Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με μεγαλυτερο

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Persefoni__

# 121 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 107
'Aρεσαν+: 0%

φατσούλα...

μα μανταλάκι στη μύτη!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Sourya

Να βαλουμε τις κρεμες μας και το αρωμα μας η ου;

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

Persefoni__

# 122 στις 7/12/2018
author

Μετά απ όλα αυτά...

που γράψατε/γράψαμε εδώ,προσπαθώ να μη φανταστώ τους 2 πρωταγωνιστές!! Κυρίως το θεματοθέτη. Ακόμη μέσα στη μπανιέρα θα είναι ...

Αρέσει στα μέλη Sourya, peripli

alisida

# 123 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.174

Τσ,,τσ,,,τσ...

Τι να σου κανουν μονο 12 χρονακια διαφορα..

Αν ησουν 68 -να ειχαμε τουλαχιστον 20ετια, και ημουν ελευθερη,ισως το συζητουσα .

(Φατσουλα που τρεχει στο γηροκομειο να βρει τον αντρα των ονειρων της )

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από Monaxikos36

Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση κα Alisida ...εσύ 48 εγώ 30+ ...μια χαρά όλα. Εμπειρία και αυτή...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Andreass66

Andreass66

# 124 στις 7/12/2018
author
Ανδρας / 52 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 393

Ομορφοπαιδο...σου αρεσουν οι μεγαλυτερες? Στις μεγαλυτερες ομως αρεσουν οι μικροτεροι αραγε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από Monaxikos36

Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση κα Alisida ...εσύ 48 εγώ 30+ ...μια χαρά όλα. Εμπειρία και αυτή...

Αρέσει στα μέλη Sourya, alisida

Ndreee

# 125 στις 7/12/2018
author
Ανδρας / 43 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 129

Παράθεση:
Σχόλιο # 103 από tzoulia59

γιατι τα ζευγαρια δεν τα ξαναβρισκουν ,,,;

υπαρχουν ζευγαρια που χωριζουν για καποιο διαστημα και τα ξαναβρισκουν ,,,

ολοι οι λογοι δεν ειναι ιδιοι μιας διαστασης ,,,

Προσωπικά δε ξέρω πολλά ζευγάρια (κανένα μάλλον δε ξέρω) που ΠΗΡΑΝ ΔΙΑΖΥΓΙΟ και μετά τα βρήκαν πάλι. Άλλο είμαι σε διάσταση (και αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να τα ξαναβρείς και να προσπαθήσεις να σώσεις την οικογένειά σου) και άλλο παίρνω διαζύγιο που είναι και η τελευταία και τυπική πράξη του δράματος. Στη προκειμένη ο άνθρωπος πήρε διαζύγιο που σημαίνει ότι προφανώς τη περίοδο της διάστασης και της πιθανής προσπάθειας ή σκέψης για προσπάθεια σωτηρίας έχει περάσει.

Παράθεση:

αλλα οφειλω να παραδεχτω οτι η κατηγορια των χωρισμενων με παιδια ,,,

ειναι μια παθογονα κατασταση ,,,απο μονη της .

κι οχι δεν καταστρεφουμε απαραιτητα ολες τις ζωες ,

,εξαρταται τις ηλικιες ,,,

,αλλα προβληματιζουμε ...τις ζωες των αλλων 

αυτη ειναι η αληθεια ,,,

Προσωπικά αρνούμαι να αποδεχθώ ως ΠΑΘΟΓΟΝΑ (=που βλάπτει κάποιον) την ύπαρξη παιδιών. Και το αν καταστρέφει η ύπαρξή τους τη ζωή νέων ή πιο ηλικιωμένων γιατί δε το αφήνεις να το κρίνουν αυτοί οι άλλοι; Ξεκινώντας με αυτό το σκεπτικό, δε θα δώσεις ποτέ την ευκαιρία σε κάποιον να σου αποδείξει ότι ίσως και να θέλει να αναλάβει και να επωμιστεί αυτά τα "προβλήματα" που ο χωρισμένος με παιδιά κουβαλάει. Εκεί έξω δεν υπάρχουν μόνο άνθρωποι που "μετράνε" και αξιολογούν τους άλλους με "υλικά" κριτήρια (α, δεν έχει λεφτά, δεν έχει καλή δουλειά, έχει παιδιά, άρα απορρίπτεται), υπάρχουν και άλλοι που πρώτα εκτιμούν, αγαπούν, νοιάζονται τη Τζούλια (και τη κάθε Τζούλια ή Τζούλιο) και μετά είναι πρόθυμοι να κάνουν το "πρόβλημα" και δικό τους...

Παράθεση:

θελω να κουβαλαω μονο τα δικα μου προβληματα με τα δικα μου παιδια κι οχι και του αλλου ,,,

επισης δεν θελω να μοιραζομαι τον συντροφο μου με κανεναν ...

γιατι δεν θελω να πολλαπλασιασω τα προβληματα μου ,,,

με νεαρους δεν εμπλεκα ,,κι αδημιουργητους ...γιατι και βαριεμαι ,,,πολλα προβληματα ,,, πολλη ανασφαλεια ,,κουραζομαι ,,

ναι θα μπορουσα να παντρευτω καποιον τον οποιο θα τον εκανα συντροφο δικο μου ,,,

μονο συντροφο μου ,,,

Πολλά "μου" έχεις γράψει... Εκείνο που αντιλαμβάνομαι σύμφωνα με το σκεπτικό σου είναι ότι το πρόβλημα δεν είναι οι άλλοι και τι προβλήματα θα τους δημιουργήσεις ως χωρισμένη με παιδιά, το πρόβλημα είναι ότι εσύ δε θες άλλους να "εισβάλουν" στη ζωή σου. Το πρόβλημα δεν είναι ότι το κάνεις για να προστατέψεις και να μη καταστρέψεις τη ζωή κανενός αλλά γιατί δε θέλεις  να υπάρξει κανείς άλλος ανάμεσα σε εσένα και τα παιδιά σου ή τον συντρόφό σου. Δε θες να προστατέψεις κανέναν επειδή θεωρείς τη περίπτωσή σου παθογόνα αλλά γιατί θες να προστατέψεις τον εαυτό σου και τη ζωή σου από τους άλλους. Σκέψου το, αν όλοι είχαμε το σκεπτικό αυτό, τότε όλοι αυτοί που είχαν την ατυχία να χωρίσουν και να έχουν και παιδιά (και ξέρεις ότι είναι πάαααρα πολλοί αυτοί), θα έπρεπε να σταματήσει η ζωή τους εκεί, να μην έχουν δικαίωμα στο να ξαναφτιάξουν τη ζωή τους για να μην πολλαπλασιάσουν τα δικά τους προβλήματα και τα προβλήματα των άλλων. Χώρισαν, ήταν άτυχοι θες, έκαναν εσφαλμένη επιλογή θες, έκανα λάθη στο γάμο τους θες, απλά χώρισαν. Δεν είναι λεπροί. Άνθρωποι είναι... Ας τους εκτιμήσουμε πρώτα ως τέτοιους, ως ανθρώπους και μετά ας περάσουμε να αξιολογήσουμε τα "προβλήματα" που κουβαλάνε και αν είναι οι υπόλοιπο πρόθυμοι να επωμιστούν ένα κομμάτι ή όλο το βάρος αυτό...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 126 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

(Φατσουλα που τραβα βιντεο τον φιλο της θεματοθετριας μεσα στη μπανιερα να τριβεται μανιωδως για να τον ανεβασει στο yt )

Παράθεση:
Σχόλιο # 122 από Persefoni__

Μετά απ όλα αυτά...

που γράψατε/γράψαμε εδώ,προσπαθώ να μη φανταστώ τους 2 πρωταγωνιστές!! Κυρίως το θεματοθέτη. Ακόμη μέσα στη μπανιέρα θα είναι ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 122 από Persefoni__

Μετά απ όλα αυτά...

Αρέσει στα μέλη Sourya, Persefoni__

alisida

# 127 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 125 από Ndreee

Προσωπικά δε ξέρω πολλά ζευγάρια (κανένα μάλλον δε ξέρω) που ΠΗΡΑΝ ΔΙΑΖΥΓΙΟ και μετά τα βρήκαν πάλι. Άλλο είμαι σε διάσταση (και αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να τα ξαναβρείς και να προσπαθήσεις να σώσεις την οικογένειά σου) και άλλο παίρνω διαζύγιο που είναι και η τελευταία και τυπική πράξη του δράματος. Στη προκειμένη ο άνθρωπος πήρε διαζύγιο που σημαίνει ότι προφανώς τη περίοδο της διάστασης και της πιθανής προσπάθειας ή σκέψης για προσπάθεια σωτηρίας έχει περάσει.

Προσωπικά αρνούμαι να αποδεχθώ ως ΠΑΘΟΓΟΝΑ (=που βλάπτει κάποιον) την ύπαρξη παιδιών. Και το αν καταστρέφει η ύπαρξή τους τη ζωή νέων ή πιο ηλικιωμένων γιατί δε το αφήνεις να το κρίνουν αυτοί οι άλλοι; Ξεκινώντας με αυτό το σκεπτικό, δε θα δώσεις ποτέ την ευκαιρία σε κάποιον να σου αποδείξει ότι ίσως και να θέλει να αναλάβει και να επωμιστεί αυτά τα "προβλήματα" που ο χωρισμένος με παιδιά κουβαλάει. Εκεί έξω δεν υπάρχουν μόνο άνθρωποι που "μετράνε" και αξιολογούν τους άλλους με "υλικά" κριτήρια (α, δεν έχει λεφτά, δεν έχει καλή δουλειά, έχει παιδιά, άρα απορρίπτεται), υπάρχουν και άλλοι που πρώτα εκτιμούν, αγαπούν, νοιάζονται τη Τζούλια (και τη κάθε Τζούλια ή Τζούλιο) και μετά είναι πρόθυμοι να κάνουν το "πρόβλημα" και δικό τους...

Πολλά "μου" έχεις γράψει... Εκείνο που αντιλαμβάνομαι σύμφωνα με το σκεπτικό σου είναι ότι το πρόβλημα δεν είναι οι άλλοι και τι προβλήματα θα τους δημιουργήσεις ως χωρισμένη με παιδιά, το πρόβλημα είναι ότι εσύ δε θες άλλους να "εισβάλουν" στη ζωή σου. Το πρόβλημα δεν είναι ότι το κάνεις για να προστατέψεις και να μη καταστρέψεις τη ζωή κανενός αλλά γιατί δε θέλεις  να υπάρξει κανείς άλλος ανάμεσα σε εσένα και τα παιδιά σου ή τον συντρόφό σου. Δε θες να προστατέψεις κανέναν επειδή θεωρείς τη περίπτωσή σου παθογόνα αλλά γιατί θες να προστατέψεις τον εαυτό σου και τη ζωή σου από τους άλλους. Σκέψου το, αν όλοι είχαμε το σκεπτικό αυτό, τότε όλοι αυτοί που είχαν την ατυχία να χωρίσουν και να έχουν και παιδιά (και ξέρεις ότι είναι πάαααρα πολλοί αυτοί), θα έπρεπε να σταματήσει η ζωή τους εκεί, να μην έχουν δικαίωμα στο να ξαναφτιάξουν τη ζωή τους για να μην πολλαπλασιάσουν τα δικά τους προβλήματα και τα προβλήματα των άλλων. Χώρισαν, ήταν άτυχοι θες, έκαναν εσφαλμένη επιλογή θες, έκανα λάθη στο γάμο τους θες, απλά χώρισαν. Δεν είναι λεπροί. Άνθρωποι είναι... Ας τους εκτιμήσουμε πρώτα ως τέτοιους, ως ανθρώπους και μετά ας περάσουμε να αξιολογήσουμε τα "προβλήματα" που κουβαλάνε και αν είναι οι υπόλοιπο πρόθυμοι να επωμιστούν ένα κομμάτι ή όλο το βάρος αυτό...

Αρέσει στο μέλος Ndreee

Ndreee

# 128 στις 7/12/2018
author
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Αγαπητή linakan. Άλλο να λες ότι η εμπειρία σου με δύο, τρεις, δέκα άντρες χωρισμένους σου έχει δείξει αυτό και άλλο να το αναφέρεις ως γενικά χαρακτηριστικά που θα συναντήσει κάποιος σε χωρισμένο άνδρα. Στο τσουβάλιασμα είναι η διαφωνία μου. Οκ, εννοείται ότι υπάρχουν και αυτοί οι χωρισμένοι (αλλά και μη χωρισμένοι με τα ίδια χαρακτηριστικά) αλλά δεν είναι σωστό να το μετατρέπουμε σε γενικό χαρακτηριστικό που αποκτά κάθε ένας που έχει "πτυχίο" (=διαζύγιο).

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από linakan

Όχι, δεν είναι η ιδέα σου, μίλησα περισσότερο για τους άντρες χωρισμένους, που με αφορά περισσότερο. Λογικά δεν μπορείς να ασπαστείς την άποψή μου, ως άντρας, ούτε να μοιραστούμε κοινές εμπειρίες 

Αρέσει στα μέλη Daniel32, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 129 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 119 από linakan

Με τη λογική αυτή και σε ένα μικρό παιδί μπορούμε να τα δούμε όλα αυτά αν ζει σε ένα δυσλειτουργικό περιβάλλον...Ναι, συμβαίνει. Αναφέρομαι στις καταστάσεις εκείνες όπου ανιχνεύονται τα στοιχεία αυτά στη συντριπτική τους πλειοψηφία.

Ασφαλως και σε ενα μικρο παιδι μπορουμε να τα δουμε ολα αυτα τα στοιχεια..

Ενας εφηβος π.χ δεν εχει εναλλαγες διαθεσης..;;;

Αυτο δεν γινεται επειδη βρισκεται σε δυσλειτουργικο περιβαλλον...

Ειναι το φυσιολογικο του αυτο...και αυτη ειναι μια συντριπτικη πλειοψηφια...

Επισης , για τις διαταραχες προσωπικοτητας που γραφεις...

δηλαδη καποιος χωριζει και αυτοματως "κολλαει" και μια διαταραχη...;;

Επειδη αυτες ειναι καμια δεκαρια πολυ-πολυ  συγκεκριμενες, και εχουν οι περισσοτερες αμεση σχεση με την παιδικη ηλικια πως ακριβως εμφανιζονται μετα απο εναν χωρισμο;;;

Και τελικα  ποιος βγαζει αυτη την διαγνωση περι διαταραχης;;;

Απο αυτα που εχουμε διαβασει γενικως και αοριστως  ή καποιος αρμοδιος;;

Για τις ενοχες ..

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει νιωσει το ενοχικο συναισθημα, για να μην αναφερω τις περιπτωσεις ανθρωπων που το κουβαλανε απο την παιδικη τους ηλικια και δεν το ξεπερνουν ποτε...

Απειρες...!! (και με βαση στατιστικων στοιχειων αυτα) 

Πολυ γενικες ,αοριστες και ακυρες κατ εμε ολες αυτες οι ταμπελες που βαζεις γιαι μια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων κι ολο αυτο εξαιτιας ενος χωρισμου...

Αν εχεις εσυ καποια στατιστικα στοιχεια που δειχνουν-αποδεικνυουν  οτι οι χωρισμενοι εμφανιζουν τετοια συμπτωματα και δυσλειτουργιες  θα ηθελα πολυ να τα δω...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

linakan

# 130 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 74

Ακριβώς σ' αυτό το σημείο έγκειται η διαφωνία μας...Στο ότι εσύ θεωρείς τσουβάλιασμα αυτό που θεωρείται ευρέως αποδεκτό και αναμφισβήτητο από τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών που είχαν σχέσεις με χωρισμένους. Στο εξήγησα αλλά επιμένεις να βλέπεις το δέντρο και όχι το δάσος. Εσύ ως παντρεμένος πάλι γιατί επιμένεις σ' αυτή την άποψη και που βασίζεις τα επιχειρήματά σου αν όχι σε έμπρακτα δεδομένα, καταστάσεις ή αποδείξεις;

Παράθεση:
Σχόλιο # 128 από Ndreee

Αγαπητή linakan. Άλλο να λες ότι η εμπειρία σου με δύο, τρεις, δέκα άντρες χωρισμένους σου έχει δείξει αυτό και άλλο να το αναφέρεις ως γενικά χαρακτηριστικά που θα συναντήσει κάποιος σε χωρισμένο άνδρα. Στο τσουβάλιασμα είναι η διαφωνία μου. Οκ, εννοείται ότι υπάρχουν και αυτοί οι χωρισμένοι (αλλά και μη χωρισμένοι με τα ίδια χαρακτηριστικά) αλλά δεν είναι σωστό να το μετατρέπουμε σε γενικό χαρακτηριστικό που αποκτά κάθε ένας που έχει "πτυχίο" (=διαζύγιο).

linakan

# 131 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη

Η μαϊμού, όταν πηδάει από το ένα κλαρί στο άλλο, δεν το κάνει επειδή είναι έξυπνη αλλά επειδή έχει έλλειψη προσοχής και συγκέντρωσης.

Καλή συνέχεια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 129 από Mindthegap-

Ασφαλως και σε ενα μικρο παιδι μπορουμε να τα δουμε ολα αυτα τα στοιχεια..

Ενας εφηβος π.χ δεν εχει εναλλαγες διαθεσης..;;;

Αυτο δεν γινεται επειδη βρισκεται σε δυσλειτουργικο περιβαλλον...

Ειναι το φυσιολογικο του αυτο...και αυτη ειναι μια συντριπτικη πλειοψηφια...

Επισης , για τις διαταραχες προσωπικοτητας που γραφεις...

δηλαδη καποιος χωριζει και αυτοματως "κολλαει" και μια διαταραχη...;;

Επειδη αυτες ειναι καμια δεκαρια πολυ-πολυ  συγκεκριμενες, και εχουν οι περισσοτερες αμεση σχεση με την παιδικη ηλικια πως ακριβως εμφανιζονται μετα απο εναν χωρισμο;;;

Και τελικα  ποιος βγαζει αυτη την διαγνωση περι διαταραχης;;;

Απο αυτα που εχουμε διαβασει γενικως και αοριστως  ή καποιος αρμοδιος;;

Για τις ενοχες ..

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει νιωσει το ενοχικο συναισθημα, για να μην αναφερω τις περιπτωσεις ανθρωπων που το κουβαλανε απο την παιδικη τους ηλικια και δεν το ξεπερνουν ποτε...

Απειρες...!! (και με βαση στατιστικων στοιχειων αυτα) 

Πολυ γενικες ,αοριστες και ακυρες κατ εμε ολες αυτες οι ταμπελες που βαζεις γιαι μια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων κι ολο αυτο εξαιτιας ενος χωρισμου...

Αν εχεις εσυ καποια στατιστικα στοιχεια που δειχνουν-αποδεικνυουν  οτι οι χωρισμενοι εμφανιζουν τετοια συμπτωματα και δυσλειτουργιες  θα ηθελα πολυ να τα δω...

Mindthegap-

# 132 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 131 από linakan

Η μαϊμού, όταν πηδάει από το ένα κλαρί στο άλλο, δεν το κάνει επειδή είναι έξυπνη αλλά επειδή έχει έλλειψη προσοχής και συγκέντρωσης.

Δεν τη καταλαβα την απαντηση αλλα και παλι δεν πειραζει...

Ειναι συνηθες εδω μεσα ξερεις, και εκει εξω δηλαδη,  οταν ζητας απο καποιον στοιχεια να αποδειξει αυτο που λεει...

¨ειναι ευρεως αποδεκτο και αναμφισβήτητο από τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών που είχαν σχέσεις με χωρισμένους"...

να μην μπορει να το αποδειξει...

Καλη συνεχεια και σε εσενα. 

Αρέσει στα μέλη anassa_, MadameShuShu40 και σε ακόμα 4 μέλη.

Ndreee

# 133 στις 7/12/2018
author
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από linakan

Ακριβώς σ' αυτό το σημείο έγκειται η διαφωνία μας...Στο ότι εσύ θεωρείς τσουβάλιασμα αυτό που θεωρείται ευρέως αποδεκτό και αναμφισβήτητο από τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών που είχαν σχέσεις με χωρισμένους. Στο εξήγησα αλλά επιμένεις να βλέπεις το δέντρο και όχι το δάσος. Εσύ ως παντρεμένος πάλι γιατί επιμένεις σ' αυτή την άποψη και που βασίζεις τα επιχειρήματά σου αν όχι σε έμπρακτα δεδομένα, καταστάσεις ή αποδείξεις;

Ευρέως αποδεκτό; Αδιαμφισβήτητο; Έμπρακτες αποδείξεις; Από πότε οι προσωπικές μας εμπειρίες και οι εμπειρίες των φίλων μας μετατρέπονται σε αδιαμφισβήτητες ρετσινιές που αφορούν το σύνολο σχεδόν μιας συγκεκριμένης κατηγορίας ανθρώπων; Εκτός αν έχεις άποψη και στατιστικά στοιχεία για το σύνολο σχεδόν των γυναικών του πλανήτη που έκανα σχέση με χωρισμένο και έζησαν αυτές τις καταστάσεις. Εγώ που έχω φίλους και γνωστούς που έκαναν σχέση με χωρισμένο άνδρα και χωρισμένη γυναίκα (και με παιδιά κάποιοι και κάποιες) και μερικοί τους παντρεύτηκαν κιόλας και έφτιαξαν μια πολύ όμορφη οικογένεια τι είναι; Θαύμα από το μεγαλοδύναμο; Και γιατί εγώ ως παντρεμένος δε μπορώ να έχω άποψη; 

Αρέσει στα μέλη Daniel32, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

Persefoni__

# 134 στις 7/12/2018
author

στάσου...

(ξέχασες τα) μύγδαλααα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 123 από alisida

Τσ,,τσ,,,τσ...

Τι να σου κανουν μονο 12 χρονακια διαφορα..

Αν ησουν 68 -να ειχαμε τουλαχιστον 20ετια, και ημουν ελευθερη,ισως το συζητουσα .

(Φατσουλα που τρεχει στο γηροκομειο να βρει τον αντρα των ονειρων της )

Αρέσει στα μέλη Sourya, peripli

Persefoni__

# 135 στις 7/12/2018
author

ο θεματοθέτης...

βγήκε απ τη μπανιέρα; Ζει; Απάντησε κάπου και δεν το είδα;;; αλισίδα έλα να βάλυμε φατσούλες που ανησυχούν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 132 από Mindthegap-

Δεν τη καταλαβα την απαντηση αλλα και παλι δεν πειραζει...

Ειναι συνηθες εδω μεσα ξερεις, και εκει εξω δηλαδη,  οταν ζητας απο καποιον στοιχεια να αποδειξει αυτο που λεει...

¨ειναι ευρεως αποδεκτο και αναμφισβήτητο από τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών που είχαν σχέσεις με χωρισμένους"...

να μην μπορει να το αποδειξει...

Καλη συνεχεια και σε εσενα. 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 136 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

@Περσεφονη

Θεματοθετρια ειναι ,οχι θεματοθετης ..Λοιπον,εμαθα οτι τον εστειλε για σπα...Στελνω τη(δημοσιογραφικη) φατσουλα για το ρεπορταζ κ θα ειμαστε ονλαιν !Οβερ !

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Lena_7_

# 137 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.288
Ndreee, απορω γιατι το παλευεις ακομα με ανθρωπους, που θελουν βολεμα και καλοπεραση μεσα απο τις σχεσεις τους! Και ξερουμε ποιοι χαρακτηρες τα αποζητανε αυτα! Και δεν λεω οτι αυτο απο μονο του ειναι κακο! Ολοι θελουμε να περναμε καλα! Γινεται χειριστο, οταν απαιτουν μονομερως απο τους αλλους να γινονται σεβαστες οι αναγκες τους ( υπαρξη - ευθυνες - ενασχόληση με τα παιδια τους), αλλα γιαυτους η υπαρξη παιδιων ακομα και σε σχεση, τους κανει απαγορευτικους και κατακριτεους εως και "καταραμενους"! Αυτοι να περνανε καλα και αλλοι ας κοψουν το λαιμο τους! Βρε ουτε καλημερα λεμεεε... Παμε στην αλλη ομαδα (γελαω για το ποσο οπισθοδρομικες ακούγονται και ασχετες με την πραγματικοτητα οι αποψεις τους) Την ομαδα, που για να έχει αποψη καποιος για κατι, πρεπει ναχει βιωμα!!! Παραδειγμα: Δηλ αν εγω ειμαι δεκαετιες εκπαιδευτικός η παιδοψυχολογος, αλλα δεν εχω παιδια, δεν πρεπει να μιλαω για αναλογα θεματα! Και να θαψω τα κοπαδια παιδιων και γονεων που περασαν απο τα χερια μου, με χιλια μυρια περιστατικα, που καποια μανα με δυο παιδια, δε θα παρει χαμπαρι υπαρξης και χειρισμου, ουτε σε 5 ζωες! Ετσι και εδω, οταν καποιοι εχουν αποτυχει να χειριστουν μια προσωπικη τους σχεση με χωρισμενο με παιδια, τους ερχεται πολυ βολικο να φταιει αυτος ο συγκεκριμενος χωρισμενος, αλλα και ολοι οι χωρισμενοι του κοσμου! Η μοιρασια της αποτυχιας μας κανει να αισθανόμαστε καλύτερα. Ποσοι ναχουν "μπαλακια" σαυτην την ζωη! Ευχομαι στην επόμενη...
Αρέσει στα μέλη Nikola-s, anassa_ και σε ακόμα 6 μέλη.

AlexLuckyCharm

# 138 στις 7/12/2018
author
Ανδρας / 70 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 3

Δεν είναι ερώτηση φυσικά. Διαπίστωση ότι με τις θέσεις σου, δίνεις διαφορετική οπτική στο ζήτημα και όρισμενοι δέχονται τα επιχειρήματα σου. Αυτο σημαίνει ότι αλλάζει το κλίμα του φόρουμ και αυτό οφείλεται στη δική σου συμμετοχή. Πρόσεξε, δεν λέω αν συμφωνώ ή όχι, όμως ο διάλογος όπως εξελίσσεται γίνεται δημιουργικός για όλους.
Αρέσει στα μέλη alisida, peripli

linakan

# 139 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη

Δεν νομίζω ότι πρόκειται για θαύμα αυτό που λες, προφανώς οι χωρισμένοι που γνωρίζεις ή ήταν πολύ νέοι στην ηλικία και είχαν έντονη την επιθυμία να ξαναφτιάξουν τη ζωή τους ή το είδαν σαν μία ευκαιρία να φέρουν παιδιά στο κόσμο, ή αυτά ήταν πολύ μικρά ακόμα στην ηλικία και ήθελαν να δώσουν μία δεύτερη ευκαιρία στη δημιουργία μίας νέας οικογένειας.Έχω πολλές τέτοιες περιπτώσεις στο κύκλο που συναναστρέφομαι. Στην περίπτωση όμως της θεματοθέτριας, θα ήθελα να μου βρεις ένα λόγο που θα μπορούσε να ευδοκιμήσει μία τέτοια σχέση. Και τέλος πάντων να διευκρινίσω, ότι αναφέρθηκα κυρίως στους χωρισμένους προχωρημένης ηλικίας με μεγάλα παιδιά, όπως στο παράδειγμα της θεματοθέτριας.

Και μία προσωπική συμβουλή (αν θέλεις τη δέχεσαι, αν θέλεις όχι): Προσπάθησε όταν γράφεις τη γνώμη σου να επικεντρώνεσαι στη κεντρική ιδέα του θέματος που αναπτύσσεται γιατί αν πλατιάζουμε δεν βοηθάμε στην επίλυση του προβλήματος και κουράζουμε τους θεματοθέτες και καλό είναι να αποφεύγουμε να αναλύουμε όλες τις χιλιο-υπο-περιπτώσεις (που να έχει εξαφανιστεί άραγε αυτό το κορίτσι; )

Παράθεση:
Σχόλιο # 133 από Ndreee

Ευρέως αποδεκτό; Αδιαμφισβήτητο; Έμπρακτες αποδείξεις; Από πότε οι προσωπικές μας εμπειρίες και οι εμπειρίες των φίλων μας μετατρέπονται σε αδιαμφισβήτητες ρετσινιές που αφορούν το σύνολο σχεδόν μιας συγκεκριμένης κατηγορίας ανθρώπων; Εκτός αν έχεις άποψη και στατιστικά στοιχεία για το σύνολο σχεδόν των γυναικών του πλανήτη που έκανα σχέση με χωρισμένο και έζησαν αυτές τις καταστάσεις. Εγώ που έχω φίλους και γνωστούς που έκαναν σχέση με χωρισμένο άνδρα και χωρισμένη γυναίκα (και με παιδιά κάποιοι και κάποιες) και μερικοί τους παντρεύτηκαν κιόλας και έφτιαξαν μια πολύ όμορφη οικογένεια τι είναι; Θαύμα από το μεγαλοδύναμο; Και γιατί εγώ ως παντρεμένος δε μπορώ να έχω άποψη; 

Αρέσει στο μέλος AlexLuckyCharm

Mindthegap-

# 140 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 137 από Lena_7_
Ετσι και εδω, οταν καποιοι εχουν αποτυχει να χειριστουν μια προσωπικη τους σχεση με χωρισμενο με παιδια, τους ερχεται πολυ βολικο να φταιει αυτος ο συγκεκριμενος χωρισμενος, αλλα και ολοι οι χωρισμενοι του κοσμου! Η μοιρασια της αποτυχιας μας κανει να αισθανόμαστε καλύτερα.

Μα βεβαια ειναι βολικο..

Το τσουβαλιασμα ειναι η ευκολη λυση...παντα ηταν.

Παιρνω ενα παραδειγμα  απο την προσωπικη μου ζωη και καμια δεκαρια περιπτωσεις που εχω δει τριγυρω και ξαφνικα...τσουπ...να τη πως βγαινει μια κατηγορια ανθρωπων προβληματικη ...

Που τυγχανει να ειναι παντα αυτοι φυσικα (οι προβληματικοι)  αλλα ποτε εγω...

Ε τα χουμε πει αυτα ...

Ομορφος κοσμος...αγγελικα πλασμενος...!

Αρέσει στα μέλη Daniel32, Nikola-s και σε ακόμα 6 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2054824