Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Καπνίζετε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Ψήφοι: 45

lamprand

# 141 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από Paralia48

πρέπει να δεις τα πράματα με καθαρό μυαλό.

Δεν υπάρχει ρατσισμός, μόνοι μας γινόμαστε θύματα ρατσισμού, όταν νοιώθουμε αδικημένοι και δε μιλάμε.

Θα μπορούσα να πω το ίδιο, ότι είσαι εσύ ρατσιστής σε βάρος μου,γιατί με υποχρεώνεις (εμένα και τη ράτσα μου, τους μη καπνιστές) να εισπνεύσω τον καπνό σου, χωρίς να θέλω και με βλάπτεις χωρίς να λάβεις υπόψη σου τη γνώμη μου. Δηλαδή γιατί το 40% ας πούμε επιβάλλει στο άλλο 60% τον καπνό,  αδιαφορώντας για το αν αυτοί είναι σύμφωνοι; Ποιος εφαρμόζει δικτατορική τακτική και επιβάλλει στον άλλο κάτι; Ποιος τιμωρεί τον άλλο;

Αν πας έξω, δε θα πω κάτι, ούτε το καλοκαίρι, αν κάτσεις δίπλα μου. Θα σε παρακαλέσω να το κρατάς με το άλλο χέρι και θα είμαστε τα καλύτερα φιλαράκια

όχι και ρατσιστης ; εγω δεν σε απεχθάνομαι επειδή δεν καπνίζεις ; μην σου πω ότι θέλω γυναίκα μη καπνίστρια να μην με ταράζει στην τράκα χαχα

οκ καλοκαιρινά φιλαράκια γιατί τον χειμώνα με το κρύο δεν το βλέπω να κάνουμε παρέα . κάτι είναι και αυτό 

Nuvolla

# 142 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 139 από Paralia48

ναι, αυτό ακριβώς γίνεται.     Μου το χώνουν με το ζόρι στη μύτη.

Κάνεις πως δεν το καταλαβαίνεις;

ίσα ίσα σε καταλαβαίνω

πιο πολύ απ όσο πιστεύεις.

Paralia48

# 143 στις 18/1/2019
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 141 από lamprand

όχι και ρατσιστης ; εγω δεν σε απεχθάνομαι επειδή δεν καπνίζεις ; μην σου πω ότι θέλω γυναίκα μη καπνίστρια να μην με ταράζει στην τράκα χαχα

οκ καλοκαιρινά φιλαράκια γιατί τον χειμώνα με το κρύο δεν το βλέπω να κάνουμε παρέα . κάτι είναι και αυτό 

ούτε εγώ σε απεχθάνομαι επειδή καπνίζεις, εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος.

jane_do

# 144 στις 18/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 115 από Ndreee

Συγνώμη αλλά βοηθήστε με λίγο... Καταρχάς να διευκρινίσω ότι έχω καπνίσει για πολύ μικρό διάστημα και περιστασιακά, λίγο πριν την ενηλικίωση μου και προσωπικά δε με ενοχλεί να μπω σε μαγαζί με καπνιστές (εκτός αν ο καπνός είναι περισσότερος και από την ομίχλη που πιάνει κατά καιρούς στην Εγνατία). Έχετε αντιληφθεί ότι μιλάμε για μία συνήθεια (κάπνισμα) που το θέμα δεν είναι ότι είναι απλά ενοχλητική για τον άλλον που δε καπνίζει αλλά ΒΛΑΒΕΡΗ; Τι πάει να πει ότι δε ξέρετε αν τον ενοχλεί τον άλλον ο καπνός σας ή περιμένετε να σας κάνει κάποιος τη παρατήρηση για να μη καπνίσετε; Είναι δεδομένο ότι ο παθητικός καπνιστής έχει συνέπειες; Το ξέρετε, δε το ξέρετε; Δε ενδιαφέρει τους μη καπνιστές αν κάνετε εσείς κακό στην υγεία σας ή όχι, καλά κάνετε και επιλέγετε να καπνίζετε. Το πρόβλημα είναι ότι αυτή η επιλογή σας προκαλεί βλάβες στον άλλον που είναι δίπλα σας. Και το ξέρετε. Άρα, συνεχίζοντας να καπνίζετε ή περιμένοντας μία παρατήρηση ή μία απαγόρευση για να μη το κάνετε σημαίνει ότι απλά αδιαφορείτε για τον άλλον και δε σας καίγεται καρφί τι του προκαλείτε. Και ταυτόχρονα τον κατηγορείτε και για ρατσισμό απέναντί σας; Αλήθεια τώρα;;; 

Sivilla_I

# 145 στις 19/1/2019
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Δεν με ενδιαφέρει το κίνητρο για τη θέσπιση ενος νόμου

όταν είναι αντικειμενικά ωφέλιμος για το σύνολο των πολιτών.

Ακόμα κι αν το κίνητρο εν προκειμένω είναι τα όποια συμφέροντα

το κάπνισμα είναι επιβλαβές, αντιαισθητικό, βρωμερό και πολύ ενοχλητικό

για όλους τους μη καπνίζοντες (στους οποίους περιλαμβάνονται και μεγάλες πληθυσμιακές ομάδες παιδιών

σε όλους σχεδόν τους δημόσιους χώρους).

Κάνεις λάθος αν νομίζεις οτι ο αντικαπνιστικός νόμος εφαρμόζεται μόνο στην Ελλάδα.  Για την ακρίβεια 

είναι απο τις τελευταίες χώρες που τον ψηφισαν. Σε όλη την Ευρώπη εφαρμόζεται και ισχύει.

Το κίνητρο που (πρέπει να) ενδιαφέρει τους πολίτες, είναι ίδιο με το αποτέλεσμα:

η προστασία των μη καπνιζόντων. Τελεία.

Είναι πάναπλο: δεν καπνίζουμε σε δημόσιους χώρους. Τα υπόλοιπα είναι για όποιον δε θέλει να 

ζυμώσει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 124 από alisida

Τα σχολια μου ειναι επηρεασμενα ομολογω αρκετα απο την υποκρισια των νομων.

Σε δημοσιο ανοιχτο χωρο δεν τειθεται θεμα κινδυνου των παθητικων καπνιστων .

Επισης,αν οι νομοι ηταν για την προστασια του πολιτηπολιτη,το κρατος θα φροντιζε για την τηρηση τους βαζοντας λουκετα παντου.

Ομως το ζητουμενο στην Ελλαδα ειναι η εισπραξη προστιμων μονο και η επιβολη ολο και μεγαλυτερω φορων με την αιτιολογια "επιβαρυνει το περιβαλλον" 

Κατι αντιστοιχο δηλ με τις πλαστικες σακουλες..

Καταργηστε τις να μην τις χρησιμοποιουμε λοιπον.

Εφοσον υπαρχουν τσιγαρα,σακουλες,τουρτες,τζωνυ κτλ καο πωλουνται νομιμα με την επιβαρυνση μαλιστα παραλογων φορων ,ειναι αδιανοητη κατ εμε η απαγορευση της χρησης τους .

Ειναι παραλογισμος και εκμεταλευση .

Υ/Γ : το σχολιο μου για τα αλκοολουχα δεν αφορα τα αλκοτεστ αλλα τους φορους για να μην προτρεξει κανεις να πει οτι ειμαι εναντιων του αλκοτεστ,αυτο ελειπε τωρα .

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 146 στις 24/1/2019
author
Αλλη χώρα
Να  μη στενοχωρήσω τους καπνιστές, αλλά ψάχνοντας βρήκα πολλές αντικαπνιστικές ομάδες που σκίζονται για την εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου και θα τα καταφέρουν,γιατί γίνονται ολοένα και περισσότεροι.Κέντρα διασκέδασης που δεν επιτρεπουν σε κλειστό χωρο το κάπνισμα, αναγράφονται σε λίστες και προτιμούνται από πολλούς.Φιλαράκια, σύντομα θα βγαίνετε έξω για την...ανάγκη σας, αλλά δεν πειράζει,έχει καθαρό αέρα.

Andreass66

# 147 στις 14/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καπνίζω πολύ 30.8%
Καπνίζω σπάνια 5.1%
Δεν καπνίζω 59%
Κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο μόνο 5.1%
Κάνω ηλεκτρονικό και κανονικό τσιγάρο 0%
Ψήφοι: 39

AlexLuckyCharm

# 148 στις 14/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#146 Σιγαρετο Stringles

Αγωνιστικοι χαιρετισμοι, προς μαχιμη αντικαπνιστρια, Στοπ. Δεχομαστε πολεμο απο τις Stringles, που το τραβανε και το ρουφανε. Στοπ.https://youtu.be/mfOTdL1NBhs

Red_Season

# 149 στις 14/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι Δεν καπνίζω σχημάτισαν αυτοδύναμη κυβέρνηση μόλις 

... Έπιασαν ποσοστό πλησίον αυτών επί Παπαδόπουλου 

Red_Season

# 150 στις 14/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

[Γιώργος ο 170 mode on] 

Κι εγώ που είχα μείνει με την εντύπωση ότι ο λαός κάνει την Εμπανάσταση? 

[/Γιώργος 170 mode off]

https://www.youtube.com/watch?v=GWZwYifXb78

alisida

# 151 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.580
Δεν παιζω...Το θεμα ειναι φτιαχτο για να κερδισουν οι μη καπνιζοντες.Δεν μπορω να ψηφισω γτι δεν υπαρχει η επιλογη καπνιζω ουτε λιγο ουτε πολυ,αλλα μετρια ..Να την προσθεσετε κυριε θεματοθετη για να δουμε τα τελικα (σωστα)αποτελεσματα της ψηφοφοριας ( μουτρωμενη φατσουλα )

Paralia48

# 152 στις 16/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από alisida
Δεν παιζω...Το θεμα ειναι φτιαχτο για να κερδισουν οι μη καπνιζοντες.Δεν μπορω να ψηφισω γτι δεν υπαρχει η επιλογη καπνιζω ουτε λιγο ουτε πολυ,αλλα μετρια ..Να την προσθεσετε κυριε θεματοθετη για να δουμε τα τελικα (σωστα)αποτελεσματα της ψηφοφοριας ( μουτρωμενη φατσουλα )

αμάν ρε καπνιστές, όλο αδικημένοι είστε!

έπρεπε να βάλεις τις εξής 3 επιλογές : Καπνίζω έξω

Καπνίζω μέσα κι όποιον πάρει ο χάρος στα τέτοια μου!

Δεν καπνίζω

Τι πολύ,μέτρια, λίγο, σαν το καφέ με ζάχαρη ολίγη,  γλυκό, μέτριο, στην μύτη !

Αρέσει στο μέλος alisida

Hrakleitos3

# 153 στις 16/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ακριβώς έτσι...

θερμή παράκληση προς τους καπνιστές του φόρουμ και όχι μόνο...

όταν βρίσκεστε σε κλειστό χώρο,μην ανάβετε τσιγάρο,γράφοντας όλους εμάς στα @@ σας ,απλά περιμένοντας κάποιον μη καπνιστή να βρει το θάρρος να σας πει να σβήσετε το τσιγάρο...

και τη στιγμή που σας κάνει την παρατήρηση,μην παίρνετε  το αθώο εκείνο ύφος που συνοδεύεται από την πρόταση "σε ενοχλεί?Α συγγνώμη!"

φυσικά και μας ενοχλεί ο καπνός...

το ξέρετε,αλλά προσποιείστε ότι δεν το ξέρετε...

απλά μας έχετε γραμμένους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 145 από Sivilla_I

Δεν με ενδιαφέρει το κίνητρο για τη θέσπιση ενος νόμου

όταν είναι αντικειμενικά ωφέλιμος για το σύνολο των πολιτών.

Ακόμα κι αν το κίνητρο εν προκειμένω είναι τα όποια συμφέροντα

το κάπνισμα είναι επιβλαβές, αντιαισθητικό, βρωμερό και πολύ ενοχλητικό

για όλους τους μη καπνίζοντες (στους οποίους περιλαμβάνονται και μεγάλες πληθυσμιακές ομάδες παιδιών

σε όλους σχεδόν τους δημόσιους χώρους).

Κάνεις λάθος αν νομίζεις οτι ο αντικαπνιστικός νόμος εφαρμόζεται μόνο στην Ελλάδα.  Για την ακρίβεια 

είναι απο τις τελευταίες χώρες που τον ψηφισαν. Σε όλη την Ευρώπη εφαρμόζεται και ισχύει.

Το κίνητρο που (πρέπει να) ενδιαφέρει τους πολίτες, είναι ίδιο με το αποτέλεσμα:

η προστασία των μη καπνιζόντων. Τελεία.

Είναι πάναπλο: δεν καπνίζουμε σε δημόσιους χώρους. Τα υπόλοιπα είναι για όποιον δε θέλει να 

ζυμώσει.

Paralia48

# 154 στις 16/2/2019
author
Αλλη χώρα

έχω μια Ρουμάνα φιλενάδα  τον τελευταίο καιρό, με την οποία κουβέντιαζα για το παθητικό κάπνισμα. Η ρουμανία νομίζω είναι η τρίτη ευρωπαϊκή χώρα σε καπνιστές μετά την Ελλάδα και τη Βουλγαρία. Μου έλεγε και αυτή, ότι παντού καπνίζουν. Στη στάση του λεωφορείου, στις ουρές για εισητήρια, θέατρα κ.λ.π. Τη ρωτώ <<σε κλειστούς χώρους;>> << Τι λες βρε;>> μου λέει! Απαγορεύεται αυστηρότατα!>>   << μωρέ και σε μας απαγορεύεται, αλλά η δικτατορία των καπνιστών δεν ακολουθεί νόμους, έχει δικούς της και το κράτος δεν έχει @@@ να επιβάλει το νόμο >>. έμεινε με το στόμα ανοιχτό η φιλενάδα από τη χώρα των καρπαθίων p015.gif

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

AlexLuckyCharm

# 155 στις 16/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με διαφορα πρωτη πρεπει να ειναι η Κυπρος, στην οποια επι μερους επιτρεπεται ( εκει που κυριαρχουν ρωσοι και αραβοισραηλινοι) και επι μερους απαγορευεται δια ροπαλου.

lollipop123

# 156 στις 16/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατί γουστάρω

Paralia48

# 157 στις 16/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 156 από lollipop123

Γιατί γουστάρω

τι εννοείς εσύ;

Τι γουστάρεις;

Εγώ ξέρεις τι γουστάρω; Γουστάρω να πηγαίνω με ακαθαρσίες εκεί που έχει πολυκοσμία και να τους τις πετάω στα μούτρα !

peripli

# 158 στις 16/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Milk shake. . . ! ! !

Eκσπλενεϊσον: Μ@λ@κ...ς  κουνημενες!!!   Η δικη μου εκδοχη... 

https://www.youtube.com/watch?v=7ftMFeylTrQ

Φευ!!! Μακρια κι αλαργααα.__  Σβηστε τοοο...μεχρι εδω μυριζει...

Η ζωη του καθε ενος του ανηκει, ας την κανει οτι θελει...απλως μακρια απο μενα!!!

Προχτες σε δημοσια υπηρεσια ΔΕΔΔΗΕ Χαϊδαριου 3ος οροφος διπλα απο την προϊσταμενη...δυο (2) γκιοσσες μπρος δεξια και πισω δεξια αμα τη εισοδω εντος...ειχαν το ΘΡΑΣΣΟΣ να μου πουν εμπεχτικα οτι τους κανω -λεει- και συσταση...γιατι η μποχα ΜΕΣΑ στην ΥΠΗΡΕΣΙΑ ηταν ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ και δεν μπορουσε ο Πολιτης να σταθει...εεε, και ποίος ειδε τον Κυριον και δεν τον ΕΦΟΒΗΘΗ!!!

Εγινε της π@@τανακενας...αντι να πουν συγνωμη ξερετε κλπ και να ανοιξουν το γμμνο για παραθυρο, η απαντηση στο ευγενικο μου: Ανοιξτε τουλαχιστον παραθυρο, θα σκασω...ηταν η εξης: Κοιτα που θα μας κανει και την παρατηρηση, κρυομενες ειμαστε δεν ανοιγουμε παραθυρο...

Θελετε να σας πω τί εγινε??? Περπατησαν οι καρεκλες και οι τοιχοι μαζι! 
Τις πηρε ο διαλος και τις σηκωσε στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!! Γαμωτο δηλαδη! Να δειτε μετα πως λουφαξαν οταν ειπα οτι θα τους κανω αναφορα και θα χασουν τις γ@μ@μενες καρεκλιτσες τους...τσιμουδια!
"Μα ποια ειστε καλε..δικηγορος ειστεεε?" Χμμμ, "του διαβολου που θα σας παρει και θα σας σηκωσει κοτες! Εγω που ειμαι του ιδιωτικου τομεα θα φυγω για το σπιτι στο λεπτο αν κανω στο γραφειο οτι εσεις...εσεις που κωλοκαθεστε μια χαρα εις βαρος ολου του κρατους τολματε και καννιβαλιζετε το χωρο των Πολιτων, καριες! Και με εμπαιζετε κιολας? Αναφορα αμεσως να πατε σπιτια σας και ειστε και μανες...και κρυωμενες".

Τσιμουδια. Και υστερα απο κατι τετοιο κατ'ευθειαν στην Προϊσταμενη, που τους ξε@@σε αγριως, προς τιμην της!!!   Ευγενης ειμαι, μιλκ σεϊκ ΟΧΙ!!!

Κι εσεις εδω μιλατε για τις καφετεριες...ΔΗΜΟΣΙΑ Υπηρεσια, πιο Δημοσια δε γινεται!

Θα μπορουσα με ολα τα δικια του Πολιτη και του Ανθρωπου να παω και "παρα περα"...αλλά αντε...ειπα να σταματησω στην συσταση, χαρη μεγαλη ειχαν! Και κρυφα απο την προϊσταμενη, η απολυτη εννοια του κλεφτη!!!

Σας εδωσα και λεπτομερειες. Δεν τα φανταστηκα. Εμετος μου ηρθε με αυτη τη λεπρα που αντιμετωπισα. Ειπατε κατι??? 

lollipop123

# 159 στις 16/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ δεν έχω θέμα ... όταν κάπου δεν μπορώ , απλά , δεν πηγαίνω

Παράθεση:
Σχόλιο # 146 από Paralia48
Να  μη στενοχωρήσω τους καπνιστές, αλλά ψάχνοντας βρήκα πολλές αντικαπνιστικές ομάδες που σκίζονται για την εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου και θα τα καταφέρουν,γιατί γίνονται ολοένα και περισσότεροι.Κέντρα διασκέδασης που δεν επιτρεπουν σε κλειστό χωρο το κάπνισμα, αναγράφονται σε λίστες και προτιμούνται από πολλούς.Φιλαράκια, σύντομα θα βγαίνετε έξω για την...ανάγκη σας, αλλά δεν πειράζει,έχει καθαρό αέρα.

Paralia48

# 160 στις 17/2/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 158 από peripli

Milk shake. . . ! ! !

Eκσπλενεϊσον: Μ@λ@κ...ς  κουνημενες!!!   Η δικη μου εκδοχη... 

https://www.youtube.com/watch?v=7ftMFeylTrQ

Φευ!!! Μακρια κι αλαργααα.__  Σβηστε τοοο...μεχρι εδω μυριζει...

Η ζωη του καθε ενος του ανηκει, ας την κανει οτι θελει...απλως μακρια απο μενα!!!

Προχτες σε δημοσια υπηρεσια ΔΕΔΔΗΕ Χαϊδαριου 3ος οροφος διπλα απο την προϊσταμενη...δυο (2) γκιοσσες μπρος δεξια και πισω δεξια αμα τη εισοδω εντος...ειχαν το ΘΡΑΣΣΟΣ να μου πουν εμπεχτικα οτι τους κανω -λεει- και συσταση...γιατι η μποχα ΜΕΣΑ στην ΥΠΗΡΕΣΙΑ ηταν ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ και δεν μπορουσε ο Πολιτης να σταθει...εεε, και ποίος ειδε τον Κυριον και δεν τον ΕΦΟΒΗΘΗ!!!

Εγινε της π@@τανακενας...αντι να πουν συγνωμη ξερετε κλπ και να ανοιξουν το γμμνο για παραθυρο, η απαντηση στο ευγενικο μου: Ανοιξτε τουλαχιστον παραθυρο, θα σκασω...ηταν η εξης: Κοιτα που θα μας κανει και την παρατηρηση, κρυομενες ειμαστε δεν ανοιγουμε παραθυρο...

Θελετε να σας πω τί εγινε??? Περπατησαν οι καρεκλες και οι τοιχοι μαζι! 
Τις πηρε ο διαλος και τις σηκωσε στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!! Γαμωτο δηλαδη! Να δειτε μετα πως λουφαξαν οταν ειπα οτι θα τους κανω αναφορα και θα χασουν τις γ@μ@μενες καρεκλιτσες τους...τσιμουδια!
"Μα ποια ειστε καλε..δικηγορος ειστεεε?" Χμμμ, "του διαβολου που θα σας παρει και θα σας σηκωσει κοτες! Εγω που ειμαι του ιδιωτικου τομεα θα φυγω για το σπιτι στο λεπτο αν κανω στο γραφειο οτι εσεις...εσεις που κωλοκαθεστε μια χαρα εις βαρος ολου του κρατους τολματε και καννιβαλιζετε το χωρο των Πολιτων, καριες! Και με εμπαιζετε κιολας? Αναφορα αμεσως να πατε σπιτια σας και ειστε και μανες...και κρυωμενες".

Τσιμουδια. Και υστερα απο κατι τετοιο κατ'ευθειαν στην Προϊσταμενη, που τους ξε@@σε αγριως, προς τιμην της!!!   Ευγενης ειμαι, μιλκ σεϊκ ΟΧΙ!!!

Κι εσεις εδω μιλατε για τις καφετεριες...ΔΗΜΟΣΙΑ Υπηρεσια, πιο Δημοσια δε γινεται!

Θα μπορουσα με ολα τα δικια του Πολιτη και του Ανθρωπου να παω και "παρα περα"...αλλά αντε...ειπα να σταματησω στην συσταση, χαρη μεγαλη ειχαν! Και κρυφα απο την προϊσταμενη, η απολυτη εννοια του κλεφτη!!!

Σας εδωσα και λεπτομερειες. Δεν τα φανταστηκα. Εμετος μου ηρθε με αυτη τη λεπρα που αντιμετωπισα. Ειπατε κατι??? 

συγχαρητήρια Περπλή !

Αίσχος οι γκιόσες!

Μπράβο σου που μίλησες,γιατί όσο σιωπούμε, τόσο συνεχίζουν οι βρωμιάρηδες και μάλιστα το παίζουν και μάγκες!  Μιλήστε  παιδιά ! Ανοίξτε το στοματάκι σας, ειδάλλως είστε συννένοχοι σ΄αυτό το΄χάλι.

Μπορείτε να κάνετε καταγγελίες σε μαγαζιά που δεν τηρούν το νόμο. Μη φοβάστε! Κάποτε πρέπει να σταματήσει το χάλι. Η ΕΛ.ΑΣ και τα τμήματα περιβαλλοντικής υγιεινής και υγειονομικού ελέγχου δέχονται καταγγελίες. Τα πρόστιμα είναι βαρβάτα : Νομίζω 500 για τον καταστηματάρχη, 50 για κάθε καρακάξα που καπνίζει σε κλειστό χώρο. Για δημόσιο όχημα και χώρο περισσότερο, δεν έχω τιμοκατάλογο, αλλά τζουχτερά,φτάνουν και τα τετραψήφια νούμερα.

Υπάρχουν σύλλογοι εναντίον του παθητικού καπνίσματος πολύ δραστήριοι.Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να βρει και στα σοσιαλ μεντια...

Ξαναμπράβο Περιπλή!

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε