Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αντίο 2018

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Red_Season

# 1 στις 25/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αντίο 2018

(Μια πρόχειρη προσωπική "ανασκόπηση" του 2018 απ' όσα μου 'ρχονται στο μυαλό τώρα που γράφω..)

... Κι ενώ μαζεύεται σιγά σιγά το Χριστουγεννιάτικο τραπέζι, μετά και τις ποικίλες και ενδιαφέρουσες συζητήσεις κυρίως με όσους δεν έχεις πια την πολυτέλεια να βλέπεις καθημερινά, σκέψεις κατακλύζουν το μυαλό μου με τις ευχές "και του χρόνου" για την χρονιά που φεύγει... Σε λίγο, μια ολόκληρη χρονιά δραπετεύει στο χτες. Το 2018 μαζεύει τις βόμβες του στην Συρία, για μια ακόμη χρονιά 

πακετάρει μετανάστες και πρόσφυγες, σεξισμούς, ρατσισμούς, μαζί με τα άμοιρα θύματά τους, τρομοκρατικές ενέργειες, νεοναζισμούς και ανθρωπιστικές βοήθειες και μας εγκαταλείπει.Σέρνει μαζί του το Σκοπιανό με τα συλλαλητήρια, τις καταλήψεις σε σχολεία της Β.Ελλάδας και την Συμφωνία των Πρεσπών και τις απογοητεύσεις εντός κι εκτός των συνόρων, τους 2 αιχμαλώτους που άφησαν οι Τούρκοι ελεύθερους τον Δεκαπενταύγουστο, την εκατόμβη νεκρών από τις πυρκαγιές, όσους έμειναν (και φέτος) άστεγοι, τις πλημμύρες και την πλασματική μάλλον - περίφημη "έξοδο (?) στις αγορές". 

Παραέξω ο πλανητάρχης συναντήθηκε με τον Κιμ που δεν πάτησε το κουμπί, στην Γαλλία, πρωτοπόρο σε ανάλογα κινήματα, είχαμε την εξέγερση των κίτρινων γιλέκων και στο Μουντιάλ νίκησε το Total Football που έπαιξαν οι Γάλλοι επίσης... Στα αθλητικά, εδώ στην ελλαδίτσα, το πρωτάθλημα κρίθηκε όταν ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ μπούκαρε με την "πιστόλα" στο γήπεδο. Πλέον θέλουμε ξένους διαιτητές ενώ εκτός από την απαξίωση οι γηγενείς ξυλοκοπούνται ανελέητα Μόνο καλό, κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα, η νίκη - θρίαμβος του Ολυμπιακού επί της πάλαι ποτέ κραταιάς (και) στην Ευρώπη Ιταλικής Milan 

Χάσαμε αγαπημένα πρόσωπα και πολλούς γνωστούς σαν τον Τζίμη Πανούση και την Ρίκα Βαγιάνη, για να αναφέρω μόνο κάποιους... Ενώ και στον μικρόκοσμο του φόρουμ, με το γέλιο, τις ενδιαφέρουσες συζητήσεις αλλά και τις παρεξηγήσεις και τις αντεγκλήσεις που εμφανίζει, όπως συμβαίνει σε κάθε οικογένεια, μικρή και μεγάλη, προσωπικά έχασα τα "ίχνη" των Ροκ και Bliss, για να αναφέρω μερικούς μόνο, ενώ γνώρισα και πολλά νέα δραστήρια κι ευγενικά μέλη όπως η Peripli και ο Alex  και με άλλους ήρθα πιο κοντά. 

Κοντολογίς, ήταν τελικά "μια απ' τα ίδια" κι αυτή η χρονιά; Ίσως, σε πολλά πάλι σίγουρα διέφερε κι ελπίζω να μας έκανε σοφότερους, ωριμότερους και καλύτερους ανθρώπους. Ευτυχέστερους δεν θα πω, όχι λόγω της Κρίσης που επιμένει και της παρατηρούμενης παρακμής και της "έκπτωσης" σε πολλές αξίες σήμερα, αλλά γιατί η ευτυχία είναι κάτι το εφήμερο που ποτέ δεν πιάνεται 

Τελικά τι μένει στο τέλος της μέρας; Αυτά που μένουν σαν ευχάριστες αναμνήσεις κι ό,τι μάθαμε σε αυτούς τους τελευταίους 12 μήνες. Οι φιλίες και οι πιο καλές στιγμές. Όλα τ' άλλα αποτελούν Ιστορία, προσωπική ή όχι 

Red_Season

# 2 στις 25/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φυσικά αυτά τα "λίγα" ήταν από την δική μου σκοπιά, όποιος θέλει μπορεί να προσθέσει τις δικές του εντυπώσεις και σκέψεις σχετικά με τη χρονιά που σε λίγες μέρες φεύγει 

Sourya

# 3 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω θελω μονο να πω του 2019 να μην πειραξει οτι εχει  αφησει το 2018 στην ζωη μου. 

Aggelo

# 4 στις 26/12/2018
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.058
'Aρεσαν+: 0%
Εγω θα ελεγα το 2019 να εχουμε την ιδια η οσο το δυνατον καλυτερη οικονομικη ανεση,
λιγοτερα προβληματα,κυριως υγειας......περισσοτερη αισιοδοξια...και στο μετρο του
δυνατου περισσοτερες ευκαιριες να δουλεψουν οι νεοι επι τω πλειστω, που ειναι το μελλον.
Και για μενα να πω το κατις λιγοτερο τρεξιμο απ οτι το 2018...
Αρέσει στα μέλη peripli, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

harrier23

# 5 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αντίο σε ενα δυσκολο 2018 σε προσωπικο επιπεδο... Ελπιδα για ενα καλυτερο 2019 σε ολα τα επιπεδα για ολους μας...

Red_Season

# 6 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από harrier23
Αντίο σε ενα δυσκολο 2018 σε προσωπικο επιπεδο... Ελπιδα για ενα καλυτερο 2019 σε ολα τα επιπεδα για ολους μας...

_Bellezza_

# 7 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το 2018 ηταν ενα αθορυβο μαθημα για μενα.

Σε καθε επιπεδο. 

Γνωρισα τα ορια μου, τις αντοχες σε επιπεδο πιεσης και εξαντλησης, είδα οτι κανω λαθη, για τα οποια προηγούμενως κουνουσα το δαχτυλο στους αλλους. 

Πετυχα ενα απο τα πιο μεγαλα "θελω" στην ζωη μου. 

Για την νεα χρονια εχω θεσει στοχους. 

Ανυπομονώ να ερθει η προκληση 2019.

Χρονια μας πολλά βρε παιδιά!!

jane_do

# 8 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου αρκεί το γεγονός ότι ξυπνάω κάθε πρωί.Ζωντανή.

Καλή χρονιά σε όλους και όλες,με υγεία,αισιοδοξία , λογική και συναίσθημα.

26-29-31

# 9 στις 26/12/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.472

Τα χρονια περνανε και δεν τα παιρνουμε ειδηση...ολο καποια μαθηματα θα πηραμε το 2018

το θεμα ειναι αν μας κανανε σοφοτερους???σε προσωπικο επιπεδο,πηρα ενα καλο μαθημα
σε επιπεδο σχεσεων...αντε καλα θα παει και το 2019,και μεχρι να το καταλαβουμε
θα ευχομαστε για το 2020...υγεια σε ολους!!!
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 10 στις 26/12/2018
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.177

Περασε πολυ γρηγορα το 2018

Ευχομαι για το 2019 να καταφερω να συνεχισω ο,τι ξεκινησα

Για ολους εσας που διαβαζετε αυτη τη στιγμη, ευχομαι μεσα στο 2019 να κανετε επιτελους την αρχη για εκεινο το θεμα που σκεφεστε εδω και πολυ καιρο ( σιγουρα κατι τετοιο υπαρχει στο μυαλο καθε ανθρωπου )

Ενα ανεκπληρωτο οραμα,, ενας θαμενος στοχος , ενα ξεχασμενο παιδικο ονειρο, ,,,

καπου θαμενο, καπου ξεχασμενο,

ψαχτε λοιπον να το βρειτε, να το θυμηθειτε και επιτελους : ξεκινηστε το !!!

