Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Όταν αγαπάς...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

giorgos170

# 41 στις 11/11/2018
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.192
'Aρεσαν+: 0%
μουσικό διάλυμα   ...      

https://www.youtube.com/watch?v=fPjYghL7Ggc

Το κείμενο σας δεν μπορεί
Αρέσει στο μέλος anassa_

Sourya

# 42 στις 11/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καποια Αννα φαιη ,δεν την ξερεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από 26-29-31

Να γραψεις και ποιος το ειπε αυτο...

Hrakleitos3

# 43 στις 11/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

στην Κρήτη λέμε κάτι άλλο...όταν φεύγει  μια γυναίκα,φταίνε πάντα και οι δύο...και αυτή και η μάνα του...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Sourya

• Παιδια να το γραψετε και να μεινει στα πρακτικα... Οταν φευγει μια γυναικα, παντα φταιει ο αντρας

Hrakleitos3

# 44 στις 11/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πρότεινες θεατρική παράσταση,θα προτείνω ένα βιβλίο που κοσμεί τη βιβλιοθήκη μου...left to tell,της Immaculee Ilibagiza...τυχερός όποιος το πιάσει στα χέρια του και το διαβάζει...αλλάζει ολοκληρωτικά η αντίληψη που είχε μέχρι εκείνη τη στιγμή για την αγάπη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Mindthegap-
Περι αγαπης που λετε λοιπον εδω περα..
Υπαρχει μια θεατρικη παρασταση...

"Η Επανενωση  της Βορειας και Νοτιας Κορεας" του Ζοελ Πομερα
"Της αγάπης που δεν καταφέρνει να επανενώσει ποτέ πραγματικά «τη Βόρεια με τη Νότια Κορέα».
Της αγάπης που είναι αλληλένδετη με την απώλεια. Εραστές, σύζυγοι, οικογένειες, φίλοι..
Ακόμα και όταν καταφέρνουν ν΄ αγαπηθούν, συνειδητοποιούν ότι «η αγάπη δε φτάνει ».
Ίσως γιατί: «η αγάπη δεν υπάρχει.
Η αγάπη είναι μια επινόηση. Ένα παιχνίδι του μυαλού.
Η αγαπη ειναι ενα χημικο φαινομενο..
Η αγάπη είναι ένα είδος αρρώστιας που μας κάνει να κάνουμε πράγματα τρελά, επικίνδυνα..."

Για οποιον τα "αντεχει" κατι τετοια
η παρασταση δινει μπολικη τροφη για σκεψη...

Hrakleitos3

# 45 στις 11/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οταν αγαπάω...                        δεν κόβω λουλούδια,προσέχω την ώρα που περπατάω να μην πατήσω κατα λάθος ένα μυρμήγκι και του αφαιρέσω τη ζωή...

anassa_

# 46 στις 11/11/2018
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.135

Λοιπόν...

Έρωτας κ αγάπη είναι ένα και "τω απ' αυτώ"    κάπου το διάβασα σε φιλοσοφικό κείμενο...δε θυμάμαι πού. Όμως μου "κάνει" κ το συγκράτησα.
Η εξήγηση :Όταν πρόκειται για ο,τι συμβαίνει τέλος παντων ανάμεσα σε δύο κ εμπεριέχει κ τη σεξουαλική έλξη στην αρχαία εποχή λεγόταν έρωτας... κι ο,τι άλλο επίσεις μας κάνει να νοιωθουμε έτσι κ να λειτουργούμε με πάθος πχ τέχνη, γράμματα, φύση κ.α.
Ήρθε ο χριστιανισμός κ θέλησε να τα διαχωρίσει διότι ο έρως είναι μιαρό πράγμα κ έδωσε στην αγάπη άλλα, ας πούμε, " προνόμια"  ... 

Ένα θεατρικό που είχα δει πριν κάπου 20 χρόνια και ... πάλι δε θυμάμαι λεπτομέρειες, πρέσβευε πως δεν υπάρχει αγάπη αλλά ανάγκη...  κ ταύτιζε τις δυο λέξεις ...

Γι αυτό κι εγώ όπως αισθάνομαι οταν θε να το πω, να το περιγράψω στον εαυτό μου πρώτα. .. το περιγραφω με τη λέξη που θα βγει αυθόρμητα κ δυνατά από την ψυχή μου ...
Για όσο...
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

anassa_

# 47 στις 12/11/2018
author

Ωχ τι * επίσης  ... έγραψα  σορρυ ε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από anassa_

Λοιπόν...

Έρωτας κ αγάπη είναι ένα και "τω απ' αυτώ"    κάπου το διάβασα σε φιλοσοφικό κείμενο...δε θυμάμαι πού. Όμως μου "κάνει" κ το συγκράτησα.
Η εξήγηση :Όταν πρόκειται για ο,τι συμβαίνει τέλος παντων ανάμεσα σε δύο κ εμπεριέχει κ τη σεξουαλική έλξη στην αρχαία εποχή λεγόταν έρωτας... κι ο,τι άλλο επίσεις μας κάνει να νοιωθουμε έτσι κ να λειτουργούμε με πάθος πχ τέχνη, γράμματα, φύση κ.α.
Ήρθε ο χριστιανισμός κ θέλησε να τα διαχωρίσει διότι ο έρως είναι μιαρό πράγμα κ έδωσε στην αγάπη άλλα, ας πούμε, " προνόμια"  ... 

Ένα θεατρικό που είχα δει πριν κάπου 20 χρόνια και ... πάλι δε θυμάμαι λεπτομέρειες, πρέσβευε πως δεν υπάρχει αγάπη αλλά ανάγκη...  κ ταύτιζε τις δυο λέξεις ...

Γι αυτό κι εγώ όπως αισθάνομαι οταν θε να το πω, να το περιγράψω στον εαυτό μου πρώτα. .. το περιγραφω με τη λέξη που θα βγει αυθόρμητα κ δυνατά από την ψυχή μου ...
Για όσο...

anassa_

# 48 στις 12/11/2018
author

Δεν δημοσιεύεται κ σχετικά όσο είμαστε μέσα να διορθώσουμε κ καμία βλακεία περνάει 8ωρο ...    ή να συμπληρώσουμε το ποστ καληωρα...

ή να συμπληρώσουμε το ποστ καληωρα...

anassa_

# 49 στις 12/11/2018
author

Η «αγάπη για τον συνάνθρωπό» μας δεν είναι τάχα επιτακτική ανάγκη για μια καινούρια ιδιοκτησία; 

Και αλήθεια, το ίδιο μήπως δεν συμβαίνει και με την αγάπη μας για τη γνώση, για την αλήθεια; 
Και γενικότερα για κάθε επιθυμία καινούριου; 
Κουραζόμαστε με το παλιό, για ό,τι γνωρίζουμε καλά και σίγουρα, έχουμε ανάγκη να τεντώσουμε τα χέρια μας ακόμα πιο μακριά.

Και το πιο όμορφο τοπίο, όταν το ζήσουμε, όταν το έχουμε μπροστά στα μάτια μας για τρεις ολόκληρους μήνες, μας κουράζει, δεν είμαστε βέβαιοι για την αγάπη μας γι' αυτό. Κάποια άλλη μακρινή όχθη, μας τραβάει περισσότερο.

Γενικότερα, μια κατοχή μειώνεται με τη χρήση.

FRIEDRICH NIETSCHE: Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

syntrofissa-Klelia

# 50 στις 14/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

46072393_768264580182177_8919357647300329472_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fath1-1.fna&oh=6037e5bb484d6b5bb784a64eeba47955&oe=5C87C2EA

κειμενο μη αναγνωρισιμο ουτε στα ελληνικα ουτε στα αγγλικα
και μικρο εως ανυπαρκτο

giorgos170

# 51 στις 14/11/2018
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.192

οταν αγαπας ...

τη σκάλα του μιλάνου παιδί μου την ξέρεις ...

που χρωστάει 4 τρις 

Sourya

# 52 στις 20/11/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω ενα ξερω

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: b55872ae10eb97da7fe9357a634c052f.jpg (56.9KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 18 φορές

macbook

# 53 στις 23/11/2018
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από achinos

τις πατάτες να τις τηγανίζετε φουρνιστές. Κάθε φορά καινούργιο λάδι.

Το κάνω εδώ και χρόνια. Με τη δέουσα περιποίηση γίνονται κατά πολύ ανώτερες των αντίστοιχων τηγανητών.

macbook

# 54 στις 23/11/2018
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MsMeropi

Όταν αγαπάς...

... τί κάνεις που ποτέ δεν εκανες;

Μακάρι να ήξερα. Η αγάπη έχει πολλές μορφές και μπορεί να επεκτείνεται πέρα από τους ανθρώπους. Όμως δεν έχω προσέξει διαφορά σε ό,τι συνήθως κάνω όταν νιώθω ότι αγαπώ κάτι, πέρα από το να ασχολούμαι περισσότερο με το αντικείμενο της αγάπης μου όσο αυτό είναι εφικτό. 

Εντωμεταξύ η MsMeropi παραμένει εξαφανισμένη. Πετάει τη χειροβομβίδα και τρέχει να καλυφθεί. Το ξέρω, εκείνα τα κάστανα και τα αγριογούρουνα της Ευρυτανίας είναι πεντανόστιμα, αλλά κι εσύ Μερόπη, ρίχνε κάπου-κάπου μια ματιά εδώ κάτω, προς τα χειμαδιά.

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost