Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

30 η 100 χρ ?

Σελίδα : 1

oresivios1

# 1 στις 28/11/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 294
'Aρεσαν+: 0%

30 η 100 χρ ?

Γεια σας και παλι . Έβγαλα ενα καλοκαιρι με παρα πολυ δουλεια και παρα πολυ πίεση και άγχος,χρονος για εξοδος ,μια βολτα , ενα κρασακι ρε αδερφε να ξελαμπικαρει το μυαλο , ουτε κατα διάνυα .Τελειωσε η σεζον , ταμειο ανεργιας κτλπ δεν υπαρχει για μενα γιατι τα αφεντικα ακομα ειναι στην εκμετάλλευση και οσα περισσότερα μπορουν να κρυψουν .Εδω τον χειμωνα κλεινουν ολα και δουλεια αλλου με την καμία .Αυτο που κανω δικο μου σαν δευτερη δουλεια - χομπι φετος πηγε κατα διαολου ,δεν βοήθησε ο καιρος και μονο μεσα με βαζει αλλα το καραγουσταρω και γιαυτο δεν το αφηνω.Εχω μεινει λοιπον απενταρος , να εχω ξεχασει τι ειναι να πας μια βολτα , να μιλήσεις με ενα φιλο βρε αδερφε , το να εχω μια θυληκη παρουσια στην ζωη μου ειναι κατι ξεχασμενο για μενα τωρα πολυ καιρο, μονο κατι πρώην που με θυμουνται οταν δεν εχουν γκομενο και εμφανιζονται μονο για να μου θυμίζουν οτι ειμαι καλος μονο για να με χρησιμοποιούν οι αλλοι οταν δεν εχουν κατι καλυτερο να κανουν . Η μερα μου λοιπον ειναι σπιτι και να παω στην δικη μου δουλεια στα χωραφια για να μην αρχισω να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο .Εχω εγκαταλείψει τον εαυτο μου ,εχω παρει αρκετα κιλα ,δεν βλεπω μπροστα μου μελλον η κατι θετικο .Νιωθω σαπισμενος ενω ολοι γυρω μου περνανε καλα ,το κινητο μου πλεον χτυπαει μονο απο τραπεζες η απο ατομα που μου γυρεύουν λεφτα .Δεν ξερω πως να ξεφυγω απο ολο αυτο .Νιωθω στα 30 μου 100 χρονων ...δεν ξερω

alisida

# 2 στις 28/11/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.184
Γυρισα λιγο να θυμηθω τα προηγ/να θεματα σου ...Εισαι νεος και ελευθερος απο υποχρεωσεις ...Εχεις σκεφτει να ψαξεις για δουλεια σε αλλη πολη ?Περισσοτερος κοσμος (και γυναικες )...Περισσοτερη κοινωνικη ζωη -- αλλαξε νουμερο να μη σε βρισκουν οι τραπεζες--..(Φατσουλα με βαλιτσα στο χερι ετοιμη να φυγει μακριααα)
Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Dimitris88888

# 3 στις 28/11/2018
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 38
Για ξεκινημα θα προτεινα να κανεις κατι διαφορετικο απο αυτο που κανεις τωρα. Ο,τι κανεις τωρα (καλοκαιρινη δουλεια, συν χομπυ) σε οδηγησε εδω. Δεν γινεται να περιμενεις διαφορετικο αποτελεσμα κανοντας τα ιδια πραγματα.
Σε ο,τι αφορα την εγκαταλειψη του εαυτου σου και επειδη εχω ακομα προσφατη την δικη μου περιπτωση (παρομοια αντιμετωπιση, αλλα και στροφη πριν ενα χρονο με απωλεια 60 κιλων και τρομερη ροπη προς την αθληση), δεν θα πρωτοτυπησω αν σημειωσω πως ειναι το χειροτερο που μπορεις να κανεις. Το ξερεις κι ο ιδιος. Προσπαθησε να αποσυνδεσεις την μια κατασταση απο την αλλη. Η κακη σου οικονομικη κατασταση δεν ειναι απαγορευτικη ουτε για προσεκτικη διατροφη, ουτε για αθληση, ουτε γενικα για την φροντιδα του εαυτου σου. Πηγαινει ΕΝΑ πραγμα σκατα. Δεν υπαρχει λογος να ακολουθησουν κι ολα τα αλλα.

WhiteDemon

# 4 στις 28/11/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 29
Αγορι μου (με το συμπαθειο) εχεις κανει την αυτοαναλυση σου και αναγνωριζεις? το προβλημα. Αφου δεν σου βγαινει και δεν εισαι ευτυχισμενος με τα μεχρι τωρα δεδομενα, αλλαξε τα! Στο χερι σου ειναι Καθε αποφαση και καθε αρχη και δυσκολη...το να ξε-συνηθισεις δεν ειναι ευκολο. Η επιλογη και η ζωη ειναι δικη σου
Αρέσει στο μέλος Rapunzel89

autumn11

# 5 στις 28/11/2018
author
Γυναίκα gay / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14

εισαι ανθρωπος με αξιες κατα το λεγομενα σου και εξυπνος,καλε μου συνανθρωπε εισαι πολυ νεος ακομα μην απελπιζεσαι,ξεκινα και βαλε τα πραγματα σε μια ταξη.κανε μια στρατηγικη ποιο προβλημα να αντιμετωπισεις πρωτα ωστε να το δρομολογεις.αντιμετωπιζε τα ενα ενα και ολα θα γινουν.νιωθω κ εγω ετσι αλλα προσπαθω να τηρω τη στρατηγικη μου κ ελπιζω οτι ολα θα αποκτησουν μια βαση.οποτε ξεκινα αμεσα πραξεις κ στοχους..οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους μας,και να θυμασαι να εισαι ευγνωμων για οτι ηδη εχεις οπως και να εκτιμας τις απλες στιγμες στη ζωη γτ εκει ειναι ευτυχια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από oresivios1

30 η 100 χρ ?

Γεια σας και παλι . Έβγαλα ενα καλοκαιρι με παρα πολυ δουλεια και παρα πολυ πίεση και άγχος,χρονος για εξοδος ,μια βολτα , ενα κρασακι ρε αδερφε να ξελαμπικαρει το μυαλο , ουτε κατα διάνυα .Τελειωσε η σεζον , ταμειο ανεργιας κτλπ δεν υπαρχει για μενα γιατι τα αφεντικα ακομα ειναι στην εκμετάλλευση και οσα περισσότερα μπορουν να κρυψουν .Εδω τον χειμωνα κλεινουν ολα και δουλεια αλλου με την καμία .Αυτο που κανω δικο μου σαν δευτερη δουλεια - χομπι φετος πηγε κατα διαολου ,δεν βοήθησε ο καιρος και μονο μεσα με βαζει αλλα το καραγουσταρω και γιαυτο δεν το αφηνω.Εχω μεινει λοιπον απενταρος , να εχω ξεχασει τι ειναι να πας μια βολτα , να μιλήσεις με ενα φιλο βρε αδερφε , το να εχω μια θυληκη παρουσια στην ζωη μου ειναι κατι ξεχασμενο για μενα τωρα πολυ καιρο, μονο κατι πρώην που με θυμουνται οταν δεν εχουν γκομενο και εμφανιζονται μονο για να μου θυμίζουν οτι ειμαι καλος μονο για να με χρησιμοποιούν οι αλλοι οταν δεν εχουν κατι καλυτερο να κανουν . Η μερα μου λοιπον ειναι σπιτι και να παω στην δικη μου δουλεια στα χωραφια για να μην αρχισω να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο .Εχω εγκαταλείψει τον εαυτο μου ,εχω παρει αρκετα κιλα ,δεν βλεπω μπροστα μου μελλον η κατι θετικο .Νιωθω σαπισμενος ενω ολοι γυρω μου περνανε καλα ,το κινητο μου πλεον χτυπαει μονο απο τραπεζες η απο ατομα που μου γυρεύουν λεφτα .Δεν ξερω πως να ξεφυγω απο ολο αυτο .Νιωθω στα 30 μου 100 χρονων ...δεν ξερω

Aggelo

# 6 στις 29/11/2018
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.563

Φιλε μου τα μισα απ αυτα που εγραψες μην πω τα περισσοτερα τα δημιουργησες εσυ με την ανοχη σου.
πως περιμενεις να κανεις προοδο ετσι.Δεν λεω υπαρχει Ανεργία και δυσκολα βρισκεις δουλεια
οπως τη θες...αλλα δεν ειναι μονο η δουλεια εχεις βολευτει με μια μετριοτητα και μανουριαζεις
γιατι τιποτα δεν παει καλα...

Δεν εχεις γραψεις ουτε μισο πραγμα που σου εχει παει καλα,ολα σου πανε χαλια απ οτι λες
κατα την γνωμη μου γιατι δεν εχεις θεσει λιγο ψηλοτερα τον πήχη...

Κανε ενα γερο ξεκαθαρισμα και κοψε οτι σε καθυστερει και σε παει πισω...και απο σημερα
αρχισε να κανεις καινουργια πραγματα,και γνωρισε καινουργιους ανθρωπους.

Δεν δεχομαι στα 30 να αισθανεσαι 100...ειναι τουλαχιστον θλιβερο......παρε τα πανω

σου και αρχισε να κανεις καποιες μικρες αλλαγες για ξεκινημα...και σιγα σιγα θα

ξεκολησεις απο το τελμα

Αρέσει στα μέλη Valia2006, Red_Season και σε ακόμα 2 μέλη.

Rapunzel89

# 7 στις 29/11/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 889
Εχω περασει απο την φαση σου, ολοι σχεδον. Μην το βαζεις κατω ρε συ. Γαμησε τους ολους! Αρχικα στον βλαμμενο εργοδοτη σου δεν θα ξαναπας. Αν μεινεις στον τοπο σου ψαξε για κατι αλλο σε σεζον. Σε εκεινον ομως μην ξαναπας. Αν φυγεις, πηγαινε σε αστικο κεντρο. Δεν μπορει, εναν γνωστό θα εχεις να σε φιλοξενησει εκει αρχικα μεχρι να βρεις δουλεια. Απλα κανε κατι... Οσο για φιλους να εισαι απο σπιτι σε σπίτι,δεν εγινε κ κατι αν δεν εχεις να βγεις. Οσο για γκόμενες,αστες για πιο μετα... Ειναι το τελευταιο που πρεπει τωρα να σε απασχολει.
Αρέσει στο μέλος alisida

tzoulia59

# 8 στις 29/11/2018
author
Γυναίκα / 78 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.724

που εισαι εσυ;

δουλευες ολο το καλκαιρι σκληρα ,,,απο χρηματα εισαι απενταρος ..

τι απεγιναν τα χρηματα αφου δεν εβγαινες ;

εκανες παραλληλα και κατι αλλο που δεν πηγε καλα ,,

οκ συμβαινει ...μπορει να παει του χρονου ,,,

τωρα περασε η σεζον νεκρα στο νησι και αρχισες παλι την μιρλα ,,και την ηττοπαθεια ..

στην πολη τι να κανεις; 

η πολη τωρα πια θελει προυποθεσεις ,,,για νεο ξεκινημα ,,,

και η δουλεια που θα βρεις ειναι  καφετζης ,,,ντελιβερας ,,η πωλητης στην καλυτερη ...

να εχεις σπιτι δικο σου ,,γιατι πως θα πληρωνεις ολα τα εξοδα διαβιωσης ,,,γονεις που θα σε ταιζουν και να σου μενει αυτο που βγαζεις απο την δουλεια σου ,,,

οσο για φιλους και γκομενες ,,στην πολη αν δεν εχεις κυκλο γνωριμιες δεν κανεις ,,,

το ιντερνετ γιατι  εχει πελατεια θεωρεις ; 

η αποψη μου ειναι να παραμεινεις στο νησι και να βρεις τροπους εκει ,,,

για εργασια ,,,για δραστηριοτητα ,,και για διαπροσωπικες σχεσεις και φιλιες ,...

η ελληνικη οικονομια στηριζεται στον τουρισμο κι ολη η ελλαδα φευγει σεζον να βρει ενα μεροκαματο ,,,

εσυ θα φυγεις ;,,,

κι αν δεν υπαρχει δυνατοτητα στο τωρα εκει ,,,που εισαι και ειναι ο τοπος σου ,,,

θα κυλησει ο καιρος και θα ξαναρθει η νεα σεζον μ ελπιδα ,,,

βλεπε μισογεματη την ζωη ,,και με θετικη σκεψη ,

,στα 30 η ζωη και οι ευκαιριες σε  φωναζουν απο μακρια ..μ ελπιδα ,,

μηπως ν αλλαζες δουλεια; 

και φιλια μπορει να κανεις καποια αλλη στιγμη ,,

και κοπελα να ερθει στην ζωη σου ,,,

βρες τροπους να γεμισεις τον χρονο σου ,,να περασει ο  χειμωνας ,,,

πηγαινε και στα χωραφια ,,βελτιωσε την εμφανιση σου ,,,

κανε καμια δραστηριοτητα ,,,

,το κινητο μην  το απαντας στις τραπεζες ,,,η αλλαξε  νουμερο ,,,

ζησε και ηλπιζε ,,,οτι μια μερα ολα θα ειναι καλυτερα ,,,

τι νομιζεις ,,,

εμας μας ερχονται ολα ροδινα ,,,;

γιατι πιστευεις οτι μας βρισκεις παλι εδω μετα τοσον καιρο 

γιατι ολα μας πανε σ,,τα ,,

σε φιλω ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από oresivios1

30 η 100 χρ ?

Αρέσει στα μέλη Valia2006, lamprand και σε ακόμα 5 μέλη.

oresivios1

# 9 στην 1/12/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

Πάω και στα χωραφια και με αγροτικές δραστηριοτητες ασχολούμαι τον Χειμωνα αλλα δυστηχως εδω στο νησι συμφερει να δουλευεις περισσότερο ως σκουπιδιάρης παρα σαν αγροτης και δυστυχώς δεν χειρευει καμια θεση στους σκουπιδιάρηδες χαχα !Δεν διαλέγω τις δουλειες απλα τωρα δεν εχει δουλειές ,μένω και σε ενα κωλοχωρι με 20 κατοικους που ο ποιο νεος ειμαι εγω .Οι φιλοι μου ειναι στην πόλη , ανέργοι όλοι αλλα ειναι τυχεροι γιατι δεν χρειαζονται βενζινες . Εγω μονο για να παω εκει θελω 10 ευρω βενζινες πηγαινε ελα !Καποιος με ρωτησε τι τα εκανα τα λεφτα του καλοκαιριου,τα εδωσα για την δευτερη δουλεια που σας ελεγα και σε εξοδα του σπιτιου ,οποτε δεν εμενε μηνιατικο !Στην πολη πεσατε μεσα στις δουλειες που παιζουν αλλα με 600 ευρω ουτε τα μισα του μηνα δεν βγαζεις αν μενεις μόνος !

linakan

# 10 στην 1/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δύσκολα τα πράγματα. Και πώς σκέφτεσαι να αντιμετωπίσεις όλη αυτή την κατάσταση;

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από oresivios1

Πάω και στα χωραφια και με αγροτικές δραστηριοτητες ασχολούμαι τον Χειμωνα αλλα δυστηχως εδω στο νησι συμφερει να δουλευεις περισσότερο ως σκουπιδιάρης παρα σαν αγροτης και δυστυχώς δεν χειρευει καμια θεση στους σκουπιδιάρηδες χαχα !Δεν διαλέγω τις δουλειες απλα τωρα δεν εχει δουλειές ,μένω και σε ενα κωλοχωρι με 20 κατοικους που ο ποιο νεος ειμαι εγω .Οι φιλοι μου ειναι στην πόλη , ανέργοι όλοι αλλα ειναι τυχεροι γιατι δεν χρειαζονται βενζινες . Εγω μονο για να παω εκει θελω 10 ευρω βενζινες πηγαινε ελα !Καποιος με ρωτησε τι τα εκανα τα λεφτα του καλοκαιριου,τα εδωσα για την δευτερη δουλεια που σας ελεγα και σε εξοδα του σπιτιου ,οποτε δεν εμενε μηνιατικο !Στην πολη πεσατε μεσα στις δουλειες που παιζουν αλλα με 600 ευρω ουτε τα μισα του μηνα δεν βγαζεις αν μενεις μόνος !

Rapunzel89

# 11 στην 1/12/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 889
#9 Λυσεις δεν εχεις πολλες... Δυστυχως νιωθεις εγκλωβισμενος. Η περιμενεις μεχρι την επομενη σεζον οπου θα πας καπου κ θα μαζεψεις ικανοποιητικό ποσο η ψαξε για καμια δουλεια σε καποιο καφε,εστιατοριο...κατι στο κεντρο. Δεν μπορει! Το χεις προσπαθήσει?! Μην αποκλειεις κ το γεγονος να φυγεις. Μην το σνομπάρεις. Καλυτερα με 600 κ με συγκατοικο παρα οπως εισαι τωρα... Θελω να σου πω οτι λυσεις υπαρχουν. Μπορει οι συνθήκες να μην ειναι καλες σε σχεση με καποιον που εχει την "πολυτελεια" να ψαξει πιο γρηγορα κ αμεσα ειτε λογω αποστασης ειτε λογω τοπου κλπ αλλα αν δεν προσπαθησεις δεν θα ξερεις. Κ απ το να καθεσαι απλα κανε κατι...

AlexLuckyCharm

# 12 στις 2/12/2018
author
Ανδρας / 70 / Χήρος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 133

Κάνε το χόμπυ σου κυρία απασχοληση

Ζεις σε ένα νησί, σε ένα μικρό ορεινό χωριό. Και το χόμπυ σου ποιο ειναι; Καλιεργεισ κάποιου καρποφορου; Πες μας Ίσως να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε πάνω σε αυτό. Και να κάνεις το χόμπυ επάγγελμα. Από τη στιγμή που δεν θέλεις να φύγεις από χωριό σου, αρχική του με τη γη Ασχολησου με τη μελισσοκομία. Ξεκινά κι εσύ όπως τόσοι άλλοι την καλλιέργεια της φαρμακευτικής κάνναβης σε συνεργασία με τις συλλογικότητες που ήδη υπάρχουν στην Ελλάδα. Στο Τυχερο του Εβρου απο τα 500 στρεμματα περυσι φτασανε τα 1000. Και οι ποσοτητες ειναι ηδη πουλημενες .Πέρα από την οικονομική δραστηριότητα θα αναπτύξεις και κοινωνικές σχεσεις με ανθρώπους που έχουν ανοικτό μυαλό. Από τη στιγμή που θα μείνεις στο χωριό έχει πράγματα να κάνεις.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Rapunzel89 και σε ακόμα 3 μέλη.

oresivios1

# 13 στις 2/12/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

AlexLuckyCharm Τι σχέσει εχεις με την μελισσοκομια ? Φαρμακευτικη Καναβη ?χμμ εχω ακούσει πολλά αλλα δεν ξερω κατα ποσο εδω θα μπορούσε να σταθεί !

_Bellezza_

# 14 στις 5/12/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.583

Πώς εισαι? 

Και περισυ τέτοια εποχη ειχες τέτοιους προβληματισμους.

Το καλοκαίρι λογω φορτου εργασιας δεν εχεις χρονο να σκεφτεις τα κακως κειμενα της ζωης σου, οπως ολοι μας οταν ειμαστε γεμάτοι υποχρεωσεις και μας ερχεσαι παντα χειμωνα.  

Αρχικα κανε κατι με το βαρος για την υγεια σου.

Στο χωραφι σου δεν κινείσαι?

Ασκηση ειναι και αυτο. 

Η πεσμενη ψυχολογια δεν βοηθαει να ξεκινησεις διατροφη, αλλα εαν τρως υγιεινα, και ασχολεισαι με τα γευματα σου, να ψωνισεις, να τα μαγειρεψεις κλπ θα αισθανθεις συν τοις αλλοις και ικανοποιηση, αφου θα γεμισει η μερα σου με κατι ωφελιμο για σενα. 

Το καλοκαιρι, που εισαι καλυτερα οικονομικά, φροντισε να βαζεις κατι στην ακρη για τις αναδουλειά και τα ζορια του χειμωνα. 

Επισης, εαν σου δινεται η δυνατοτητα να σπουδασεις κατι, μια τεχνη για παραδειγμα, να το κυνηγησεις.

Οι μαστορες (υδραυλικοί, ηλεκτρολογοι κλπ) πηζουν στην δουλεια.

Μπορεις να μαθεις κατι για να το ασκεις τους χειμερινούς μηνες, που δεν εχεις κατι σταθερο ετσι και αλλιως. 

Δες ολες αυτες τις δυσκολιες σαν ωθηση και κινητρο να εξελιχθεις σαν ανθρωπος.

Καλη τυχη.

Αρέσει στο μέλος alisida

oresivios1

# 15 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος

Μα δεν ειμαι του δημοτικού .Εχω 3 διαφορετικά διπλώματα ,στα 2 απο αυτα απο την αρχη της κρίσης  μηδενίστηκε η ζήτηση η αν ζητάνε ,ζητάνε για να σου δινουν ψίχουλα. Στο αλλο τον χειμωνα υπάρχει ζήτηση  μονο σε μεγαλες επιχειρήσεις που σε ξεσκίζουν χωρις να σου πληρώνουν αυτο που σου αναλογεί,δουλευες την βδομαδα εως συνεχόμενες 72 ωρες και πολλες φορες το ξεπεράσαμε,πληρωναν 15-ευρω με 20 το 8ωρο μαυρα .Το έκανα 2-3 χρόνια ,μετα ειπα ας σιχτιρ, δεν μπορώ να πω δυστυχώς λεπτομέρειες, !

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost