Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Η αλλαγή του άλλου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

jane_do

# 41 στις 12/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πάσο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από syntrofissa-Klelia

και θα παθει τιποτα η καθε Τουλα και ο καθε Μίμης να παραδειγματιζεται απο το καλυτερο ?

το μονο που θιγεται απο τις "υποδειξεις" ειναι ο εγωισμος μας... που παει σετ με την χαμηλη αυτοεκτιμηση...

διοτι αν εγω νιωθω θεα και βαλε οταν χαμογελαω... οσο και να κωλοχτυπιεται αλλος να γινω δειγματολογιο της mac...  δεν ιδρωνει τ' αυτι μου...

το θεμα ειναι ο τροπος που σου το λεει καποιος, η προθεση  

και αν αυτο που σου προτεινει  μπορει να εφαρμοστει προς βελτιωση σου...

υγ. ξερουμε κανα κολπο για το λοξιγκα...?

AlexLuckyCharm

# 42 στις 12/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν πεις στη Χαρούλα να χάσει 10 κιλά και να σουλουπωσει λίγο ντύσιμο, να περιποιηθεί κλπ για να μην δείχνει ότι πήρε χρόνια ( γερασε), νομίζω η Χαρούλα θα είναι στο μέλλον πρώην φίλη σου!!!

Isaac_Clarke

# 43 στις 12/12/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 715
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από equinox_

Η αλλαγή του άλλου...

Γεια σου καλέ μου Κόσμε, καλημέρα σου, καλησπέρα, καλές γιορτές να' χεις (κ.λπ.)

Σήμερα είπα να τονίσω, ή - αν δεν ξέρεις ακόμα - να σου δείξω τον τρόπο μιας πετυχημένης αλλαγής κάποιου...

να αλλάξεις δλδ. έναν άνθρωπο, με σκοπό να γίνει σαν εσενα όσο μπορεί, να περπατάει το δικό σου δρόμο, τον περπατημένο απο εσενα ήδη με τα δικά σου τα παπουτσια...

επειδη εσύ - εχεις τις καλύτερες για εκείνον προθέσεις και προτάσεις, εχεις ''φάει τη ζωή'' - και ξέρεις, και νιώθεις πως είσαι ''πιο''...

είσαι ένα καλύτερο καλούπι δλδ. απο τον άλλον,
και ο άλλος έχει πολλά στραβά και ...πρέπει οπωσδήποτε να του τα ισιώσεις...

Είναι πολύ απλό - είτε που το εφαρμόζεις ήδη συνέχεια, είτε το έχεις αισθανθεί, όταν το εφαρμόζουν σ' εσενα.

Λοιπών, διάβασε και να ...μαθαίνεις! 

Αρχικά, βλέπεις τι δεν κάνει σωστά, κατά των δικών σου στάνταρ.
Στη συνέχεια - αφού εχεις τη λίστα με όλα στα οποία δεν είναι ΟΚ, το πιο σημαντικό είναι να του τα πεις! Υπάρχουν διαφορετικοί τρόποι.

Ένας είναι να το κάνεις με το πιο σοβαρό και πιο ήρεμο τόνο.

Απο μέσα σου μπορεί να έχεις και εχεις σίγουρα διάφορα που αφορούν εσενα, αλλά εσύ - συγκεντρώσου στον άλλον και μόνον. Εσύ τώρα δεν είσαι και τόσο σημαντικός -  ''δεν εχεις στραβά''!

Και αν δεν σε ακούει και δεν θέλει να αλλάξει,

ακολουθείς τα επόμενα βήματα:

Ξεκινάς τις απειλές. Για παράδειγμα, του λες: "Αν δεν το κάνεις ετσι όπως σου το λέω,

πλέον δεν θα μιλάμε'', ή - ''θα χωρίσουμε'', ή - ''θα φύγω'', ή ''φεύγεις''...

Επέλεξε μια τέτοια μορφή ώστε να καταλάβει, ότι η πρόθεσή σου είναι πολύ σοβαρή.

Και αν πάλι, δεν θέλει να αλλάξει/συμμορφωθεί, κάτι ..κακό θα (του) συμβεί
(που είναι το επόμενο βήμα για να πετύχεις τον στόχο σου):

Δες ποια είναι τα σημαντικά πράγματα στη ζωή αυτού του ανθρώπου

και βεβαιώσου ότι θα του τα στερήσεις!

Αυτά τα 3-4 βήματα είναι, που θα τον κάνουν να κάνει ό,τι θέλεις.

ΥΓ 1: Απλό, απλούστατο δεν είναι;
Α, ξέχασα να αναφέρω και τα επίθετα-χαρακτηριστικά-συγκρίσεις ---> με ζώα, πράγματα ή άλλα, (σε περίπτωση ανάγκης) τα οποία είναι υποτιμητικά, αλλά ταυτόχρονα πολύ υποβοηθητικά - μπορουν και πείθουν καλύτερα, όταν του τα κρεμάς επάνω του (μην τα ξεχνάς σε καμία περίπτωση )

ΥΓ 2: Αν έχετε κάτι άλλο, διαφορετικό να προτείνετε, άλλους τρόπους δλδ. για την αλλαγή κάποιου άλλου, παρακαλώ να με φωτίσετε

Ίσως να αλλάξω αυτή την προσωπική μου γνώμη το τι τρέχει με τα πράγματα αυτά...

Εσυ εισαι τελεια δηλαδη και θες και τον αντρα τελειο ?

AlexLuckyCharm

# 44 στις 12/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα διαφωνήσω συμφωνώντας (ντριπλα Χατζηπαναγη), στο οτι είμαστε λίγοι τελικά αυτοί που δεν επηρρεαστηκαμε από τίποτα και από κανέναν και πορευόμαστε το δρόμο μας, όπως εμείς θέλουμε. Αλλα υπάρχουν και όλοι οι υπολοιποι που αλλάζουν. Βασικά αυτοί νομίζουν πως δεν αλλάζουν αλλα είναι τελείως διαφορετικοί. Χαρακτηριστικοτερο παράδειγμα η Ισλαμοποιηση της Τουρκίας και ειδικά της Κωνσταντινουπολης. Πριν 5 χρονια εβλεπες που κσι που κσμμια μαντηλα να περιφερεται. Τωρα και στο ευρωπαικο κομματι - εξαιρείται το Νισαντασι - όχι μόνο μαντήλα, αλλά μπούργκα κανονικά συνοδεία παρακαλώ. Τώρα πως και γιατί Επίβληθηκε αυτός ο τρόπος ζωής, ίσως αυτοί που άλλαξαν ακόμη δεν το κατάλαβαν. Το αυτό συμβαίνει στο Δυτικό πολιτισμό. Εδώ και δεκαετίες προσπαθουν και το καταφέρνουν, να αλλάξουν, διατροφικές συνήθειες, να ελέγχουν τα φοβικά ένστικτα κλπ. Σεξ, τροφή και ασφαλεια(εγκλημα), όλα να κατευθυνθούν σύμφωνα με κάποιες νόρμες για το κέρδος και την εξουσία. Για τον έλεγχο του νου. Να εδώ θα διαφωνήσω ( και μην κάνετε κόμμα με την Αρχοντουλα και βαράτε , ενταξει; Μια μ...κια είπαμε!! Καλή καρδια)

Arxontoula_

# 45 στις 12/12/2018
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:

και θα παθει τιποτα η καθε Τουλα και ο καθε Μίμης να παραδειγματιζεται απο το καλυτερο ?

...

Οι γονείς μόνο να μην εφαρμόζουν τέτοιες τακτικές στα παιδιά τους, κι απέ, όλοι οι άλλοι, ας κάνουν ο,τι καταλαβαίνουν.

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

MadameShuShu40

# 46 στις 12/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να σας πω μια φάση!!

Είχα γνωρίσει ένα τύπο, που σύμφωνα με τα λεγόμενα του, λάτρευε και το χώμα που πατούσα.Και να τα κομπλιμέντα, και να οι αγάπες και να οι έρωτες!!!

Μια μέρα, όμως, μου άρχισε κάτι περίεργα...

-μωρο μου,θα ήθελες να σκεφτεις το ενδεχόμενο να πάμε σε έναν πλαστικό χειρουργό, με ρωτάει

-Σκεφτεσαι να κάνεις λιποαναρροφηση??? αντιρωταω εγώ.

-Για σένα μιλάω, αν θέλεις να αλλάξεις κάτι, οτιδήποτε πάνω σου, που δεν σου αρέσει, δεν έχω πρόβλημα, να πληρώσω!

Αυτό ήταν ένα μικρό δείγμα της λατρείας του, που δεν πρόλαβε να μου την δείξει σε όλο της το μεγαλείο!!!

alisida

# 47 στις 12/12/2018
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.159

Δεν διαβασα ακομα τα πριν σχολια

...Φανταζομαι μιλας για χειριστικες συμπεριφορες .

..Αχμμμ...

Με πλανο ...

Σημειωμενα ολα στο χαρτακι για να τα αλλαξουμε ενα-ενα ...

Ενταξει ,καποιοι το καταφερνουν ..

.Αλλα μετα τρωνε ενα σουτ..

.Που ειναι ολο δικο τους !!!

( φατσουλα ποδοσφαιριστης )

Αρέσει στο μέλος somebody961

pythagoras

# 48 στις 12/12/2018
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.451

ένας λόγος είναι .

1. Να λερώθηκε!!!

2. άλλος είναι να ξεπεράστηκε και να θέλεις κάτι καινούριο.

3. άλλος να μην ήταν τελικά αυτό που νόμιζες;

(Καλή ώρα: ψηφίζεις ένα κόμμα και βλέπεις ότι σου βγαίνει ... κώμα, κομματάκι ή σε κώμα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από ZHLIASOY

Φανταζομαι πλακα κανεις ε???

Γιατι αν τον διαλεξες για ποιο λογο να τον αλλαξεις???

Δλδ τι? Βλεπω καποιον κ λεω ααα να αυτος μαρεσει εμφανισιακα ...τον παιρνω κ οτι αλλο δε μου αρεσει πανω του πχ στο χαρακτηρα τον φτιαχνω οπως θελω εγω??

Θαθελα να ειναι χιουμορ το θεμα να γελασουμε ...νταξει???

Γιατι τα καλουπια δε μαρεσουν...

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

alisida

# 49 στις 12/12/2018
author
Καζακστάν
Να ζητας απο τον αλλο να αλλαξει χαραχτηρα ειναι απαιτηση (παραλογη)Να ζητας ομως να αλλαξει η συμπεριφορα του απεναντι σου ,ειναι αξιωση (λογικη )
Το ερωτημα ειναι τι ακριβως θελεις να αλλαξει, τι του ζητας και με ποιο τροποΟλα παιζουν ρολο .

Αρέσει στα μέλη somebody961, Arxontoula_

alisida

# 50 στις 12/12/2018
author
Καζακστάν

και τι ειναι βρε Πυθαγορα ο συντροφος να 'ξεπεραστει" ??

παντελονι καμπανα ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από pythagoras

(Καλή ώρα: ψηφίζεις ένα κόμμα και βλέπεις ότι σου βγαίνει ... κώμα, κομματάκι ή σε κώμα!

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

jane_do

# 51 στις 12/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Α,τελικά δεν ήταν τόσο ακραίο το παράδειγμά μου,κρίμα ρε γμτ ,εκεί που είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έχω πλούσια φαντασία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από MadameShuShu40

Να σας πω μια φάση!!

Είχα γνωρίσει ένα τύπο, που σύμφωνα με τα λεγόμενα του, λάτρευε και το χώμα που πατούσα.Και να τα κομπλιμέντα, και να οι αγάπες και να οι έρωτες!!!

-μωρο μου,θα ήθελες να σκεφτεις το ενδεχόμενο να πάμε σε έναν πλαστικό χειρουργό, με ρωτάει

-Για σένα μιλάω, αν θέλεις να αλλάξεις κάτι, οτιδήποτε πάνω σου, που δεν σου αρέσει, δεν έχω πρόβλημα, να πληρώσω!

Αυτό ήταν ένα μικρό δείγμα της λατρείας του, που δεν πρόλαβε να μου την δείξει σε όλο της το μεγαλείο!!!

equinox_

# 52 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από ZHLIASOY

Δεν ειναι το ιδιο. .εκει διαμορφωνουμε ενα χαρακτηρα  ζυμωνουνουμε κατι αμαθο να μαθει να γνωρισει να διαμορφωσει..δεν παιρνουμε εναν ενηλικα  ετοιμο διαμορφωμενο να τον βαλουμε σε καλουπι με στανταρ δικα μας!

Εχει διαφορα..

Θα είχε διαφορά, αν οι γονείς αφήνουν τα παιδιά να είναι όπως είναι, αυτό που θελουν να κανουν και όχι να είναι, όπως αρέσει σε εκείνους, σύμφωνα πάντα με τις αντιλήψεις τους ή σύμφωνα με τα όνειρα τους για αυτά.

Παράδειγμα:

Αν σε μια μαμά αρέσει η τάξη - κάθε τι να είναι στη θεση του, ενώ του παιδιού - όχι, γίνεται το εξής

Κάθε φορά που το παιδί παιζει με τα παιχνίδια του, η μαμα είναι δυσαρεστημένη όταν δεν τα μαζεύει, ενώ αυτό που κάνει ευχαριστημένο το παιδί είναι πως θα συνεχίζει το παιχνιδι μόλις φάει, πάει σχολείο, για ύπνο κ.λπ. Αρα - δεν θα ήθελε να τα βαζει στη θεση τους, επειδη για τον κόσμο του, η τάξη των μεγάλων, κάνει αταξία στο δικό του.

Έτσι το παιδί ''μαθαίνει'' απο μικρο πως - αφού έχει έρθει σ' αυτόν τον κόσμο, υπάρχουν ''κανόνες'' - των γονιών πρώτα, μετά του σχολείου, μετά της κοινωνίας κ.λπ...

Το παιδί απο μικρο οδηγείται στο - για να είναι η μαμά και ο μπαμπάς ευχαριστημένοι, ευτυχισμένοι, το ίδιο - δεν θα πρέπει να είναι, δεν θα πρέπει να είναι ο εαυτός του και αυτό δυστυχώς, αρχίζει απο τους ανθρώπους που του λένε - ''σ' αγαπάμε'' (ναι! - σ' αγαπαμε και σε επιβραβεύουμε κιόλας με κάθε ''μπράβο'' όταν υπακούς και που είναι σύμφωνα με το δικό μας το ''σωστό'' )

Ε, μετά οι εφηβείες μιλάνε απο μόνες τους, μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν μπορουμε να στεριώσουμε μια ανθρώπινη σχέση, να κουβεντιάσουμε εστω με έναν άλλο άνθρωπο που διαφέρει απο εμάς και που, οπωσδήποτε θέλουμε να αλλάξουμε ή να επιβληθούμε τους δικούς μας ''κανόνες'' επάνω του.

Βέβαια, το παράδειγμα για τα παιχνίδια είναι ένα απο τα ελάχιστα που συμβαίνουν.

Πόσοι γονείς όμως μέσω των παιδιών τους πραγματοποίησαν τα δικά τους όνειρα και τους κάνανε να έχουν επαγγέλματα που δεν αγαπάνε, με συνέπειες τραγικές όχι μόνο για την υπόλοιπη κοινωνία, αλλά για τα ίδια τους τα παιδιά;

Και ο κύκλος συνεχίζεται - φροντιστήρια, μαθήματα, τάξη, λουριά απο μικρά, οχι παιχνίδια,

''η ζωή είναι σκληρή''... και άσε την αυθεντικότητα και αυτά που ήθελες να γίνεις εσύ!

equinox_

# 53 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από anassa_

Τώρα εγώ γιατί νομίζω πως όλοι ολοι όμως έχουμε κάνει τις προσπάθειές μας να αλλάξουμε έστω λίγο τους άλλους... εως πολύ! 

Και όλοι όλοι έχουμε υποστεί εως πολύ πολυ ... πιέσεις για την "αλλαγή"  μας κ ίσως να υποσχεθηκαμε κι όλας πως θα προσπαθήσουμε πολύυυυ ... 

χμμμ  το ζήτημα είναι πότε βρήκαμε ή πότε θα βρούμε τον εαυτό μας.
Πότε  μας δεχτηκαμε για ο,τι είμαστε,  πότε μας ανεχτηκαμε, μας αγκαλιασαμε ... 
Τότε... ε  τότε...   είναι καλά για μας  και καλύτερα για τους αλλους 

Πολλούς, ειδικά μεχρι τη δικιά μας γενιά, εδώ σ'αυτα τα μέρη που ζουμε - δεν τους αποδέχτηκαν για ο,τι είναι απο τα τρυφερά τους χρόνια.
Χαθήκανε μεγάλα κομμάτια αυθεντικών εαυτών, που γίνονται προσπάθειες να βρεθούν με τα χρόνια.

τυχεροί όσοι ψάχνουν και βρίσκουν κάτι εστω και αργά, για να τα αγκαλιάσουν, να συμπληρώσουν αυτά που τους πήρανε για να είναι ευτυχισμένοι πια με αυτό που είναι και αυτό που κανουν

Hrakleitos3

# 54 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν το χειρίστηκεςσωστά...

αυτός σε αγαπούσε κι εσύ τον ειρωνεύτηκες...

να δω που θα ξαναβρείς άντρα να σε λατρεύει γι'αυτό που είσαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από MadameShuShu40

Να σας πω μια φάση!!

ZHLIASOY

# 55 στις 13/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Κ γιατι να παραδειγματιζεται απο καποιον αλλο??

Δλδ τι? Θα εχουμε  ενα καλουπι για ολους? Επειδη ετσι ειναι η τουλα πρεπει να γινουν ολοι?

Να προσπαθησουμε ο καθενας μονος του για το καλυτερο του εαυτουτου ναι...να μπουμε σε καλουπι ολοι  π ο τ ε !!

Παράθεση:

το μονο που θιγεται απο τις "υποδειξεις" ειναι ο εγωισμος μας... που παει σετ με την χαμηλη αυτοεκτιμηση...

διοτι αν εγω νιωθω θεα και βαλε οταν χαμογελαω... οσο και να κωλοχτυπιεται  ο αλλος να γινω δειγματολογιο της mac...  δεν ιδρωνει τ' αυτι μου...

( ναι. ακομη κι αν μια μικρη πλαστικη τονωσει το ηθικο σου ..εγκλημα ειναι? )

Αρέσει στα μέλη somebody961, Mindthegap-

ZHLIASOY

# 56 στις 13/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Μονο πανες σε μωρα αλλαζω...χαρακτηρες οχι!

Κ εαν δεν μου κανει τον ανταλασω με αλλον ολοκληρωτικα...δε του κανω μερεμετια

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από pythagoras

ένας λόγος είναι .

1. Να λερώθηκε!!!

3. άλλος να μην ήταν τελικά αυτό που νόμιζες;

Αρέσει στα μέλη anassa_, Mindthegap-

equinox_

# 57 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Sivilla_I
Ο κόσμος δεν θα αλλάξει (τι εννοείτε να αλλάξει? αλλάζει, άλλοτε προς το καλύτερο  άλλοτε προς το χειρότερο
σε άλλα πεδία θετικά σε άλλα αρνητικά)
ωστόσο δεν θα αλλάξει επειδή αλλάζει ο καθένας ατομικά (αν...που δεν...άλλο που νομίζει οτι...)
γιατί θα πρέπει να αλλάξουν και οι άλλοι και να κάνουν αλλαγές ώστε να έρθουν στα ανάλογα,
και μετά να συναντηθούν κιόλας όλοι οι αλλαγμένοι

να δουν αν είναι αποτελεσματικές οι αλλαγές που έκαναν στους εαυτούς τους
                                να δουν αν έπιασαν και τους στόχους (εκτός αν λέμε αλλαγές έτσι σκόρπια κουτουρού)
να αναπτύξουν ενα άλφα συλλογικό αίσθημα
και μετά...
                            οκ μπορεί να μην υπάρχει τίποτα μετά.

Ασε που ούτε στην Ινδία έπιασε η ιδέα του Γκάντι.

Καθίστε στ' αυγά σας 

το άλφα συλλογικό αίσθημα θα πρέπει να υπάρχει και στο μίνιμουμ, που αποτελείται απο 2 άτομα.

μιλαω για τις διαπροσωπικές σχέσεις.

στις οποίες βασίζεται είτε η θετική, είτε ή αρνητική εξελυξη συλλογικά για τον υπόλοιπο κόσμο.

τίποτα δεν θα αλλαξει για όσο δεν ξεχωρίζουμε το δικό μας απο το δικό του άλλου - σκέψεις, γνώμες, τρόπους έκφρασης, καθημερινές πράξεις - σε όλα τα επίπεδα διαπροσωπικών σχέσεων, χωρίς αυτόματα να δημιουργούμε ιεραρχία - με την έννοια ''ο,τι πω εγώ, αυτό είναι το σωστό, αυτό θα κάνεις''

όταν υπάρχει αυτή, δύσκολα πραγματοποιείται αληθινή σχέση με όποιον και να είναι.

Και, αφού λες - ας καθίσουμε στα αυγά μας (αυτά που έχουμε μάθει ως συμπεριφορές) και άλλο..

και ας περιμέεενουμε να γίνουν πουλάκια τα αυγά μας, να ανοίξουν τα φτερά τους να πετάνε ελεύθερα για να τραγουδάνε, αμε...

equinox_

# 58 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από kristina-kristina
Χαχα...δλδ να γίνω εκπαιδευτή σκύλου! Ένταξη, άλλαξε Εσύ κάποιον και πες μας μετά τι γνώμη σου. Επειδή εγώ αν ...λέω αν...καταφέρω να αλλάξω έναν άνθρωπο θα τον παρατήσω- δεν θέλω κοντά μου πλάσμα χωρίς γνώμη και χωρίς πρωτοβουλίες. Απαπα.. Ούτε για αστείο

δεν ξέρεις πόσοι ''εκπαιδευτές σκύλων'' υπάρχουν, χωρίς να το υποψιάζονται

equinox_

# 59 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

παιρνεις μια βαθια ανασα οσο μπορεις και κρατας τον αερα οσο μπορεις. εισπνεεις γρηγορα και παλι ξανα. Εμενα μου περναει συνηθως μετα απο 2-3 σειρες

αλλος τροπος ειναι καποιος να σου πει ενα ψεμα ετσι ωστε να πεις ''ιιι ιιι ιιι!'', να ξαφνιαστεις δλδ. πολυ. Αλλα και αυτο εχει σχεση με την αναπνοη, οποτε δοκιμασε το πρωτο. Δουλευει!

MadameShuShu40

# 60 στις 13/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ηρακλειτε 

Ας μείνω καταδικασμένη να μην αγαπηθω ποτέ!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.