Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συμβουλες προς τα παιδια για αποφυγη θανασιμων κινδυνων

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

alisida

# 21 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 3.174
'Aρεσαν+: 0%

@Βelezza

Δεν θα επρεπε να υπαρχρι καμια δικαιολογια για τους θυτες ,

οπως επισης και καμια κατηγορια για τα θυματα ,παρα μονο ευθυνη για αμελεια (ισως κατα τη γνωμη μου).

..Ας δικαιολογησει ο καθενας τις αποψεις του ομορφα και ωραια..

.Συμφωνω με αυτο που λες Μπελετζα,

διαφωνω ομως με τη δηλωση σου να διαγραφει το ποστ.Ας αιτιολογησει ο σχολιαστης τις αποψεις του 

.Γτι _,εσυ επιλεγεις τι θα ακουγεται κ τι οχι ??

_Bellezza_

# 22 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.582

Εγω εκφραζω την γνωμη μου και το σαιτ μεσα απο το κοκκινο κουμπι, μου δινει το δικαιωμα να εκφρασω την όποια δυσαρέσκεια μου.

Ειναι αδιανοητο και ντροπη να υπαρχουν τετοια σχολια σε ενα δημόσιο (και οχι μονο) φορουμ.

Απο εκει και περα το θεμα ειναι στην διακαιοδοσια των διαχειριστων.

Αρέσει στα μέλη peripli, Ndreee και σε ακόμα 6 μέλη.

alisida

# 23 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία
Επισης εκφραζω τη γνωμη μου και ολοι αυτο κανουμε ...Γι αυτο γραφουμε ...Και γι αυτο ζηταμε αντιλογο που νομιζω ειναι καλυτερο απο το θαψιμο του θεματος ...Ντροπη λοιπον κ Μοναχικε,αλλα επειδη υπαρχει περιπτωση να σε ""παρεξηγησαμε "" θα ηθελες να μας εξηγησεις αναλυτικα τι ενοεις ?

Sourya

# 24 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 1.578

Εγω μιλαω για συμβουλες που εδωσα και δινω στα δικα μου παιδια. Τωρα τι κανουν αλλες οικογενειες ειναι δικο τους θεμα. Και εκει αν ακουσω κατι θα το καταγγειλω.

Αρέσει στο μέλος alisida

Komiti

# 25 στις 7/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Και μενα ετσι με μεγαλωσαν οι γονεις μου, ετσι και τα περισσοτερα παιδια. Αλλα αυτο δεν εχει σχεση αν περπατας καπου απομερα και σου επιτεθουν. Θα πρεπει πλειν να προσεχουμε και αυτο.

Sourya

# 26 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Απαντήσεις: 1.578

Τι προτεινεις δηλαδη; Να μενουμε με καποιον μονο και μονο για να μην πληγωθει η να του κανουμε την ψυχολογο;

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Monaxikos36

Για πολλά φταίει η ίδια η κοινωνία και όχι απαραίτητα οι γονείς...δεν αποκλείεται να φταίει και κάποια που του πλήγωσε τη καρδιά...άρα ίσως πρέπει να αναθεωρηθεί η στάση σας αν δεν θέλετε να είστε μόνο ένα κομμάτι κρέας. Δείξτε ότι είστε κάτι παραπάνω.

Αρέσει στα μέλη peripli, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

Monaxikos36

# 27 στις 7/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
κορίτσια αν δεν μάθετε να ακούτε και την άλλη πλευρά αυτά τα φαινόμενα θα συνεχίζονται όσο πιο σηκωμένη έχετε τη μύτη. η άποψη σας είναι ότι για όλα φταίνε οι άλλοι εκτός από εσάς (τις γυναίκες)ο όρος μισογύνης πως βγήκε; έχετε ιδέα; οι γυναίκες τον δημιούργησαν όσο και αν δεν τον πιστεύετε.

elenal12

# 28 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 638

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Σωστά. 

Με την ίδια λογική λοιπόν, επειδή κάποιο φεγγάρι "ένας" κόλλησε aids "μια" , αυτή η "μία" έχει το δικαίωμα να κολλήσει κι εσένα, αφού κάποιος "ένας" την κόλλησε. 

Επισης, με την ίδια λογική, αν κάποιος βιάσει κάποιον άλλον, τότε ο άλλος αυτόματα δικαιολογείται να βιάσει κάποιον άλλον. 

Θα μπορούσα να γράψω άπειρα παραδείγματα, αλλά πιστεύω έπιασες το νόημα. 

Το έχω γράψει αρκετές φορές. Το να ανακυκλώνουμε συμπεριφορες και να συνεχίζουμε τον κύκλο θύματος-θύτη, μόνο περαιτέρω προβληματικες κοινωνίες θα δημιουργήσει. Επειδή υπήρξαμε θύματα once upon a time, δεν είναι πανάκεια ούτε θα πρέπει να λειτουργεί ως κίνητρο για να στιγματισουμε κάποιον άλλο. 

Απεναντίας, θα πρέπει να λειτουργει αποτρεπτικά, έτσι ώστε να εξαλείφθουν τέτοιες συμπεριφορες. Οι χαρακτηρισμοι και το αισθημα τιμωρίας που θέλει ο καθείς να φέρει, μόνο βλάπτουν και οδηγούν την κοινωνία σε σκοτεινά μονοπάτια, αναγαγοντας την, σε σύγχρονο μεσαίωνα. 

ΥΓ. Θα ήθελα επίσης να προσθέσω, ότι εν μέρη συμφωνώ μαζί σου. Εξηγούμαι. 

Η ψευδιαίσθηση της ελεύθεριας, μας έχει κάνει να έχουμε άγνοια κινδύνου και να εμπιστευομαστε τη ζωή μας στους άλλους, θεωρώντας ότι οι άλλοι,, είναι ικανοί (μπορούν) να σεβαστούν τη δική μας. Δε θα πρέπει να ξεχνάμε, ότι εμείς είμαστε υπεύθυνοι του εαυτού μας, συνεπώς θα πρέπει να τον προστατεύουμε κι ας μας διαβεβαιώνουν ότι είμαστε απόλυτα ασφαλείς. Ένα μερίδιο ευθύνης το φέρουμε κι εμείς. Γι αυτό ας μην είμαστε "αφελείς" κι ας θυμόμαστε,, ότι ο κίνδυνος πάντα ελοχευει "κοντά μας", κι όχι τόσο "μακριά μας".

Ο νοών νοειτω. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Monaxikos36

Για πολλά φταίει η ίδια η κοινωνία και όχι απαραίτητα οι γονείς...δεν αποκλείεται να φταίει και κάποια που του πλήγωσε τη καρδιά...άρα ίσως πρέπει να αναθεωρηθεί η στάση σας αν δεν θέλετε να είστε μόνο ένα κομμάτι κρέας. Δείξτε ότι είστε κάτι παραπάνω.

Αρέσει στα μέλη The-Devil-Reloaded, Heptamer και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 29 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Γαλλία

Ελενα

Σμφωνω με οσα γραφεις αλλα δεν βρισκω πώς αυτα κολανε με το σχολιο του μοναχικου π λες οτι εν μερη συμφωνεις μαζι του ??

jane_do

# 30 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 619

Δηλαδή για τα "φαινόμενα" (ο βιασμός= φαινόμενο,πώς λέμε καιρικό φαινόμενο ας πούμε) ευθύνονται οι σηκωμένες μύτες μας;

Για ξεδίπλωσε την σκέψη σου βρε μοναχικέ ,είμαι όλη μάτια και κατεβασμένες μύτες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Monaxikos36
κορίτσια αν δεν μάθετε να ακούτε και την άλλη πλευρά αυτά τα φαινόμενα θα συνεχίζονται όσο πιο σηκωμένη έχετε τη μύτη. η άποψη σας είναι ότι για όλα φταίνε οι άλλοι εκτός από εσάς (τις γυναίκες)ο όρος μισογύνης πως βγήκε; έχετε ιδέα; οι γυναίκες τον δημιούργησαν όσο και αν δεν τον πιστεύετε.

Αρέσει στα μέλη peripli, oytwswste και σε ακόμα 8 μέλη.

elenal12

# 31 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη

Ακρατη λογοκρισία. 

Θα πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις. 

Η κοινωνία πάντα προσπαθούσε να καταπνιγει φωνές και απόψεις που δε συμβαδιζαν με τη λογικη τους. Και έχει πληρώσει το τίμημα γι αυτό. Θαρρω, θα πρέπει να ακούγονται τέτοιες απόψεις, για να μπορούμε να είμαστε ενήμεροι, και να μπορουμε να προφυλαχθουμε. Δεν έχει νόημα να κατά πνίγονται αυτοί, αλλά να ακούγονται ώστε να μπορούν να ληφθούν μέτρα. 

Απεναντίας, η κοινωνία έχει "σωπασει" τον λύκο, και νομίζουμε ότι είμαστε ασφαλείς. Κι όταν ο λύκος επιτεθεί, απορούμε από που εμφανίστηκε. Η άγνοια βλάπτει.

Δεν μπορούμε να πολεμάμε εχθρούς που δε γνωρίζουμε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από _Bellezza_

Οταν μας δίνεται το βημα να γραφουμε δημοσια, πρεπει να σκεφτόμαστε δυο και τρεις φορες προτου δημοσιεύσουμε την απαντηση.

Το ποστ του μοναχικου πρεπει να διαγραφεί. 

Είναι προκλητικό το κοριτσακι, που φοραει κοντη φουστα και οχι αυτοι που δικαιολογουν τους θυτες και καταδικαζουν τα θυματα?? 

Εντελως νοσηρος τροπος σκεψης.

Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, The-Devil-Reloaded και σε ακόμα 2 μέλη.

Arxontoula_

# 32 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.232

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Monaxikos36

Μοναχικέ, επειδή με γενικούρες, δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη.

Θέλω, σε παρακαλώ, να που περιγράψεις ποιές είναι οι συνθήκες και οι προϋποθέσεις  υπό τις οποίες θα βίαζες μία γυναίκα.

Εσύ. Προσωπικά.

Ευχαριστώ,

Αρέσει στα μέλη peripli, Ndreee και σε ακόμα 8 μέλη.

jane_do

# 33 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 619

Ναι,μόνο που έχω την αμυδρή υποψία ότι η άποψη του μοναχικού είναι η κυρίαρχη στην (ελληνική και όχι μόνο) κοινωνία,άρα μάλλον αυτή η κοινωνία δεν κάνει και ιδιαίτερα μεγάλες προσπάθειες να την καταπνίξει,το αντίθετο θα έλεγα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από elenal12

Η κοινωνία πάντα προσπαθούσε να καταπνιγει φωνές και απόψεις που δε συμβαδιζαν με τη λογικη τους. Και έχει πληρώσει το τίμημα γι αυτό. Θαρρω, θα πρέπει να ακούγονται τέτοιες απόψεις, για να μπορούμε να είμαστε ενήμεροι, και να μπορουμε να προφυλαχθουμε. Δεν έχει νόημα να κατά πνίγονται αυτοί, αλλά να ακούγονται ώστε να μπορούν να ληφθούν μέτρα. 

Απεναντίας, η κοινωνία έχει "σωπασει" τον λύκο, και νομίζουμε ότι είμαστε ασφαλείς. Κι όταν ο λύκος επιτεθεί, απορούμε από που εμφανίστηκε. Η άγνοια βλάπτει.

Δεν μπορούμε να πολεμάμε εχθρούς που δε γνωρίζουμε. 

Αρέσει στα μέλη peripli, oytwswste και σε ακόμα 5 μέλη.

_Bellezza_

# 34 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Απαντήσεις: 2.582

Το ιδιο το σαιτ με το κουμπι της αναφορας μου δινει το δικαιωμα να αναφερω εως προσβλητικο, χυδαιο κλπ ο,τι εγω κρινω.

Οποτε χρησιμοποιω το δικαιωμα, που μου παρεχει το σαιτ και εαν δεν με αφήνεις να το κανω αυτο, οπως και να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου και να προτεινω στους διαχειριστες να επιληφθουν του θεματος,τοτε με την σειρα σου και εσυ με φιμωνεις. 

Σε καποιες χωρες εαν καποιος αρνηθει οτι εχει γινει ολοκαυτωμα, τον πανε μεσα. Και καλα κανουν.

Ορισμενες θεσεις καταπατουν τα ανθρωπινα, αναφαιρετα δικαιωματα. 

Εδω δεν ειναι τσιφλικι μας, να γραφουμε τοσο προκλητικες θεσεις και να περνανε στα ψιλα. 

Υπαρχει διαχειριστης, που πρεπει να επεμβαίνει οποτε κρινει πως εκφραζονται ακραιες αποψεις. 

Ναι, ευτυχως εχουμε δημοκρατία, αλλα προυποθετει την υπαρξη πεπαιδευμενων πολιτων με κριτικη σκεψη. 

Παω να ετοιμαστώ για δουλεια

Εαν γραφει κατι επι του θεματος, θα απαντησω αργοτερα.

Αρέσει στα μέλη peripli, AlexLuckyCharm και σε ακόμα 4 μέλη.

elenal12

# 35 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη

Αγαπητή, 

Δεν έγραψα πουθενά ότι δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις αναφορά, ούτε ασκησα οποιαδήποτε είδους λογοκρισίας. 

Δικαίωμα σου  να αναφέρεις οποιαδήποτε συμπεριφορά κρίνεις ότι σε προσέβαλε, δεκτον. 

Έγραψα ότι αμφισβητώ το ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΣ, να διαγραψει το σχόλιο ο διαχειριστής. 

Καθως κι οι δυο γνώμες θα πρέπει να ακουστούν. 

Έπειτα, αν ο διαχειριστής θεωρήσει ότι το σχόλιο είναι τόσο ακραιο,  θαρρω έχει προσωπική κρίση να πράξει όπως αυτός θεωρεί σωστό. Δε χρειάζεται να απαιτείται τίποτα. 

Έπειτα jane - alisida. 

Ο.τι γνώμη εκφερεται εδώ, υπάρχει κι έξω στην κοινωνία. Το να επεμβαίνει ο διαχειριστής μιας σελίδας, δε σημαίνει ότι φιμωνονται οι απόψεις,, το αντίθετο, γίνονται όλο και πιο ακραίες. 

Δυστυχώς, δεν υπάρχουν "διαχείριστες κοινωνίας", έτσι, το ότι μπορεί μια άποψη να σωπασει εδώ, δε σημαίνει ότι κάτι τέτοιο γίνεται κι έξω. 

Διευκρινίζω για μιαν και τελευταία φορά. Δε θέλω να βγούμε ξανά Off topic , και να εξηγούμαι πολλάκις. 

Στο μοναχικό εδωσα απάντηση. 

Είπα επίσης, ότι θα πρέπει ένθεν και ένθεν να αναλάβουν τις ευθύνες τους. Οι γυναίκες και όλοι μας δε θα πρέπει να αναπαυομαστε επειδή υπάρχουν νόμοι και διαχείριστες. Θα πρεπει μόνοι μας να διαφυλαττουμε τον εαυτό μας. 

Δε χρειάζεται να βιαστεί και να δολοφονηθεί ένα κορίτσι, για να αρχίσουμε να προβληματιζομαστε και να αρχίσουμε επιτέλους να αντιλαμβανομαστε ότι η κοινωνία είναι επικίνδυνη. Χρειάζεται ΠΡΟΣΟΧΉ! ! 

Γυναίκες, παρακαλώ, παψτε να εμπιστευεστε εύκολα και ακούστε όταν σας μιλάνε. Μη νομίζετε ότι με μια απλή αναφορά λύνεται το θέμα. Όσο κλείνουμε τα αυτιά μας τόσο πιο κοντά πληδιαχουμε στον κίνδυνο. 

Πι χι.

Εαν εγώ τώρα βγω στα Εξάρχεια όταν γίνεται αλαλουμ, και μου επιτεθούν.,ποιος φταιει?? 

Σαφώς φταίνε "αυτοί ", αλλά εγώ οφείλω και υποχρεούμαι να διαφυλλαξω τον εαυτόν μου, καθώς δε ζούμε σε έναν παράδεισο. Εάν εγώ θέλω να εθελοτυφλω και να περιμένω το κράτος και την αστυνομία να λάβει τα μετράς της, θα έχω βιαστεί χίλιες φορές και θα έχω δολοφονηθεί άλλες τόσες. 

Πιστεύω εξηγήθηκα. Προσωπικά, θέλω να ακούω όλες τις γνώμες για να μπορώ να λαμβάνω μέτρα προφύλαξης. 

Αυτα.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από _Bellezza_

Το ιδιο το σαιτ με το κουμπι της αναφορας μου δινει το δικαιωμα να αναφερω εως προσβλητικο, χυδαιο κλπ ο,τι εγω κρινω.

Οποτε χρησιμοποιω το δικαιωμα, που μου παρεχει το σαιτ και εαν δεν με αφήνεις να το κανω αυτο, οπως και να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου και να προτεινω στους διαχειριστες να επιληφθουν του θεματος,τοτε με την σειρα σου και εσυ με φιμωνεις. 

Σε καποιες χωρες εαν καποιος αρνηθει οτι εχει γινει ολοκαυτωμα, τον πανε μεσα. Και καλα κανουν.

Εδω δεν ειναι τσιφλικι μας, να γραφουμε τοσο προκλητικες θεσεις και να περνανε στα ψιλα. 

Υπαρχει διαχειριστης, που πρεπει να επεμβαίνει οποτε κρινει πως εκφραζονται ακραιες αποψεις. 

Ναι, ευτυχως εχουμε δημοκρατία, αλλα προυποθετει την υπαρξη πεπαιδευμενων πολιτων με κριτικη σκεψη. 

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Heptamer και σε ακόμα 1 μέλος.

AlexLuckyCharm

# 36 στις 7/12/2018
author
Ανδρας / 70 / Χήρος
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 129

Εμετός.Το κείμενο δεν αναγνωρίζεται και καλά κάνει.
Αρέσει στα μέλη peripli, Hrakleitos3 και σε ακόμα 1 μέλος.

Andreass66

# 37 στις 7/12/2018
author
Ανδρας / 52 / Σε σχέση
Γαλλία
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 393

Μαθαμε να παταμε κουμπακια αναφορας συνεχεια. Τωρα εμαθα ποιες πατανε το κουμπακι σε δικα μου ποστ οταν ηδη εχουν κριθει και ανεβει απο τη διαχειρηση. Οταν δεν μας συμφερει η εκαστοτε απαντηση ζηταμε ακομη και κλειδωμα θεματων

Sivilla_I

# 38 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.080

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από _Bellezza_

ξανά και ξανά και ξανά

και παραθέσεις παντού

Αρέσει στα μέλη peripli, _Bellezza_ και σε ακόμα 2 μέλη.

syntrofissa-Klelia

# 39 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 35 / Παντρεμένη
Ιρλανδία
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.227

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από jane_do

Δηλαδή για τα "φαινόμενα" (ο βιασμός= φαινόμενο,πώς λέμε καιρικό φαινόμενο ας πούμε) ευθύνονται οι σηκωμένες μύτες μας;

Για ξεδίπλωσε την σκέψη σου βρε μοναχικέ ,είμαι όλη μάτια και κατεβασμένες μύτες.

ασχετο. ο Μοναχικος  υποπτευομαι εχει κι αλλο νικ εδω μεσα,πολυ πιο open minded... 

σχετικο...

δεν με τρομαζουν οι αποψεις... αλλα η "αρρωστια" .. η "διαστροφη"...  που  μενει μουγκη, αθορυβη και υπερανω πασης υποψιας... 

ατιμωρητη...

Αρέσει στα μέλη peripli, MadameShuShu40 και σε ακόμα 5 μέλη.

Paralia48

# 40 στις 7/12/2018
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 6.694
μεγάλες κουβέντες ας μη λέμε, όσοι είμαστε γονείς...
καλά ταλέγατε σε άλλο θέμα, ότι κάνουμε τεράστια λάθη . Αλλά και λάθη μεγάλα να μην κάνουμε, είμαστε βέβαιοι, ότι τα παιδιά μας θα γίνουν ισορροπημένοι άνθρωποι και δε θα φτάσουν σε κάποια ψυχική νόσο και  ακόμη και στο έγκλημα; Γιατί  κανένας φυσιολογικός άνθρωπος, δε φτάνει σε τέτοιο έγκλημαδηλ. βιασμό. Να σκοτώσεις κάποιον πάνω στην αυτοάμυνα, ή από ατύχημα το καταλαβαίνω, αλλά για τέτοιο πράμα, πρέπει να είσαι πολύ σοβαρά άρρωστος!
Εγώ ομολογώ, ότι δεν έχω κάνει καμία διάλεξη περί ...ομαλής σεξουαλικής ζωής κ.λ.π.. Και να κάνω, θα γελάει! Τι να πω; Προσπαθώ απλά να τονίζω τη σημασία της συντροφικότητας σε μια σχέση, το ότι στη σχέση δεν είμαστε μόνο εραστές, αλλά και σύντροφοι. Τώρα, τι θα προκύψει... ειλικρινά εδώ , ο Θεός να μας προστατεύει
Αρέσει στα μέλη alisida, AlexLuckyCharm
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2054818