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Isaac_Clarke

# 11 στις 26/12/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 715

Χρονια πολλα σε ολους παιδια. Υγεια να εχουμε, τα υπολοιπα ειναι βλακειες.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

sun_world

# 12 στις 26/12/2018
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 571

Το 2018 για μένα ήταν μια χρονιά επανεκκίνησης της ζωής μου.

Αφού έκανα μια παύση στα 50 για ένα χρόνο, τον Μάρτιο 
επανήλθα, όχι δριμύτερη δυστυχώς αλλά έπρεπε να ξεκινήσω κάποτε και από κάπου.
Ευτυχώς η αρχή έγινε με τους καλύτερους οιωνούς.
Το ποδαρικό ευτυχώς μου το έκανε ένας γλυκύτατος και καλοσυνάτος άνθρωπος.
Είμαι σίγουρη πως τα υπόλοιπα 50 χρόνια, χρόνο με τον χρόνο η ζωή μου θα γίνεται καλύτερη.
Αφού τα πρώτα 50 ήταν πραγματικά δύσκολα σε όλους τους τομείς της ζωής μου.
Για να δούμε τι έχει παρακάτω... 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας για την νέα χρονιά
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ZHLIASOY και σε ακόμα 5 μέλη.

Red_Season

# 13 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από sun_world

Το 2018 για μένα ήταν μια χρονιά επανεκκίνησης της ζωής μου.

Αφού έκανα μια παύση στα 50 για ένα χρόνο, τον Μάρτιο 
επανήλθα, όχι δριμύτερη δυστυχώς αλλά έπρεπε να ξεκινήσω κάποτε και από κάπου.
Ευτυχώς η αρχή έγινε με τους καλύτερους οιωνούς.
Το ποδαρικό ευτυχώς μου το έκανε ένας γλυκύτατος και καλοσυνάτος άνθρωπος.
Είμαι σίγουρη πως τα υπόλοιπα 50 χρόνια, χρόνο με τον χρόνο η ζωή μου θα γίνεται καλύτερη.
Αφού τα πρώτα 50 ήταν πραγματικά δύσκολα σε όλους τους τομείς της ζωής μου.
Για να δούμε τι έχει παρακάτω... 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας για την νέα χρονιά

Όντως η συμπλήρωση των πρώτων 50 χρόνων αποτελεί ένα είδος ορόσημου και ήταν κάτι που το ένιωσα φέτος 

Andreass66

# 14 στις 26/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για εμένα το 2018 ήταν εξίσου καλό όπως και τα προηγούμενα 52 χρόνια...έτσι έπρεπε να γίνουν δεν μετανιώνω για κάτι...Το 2019 θα είναι συνέχεια των προηγούμενων ετών...Απλά και κατανοητά.

peripli

# 15 στις 27/12/2018
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.887

Καλησπερα κι εδω. . . και Χρονια Πολλα. . .

Τον αγαπω το θεματοθετη (φιλος μου)...καθως και τους αμετρητους καλους φιλους και φιλες μου εδω... ...

...εγραψα σε αλλο θεμα για ευχες:  

"...καποιοι δεν εχουν σπιτι..."...δεν ηταν τυχαιο...

... ...εγραψα σε αλλο θεμα του Τανγκεριν σε ποστ του Κυριακου που ελεγε για τα Χριστουγεννα ... "και ας χαρισουν σ'αυτους που αγωνιζονται την ζωη που τους αξιζει":

... οτι <<αυτο με αγγιξε και με συγκινησε>>...δεν ηταν τυχαιο... ...

...εγραψα σε αλλο θεμα της Σουριας οτι κατι απο καποιον/οιους λειπει:

..."απο αλλους ενα σπιτι"...ή καποιο αλλο αγαθο...δεν ηταν τυχαιο... ...

Αυτη η καντεμοχρονια 2018...ας παει στα τσακιδια...κι ας ερθει ενα ευοιωνο 2019 χωρις Τσι-π-ροπαγιδες...με προοπτικες κι ελπιδοφορα μηνυματα...

Αυτο το πολυ "σημαντικο" για μενα...που το παλευω...εαν ερθει...σιγουρα το 2019 αλλά και η καθε χρονια για μενα θα ειναι καλη!!!

Αυτο απο μενα..."τα δικα μου τα παιδια"...ξερουν τί λεω...εχουμε κι εμεις τους κωδικες μας...ειμαστε η "φιλικη" συμμορια!!! !!! !!! 

Ζωη..."για σενα λεω"...ειμαι καλα...ειμαι καλα...γεια σου ζωη! ! !     Και δεν παιρνουμε τιποτα απο την πισωχρονιά 2018!  Απολυτως!  Αναμενουμε τη Νεα με νεους οριζοντες ελπιδοφορους και νεες ευοιωνες προοπτικες!!! !!! 

4ρις ημερες ακομα!!!   Χρονια Πολλα παντού.__  Παμε γι'αλλα...τα καλυτερα... ...  

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, somebody961 και σε ακόμα 2 μέλη.

Red_Season

# 16 στις 27/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από peripli

Καλησπερα κι εδω. . . και Χρονια Πολλα. . .

Τον αγαπω το θεματοθετη (φιλος μου)...καθως και τους αμετρητους καλους φιλους και φιλες μου εδω... ...

...εγραψα σε αλλο θεμα για ευχες:  

"...καποιοι δεν εχουν σπιτι..."...δεν ηταν τυχαιο...

... ...εγραψα σε αλλο θεμα του Τανγκεριν σε ποστ του Κυριακου που ελεγε για τα Χριστουγεννα ... "και ας χαρισουν σ'αυτους που αγωνιζονται την ζωη που τους αξιζει":

... οτι <<αυτο με αγγιξε και με συγκινησε>>...δεν ηταν τυχαιο... ...

...εγραψα σε αλλο θεμα της Σουριας οτι κατι απο καποιον/οιους λειπει:

..."απο αλλους ενα σπιτι"...ή καποιο αλλο αγαθο...δεν ηταν τυχαιο... ...

Αυτη η καντεμοχρονια 2018...ας παει στα τσακιδια...κι ας ερθει ενα ευοιωνο 2019 χωρις Τσι-π-ροπαγιδες...με προοπτικες κι ελπιδοφορα μηνυματα...

Αυτο το πολυ "σημαντικο" για μενα...που το παλευω...εαν ερθει...σιγουρα το 2019 αλλά και η καθε χρονια για μενα θα ειναι καλη!!!

Αυτο απο μενα..."τα δικα μου τα παιδια"...ξερουν τί λεω...εχουμε κι εμεις τους κωδικες μας...ειμαστε η "φιλικη" συμμορια!!! !!! !!! 

Ζωη..."για σενα λεω"...ειμαι καλα...ειμαι καλα...γεια σου ζωη! ! !     Και δεν παιρνουμε τιποτα απο την πισωχρονιά 2018!  Απολυτως!  Αναμενουμε τη Νεα με νεους οριζοντες ελπιδοφορους και νεες ευοιωνες προοπτικες!!! !!! 

4ρις ημερες ακομα!!!   Χρονια Πολλα παντού.__  Παμε γι'αλλα...τα καλυτερα... ...  

Ευχαριστώ για την απάντηση - ποταμό 

Ασφαλώς και σε είχα στο μυαλό μου προχτές όταν έγραφα αυτό το θέμα  , όπως και άλλα αγαπητά σε 'μένα μέλη αυτού του χώρου. 

Από το 2018 θα πετάξω όσα με έβλαψαν. Τις υποσχέσεις που δεν τήρησα αλλά δεν θα ξεχάσω (ότι δεν τήρησα). Τα τοξικά άτομα που θα φροντίσω να μείνουν "αόρατα" σε μένα. Τα δάκρυα απόγνωσης από όλα όσα με πλήγωσαν, πισωγύρισαν τη ζωή μου, τις αρρώστιες - ευτυχώς όχι σοβαρές ακόμα, τα κιλά που, δυστυχώς για άλλη μια χρονιά πήρα ή δεν έχασα. Τις πικρόχολες κουβέντες που παρορμητικά άφησα να μου ξεφύγουν. Την αναποφασιστικότητά μου, την "αιώνια μελαγχολία", τον πεσιμισμό, τον ωχ αδερφισμό μου, την δειλία μου, την τεμπελιά μου, την εσωστρέφεια και τόσα άλλα...

Θα κρατήσω, όμως, τα καλά. Αυτά που επειδή μοιάζουν ως δεδομένα συχνά τα ξεχνώ. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα θυμάμαι και πολλά από αυτή τη χρονιά σε 2, 5, 10 ή και περισσότερα έτη. Ναι, εντάξει έγινα πια 50, αλλά δε φαίνεται να άλλαξε κάτι δραματικά σε 'μένα και στον κόσμο που ζω: Στον μικρόκοσμό, που περιλαμβάνει και αυτόν που βρίσκεται κρυμμένος στην φαντασία μου, στην γειτονιά μου, στην μεγαλούπολη που κατοικώ, στην Ελλάδα, σε όλο τον κόσμο ακόμα. Δεν ήρθε φυσικά, ούτε και τον περίμενα εξάλλου -δεν γνωρίζω καν αν είμαι έτοιμος για κάτι τόσο έντονο- ο έρωτας στη ζωή μου. Δεν ταξίδεψα και δεν ξέρω αν το ήθελα αληθινά. Είμαι, βλέπεις, άνθρωπος της συνήθειας. Δύσκολα ξεβολεύομαι από την καθημερινή μου ρουτίνα. 

Ελπίζω, εν τέλει, πως κάτι έμαθα - και εδώ στο φόρουμ. Να ακούω λίγο πιο πολύ τι θέλει να μου πει ο άλλος. Να ξεχωρίζω την καλοπροαίρετη κριτική από αυτήν που στόχο έχει απλά "να μου την πει"... Να μην είμαι τόσο απόλυτος. Να έχω περισσότερη στωικότητα. Να μην είμαι συνεχώς "στην πρίζα" και καχύποπτος όταν οι άλλοι διαφωνούν ανοικτά μαζί μου. Όλα αυτά είναι αρετές που αποκτούνται σε βάθος χρόνου και δύσκολα. Και, μια και μίλησα για τον χρόνο, να τον αφήνω κάποιες φορές να κυλήσει για να μου αποκαλύψει τις πραγματικές προθέσεις του άλλου και να μην κρίνω βιαστικά και εν θερμώ.

- Ας ελπίσουμε ότι όλοι θα πάρουν αυτό που προσδοκούν από τον επόμενο μήνα, ακόμα κι αν φαντάζει λιγάκι ακατόρθωτο 

ZHLIASOY

# 17 στις 27/12/2018
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Καθε χρονος που περναει κ κατι διαφορετικο. .Μερος της ζωης μας ολες οι χρονιες. Το 2018 οπως κ το 17 κ ολα τα χρονια το αποχαιρεταω γιατι οντως δεν γυριζουν πισω ..Ομως κραταω στης αναμνησεις μου της ομορφιες τους!! Σας αφιερωνω ενα τραγουδι γιατι δεν μπορω να το παραθεσω εδω .Σας λεω τον τιτλο να το βρητε μονοι σας...Πουναι τα χρονια ωραια χρονια.Κ ευχωμαι σε ολους υγεια χαμογελα αγαπη για το νεο ετος!!!

Αρέσει στα μέλη peripli, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

pythagoras

# 18 στις 27/12/2018
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.455

Αν δεν ήσουν ζωντανή, καημενούλα μου ...

πως θα ξύπναγες;

Ξέρεις πολλούς μη ... ζωντανούς να το καατφέρνουν;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από jane_do
Μου αρκεί το γεγονός ότι ξυπνάω κάθε πρωί.Ζωντανή.

Καλή χρονιά σε όλους και όλες,με υγεία,αισιοδοξία , λογική και συναίσθημα.

Καλή χρονιά λοιπόν! Με υγεία (ναι), αισιοδοξία!! (ναι), συναίσθημα (ναι) ... Για ... λογική δεν το βλέπω!

(ποιος την έχασε να την βρούμε εμείς;;

Αρέσει στο μέλος peripli

pythagoras

# 19 στις 27/12/2018
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.455

Για χάρη σου .

Από την ... ΖΗΛΙΑ ΣΟΥ, με Αγάπη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από ZHLIASOY

Καθε χρονος που περναει κ κατι διαφορετικο. .Μερος της ζωης μας ολες οι χρονιες. Το 2018 οπως κ το 17 κ ολα τα χρονια το αποχαιρεταω γιατι οντως δεν γυριζουν πισω ..Ομως κραταω στης αναμνησεις μου της ομορφιες τους!! Σας αφιερωνω ενα τραγουδι γιατι δεν μπορω να το παραθεσω εδω .Σας λεω τον τιτλο να το βρητε μονοι σας...Πουναι τα χρονια ωραια χρονια.Κ ευχωμαι σε ολους υγεια χαμογελα αγαπη για το νεο ετος!!!

https://www.greeklyrics.gr/stixoi?view=single&tpl_view=lyric&id=14758

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, peripli

peripli

# 20 στις 27/12/2018
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.887

Καλημερα σας, κυριως στον Πανο. . . .

...καταλαβα..."φιλος εδωσε σε φιλο τριανταφυλλο με φυλλο κι ειπε ο φιλος εις το φιλο, φιλε φυλαγε το φυλλο, μην το δωσεις σ'αλλο φιλο..."...

Λεμε πολλα φιλιά... ...πώς θα πουμε πολλες αγαπες...(?)...λενε δεν εχει πληθυντικο...ναι καλα...μπολικη τοτε...

Φιλαρακο...τα μαθηματα ειναι οπως τα κορμια και τα μαχαιρια...παντοτε αλλαζουν χερια...

Τα'χουμε να τα παιρνουμε...και να τα δινουμε...να τα αποστηθιζουμε και να τα κανουμε δικα μας...ή να τα απορριπτουμε...υπαρχουν και οι ανεπιδεκτοι...προβλημα τους...εμεις δινουμε ο,τι εχουμε...φιλιά...

... ... ... ... ...(και εκ βαθεων...το ξερεις...)... . ... ... ... ... 

Για να ακουσουμε αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=DBPTx1YGpGk

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από 26-29-31

Τα χρονια περνανε και δεν τα παιρνουμε ειδηση...ολο καποια μαθηματα θα πηραμε το 2018

το θεμα ειναι αν μας κανανε σοφοτερους???σε προσωπικο επιπεδο,πηρα ενα καλο μαθημα
σε επιπεδο σχεσεων...αντε καλα θα παει και το 2019,και μεχρι να το καταλαβουμε
θα ευχομαστε για το 2020...υγεια σε ολους!!!

Αρέσει στο μέλος 26-29-31
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε