεις ερωτα με την δουλεια γιατι να την αφησεις;Και ειδικα τωρα με την ανεργια;

Αρέσει στο μέλος alisida

RoadShow

# 6 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα να βρω δουλειά. Ανεργία? Τι είναι αυτό? Το πρόβλημα δεν είναι να βρεθεί δουλειά, το ζήτημα είναι να υπάρχει προσωπικός χρόνος και όχι αυτό το ανελέητο κυνηγητό με το ρολόι. Ταρίφας υπήρξα για δύο μήνες, δεν... βασικά υπάρχει πλάνο Μην νομίζετε ότι είμαι κάνα ξεκούδουνο.
Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

somebody961

# 7 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Γνωρίζω πως η δουλειά αυτή είναι από τις πλέον δύσκολες, απαιτητικές και εξαντλητικές. Δουλειά που, αν δεν έχει "πάθει έρωτα" κάποιος για αυτήν, είναι αδύνατο να την υπηρετεί.

Αδύνατον γιατί, τα σημαντικά για την ζωή μας, σου τα έχει - όπως δήλωσες - στερήσει. (Οικογένεια)
και πλέον, με τους τόσους που έχουν μπει σε αυτόν τον χώρο, δεν σε αποζημιώνει ισότιμα,
και οι πραγματικές σου οι ανάγκες, επιτέλους επαναστάτησαν!

Ετσι ερμηνεύω προσωπικά, τον "κρότο" που θέλεις να κάνεις. Μαύρη πέτρα θέλεις να ρίξεις, να την "εκδικηθείς".

Οπότε, η θέση η δική μου είναι να φύγεις με ή άνευ κρότου - εάν και εφόσον έχεις εξασφαλίσει άλλον τρόπο επιβίωσης ή, όσα έχεις αποταμιεύσει 15 χρόνια, σου αρκούν.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι μήπως,
επειδή το πρώτο διάστημα ίσως νιώσεις σαν ψάρι στη στεριά - αφού ουσιαστικά έλειπες από τον "νορμάλ" τρόπο ζωής και έκανες πολλές υποχωρήσεις για να αντέξεις ως αυτοκινητιστής -
κάποτε την αναπολήσεις. Δεν γυρνάμε ποτέ οι ίδιοι από μια κατάσταση που ζήσαμε.

Και επειδή κάποια πράγματα επιστρέφουν με τη μορφή στερητικού συν-δρόμου..

Αρέσει στα μέλη Heptamer, RoadShow και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 8 στις 15/10/2018
author
Τι σημαινει ξεκουδουνο ???

RoadShow

# 9 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Χαχαχαχαχα ξεκούδουνο σημαίνει κουτουρού ( με 3 ου ) χαχαχαχαχα. Φίλε τα είπες μια χαρά γι'αυτό σκέφτομαι να το κάνω έτσι. Θα μπορούσα να το παραδώσω αλλά που η πλάκα σε αυτό? Φαντάζεσαι τα μούτρα του τροχονόμου που θα με ακούσει να του ζητάω τέτοιο πράγμα? Χαχαχαχαχα όχι φτιάξε εικόνα...Χαχαχαχαχα
Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

archagellos

# 10 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.042

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida
Τι σημαινει ξεκουδουνο ???

Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap-

ROCK-54

# 11 στις 15/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δουλευουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από RoadShow
 Το πρόβλημα δεν είναι να βρεθεί δουλειά, το ζήτημα είναι να υπάρχει προσωπικός χρόνος και όχι αυτό το ανελέητο κυνηγητό με το ρολόι...

για να ζησουμε,και δεν ζουμε για να δουλευουμε...ψηλα γραμματα για μια ελευθερη ψυχη που ορκιζεται στο τιμονι που κραταει...Νεος εισαι ακομα και ας σε εχουν αρχισει τα υπαρξιακα.Καθεται το νερο στο κοσκινο? Τσακω αυτη την τραγουδαρα ...

https://www.youtube.com/watch?v=8NkfY4F-jvY

Καλο δρομο και να προσεχεις! Μπορα ειναι και θα περασει...

RoadShow

# 12 στις 15/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Rock Είσαι αδερφός.

ZHLIASOY

# 13 στις 16/10/2018
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.816
Εγω δε καταλαβα γρι...τι θες να σταματησεις? Ποια δουλεια?που κολαει η σουζα??..ποσο χαζη νοιωθω..
Αρέσει στο μέλος Paralia48

alisida

# 14 στις 16/10/2018
author

ενταξει,μη γελατε,,

Δεν ειχα ακουσει το ξεκουδουνο

( some ευχαριστω για το pm με την αναλυτικοτατη ερμηνια ! )

Χαχαχαχα!!!

Αρέσει στα μέλη RoadShow, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

RoadShow

# 15 στις 16/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Θέλω να σταματήσω τη δουλειά του οδηγού που κάνω. Μια δουλειά που την ξεκίνησα από Αγάπη στην πορεία όμως τη σιχάθηκα. Σούζα εννοώ την τολμηρή κίνηση να σταματήσω τελικά. Το έχουμε τώρα?
Αρέσει στα μέλη AlexLuckyCharm, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 16 στις 16/10/2018
author

να σταματησεις

Οταν πριν χρονια αισθανομουν πως η δουλεια που εκανα με "κουρασε" ψυχικα,την σταματησα ...Επισης τη γουσταρα στην αρχη και για 14 χρονια .Ομως εφτασα στο σημειο να θελω να κανω κατι αλλο,κατι "στατικο" ειχα κουραστει στο δρομο ...Δεν το μετανοιωσα ,δεν επληξα οπως νομιζα και μου δωθηκε η ευκαιρια να γνωρισω και να κανω κατι αλλο επαγγελματικα ...
Αρέσει στα μέλη AlexLuckyCharm, RoadShow

ZHLIASOY

# 17 στις 16/10/2018
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.816

Νταξ τοχω τωρα ..

Ασε σε καταλαβαινω κ εγω το ιδιο..( οχι σε νταλικα βεβαια)

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από RoadShow
Θέλω να σταματήσω τη δουλειά του οδηγού που κάνω. Μια δουλειά που την ξεκίνησα από Αγάπη στην πορεία όμως τη σιχάθηκα. Σούζα εννοώ την τολμηρή κίνηση να σταματήσω τελικά. Το έχουμε τώρα?

Αρέσει στα μέλη RoadShow, alisida

RoadShow

# 18 στις 19/10/2018
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Χαχαχαχαχα μου φαίνεται ότι περιμένεις να το δεις να γίνεται έτσι ζήλια? Άκου, τι λες να σε πάρω παρέα να την δεις ιδίοις όμασι?

Rapunzel89

# 19 στις 22/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ναι,να το κανεις... Τελειοποιησε την σκεψη που εχεις, εξασφαλισου για μετεπειτα κ καντο... Ο ανθρωπος εξελισσεται.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost