Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γάμος και οικονομικη κριση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

nefeli0

# 1 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 30 / Παντρεμένη
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Γάμος και οικονομικη κριση

Γεια σας. Ειμαι 28 ετων και ειμαι παντρεμένη 1 χρόνο με το φιλο μ ηλικίας 33 ετων μετα απο 5 χρονια σχεση.. 

Απ οταν ειμασταν σε σχεση ο φιλος μ δεν εργαζόταν πλήρωνα εγω για ολα αλλα τοτε για μενα δν ηταν προβλημα γιατι ηλπιζα πως κατι θ έβρισκε κ θ αλλαζε αυτη η κατασταση κ οτι απλα περναει μια δυσκολη περιοδο. Μετα απο πίεση της οικογένειας διοτι ζουμε σε κλειστή κοινωνια φτασαμε στο σημειο του γάμου οπου κ ξεκίνησαν τα ουσιαστικά προβλήματα. Ο συζηγος συνεχιζει να μενει ανεργος -αν κ κατα τη γνώμη μ εχει επαναπαφτει. Εγώ για να καλυψω τ απαραίτητα εξοδα αναγκάζομαι κ κανω 3 δουλειες. Η συμμετοχη τ στα εξοδα του σπιτιού  ειναι μηδενικη, ο κοινός μας χρονος ελαχιστος και οι καβγάδες ολο κ πληθαινουν.Του εχω μιλησει πολλες φορες γι αυτα π νιωθω κ με ευγενικό τροπο και με επικριτικο αλλα δε βλεπω ν προσπαθει να κάνει κατι ν αλλαξει την κατασταση.Μ λεει οτι με αγαπάει κ δε θελει ν με χασει αλλα ολη αυτη η κατασταση φοβαμαι οτι είναι μονόδρομος.. Ζητάω τη βοηθεια κ τη γνωμη σας πως ν κινηθώ... Οσον αφορα την ερωτική ζωη εχει υποπέσει κ αυτη στα πλαίσια της ρουτινας αν κ ποτέ δν ηταν κατι τ συγκλονιστικο
Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

archagellos

# 2 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453

Αγαπητη ,

το μονο που θα προσπαθησει ο τυπος να κανει το επομενο διαστημα ειναι να σε αφησει εγκυο ...μηπως και δεσει τον γαιδαρο του .

Ετσι πως τα περιγραφεις εχεις πεσει σε επαγγελματια τεμπελη ...που δεν θα βρει και ποτε δουλεια .

Εαν σου αρεσει αυτη η κατασταση μενεις ...αλλιως φυγε ...προχθες .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Eimai_, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

ZHLIASOY

# 3 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Συνηθως δεν ειμαι τοσο απολυτη αλλα σημερα θα ειμαι με αυτο που διαβασα..Χωρισε το συντομοτερο δυνατο!!!
Αρέσει στα μέλη archagellos, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

froufrou2017

# 4 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
Ο τύπος είναι επαγγελματιας ρεμπεσκες! Έχει βρει το μήνα που τρέφει τους έντεκα, γιατι να βρει δουλειά αφού έχει εσένα να του τα πληρώνεις ολα; Δεν πρόκειται ν' αλλάξει τίποτα, φύγε γρήγορα και μην υπολογίσεις τι θα πει ο κόσμος και βλακειες, θα κοιτάξει σίγουρα να σ' αφήσει έγκυο για να σε δεσει και να του τ' ακουμπάς δια παντός. Χρειάζεσαι ένα νταβατζή στη ζωή σου;
Αρέσει στα μέλη archagellos, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

nefeli0

# 5 στις 18/10/2018
author
Η αληθεια ειναι πως ημουν έγκυος πριν μερικούς μηνες αλλα τ χασαμε τ παιδι πριν προλάβει ν γεννηθει...Με στήριξε ομως πολυ ψυχολογικά, γενικα κακο παιδί δν είναι, το θέμα ειναι πως διορθώνεις εναν τεμπέλη.? Του πρότεινα να φροντίσει ν καλυβει μονος του τα προσωπικα τ εξοδα μηπως κ τν ταρακουνησω... Αυτή η κατασταση φυσικα κ δε μ αρεσει... Αραγε ειναι μονόδρομος ο χωρισμος.?

sokolatakis

# 6 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Από ότι γράφεις βρίσκεσαι σε ένα χωριό εκεί έξω από το Ηράκλειο..η κάπου εκεί γύρω τέλος πάντων.Δεν υπάρχουν εκεί δουλιες ...είτε αγροτικές ειτε σε άλλο κλαδο( τουριστικά κλπ) να κάνει ο άντρας σου;Τι δουλειά θέλει;..διευθυντής;...και 5 τόσα χρόνια που αναφέρεις...τι κανει;...πώς περνάει τη μέρα του δηλαδή;;...Υγ..η συμμετοχή του στα έξοδα φουλ είναι..στα έσοδα ειναι μηδενική.

kristina-kristina

# 7 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δηλαδή τον παντρεύτηκες πρώτα και μετά κατάλαβες ότι μία ζωή θα τον κουβαλάς στην πλάτη σου. Κρίμα κορίτσι μου, πολύ κρίμα! Να κάνεις 3 δουλειές και αυτός να τεμπελιάζει. Καλά σου λέει ο Archaggelos. Πρόσεχε μην σου κάνει και παιδί. Τι σεξ να κάνεις μαζί του...ο τεμπέλης!

MadameShuShu40

# 8 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτές οι κλειστές κοινωνίες έχουν πάρει πολύ κόσμο στο λαιμό τους.

Η οικονομικη κρίση είναι για τους αλλους.

Εσυ είσαι στην κατηγορία 

"Ρημαδιο ζωη και σπίτι, απ' τα χούγια σου αλήτη...

Μην βροντοχρυπας τις χάντρες η δουλειά κανεκ τους αντρες, το γιαπί, το πηλοφόρι, το μυστρι"

Aggelo

# 9 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117

αγαπητη nefeli0 πηγες και παντρευτηκες ενα επαγγελματια τεμπελη,ποια οικονομικη κριση
και πρασινα αλογα...και κριση να μην ειχε  παλι τεμπελης θα ητανε.
και τωρα τι περιμενεις να γινει να κερδισει το λοττο για να ειναι ολα μελι γαλα......
εναλλακτικα μπορεις να κανεις και 4η δουλεια ισως και 5η γιατι εχεις καποιες λιγες ωρες
κενες και εσυ πας και ξεκουραζεσαι...αδικαιολογητη !

ΥΓ Ποια ερωτικη ζωη να εχεις? οταν ο ενας ειναι στο αφρο ο αλλος στα ταρταραπλακα κανεις?
Αρέσει στο μέλος alisida

26-29-31

# 10 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

Η Ετυμηγορια βγηκε..."Τεμπελης"

Προτεινετε λυσεις,αφου μπειτε στην θεση της...
Ελληνικη επαρχια,στο χωριο τον εχουνε μαγκα,και απο πισω
κουνανε το κεφαλι,κανεις δεν τολμαει να του πει κατι...
Για την κοπελλα τα καλυτερα λογια,δουλευταρου,το ενα
το αλλο,μολις τον παρατησει,ξερετε η ελεεινη που θα βρηκε
κανεναν αλλο και εφυγε...Αυτη ειναι η επαρχια,αλλα και τα
μεγαλα αστικα κεντρα απλα δεν φαινετε...

Κοπελλια αν το αντεχεις σηκω και φυγε εντελως απο κει...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Sivilla_I και σε ακόμα 2 μέλη.

achinos

# 11 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Αντιστρέψτε τους ρόλους!

Ας αναλάβει ολοσχερώς το σπίτι κ την περιποίησή σου
κ εσύ μόνο δουλειά κ ενίοτε έξοδο με τα "παιδιά" δυο φορές εβδομαδιαίως
Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, Eimai_

peripli

# 12 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποτέ δε γραφω σε τετοια θεματα. Ομως ο συνδικτυος εχει δικιο.

Ειτε ειναι αληθινο το θεμα...ειτε "φτιαχτο"...συμβαινει σε διαφορες κοινωνιες γυναικες να τραβουν "σταυρο" και τεμπελοσκυλα να τη βγαζουν τζαμι!

Αρα εχεις φυγει σε αλλα μερη εκτος Κρητης απο αντιπροχτες!!! Οπου να πας θα σε βρει. Σε Κρητη θα σε βρει. Εκει δε χαριζουν "καστανα"...κατι ξερω!

Τρεχεις οσο πιο γρηγορα γινεται προς αγνωστη κατευθυνση. Το εχω δει το "εργο"...

Μονο η παρουσια ενος αληθινου "αντρα" αναχαιτιζει κατι "τετοιους"... Αυτα και τρεχα γρηγορα!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από 26-29-31

Η Ετυμηγορια βγηκε..."Τεμπελης"

Προτεινετε λυσεις,αφου μπειτε στην θεση της...
Ελληνικη επαρχια,στο χωριο τον εχουνε μαγκα,και απο πισω
κουνανε το κεφαλι,κανεις δεν τολμαει να του πει κατι...
Για την κοπελλα τα καλυτερα λογια,δουλευταρου,το ενα
το αλλο,μολις τον παρατησει,ξερετε η ελεεινη που θα βρηκε
κανεναν αλλο και εφυγε...Αυτη ειναι η επαρχια,αλλα και τα
μεγαλα αστικα κεντρα απλα δεν φαινετε...

Κοπελλια αν το αντεχεις σηκω και φυγε εντελως απο κει...

MiltosRNLI1930

# 13 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.531

Εν αρχη ο κακος λογος

Χωρις να εξετασει το κοινο εκφερει συμπερασματα !

achinos

# 14 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

γώ βλέπω πως γυναίκα που στηρίζει σπίτι, άντρα κ παιδιά

όλα μπορεί να τα κάνει.
Νόμος! 
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, nefeli0

nefeli0

# 15 στις 18/10/2018
author
Ισως δν τ έθεσα κ εγω σωστα... Ασχολείται με τα αγροτικά κυριως κατα την περιοδο του μαζωξης των ελιων μιας κ η περιουσία π μας εδωσαν οι γονεις μ απαρτιζεται μονο απο ελιές αλλα αυτη περίοδος διαρκεί 4 περιπου μηνες τ χρονο.. Δηλ τ μοναδικο τ εισόδημα ποερχεται αποκλειστικα απο 4 μηνες εργασιας στα γεωργικά.. Ειμαι παράλογη π τ ζητάω ν βρει κ κατι αλλο ωστε ν καλύψει τη νεκρή περιοδο.? 8 μηνες ειμαι σιγουρη ολο κ κατι θ μπορουσε ν κανει.. Δε ζηταω ν φερνει κανενα τρελο μισθο αλλα να μη μενει αμετοχος στα εξοδα που διαρκώς τρεχουν.. Οταν τ τα λεω αυτα μ απαντάει πως δε θελει να έχει καποιο αφεντικο κ πως θελει να είναι ελευθερος επαγγελματίας... Δν ειναι ομως παντα εφικτο αυτο.! Μ λεει οτι ειμαστε καλα κ δε μας λειπει τιποτα (βεβαια αφου φροντιζω ν καλυβω εγω τα παντα). Αν σταματησω να τ καλυβω τ προσωπικα τ εξοδα λετε ν διορθωθεί καθολου αυτη η κατασταση.? Το βλεπω κ εγω που μας οδηγεί ολο αυτο απλα προσπαθω ν σώσω οτι σωζεται (αν μπορει ν σωθεί κατι...)

Sourya

# 16 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τον καλομαθες τον τυπακο τοσα χρονια,και αυτος επαναπαυτηκε και τα περιμενει ολα απο σενα.Εχεις κι εσυ ευθυνη σ αυτην την κατασταση.

Andreass66

# 17 στις 18/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποιος λέει ότι ο άνδρας πρέπει να δουλεύει και η γυναίκα στα οικοκυρικα. 

Μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. 

Αρκει να το συμφωνησουν.

123xristos

# 18 στις 18/10/2018
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 389

νομιζω οτι αυτος ο ανθρωπος δεν ειναι καταλληλος για οικογενεια με παιδια. δειχνει εξαιρετικα  ανευθυνος.

προτεινω εαν δεν εχεις μεινει εγκυος να χωρισεις το συντομοτερο.

achinos

# 19 στις 18/10/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

αν δε βρεις δουλειά για τον υπόλοιπο χρόνο εγώ θα φύγω, στο λέω να μην αναρωτιέσαι γιατί.

κ να το κάνεις! το δοκίμασες; 

μπορεί να δουλέψει το σύστημα για καμιά δεκαριά χρονάκια...
μετά ξαναμπές να μας πεις. Που λέει κ η φίλη παραλί.

Rosemarys-Baby

# 20 στις 19/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μη γίνεσαι σκληρός! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Αγαπητη ,

το μονο που θα προσπαθησει ο τυπος να κανει το επομενο διαστημα ειναι να σε αφησει εγκυο ...μηπως και δεσει τον γαιδαρο του .

Ετσι πως τα περιγραφεις εχεις πεσει σε επαγγελματια τεμπελη ...που δεν θα βρει και ποτε δουλεια .

Εαν σου αρεσει αυτη η κατασταση μενεις ...αλλιως φυγε ...προχθες .

Keep Walking

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε