Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με μεγαλυτερο

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

26-29-31

# 181 την Κυριακή στις 20:52
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.864
'Aρεσαν+: 0%

Και τι θα γινει τωρα?Θα λυνουμε εξισωσεις?

Ας κανει η γυναικα οτι θελει,...εμεις να ευχηθουμε να το βρει!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 176 από Ndreee

Κοίτα να δεις εγώ τι εννοώ ακριβώς και τι καταλαβαίνω (και φυσικά εννοείται ότι μπορεί να καταλαβαίνω και λάθος). Η κ. Τζούλια αναφέρει ότι το τάργκετ γκρουπ της ήταν οι 50+, ok; Λέει λοιπόν ότι επειδή σε αυτό το γκρουπ οι περισσότεροι διαθέσιμοι θα είναι χωρισμένοι με εξαρτημένα από αυτούς παιδιά, δεν εμπλεκόταν με τέτοια άτομα. Με νεότερης ηλικίας και αδημιούργητους επίσης δεν έμπλεκε γιατί κουραζόταν. Ψάχνω να βρω ποια κατηγορία απομένει. Τη μόνη που μπορώ να σκεφτώ είναι νεότεροι αλλά δημιουργημένοι. Από την άλλη όμως λέει η κ. Τζούλια: "οποιος πιστευει οτι τετοιου τυπου σχεσεις δεν επιφερουν προβληματα κανει τεραστιο λαθος" (δηλαδή η σχέση 50+ με παιδιά με κάποιον νεότερο). Και εκεί κάπου το χάνω... Πως είναι δυνατόν να αναζητά μία σταθερή σχέση με κάποιον που από τα λεγόμενά της, αυτός ο κάποιος θα πρέπει να είναι νεότερος αλλά ταυτόχρονα να ξέρει και η ίδια ότι αυτή η σχέση θα επιφέρει προβλήματα; Εκτός αν το μοναδικό target group που θα μπορούσε να υπάρχει για τη κ. Τζούλια είναι οι άτεκνοι 50+ άνδρες, οπότε εκεί πάω πάσο... Αλλά μάλλον και η κ. Τζούλια θα έπρεπε να πάει πάσο, αφού δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλές επιλογές σε αυτή τη κατηγορία. 

Αν το έχω εκλάβει λάθος, με διορθώνετε...

Αρέσει στα μέλη Ndreee, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

linakan

# 182 την Κυριακή στις 21:21
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 74

Χαχαχαχαχα οκ!! Είμαι καλό κορίτσι και πολύ προσαρμοστική με τους νορμάλ ανθρώπους.

Εκτίμησα τον τρόπο που γράφεις και κατάλαβα ότι πρέπει να έχεις ένα πολύ καλό κύκλο ανθρώπων γύρω σου γι' αυτό και το τόλμησα... και δεν ντρέπομαι καθόλου... Να είσαι καλά!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 180 από Ndreee
#178: Χαχαχαχαχαχα... Θα γίνω και προξενήτρα τώρα... Είσαι και Αθήνα, τι να σε κάνω, είσαι και μακριά... Θα σε έχω στα υπόψη πάντως αν προκύψει κάτι ενδιαφέρον και αξιόλογο... :-)

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, Ndreee

alisida

# 183 την Κυριακή στις 22:26
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.174

πολύ αισιοδοξη  η αποψη σου και συμφωνω.

εχω όμως την εντυπωση, πως οσοι από εμας εναντιονονται στη συναψη τέτοιων σχεσεων , δηλ με ανομοιότητες στην οικ καταστασης 

είναι επειδή το εχουν δοκιμασει στο παρελθον και απετυχε

θα μ πεις μπορει να απετυχε για χιλιους δυο λογους 

όμως, το αποδίδουμε προτιστως σε : μεγαλη διαφορα ηλικιας, ή στο ότι ο ενας από τους δυο ειχε παιδια και δεν ηθελε αλλα ενώ ο άλλος ηθελε , ή στο ότι δεν εγινε αποδεκτος ο νεος σύντροφος από το παιδι και το αντιστροφο 

και είμαι σιγουρη ότι οισοι το ειχαν δοκιμασει (πιστεύοντας κι εκεινοι σε οσα γραφεις, ),δε θα ξανα-τολμουσαν την ιδια συνταγή

ειδικα σε ηλικιες ανω την 35-40 που τα περιθωρια για 'λαθη' στενευουν επικινδυνα

ότι δηλ <<<Το να είσαι διαφορετικός απο το σύντροφο σου μπορεί να κάνει την σχέση πιο διασκεδαστική και πιο συναρπαστική.Μπορεί ακόμη να είναι και μια ευκαιρία να δοκιμάσεις πράγματα εντελώς διαφορετικά που δεν θα δοκίμαζες μόνος σου.>>

Σωστο, σωστοτατο κατ εμε 

πώς όμως μπορει να πετυχει αυτό όταν ο ενας μονο εχει υποχρεώσεις και ο άλλος όχι 

όταν ο ενας εχει ηδη συμπληρωσει τον κυκλο 'οικογενεια -παιδια΄'

και ο άλλος ετοιμάζεται για αυτό το ταξιδι 

ποση κατανοηση από τον δευτερο και ποσες θυσιες από τον πρωτο ?

(φατσουλα ονειροπολα )

Παράθεση:
Σχόλιο # 177 από kyriakos54

...?.

Όσο και να ταιριάζουμε, όσο και να έχουμε  τα ίδια θέλω και κοινά σημεία  , όσο δεμένοι και να είμαστε, πάντα θα προκύπτουν ζητήματα που θα θέλουν επίλυση και σίγουρα θα χρειαστούν υποχωρήσεις και από τις δυο πλευρές.Το να είσαι διαφορετικός απο το σύντροφο σου μπορεί να κάνει την σχέση πιο διασκεδαστική και πιο συναρπαστική.Μπορεί ακόμη να είναι και μια ευκαιρία να δοκιμάσεις πράγματα εντελώς διαφορετικά που δεν θα δοκίμαζες μόνος σου.

Επιπροσθέτως,όταν ξεκινάς μια σχέση δεν μπορείς εξαρχής να είσαι σίγουρος που θα καταλήξει.Οι συνεχείς σκέψεις και σενάρια των λόγων που αυτή η σχέση δε θα πετύχει είναι ένας τρόπος να προστατέψουμε τον εαυτό μας και να μην του επιτρέψουμε να αφεθεί(χάσιμο χρόνου) .Επακόλουθο αυτής της συλλογιστικής είναι η ανησυχία(πόνος για το τιποτα).Η ανησυχία όμως διαστρεβλώνει την προοπτική μας και έτσι μένει λίγος χώρος για αγάπη.

Σίγουρα, υπάρχουν πράγματα που όντως προμηνύουν το τέλος μιας σχέσης, αλλά οι διαφωνίες, η σύγκρουση, το να γνωρίσουμε ο ένας τον άλλο, είναι όλα κομμάτια μιας εξελισσόμενης σχέσης και δεν είναι δίκιο ούτε σε εμάς ούτε στους συντρόφους μας να φέρνουμε την καταστροφή επειδή ψάχνουμε για αποδεικτικά στοιχεία για να υποστηρίξουμε μια απόφαση που ήδη έχουμε πάρει, βασισμένοι σε υποθετικά σενάρια.

Αυτή είναι η δική μου προσωπική άποψη!

Αρέσει στο μέλος kyriakos54

kyriakos54

# 184 την Κυριακή στις 23:15
author
Ανδρας / 49 / Χήρος
Ν. Βοιωτίας / Λειβαδειά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 46

Αγαπητή,

"Θα μου επιτρέψεις επίσης να σε διορθώσω..."'...Δεν θυμάμαι να στο ζήτησα..

"όπως εσύ το μετέφρασες..."  Ο καθένας από μας  έχει τις δικές του μοναδικές εμπειρίες και μνήμες. Την δική του υποκειμενική οπτική γωνία και αντίληψη. Αν αποτύχουμε να το λάβουμε αυτό υπόψη, τότε σίγουρα θα αποτύχουμε να επικοινωνήσουμε αποτελεσματικά ο ένας με τον άλλον.

"προσωπικά, απορρίπτω όσους θεωρώ ότι θα χάσω το χρόνο μου και δε θα μπορούν να συμβαδίζουν μαζί μου..."    "απορριπτονται ευθύς εξ αρχής. Κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο."    Και καλά κάνεις είναι αναφαίρετο δικαίωμα σου!

Κάπου σ' 'αλλο post ανέφερες την λέξη "κάρμα" ή νόμος της ανταπόδοσης διαφορετικά. Το κάρμα δεν είναι μια δύναμη που έρχεται να μας τιμωρήσει, αλλά να μας διδάξει.Με ότι συνεπάγεται αυτό.(ακόμη κι αν ερωτευτείς έναν χωρισμένο με παιδιά ).Και θα παραθέσω ένα απόφθευγμα του Αισχύλου που μου αρέσει πολύ .Είναι αδύνατο να ξεφύγεις απ’ ό,τι σου γράφει η μοίρα σου. Γιατί κανένας δεν είναι δυνατό να ρίξει βλέμμα διορατικό μέσα στη θεία άβυσσο, ν’ αντικρύσει τη θεία θέληση και να την καταπατήσει .

"Αυτα. Προσωπικη άποψη φυσικά.".Σεβαστή η άποψη σου αλλά όχι και απαραίτητα αποδεκτή!

Καλό βράδυ

Αρέσει στο μέλος alisida

kyriakos54

# 185 την Κυριακή στις 23:43
author
Ανδρας / 49 / Χήρος
Ν. Βοιωτίας / Λειβαδειά

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από alisida

εχω όμως την εντυπωση, πως οσοι από εμας εναντιονονται στη συναψη τέτοιων σχεσεων , δηλ με ανομοιότητες στην οικ καταστασης 

είναι επειδή το εχουν δοκιμασει στο παρελθον και απετυχε

πώς όμως μπορει να πετυχει αυτό 

"είναι επειδή το εχουν δοκιμασει στο παρελθον και απετυχε"  Δεν θα διαφωνήσω .

Όποιος το έχει ζήσει το γνωρίζει.Θεωρώ όμως πως κανένα εμπόδιο δεν είναι ανυπέρβλητο όταν και οι δυο το θέλουν πολύ! 

"πώς όμως μπορει να πετυχει αυτό"

Η δύναμη της θέλησης είναι εκείνη που θα το κάνει να πετύχει .Υπάρχουν όμως άνθρωποι που είναι πρόθυμοι να αλλάξουν τη ζωή τους διαλέγοντας το «δύσκολο» δρόμο και υπάρχουν άνθρωποι που συμβιβάζονται με αυτά που έχουν και δε χάνουν την ασφάλεια του εύκολου δρόμου. Δυστυχώς , τα περισσότερα άτομα που ανήκουν στη δεύτερη κατηγορία κάποια στιγμή στη ζωή τους γυρίζοντας το χρόνο πίσω ,θα αναρωτηθούν πώς θα ήταν η ζωή τους αν όντως είχαν προσπαθήσει περισσότερο .

Κάπου είχα διαβάσει το εξής:

Οι πιο ένδοξες στιγμές της ζωής μας δεν είναι οι λεγόμενες μέρες επιτυχίας, αλλά περισσότερο οι μέρες εκείνες, που μετά από απόρριψη και απελπισία, αισθάνεσαι να μεγαλώνει μέσα σου η θέληση για ζωή και η υπόσχεση για μελλοντικά επιτεύγματα.

Καλό βράδυ

Αρέσει στο μέλος alisida

elenal12

# 186 την Κυριακή στις 23:43
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 638

Σε διόρθωσα επειδή πήρες δικά μου γραφόμενα  και τα μετέφρασες όπως εσύ θεωρήσεις σωστό. Προσωπικά,, όταν γράφω κάτι, θέλω να μεταφραστεί όπως το γράφω, όχι να δίνει ο καθείς δικές του ερμηνείες και να παραφράζει το κείμενο. Γι αυτό και η διόρθωση, έτσι ώστε εάν το διαβάσει κανείς άλλος, να μην καταλάβει άλλο από αυτό που ήθελα να καταλαβει..

Οσον αφορά το ρητό του Αισχύλου, δυστυχώς θα διαφωνήσω μαζί του. Πολύ ντετερμινιστικο και δεν πιστεύω σε καμμια μοίρα . Θεωρώ, ότι εμείς την ορίζουμε αναλόγως με τις πράξεις και τις επιλογές μας. 

Τέλος, δε ζήτησα να αποδεχτείς την άποψη μου. Γι αυτό ονομάζεται εξάλλου άποψη. Ο.τι γράφω τα πράττω μόνο εγώ, δεν περιμενω να κάνει κανεις το ίδιο. Εσύ, πράττεις τα όσα θεωρείς εσυ σωστά. 

Καλή συνέχεια . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από kyriakos54

Αγαπητή,

"Θα μου επιτρέψεις επίσης να σε διορθώσω..."'...Δεν θυμάμαι να στο ζήτησα..

"όπως εσύ το μετέφρασες..."  Ο καθένας από μας  έχει τις δικές του μοναδικές εμπειρίες και μνήμες. Την δική του υποκειμενική οπτική γωνία και αντίληψη. Αν αποτύχουμε να το λάβουμε αυτό υπόψη, τότε σίγουρα θα αποτύχουμε να επικοινωνήσουμε αποτελεσματικά ο ένας με τον άλλον.

"προσωπικά, απορρίπτω όσους θεωρώ ότι θα χάσω το χρόνο μου και δε θα μπορούν να συμβαδίζουν μαζί μου..."    "απορριπτονται ευθύς εξ αρχής. Κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο."    Και καλά κάνεις είναι αναφαίρετο δικαίωμα σου!

Κάπου σ' 'αλλο post ανέφερες την λέξη "κάρμα" ή νόμος της ανταπόδοσης διαφορετικά. Το κάρμα δεν είναι μια δύναμη που έρχεται να μας τιμωρήσει, αλλά να μας διδάξει.Με ότι συνεπάγεται αυτό.(ακόμη κι αν ερωτευτείς έναν χωρισμένο με παιδιά ).Και θα παραθέσω ένα απόφθευγμα του Αισχύλου που μου αρέσει πολύ .Είναι αδύνατο να ξεφύγεις απ’ ό,τι σου γράφει η μοίρα σου. Γιατί κανένας δεν είναι δυνατό να ρίξει βλέμμα διορατικό μέσα στη θεία άβυσσο, ν’ αντικρύσει τη θεία θέληση και να την καταπατήσει .

"Αυτα. Προσωπικη άποψη φυσικά.".Σεβαστή η άποψη σου αλλά όχι και απαραίτητα αποδεκτή!

Καλό βράδυ

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Daniel32

# 187 τη Δευτέρα στις 0:55
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 416

Και θα παραθέσω ένα απόφθευγμα του Αισχύλου που μου αρέσει πολύ .Είναι αδύνατο να ξεφύγεις απ’ ό,τι σου γράφει η μοίρα σου. Γιατί κανένας δεν είναι δυνατό να ρίξει βλέμμα διορατικό μέσα στη θεία άβυσσο, ν’ αντικρύσει τη θεία θέληση και να την καταπατήσει .

Εννοεί ότι η μοιρα μας ειναι προδιαγεγραμμενη και οτι δε μπορουμε να κανουμε τιποτα για να την αλλαξουμε; Με αλλα λογια, οτι ειναι να μας συμβει θα μας συμβει; 

Μπορεις να μας το αναλυσεις λιγο;
Αρέσει στα μέλη mrsopi, alisida

alisida

# 188 τη Δευτέρα στις 9:18
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.174

#185 Κυριακος :γυρίζοντας το χρόνο πίσω ,θα αναρωτηθούν πώς θα ήταν η ζωή τους αν όντως είχαν προσπαθήσει περισσότερο .

Για να απαντησω σε αυτο,μιας που ανηκω στην κατηγορια αυτη,γυρνωντας "πισω" δε σκεφτομαι πως θα ηταν αν ειχα προσπαθησει "περισσοτερο" ( αραγε το "περισσοτερο" ποσα χρονια και ποσες προσπαθειες ειναι) αντιθετα σκεφτομαι πώς θα ηταν αν αυτα τα χρονια τα ειχα περασει προσπαθωντας περισσοτερο με καποιον που θα ειχαμε κοινους στοχους και θα ειμασταν στην ιδια οικογ κατασταση 

...Και καταληγω πως θα ειχαμε κανει ισως " θαυματα"

οσα δεν εχω πει

Isaac_Clarke

# 189 τη Δευτέρα στις 9:48
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 532

Παράθεση:
Σχόλιο # 178 από linakan

Εντάξει, με έπεισες...Έχεις κανέναν να μου γνωρίσεις;  Είτε ελεύθερος είναι, είτε χωρισμένος με παιδιά, δεν με νοιάζει...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ. ΓΙΝΕΤΑΙ;

Ομολογώ την απογοήτευσή μου.. που όμως δεν είναι απελπισία.

Δεν εχω αντρα φιλο διαθεσιμο 45+ θα σου εκανα εγω προξενιο.

Αρέσει στο μέλος linakan

Ndreee

# 190 τη Δευτέρα στις 10:21
author
Ανδρας / 43 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 129

Πάντα μου άρεσαν τα μαθηματικά είναι η αλήθεια... 

Αλλά έχεις δίκιο, μακάρι να βρει αυτό ακριβώς που θέλει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 181 από 26-29-31

Και τι θα γινει τωρα?Θα λυνουμε εξισωσεις?

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Aggelo

# 191 τη Δευτέρα στις 19:52
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.558

Δεν μπορω να την φαω πια......δεν εχω δοντια...με την ψευτομασελα που εχω μονο

μονο για κανα ζωμο ειμαι...

Οποτε τυλιξε την σε κανανεν αλλο μην παει χαμενο το κελεπουρι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Giorgos19701970

επειδη αναγνωριζω το μεγαλο δικιο που εχεις...

επειδη ολοι εχουΜε ψυχη...

να στην τυλιξω για το σπιτι ή θα την ...φας εδω;;;

(αντε να πιανουμε σειρα και οι...νεωτεροι )

Gerontokoros

# 192 την Τρίτη στις 9:45
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 20

Μεσήλιξ με σεξ απηλ μόνο εγώ είμαι, οπότε αυτός θα'ναι χάλιας. Έλεος δηλαδή ρε κοπελιά...

linakan

# 193 την Τετάρτη στις 10:56
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 74

Kαλή καρδιά, βρε !!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 189 από Isaac_Clarke

Δεν εχω αντρα φιλο διαθεσιμο 45+ θα σου εκανα εγω προξενιο.

Αρέσει στα μέλη Isaac_Clarke, giorgos170

Andreass66

# 194 την Τετάρτη στις 12:25
author
Ανδρας / 52 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 393

Η αλαζονια καποιων μελων εδω μεσα ειναι το κατι αλλο...αν την αλαζονια αυτη την εκαναν σε προφορικο λογο υπηρχε πιθανοτητα να ετρωγαν ..τα μουτρα τους.

tangerinedream

# 195 την Τετάρτη στις 13:18
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ιαπωνία
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 2.759

...(αναφορικά με το #167)...πάντως εγώ παιδιά είμαι σίγουρα νορμάλ...έτσι το λέω για να ξέρετε... χοχοχοοχο

Αρέσει στα μέλη mrsopi, Isaac_Clarke

Isaac_Clarke

# 196 την Τετάρτη στις 14:20
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 532

Παράθεση:
Σχόλιο # 192 από Gerontokoros

Μεσήλιξ με σεξ απηλ μόνο εγώ είμαι, οπότε αυτός θα'ναι χάλιας. Έλεος δηλαδή ρε κοπελιά...

Ε βαλε καμια φοτο, εχει πολλα ελευθερα κοριτσουδια εδω μεσα.

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

kyriakos54

# 197 την Τετάρτη στις 14:20
author
Ανδρας / 49 / Χήρος
Ν. Βοιωτίας / Λειβαδειά

"Ουρλιάζει " η ναρκισσιστική διαταραχή σε ορισμένους! 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, tangerinedream
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost