Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το ντύσιμο της κοπέλας μου .

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Billaras12345

# 1 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Καλημέρα παιδιά!! Έχω έναν προβληματισμό και επειδή νιωθω άσχημα να το συζητήσω με κάποιον δικό μου αποφάσισα να τον γράψω εδώ ανώνυμα!! Λοιπόν . Έχω μια σχέση περίπου ένα χρόνο με μια κοπέλα! Φοράει κοντά φορέματα,μινι φούστες,  μπλουζάκια με εξω κοιλιά κτλ. Από όταν την γνώρισα ετσι ντυνοταν.  Λοιπόν στις αρχές εγώ τις εξέφρασα πως δεν μου αρέσει αυτο και για ένα διάστημα το είχε αλλάξει αυτό και δεν φορούσε κοντά ή μάλλον τόσο κοντα ρούχα και με είχε ικανοποιήσει αυτό  νομίζοντας ότι δείχνει κατανοηση!! Τους τελευταίους 2 μήνες όμως άρχισε πάλι να φοράει τα ρούχα της τα πιο κοντά  και με έχει προβληματίσει λίγο αυτό. Νιωθω ότι πιέζομαι να δεχτώ κάτι το όποιο δεν μου αρέσει μονο και μονο για να μη πιέσω εκείνη  με το ντύσιμο  της γιατί την αγαπαω. Για ποιο λόγο αυτή η μεταστροφή   στο ντύσιμο παλι;  Να τονίσω ότιτην είχα αναφέρει με άλλο όνομα στο παρελθόν και αυτό το όνομα τύχαινε να είναι πρώην μου, ομως της εξήγησα  οτι ηταν απλα εντελώς τυχαίο και όντως ηταν τυχαίο!!μου έχει εκφράσει πολλε ς φορές την δυσαρέσκειά της για αυτό και σκέφτομαι πως η αλλαγή των ρούχων  μπορει να οφείλεται σε αυτό και το κάνει για να πάρει το αίμα της πίσω ή απλά κάτι έσπασε μέσα της και δεν την νοιάζει και τόσο πλέον τι θέλω και τι ζητάω εγω;;; Ή απλά να μην ισχύει τπτ από αυτά και απλα να θέλει να φορέσει αυτά τα ρουχα; Πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό; 

Sivilla_I

# 2 στις 9/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.424
Ποτέ δεν θα καταλάβω
αυτό που πάτε και μπλέκετε με ανόμοιους.

Αυτή να βρει κάποιον που δεν ασχολείται με τα κοντά της βρακοζώνια
            και ο μπιλάρας κάποια που δεν ασχολείται με τα ονόματα που την αποκαλούν

Και είναι τόσο απλό ρε γμτ!
Αρέσει στα μέλη Hrakleitos3, MadameShuShu40 και σε ακόμα 4 μέλη.

linakan

# 3 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλημέρα,

Αναρωτήθηκες αν έχει άλλα ρούχα να φορέσει και ότι μπορεί με αυτό τον τρόπο να τη φέρνεις σε δύσκολη θέση και να γίνεσαι άθελά σου πιεστικός; Μια καλή κίνηση θα ήταν να της αγόραζες κάτι που θα σου άρεσε να το δεις φορεμένο επάνω της. Κι εγώ χάλια ντύσιμο είχα κάποτε, αλλά ο τότε σύντροφός μου έκανε μια ανάλογη κίνηση και σιγά σιγά κατάλαβα ότι είχε γούστο, κι ότι είχα λάθος εκτίμηση περί του ωραίου. Αυτό είναι μία αλλαγή που γίνεσαι σιγά σιγά. Έκτοτε έφτιαξα και απολαμβάνω μια υπέροχη γκαρνταρόμπα!!!

kyriakos54

# 4 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Billaras12345

Πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό; 

Να ρωτήσεις την ίδια να σου εξηγήσει!!

Billaras12345

# 5 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση

Linakan

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Ίσως να έχεις δίκιο σε αυτό!! Θα πάω στα μαγαζιά να κοιτάξω κανένα φόρεμα να τις πάρω δώρο για τις γιορτές!!

Konstantinos__73

# 6 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 186
Πιέζεσαι επειδή φορά η κοπέλα σου κοντές φούστες?? Μάλιστα. Τι άλλο θα ακούσουμε!
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Sivilla_I και σε ακόμα 2 μέλη.

123xristos

# 7 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 133

Παράθεση:

Από όταν την γνώρισα ετσι ντυνοταν.  Λοιπόν στις αρχές εγώ τις εξέφρασα πως δεν μου αρέσει αυτο  Νιωθω ότι πιέζομαι να δεχτώ κάτι το ποιο δεν μου αρέσει 

αφου δεν σου αρεσει το ντυσιμο της  να βρεις μια αλλη που θα σου αρεσει το ντυσιμο της.

εσυ εισαι λαθος, γιατι προσπαθεις να την φερεις στα μετρα σου.

αυτη ειναι και αμα σου αρεσει. αμα δεν σου αρεσει, στην επομενη.

ομως εχω την εντυπωση οτι θα σε χωρισει πρωτη

Αρέσει στα μέλη alisida, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Aggelo

# 8 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 6.695

Φιλε μου απλα και ωραια οταν δεν αντεχεις κατι πανω στο αλλο προσωπο η μια συμπεριφορα
το εκφραζεις ξερω κι εγω, 2-3 φορες να πω! και αν δεις οτι οτι δεν ανταποκρινεται πας παρακατω.
Οι ανθρωποι δεν αλλαζουν αν δεν το θελουν οι ιδιοι...

Ομως μια νεα κοπελα αμα ντυνεται Sexy εινα αποδεκτο ! γιατι ειναι νεα,γιατι αισθανεται ωραια κτλ.
το χυδαιο ειναι κατακριτεο......

Κατα την γνωμη μου δεν ειναι το προβλημα το ντυσιμο της κοπελας,το προβλημα ειναι οτι εισαι
ανασφαλης......και κελεμπια να φορεσει παλι αμφιβολιες θα εχεις...μην τυχον και την κοιταξει
κανας αλλος...που στο κατω-κατω θα επρεπε να εισουνα περηφανος που την κοπελα σου
τραβαει τα βλεμματα...

ΥΓ Ζησε τη σχεση σου και ασε τη μανουρα για το ντυσιμο της κοπελας,αν δεν ντυνεται

χυδαια η κακογουστα μια χαρα ειναι η νεαρα...

Αρέσει στα μέλη Ash-11, Billaras12345 και σε ακόμα 2 μέλη.

linakan

# 9 στις 9/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τέλεια ιδέα!! Το ωραιότερο δώρο για τα Χριστούγεννα!! Eκτός απ' το γεγονός ότι θα ανέβεις στην υπόληψή της με ένα γουστόζικο και ακριβό δώρο, θα νιώσει ότι είσαι μαζί της επειδή πραγματικά τη νοιάζεσαι και όχι επειδή είσαι εκεί για να της κάνεις κατηχητικό, επιπλέον θα αρχίσει να αναθεωρεί τις απόψεις της περί κομψότητας και καλού γούστου .

Επίσης, θα παίξει ρόλο αν βλέπει εσένα να ντύνεσαι κάπως ανάλογα και θα προσπαθήσει να σε μιμηθεί (θα αρχίσει να ζηλεύει με λίγα λόγια). Aνέδειξε το δικό σου outfit και θα ακολουθήσει κι αυτή.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Billaras12345

LinakanΑυτό δεν το είχα σκεφτεί. Ίσως να έχεις δίκιο σε αυτό!! Θα πάω στα μαγαζιά να κοιτάξω κανένα φόρεμα να τις πάρω δώρο για τις γιορτές!!

elenal12

# 10 στις 9/12/2018
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 750

Δεν κατάλαβα , εσύ γιατί πίεζεσαι?? 

Κατ εμέ, η κοπελα πιέζεται. Θα πρεπει να πράττει διαφορετικα, από αυτό που την εκφράζει. 

Οταν τη γνώρισες, πως ντυνόταν? 

Αν ντυνόταν με αυτόν τον τρόπο, γιατί συνεχίσες μαζί της? Δε σε πειράζε τότε ή θεωρήσες ότι θα μπορούσες να την αλλάξεις?

Αν δε σε πειράζε τότε, γιατί σε πειράζει τώρα? 

Αν σε πείραζε και ήθελες στην πορεία να την αλλάξεις, γιατί να την αλλάξεις? Τι έχετε πάθει να θέλετε να αλλάζετε τον κόσμο για να μπορεί να συμπλεει με τη δική σας αισθητική και λογική?

Θα σε συμβούλευα, να μη δίνεις βάση στα ρούχα, αλλά στο τι άνθρωπο έχεις δίπλα σου. Αν σε αγαπάει, σου ειναι πίστη και περνάτε όμορφα, δεν υπάρχει λόγος φόβου  Γιατί για ανασφάλεια από τη δική σου πλευρά επρόκειτο. Κοίτα να το λύσεις, πριν χαλάσει η σχέση σας... 

Παράθεση:

Καλημέρα παιδιά!! Έχω έναν προβληματισμό και επειδή νιωθω άσχημα να το συζητήσω με κάποιον δικό μου αποφάσισα να τον γράψω εδώ ανώνυμα!! Λοιπόν . Έχω μια σχέση περίπου ένα χρόνο με μια κοπέλα! Φοράει κοντά φορέματα,μινι φούστες,  μπλουζάκια με εξω κοιλιά κτλ. Από όταν την γνώρισα ετσι ντυνοταν.  Λοιπόν στις αρχές εγώ τις εξέφρασα πως δεν μου αρέσει αυτο και για ένα διάστημα το είχε αλλάξει αυτό και δεν φορούσε κοντά ή μάλλον τόσο κοντα ρούχα και με είχε ικανοποιήσει αυτό  νομίζοντας ότι δείχνει κατανοηση!! Τους τελευταίους 2 μήνες όμως άρχισε πάλι να φοράει τα ρούχα της τα πιο κοντά  και με έχει προβληματίσει λίγο αυτό. Νιωθω ότι πιέζομαι να δεχτώ κάτι το όποιο δεν μου αρέσει μονο και μονο για να μη πιέσω εκείνη  με το ντύσιμο  της γιατί την αγαπαω. Για ποιο λόγο αυτή η μεταστροφή   στο ντύσιμο παλι;  Να τονίσω ότιτην είχα αναφέρει με άλλο όνομα στο παρελθόν και αυτό το όνομα τύχαινε να είναι πρώην μου, ομως της εξήγησα  οτι ηταν απλα εντελώς τυχαίο και όντως ηταν τυχαίο!!μου έχει εκφράσει πολλε ς φορές την δυσαρέσκειά της για αυτό και σκέφτομαι πως η αλλαγή των ρούχων  μπορει να οφείλεται σε αυτό και το κάνει για να πάρει το αίμα της πίσω ή απλά κάτι έσπασε μέσα της και δεν την νοιάζει και τόσο πλέον τι θέλω και τι ζητάω εγω;;; Ή απλά να μην ισχύει τπτ από αυτά και απλα να θέλει να φορέσει αυτά τα ρουχα; Πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό; 

Αρέσει στα μέλη Billaras12345, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 11 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 12.431

# 6

Λογικό να φοβάται ο θεματοθετης... 

Λίγα συμβαίνουν; 

(βλ. πρόσφατη επικαιρότητα)

MadameShuShu40

# 12 στις 9/12/2018
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.497

Μπιλαρα

Με τσαντορ και φερεντζε είσαι αμέσως εντάξει???

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 13 στις 9/12/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 3.981
Αν δε σου αρεσει το ντύσιμο της και αν δινεις τοοοση μεγαλη σημασια σε αυτό, κατά τη γνωμη μου δε θα επρεπε να αρχισεις σχεση μαζι της
Δεν αρχιζουμε μια σχεση με το σκεπτικο να αλλαξουμε τον άλλο 
Όμως καλυτερα θα ελεγα να καταλάβεις για ποιο λογο ντύνεται ετσι Τι ενοεις εσυ προκλητικο και τι εκεινη .. τι ο διπλανος μας και παει λεγοντας 
από το φορω ένα πολύ κοντο , μεχρι το τα εχω όλα εξω, υπαρχει διαφορα
Και για ένα κοριτσι στην ηλικια των 20-25, δεν είναι κακο να φορεσει κατι κοντο (φυσικα να είναι καλογουστο και να το συνδιαζει με αναλογο τοπ για να εχει ένα ολορφο αποτέλεσμα )
Αν δεν εχεις δυνατοτητα να της αγορασεις νεα καρνταρομπα, θα σου προτεινα να ριξετε μαζι μια ματια στην ντουλαπα της και να της προτείνεις εσυ συνδιασμους ρουχων Θα εκπλαγεις από το αποτέλεσμα κι εκεινη θα κολακευτεί με το ενδιαφερον σου 

τωρα, για το ονομα,  σιγα τα ωα? αρχη ηταν, μπερδευτηκες και ποιος δεν το εχει παθει 
Το μυαλο σου όμως από εδώ και περα στην κοπελα σου μονο για να μη σου ξαναξεφυγει κατι τετοιο και πλεον δε συμαζευεται 

(φατσουλα στυλίστας )
Αρέσει στα μέλη Andreass66, sun_world

Billaras12345

# 14 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Ίσως να έχετε δίκιο ρε παιδιά!! Όχι χυδαία δεν νομίζω ότι ντύνεται!! Θα προσπαθήσω να το ισορροπήσω αυτό μέσα μου !!

Konstantinos__73

# 15 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 186
Δες το κ αλλιώς.. Η εμπιστοσύνη πηγαζει απ τη προσωπικότητα του συντρόφου...οχι απ το ντυσιμο..Κ επισης, άκου κ αυτό.. Είναι ωραια αντίθεση ο ενας να ντύνεται πιο σοβαρά κ η κοπέλα πιο ελεύθερα..πάντα μου άρεσαν αυτές οι αντιθέσεις στα ζευγάρια, το ίδιο επιδιώκω κ εγω, στις κατά καιρούς συντρόφους μου...συνεπώς, κοιτα το ως θετικό.
Αρέσει στο μέλος Billaras12345

Billaras12345

# 16 στις 9/12/2018
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Παιδια σας ευχαριστώ όλους!! Μου δώσατε λίγο κουράγιο να δω τα πράγματα αλλιως!! Θα προσπαθήσω να το κάνω και πράξη!!

Andreass66

# 17 στις 10/12/2018
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 619

Χαλαρωσε φιλε μου...σημασια δεν εχει πως ντυνεται αλλα τι νιωθει για σενα. Γυναικα ειναι...τι θες, τον Τζων Γουαιην διπλα σου; Ελεος...

MiltosRNLI1930

# 18 στις 10/12/2018
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.481
Φοβερό πρωτοποριακό θέμα εποχής
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

26-29-31

# 19 στις 10/12/2018
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.250

Ακου Μπιλαρα,θα της βαλεις αυτο το τραγουδι,και αν δεν της αρεσει χωρισε και τραβα για αλλα...

https://www.youtube.com/watch?v=SvujWLwUTBc

Να ξερεις οτι αυτο που σου ειπαν πολλοι,να της αγορασεις γκαρνταρομπα,σιγα σιγα και μαζι
μπορει να σου γυρισει μπουμερανγκ...την εχω να σαλταρει οταν θα πας να την αλλαξεις
με τον τροπο σου και θα σε στειλει αυτη...

achinos

# 20 στις 10/12/2018
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.127

δεν ανάγκη... τις ερωτεύονται κ μετά θέλουν να  τις κάνουν σα τα μούτρα τους.

Κ αν είναι ερωτευμένο το κορίτσι κ του κάνει τα χατίρια μετά

δεν του αρέσει...

κ την παρατάει...

κ πάει να καταστρέψει την επόμενη...

γνωστό τοις πάσι
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε