Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Συμβουλες προς τα παιδια για αποφυγη θανασιμων κινδυνων

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Paralia48

# 81 στις 8/12/2018
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 8.193
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από jane_do

Kαι οι Χίτλερ/Στάλιν όταν γεννήθηκαν  γλυκύτατα μωράκια ήταν.

Όχι παραλίτσα μου,δεν υπάρχει αυτό το κλικ,ούτε είναι οι περισσότεροι βιαστές ψυχοπαθείς (μερικοί ναι),αλλά όταν η μανούλα και ο μπαμπάκας μεγαλώνουν τον γιόκα τους χωρίς να του θέτουν όρια (ναι υπάρχουν τέτοιες οικογένειες) ,γιατί είναι ο Γιόκας ο Μαμίκουλας που δεν "πρέπει" να αφήνει θηλυκή γάτα γιατί αλλιώς θα τον πουν φλώρο,αδελφή κλπ κλπ,όταν ο μπαμπάκας πάει τον γιόκα στον οίκο ανοχής(ναι,γίνεται ακόμα αυτό) για να γίνει "άνδρας" ρε παιδί μου,όταν ,όταν όταν ,όταν όταν,ε δεν είναι όοοολα αυτά ένα κλικ.

(Κάποια στιγμή ίσως, θα πρέπει να γίνει σοβαρή συζήτηση (όχι εδώ,γενικά μιλάω) για τις πορνοταινίες με τις οποίες μεγαλώνουν και "διαπαιδαγωγούνται" σεξουαλικά πλέον οι έφηβοι).

Όταν θα πάψουμε να στρουθοκαμηλίζουμε, και να πέφτουμε από τα σύννεφα κάθε φορά ίσως να μπορέσουμε να προχωρήσουμε ένα βηματάκι παραπέρα ως ανθρώπινη κοινωνία.

λεςρεΤζένη, έτσι να γίνονται;

Όσο φοβάται μια κοριτσομάνα, πού θα πέσει το κορίτσι της, τόσο φοβάται μια αγορομάνα, μην τυχόν της βγει <<τέρας>> το αγόρι της. Λίγο με παρηγορείς, γιατί εμείς ποτέ δεν είπαμε τέτοια στο παιδί μας.

Συν το ότι έχει κάνει και σεξουαλική αγωγή στην έκτη τάξη με ειδικό σεξολόγο . Εγώ τα ψυχοτέτοια φοβάμαι!

Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_

Andreass66

# 82 στις 8/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
#74...το εξήγησε ήδη αλλά τον πήρατε από τα μούτρα...

Andreass66

# 83 στις 8/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#79...μας έπεισες εσύ τώρα ?

sAvArA

# 84 στις 8/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ασχετο

...αλλα & σχετικο...Μανα στυλ Στανιση και βαλε, περιμενει το "τρυφερουδι" της , εξω απο το ωδειο..Ταξη βιολι παει το κοριτσακι..Ξερω το σπιτι τους , κοντα στο δικο μου , ολη μερα λαικα στην σχεφον διαπασων...Παραπονιεται λοιπον η μητερα στην αλλη μητερα που περιμενουν μαζι" Δεν ασχολειται -δεν ασχολειται το παιδι οσο πρεπει...Τι να κανω;;"..

Sivilla_I

# 85 στις 8/12/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

μπράβο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Hrakleitos3

αν αυτό που έπαθε η κοπέλα το πάθαινε η κόρη ενός συγγενή μου ή ενός φίλου μου,θα πλήρωνα ανθρώπους να τον παρακολουθούν να μη σκοτώσει το δολοφόνο και μπει κι εκείνος φυλακή...θα έκανα κυριολεκτικά τα πάντα...αλλά για το φίλο ή το συγγενή...

αν συνέβαινε στο δικό μου παιδί, αυτοδικία, φυλακή και ήσυχη συνείδηση...

εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να σκοτώσω άνθρωπο για αυτό το λόγο...

Hrakleitos3

# 86 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σχετικό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από sAvArA

Ασχετο...αλλα & σχετικο...Μανα στυλ Στανιση και βαλε, περιμενει το "τρυφερουδι" της , εξω απο το ωδειο..Ταξη βιολι παει το κοριτσακι..Ξερω το σπιτι τους , κοντα στο δικο μου , ολη μερα λαικα στην σχεφον διαπασων...Παραπονιεται λοιπον η μητερα στην αλλη μητερα που περιμενουν μαζι" Δεν ασχολειται -δεν ασχολειται το παιδι οσο πρεπει...Τι να κανω;;"..

Paralia48

# 87 στις 9/12/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από sAvArA

Ασχετο...αλλα & σχετικο...Μανα στυλ Στανιση και βαλε, περιμενει το "τρυφερουδι" της , εξω απο το ωδειο..Ταξη βιολι παει το κοριτσακι..Ξερω το σπιτι τους , κοντα στο δικο μου , ολη μερα λαικα στην σχεφον διαπασων...Παραπονιεται λοιπον η μητερα στην αλλη μητερα που περιμενουν μαζι" Δεν ασχολειται -δεν ασχολειται το παιδι οσο πρεπει...Τι να κανω;;"..

χμμμ, τον 2011 (νομίζω) εκδόθηκε ένα βιβλίο από μια κινέζα καθηγήτρια πανεπιστημίου νομικής για τον τρόπο ανατροφής επιτυχημένων παιδιών. Λέγεται Amy Chua. Η ίδια ήταν μητέρα 2 κοριτσιών, τα οποία διέπρεπαν στο βιολί και το πιάνο. Οι παιδαγωδικές της μέθοδοι σόκαραν τις ευρωπαίες παιδαγωγούς και μανάδες. Η κυρία Amy ήταν η ίδια παιδί φτωχιάς οικογένεια που μόνο με πειθαρχία έφτασε να γίνει καθηγήτρια πανεπιστημίου και εφάρμοσε πολύ αυστηρή πειθαρχία στις κόρες της. Στο βιβλίο περιγράφει ακραίες τιμωρίες που επέβαλε, όταν τα παιδιά δεν έφερναν επιθυμητά αποτελέσματα. Τότε το βιβλίο συζητήθηκε πολύ και οι ευρωπαίες κατέληξαν στο συμπέρασμα,ότι τέτοιες μέθοδοι ίσως έχουν επιτυχία στην Ασία, αλλά εδώ θα δημιουργούσαν πρόβλημα στα παιδιά.

Προσπάθησα να βρω τι έγιναν οι κόρες της. Νομίζω ότι η μεγάλη έγινε παγκοσμίου φήμης πιανίστρια, η μικρή επαναστάτησε.

Τα μουσικά όργανα θέλουν άσκηση , άσκηση και πάλι άσκηση πάντως ,άσχετο αλλά το χώνω εδώ , γιατί όταν πάω φιλαρμονική θαυμάζω μια ορχήστρα αποτελούμενη κατά 50% από απωανατολικο/ασιάτες και αναρωτιέμαι, πόσες ώρες από τη ζωή τους προπονήθηκαν. Πρέπει να έχεις μεγάλο πάθος

Andreass66

# 88 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ομορφονιε σε εφαγε το συστημα

#62...Είναι ανεπιθύμητη η παρουσία μου επειδή σας ταρακουνάει με την αλήθεια. Γι'αυτό θα σας απαλλάξω από τη παρουσία μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Monaxikos36
Ξέρετε ποιά είναι η διαφορά μας; Εγώ βλέπω πέρα από τη μύτη μου και δεν συμφωνώ με τη χρήση βίας όπως είναι ο βιασμός αλλά εσείς είστε υποκριτές γιατί είστε υπέρ της βίας όταν δεν συμφωνείτε με κάτι διαφορετικό. Πόσες φορές έχετε εφαρμόσει βία στα ίδια σας τα παιδιά; Πώς ξέρετε πως θα εξελιχθούν όταν μεγαλώσουν σκεφτόμενα ότι τους ρίξατε μια ξυλιά στο πισινό ή είπατε κάτι άσχημο μπροστά σε άλλους. Αφήστε τα υποκριτικά. Όλοι εμείς φτιάχνουμε τους βιαστές...και όσο δεν κατανοείτε τόσο θα συνεχίζει να υπάρχει αυτή η μάστιγα. Είναι ανεπιθύμητη η παρουσία μου επειδή σας ταρακουνάει με την αλήθεια. Γι'αυτό θα σας απαλλάξω από τη παρουσία μου.

elenal12

# 89 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ηρακλείτε, κατανοώ τα όσα γράφεις, αλλά... 

Α. Δε θα σφήνες ένα φίλο/συγγενή σου, να αυτοδικησει,, παίρνοντας εκδίκηση για το χαμό της κόρης του.

Β. Εσύ θα αυτοδικουσες. 

Θεωρω, η κοινωνία έχει επιβάλει την ποινή της φυλάκισης για ευνόητους λόγους. Εάν ο καθένας έπαιρνε το νόμο στα χέρια του,, τοτε αυτός ο κύκλος μίσους και εκδίκησης,, δε θα είχε τέλος. 

Το να πράττεις εν βρασμώ ψυχής,, δεν είναι καλό για κανέναν. 

Σκέψου, εάν είχες και μια άλλη κορούλα, δεν θα ήταν άδικο γι αυτήν να χάσει την αδερφούλα της αλλά και τον πατέρας της συγχρόνως? Δε θα ήταν συγχρόνως άδικο, και για την γυναίκα σου, να έχει χάσει την κόρη της, και να χρειάζεται να "χάσει κι εσένα"  ? Στην περίπτωση που είχε κι άλλη κόρη, δε θα ήταν δίπλα αδικο, να χάσει μια κόρη, ο άντρας της να μπει φυλακή και να αναγκαστεί να μεγαλώσει την άλλη κόρη  μονής της, κουβαλώντας ταυτόχρονα τον πόνο για το χαμό της πρώτης κόρης και του άντρας της? 

Συνεπώς, καλό θα ήταν, να αφήνουμε το νόμο να κάνει τη δουλειά του, και επίσης το κάρμα. Πιστεύω ακράδαντα, ότι τα όσα κάνεις σου επιστρεφουν πίσω. Άρα, μην αγχώνεσαι. Η τιμωρία θα δοθεί και στους δολοφόνους. 

Εσυ,, θα ήθελα, να κοιτάζες την οικογένειά που θα σου είχε απομεινει, καθώς η οικογένεια είναι πολύ σημαντική. 

Φυσικα, όλα αυτά, είναι προσωπική μου άποψη. Δε σε έκρινα,, δε θα ήθελα να το πάρεις έτσι, απλά κατεθεσα τη δική μου προσωπική οπτική. 

Παράθεση:

αν αυτό που έπαθε η κοπέλα το πάθαινε η κόρη ενός συγγενή μου ή ενός φίλου μου,θα πλήρωνα ανθρώπους να τον παρακολουθούν να μη σκοτώσει το δολοφόνο και μπει κι εκείνος φυλακή...θα έκανα κυριολεκτικά τα πάντα...αλλά για το φίλο ή το συγγενή...

Paralia48

# 90 στις 9/12/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:

Ηράκλειτε, αυτό θα γίνει  και να με θυμηθείς. Το αν βρίσκω σωστη την αυτοδικία είναι άλλο θέμα, αλλά κάποτε οι παληκαράδες θα βγουν από τη φυλακή, όσο ισόβια και να φάνε. Και εσύ είσαι νέος, θα τους προλάβεις (εύχομαι και γω χιχι). Ο Εβρίτης δε θα τους αφήσει. Είναι θηρία οι Εβρίτες. Ακρίτες!  Τροχαίο θα είναι, μαχαιράκι θα είναι... δεν ξέρω.

alisida

# 91 στις 9/12/2018
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 7.091

οι νομοι είναι για να αποδιδουν το δικιο αλλα μονο όταν εφαρμόζονται οι αποφασεις των δικαστηρίων .

Πιστευω ότι κανεις μας δεν θα ηθελε  να γινει δολοφόνος, αλλα το χερι οπλιζουν τα γεγονότα που λενε ότι 

η ποινη ισοβια συνηθως δεν τηρείται

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από elenal12

Α. Δε θα σφήνες ένα φίλο/συγγενή σου, να αυτοδικησει,, παίρνοντας εκδίκηση για το χαμό της κόρης του.

Β. Εσύ θα αυτοδικουσες. 

Θεωρω, η κοινωνία έχει επιβάλει την ποινή της φυλάκισης για ευνόητους λόγους. Εάν ο καθένας έπαιρνε το νόμο στα χέρια του,, τοτε αυτός ο κύκλος μίσους και εκδίκησης,, δε θα είχε τέλος. 

Σκέψου, εάν είχες και μια άλλη κορούλα, δεν θα ήταν άδικο γι αυτήν να χάσει την αδερφούλα της αλλά και τον πατέρας της συγχρόνως? Δε θα ήταν συγχρόνως άδικο, και για την γυναίκα σου, να έχει χάσει την κόρη της, και να χρειάζεται να "χάσει κι εσένα"  ? Στην περίπτωση που είχε κι άλλη κόρη, δε θα ήταν δίπλα αδικο, να χάσει μια κόρη, ο άντρας της να μπει φυλακή και να αναγκαστεί να μεγαλώσει την άλλη κόρη  μονής της, κουβαλώντας ταυτόχρονα τον πόνο για το χαμό της πρώτης κόρης και του άντρας της? 

Συνεπώς, καλό θα ήταν, να αφήνουμε το νόμο να κάνει τη δουλειά του, και επίσης το κάρμα. Πιστεύω ακράδαντα, ότι τα όσα κάνεις σου επιστρεφουν πίσω. Άρα, μην αγχώνεσαι. Η τιμωρία θα δοθεί και στους δολοφόνους. 

Εσυ,, θα ήθελα, να κοιτάζες την οικογένειά που θα σου είχε απομεινει, καθώς η οικογένεια είναι πολύ σημαντική. 

Φυσικα, όλα αυτά, είναι προσωπική μου άποψη. Δε σε έκρινα,, δε θα ήθελα να το πάρεις έτσι, απλά κατεθεσα τη δική μου προσωπική οπτική. 

Αρέσει στο μέλος Paralia48

elenal12

# 92 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η αυτοδικια δεν εξαλείψει το μίσος και την εγκληματικοτητα, αλλά την διαιωνιζει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από alisida

οι νομοι είναι για να αποδιδουν το δικιο αλλα μονο όταν εφαρμόζονται οι αποφασεις των δικαστηρίων .

Πιστευω ότι κανεις μας δεν θα ηθελε  να γινει δολοφόνος, αλλα το χερι οπλιζουν τα γεγονότα που λενε ότι 

η ποινη ισοβια συνηθως δεν τηρείται

_Bellezza_

# 93 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εριξα μια διαγωνια ματια στα σχολια.

Η ποινη επιβαλλεται με στοχο τον σωφρονισμο και την ομαλη επανενταξη του σωφρονισμενου στην κοινωνια. 

Εαν το σωφρονιστικο σύστημα ηταν αυτο επρεπε ιδανικα, τοτε οι θυτες πραγματι θα σωφρονιζονταν κ θα επανεντασσονταν στο συνολο ως λειτουργικοι πολιτες. 

Εαν ο θυτης τιμωρηθει με τον ιδιο ή παρομοιο τροπο ειτε μεσω νομιμης οδου, εφοσον υποθετικα ίσχυε, είτε μεσω του νομου της ζουγκλας, τοτε αυτοματως οι σωφρονιστες μετατρεπονται σε θυτες και εγκληματιες.

Αρα γινονται ακριβως ιδιοι κ χειροτεροι με αυτους, που καταδικαζουν, αφου το κανουν συνειδητα με σκοπο την εκδικηση.

Επισης ποιός μπορει να κρινει, εαν πρεπει να αφαιρεθει η ζωη ενος αλλου ή να παθει κατι αντιστοιχο με το εγκλημα, που διεπραξε? 

Θα τιμωρουμε ως θεοι με στοχο την εκδικηση, αφαιρωντας ζωες συνεχιζοντας τον φαυλο κύκλο? 

Καλως υπαρχουν νομοι και μακαρι στο μελλον να βελτιωθει το σωφρονιστικο συστημα και πραγματι οι εγκληματιες να βγαινουν απο εκει σωφρονισμενοι και καλυτεροι απο οταν μπηκαν.

Hrakleitos3

# 94 στις 10/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν σωφρονίζονται οι βιαστές και οι παιδεραστές...όσα χρόνια και να κάτσουν στη φυλακή,όσους ψυχολόγους και ψυχιάτρους να έχουν πάνω από τα κεφάλια τους στο διάρκεια του εγκλεισμού τους,μόλις βγουν από τη φυλακή θα κάνουν τα ίδια...

είχα αναφερθεί παλιότερα στην υπόθεση του Χαβαρί από το Αφγανιστάν...να μου εξηγήσει παρακαλώ κάποιος ποιο το νόημα να ξαναβγαίνουν από τη φυλακή τέτοιοι υπάνθρωποι...

την κοπέλα στη Ρόδο τη σκότωσαν σκουπίδια που ήθελαν να καταγράψουν στο κινητό την ερωτική τους συνεύρεση,για να μπορούν μετά να την εκβιάζουν με τη δημοσίευση του βίντεο και να την έχουν του χεριού τους...παντοτινή σκλάβα του σεξ δλδ(σύμφωνα με μαρτυρία φίλης,πριν 1 χρόνια είχε βιαστεί και βιντεοσκοπηθεί από 3 άτομα...ίσως οι 2 να φοβήθηκαν ότι θα κάνει πράξη την απειλή της και θα τους καταγγείλει στην αστυνομία,γι'αυτό αποφάσισαν να τη σκοτώσουν) ...τέτοιοι υπάρχουν αμέτρητοι εκεί έξω...αν η τιμωρία τους δεν είναι παραδειγματική,παίρνουν θάρρος τα σκουπίδια που δεν έχουν ακόμα συλληφθεί...άκουσα προχθές αυτά που έλεγε ο Κούγιας για την ιατροδικαστική εξέταση...πραγματικά εύχομαι να μην προλάβουν να βγουν από τη φυλακή...αυτό πιστεύω εγώ...

https://www.youtube.com/watch?v=UpbZsKcosdk

Παράθεση:
Σχόλιο # 90 από Paralia48

Ηράκλειτε, αυτό θα γίνει  και να με θυμηθείς. Το αν βρίσκω σωστη την αυτοδικία είναι άλλο θέμα, αλλά κάποτε οι παληκαράδες θα βγουν από τη φυλακή, όσο ισόβια και να φάνε. Και εσύ είσαι νέος, θα τους προλάβεις (εύχομαι και γω χιχι). Ο Εβρίτης δε θα τους αφήσει. Είναι θηρία οι Εβρίτες. Ακρίτες!  Τροχαίο θα είναι, μαχαιράκι θα είναι... δεν ξέρω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 93 από _Bellezza_

Εριξα μια διαγωνια ματια στα σχολια.

Η ποινη επιβαλλεται με στοχο τον σωφρονισμο και την ομαλη επανενταξη του σωφρονισμενου στην κοινωνια. 

Εαν το σωφρονιστικο σύστημα ηταν αυτο επρεπε ιδανικα, τοτε οι θυτες πραγματι θα σωφρονιζονταν κ θα επανεντασσονταν στο συνολο ως λειτουργικοι πολιτες. 

Εαν ο θυτης τιμωρηθει με τον ιδιο ή παρομοιο τροπο ειτε μεσω νομιμης οδου, εφοσον υποθετικα ίσχυε, είτε μεσω του νομου της ζουγκλας, τοτε αυτοματως οι σωφρονιστες μετατρεπονται σε θυτες και εγκληματιες.

Αρα γινονται ακριβως ιδιοι κ χειροτεροι με αυτους, που καταδικαζουν, αφου το κανουν συνειδητα με σκοπο την εκδικηση.

Επισης ποιός μπορει να κρινει, εαν πρεπει να αφαιρεθει η ζωη ενος αλλου ή να παθει κατι αντιστοιχο με το εγκλημα, που διεπραξε? 

Θα τιμωρουμε ως θεοι με στοχο την εκδικηση, αφαιρωντας ζωες συνεχιζοντας τον φαυλο κύκλο? 

Καλως υπαρχουν νομοι και μακαρι στο μελλον να βελτιωθει το σωφρονιστικο συστημα και πραγματι οι εγκληματιες να βγαινουν απο εκει σωφρονισμενοι και καλυτεροι απο οταν μπηκαν.

Hrakleitos3

# 95 στις 10/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
επειδή στο βιντεάκι μιλάει και για άλλα ζητήματα,τα σημεία τα σχετικά με το θέμα είναι τα 00:00-03:00 και 08:15-15:30...
μοναχικέ,αν συνεχίζεις να μπαίνεις στο φόρουμ και να παρακολουθείς,δες το σημείο 10:15 για να καταλάβεις τι σημαίνει απόπειρα βιασμού και άσε τα τσαλιμάκια...
να πούμε κι ένα καλό για το φόρουμε,ε?χωρίς να αποπεμφθεί,χωρίς να του απαγορευτεί η έκφραση άποψης,συμμαζεύτηκε,κατάλαβε ίσως τι αντίκτυπο είχαν τα λεγόμενά του στα υπόλοιπα μέλη και έφυγε από μόνος του,γιατί είδε ότι δεν περνούν οι λεκτικές κωλοτούμπες και το συμμάζεμα των ασυμμάζευτων...

Sivilla_I

# 96 στις 10/12/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 93 από _Bellezza_

Ακριβώς αυτό συμβαίνει.

Οι σωφρονιστές παύουν να είναι με το μέρος του δικαίου, και αντικειμενικά και στα μάτια του θύτη.

Δικαιώνεται το περι αδίκου αίσθημά του. Σε ενα σαθρό κοινωνικό σύστημα, δεν έχει κανείς λόγο

να είναι δίκαιος, νομοταγής, να σέβεται τους συμπολίτες και συνανθρώπους.

Έτσι καταλήγει να νιώθει συμβατός με την κοινωνία αυτή τη σαθρή, αυτήν που έμαθε μέσα στη φυλακή, που τιμωρεί το έγκλημα με έγκλημα, τη βία με βία.

Για ποιό λόγο να συμμορφωθεί κανείς με τους νόμους, όταν οι ίδιοι οι εργάτες του νομου και φύλακές του, τον καταπατούν εκμεταλλευόμενοι τη θέση και την εξουσία τους που τα αντλούν απο τον ίδιο το νόμο!

Κι έτσι ο κύκλος της παραβατικότητας δεν κλείνει ποτέ.

Hrakleitos3

# 97 στις 11/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
να ένας τρόπος να προστατευτούν τα κορίτσια...να κάνουν αυτό που έκανε η κοπέλα που την ενόχλησε το δολοφονικό διδυμο λίγες μέρες πριν σκοτώσουν τη φοιτήτρια...
ανατριχιαστικό να καταλαβαίνει εκ των υστέρων πόσο κοντά βρέθηκε στο θάνατο ή στο βιασμό και μετά τον εκβιασμό με βίντεο...
το είχαν σύστημα και οι δύο τους...
https://www.youtube.com/watch?v=LMH-YckIuCw

Hrakleitos3

# 98 στις 11/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σωστά τα λες...

ελπίζω και εύχομαι  να μη συμβεί κάτι τέτοιο σε κάποιο παιδί μου,για να μη μπω φυλακή...

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από elenal12

Β. Εσύ θα αυτοδικουσες. 

Hrakleitos3

# 99 στις 14/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
βρέθηκε χθες νεκρή στη Ρόδο μια 24χρονη...αυτοκτόνησε...
μένει να δούμε αν ο θάνατός της είναι σχετικός ή άσχετος με τη δολοφονία της Ελένης...

είχα γράψει την πρώτη μέρα μετά το θάνατό της ότι υποψιάζομαι κύκλωμα πορνείας,επειδή είναι συνήθης τακτική τέτοιων σκουπιδιών να βιντεοσκοπούν τη σεξουαλική συνεύρεση για να μπορούν μετά δια του εκβιασμού να κάνουν ό,τι θέλουν με το εκάστοτε κορίτσι...
επίσης,έχοντας ζήσει περίπου 8 μήνες στη Ρόδο,θυμάμαι πολύ καλά τι γινόταν κάθε καλοκαίρι με τα ναρκωτικά στο νησί...κάθε τρεις και λίγο το λιμενικό και η αστυνομία έπιαναν  ανθρώπους που συνδέονταν με κυκλώματα κοκαϊνης...

αν βάλουμε κάτω την πρώτη κατάθεση του αλβανού(αυτή που μετά από δασκάλεμα του δικηγόρου του αρνήθηκε) που είχε πει ότι είχαν κανονίσει τριο με την Ελένη με αντάλλαγμα ναρκωτικά και ότι όταν πήγε σπίτι και αυτοί της είπαν πως τελικά δεν έχουν,εκείνη νευρίασε και άρχισε η μεταξύ τους φασαρία και όσα επακολούθησαν,τότε πάει αλλού το πράγμα...(δεν έγινε φυσικά αυτό που περιγράφει,αλλά αυτή η αναφορά του στα ναρκωτικά θα βγάλει λαβράκι στο μέλλον)

διάβασα σήμερα ότι κάποια άτομα άρχισαν να μιλάνε και να δίνουν πληροφορίες για κύκλωμα που συνδέει την  εμπορία ναρκωτικών με φοιτήτριες που εκδίδονταν...ίσως γι'αυτό έκαναν τα πάντα για να τη σκοτώσουν...ίσως κατάλαβαν ότι είχε αποφασίσει να μιλήσει...δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια βία...μακάρι να πέσω έξω,αλλά πολύ φοβάμαι ότι τώρα που μιλάει κόσμος,κάποια κορίτσια δε θα αντέξουν την πίεση...
ίσως η 24χρονη που αυτοκτόνησε να είναι το δεύτερο θύμα αυτής της ιστορίας...
ΥΓ. διαβάζω ότι δεν μπορεί να βρεθεί τόπος να δικαστούν οι δύο μάγκες,γιατί δεν τους θέλει κανείς...γιατί δεν τους φέρνουν στην Κρήτη που είμαστε και φιλόξενοι??

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost