Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γάμος και οικονομικη κριση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Rosemarys-Baby

# 21 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγώ ένα κατάλαβα, από τα γραφόμενά σου βέβαια...

"Οσον αφορα την ερωτική ζωη εχει υποπέσει κ αυτη στα πλαίσια της ρουτινας αν κ ποτέ δν ηταν κατι τ συγκλονιστικο"
η αιτία του κακού...run forrest, run!

Konstantinos__73

# 22 στις 19/10/2018
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
'Aρεσαν+: 0%
Το να θες να δουλέψεις δε γίνεται με το ζόρι, αλλά πηγαζει από μέσα μας...συνεπώς, μια φορά τεμπέλης, πάντα τεμπέλης.

Nkrs80

# 23 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κλειστή κοινωνία ή όχι πρόκειται για εσένα και επηρεάζει μόνο εσένα, νομίζω το τι θα πουν οι γύρω σου δεν θα πρέπει να σε νοιάζει και να κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου και το μυαλό σου, και όποιος προσπαθήσει να σε επικρίνει πρότεινε του/της να τον πάρουν σπίτι τους να τον συντηρούν αυτοί. 

Από την άλλη μεριά όμως έχουμε και ισότητα οπότε όπως ένας άντρας θα φρόντιζε την γυναίκα του και θα σήκωνε όλο το βάρος έτσι πρέπει και η γυναίκα να κάνει...λέω εγώ τώρα.. δεν είμαι fan αυτής της ιδεολογίας αλλά εφόσον υπάρχει δεν μπορείς να πεις τίποτα..

kristina-kristina

# 24 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καμιά φορά εμείς οι ίδιοι βάζουμε το εαυτό μας σε τέτοιες περιπτώσεις. Δεν είναι τυχαία ότι διάλεξε εσένα. Τα χρόνια πριν παντρευτείτε εσύ τον είδες τι άνθρωπος είναι. Όμως του έκανες τα χατίρια, πήρε το νόημα ότι κοντά σού θα περνάει καλά. Έδινες επειδή το ήθελες, και τώρα συνεχίζεις. Εσύ ξέρεις γιατί...Συμβολή μου είναι να κόψεις της διό δουλειές. Μια μόνο και όσο φτάνουν. Και προσοχή.Θα του ξεκαθαρίσεις ότι αν δεν θέλει να δουλέψει παιδιά μαζί του δεν θέλεις. Στην πατρίδα μού λενε- δεν είναι τρελος αυτός που τρώει την τυρόπιτα, είναι τρελος αυτός που του την δίνει! Βάλε όρια στην ζωή σου επειδή και να φύγεις πάλι καπιος μάγκας θα βρεθεί κοντά σού.

MadameShuShu40

# 25 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα το ματαξαναπω πω, και θα πείτε ότι επαναλαμβάνομαι και κουράζω.

Ενα ενα μας τα ξεφουρνιζεις τα καρβέλια 

Μπήκες εδώ μέσα, "και έτσι ο αχαιρευτος, και αλλιώς ο τεμπέλης", και μόλις είδες να τον κακολογουμε, να και το χωραφακι με τις ελιές, προικωο βέβαια, που το ποτίζει, και το ραντίζει και το περιποιειται μεν, δεν φτάνει βέβαια, αλλά δεν είναι και εντελώς τεμπελχανας!!!

Persefoni__

# 26 στις 19/10/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 382

Εδώ είναι και η παγίδα..

Το οτι - ανεξαρτήτως φύλου - πιστεύουμε πως είμαστε ικανοί ν' αλλάξουμε κάποιον. Και ναι ο χωρισμός εδώ είναι όχι μονόδρομος αλλά ο μοναδικός δρόμος 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από nefeli0
Η αληθεια ειναι πως ημουν έγκυος πριν μερικούς μηνες αλλα τ χασαμε τ παιδι πριν προλάβει ν γεννηθει...Με στήριξε ομως πολυ ψυχολογικά, γενικα κακο παιδί δν είναι, το θέμα ειναι πως διορθώνεις εναν τεμπέλη.? Του πρότεινα να φροντίσει ν καλυβει μονος του τα προσωπικα τ εξοδα μηπως κ τν ταρακουνησω... Αυτή η κατασταση φυσικα κ δε μ αρεσει... Αραγε ειναι μονόδρομος ο χωρισμος.?

Persefoni__

# 27 στις 19/10/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 382

Αυτό είδα κι εγώ ..

και μετάνιωσα που της απάντησα ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από MadameShuShu40

Θα το ματαξαναπω πω, και θα πείτε ότι επαναλαμβάνομαι και κουράζω.

Ενα ενα μας τα ξεφουρνιζεις τα καρβέλια 

Μπήκες εδώ μέσα, "και έτσι ο αχαιρευτος, και αλλιώς ο τεμπέλης", και μόλις είδες να τον κακολογουμε, να και το χωραφακι με τις ελιές, προικωο βέβαια, που το ποτίζει, και το ραντίζει και το περιποιειται μεν, δεν φτάνει βέβαια, αλλά δεν είναι και εντελώς τεμπελχανας!!!

AlexLuckyCharm

# 28 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

4 μηνες μαζεμα ελιας? δήλαδη περιπου 1000 ριζες..

Αλλον ενα μηνα κλαδευει ...Εναν μηνα ξεχορταριαζει λιπαινει. Και το καλοκαιρι ποτιζει.Λοιπον 1000 ριζες με 60 κιλα ελια ας πουμε κορωνεικη δινει 20 κιλα λαδι. Αυτα μινιμουμ του μινιμουμ.Δηλαδη 20 τονους κρητικο παρθενο κορωνεικης με σημερινες τιμες 3,5 ευρω το κιλο.2000 χ 3,5 7000 ευρωα που λεει και Ζουραρης.
80% εξοδα να εχεις μενουν 14000. 1200 ευρω το μηνα σε δημοσιο υπαλληλο χαχαχΗ 1000 σε ιδιωτικο υπαλληλο.Κυρια Νεφελη κατεβα απο τα νεφη.Η κοψε το παραμυθιΗ πες στη μαμα να μην μιλαει πολυ.

ZHLIASOY

# 29 στις 19/10/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Αντρας με ποδιτσα  κ φακιολι να λεει στη γυναικα του το βραδυ θα σε σκισω μαναρι μου

Αντρακλας λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Andreass66

Ποιος λέει ότι ο άνδρας πρέπει να δουλεύει και η γυναίκα στα οικοκυρικα. 

Μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. 

Αρκει να το συμφωνησουν.

panagiotismp90

# 30 στις 19/10/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782

νεφελη μου οι δικοι του τι καανουν? γιατι δεν τσονταρουν παρακαλω? ετσι θαα το κανετε το εγγονακι, με ααερα κοπανιστο? δεν υπαρχει κρατος.

Rapunzel89

# 31 στις 22/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τεμπελαρος του κερατα ειναι. Αρχισε να κοβεις λασπη κ να του τα προσφερεις ολα κ να κοιταξεις εσενα κ μονο απο εδω κ περα. Εκεινον στην μανουλα του, που εκεινη τον εκανε ετσι. Μην χανεις αλλο χρονο.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost