Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως φεύγει η μονοτονία;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

p_tkd_ia

# 1 στις 17/11/2018
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Πως φεύγει η μονοτονία;

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετα απο κάποιες μέρες επανασύνδεσης με την πρώην μπόρεσα και ψάρεψα τον πραγματικό λόγο τον οποίο με είχε χωρισει. Ήταν η μονοτονία στο σεξουαλικό κομμάτι(και μετα από προτροπή μιας φίλης της με χώρισε)...Τον τελευταίο καιρό λόγω σημαντικών ψυχολογικών κυρίως προβλημάτων δικών μου το σεξ κατάντησε πραγματική ρουτίνα και πλήρως προγραμματισμένο...κακό σημάδι όταν μιλάμε για σχέση 1έτους σε ζευγάρι ηλικίας 23 ετών με χρόνο χωρίς άγχος και κυρίως αντοχές κτλ...

Θέλω τα φώτα σας στο πως να σπάσει η λεγόμενη μονοτονία...τρικ...τι μπορεί να αρέσει σε μια γυναίκα, για να πάρω κάποιες ιδεες...Ευχαριστώ.

sokolatakis

# 2 στις 17/11/2018
author
Ανδρας / 63 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 393

Το θέμα δεν είναι τι αρέσει σε μια γυναίκα..αλλά στην συγκεκριμένη.

Δεν έχεις καταλάβει;

Γιατί δεν δοκιμάζεις;

Γιατί δεν την ρωτάς;

Όταν λες προγραμματισμένο;..όπως το αυτόματο πότισμα;

Αρέσει στο μέλος alisida

kristina-kristina

# 3 στις 17/11/2018
author
Γυναίκα / 60 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 133
Πολύ ψάξιμο...πολλές σκέψεις! Μπορείς να αφήσεις το εαυτό σου ελεύθερο? Με προγραμματισμό και σχέδια δεν γίνετε. Ξέρεις να κολυμπάς...Το ίδιο είναι! Λεπτομέρειες να δεις σε καμία ταινία! Υπάρχει το κλικ? Εάν υπάρχει προχωρα...Εάν όχι μην το πιέζεις το πράγμα
Αρέσει στα μέλη Valia2006, Mindthegap-

Andreass66

# 4 στις 17/11/2018
author
Ανδρας / 52 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 397

Πρωτα να σεβεσαι τη γυναικα στο κρεβατι, δεν θα τελειωνεις σε 5 λεπτα και θα γυρνας απο την αλλη... 

Παντα θα τη παιρνεις αγκαλια... 

Επισης θα βρεις τροπο να τελειωνει και εκεινη... 

Απο κει και περα με τη φαντασια και των δυο σας και με τη συζητηση θα λυθουν πολλα..

Να θυμασαι κατι βασικο, για να ευχαριστηθει η γυναικα στο κρεβατι χρειαζεται να την ακουσεις σε διαφιρα θεματα... Αυτα για αρχη.

Αρέσει στα μέλη somebody961, Valia2006 και σε ακόμα 1 μέλος.
Που είσαι ούπα μου;

froufrou2017

# 5 στις 17/11/2018
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Απαντήσεις: 37
Αφού δεν άντεξε την μονοτονία και σε χώρισε για ποιο λόγο είναι πάλι μαζί σου; Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο; Για ψαξ'το λίγο! Τώρα όσον αφορά αυτό που ρωτάς πρακτικές συμβουλές και οδηγίες κάνε αυτό ή το άλλο μ' αυτο τον τρόπο δε μπορεί να σου δώσει κανένας!! Αυτά τα βρίσκει το κάθε ζευγάρι μόνο του και είναι αυστηρα προσωπικά και ξεχωριστά! Συζητησε μαζί της και βρείτε τα. Αν είναι αυτό το μόνο πρόβλημα...
Αρέσει στο μέλος alisida

26-29-31

# 6 στις 17/11/2018
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.868

23 χρονων και σκεφτεσαι πως θα σπασεις την μονοτονια???

Για αρχη οταν την βλεπεις σου ερχεται ορεξη να την βαλεις κατω 

και να της αλλαξεις τα φωτα?
Αν σουρχεται ξεκινα απο το καπω του αυτοκινητου,στον νεροχυτη,
στο μπανιο ολες τις ωρες της ημερας...μην περιμενεις το βραδυ στο κρεββατι...
Αυτααα για τωρααα...

50 Ευρω στον λογαριασμο...52319865789972626228...

Αρέσει στα μέλη Sourya, Valia2006 και σε ακόμα 4 μέλη.

elenal12

# 7 στις 17/11/2018
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 638

Αν θες, εξάλειψη της μονοτονίας, ένα θα σου πω... 

Πλήρης ελευθερια !

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Πως φεύγει η μονοτονία;

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετα απο κάποιες μέρες επανασύνδεσης με την πρώην μπόρεσα και ψάρεψα τον πραγματικό λόγο τον οποίο με είχε χωρισει. Ήταν η μονοτονία στο σεξουαλικό κομμάτι(και μετα από προτροπή μιας φίλης της με χώρισε)...Τον τελευταίο καιρό λόγω σημαντικών ψυχολογικών κυρίως προβλημάτων δικών μου το σεξ κατάντησε πραγματική ρουτίνα και πλήρως προγραμματισμένο...κακό σημάδι όταν μιλάμε για σχέση 1έτους σε ζευγάρι ηλικίας 23 ετών με χρόνο χωρίς άγχος και κυρίως αντοχές κτλ...

Θέλω τα φώτα σας στο πως να σπάσει η λεγόμενη μονοτονία...τρικ...τι μπορεί να αρέσει σε μια γυναίκα, για να πάρω κάποιες ιδεες...Ευχαριστώ.

Αρέσει στο μέλος somebody961

123xristos

# 8 στις 17/11/2018
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 79

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Πως φεύγει η μονοτονία;

Ήταν η μονοτονία στο σεξουαλικό κομμάτι(και μετα από προτροπή μιας φίλης της με χώρισε)...

αυτο που για αυτην ηταν μονοτονο σε καποια αλλη θα αρεσει.

οσο για το δευτερο εχω να πω οτι κακως  εκανε και σε χωρισε αφου κανει αυτα που τις λενε οι φιλες της.

βρες μια καλυτερη

Αρέσει στο μέλος Red_Season

tzoulia59

# 9 στις 17/11/2018
author
Γυναίκα / 78 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.724

σ εσενα δεν τα ειπαμε; 

γιατι ξυνεσαι στην γκλιτσα του τσομπανη ,,;

οταν η γυναικα σε βρισκει μονοτονο και πληκτικο ,,,

το ενδιαφερον εχει φυγει απο το παραθυρο ,,,

ολα αυτα τα μανιουλ ειναι περιττα ,,,

της γυναικας η πρεπει να της την βαρας και να ειναι μαζι σου κολλημενη 

η να την χαρισεις σε κανεναν αλλον ,,,

αυτη ειναι λ,,,γιο σε γυναικεια εκδοση ,,,ποσες φορες θα το πουμε ,,

αφησε την ελευθερη να την φορτωθει κανενα αλλο κοροιδο ,,δεν κολλατε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Πως φεύγει η μονοτονία;

Daniel32

# 10 στις 18/11/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 417

Όπως έχω ξαναπεί, τα περισσότερα προβληματα θα λυνοντουσαν (πολυ πιο ευκολα) αν αντι να μιλαμε ο ενας για τον αλλο, μιλουσαμε ο ενας ΣΤΟΝ αλλο.

Μιλα στην κοπελα σου. Αυτη θα σου πει τι της αρεσει (και τι οχι). Δεν αρεσουν σε ολες τις κοπελες τα ιδια. Επιπλέον, με αυτο τον τροπο δειχνεις πραγματικο (εμπρακτο) ενδιαφερον για εκεινη και τη σεξουαλικη σας ζωη- πραγμα που πιστευω οτι θα εκτιμησει ιδιαιτερα η κοπελα σου
Αρέσει στα μέλη somebody961, equinox_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 11 στις 18/11/2018
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 11.858

Τελικα, δεν μπορεσες να κρατηθεις μακρια της...

Μακρια απο μια κοπελα που τελικα δε σε χωρισε επειδη το ηθελε η ιδια, αλλα επειδη την προετρεψε μια φιλη της!! Ωιμέ!

Σε αυτο δε σταθηκες καθολου?

Το προσπερασες απλα?

Η αξιοπρεπεια σου που ειναι?

Θες να εισαι με εναν ανθρωπο που δεν παιρνει αποφασεις για τον εαυτο του, μα αγεται και φερεται απο φιλους?

Αν η μονοτονια ηταν το προβλημα της, επρεπε να το συζητησει μαζι σου και οχι με τη φιλη της.

Και πολυ περισσοτερο να επηρεαστει απο αυτην και να σε χωρισει.

Την επομενη φορα που θα σε χωρισει, μη βαλεις θεμα.

Ρωτα απλα μια φιλη της.

Αυτη, θα ξερει!...

Αν θες να αναζωογονησεις την ερωτικη σου ζωη, καμασούτρισε!!

Ή καλυτερα: ρωτα και την ιδια.

Αυτα τα πραγματα ειναι αμοιβαια.

(στους γνωστους λογους χωρισμου, μαλλον θα πρεπει να συμπληρωσουμε και εναν ακομη:

χωρισμος απο προτροπη φιλου/φιλης)

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Πως φεύγει η μονοτονία;

Αρέσει στα μέλη somebody961, equinox_ και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 12 στις 19/11/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.184

#11Hep :Την επομενη φορα που θα σε χωρισει, μη βαλεις θεμα. Ρωτα απλα μια φιλη της. Αυτη, θα ξερει!...

(Φατσουλα που ξεκαρδιζεται !!!)Μ εφτιαξες τη μερα,πανω π ειχα σηκωθει με πονοκεφαλο
Αρέσει στα μέλη Sourya, Red_Season

tangerinedream

# 13 στις 19/11/2018
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 2.759

...το θέμα σου, απεικονίζει ολοκάθαρα το μέγεθος του -ανεπανόρθωτου- "κακού" που έχει προξενήσει στους νέους η τεράστια δυνατότητα πρόσβασης που έχουν στην πληροφορία...

Αρέσει στα μέλη Red_Season, kristina-kristina

macbook

# 14 στις 20/11/2018
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.470

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Τον τελευταίο καιρό λόγω σημαντικών ψυχολογικών κυρίως προβλημάτων δικών μου

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος πάνω σ' αυτό;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

το σεξ κατάντησε πραγματική ρουτίνα και πλήρως προγραμματισμένο...

Δηλαδή; Με ωράριο;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

κακό σημάδι όταν μιλάμε για σχέση 1έτους σε ζευγάρι ηλικίας 23 ετών με χρόνο χωρίς άγχος

Όντως, κάτω από τις συνθήκες αυτές, κατά κανόνα η εγγύτητα είναι κάτι αυθόρμητο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

και κυρίως αντοχές κτλ...

Καλά, μην το λες. Δεν ξέρω βέβαια πώς είσαι εσύ, αλλά θυμάμαι από το στρατό δύο τύπους βαρείς κι ασήκωτους, πραγματικά όμως. Εκεί, κάπου στα 20-21. Τι να σου κάνουν τα νιάτα αν είσαι έτσι. Δεν μπορούσαμε να τους ξυπνήσουμε όταν ερχόταν η ώρα του εγερτηρίου (είτε για υπηρεσία είτε το πρωί). Τρομερή κατάσταση, σε αφασία, (ότ)αν ξυπνούσαν για ώρα δεν καταλάβαιναν τι γινόταν, λες και είχαν μασήσει από ένα σάκο ρίζα βαλεριάνας ο καθένας. Σίγουρα είναι η εξαίρεση για τόσο νέους ανθρώπους, αφού δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο, αλλά είναι να μη σου τύχει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Τρικ δεν έχει σ' αυτά. Αν υπάρχει αμοιβαία φυσική έλξη, δεν τίθεται θέμα αρεσκείας. Δεν τίθεται κανένα θέμα. Απλά «κολλάει» ο ένας με τον άλλο. Τα βρίσκετε από κοινού και καθ' οδόν.

Το ότι τίθεται τέτοιο θέμα σημαίνει ότι υπάρχει βαθύτερη εμπλοκή και δε λειτουργείτε με φυσικό τρόπο. Αλλιώς ειπωμένο, λειτουργείτε βεβιασμένα. Και αυτά τα πράγματα δε θέλουν πίεση.

Αρέσει στο μέλος somebody961

tangerinedream

# 15 στις 20/11/2018
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 2.759

Α. : ..."σπάσιμο μονοτονίας στην καθημερινότητά σου" :
...΄...νεαρέ και καλέ μας φίλε, βρίσκεις να κάνεις  πράγματα που σε ευχαριστούν και μπορούν να κρατούν το ενδοιαφέρον σου...υπάρχουν πολλά που θα μπορούσαν να σε ενδοιαφέρουν και να σου χαρίσουν στιγμές χαράς και ευχαρίστησης...όπως είπα και πριν, η δυνατότητα πρόσβασης στην πληροφορία είναι κολοσσιαία οπότε θα είναι σχετικά εύκολο για εσένα να βρείς κατι, ώστε να γίνει η ζωή σου λιγότερο "μίζερη"...άλλωστε για αυτό προσπαθούμε όλοι, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο...

Β.: ..."σπάσιμο μονοτονίας στον ερωτικό/σαρκικό τομέα" :
...εδώ φίλε μας τα πράγματα είναι ελαφρά πιο απλά, ενώ η συνταγή είναι περίπου η ίδια με το Α...
...αναζητάτε καινούργιους δρόμους ηδονής, καινούργιους τρόπους που θα σας χαρίσουν την ευχαρίστηση που αναζητάτε...ενημερώνεστε, συζητάτε, οργανώνεστε και προχωράτε στην πλήρη εφαρμογή, αναζητώντας κάθε φορά την βαθειά συγκίνηση των αισθήσεων και της ύπαρξής σας...ακόμη και άν πρέπει να γίνεται "κίνκυ" μην φοβηθείτε...συνεχίστε με σθένος και τόλμη...
...με την πάροδο του χρόνου, θα διαπιστώσετε ότι η "αναζήτηση" θα σας χαρίζει κάθε φορά καινούργιες και έντονες αισθήσεις και θα σας οδηγεί συνεχώς, όλο και πιο κοντά στη βαθειά "συγκίνηση" που ανάφερα λίγο πρίν... :-)

Σημείωση:

...τα παραπάνω δεν αποτελούν συμβουλές αλλά προτρεπτικές παραινέσεις...χοχοχοοχοχο

panagiotismp90

# 16 στις 21/11/2018
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 2.076

η μονοτονια αναλογως αν ειναι γνησιως αυξουσα φευγει με πολλαπλασιασμο με καταλληλη συναρτηση φ(x), αν ειναι γνησιως φθινουσα πρεπει να προσθεσεις καταλληλο ορο c, οι ιδιαζουσες λυσεις ομως ερχονται μ ενα μετασχηματισμο στο φανταστικο επιπεδο. εγω στη θεση σου θα κανα συνθεση συναρτησεων fog.

Αρέσει στα μέλη Anna-1964, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

MsMeropi

# 17 στις 27/11/2018
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Ευρυτανίας / Καρπενήσι
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 41
Να φλερτάρεις με άλλες δοκιμασες;

pyrantoxos

# 18 στις 28/11/2018
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Κορινθίας / Αγιοι Θεόδωροι
Απαντήσεις: 8

Ρεεε... μηπως μας ψεκαζουν???τι γινεται εδω σαυτον τον ματαιο κοσμο...θες να σου ανεβασουμε βιντεο να βλεπεις η και με τα γραπτα θα καταλαβεις πως πρεπει να το κανεις?

equinox_

# 19 στις 29/11/2018
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 621

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Heptamer

(στους γνωστους λογους χωρισμου, μαλλον θα πρεπει να συμπληρωσουμε και εναν ακομη:

χωρισμος απο προτροπη φιλου/φιλης)

Να' ξερες πόσοι πολλοί είναι! ''Κυκλοφορούν'' και ανάμεσα μας! Εδώ!

αν βάλουμε και την έμμεση προτροπή, όχι μόνο την άμεση, ναι, θα μπορούσε να είναι κατηγορία...

Εγώ μόνο ξέρω 3-4 άτομα απο το φόρουμ, ταχα μου ''φίλοι'' για τις ...''πολύτιμες'' συμβουλές'' τους

(χωρίς να μετράω και των άλλων προς άλλους θεματοθέτες)

somebody961

# 20 στις 29/11/2018
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.005

Δεν πίστεψα ποτέ πως η προτροπή φίλου/ης είναι ικανή να χωρίσει ένα ζευγάρι, αν δεν είναι ήδη προαποφασισμένο.

Που βεβαίως, στον 'ανάλογο' φίλο πάμε για να ακούσουμε όσα περιμένουμε να ακούσουμε από αυτόν. Εδώ, επέλεξε τη συγκεκριμένη φίλη να πάει εξ' αρχής, λέγοντας τα πράγματα από τη μια πλευρά μόνον, οπότε εκμαίευσε την απάντηση που ήδη περίμενε ως επιβεβαίωση τής ήδη παρθείσας απόφασης. Το τελευταίο 'κλικ' μόνο περίμενε.

Φταίει ο λόγος που την ώθησε να πάει στην όποια "φίλη". Που τη βάζω σε εισαγωγικά γιατί, κανείς φίλος δεν λέει "χώρισε" έτσι αβασάνιστα, χωρίς να ακούσει και τους δύο. Που ούτε και τότε.

Οπότε το "χώρισε εξαιτίας φίλης", το ακούω σαν να λέμε πως
δεν φταίει που τράκαρε και έσπασε χέρια-πόδια.

Ο νόμος τής αδράνειας φταίει.

Αν αποδεχτώ πως "με χώρισε εξαιτίας φίλης", είναι θεωρώ δική μου ήττα..
Που, ή δεν είδα με τι άβουλο/ετερόφωτο άνθρωπο είχα σχέση, ή δεν ήμουν ικανός να την κάνω να με θέλει τόσο πολύ, που να μην ακούει κανέναν.
Και, που δεν πρόλαβα πρώτος να πάρω την απόφαση
μιας και, σήμερα είναι φίλη, αύριο μάνα, μεθαύριο κάτι άλλο.

Αρέσει στα μέλη Anna-1964, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε