Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παντρευτηκατε από έρωτα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Persefoni__

# 21 στις 25/10/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 382
'Aρεσαν+: 0%

τελικά

θα πρεπε στα συνολικά έξοδα ενός γάμου να προγραμματίζονται απ την αρχή (πχ όταν βγαίνουν οι άδειες) και τα έξοδα διαζυγίου. Επίσης στα προσκλητήρια κάτω απ τα ονόματα των κουμπάρων να μπαίνουν και τα ονόματα των δικηγόρων (Άσχετη ερώτηση : ΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΙΚΟ?)

)
Αρέσει στο μέλος alisida

giorgos170

# 22 στις 25/10/2018
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.122

το είδατε...?

παρουσίασα το διδακτορικό μου στο ικα δραπετσώνας...

σπάσανε τα νεύρα όλου του κόσμου,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από tzoulia59

ημουν       εντος θεματος    η εκτος      ;      

Andreass66

# 23 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

θα σ'αγαπώ για πάντα??? τι ειναι αυτο?  Ειμαι ερωτευμενη μαζι σου?   πεθαινωωω!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από ZHLIASOY
Kάθε φορά που ακούγεται το "θα σ'αγαπώ για πάντα"...ενας χωρίσμενος πεθαίνει από τα γέλια ...))

Andreass66

# 24 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γιατι με θελουν οι γυναικες?...λεω να το 'γυρισω'... στα γεραματα

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Sourya

Εσενα παιδακι μου μαλλον δεν σε θελει η παντρεια μετα απο τοσες αποπειρες

Andreass66

# 25 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ειναι τρελος...ειναι τρελος...ειναι τρελος αυτος ο αψηλος... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Persefoni__

Φαντάζομαι ...

πως το "δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού " δεν στάθηκε αρκετό να σε αποτρέψει..έπρεπε να φτάσεις στην 4η 

Rapunzel89

# 26 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#19 Το καταλαβαινω αυτο που λες, αλλα... ειναι καπως ασχημο να παντρευομαστε με... συμφωνια. Δεν ξερω, θεωρω οτι οι περισσοτεροι γαμοι που γινονται κι ετσι αυτοματως και διαλυονται. Εδω διαλυονται κι αυτοι που ξεκινησαν με τις καλυτερες προυποθεσεις...

Paralia48

# 27 στις 25/10/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Andreass66

Λοιπον, ας σοβαρευτω...Την 1η την παντρευτηκα απο αναγκη, τη 2η απο υποχρεωση και αγαπη για το παιδι μου, τη 3η απο αναγκη και παραλιγο και μια 4η αλλα ευτυχως πατησα φρενο τη τελευταια στιγμη.

τι θα πει <<παντρεύτηκα από άνάγκη>>;

Στην εποχή μας, ποιος μπορεί να αναγκάσει κάποιον να παντρευτεί;

Σε κάτι αραβικές,ινδικές, αφρικανικές χώρες, αναγκάζουν τα κοριτσάκια. Αλλά και τους άντρες; !!

Ήρθε ο πεθερός με το δίκανο μήπως;    Τι κρίμα, δεν είχαν ανακαλυφθεί τότε τα <<ασφαλιστικά μέτρα>> !

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

tangerinedream

# 28 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ κατανοώντας πλήρως την κατάσταση και την δαιδαλώδη πορεία του καλού φίλου μας, δηλώνω ότι είμαι υπέρ της (πολλλοί)-πολυγαμίας!!!  :-)

...τώρα το "πολλοί" πιθανόν ή και να μην εννοεί τίποτα εν τέλει...απλά το έβαλα γιατί μου άρεσε το πως ηχούσε στη σκέψη μου όλο μαζύ...αυτό και η πολυγαμία δηλαδή...χμμμ

Sourya

# 29 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι δεν καταλαβες. Δεν ειναι αυτο που νομιζεις. Αλλα αφου εισαι καινουργια και δεν ξερεις ... εχει παει στον Κυριο.

Hello_darkness

# 30 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν το θέλω όμως. Πήγαμε μια φορα το είδαμε ότι δεν το έχουμε τέλος. Ουτε δεύτερο δεν χρειαζοταν. Κοιτάμε να δούμε πού μπορούμε να ανταπεξέλθουμε ώστε να είμαστε επαρκείς κ σωστοί κ τέλος.

Andreass66

# 31 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ειπα οτι με αναγκασανε...ειπα απο αναγκη ...προσωπικη...τι δεν καταλαβαινεις? Πρεπει να το αναλυσω? ημουν 24 ετων...αμεσως να μου τη πεις...με παραφιλας σαν την αλλη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Paralia48

τι θα πει <<παντρεύτηκα από άνάγκη>>;

Στην εποχή μας, ποιος μπορεί να αναγκάσει κάποιον να παντρευτεί;

Σε κάτι αραβικές,ινδικές, αφρικανικές χώρες, αναγκάζουν τα κοριτσάκια. Αλλά και τους άντρες; !!

Ήρθε ο πεθερός με το δίκανο μήπως;    Τι κρίμα, δεν είχαν ανακαλυφθεί τότε τα <<ασφαλιστικά μέτρα>> !

alisida

# 32 στις 25/10/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905

Παντρευτηκες δηλ για να κανεις σεχ ?

ΕΙναι αυτος λογος παντρειας ?

???

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Andreass66

Δεν ειπα οτι με αναγκασανε...ειπα απο αναγκη ...προσωπικη...τι δεν καταλαβαινεις? Πρεπει να το αναλυσω? ημουν 24 ετων...αμεσως να μου τη πεις...με παραφιλας σαν την αλλη.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

tangerinedream

# 33 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...σεξ παντού...σεξ και παλι...ο μονος και ο κύριος λόγος που γίνονται όλα...μάλλον, δεν ξέρω...σεξ, αυτό που κρύβεται πίσω απ'όλα...ίσως...λένε ότι όλα συμβαίνουν, όλα γίνονται για ένα λόγο...για ένα σκοπό...μάλλον έχουν δίκιο γιατί νομίζω ότι τελικά όλα γίνονται για το σεξ...σεξ εδώ, σεξ εκεί σεξ παντού...ή όχι; ...άν όχι τοτε θεωρείστε όλα όσα έγραψα ώς μη-γραφέντα...αλλά και πάλι το σεξ θα ήταν εδώ...εκεί...παντού;!!!;!...

Andreass66

# 34 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τοτε ηταν...ειχα μυαλο τοτε?...τωρα εχω ...για να σε προλαβω

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από alisida

Παντρευτηκες δηλ για να κανεις σεχ ?

ΕΙναι αυτος λογος παντρειας ?

???

Andreass66

# 35 στις 25/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολυ σωστα τα λες...και οσες και οσοι δεν το παραδεχονται ειναι υποκριτες

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από tangerinedream

...σεξ παντού...σεξ και παλι...ο μονος και ο κύριος λόγος που γίνονται όλα...μάλλον, δεν ξέρω...σεξ, αυτό που κρύβεται πίσω απ'όλα...ίσως...λένε ότι όλα συμβαίνουν, όλα γίνονται για ένα λόγο...για ένα σκοπό...μάλλον έχουν δίκιο γιατί νομίζω ότι τελικά όλα γίνονται για το σεξ...σεξ εδώ, σεξ εκεί σεξ παντού...ή όχι; ...άν όχι τοτε θεωρείστε όλα όσα έγραψα ώς μη-γραφέντα...αλλά και πάλι το σεξ θα ήταν εδώ...εκεί...παντού;!!!;!...

Paralia48

# 36 στις 25/10/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Andreass66

ημουν 24 ετων...αμεσως να μου τη πεις...με παραφιλας σαν την αλλη.

αγαπητέ Αντρέα, κανέναν δεν παραφιλάω και συ δεν εξαιρείσαι.

Ό,τι λέω το λέω με διάθεση καλού χιούμορ, όχι κακίας κακώς με παρεξήγησες για δέυτερη φορά . Με κανέναν δεν έχω κάτι καλό ή κακό, κουβεντούλα κάνουμε. Προσωπικά δεν ψάχνω εδώ παρέα, για να παίξω την ...έξυπνη. Περνώ ευχάριστα. Αν είπα κατά καιρούς πράματα που σε πείραξαν, λυπάμαι, δεν έγινε από πρόθεση.

Επειδή έχουμε διαφορετική αίσθηση χιούμορ και μπορεί να παρεξηγηθείς με τα δικά μου, αποφεύγω να γράφω σε θέματά σου. Το πολύ πολύ μια σύντομη δημοσίευση.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida

pythagoras

# 37 στις 25/10/2018
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585

Θυμάμαι .

τότε που ήμουν ακόμα παιδί, είχα δει μια γελοιογραφία (του Πολύβιου Βασιλειάδη νομίζω) στην οποία καμάρωνε κάποιος για την κατάκτησή του. Γυρίζει ο φίλος του και του λέει: Μπορείς να σκεφτείς πέντε έξι μαζί δεμένες; Σαν την πεθερά σου θα είναι. Τότε δεν το πίστεψα. Σήμερα βλέπω πόσο σωστό ήταν.

Τελικά τι είναι ο έρωτας; πόσο κρατάει; πως ... θεραπεύεται;

Hrakleitos3

# 38 στις 26/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κανέναν ενικό δε χάσαμε...έφυγε μακριά από την Ιθάκη για να αντιμετωπίσει Κύκλωπες και Λαιστρυγόνες,αλλά θα επιστρέψει...πού θα βρει καλύτερα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Persefoni__

τελικά

θα πρεπε στα συνολικά έξοδα ενός γάμου να προγραμματίζονται απ την αρχή (πχ όταν βγαίνουν οι άδειες) και τα έξοδα διαζυγίου. Επίσης στα προσκλητήρια κάτω απ τα ονόματα των κουμπάρων να μπαίνουν και τα ονόματα των δικηγόρων (Άσχετη ερώτηση : ΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΙΚΟ?)

)

Sourya

# 39 στις 26/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με αλλον ερωτα, μεχρι να βαρεθεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από pythagoras

Θυμάμαι .

τότε που ήμουν ακόμα παιδί, είχα δει μια γελοιογραφία (του Πολύβιου Βασιλειάδη νομίζω) στην οποία καμάρωνε κάποιος για την κατάκτησή του. Γυρίζει ο φίλος του και του λέει: Μπορείς να σκεφτείς πέντε έξι μαζί δεμένες; Σαν την πεθερά σου θα είναι. Τότε δεν το πίστεψα. Σήμερα βλέπω πόσο σωστό ήταν.

Τελικά τι είναι ο έρωτας; πόσο κρατάει; πως ... θεραπεύεται;

26-29-31

# 40 στις 26/10/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

Μπα ο ερωτας δεν περναει με ερωτα Σουρυα,χαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Sourya