Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με μεγαλυτερο

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Butterfly1991

# 1 στις 5/12/2018
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτας με μεγαλυτερο

Καλησπερα! Εχω και εγω το θεμα μου με εναν μεγαλθτερο αντρα. Εγω 27 στα 28 και αυτος 52. Ειναι χωρισμενος εδω και 7 μηνες περιπου και εχει 2 παιδια. Βγαινουμε πολυ συχνα,μιλαμε μεσω φβ καθε μερα και γενικα περναω ομορφα μαζι του οπως και αυτος απ οτι μου εχει πει. Συμφωνησαμε να το παμε χαλαρα και οπου βγει.Εχουμε γνωρισει και οι 2 τις παρεες του αλλου.Καποιες φορες μου ανεφερε οτι φοβαται μηπως μου χαλασει τη ζωη καθως δε θελει ουτε αλλα παιδια ουτε αλλο γαμο(ουτε εγω ο ρος ο παρον)και ισως στο μελλον σαν πιο μικρη βρω κατι καλυτερο.Δεν ξερω αν ειναι ερωτας η ενθουσιασμος... ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. 

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

alisida

# 2 στις 5/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.185
Θα ηταν μια εμπειρια αν το ζησεις ..Καλη ή κακη δεν εχει σημασια,...ομως το "για παντα" ουτε σαν αστειο δεν πρεπει να το σκεφτεις ( ηλικιακα κ μονο το εχεις χαμενο ).
Αρέσει στα μέλη kristina-kristina, ZHLIASOY και σε ακόμα 3 μέλη.

Aggelo

# 3 στις 5/12/2018
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.567

Ζηλευω  !!  βαση αυτα που διαβασα μου αντιστοιχει μια 25 αρα...

εχουμε και εμεις οι υπολοιποι ψυχη ?......οχι μονο ο τυπος του ποστ...

Αρέσει στα μέλη mrsopi, archagellos και σε ακόμα 6 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 4 στις 5/12/2018
author
Ανδρας / 56 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.482

Προσεξε

https://www.youtube.com/watch?v=trQzKWQyylM

μη σε " ματιασουν " εδω μεσα μερικες !
Αρέσει στα μέλη Giorgos19701970, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

Rapunzel89

# 5 στις 5/12/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 889
Ειναι προσφατα χωρισμενος κ σιγουρα θα εχεις θέματα ειτε με την ψυχολογια του κ την συμπεριφορα του ειτε με προβλήματα που ακολουθούν ενα διαζυγιο. Κ να μην ηταν ετσι τα πραγματα ηλικιακα κ μονο δεν...μεγαλο το χασμα. Εξαλλου σου εξηγηθηκε οτι δεν θελει κατι αλλο, γιατι τα εχει κανει ηδη. Μια συντροφο να θελει στη ζωη του κ ως εκει. Εξαλλου ειναι τελειως διαφορετικοι οι κοσμοι σας... με επιθυμιες, αποψεις κ φιλοσοφια ζωης. Πανω απο καποιες βραδιες ειτε κ καποιους μηνες δεν νομιζω να παει. Αν ησουν φιλη μου θα σου ελεγα να μην μπλεξεις καν...ουτε κατα διανοια γτ πραγματικα εσυ σαν γυναικα θα χασεις τον χρονο σου. Εκεινος ομως οχι, ειδικα στην κατασταση που ειναι η ανανεωση κυτταρων του, η ηρεμια απο τα προβληματα του κλπ κλπ. Δεν ξερω τι μπορει να σου προσφερει πραγματικα ενας τετοιος αντρας?! Συμβουλες λογω ηλικιας κ πειρας?!Παρεα?!Καλο σεξ?! Συμβουλες μπορουν να σου δωσουν κι αλλοι ανθρωποι ασχετου ηλικιας, οπως οι φιλοι σου οπως κ οι γονεις σου. Παρεα παλι οι φιλοι σου κ με ανθρωπους που σιγουρα εχετε κοινα. Σεξ επισης καποιος συνομιληκος σου η κ λιγο μεγαλυτερος σου. Δεν ξερω... Δλδ κ εμφανισιακα ενας 50αρης δεν μ βγαζει τιποτα. Δεν με ελκυει καν κ απορω πως αρκετες κοπελες πανε κ μπλεκουν. Απλα μην μπλεξεις κ αν μπλεξεις μην το τραβηξεις για πολυ...
Αρέσει στο μέλος kristina-kristina

_Bellezza_

# 6 στις 5/12/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Απαντήσεις: 2.583

Γεια σου.

Σκεψου, εαν σε φλερταρε ενας αλλος αντρας θα ανταποκρινοσουν?

Μηπως εισαι με τον 52χρονο κυριο, επειδη δεν εχεις αλλες επιλογες?

Γραφεις, οτι ισως στο μελλον βρεις κατι καλυτερο.

Αρα ξερεις, οτι συμβιβαζεσαι.

Και μονο αυτο, εφοσον μαλιστα εισαι και μολις 28 ετων, ειναι καμπανάκι, για να δεις και λιγο πιο σφαιρικα τα πραγματα. 

Να αναζητησεις την αιτία, που εισαι με εναν άνθρωπο 24 ετη μεγαλυτερο σου, που ανεξαρτητα απο αυτο δεν σε καλυπτει και επιπροσθετως αναγνωριζεις και η ιδια, οτι σου αξιζει κατι καλυτερο.

Και, εαν θες να κανεις οικογενεια στο μελλον, μια που εισαι σε φαση ώριμης νιοτης, ειναι καλο να εισαι απο τωρα σε αναζητηση του ιδανικου συντροφου, με τον οποιο θα προχωρησεις σοβαρα. 

Κανε ενδοσκοπηση, δεν τί θες, πιστεψε, οτι αξιζεις, γιατι πραγματι αξιζεις την ευτυχια οπως ολοι μας, επενδυσε σε σενα και διεκδίκησε μια υγιη ερωτικη σχεση.

Σου ευχομαι εγκαρδια καλη τυχη.

Αρέσει στο μέλος Giorgos19701970

123xristos

# 7 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 80

ασφαλως και θα σου χαλασει την ζωη σου, 

οτι δεν το εχει παραδεχτει ακομα δειχνει οτι ειναι ανευθυνος

Sivilla_I

# 8 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 1.098

Εδω που τα λέμε

το "για πάντα" είναι πολύ πιο επιτεύξιμος στόχος

με κάποιον τόσο μεγαλύτερο ηλικιακά

Το δικό του "πάντα" (εκτός απροόπτου), είναι πολύ μικρότερο 

συνεπώς πιο εφικτό

Αριθμητικώς 

βεβαίως βεβαίως

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida
Θα ηταν μια εμπειρια αν το ζησεις ..Καλη ή κακη δεν εχει σημασια,...ομως το "για παντα" ουτε σαν αστειο δεν πρεπει να το σκεφτεις ( ηλικιακα κ μονο το εχεις χαμενο ).

Αρέσει στα μέλη Danai_75, Giorgos19701970 και σε ακόμα 2 μέλη.

Ndreee

# 9 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 43 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 133
Εφόσον εσύ είσαι οκ με αυτό και περνάς όμορφα, ζήσε το. Είναι πολύ καλό που ο άνθρωπος ήταν ξεκάθαρος από την αρχή για το τι θέλει και τι όχι. Οπότε και εσύ ξέρεις σε τι βάσεις πατάς και που πηγαίνεις. Θεωρώ δεδομένο ότι κάποια στιγμή εσύ θα έχεις την ανάγκη να κάνεις οικογένεια, κάτι που, θεωρητικά πάντα, σημαίνει ότι όλο αυτό έχει ημερομηνία λήξης. Αν είσαι συνειδητοποιημένη για όλα αυτά, για εμένα εφόσον περνάς καλά ζησ'το όσο πάει...
Αρέσει στα μέλη autumn11, tangerinedream και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 10 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 78 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.724

πας γυρευοντας  να καταστρεψεις την ζωη σου; 

αυτος προερχεται απο ενα διαζυγιο παρα πολυ προσφατο που σημαινει οτι εσενα σε εχει για  μια χαψια ,,,

εχει τοσα πολλα  πισω του με 2 παιδια μολις 7 μηνες χωρισμενος ,,που θα σε κανει να χορευεις ,,,

θα σ εχει για εκτονωση ,,θα σου φορτωνει τα δικα του ,,ηδη σ εχει βαλει στο τρυπακι της χαλαροτητος μην ζητας και πολλα ,,,

και παιζει να ξαναγυρισει στην γυναικα του ,,,

αλλα επειδη για να φθασει ως εκει καποια σοβαρη αιτια υπηρχε ,,,

ψαξε τι τον εφερε μεχρι τον χωρισμο...και θα καταλαβεις πολλα ,,,

φυγε τρεχοντας ,,,

δεν κανει για σενα ,,αν και ηλικιακα στα 52 δεν ειναι κανενας μαθουσαλας ,,ωστοσο ειστε σ αλλη φαση ζωης ,,,

αν μεινεις εκει θα ζητας σε λιγο γαμο και παιδι ,,και αυτος ισως ποτε να μην σου το εκπληρωσει ,,,

αλλα και πες οτι θα γινει ,,

,θα υπολογιζεις και τα 2 παιδια του μεσα στο παιχνιδι 

που θα τα εχεις σπιτι σου καθε δευτερο σ/β 

ξεκινωντας κι απο τωρα ,,,

ηδη σε προειδοποιει ,,οτι εμμεσως δεν θελει αλλα παιδια ,,,

αρα τι θελει να πει ο ποιητης; 

για υπολογισε τα κι αυτα ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Butterfly1991

Ερωτας με μεγαλυτερο

Καλησπερα! Εχω και εγω το θεμα μου με εναν μεγαλθτερο αντρα. Εγω 27 στα 28 και αυτος 52. Ειναι χωρισμενος εδω και 7 μηνες περιπου και εχει 2 παιδια. Βγαινουμε πολυ συχνα,μιλαμε μεσω φβ καθε μερα και γενικα περναω ομορφα μαζι του οπως και αυτος απ οτι μου εχει πει. Συμφωνησαμε να το παμε χαλαρα και οπου βγει.Εχουμε γνωρισει και οι 2 τις παρεες του αλλου.Καποιες φορες μου ανεφερε οτι φοβαται μηπως μου χαλασει τη ζωη καθως δε θελει ουτε αλλα παιδια ουτε αλλο γαμο(ουτε εγω ο ρος ο παρον)και ισως στο μελλον σαν πιο μικρη βρω κατι καλυτερο.Δεν ξερω αν ειναι ερωτας η ενθουσιασμος... ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. 

Αρέσει στα μέλη loushian1984, 123xristos και σε ακόμα 2 μέλη.

Sourya

# 11 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 1.621

Ξερω ειναι η γοητεια των ηντα και η ασφαλεια που σου προσφερει αυτη η σχεση.Προσεξε ομως μην τον ερωτευθεις και χασεις τα καλυτερα σου χρονια.Αυτα απο μενα

Αρέσει στα μέλη kristina-kristina, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

Dimitris88888

# 12 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Απαντήσεις: 38
Για να μπηκες σε τετοια σχεση, κατι θα βρηκες. Ωστοσο, αυτο το "ισως στο μελλον σαν πιο μικρη βρω κατι καλυτερο"... δεν ειναι κι οτι καλυτερο σαν φραση :-) Θα το κατανοουσα αν στην θεση της λεξης "καλυτερο" βρισκοταν η λεξη "καταλληλοτερο".
Μονο και μονο επειδη περιγραφεις εναν ανθρωπο σοβαρο και ειλικρινη, θα ελεγα οτι υπαρχει περιθωριο να το ζησεις σαν κατι που... πιθανοτατα δεν θα ξανακανεις. Αλλα, οπως γραφει και η rapunzel, διχως να επενδυσεις σε αυτο...
Αρέσει στο μέλος alisida

Monaxikos36

# 13 στις 6/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι τον θες τον πενηνταρη, τι τον θες τον πενηνταρη...λες και δεν υπαρχουν νεοι και ομορφοι...ετσι μενουμε μονοι μας εμεις οι 30+

sokolatakis

# 14 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 63 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 393

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Butterfly1991

Ερωτας με μεγαλυτερο

Ούτε έρωτας...ούτε ενθουσιασμός..αλλιώς το λένε..babe sexoual disire.

Αυτά κάνετε με τους 50 +..και δεν βρίσκουν άντρα τα υπόλοιπα κορίτσια εδώ.

Θα σε μισήσουν 

sAvArA

# 15 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 785

Ερωτηση:

Οι κορη μου εχει φιλες που ειχαν εμπειρια με μεγαλυτερο ανδρα ( 21με 52 και 23 με55)..Αυτο που και τα δυο κοριτσια εστιαζαν στα αρνητικα Τους,αφου ειχαν πια χωρισει , στις κουβεντες τους γι αυτους ,ηταν :α) οτι το δερμα τους μυριζε γεροντιλα παρ ολο που ηταν καθαροι και κολονιαρισμενοι συνηθως..β) οτι και η ανασα τους μυριζε στομαχιλα παρ ολο που τα δοντια ηταν πλυμενα...& γ) οτι το δερμα τους ηταν "αλλιως"...Μυριζαν κα Χ. μου ελεγαν "καπως"...Καπως πως;; τις ρωτουσα..& κουβεντα στην κουβεντα κατεληγαν στα παραπανω...
Αρέσει στα μέλη peripli, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

achinos

# 16 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.034

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από sokolatakis

Θα σε μισήσουν 

Μα γιατί να το μισήσουν το κορίτσι οι υπόλοιπες συνάδερφε; 

Ο όψιμος κύριος που ξελιγώνεται με τις πιτσιρίκες...

κάνει μπαμ από μακριά

Κ είναι απαγορευτικό τάργκετ γκρουπ για μας τις όψιμες δεσποινίδες.

Ασχέτως του ότι είναι πολυπληθέστατο σ αυτόν τον μάταιο πατριαρχικό μας κόσμο.

Αυτά τα "παιδιά" τα έχουμε μόνο για να θυμόμαστε πώς δεν πρέπει να είναι ο πιθανός ερωτικός μας σύντροφος.

Αν θέλουμε να διευκολύνουμε τη ζωή μας δλδ. 

Αρέσει στα μέλη Nuvolla, peripli και σε ακόμα 5 μέλη.

Hrakleitos3

# 17 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 500

πάω να αγοράσω νωρίς νωρίς μετοχές εταιρειών που πωλούν αντρικά καλλυντικά...πάνω από μισό εκατομμύριο τα "μέλη",αρκετά μεγάλο το ποσοστών των μεσήλικων που ψάχνονται,άρα προβλέπω λιμιτ απ στις μετοχές μέσα στη βδομάδα...σε ευχαριστώ savara,σου είμαι ευγνώμων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από sAvArA

Ερωτηση:Οι κορη μου εχει φιλες που ειχαν εμπειρια με μεγαλυτερο ανδρα ( 21με 52 και 23 με55)..Αυτο που και τα δυο κοριτσια εστιαζαν στα αρνητικα Τους,αφου ειχαν πια χωρισει , στις κουβεντες τους γι αυτους ,ηταν :α) οτι το δερμα τους μυριζε γεροντιλα παρ ολο που ηταν καθαροι και κολονιαρισμενοι συνηθως..β) οτι και η ανασα τους μυριζε στομαχιλα παρ ολο που τα δοντια ηταν πλυμενα...& γ) οτι το δερμα τους ηταν "αλλιως"...Μυριζαν κα Χ. μου ελεγαν "καπως"...Καπως πως;; τις ρωτουσα..& κουβεντα στην κουβεντα κατεληγαν στα παραπανω...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

Persefoni__

# 18 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 109

Σιγά μην τη μισήσουμε!!! Μας αφήνει τα πιπίνια ελεύθερα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από sokolatakis

Θα σε μισήσουν 

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, peripli και σε ακόμα 4 μέλη.

Persefoni__

# 19 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 109

εγώ που νόμιζα πως αυτό είναι ...

...αστικός μύθος. Αυτό με τη μυρωδιά εννοώ. Ώσπου το έζησα αν κ είμαι (σχεδόν) στα πρώτα -ήντα ,όταν πλησίασα να βοηθήσω σε κάτι έναν γείτονά μου στα τρίτα -ήντα (70) . Φατσούλα απορίας

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από sAvArA

Ερωτηση:Οι κορη μου εχει φιλες που ειχαν εμπειρια με μεγαλυτερο ανδρα ( 21με 52 και 23 με55)..Αυτο που και τα δυο κοριτσια εστιαζαν στα αρνητικα Τους,αφου ειχαν πια χωρισει , στις κουβεντες τους γι αυτους ,ηταν :α) οτι το δερμα τους μυριζε γεροντιλα παρ ολο που ηταν καθαροι και κολονιαρισμενοι συνηθως..β) οτι και η ανασα τους μυριζε στομαχιλα παρ ολο που τα δοντια ηταν πλυμενα...& γ) οτι το δερμα τους ηταν "αλλιως"...Μυριζαν κα Χ. μου ελεγαν "καπως"...Καπως πως;; τις ρωτουσα..& κουβεντα στην κουβεντα κατεληγαν στα παραπανω...

Αρέσει στα μέλη peripli, sAvArA και σε ακόμα 1 μέλος.

Sivilla_I

# 20 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 1.098

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από achinos

Μα γιατί να το μισήσουν το κορίτσι οι υπόλοιπες συνάδερφε; 

Ο όψιμος κύριος που ξελιγώνεται με τις πιτσιρίκες...

κάνει μπαμ από μακριά

Κ είναι απαγορευτικό τάργκετ γκρουπ για μας τις όψιμες δεσποινίδες.

Ασχέτως του ότι είναι πολυπληθέστατο σ αυτόν τον μάταιο πατριαρχικό μας κόσμο.

Αυτά τα "παιδιά" τα έχουμε μόνο για να θυμόμαστε πώς δεν πρέπει να είναι ο πιθανός ερωτικός μας σύντροφος.

Αν θέλουμε να διευκολύνουμε τη ζωή μας δλδ. 

Αν βάλουμε και τον παράγοντα: μικρότερα "παιδιά" στην εξίσωση

μια χαρά βγαίνουν οι αριθμοί.

Για όλους υπάρχει αυτό που θέλουν 

αλλά και αυτό που δεεεν!

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, autumn11 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε