Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ελλάς,ελληνικός πολιτισμός,ελληνική γλώσσα,νεφελίμ,ελοχίμ,εξωγήινοι,μύθοι και αλήθειες

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

anassa_

# 81 στις 29/10/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134
'Aρεσαν+: 0%

Αυτό που έχω κάνει bold δεν το ξέρω... δλδ το ποιού δημιουργία είναι η χρυσή αυγη ...

Τα υπόλοιπα πιστεύω πως δίκαια τα αναφερεις, για τον πόλεμο που συνεχίζεται στο αρχικό ποστ έχω ένσταση. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Hrakleitos3

η χρυσή αυγή είναι δημιούργημα της αριστεράς του εθνομηδενισμού...ήρθε να καλύψει στην κοινωνία το κενό που αφήνουν οι διεθνιστές της πλάκας,αυτοί που ονειρεύονται πολυπολιτισμικά μοντέλα για την Ελλάδα,όταν αυτά έχουν αποτύχει ακόμα και στη Γερμανία...αυτοί που χαρίζουν μακεδονική γλώσσα στους Σκοπιανούς και ετοιμάζονται να χαρίσουν κατιτίς και στους Αλβανούς...αυτοί που βγαίνουν και υπερασπίζονται το δικαίωμα παιδιών από την Αλβανία να γίνονται σημαιοφόροι στην επέτειο του 1940...αυτοί που θέλουν να εξαφανίσουν τα αρχαία ελληνικά από τη διδασκαλία και να αφαιρέσουν την Αντιγόνη από την ύλη του λυκείου...αυτοί που βγάζουν σπυράκια όταν βλέπουν ελληνική σημαία ή ακούγεται ο εθνικός ύμνος...αυτοί που υπερασπίζονται παντοιοτρόπως το Ισλάμ και πολεμούν οτιδήποτε σχετίζεται με το χριστιανισμό...όταν εξαφανιστούν από τον πλανήτη οι άρρωστες ιδέες του κομμουνισμού και των leftists που έγιναν παγκόσμια μόδα χάρις στον Τζωρτ Σόρος,θα εξαφανιστεί και ο φασισμός...θα είναι φυσικό επακόλουθο...μέχρι τότε,το σύστημα θα συνεχίσει να χρησιμοποιεί αυτά τα δύο τυράκια για να οδηγεί τον κόσμο εκεί που γουστάρει...αυτό που γράφεις για τα όπλα,τον πόλεμο και τις χαμένες πατρίδες,είναι εκτός τόπου και χρόνου...ο ελληνισμός της Βορείου Ηπείρου διώκεται εδώ και δεκαετίες...τα τελευταία χρόνια δε,παραβιάζονται απροκάλυπτα τα στοιχειώδη ανθρώπινα δικαιώματα των Ελλήνων της περιοχής...όποιος είναι πολιτικά αμόρφωτος,να κάτσει πρώτα να μελετήσει τι εστί Αλβανία,πώς αυτή εκτοπίζει ανθρώπους με τον τσαμπουκά από τα πατρογονικά τους εδάφη,πώς κάνει τη δική της εθνοκάθαρση,τι παιχνίδια παίζει εις βάρος της Ελλάδας σε σύμπραξη με την Τουρκία...

Hrakleitos3

# 82 στις 29/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

anassa_   αν κάτσω να αναλύσω τι εστί Χρυσή Αυγή και από πού ξεκίνησε και πόση σαπίλα κουβαλάει,βλέπω να με σταυρώνουν οι χρυσαυγίτες του σάιτ...ίσως το κάνω κάποια άλλη στιγμή...αυτό που ουσιαστικά λέω,είναι πως όταν υποστηρίζεις μια ιδεολογία που αρνείται να παραδεχτεί την ύπαρξη πραγματικών προβλημάτων στην καθημερινή ζωή των ανθρώπων,θα γεννηθούν ομάδες που θα εκμεταλλευτούν την ευκαιρία να έρθουν στο προσκήνιο...υπάρχουν παγκόσμια συμφέροντα που ονειρεύονται τη διάλυση των εθνών κρατών και τη μαζοποίηση των πληθυσμών,ώστε να μπορούν να χειραγωγούν πιο εύκολα τους λαούς...τα φασιστικού τύπου κόμματα είναι η μία όψη του νομίσματος...η άλλη όψη του νομίσματος είναι τα κόμματα που προωθούν την ατζέντα της  παγκοσμιοποίησης και κάνουν επίθεση σε οτιδήποτε σχετίζεται με το έθνος...αυτές τις δύο όψεις χρησιμοποιεί το σύστημα για να πετύχει αυτό που θέλει...όσο για τον πόλεμο,η εμπόλεμη κατάσταση ανάμεσα σε Ελλάδα και Αλβανία συνεχίζει να υφίσταται και τυπικά...δεν έχει αρθεί ο Στρατιωτικός Νόμος,παρόλο που επίσημα το έχει ζητήσει αρκετές φορές η Αλβανία από την Ελλαδα...αν νομίζεις ότι βρισκόμαστε σε ειρήνη,δεν έχεις παρά να περιμένεις μερικά χρόνια,όταν οι Μεγάλες δυνάμεις θα επανακαθορίζουν τα σύνορα στα βαλκάνια...ο πόλεμος στα βαλκάνια έχει αρχίσει εδώ και χρόνια,απλά δεν γνωρίζουμε πότε θα  χτυπήσει τη δική μας πόρτα με τη μορφή του ένοπλων μαχών...όπως έχω ξαναπεί,όλες οι γενιές ζουν πολέμους,δε θα αποτελέσουμε εμείς την εξαίρεση να την βγάλουμε "καθαρή"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από anassa_

Αυτό που έχω κάνει bold δεν το ξέρω... δλδ το ποιού δημιουργία είναι η χρυσή αυγη ...

Τα υπόλοιπα πιστεύω πως δίκαια τα αναφερεις, για τον πόλεμο που συνεχίζεται στο αρχικό ποστ έχω ένσταση. 

SALY1234

# 83 στις 30/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περιμενωντασ τους ελ

Αππ την ημερα που εφτασα στον τοπο συναντησης ενα κακο γερικο μοχθηρο και παμπονηρο νεφελιμ παρεα με μερικα ελοχιμ που παρφυλανε σε σκοτεινα σημεια μου βαζουν τρικλοποδιεσ και μου κανουν μπαμπεσιες.Το κακο νεφελιμ που καποτε ηταν ανθρωπος με προφαση τα γρικλισ μου μου δημιουργει προβληματα συνεχοσ.Το εξορκισα με καθε ειδος βρισιμο αλλα τιποτε.Η πλακα ειναι οτι το νεφελιμ αυτο οποως εμαθα απο καποιουσ Ελ καποτε ηταν ανθρωποσ και ζουσε στη χωρα του φωτος. Μεταναστευσε ομως και ασπαστηκε τους νεφελιμ και εγινε κακο και μοχθηρο.Οι φιλοι του το φωναζουν τροκαντερημ στη γλωσσα των νεφελιμ και των ελοχιμ.Περιμενω βοηθεια απο τους Ελ ή τους εξωγηινους να διωξουν τα κακα νεφελιμ που κυκλοφορουν αναμεσα μαςΥ.Γ ζοριστηκα πολυ αλλα εγραψα χωρισ γκρκλις. Χαχαχαχα

anassa_

# 84 στις 30/10/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Τελικά ορίστηκε ιατροδικαστής από την Ελλάδα, μάλλον επιτρέπουν οι Αλβανικές αρχές να παραστεί; Συγκεχυμένη η αρθρογραφία είμαι εκτός Ελλάδος. 

Πάντως αν δεν επιτρέπουν σίγουρα κάτι προσπαθούν να συγκαλύψουν. 

Θέλω να καταθεσω τις εξείς απλές σκέψεις  οι  οποίες αφορούν στην ελληνική ομογένεια στην Αλβανία.

Σκέπτομαι λοιπόν πως οι ομογενείς εκεί διαφέρουν κατά πολύ από άλλους ομοεθνείς μας σε άλλες χώρες του πλανήτη οι οποίοι χαίρονται τα υλικά και άυλα αγαθά ως ισότιμοι πολίτες στις χώρες που διαβιούν. 

1. Είναι δίπλα μας. 

2. Τα εδάφη υπήρξαν ελληνικά.
3. Τα σύνορα ήταν θεοκλειστα ( αν κ από το άνοιγμα έχουν περάσει κάποιες 10ετιες ) 
4. Το κράτος της Αλβανίας αποδεδειγμένα κ πάντοτε έκανε διακρίσεις σε βάρος τους.

Γι αυτούς τους λόγους, ισως κ για άλλους που μου διαφεύγουν, οι άνθρωποι που έχουν ελληνική καταγωγή, βιώνοντας  την ανελευθερια, ρατσισμό κ διακρίσεις σε σχέση με τους ντόπιους κατοικους  για αρκετές γενιές, να έχουν αναπτύξει φορτισμένα πατριωτικά αισθηματα. ( εδώ να θυμηθούμε πως  ακούγεται συχνά ότι οι ομογενείς σε όλοι την υφήλιο θεωρούνται περισσότερο Έλληνες από ότι εμείς). 

Από την άλλη πολλοί από εμας  στην Ελλάδα τους θεωρούμε Αλβανούς κατά συνέπεια να μπαίνουν στη διαδικασία να αποδείξουν την ελληνικότητα τους και τα αισθήματα που έχουν για την πατρίδα. 

Γι αυτό θεωρώ πως λόγω πολιτισμικών συνθηκών μπορεί κ να μην ισχύουν επακριβώς τα επιχειρήματα που έχουν αναπτυχθεί για το ζήτημα στο    " ...τι σκεπτεσαι τώρα" 
Δεν συμφωνω φυσικά με την οπλοφορία ωστόσο θεωρώ πως είναι καθεστώς στην Αλβανία από πολλούς...αλλά δεν θα το αναπτυξω ...
Ελπίζω να αποδειχθεί  πως πυροβολούσε στον αέρα ... κι ότι εκτελέστηκε εν ψυχρώ, θα χρησιμοποιούσα τη λέξη αθώος... 
Το μόνο σίγουρο όμως είναι πως είχε επιλέξει τον  πόλεμο,  τον οποίο πόλεμό του, εμείς στη σιγουριά του τόπου μας δεν μπορούμε να κατανοήσουμε πλήρως... ίσως ούτε κατά διάνοια...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Heptamer

Hrakleitos3

# 85 στις 31/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

θα γράψω αναλυτικά για τον πολιτικό σχεδιασμό των Αλβανών σε περιοχές που αναγνωρίζεται επισήμως η ελληνική εθνική μειονότητα...ο στόχος ξεκάθαρα είναι να διωχθεί το ελληνικό στοιχείο...δυστυχώς,το επίσημο ελληνικό κράτος εδώ και δεκαετίες έκανε τα στραβά μάτια και μόνο την τελευταία δεκαετία ξύπνησε και έκανε 5-6 κινήσεις...τον Αριστοτέλη Γκούμα στη Χειμμάρα τον έφαγαν επειδή επέμενε να μιλάει ελληνικά...άνθρωποι διώχνονται από τα σπίτια τους και απαλλοτριώνεται η γη τους,τους αφαιρούνται τίτλοι ιδιοκτησίας που ανήκαν στους προγόνους τους...επειδή αυτή την περίοδο έχουν τις πλάτες Τούρκων και ΗΠΑ, καθώς εξυπηρετούν γεωστρατηγικα συμφέροντα αυτών,έχουν αποθρασυνθεί...έχει όμως ο καιρός γυρίσματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από anassa_

Τελικά ορίστηκε ιατροδικαστής από την Ελλάδα, μάλλον επιτρέπουν οι Αλβανικές αρχές να παραστεί; Συγκεχυμένη η αρθρογραφία είμαι εκτός Ελλάδος. 

Πάντως αν δεν επιτρέπουν σίγουρα κάτι προσπαθούν να συγκαλύψουν. 

Θέλω να καταθεσω τις εξείς απλές σκέψεις  οι  οποίες αφορούν στην ελληνική ομογένεια στην Αλβανία.

Σκέπτομαι λοιπόν πως οι ομογενείς εκεί διαφέρουν κατά πολύ από άλλους ομοεθνείς μας σε άλλες χώρες του πλανήτη οι οποίοι χαίρονται τα υλικά και άυλα αγαθά ως ισότιμοι πολίτες στις χώρες που διαβιούν. 

1. Είναι δίπλα μας. 

2. Τα εδάφη υπήρξαν ελληνικά.
3. Τα σύνορα ήταν θεοκλειστα ( αν κ από το άνοιγμα έχουν περάσει κάποιες 10ετιες ) 
4. Το κράτος της Αλβανίας αποδεδειγμένα κ πάντοτε έκανε διακρίσεις σε βάρος τους.

Γι αυτούς τους λόγους, ισως κ για άλλους που μου διαφεύγουν, οι άνθρωποι που έχουν ελληνική καταγωγή, βιώνοντας  την ανελευθερια, ρατσισμό κ διακρίσεις σε σχέση με τους ντόπιους κατοικους  για αρκετές γενιές, να έχουν αναπτύξει φορτισμένα πατριωτικά αισθηματα. ( εδώ να θυμηθούμε πως  ακούγεται συχνά ότι οι ομογενείς σε όλοι την υφήλιο θεωρούνται περισσότερο Έλληνες από ότι εμείς). 

Από την άλλη πολλοί από εμας  στην Ελλάδα τους θεωρούμε Αλβανούς κατά συνέπεια να μπαίνουν στη διαδικασία να αποδείξουν την ελληνικότητα τους και τα αισθήματα που έχουν για την πατρίδα. 

Γι αυτό θεωρώ πως λόγω πολιτισμικών συνθηκών μπορεί κ να μην ισχύουν επακριβώς τα επιχειρήματα που έχουν αναπτυχθεί για το ζήτημα στο    " ...τι σκεπτεσαι τώρα" 
Δεν συμφωνω φυσικά με την οπλοφορία ωστόσο θεωρώ πως είναι καθεστώς στην Αλβανία από πολλούς...αλλά δεν θα το αναπτυξω ...
Ελπίζω να αποδειχθεί  πως πυροβολούσε στον αέρα ... κι ότι εκτελέστηκε εν ψυχρώ, θα χρησιμοποιούσα τη λέξη αθώος... 
Το μόνο σίγουρο όμως είναι πως είχε επιλέξει τον  πόλεμο,  τον οποίο πόλεμό του, εμείς στη σιγουριά του τόπου μας δεν μπορούμε να κατανοήσουμε πλήρως... ίσως ούτε κατά διάνοια...

Hrakleitos3

# 86 στις 31/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλώς όρισες στο φόρουμΑν συνεχίσεις να γράφεις εδώ,θα δεις που στο τέλος θα γράφεις μόνο ελληνικά...απλά έχει συνηθίσει το χέρι σου να γράφει γκρικλις και ζορίζεσαι...περιμένω να σε διαβάσω να συμβουλεύεις ερωτευμένα ζευγαράκια,χωρισμένους,άπιστους γεροντοέρωτες,σεξ κλπ...να το κάνεις χωρίς βρίσιμο και θα δεις που θα γίνεις μορφή στο φόρουμ,γιατί από χιούμορ είσαι όλα τα λεφτά(πρόσεχε,γιατί κι εδώ πέφτουν αναφορές εάν βρίσεις...αν όμως δε βρίσεις,δε σε αγγίζει ο διαχειριστής,όσο και να το θέλουν κάποιοι)

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από SALY1234

Περιμενωντασ τους ελΑππ την ημερα που εφτασα στον τοπο συναντησης ενα κακο γερικο μοχθηρο και παμπονηρο νεφελιμ παρεα με μερικα ελοχιμ που παρφυλανε σε σκοτεινα σημεια μου βαζουν τρικλοποδιεσ και μου κανουν μπαμπεσιες.Το κακο νεφελιμ που καποτε ηταν ανθρωπος με προφαση τα γρικλισ μου μου δημιουργει προβληματα συνεχοσ.Το εξορκισα με καθε ειδος βρισιμο αλλα τιποτε.Η πλακα ειναι οτι το νεφελιμ αυτο οποως εμαθα απο καποιουσ Ελ καποτε ηταν ανθρωποσ και ζουσε στη χωρα του φωτος. Μεταναστευσε ομως και ασπαστηκε τους νεφελιμ και εγινε κακο και μοχθηρο.Οι φιλοι του το φωναζουν τροκαντερημ στη γλωσσα των νεφελιμ και των ελοχιμ.Περιμενω βοηθεια απο τους Ελ ή τους εξωγηινους να διωξουν τα κακα νεφελιμ που κυκλοφορουν αναμεσα μαςΥ.Γ ζοριστηκα πολυ αλλα εγραψα χωρισ γκρκλις. Χαχαχαχα

SALY1234

# 87 στις 31/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για να συνεχισο να γραφο θελω κινητρο.Ας μαζετουν ολοι οι Ελ να μου κανουν like oste να ξορκιστουν και τα κακα νεφελιμ.Όριο εχο βαλει τα 20 like.Διαδοστε το.

Hrakleitos3

# 88 στις 4/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
https://www.youtube.com/watch?v=aoKWnypXRzg
ΥΓ.το θέμα δεν ξεχάστηκε,απλά δεν ξέρω τι να πρωτογράψω...

Hrakleitos3

# 89 στις 6/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ανεβάζω 1-2 αστεία βιντεάκια,πριν αρχίσω να ξαναγράφω για σοβαρά ζητήματα σε αυτό το θέμα...καλή μέρα να έχουμε...
https://www.youtube.com/watch?v=1yEB-CypD64

Hrakleitos3

# 90 στις 6/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
https://www.youtube.com/watch?v=HISE4xeVW9QΤο κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Aparatchik

# 91 στις 4/1/2019
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Λαύριο
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 52

Https://www.youtube.com/watch?v=mkbnxefrscw

Λατρευω τις Ελληνιδες.Τις θεωρω απο τις πιο ομορφες στην Ευρωπη.Εχω συναντησει και Ελληνοκυπριες οι οποιες μοιαζουν με αρχαια ελληνικα αγαλματα.Πολυ μου αρεσουν επισης και οι ποντιες που ηρθαν απο την Σοβιετικη Ενωση και ιδιαιτερα απο την Αμπχαζια εκει να δειτε ομορφια μιλαμε τα προσωπα τους μοιαζουν με αρχαιοελληνικες τοιχογραφιες.Στην σοβιετικη τηλεοραση εκαναν εμφανισεις και ποντιακα συγκροτηματα που επαιζαν ελληνικα λαϊκα τραγουδια οπως το ελληνικο συγροτημα "Συρτακι" .Δειτε τις τραγουδιστριες πως ειναι τα προσωπα τους και ολα αυτα που λεω επιβεβαιωνονται πληρως.

AlexLuckyCharm

# 92 στην 1/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Aparatchik, τωρα το ειδα ( πως μου διεφυγε ). Εσενα μπορει να σου αρεσουν οι γυναικες απο την Διοσκουρια ( εικιτι Σοχουμ και τα ρασιας , εγ@@εθεν ο σεβνταλης) αλλα ρε φιλεεε, ρε φιλεε.. εισαι λιγο παραπανω ενθουσιωδης. Το ξερεις εκεινο που λενε οι Ρωσοι περπεκτικα στους Τσορνε Ζοπι, οτι αν δεσεις μια Ελληνιδα στο δασος με σχοινι, θα κλεψουν το σχοινι και δεν ασχοληθει κανεις μαζι της .

Hrakleitos3

# 93 στις 16/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
madamshushu,
σέβομαι απεριόριστα την jane   και της εύχομαι να ξεπεράσει τις 1000 σελίδες στο θέμα της...

επειδή όμως δε θέλω η συζήτησή μας να χαθεί ανάμεσα σε "εκτός θέματος'' θέματα και μουσικές αφιερώσεις ,θα τη μεταφέρω εδώ...

καταθέτεις άποψη,καταθέτω άποψη...

τόσο απλά...

πες μου όμως,
πόσα εγκλήματα μπορούμε και πρέπει να υπομείνουμε , στο όνομα του πολιτικά ορθού λόγου...

όλες σχεδόν οι χώρες της ευρώπης έχουν να αντιμετωπίσουν το δημογραφικό τους πρόβλημα και έχουν τεράστια,άμεση μάλιστα,ανάγκη από φθηνό εργατικό προσωπικό ή και εργατικό προσωπικό γενικότερα...

η Μέρκελ,ενώ το 2010 δήλωνε πως η πολυπολιτισμικότητα απέτυχε παταγωδώς στη Γερμανία,το 2015 καλωσόριζε κατά εκατονταδες χιλιάδες τους μετανάστες,επειδή η γερμανική οικονομία τους είχε ανάγκη...

διάβασε την παρακάτω είδηση του προηγούμενου μόλις μήνα για να συλλάβεις το μέγεθος του προβλήματος:

Η Γερμανία έχει ανάγκη από τουλάχιστον 260.000 νέους μετανάστες ετησίως έως το 2060 προκειμένου να καλύπτει το έλλειμμα εργατικών χεριών, απόρροια της επιδείνωσης των δημογραφικών τάσεων. Αυτό προκύπτει από έκθεση του ινστιτούτου Bertelsmann, που δόθηκε στη δημοσιότητα. Εξ αυτών οι 146.000 μετανάστες ετησίως θα πρέπει να προέρχονται από χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης, υπολογίζουν οι ερευνητές. Αντιμέτωπη με τη γήρανση του πληθυσμού της η Γερμανία αναμένεται να δει το εργατικό δυναμικό της να συρρικνώνεται κατά το 1/3 ή κατά 16 εκατομύρια ανθρώπους έως το 2060, εάν δεν υπάρξει η συμβολή των μεταναστών. Οι ειδικοί προειδοποιούν δε πως χωρίς την μετανάστευση, το έλλειμμα εργατικών χεριών θα έχει μοιραία αποτελέσματα για την τέταρτη μεγαλύτερη οικονομία του πλανήτη. Σύμφωνα με υπολογισμούς ακόμη και εάν το ποσοστό των γεννήσεων αυξηθεί και ακόμη και εάν ενταχθούν περισσότερες γυναίκες στην αγορά εργασίας, το όριο ηλικίας συνταξιοδότησης θα πρέπει να ανέβει στα 70 έτη. Υπενθυμίζεται ότι τώρα δίνεται η δυνατότητα για συνταξιοδότηση από τα 63 έτη- υπό προϋποθέσεις- μέτρο που έχει στοιχίσει στο γερμανικό δημόσιο περισσότερο από ό,τι υπολογιζόταν.

το ίδιο συμβαίνει και με πολλές ακόμα ευρωπαϊκές χώρες(της Ελλαδας συμπεριλαμβανομένης),που θέλουν εκατοντάδες χιλιάδες χέρια και καλούνται να βρουν τρόπους να ενσωματώσουν τους μετανάστες στο δικό τους σύστημα,αποκρούοντας ταυτόχρονα εσωτερικές φωνές που αντιδρούν στο όλο εγχείρημα...

εδώ λοιπόν αρχίζουν τα σοβαρά ερωτήματα...

κοινωνική συνοχή από τη μία,οικονομία από την άλλη...

υπάρχει τρόπος αυτό το σύστημα με τους αμέτρητους παίκτες,τους αμέτρητους αστάθμητους παράγοντες να έρθει σε ισορροπία Νας?

εγώ λέω όχι,αν ο ρύθμος εισδοχής παντελώς διαφορετικής κουλτούρας μεταναστών είναι τέτοιος που δεν επιτρέπει την αφομοίωσή τους από τις τοπικές κοινωνίες...

μπορούν οι κοινωνίες να αντέξουν απεριόριστο αριθμό μουσουλμάνων ?

όταν Γερμανοί,Βρετανοί,Γάλλοι,Ιταλοί,Ισπανοί,Σκανδιναβοί,με εξαιρετικά σοβαρό κρατικό μηχανισμό αποτυγχάνουν,πώς θα πετύχει η Ελλάδα?

υπάρχουν εκατοντάδες σοβαρές μελέτες και εκατοντάδες βίντεο από όλη την Ευρώπη που αποδεικνύουν ότι σε μέρη που οι μουσουλμάνοι γίνονται πολυπληθείς και ενίοτε πλειοψηφία,έχουμε σύγκρουση πολιτισμών,γιατί το Ισλαμ δεν είναι θρησκεία αλλά δικαιικό σύστημα...

η επιδοματική πολιτική της ευρωπαϊκής ένωσης αποτυγχάνει...εκατοντάδες χιλιάδες κάθονται πάνω στα επιδόματα και αρνούνται να βρουν εργασία,για να μη χάσουν τα επιδόματα...

οι θεσμοί,τα όργανα του κράτους,πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικά και έχουν πάρει εντολές να υποβαθμίζουν περιστατικά στα οποία εμπλέκονται μετανάστες,ειδικά μουσουλμάνοι...η αστυνομία και οι τοπικοί αξιωματούχοι έχουν δεμένα χέρια και το στόμα του κλειστό,από φόβο μήπως τους κολλήσουν ακροδεξιές ταμπελίτσες κάθε είδους "ανθρωπιστές"... έχεις ακούσει για την ιστορία στο Ρόδεραμ της Αγγλίας?

έχεις περάσει καμιά βόλτα από το διαδίκτυο να δεις πώς έχουν μεταλλαχθεί ολόκληρες πόλεις και προάστια όπου έχουν δημιουργηθεί γκέτο?

η θεωρία ότι όλοι είναι καλοδεχούμενοι και όλοι μπορούμε να ζήσουμε φιλειρηνικά,είναι η θεωρία που ρίχνει νερό στο μύλο του φασισμού...

γιατί όταν αρνείσαι να δεις ότι υπάρχει πραγματικό πρόβλημα και το βάζεις κάτω από το χαλάκι,το πρόβλημα θα μεγαλώσει,θα γιγαντωθεί και θα θρέψει τους τραμπούκους που θα το εργαλειοποιήσουν...
 οι "ανθρωπιστές" και οι "υπερασπιστές α λα καρτ"  των ανθρωπίνων δικαιωμάτων,είναι συνένοχοι στα εγκλήματα που συντελούνται...

Hrakleitos3

# 94 στις 16/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
για να μην ψάχνεις την ιστορία στο Ρόδεραμ,σου μεταφέρω την είδηση εδώ...

Αγγλία: 1400 παιδιά κακοποιήθηκαν σεξουαλικά σε 16 χρόνια στην πόλη Ρόδεραμ

Οι αποκαλύψεις για την σεξουαλική κακοποίηση εκατοντάδων παιδιών επί 16 χρόνια στο Ρόδεραμ, στη βόρεια Αγγλία, προκάλεσαν σήμερα ένα κύμα εκκλήσεων για την παραίτηση τοπικών αξιωματούχων και επικρίσεις προς την αστυνομία και τις υπηρεσίες πρόνοιας.

Σύμφωνα με μια έκθεση που δόθηκε χθες Τρίτη στη δημοσιότητα, περίπου 1.400 παιδιά, τα μικρότερα από τα οποία ήταν 11 ετών, κακοποιήθηκαν σεξουαλικά από το 1997 ως το 2013 στο Ρόδεραμ, μια βιομηχανική πόλη 250.000 κατοίκων.

«Κανείς δεν γνωρίζει το εύρος της σεξουαλικής κακοποίησης που υπέστησαν τα παιδιά στο Ρόδεραμ», δήλωσε η καθηγήτρια Αλέξις Τζέι, που συνέταξε την έκθεση και ήταν πρώην επιθεωρήτρια κοινωνικών υποθέσεων στην πόλη αυτή.

Όπως αναφέρει η Τζέι μεταξύ των ωμοτήτων που διαπράχθηκαν περιλαμβάνονται περιστατικά κατά τα οποία «παιδιά περιλούστηκαν βενζίνη και τα απείλησαν ότι θα τα πυρπολήσουν, δέχθηκαν απειλές με όπλα ή αναγκάστηκαν να παρακολουθήσουν πολύ άγριους βιασμούς».

Κάποια από τα παιδιά «ήταν θύματα ομαδικών βιασμών, στάλθηκαν σε άλλες πόλεις της βόρειας Αγγλίας, απήχθησαν, χτυπήθηκαν και εκφοβίστηκαν», επισημαίνει στην έκθεσή της.

Επίσης αναφέρει ότι μικρά κορίτσια 11 ετών βιάστηκαν επανειλημμένα.Η έκθεση επισημαίνει ότι οι τοπικοί αξιωματούχοι δεν εκτίμησαν τη σοβαρότητα του προβλήματος και υπογραμμίζει ότι η αστυνομία «αντιμετώπισε μεγάλο αριθμό των θυμάτων με περιφρόνηση».

Η πραγματικότητα αγνοήθηκε παρά τις τρεις εκθέσεις που συντάχθηκαν μεταξύ του 2001 και του 2006, οι οποίες «δεν θα μπορούσαν να είναι πιο ξεκάθαρες στην περιγραφή της κατάστασης στο Ρόδεραμ», υπογράμμισε η Τζέι.Σύμφωνα με την ίδια, τα ευρήματα της πρώτης έκθεσης συγκαλύφθηκαν γιατί οι αξιωματούχοι «δεν πίστευαν τους αριθμούς».

Σε περισσότερο από ένα τρίτο των υποθέσεων, τα παιδιά ήταν γνωστά στις υπηρεσίες πρόνοιας.Αμέσως μετά τη δημοσιοποίηση της έρευνας ο Ρότζερ Στόουν, πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου του Ρόδεραμ παραιτήθηκε.

Ο Σον Ράιτ, σήμερα υπεύθυνος της αστυνομίας για το νότιο Γιόρκσιρ, δέχθηκε σήμερα πιέσεις να παραιτηθεί από το κόμμα των Εργατικών στο οποίο ανήκει, αλλά και από άλλους πολιτικούς.Αρμόδιος στο Ρόδεραμ για την προστασία των παιδιών από το 2005 ως το 2010, ο Ράιτ δήλωσε ότι δεν γνώριζε τα εγκλήματα αυτά.«Πιστεύω ότι θα πρέπει να λάβει υπόψη του τις εκκλήσεις του κόμματός του να παραιτηθεί», δήλωσε από την πλευρά της η υπουργός Εσωτερικών της Βρετανίας Τερέζα Μέι.

Εξάλλου όπως έγινε γνωστό σήμερα δεκαπέντε κορίτσια που είχαν δεχθεί σεξουαλικές επιθέσεις μεταξύ του 1996 και του 2012 από «συμμορίες» στο Ρότερχαμ έχουν ζητήσει αποζημίωση ύψους 125.000 ευρώ η κάθε μία.«Καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι οι δημοτικές αρχές του Ρότερχαμ και η αστυνομία του νότιου Γιόρκσιρ δεν έδωσαν συνέχεια στις πληροφορίες που θα μπορούσαν να οδηγήσουν στη σύλληψη των δραστών», ανακοίνωσε ο Ντέιβιντ Γκρίνγουντ, δικηγόρος των κοριτσιών.

Μετά την παρουσίαση της έκθεσης της Αλέξις Τζέι οι δημοτικές αρχές της πόλης ζήτησαν σε ανακοίνωσή τους «συγγνώμη από όσους εγκαταλείφθηκαν την ώρα που είχαν ανάγκη από βοήθεια».

Η υπόθεση ήρθε για πρώτη φορά στη δημοσιότητα το 2010 όταν πέντε άνδρες, οι οποίοι χαρακτηρίστηκαν από τους δικαστές «σεξουαλικοί θύτες» καταδικάστηκαν σε βαριές ποινές κάθειρξης για σεξουαλικές κακοποιήσεις.

Η έκθεση επισημαίνει ότι «η πλειονότητα των γνωστών δραστών» είναι πακιστανικής καταγωγής, περιλαμβανομένων των πέντε καταδικασθέντων το 2010, ενώ η πλειονότητα των θυμάτων είναι λευκοί.

Παράλληλα σημειώνει ότι πολλοί αστυνομικοί «είχαν εκφράσει την ανησυχία ότι εάν αναφέρονταν στην ασιατική καταγωγή των φερόμενων ως δραστών, θα τους χαρακτήριζαν ρατσιστές».

agrotis53

# 95 στις 22/3/2019
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

ο διαλογος δεν γινεται με σβησμενα ποστ, και μετα να μιλαμε για φασισμο ετσι?? 

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε