Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με μεγαλυτερο

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

linakan

# 41 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 74
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από AlexLuckyCharm

#1 Κοπέλα μου μην το σκέφτεσαι και πολύ. Τα κοριτσια ξέρουν. Τώρα που έρχονται γιορτές να του κάνεις δώρο μια Κολποσκόπηση και κουστουμι Savanon. Η κολωνια Asvos προαιρετική.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, AlexLuckyCharm

Ndreee

# 42 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 43 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 129

Εγώ τα ξέρω Λένα μου, εννοείται ότι συμφωνώ σε όλα όσα λες, φαντάζομαι το κατάλαβες... Δεν απέχω και πολύ από τα 50 εξάλλου, αλλά ακόμα δεν έχω αρχίσει να βγάζω "παράξενες" μυρωδιές... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Lena_7_
Νdreee, η βιολογικη μας ηλικια πολλες φορες και ειδικα στα χρονια που ζουμε, ειναι πολυ διαφορετικη απο την αριθμητικη μας ηλικια. Γιαυτο και οι γυναικολογοι επιτρεπουν να κυοφορησουν μεγαλης ηλικιας γυναικες, αφου ελεγξουν πρωτα την βιολογικη ηλικια των κυτταρων τους. Λες και δεν συνεβρισκομαστε ολοι μας με συνομηλικους μας, εννοω πενηνταρηδες και ανω. Αν υπάρχει καποιο προβλημα υγειας ειναι διαφορετικο. Μη παιρνουμε ομως σβαρνα μια κατηγορια ανθρωπων...

Αρέσει στα μέλη peripli, AlexLuckyCharm

AlexLuckyCharm

# 43 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 70 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 3

alzheimer

Εκ παραδρομής η Κολονοσκοπηση τροποποιήθηκε. Λόγω alzheimer. Αλλα θα σου λέει την μια μέρα αλλα την άλλη.
Αρέσει στα μέλη peripli, Sourya και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 44 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από tangerinedream

...μάλλον τις φτύσανε οι 50άρηδες τις πιτσιρίκες και βγάλανε κακιούλες...εμένα πάντως το φυσιολογικό να έγινε είναι μονο αυτό, δηλαδή να τις στείλουνε τα 50+ αγόρια αδιάβαστες γιατί στις ηλικίες αυτές τα κοριτσάκια σπάνε αρχ@#[email protected] κυριολεκτικά...εντάξει μπορεί τα κοριτσάκια να είναι ότι μπορεί να είναι κανείς στα 20-21 κυτταρολογικά αλλά το δώμα είναι ψιλοακατοίκητο, οπότε...η εξέλιξη μάλλον φυσιολογική!

Δεν ξερω ποιος εστειλε ποιον...

αλλα το θεωρω μεγαλη υπερβολη ολα αυτα που ελεγαν τα κοριτσια για εναν αντρα μολις 50 χρονων...

Αρέσει στα μέλη peripli, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 45 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.174

Συμφωνω με ισα γραφεις στο 4 (για τα 1-2-3 οχι και τοσο)
Αρέσει στο μέλος linakan

agaph40

# 46 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 383

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Sourya

Ξερω ειναι η γοητεια των ηντα και η ασφαλεια που σου προσφερει αυτη η σχεση.Προσεξε ομως μην τον ερωτευθεις και χασεις τα καλυτερα σου χρονια.Αυτα απο μενα

για ποια ασφαλεια μιλας?

Αρέσει στα μέλη Red_Season, peripli και σε ακόμα 4 μέλη.

Giorgos19701970

# 47 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 48 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλώνα
Απαντήσεις: 76

α,μη το λες...και μυρωδιες βγαζεις και κολποσκο...κολονοσκοπηση θες και savanon και asvos,οπως λεει και ενας δυο χρονια μεγαλυτερος σου και δυο χρονια μικροτερος απο τον κρινομενο γκομενο της πεταλουδας...

(φανταζομαι,αν και δεν το θελω,πως μυριζει ο 58χρονος Νικολα-ς)

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Ndreee

Εγώ τα ξέρω Λένα μου, εννοείται ότι συμφωνώ σε όλα όσα λες, φαντάζομαι το κατάλαβες... Δεν απέχω και πολύ από τα 50 εξάλλου, αλλά ακόμα δεν έχω αρχίσει να βγάζω "παράξενες" μυρωδιές... 

Αρέσει στα μέλη sAvArA, alisida

kristina-kristina

# 48 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 60 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 131
# 14...Σοκολατακης, δεν την μισούμε. Αλλά δεν φταίει το κορίτσι...Ο 50-άρης φταίει που παράτησε την γυναίκα του και τώρα πάει να καταστρέψει και άλλη. Κρίμα είναι...Αφού δεν θέλει παιδιά, δεν θελει οικογένεια γιατί μπλέκεται με τόσο μικρή. Πολύ εγωιστικό δεν είναι?

Giorgos19701970

# 49 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 48 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλώνα

επειδη αναγνωριζω το μεγαλο δικιο που εχεις...

επειδη ολοι εχουΜε ψυχη...

να στην τυλιξω για το σπιτι ή θα την ...φας εδω;;;

(αντε να πιανουμε σειρα και οι...νεωτεροι )

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Aggelo

Ζηλευω  !!  βαση αυτα που διαβασα μου αντιστοιχει μια 25 αρα...

εχουμε και εμεις οι υπολοιποι ψυχη ?......οχι μονο ο τυπος του ποστ...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Sourya

Ndreee

# 50 στις 6/12/2018
author
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Συγνώμη, είστε γνωστή με το ζευγάρι; Μήπως παραβρεθήκατε στη δικαστική διαμάχη; Συνήγορος της πρώην μήπως; Πώς βγάλατε αυτό το συμπέρασμα; Το να συνέβη το αντίθετο και να τον παράτησε η πρώην; Να του τα φόρεσε; Να ήταν κοινή απόφαση ίσως; Απορώ πραγματικά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από kristina-kristina
Ο 50-άρης φταίει που παράτησε την γυναίκα του και τώρα πάει να καταστρέψει και άλλη. Κρίμα είναι...

Αρέσει στα μέλη Red_Season, MadameShuShu40 και σε ακόμα 4 μέλη.

Ndreee

# 51 στις 6/12/2018
author
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Έχετε καταλάβει ότι μιλάμε για ΕΝΗΛΙΚΗ γυναίκα; Έχετε καταλάβει ότι είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ να είναι με τον συγκεκριμένο κύριο; Δε την αναγκάζει κανείς ούτε την απειλεί με πιστόλι στο κρόταφο να είναι μαζί του. Μου αρέσει που κάθε φορά κάτι ανάλογο το αντιμετωπίζουμε λες και μιλάμε για άβουλα όντα που έχουν σχέση με κάποιον παρά τη θέλησή τους... Κανείς δεν είναι με κανένα χωρίς να θέλει (εκτός αν είναι μαφιόζος νονός της νύχτας και την απειλεί ότι αν τον παρατήσει θα τη βρούμε σε κανένα χαντάκι)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από kristina-kristina
Αφού δεν θέλει παιδιά, δεν θελει οικογένεια γιατί μπλέκεται με τόσο μικρή. Πολύ εγωιστικό δεν είναι?

Αρέσει στα μέλη Nikola-s, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 52 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Κατσε τωρα γιατι μου βαλατε ιδεες...

Αυτα για τις μυρωδιες στα 50 ισχυουν και για τις γυναικες...;;;

Αμαν αμαν και τρις αλι...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, peripli και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 53 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

Ειναι δυσκολο να περιγραφει με λογια αν δεν το εχεις  ζησει...

Εκτος της οικονομικης που ισως και να μην υπαρχει σε αυτη την περιπτωση,ειναι η σταθεροτητα των αποψεων (καλες ή κακες ομως δεν αλλαζουν),η ηρεμια,η χαλαροτητα ( δεν πιεζουν και δεν τους πιεζει καμια κατασταση),δεν το πολυσκεφτονται για τρελλιτσες (αφου ζουν τη δευτερη εφηβεια)...

Κτλ κτλ..

Φαντασου λοιπον πώς φαινονται ολα αυτα σε μια κοπελα 27 που εχει συναναστραφει μεχρι τωρα ισως μονο με συνομηλικους..

Παρανταις !!

(Φατσουλα στην ξαπλωστρα κατω απο το φοινικα με γυαλι ηλιου που ρουφα τον ανανα της )

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από agaph40

για ποια ασφαλεια μιλας?

alisida

# 54 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

Λεω να μαζευτουμε ολοι οι ανω των 50 να μυριστουμε..

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Mindthegap-

Κατσε τωρα γιατι μου βαλατε ιδεες...

Αυτα για τις μυρωδιες στα 50 ισχυουν και για τις γυναικες...;;;

Αμαν αμαν και τρις αλι...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Nikola-s και σε ακόμα 8 μέλη.

Daniel32

# 55 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 416

Έχω καποιες αποριες σχετικα με την τοποθετηση της  kristina-kristina #48 

Ο 50-άρης φταίει που παράτησε την γυναίκα του και τώρα πάει να καταστρέψει και άλλη.

"και άλλη" - γιατι "και" άλλη; Δηλαδη ποια άλλη καταστρεψε πριν απ' αυτή; 

Κρίμα είναι...Αφού δεν θέλει παιδιά, δεν θελει οικογένεια γιατί μπλέκεται με τόσο μικρή. Πολύ εγωιστικό δεν είναι?

Και για ποιο λογο είναι εγωιστικο; Η θεματοθετρια μας γραφει:

"Καποιες φορες μου ανεφερε οτι φοβαται μηπως μου χαλασει τη ζωη καθως δε θελει ουτε αλλα παιδια ουτε αλλο γαμο(ουτε και εγω προς το παρον)και ισως στο μελλον σαν πιο μικρη βρω κατι καλυτερο."

Εφόσον ο ιδιος το εθιξε αυτο το θεμα και η θεματοθετρια δεν εχει προβλημα - εφοσον και οι 2 τους τα ειπαν και τα συμφωνησαν και ειναι μια χαρα με την κατασταση ως εχει - που ειναι το προβλημα; Δε βλεπω τιποτα το εγωιστικο εδω. 

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 56 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

#50 κος Νιδρι : πως βγαλατε αυτο το συμπερασμα ..

Ισως η φιλη Κριστινα ,εχει ακουσει ή ζησει περιπρωσεις που 50+αφηνουν οικογενεια για πιτσιρικιες

..Ομως στην περιπτωση μας,ο κος ηταν ηδη χωρισμενος οταν γνωρισε την πιτσιρικα θεματοθετρια .

..Ας κανουν ο,τι θενε,συμφωνω μαζι σου (Φατσουλα που εγκρινει κι επαυξανει )

Αρέσει στα μέλη Sourya, Daniel32

Mindthegap-

# 57 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από alisida

Να μαζευτειτε ...

Εγω εχω καιρο ακομα...

Αρέσει στα μέλη peripli, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

Giorgos19701970

# 58 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 48 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλώνα

ελααα...χαμηλωσε λιγο τον πηχυ!!!

θελω και γω να παρω...μυρωδιααα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από alisida

Αρέσει στα μέλη alisida, giorgos170

AlexLuckyCharm

# 59 στις 6/12/2018
author
Ανδρας / 70 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 3

Όχι φυσικά. Πώς το σκέφτηκες. Οι γυναίκες, συγγνώμη τα κορίτσια, σε αυτήν την ηλικία δεν διαφέρουν σε τίποτα με μια 25αρα. Ειναι 25?2.Το δέρμα τους βελούδινο, το μαλι όπως ήταν στα 18. Καλά στο ερωτικό...πυρηνικός όλεθρος. Βασικά δεν γνωρίσα καμμία 50αρα. Όλες είναι 30+.
Αρέσει στα μέλη Red_Season, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

linakan

# 60 στις 6/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 74

Είναι επικίνδυνο αυτό που γράφεις. Δεν υπάρχει καμία ασφάλεια που μπορεί να προσφέρει ένας 52άρης σε μία 27χρονη (25 χρόνια διαφορά)...αν μιλάμε για οικονομική ασφάλεια τότε θα αποσυρθώ απ' το θέμα καθώς δεν με αφορά... σταθερότητα των απόψεων προς ποία κατεύθυνση όμως, δεν μας λες... Αν έχει σταθερές κακές σκέψεις είναι αδιάφορο αρκεί που είναι σταθερές και είναι λόγος να μένει μαζί του; Για ποια ηρεμία και χαλάρωση μιλάς; Το 90% των αντρών που φεύγει από ένα γάμο είναι γεμάτος τραυματικά συμπλέγματα και στην ηλικία των 50 δύσκολα αποδομούνται...Για να μη μιλήσω για τους κινδύνους που ενέχει η κατάσταση αυτή...

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από alisida

Ειναι δυσκολο να περιγραφει με λογια αν δεν το εχεις  ζησει...

Εκτος της οικονομικης που ισως και να μην υπαρχει σε αυτη την περιπτωση,ειναι η σταθεροτητα των αποψεων (καλες ή κακες ομως δεν αλλαζουν),η ηρεμια,η χαλαροτητα ( δεν πιεζουν και δεν τους πιεζει καμια κατασταση),δεν το πολυσκεφτονται για τρελλιτσες (αφου ζουν τη δευτερη εφηβεια)...

Κτλ κτλ..

Φαντασου λοιπον πώς φαινονται ολα αυτα σε μια κοπελα 27 που εχει συναναστραφει μεχρι τωρα ισως μονο με συνομηλικους..

Παρανταις !!

(Φατσουλα στην ξαπλωστρα κατω απο το φοινικα με γυαλι ηλιου που ρουφα τον ανανα της )

Αρέσει στο μέλος AlexLuckyCharm
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2054605