Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελείωσε άδοξα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Red_Season

# 41 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Ster10
Red_Season αν πουν για σένα κάτι αβάσιμο χωρίς να σε νιώθουν ή να σε ξέρουν και που σε θίγει, μην ενοχληθείς...

Επειδή δεν είμαι και χτεσινός σ' αυτόν τον χώρο μου έχουν πει διάφορα κατά καιρούς. Έξω, ναι, αν μου την πει πρόσωπο που με νοιάζει - OK μπορεί να τα πάρω και στην κράνα που λένε. Εδώ μέσα ειδικά... τσου δε νομίζω. Όχι ότι δεν πέρασα φάσεις αλλά πλέον διαβάζω, γράφω μερικά πράγματα και παίρνω μάλλον χαλαρά την όλη φάση Sxeseis - forum 

Red_Season

# 42 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από achinos

ούτε εξάμηνο δεν ήσασταν μαζί, γνωριμία είναι αυτό όχι σχέση.

Εντάξει, ήταν κάτι παραπάνω από καλοκαιρινή περιπέτεια - Ήταν "βραχύβιος δεσμός".

Ster10

# 43 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Tzoulia59 της εκανα τη διαφορα, γι αυτο προχωρησε μαζι μου και εκανε πραγματα μαζι μου, που αν τα πω οι συναδελφοι απο τη δουλεια θα με κοιτανε με το στομα ανοικτο...στα υπολοιπα που γραφεις, μαλλον ετσι ειναι τα πραγματα...giorgos170 χαχα οχι κ ετσι ενταξει, δεν κραταμε κακιες, αλλωστε αυτη χανει κ αυτη ειναι η καταδικασμενη, αν δε μιλαει καθολου κ με τους επομενους ή αν δε δεχεται κυριολεκτικα το παραμικρο...Κυριε 26 κ.τ.λ. με ολο το σεβασμο στα χρονια σας το ποιος ειναι αλλου για αλλου φανηκε...αλλωστε με αλλον τροπο σας το ειπε και ενα αλλο μελος! Να μην επανελθετε γτ εκτιθεστε και εσεις δε διαβαζετε σωστα το τι γραφω κ δεν μπορειτε να καταλαβετε...εγω προσεχω ολα τα ποστ κ απαντω τεκμηριωμενα με επιχειρηματα!! Ο σκοπος μου κ το υφος μου, οπως εξηγησα πολλακις σε καμια των περιπτωσεων δεν ηταν να μου χαιδεψει κανεις τα αυτια...καλη συνεχεια κ σε εσας!Κυρια Mindthegap επειδη ειδα κ τη δικια σας ηλικια με ολο το σεβασμο στα χρονια σας...απ ολα οσα εγραψα κ ανελυσα, εσεις βγαζετε το συμπερασμα οτι απο τους δυο η ελλειψη σοβαροτητας ηταν απο τη μερια μου; απλα ΕΛΕΟΣ θα πω πραγματικα...ποσα θελετε να με τρελανετε; Οι αντιληψεις οι δικες μου ειναι λογικοτατες κ ορθες οταν πας για σοβαρα κ η πλειοψηφια(οχι μονο μεσα απ' εδω) ευτυχως με δικαιωνει...αλλιως εισαι για επιφανειακα πραγματα...Achinos δε σκαω καθολου εγω, ουτε ο σκοπος του θεματος ηταν να βγαλουμε αυτην καπως κ εμενα καπως αλλιως...εννοειται προχωραω στην επομενη χωρις να ειμαι κολλημενος...τωρα ποιος εχασε το αφηνω να το λενε κ οι αλλοι...Αγαπητη alisida εχουμε τελειωσει εδω κ 1,5 μηνα χωρις καμια επικοινωνια απο τοτε...δε βρισκω κακο ομως να συζητιεται κ πλεον δεν καθομαι να φορτιζομαι...ναι μου εδινε την εντυπωση πως φλερταρει με τον τροπο της κ δε δημιουργηθηκε αυτη η αποψη μονο σε εμενα, αλλα κ σ αυτη τη φιλη μου απο τη δουλεια που σας εγραψα παραπανω...κ για να μην το κουραζουμε αλλο το ολο υφος μου σ αυτην ηταν για καποια πραγματα, οτι ξερεις δε μ αρεσουν κ εντελως πολιτισμενα...εσενα θα σ αρεζαν; τπτ παραπανω! κ δε λεω οτι εκανε εγκληματα ή οτι εγω ειμαι ο τελειος ή οτι ειναι πουτανα που γραφτηκε ακυρα κ αβασιμα παραπανω...αλλα το θεμα ειναι οτι οταν περνιεσαι για σοβαρη ρε παιδι μου απο λεπτοτητα κ ενδειξη σεβασμου στον αλλον, θα πρεπει να υπαρχει κ η αναλογη αξιοπρεπεια κ αντιμετωπιση(οπως της ειχα ζητησει)...κ δεν αναφερομαι μονο στη δικη μου περιπτωση!!

Ster10

# 44 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Alina29 εκει που αναλυεις για το "συνοδευω" και "συνοδευομαι" τα ειπες ολα, με καλυπτεις 100% κ επιασες ολο το νοημα του θεματος μου κ της νοοτροπιας μου...ουτε ζαλισμα @ρχιδιων ουτε τπτ...πραγματα θεωρω αυτονοητα κ απολυτως λογικα! Ειλικρινα δεν ειμαι φορτισμενος πια, αφου αντιληφθηκα οτι δε μου αξιζε...ουτε με νοιαζει ή θα την ηθελα ξανα, απλως επρεπε να βαλω και εναν τιτλο! Χαχα...Ειχα αναγκη κ απο ανθρωπους που δε με ξερουν, να μου πουν οτι δεν ειμαι παραλογος...περα απο καποιες "παραφωνιες" με ξεκαθαρη πλειοψηφια χαιρομαι που βλεπω, πως ειναι ετσι τα πραγματα...ευχαριστω πολυ ολους σας για το χρονο σας!!

Ster10

# 45 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Red_Season ναι οκ κ εγω χαλαρα το παιρνω και μπορει να μην εχω εμπειρια απο τετοια forum, αλλα προσωπικα οτι με αδικει με ενοχλει, ειτε απο καποιον εδω ειτε απ' εξω απο εδω...σιγουρα απο καποιο προσωπο που με νοιαζει κ οπως το θετεις σιγουρα περισσοτερο...

Nuvolla

# 46 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ster10

Τελείωσε άδοξα...

.Λέτε ακόμα και να ήθελε σοβαρά να είναι ακόμα κολλημένη στον πρώην(είχε 4,5 χρόνια σχέση πριν 1,5 χρόνο) με αποτέλεσμα, να μην μπορεί να διαχειριστεί και στην πράξη κάτι σοβαρό; 

Aπαντάτε στο αρχικό σας ερώτημα εδώ παρακάτω ,

που σημαίνει πως εφ όσον νιώσατε πως κανατε την διαφορά,τότε θα ξέρετε πως όταν αφήνουμε                 κάποιον είναι γιατί σταματάει να κάνει αυτή την διαφορά! 

επειδή δε σας θέλει δε σημαίνει πως ''δεν είναι καλά''

ή ακόμη κ αν δεν είναι μπορεί τελικά  να γίνει καλά με κάποιον άλλο...ποιος ξέρει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Ster10
Tzoulia59 της εκανα τη διαφορα, γι αυτο προχωρησε μαζι μου και εκανε πραγματα μαζι μου, που αν τα πω οι συναδελφοι απο τη δουλεια θα με κοιτανε με το στομα ανοικτο...

επίσης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Ster10
.Ειχα αναγκη κ απο ανθρωπους που δε με ξερουν, να μου πουν οτι δεν ειμαι παραλογος...

δεν είναι να ερωτευτείς να ενθουσιαστείς να χεις προσδοκίες για μια σχέση σου ,

παράλογο ίσως είναι που ορίσατε την σχέση ως '' σοβαρή '' από τα εξωτερικά χαρακτηριστικά μιας γυναίκας . *ντύσιμο,επαγγελματική εικόνα κτλ 

όταν *σύντομα σας  εύχομαι

Σταματήσετε να νιώθετε πως αδικηθήκατε ,θα δείτε πιο καθαρά πως αυτό που αρνήθηκε δεν ήταν τη μοναδικότητα σας

αλλά την ''κοινή'' σοβαρή σας  πορεία.

Καλή Χρονιά!  

elenal12

# 47 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεματοθετη καλημέρα και χρόνια πολλα.

Διαβαζοντας τις πολλαπλές απαντησεις σου, μου δημιούργηθηκε η εντύπωση, ότι απλά δεν ταιριαζατε. 

Εχεις γράψει και εχεις αναφέρει αρκετες φορες την λέξη "σοβαρή". Στο μυαλό σου, οπως και στο μυαλο πολλων ανδρων, η σοβαρότητα μιας γυναικας ειναι αμεσα συναρτωμενη με την αποδοχη και ευκολία στη εκφραση της σεξουαλικοτητας της. Δεν εχει σημασια, εαν ολοκληρωσατε ή οχι στο πρώτο ή στο τεταρτο ραντεβού, σημασία εχει τι χαρακτήρα βγαζει μεσα στη σχέση σας.

Με βάση λοιπόν αυτο το σκεπτικό, καλο θα ηταν να βγαλεις από το μυαλό σου μερικες αντιλήψεις, οι οποίες μπορεί να σου κοστισουν μελλοντικες  σου σχέσεις. Γενικότερα,, θα πρέπει να εγκαταλειψεις τις ιδεες περι "κοινωνικου δικαιου" και να επικεντρωθεις στο πως εσενα σε εκφραζει και σε κανει να νιωθεις ανετα,, ένα οποιοδήποτε προσωπο.

Οπως χαρακτηριστικά ανεφερες, η κοπελα αυτη απεδειξε (κατά τα λεγομενα σου) τη μη σοβαρότητα, που "ολοι" /κοινωνικο δίκαιο, της αναγνωριζουν. Πράξεις και ενέργειες της, σε οδήγησαν στο να πιέζεις καταστασεις, και στο τέλος να σε χωρισει. Θα πρέπει να καταλαβεις, ότι μπορεί για εσενα, να σου φαινεται λογικο το να της ασκεις κριτικη, αλλα σε εκεινη προφανως, μπορεί και να μην αρεσει.

Λεγοντας κριτική,, εννοω τη ζήλια. Καθως, οταν ζηλεύουμε, ασκούμε κριτικη άθελά μας, με αποτέλεσμα, να απομακρύνουμε τους ανθρώπους απο κοντα μας. Καλό θα ηταν λοιπόν, να μάθαινες την τεχνη της ανταπόδοσης και να αφηνες τη λογικη επεξήγηση /γκρινια.

Η κοπελα αυτη, κοιτουσε αλλους ενω ησασταν μαζι, ρωτουσε για ασχετους αντρες πληροφορίες και εκανε λαικς σε πάλι άγνωστους και ασχετους αντρες. Το να κάθεσαι και να της εξηγείς, πρόσωπικα το θεωρω χασιμο χρονου. Θα μπορούσες να της δειξεις απλώς...

Δε θεωρω ευγενικό, να κοιταζεις άλλους , ενω συνοδεύεις κάποιον  αντρα/γυναικα. Αυτο, υποδηλώνει αισθημα ανασφάλειας και φυσικα αχορταγης. Άτομα που εχουν μια υγιη σεξουαλικη ζωη και κατ επεκταση, μια υγιή ερωτική ζωη/φλερτ, δεν εχουν αναγκη να λοξοκοιταζουν δεξία και αριστερα, για τυχον αλλα "γευματα". Με λίγα λογια, οι χορτατοι δεν πεινανε ..

Συνεχιζοντας,, διακρινω ενα αισθημα αδικιας να σε αποπνεει, μαλλον λοιπόν, ακόμα δεν το έχεις ξεπεράσει και προσπαθεις εδω, να βρεις το δικιο σου. Αυτο με βαζει σε σκέψεις. Ηταν οντως μόνο αυτα που εκανε η κοπελα σου? Μήπως εσυ, έκανες κατι για το οποίο νιωθεις τύψεις? Γιατί να ανεβάσεις το θέμα μετα απο 1.5 μηνα? Κανονικα, θα επρεπε να το εχεις ξεχασει ηδη. Δε θα επρεπε να απασχολει τη σκεψη σου, κατι τέτοιο τώρα. Μήπως, σκεφτεσαι να την ξανα προσεγγίσεις, με αφορμή τις γιορτες? Μήπως, ειδες οτι βρηκε αλλον?? Μου φαίνεται παραξενο.

Οπως κι αν εχει, κοιτα να κρίνεις από τις πράξεις τους ανθρώπους και με πραξεις να δειχνεις τι σου αρεσει και τι οχι. 

Επιπλεον, μπορεί απλά η κοπέλα να ήθελε να σε κάνει να ζηλεψεις κι εσυ να το παρα εκανες λιγάκι με τη ζηλια σου. Η απλα να μην ενδιαφέροταν τοσο για εσενα. Οπως κι αν εχει, προχωρα και μην βασανιζεις το μυαλό σου με σκέψεις.

ΥΓ. Οι 4 μηνες, είναι μηνες γνωριμίας, οχι μηνες καθορισμού μελλοντος. Κοιτα να εμπλουτίσεις τη ζωη σου με εμπειριες, κι επειτα επιδιωξε σοβαρή σχεση. 

Sivilla_I

# 48 στις 29/12/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%

Πολύ τσατισμένος είστε

παρά την τόση δικαίωση που σας έδωσαν φίλοι, γνωστοί και συγγενείς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ster10

Τελείωσε άδοξα...

Γεια σας...Έκανα αυτό το θέμα, για να πάρω γνώμες και από άλλους ανθρώπους(όχι μόνο γνωστών, συγγενών ή φίλων δηλαδή), σχετικά με τον πρόσφατο χωρισμό που είχα. Αρχικά να σας πω, πως αυτή είναι 2 χρόνια μικροτέρη και ότι δεν ήμασταν καιρό μαζί(4 μήνες), αλλά άρχισε ελπιδοφόρα και απ' αυτήν γινόταν αναφορές που έδειχναν μέλλον(π.χ. θα πάμε εκεί του χρόνου, εκδρομές, κ.τ.λ.)...όμως...

Δουλεύαμε μαζί το καλοκαίρι στον ίδιο χώρο και την πρώτη κίνηση την έκανα εγώ με λουλούδι και ένα μικρό σημείωμα που της έδωσα αυτοπροσώπως. Εντωμεταξύ όλο το προηγούμενο διάστημα υπήρχε μια ευχάριστη διάθεση μεταξύ μας και έβλεπα ότι έχω ελπίδες...Την επόμενη μέρα μου έδωσε σαν απάντηση σε χαρτάκι και αυτή το τηλέφωνό της. Κάπως έτσι ξεκίνησε κάτι που το είχα βάλει στόχο και ήθελα πολύ, να την κερδίσω και να είμαστε μαζί! Όπως και έγινε πολύ γρήγορα και άμεσα από το πρώτο ραντεβού το προχωρήσαμε κιόλας(σεξουαλικά απελευθερωμένη), αν και η συγκεκριμένη στον εργασιακό μας χώρο έχει τη φήμη της δύσκολης/απαιτητικής και ότι έψαχνε τον καλύτερο για σχέση...καθώς την έχουν προσεγγίσει και άλλοι χωρίς απότελεσμα...Γενικά ήμασταν καλά(όπως μου έλεγε και αυτή) και περνούσαμε ωραία! Ήθελα να την έχω όσο πιο τέλεια μπορούσα και την είχα(μου το έλεγαν και άλλα πρόσωπα αυτό). Προφανώς σ' εμένα είδε ένα συνολικά πλήρες "πακέτο", αν μπορούμε να το πούμε και έδειχνε διάθεση για σοβαρά και μελλοντικά πράγματα. Μάλιστα δεν έφυγε από το σπίτι της για να είναι κοντά μου, συν κάποια σχέδια που σας ειπα και πιο πάνω...Που αρχίζουν τα προβλήματα όμως; Δε σήκωνε κυριολεκτικά μύγα στο σπαθί της και δεν μπορούσε να δεχτεί ή να συζητήσει τίποτα! Κυριολεκτικά να φοβάσαι να μιλήσεις για ότι σε προβλημάτιζε! Βασικά αυτή ήταν η μόνιμη απάντηση της και στο τι σκέφτεται κάποιες στιγμές...το "τίποτα"!!! Δεν εκφραζόταν καθόλου και ήταν πραγματικά σαν να είχα ώρες ώρες ένα ρομπότ δίπλα μου! Μην το ταρακουνήσεις λίγο, πεσει και σπάσει...Ανεξήγητα και υπερβολικά φοβισμένη από τη στιγμή, που είδε με ποιον έχει να κάνει...Αν και ζηλιάρης διορθώνοντάς το και χωρίς παραλογισμούς βέβαια, γιατί εξάλλου ανέκαθεν δίνω ότι καλύτερο έχω...Αυτά που δε μου άρεζαν και της τα έλεγα, γιατί έτσι θεωρώ σωστό(να μιλάει το ζευγάρι), απ' ότι μου έχουν πει όλοι(όχι μόνο του δικού μου φύλου) είναι πράγματα λογικά που δε θα άρεζαν στους περισσότερους. Όπως 1ον, περίεργες οικειότητες με συνάδελφο μικρότερο κιόλας με σχέση και μπροστά στα μάτια μου(σ' αυτό πάντως μου έδωσε δίκαιο). 2ον, ανούσιες ερωτήσεις με συνεχές ενδιαφερον και μπροστά μου για το που μένει, που δουλευει ενας άσχετος απλός γνωστός του γνωστού μου, που είδε δυο φορές. 3ον, Like με το τσουβάλι σε όλον τον κόσμο(τον ανδρικό) από το χώρο εργασίας μας και όχι μονο...Βέβαια το είχε διορθώσει αυτό. 4ον, Ακολούθησε το βλέμμα της την πορεία ένος σερβιτόρου στην τελευταία καφετέρεια που πήγαμε, μένοντας να τον κοιτάει κιόλας ένω της μιλούσα...5ον Αχρείαστες αναφορές σ' εμένα για τον ανδρικό πληθυσμό του χώρου εργασίας μας(όχι μόνο προσωπικού), αν και αυτό δεν ήταν στα σημαντικά...Τελοσπάντων αυτή δικαιολογήθηκε στο στυλ, ότι ρωτάω για να ρωτήσω, ότι κάνω like δε σημαινει ότι τους θέλω κιόλας, ότι κοιτάω για να κοιτάξω, κ.τ.λ.. Εγώ να την πιστέψω και της το είπα, το μόνο που έλεγα εγώ και ρωτούσα ήταν το εξής: Αν όλα αυτά αντίστοιχα εσένα θα σ' άρεζαν...πάντα πολιτισμένος και χωρίς να έχω κάποια κακή πρόθεση γι' αυτήν ή να τη θίξω ή να έχει γίνει κάτι πολύ άσχημο από τη μεριά μου ή να είμαι απόλυτος ότι εγώ έχω δίκαιο...τι γυρνάει και μου λέει ρε παιδιά; Ότι δε θέλει να είμαστε πια μαζί, ότι είναι άρρωστο αυτό που έχω, ότι έχω κακία μέσα μου(πραγματικά καμία σχέση), ότι βλέπω παντού εχθρούς και ότι θέλω ψυχολόγο...Δεν έδινε πατήματα η υποτίθεται σοβαρή και διαφορετική κοπέλα; Μόνο λόγια και να είχαμε να λέγαμε ειδικά από κάτι συμπεριφορές...Μια από τα ίδια, δυστυχώς ξεγελάει το παρουσιαστικό της!! Επίσης εγώ θέλω ψυχολόγο ή αυτή που χώριζε μόνη της, που δε μπορεί να εκδηλώσει ότι αισθάνεται(ζήλευε και δεν το έλεγε), που κάθε μέρα έστελνε "καλημέρα αγάπη μου" και χωρίς να έχει γίνει κάτι σοβαρό μέσω μηνυμάτων να μου λέει αντίο;; Επειδή τολμήσαμε να εκφράσουμε μια λογική δυσαρέσκεια; Αυτή είναι η φυσιολογική και εγώ ο αφύσικος;;Περιμένω να μου πείτε και εσείς τις γνώμες σας και να το συζητήσουμε...Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν πρέπει να υπήρχε άλλος, αν και πατούσε like και τραγουδούσε τραγούδια άδοξου τέλους(ενώ τα είχαμε)...Λέτε ακόμα και να ήθελε σοβαρά να είναι ακόμα κολλημένη στον πρώην(είχε 4,5 χρόνια σχέση πριν 1,5 χρόνο) με αποτέλεσμα, να μην μπορεί να διαχειριστεί και στην πράξη κάτι σοβαρό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Andreass66

# 49 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με ταράζει αυτή η εμπειρία και λογική σας που λέτε στο τι να κάνει ο άνθρωπος... Χρησιμοποιήστε τη πρόταση...εγώ θα έκανα αυτό...και αφήστε τον να κρίνει μόνος του. Δεν μου φαίνεται ότι δεν έχει την εξυπνάδα να καταλάβει τι πρέπει να κάνει.

Sivilla_I

# 50 στις 29/12/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026
(εγω πάντως θα τον χώριζα
  γιατί πιάνει τους πάντες, φίλους, συγγενείς, συναδέλφους
   και όλο γυρεύει το δίκιο του.
Βούκινο η φάση
και πολύ μιζερούλης ο κυριούλης)

ιου
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, 26-29-31

Hrakleitos3

# 51 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Ster10
 Αυτη η κοπελα λπν, χωρις να θελει να συζητιεται τπτ...πως θα γνωρισει την ευτυχια; Αν δεν αλλαξει παντα επιφανειακη θα ειναι στις σχεσεις της...

τα πράγματα στις σχέσεις είναι απλά...

γνωρίζεσαι με κάποια,περνάτε χρόνο μαζί για να μάθει ο ένας τον άλλο και μετά αποφασίζετε αν αυτή σου κάνει όπως είναι και αν εσύ της κάνεις όπως είσαι...όταν ένας από τους δύο αρχίζει να σκέφτεται να αλλάξει τον άλλο για το "καλό" του,ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση...

δεν αλληλοσυμπληρώνεστε?προχωράς παρακάτω και γλυτώνεις τους πονοκεφάλους...

μην μπαίνεις στη διαδικασία να το αναλύεις υπερβολικά...ανεξάρτητα από το ποιος έχει δίκιο ή άδικο,απλά κουράζεις το μυαλό σου...

μικρός είσαι,γυναίκες ελεύθερες υπάρχουν μπόλικες,θα βρεις κάποια να συνεννοείστε καλύτερα...

μην καταλήξεις σαν έναν 14χρονο συγγενή μου που μου είπε πρόσφατα πως ήταν η τελευταία φορά που ερωτεύεται και πως δε θα αγαπήσει ποτέ ξανά τόσο πολύ κοπέλα σαν την πρώην του

Ster10

# 52 στις 30/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Nuvolla φυσικα και αδικηθηκα(δεν το λεω μονο εγω), δεν τρελαινομαι ομως και σε καθε περιπτωση απ' αυτα που γραφεις κ εσυ βλεπουμε το οτι απο ενα σημειο κ μετα δε μου αξιζε...δεν αξιζε για σοβαρα! Δεν ηταν τοσο παραλογο που την ειδα ετσι, αφου με το ολο της στυλακι ο καθενας θα την παταγε κ αυτην την εικονα εχουν ολοι...μαλιστα η ιδια κοροιδευε μια αλλη συναδελφο ως "πουτανε" κ εκανε πραγματα που αυτη δεν εκανε...τοσο σωστη!Sivilla_l με χαρακτηριζετε και με προσβαλλετε χωρις να με νιωθετε κ να με ξερετε...γραφετε μια ασυναρτησια χωρις καθολου σκεψη ή σωστη κριτικη με επιχειρηματα! Δε θα πεσω στο επιπεδο σας(γτ προφανως ειστε μια απο τα ιδια σαν κ αυτην), απλως θα σας πω πως καθολου τσατισμενος δεν ειμαι!! Αντιθετα πολυ χαρουμενος με οσα μου λενε κ εδω!!!Επισης καθολου βουκινο δεν το εχω κανει, οπως λανθασμενα νομιζετε(δεν ειμαι τετοιος) κ δεν ειναι μιζερο να ζητας τα αυτονοητα, οταν δινεις τον καλυτερο σου εαυτο σε καποιον! Αξιοπρεπεια λεγεται αυτο! Ουτε οταν μοιραζεσαι τα βιωματα σου κ παιρνεις αποψεις απλα για κουβεντουλα...μιζερος εισαι αν εισαι σε ενα τετοιο forum κ εκτιθεσαι, μη μπορωντας να κανεις ενα σωστο διαλογο!

Ster10

# 53 στις 30/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
elenal12 δε συμφωνω πως η τεχνη της ανταποδωσης σε σχεση με την επεξηγηση/συζητηση ειναι κατι υγιες...που σε οδηγει αυτο δλδ; Επισης εφοσον θεωρει τον εαυτο της σοβαρο θα επρεπε να της αρεζε κ να δεχοταν οτι της ελεγα, αφου με ενοχλουσαν καθως ανελυσα πως της μιλουσα κ πως της φερομουν γενικα...δεν ειναι γκρινια αυτο!! Ξεκαθαρισμα ειναι κ εφοσον δεν το δεχεσαι, περα απο το "κοινωνικο δικαιο" αντικειμενικα δεν εισαι σοβαρος οπως νομιζεις...κ φυσικα δε με εκφραζει ουτε με κανει να νιωθω ανετα η κοπελα μου, να ακουλουθει με το βλεμμα της την πορεια καθε τυχαιου σερβιτορου...κανενος βσκ...η σεξουαλικη μας ζωη ηταν μια χαρα(το ελεγε κ η ιδια) κ δεν ειπα ποτε οτι ψαχνοταν! Να την πιστεψω οτι ολα τα εκανε ασυναισθητα, ομως ακομα κ ετσι δεν επρεπε να τα κανει...απο λεπτοτητα, παιδεια κ σεβασμο προς εμενα! Αυτο λεω δε λεω κατι φοβερο! Ξεκαθαρα ειμαι αδικημενος αλλα δεν τρελαινομαι ξανα λεω, ουτε τη θελω πισω, ουτε θα κανω 2 χρονια να τη ξεπερασω, ουτε εχω τυψεις για κατι, ουτε ειδα να εχει αλλον, ουτε και θα την προσεγγισω εννοειται...απο τη στιγμη που αντιληφθηκα πως δεν ειναι για εμενα!!! Το θεμα εγινε απλα για κουβεντα επειδη βαριομουνα κ ηθελα να δω τις αποψεις κ αλλων ανθρωπων αγνωστων...Ναι φυσικα απο τις πραξεις κρινω κ θελω να δειχνω πραγματα! Όπως και να εχει σ' ευχαριστω και δε βασανιζω το μυαλο μου ειλικρινα...εννοειται πως προχωραω με ψηλα το κεφαλι για νεες εμπειριες που θα αξιζουν...Hrakleitos3 χαχα οχι ειπαμε...επρεπε να το ληξω εγω νωριτερα, αλλα δεν πειραζει οπως μου ειπε κ ενα αλλο μελος ιδιωτικα, ετσι "δεν εχω τυψεις μηπως την αδικησα"...ναι εννοειται θα βρεθει η κοπελα που θα συνεννοουμαι καλυτερα, αλλωστε πιστευω πως υπαρχουν κοπελες εκει εξω, που πραγματικα ξεχωριζουν κ αποτελουν εξαιρεσεις απο τη μαζα...Νομιζω το εξαντλησαμε κ παλι ευχαριστω ολους για το χρονο σας...ακομα κ αυτους που δεν μπορουν να καταλαβουν αυτονοητα πραγματα ή δεν μπορουν να κανουν μια συζητηση με σεβασμο κ επιχειρηματα...γενικα ειδα αυτο που ηθελα! Καλη Πρωτοχρονια με τυχη και υγεια!!

Mindthegap-

# 54 στις 30/12/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.239

To γελιο της υποθεσης ειναι οτι αυτο το επιπεδο που  δεν θα πεσεις..(αφου πιασαμε και τα επιπεδα)
ειναι αυτο  το επιπεδο που ησουν 4 μηνες μαζι...
αυτο το επιπεδο που  σε χωρισε..
και αυτο το επιπεδο που εναμιση μηνα μετα το χωρισμο συνεχισεις να ασχολεισαι...

Μα δεν ειναι τελεια η ζωη...;;;

Αντε καλη μας χρονια και με λιγοτερη επαρση...

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, achinos

achinos

# 55 στις 30/12/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Mindthegap-

Μα δεν ειναι τελεια η ζωη...;;;

Αντε καλη μας χρονια και με λιγοτερη επαρση...

τελειοτάτη  όλα τα επίπεδα σε ένα.

ultra concentrated

σήμερα τα κορίτσια πλένουν με "όλα σε ένα".

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Red_Season

# 56 στις 30/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από achinos

σήμερα τα κορίτσια πλένουν με "όλα σε ένα".

... και καθάρισαν 

Ster10

# 57 στις 30/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Mindthegap- αστειο ειναι να εισαι σε ενα τετοιο forum στα 75 σου, χωρις φωτογραφια κιολας κ να το παιζεις "ξερολας" "εξυπνος", "δικαστης" προσβαλλοντας ελαφρα την καρδια, χωρις καλοπροαιρετη βασιμη κριτικη με επιχειρηματα...ΚΑΤΑΝΤΙΑ βασικα ειναι...το δικο μου το επιπεδο(αν εισαι ικανος να το δεις) το δειχνω με οσα γραφω κ οπως τα γραφω...κ το εδειξα κ σ αυτην στα τελευταια μου μηνυματα, αν ξερατε τι της ελεγα...δεν εχει να κανει το επιπεδο καποιου απο το ποσο καιρο κρατησε μια σχεση απο τη στιγμη που η αλλη πλευρα δεν του αρμοζε...τελος δεν ασχολουμαι επειδη πεθαινω γι αυτην κ δεν μπορω μακρια της...το ανελυσα κ εξηγηθηκα κ παραπανω!! Ελεος ξανα χαχα τα χειριζομαι πολυ καλα νομιζω τα ελληνικα κ τα γραφω ολα πολυ ξεκαθαρα...Παντως περα απ' ολα αυτα κραταω κ τα καλα μ αυτην...συν τις θετικες μας στιγμες, γτ δε θελω να ειμαι μηδενιστης κ να τα βλεπω τα πραγματα απολυτα αρνητικα...ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ λπν θα ευχηθω για τη νεα χρονια! Να ειστε καλα κ παλι ολοι...

panagiotismp90

# 58 στις 5/1/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

τωρα τι γινεται σδτη δουλια? μιλατε?

panagiotismp90

# 59 στις 5/1/2019
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

κι ολα τελειωσαν

διχως συγνωμηδιχως μια λεξη φιλικημιαα αγκαλια ερωτικηαπλα τελειωσανκι ας με σκοτωσανκαναμε βλεπειστην αγαπηφυλακη..?..λοιπον υποψιαζομαι οτι κατι παιζει με πρωην,πρεπει να χει χωρισει προσφατακ το σκεπτεται κ εισαιτο ριμπαουντ της που λενε στην ψυχολογια.

Ster10

# 60 στις 6/1/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
panagiotismp90 η δουλεια μας ειναι εποχικη, οποτε καταλαβαινεις...οπως κ να εχει, δε μου αρμοζε κ δεν αξιζε για σοβαρα, οπως την ηθελα...οποτε προχωραμε παρακατω!! Κραταμε τις καλες στιγμες, την εμπειρια κ συνεχιζουμε για κατι πιο σωστο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost