Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χωρισε γιατί...

Σελίδα : 1

ninaki93

# 1 στις 2/12/2018
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Με χωρισε γιατί...

Καλησπέρα σας είμαι η Άννα και είμαι 25 χρονών μένω στην Αθήνα... Πρόσφατα χωρισα από σχέση 2 Χρόνια που είχα.. Ο ίδιος με χωρισε διότι είχε πολλά προβλήματα όπως μου είπε.. Είχε ψυχολογικά προβλήματα έπερνε χάπια αντικαταθλιπτικα και για τα νεύρα του από μικρός που ήταν διαγνωστικέ με ήπια κατάθλιψη.. Κάνοντας σχέση μαζί του και χωρίς να γνωρίζω για τα τόσα προβλήματα του όλα τα έμαθα στον 1 Χρόνο ένιωσα πολύ περίεργα μπορώ να πω... Η σχέση μας από την αρχή δεν ήταν πολύ καλή δεν βγαίναμε πολύ δεν είχε όρεξη ήταν ποτέ έτσι πότε αλλιώς.. Τον τελευταίο 1 μήνα ήταν όλα χάλια είναι άνεργος δεν έχει δουλειά και είχε απελπιστη έλεγε πως ήμαστε 2 Χρόνια μαζί και πρέπει να προχωρήσουμε παρακάτω σε αρραβώνα διότι ο ίδιος είχε πει 26 είμαι  εγώ πρέπει να δω τι θα κάνω και αν μπορώ να πάμε παρακάτω. .. Του είχα πει να μην πιέζεται να μην βιάζεται αλλά ήταν μέσα στο άνχος και όλο ανησυχος. .. λίγες ημέρες μετά έγινε ένα περιστατικό σοβαρό σπίτι του ήξερα ότι η οικογένεια του δεν ήταν και η καλύτεροι ο πατέρας του κακοποιουσε την μητέρα του τον ίδιο όταν ήταν παιδί δεν είχε μια φυσιολογική ζωή.. Μου ζήτησε να χωρίσουμε γιατί είπε έχει πολλά προβλήματα που πρέπει να τα λύσει είπε πως μπορεί να μας κάνει καλό αυτή η αποστάση , μου είπε πως πρέπει να τον καταλάβω πως δεν μπορεί να διαχείριστη την σχέση μας έτσι και εγώ αποχώρησα... Μου είπε δεν ξέρει που θα κατάληξη μπορεί να αυτοκτονηση να κάνει κακό σε ανθρώπους θέλει να μείνω μακρυά.. Νομίζω πως η κατασταση του δεν είναι καλή νομίζω χρειάζεται να τον δει ειδικός γιατρος τώρα που χωρισαμε έμαθα και άλλα πράγματα από συγγενείς του ότι αυτός χώριζε της κοπέλες που είχε σχέση γιατί δεν άντεχε και ότι 9 μηνες κλείστηκε σε νευρολογική κλινική πριν πολλά χρόνια βέβαια. ... Θλιβομαι με όλα αυτά σκέφτομαι να μην εφταιξα εγώ κάπου νιώθο πολύ περίεργα μέσα μου σκέφτομαι ακόμη ότι μπορεί να μου έκανε  και κακό αν έμενα μαζί του αλλά πονάω δεν ήθελα να χωρίσουμε έτσι το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι να μην γυρίσει πίσω...

archagellos

# 2 στις 2/12/2018
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.921

Αγαπητη ,

δεν χωρισεις ...ΣΩΘΗΚΕΣ...αλλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα .
Ληπηρο για τον τυπο που εχει αυτα τα θεματα ,αλλα και εσυ πο πλευρας σου δεν εχεις φταιξιμο σε κατι .
Μην εχεις ενοχες . Μπραβο του βεβαια που σε εδιωξε μακρια του ...καλο για εσενα ειναι .
Κοιτα να πας εμπρος την ζωη σου 

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Rapunzel89, alisida

alisida

# 3 στις 2/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.184
Αφου γλυτωσες,μη λες τιποτα ...Η γνωμη μου ειναι να μιλησεις με ψυχολογο για να εισαι σιγουρη οτι η διχρονη αυτη σχεση δεν σου εχει αφησει καταλοιπα ...Μην κοιταξεις πισω,δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτον,κανε τουλαχιστον για σενα.
Αρέσει στα μέλη Rapunzel89, archagellos

Paralia48

# 4 στις 2/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 6.701
απορία: Παρά το ότι είχε νοσηλευτεί σε νευρολογική κλινική, έπερνε αντικαταθληπτικά, επομένως τον παρακολουθούσε γιατρός, δεν είχε καμιά βελτίωση;

Θα εκφράσω ξανά την αμφισβήτησή μου για την ψυχιατρική επιστήμη. Υπάρχουν και καλοί γιατροί και ψυχολόγοι, αλλά ακούω τέτοια και ανατριχιάζω
Καλά εσύ σώθηκες, δεν το συζητάμε.
Αλυσίδα , αν όσοι είχαμε στενές επαφές με ψυχοπαθείς χρειαζόμασταν ψυχίατρο, μάλλον θα έφτανε η ουρά στα ψυχιατρεία από την Αθήνα μέχρι τη θεσσαλονίκη
Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

123xristos

# 5 στις 2/12/2018
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 79
εσυ σιγουρα δεν φταις για ολα αυταο καθε ενας μας εχει τα δικα του προβληματα! υπαρχει παντα η πιθανοτητα ολα αυτα να ειναι δικαιολογιες για να γλυτωσει την δεσμευση.
υπολογιζω οτι οταν νοιωσει  καλυτερα θα σε ψαχνει.προσπαθησε να εισαι αρνητικη και ευγενικη

Rapunzel89

# 6 στις 2/12/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 889
Συμφωνω με την απαντηση #4. Δε νομιζω να ηταν καλος ο γιατρος του... Εχει διαγνωστει με ηπια καταθλιψη. Πηρε κ παιρνει φαρμακα. Αρα ειναι προσωρινη σε μεγαλο ποσοστο. Αρα τα φαρμακα θα τον βοηθησουν ουσιαστικά. Ποσο καιρο να τα παιρνει πια?! Οκ περασε αρκετα. Αλλα δεν γινεται να μην ειναι πλεον αν οχι καλα εστω σε ικανοποιητικο επιπεδο. Θελω να σας πω οτι ειναι αλλο η μανικοκαταθλιψη κ αλλο μια ηπια καταθλιψη. Αλλο η μελαγχολια κ αλλο μια ηπια μελαγχολια. Απ την αλλη ειναι κ η σταση του ασθενη, ποσο θελει να το ξεπερασει η οχι. Φιλη μας,πηγαινει σε γιατρο? Τι φαρμακα παιρνει? Ποσο ετων ειναι? Δεν ξερω σε τι να σε συμβουλεψω...πανω στο να επιμεινεις ωστε να ειστε μαζι η οχι. Αν εισαι ερωτευμένη κ τον αγαπας κ δεν θελεις να χωρισετε μιλησε του. Ζητα του να σου πει επακριβως πως νιωθει, τι συμβαινει, αν σε θελει κλπ. Εφοσον εχεις πληρη εικονα κ πιστεύεις οτι αξιζει να προσπαθήσεις ναι μην το αφηνεις. Ο ανθρωπος δεν ειναι τρελος. Νοσει απλα η ψυχη του κ πιστευω οτι αν αλλαξει ο ιδιος σκεπτικο κ πιστευω θα ξεφυγει απ ολο αυτο.
Αρέσει στο μέλος autumn11

autumn11

# 7 στις 3/12/2018
author
Γυναίκα gay / 34 / Ελεύθερη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14

Αν ενας ανθρωπους που παλευει στη ζωη του να ξεπερασει μια διαταραχη κ να ελπισει σε μια σχεση ,διαβασει τις απανθρωπες απαντησεις καποιων απο εσας,θα του κανετε τοσο κακο που μονο περηφανοι δε θαστε πλεον για τους πανεξυπνους εαυτους σας.ντροπη μονο αυτο λεω και αλλες φορες να σκεφτεστε 30 φορες πριν απαντατε.απελπιζετε κοσμο

Αρέσει στα μέλη somebody961, Paketo7 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 8 στις 3/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.184

Αν διαβαζεις καλα αγαπητη τις απαντησεις των "καποιων" ,θα δεις οτι απευθυνονται στην πρωην συντροφο και οχι στον ιδιο τον μανιοκαταθλθπτικο.

Φυσικα και σκεφτομαστε πριν απαντησουμε .

Την κοπελα λοιπον συμβουλευουμε να μεινει μακρια,πρωτον επειδη εκεινος της το ζητησε και δευτερο κ βασικοτερο,δεν ανταποκρινεται αυτος στη θεραπεια του .

Αν εκεινη ηθελε να θυσιασει μερος ή ολη τη ζωη της για να τον στηριξει,θα το ειχε ηδη κανει και δε θα ειχε αναγκη τη δικη μας γνωμη.

Μην παμε παλι στο υποθετικο : " και αν καποιος μανιοκαταθλιπτικος διαβαζει..κτλ.κτλ.""

.αυτα εχουν ειπωθει και σε αλλα θεματα ,με αυτο το σκεπτικο δεν πρεπει να τειθεται κανενα θεμα ,διοτι το καθενα απο αυτα ,ολο και καποιον θα επηρεαζει αρνητικα 

.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από autumn11

Αν ενας ανθρωπους που παλευει στη ζωη του να ξεπερασει μια διαταραχη κ να ελπισει σε μια σχεση ,διαβασει τις απανθρωπες απαντησεις καποιων απο εσας,θα του κανετε τοσο κακο που μονο περηφανοι δε θαστε πλεον για τους πανεξυπνους εαυτους σας.ντροπη μονο αυτο λεω και αλλες φορες να σκεφτεστε 30 φορες πριν απαντατε.απελπιζετε κοσμο

Αρέσει στα μέλη Rapunzel89, 123xristos

kristina-kristina

# 9 στις 3/12/2018
author
Γυναίκα / 60 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 133
Διο χρόνια...Πρέπει να έχεις μεγάλη υπομονή. Το παιδί είναι άρρωστο και παλεύει τα δικά του. Δεν μπορείς να βοηθήσεις. Είναι κρίμα επειδή δεν έχει σταθερή οικογένεια να τον στηρίξει. Αυτές οι αρρώστιες ειναι απρόβλεπτες. Μην αοσθανεσε άσχημα...Δεν φταις εσύ!
Αρέσει στα μέλη Rapunzel89, alisida

AlexLuckyCharm

# 10 στις 3/12/2018
author
Ανδρας / 70 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 133
ninaki93,Ο ανθρωπος για τον οποιο μας μιλας, ειναι ενας ανθρωπος που παλευει με τους δικους του δαιμονες. Τουλαχιστον εχει αποδεχθει οτι πασχει και προσπαθει να το παλεψει.Αλλοι το αρνούνται. Δεν σου είπε ψέμματα, και επιπλέον μην γνωρίζοντας πως θα εξελιχθεί η όλη κατάσταση, για να προστατεύσει εσένα από πιθανή ψυχική ταλαιπωρία, ζήτησε να χωρίσετε. Δεν φταις εσύ φυσικά σε κάτι. Μην έχεις ενοχές. Όμως μπορείς να διατηρήσεις μια κάποια σχέση μαζί του, καθώς αυτό θα τον βοηθήσει. Ναι θα τον βοηθήσει στον αγώνα που κάνει, αν κάποιος συνανθρώπους του, εφόσον τον γνώρισε, δεν τον απέρριψε. Οι άνθρωποι αυτοί θέλουν Αγάπη και όχι απομόνωση. Φυσικά δεν είναι εύκολο, ολο αυτο το εγχείρημα. Καθόλου εύκολο. Και δεν μιλάω για ερωτική σχέση. Απλή ανθρώπινη συντροφιά και απλό ενδιαφέρον.
Αρέσει στα μέλη Ndreee, tzoulia59 και σε ακόμα 2 μέλη.

Nikos38_ath

# 11 στις 5/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ο σωζων εαυτό σωθείτο!

Αφού το κατάλαβε από μόνος του ότι μπορεί και να σου έκανε κακό πάλι καλά, εσύ καλό θα είναι να διπλασιάσεις την απόστασή σου από αυτόν. 

Μερικές φορές σκεπτόμαστε ''αν έφταιξα εγώ σε κάτι'' είναι λογικό στη περίπτωση αυτού του ανθρώπου όμως που έχει χωρίσει πολλές κοπέλες έτσι, σίγουρα δεν έκανες κάτι εσύ και αν όντος τον συμπονάς ακόμα φαίνεσαι καλός άνθρωπος που το επιβεβαιώνει ότι εσύ δεν του έκανες κάτι. Καλό είναι να απομακρυνθείς και προχωρήσεις την ζωή σου γιατί τέτοιοι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι ακόμα και αν έχουν ''θεραπευτεί'', εσύ σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι δεν είναι μια απλή ψυχική πτώση που ένας φίλος ή σύντροφος μπορεί να βοηθήσει, χρήζει ιδικής μεταχείρισης αυτός ο άνθρωπος.
Να προσέχεις πολύ κοπελιά!

tzoulia59

# 12 στις 5/12/2018
author
Γυναίκα / 78 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.724

το κακο περιβαλλον της οικογενειας  ειχε δεν ειχε το αρρωστησε το παιδι ,,

τοσοι ακαταλληλοι  ανθρωποι να γινουν γονεις ,που καταστρεφουν τα παιδια τους ,,,

βραζει η κοινωνια ,,

νινακι ο φιλος σου ,,ειναι πληγωμενος και ταλαιπωρημενος ,,

σερνει πισω του μια προβληματικη οικογενεια  μια  κακη ζωη  ,,

και μια ψυχολογικη δυστυχια ,,,

κι ενω εχει ολο αυτο το ιστορικο πισω  του ,,ερχεται και η μιζερη καθημερινοτητα στα 26 ,του ..,να του τσακισει το ειναι ,,,

εσυ εργαζεσαι; ,,,

το παιδι εχει καποιες γνωσεις ,;

τι δουλεια μπορει να κανει ,,;

ειναι πολυ βασικο να βρει καποια εργασια ,

,για να βρει ενδιαφεροντα ,,,να βγαζει χρηματα ,,,για ,να αντιμετωπισει τις καθημερινες αναγκες του ,

να νιωσει χρησιμος ,,,

για να βετιωθει η ζωη του και η διαθεση του ,,,

και παραλληλα να επισκεοτεται εναν ψυχολογο ,,,

αν γινουν ολα αυτα θα δεις οτι ολα θα πανε καλυτερα ,,,

κι αν μπορεις να βοηθησεις σ αυτο ,,,να μιλησεις σε γνωστους και φιλους για δουλεια καντο ,,,

σε ανθρωπινο επιπεδο να στηριξεις εναν ανθρωπο συναισθηματικα ευαισθητο κι ευαλωτο ...

αξιοπρεπη κι υπερηφανο,,, να συμπηρωσω ,

παρ ολη την δυσκολια που περναει ,,,

δειχνει να σε νιαζεται και να θελει να παρει τις ευθυνες του ...οπως να σοβαρεψει την σχεση σας ,,, ,,,

παρ ολα αυτα ομως πως να τα καταφερει οταν ουτε καν εργαζεται 

,,του ειναι πιο ευκολο να σε χωρισει ,,,για να μην νιωθει  απεναντι σου ενοχες ,,,

εγω αν τον αγαπουσα θα τον στηριζα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ninaki93

Με χωρισε γιατί...

Καλησπέρα σας είμαι η Άννα και είμαι 25 χρονών μένω στην Αθήνα... Πρόσφατα χωρισα από σχέση 2 Χρόνια που είχα.. Ο ίδιος με χωρισε διότι είχε πολλά προβλήματα όπως μου είπε.. Είχε ψυχολογικά προβλήματα έπερνε χάπια αντικαταθλιπτικα και για τα νεύρα του από μικρός που ήταν διαγνωστικέ με ήπια κατάθλιψη.. Κάνοντας σχέση μαζί του και χωρίς να γνωρίζω για τα τόσα προβλήματα του όλα τα έμαθα στον 1 Χρόνο ένιωσα πολύ περίεργα μπορώ να πω... Η σχέση μας από την αρχή δεν ήταν πολύ καλή δεν βγαίναμε πολύ δεν είχε όρεξη ήταν ποτέ έτσι πότε αλλιώς.. Τον τελευταίο 1 μήνα ήταν όλα χάλια είναι άνεργος δεν έχει δουλειά και είχε απελπιστη έλεγε πως ήμαστε 2 Χρόνια μαζί και πρέπει να προχωρήσουμε παρακάτω σε αρραβώνα διότι ο ίδιος είχε πει 26 είμαι  εγώ πρέπει να δω τι θα κάνω και αν μπορώ να πάμε παρακάτω. .. Του είχα πει να μην πιέζεται να μην βιάζεται αλλά ήταν μέσα στο άνχος και όλο ανησυχος. .. λίγες ημέρες μετά έγινε ένα περιστατικό σοβαρό σπίτι του ήξερα ότι η οικογένεια του δεν ήταν και η καλύτεροι ο πατέρας του κακοποιουσε την μητέρα του τον ίδιο όταν ήταν παιδί δεν είχε μια φυσιολογική ζωή.. Μου ζήτησε να χωρίσουμε γιατί είπε έχει πολλά προβλήματα που πρέπει να τα λύσει είπε πως μπορεί να μας κάνει καλό αυτή η αποστάση , μου είπε πως πρέπει να τον καταλάβω πως δεν μπορεί να διαχείριστη την σχέση μας έτσι και εγώ αποχώρησα... Μου είπε δεν ξέρει που θα κατάληξη μπορεί να αυτοκτονηση να κάνει κακό σε ανθρώπους θέλει να μείνω μακρυά.. Νομίζω πως η κατασταση του δεν είναι καλή νομίζω χρειάζεται να τον δει ειδικός γιατρος τώρα που χωρισαμε έμαθα και άλλα πράγματα από συγγενείς του ότι αυτός χώριζε της κοπέλες που είχε σχέση γιατί δεν άντεχε και ότι 9 μηνες κλείστηκε σε νευρολογική κλινική πριν πολλά χρόνια βέβαια. ... Θλιβομαι με όλα αυτά σκέφτομαι να μην εφταιξα εγώ κάπου νιώθο πολύ περίεργα μέσα μου σκέφτομαι ακόμη ότι μπορεί να μου έκανε  και κακό αν έμενα μαζί του αλλά πονάω δεν ήθελα να χωρίσουμε έτσι το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι να μην γυρίσει πίσω...

marie_la_journaliste

# 13 στις 9/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 233

αννα χρονια σου πολλα

αλλο κακο να μη σε βρει κουκλα μου!!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε