Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελείωσε άδοξα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Ster10

# 21 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ndreee αυτη εκανε προτασεις κ μιλουσε για μελλοντικα σχεδια, οπως εγραψα κ παραπανω κ επομενως με εβαζε σ αυτο τον τροπο σκεψης...συν οτι εβγαζε εκ πρωτης οψεως οπως ξανα ειπα ενα προφιλ για σοβαρη σχεση...αλλα εχεις δικαιο! Αυτη ή δεν ηταν ετοιμη τωρα για κατι τοσο σοβαρο ή ειναι κολλημενη ακομα στο παρελθον κ δεν μπορει να διαχειριστει κ στην πραξη κατι σωστο ή ειναι τελικα ασοβαρη ως χαρακτηρας...26-29-31 ειλικρινα με ολο το θαρρος εισαι εκτος τοπου κ χρονου! Δεν καταλαβες το υφος μου, το τι γραφω κ για ποιο λογο εκανα το θεμα, οπως εγραψα αρχικα...ουτε καν λπν δε θελω αυτο που γραφεις! Ουτε την χαρακτηριζω, γτ δεν εχω αποδειξεις...απλα εχω σαφεις ενδειξεις κ λεω ξεκαθαρα οτι δεν αξιζε αυτη η κοπελα για μενα ή οπως την "εφτιαξα" στο μυαλο μου! Επισης δεν ειναι κακο να καψουρευεσαι, να το παραδεχεσαι κ να το λες...ομως εφοσον βλεπεις οτι δεν αξιζε κατι για σενα...πιστεψε με κανενα διχρονο δε χρειαζεσαι, ουτε και φυσικα θα καθεσαι να τυραννιεσαι για κατι αναξιο σου!! Εγω στο φιναλε ξεκαθαριζομαι κ ξερω να δινομαι, επομενως εχω περισσοτερες ελπιδες για κατι καλο..."Ο Χαμένος τα παίρνει όλα"!!! Το ξερεις μηπως το τραγουδι;; Αυτη η κοπελα λπν, χωρις να θελει να συζητιεται τπτ...πως θα γνωρισει την ευτυχια; Αν δεν αλλαξει παντα επιφανειακη θα ειναι στις σχεσεις της...

Konstantinos__73

# 22 στις 28/12/2018
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
'Aρεσαν+: 0%
26 29 31, νομίζω δε σου ταιριάζει αυτή η απάντηση που έδωσες στο φίλο μας...εχει "χρωμα" ασημαντης κακιας κ οχι καλοπιστης κριτικης, εκτος αν το ειπες για να τον "ταρακουνησεις", οποτε κανω εγω λαθος..Δύο χρόνια του λες θα πετάξει απ τη ζωή του επειδή μπορεί να είναι ερωτευμένος?? Εγώ θα τον συμβούλευα αλλιως: έκανες αυτά που μπορούσες? Τα χεις καλά με τον εαυτό σου? Θεωρείς την κοπέλα τοξικό άνθρωπο? Αν, λοιπόν, η απάντηση είναι "ναι"..Τότε δες το σαν " λυτρωση"..Η διαδικασία αυτή σε βγάζει πολύ πιο σύντομα από το τούνελ...

Ster10

# 23 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Alisida ναι δεν εχεις αδικο στα τελευταια που γραφεις...απλα βλεποντας εκ πρωτης οψεως καποιον/α, δε σχηματιζεις μια συγκεκριμενη πρωτη εικονα; Καταλαβες; Αυτο ανελυσα...σ αυτο που ρωτας απαντησα με καποια ενδεχομενα πανω και στην τοποθετηση του Ndreee...

Antirix

# 24 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Ster10
Και η παραπανω κοπελα μου ελεγε, πως θα της αρεζε να ζηλευει καποιος ετσι γι αυτην...Antirix ειμαι εντελως αντικειμενικος κ ισως εχεις δικαιο...επρεπε να το ληξω εγω νωριτερα! Τωρα φανηκα εγω ο υπερβολικος, κ.τ.λ...απλα την ηθελα πολυ και ειχα πλασει στο μυαλο μου αυτην την κοπελα αλλιως...γι αυτο ηθελα να δω και απο τα like,κ.τ.λ., αν οντως ειναι διαφορετικη κ αξιζει...καταλαβες; αλλα δε μου αξιζε τλκ, ουτε για σοβαρα ηταν ουτε και διαφερει απο τη μαζα! Εγω θα παω κ θα μιλησω σε καποιον, γτ ξερω να κανω την αυτοκριτικη μου...αυτη αραγε βλεπει τα δικα της θεματα; Στο φιναλε με ολα αυτα που της ελεγα κ οπως την ειχα, δε φευγεις ετσι αμεσως καθε φορα χωρις να εχει γινει κατι σοβαρο...αν δεν εισαι "15χρονο", οπως λεει κ ο κωνσταντινος...

Να είσαι ο εαυτός σου και όποια λάθη εντοπίζεις να τα διορθώνεις,για σένα πρώτα απ' όλα.Όχι για να γίνεις καλύτερο «πακέτο» αλλά για σένα μόνο.

Σκέψου τα θετικα της ιστορίας με το κορίτσι αυτό.Έμαθες κάτι και η γνώση είναι εξέλιξη.

Οκ πονάει όταν το στανταράκι καταλήγει σε κουβά αλλά ρε μάγκα μου η ζωή είναι μικρή και η γη μεγάλη,οπότε γυρίζεις σελίδα και μην ψάχνεις απαντήσεις σε «γιατί».

Όλοι είναι διαφορετικοί και όλοι αξίζουν,αν για κάποια ήσουν ασήμαντος για κάποια άλλη είσαι σπουδαίος,έτσι πάνε αυτά.

Εύχομαι ταχεία αποκατάσταση της χαμένης επένδυσης.

26-29-31

# 25 στις 28/12/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

#22Κωνσταντινος

Κωνσταντινε,η απάντηση μου δεν έχει "χρωμα"ασημαντης κακιας(δεν έχω ξανακούσει τον όρο) προσπαθώ να τον κατανοήσω ούτε συμβουλές δίνω, ποτέ δεν τοχω κάνει την γνώμη μου λέω...γι αυτά που θα τον συμβουλευες μένω σε αυτό που γράφεις περί τοξικού ανθρώπου... Υπάρχει ακριβής όρος πού να περιγράφει τι εστι "τοξικος άνθρωπος "και επειδή την θεωρεί ο θεματοθετης πρέπει να είναι έτσι; για τον χρόνο που θα πάρει να ξεπεραστεί όλο αυτό ποικίλει... Μακάρι να βγω λάθος...θεματοθετη δεν είμαι εκτός τόπου και χρόνου, και το τραγούδι που ανέφερες το ξέρω πολύ καλά, καθότι το άκουγα λάιβ όταν εσύ γενιοσουν (κυριολεκτικά δεν είναι ειρωνεία) όταν θα καταλάβεις το σχόλιο μου ανεπηρεαστα ίσως αισθανθείς καλύτερα.

Red_Season

# 26 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από 26-29-31

#22Κωνσταντινος

Κωνσταντινε,η απάντηση μου δεν έχει "χρωμα"ασημαντης κακιας(δεν έχω ξανακούσει τον όρο) προσπαθώ να τον κατανοήσω ούτε συμβουλές δίνω, ποτέ δεν τοχω κάνει την γνώμη μου λέω...γι αυτά που θα τον συμβουλευες μένω σε αυτό που γράφεις περί τοξικού ανθρώπου... Υπάρχει ακριβής όρος πού να περιγράφει τι εστι "τοξικος άνθρωπος "και επειδή την θεωρεί ο θεματοθετης πρέπει να είναι έτσι; για τον χρόνο που θα πάρει να ξεπεραστεί όλο αυτό ποικίλει... Μακάρι να βγω λάθος...θεματοθετη δεν είμαι εκτός τόπου και χρόνου, και το τραγούδι που ανέφερες το ξέρω πολύ καλά, καθότι το άκουγα λάιβ όταν εσύ γενιοσουν (κυριολεκτικά δεν είναι ειρωνεία) όταν θα καταλάβεις το σχόλιο μου ανεπηρεαστα ίσως αισθανθείς καλύτερα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί απολογείσαι 

Είπες την γνώμη σου, τελείωσε. Έχει καλώς - Οι άλλοι 2 δεν συμφωνούν και μάλλον ενοχλήθηκαν λίγο και πρόσθεσαν και κάποιες δικές τους απόψεις πάνω σε αυτήν. Δεν βλέπω τον λόγο που επανήλθες, κατά την ταπεινή μου πάντα γνώμη.

Δεν γίνεται να συμφωνούμε με όλους, γίνεται;

Όχι! Πάμε παρακάτω 

Mindthegap-

# 27 στις 28/12/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.272

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Ster10
Mindthegap η συγκεκριμενη εχει στο χωρο εργασιας μας ενα προφιλ(και φυσιογνωμικα) της ηρεμης, σοβαρης κοπελας που ψαχνει για σχεση, που δεν καθεται ευκολα, ενα low profile που σε παραπεμπει για σοβαρα κ οχι για ξεπετα, ενα κουλτουριαρικο στυλακι...ενα γλυκο προσωπο και παρουσιαστικο, που δεν το λες "μπουρδελε" ρε παιδι μου...δε ξερω αν σε καλυψα...προσφατα εμαθα οτι ισως και ανηλικη εβγαινε με εναν περιπου δεκα χρονια μεγαλυτερο, ενω μου ειχε πει κ απο μικρη πως δε ψαχνοταν...πραγμα που εκ πρωτης οψεως δλδ, δεν της το εχεις να το εχει κανει με τπτ...Στην πραγματικοτητα λπν, μονο βολτες και σεξ απο τις πρωτες κιολας μερες, ανωριμες συμπεριφορες και νοοτροπιες, αντιληψεις κυρα κατινας και παραλληλα τοσο αψυχη και σκληρη...

Φοβερο ποστ..

Οχι μονο με καλυψες πληρως αλλα φανηκε ξεκαθαρα και ποιες ειναι οι αποψεις σου για το γυναικειο φυλο...

Σπιτσλεσ που λεν και στο χωριο μου...

Αρέσει στο μέλος Sivilla_I

Heptamer

# 28 στις 28/12/2018
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.682

Ηθικόν (επιβεβαιωμένο) δίδαγμα:

Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι!

Αρέσει στο μέλος autumn11

MadameShuShu40

# 29 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Α!!!ρε Μπιλαρα, χαραξες πορεία!!!

Ster10

# 30 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ευχαριστω πολυ Antirix!! Ναι πρωτα απ ολα για μενα κοιταω να ειμαι σωστος κ καλος κ φυσικα να ειμαι ο εαυτος μου...εχεις απολυτο δικαιο η ζωη ειναι μικρη κ η σελιδα εχει γυρισει(αυτο ελλειπε), δε ψαχνω τα "γιατι"...μονο μια συζητηση να γινει ηταν ο σκοπος μου...κ σιγουρα ειμαι σπουδαιος για καποια(ασχετα που ειμαστε φιλοι πλεον), οπως πιστευω πως επειδη μου αξιζει, θα βρω κ αλλη τετοια...

Ster10

# 31 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
26-29-31 καταλαβα καλα κ ειδα τι εγραψες, δεν επηρεαστηκα απο τπτ κ νιωθω μια χαρα...ηταν ακυρα οσα εγραψες παραπανω...αυτο τπτ αλλο! Καθε τραγουδι δεν εχει σημασια ποτε το ακουει κανεις, αλλα αν μπορει να καταλαβει το νοημα του...εφοσον παντα βγαζει κατι τετοιο!! Επισης αν με προσεχες τον χαρακτηρισμο "τοξικο" δεν τον εδωσα εγω...εγω αλλα πραγματα εγραψα, ανελυσα και εξηγησα...αντικειμενικα κ ρεαλιστικα!

Ster10

# 32 στις 28/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Red_Season αν πουν για σένα κάτι αβάσιμο χωρίς να σε νιώθουν ή να σε ξέρουν και που σε θίγει, μην ενοχληθείς...Mindthegap απάντησα τεκμηριωμένα και λογικά...δε ξέρω αν ειρωνεύεσαι και τι επιλεκτικά φάνηκε σε εσένα ή τι ακριβώς σε κάνει να μένεις άφωνη...όμως είναι πραγματικότητα μου το παραδεχονται και κοπέλες, ότι έχετε ξεφύγει τα τελευταία χρόνια με τα social media και πως οι περισσότερες είστε επιφανειακές σαν και αυτή που νόμιζα, ότι διαφέρει...Δεν τσουβαλιάζω βέβαια, ούτε λέω ότι εμείς είμαστε όλοι καλοί, αν θίχτηκε ο γυναικείος σου εγωισμός...

tzoulia59

# 33 στις 28/12/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

ο λογος που δεν ενδιαφερεται για σενα και ψαχνει στην γυρα ειναι...

διοτι δεν της εκανες την διαφορα ..

ειναι εξαρτημενη συναισθηματικα ακομη απο την προηγουμενη της σχεση ,,,

που προφανως ειχε προοβληματα για να διαλυθει ,,

ψαχνεται γενικως ,,να βρει αλλον ,,οχι παντως εσενα 

και μην χαφτεις αυτα που λεει ,,,

σου φορτωνει ευθυνες σ εχει βγαλει κι ελαττωματικο που ζηλευεις ,,,για να καλυψει τις πομπες της ,,,

λαικ και καρφωματα σ αλλους

περιεργες ερωτησεις ,,,για αλλους ,

και μαζι σου κρυα σαν ρωσικη μπουατσα ...

οπωσδηποτε ειναι να την παιρνεις και πολυ στα σοβαρα αυτην ,,,

παρατηρησε τις πραξεις 

και θα σε οδηγησουν γραμμη στην απαντηση του ερωτηματος σου ,,,

πρωτη βραδια σεξ (καλα αυτο ποιος το χ,,ζει ,,,)

αλλα τα καλα κοριτσια το τηρουν ,,συνηθως ,, ..

επειδη ειναι σοβαρη μας ειπες ..

εχω μια καλη ιδεα .

.δεν την στελνεις εκει που λεει ο αγγελος ,,,στα τσακιδια ,.

που να μην ηταν και για σοβαρα .,,,καλε  ,,,

μην νιωθεις την παραμικρη ενοχη και γινε πουλοπουλος ,,

,και βρες αλλη ,,

,,να της τριψεις και την μουρη και την απορριψη ,,,τετοια που ειναι ,,,

καλα συγνωμη σε φτιαχνει ενα τετοιο ατομο ,,; με τετοια σκα ,,μουρη ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ster10

Τελείωσε άδοξα...

Γεια σας...Έκανα αυτό το θέμα, για να πάρω γνώμες και από άλλους ανθρώπους(όχι μόνο γνωστών, συγγενών ή φίλων δηλαδή), σχετικά με τον πρόσφατο χωρισμό που είχα. Αρχικά να σας πω, πως αυτή είναι 2 χρόνια μικροτέρη και ότι δεν ήμασταν καιρό μαζί(4 μήνες), αλλά άρχισε ελπιδοφόρα και απ' αυτήν γινόταν αναφορές που έδειχναν μέλλον(π.χ. θα πάμε εκεί του χρόνου, εκδρομές, κ.τ.λ.)...όμως...

Δουλεύαμε μαζί το καλοκαίρι στον ίδιο χώρο και την πρώτη κίνηση την έκανα εγώ με λουλούδι και ένα μικρό σημείωμα που της έδωσα αυτοπροσώπως. Εντωμεταξύ όλο το προηγούμενο διάστημα υπήρχε μια ευχάριστη διάθεση μεταξύ μας και έβλεπα ότι έχω ελπίδες...Την επόμενη μέρα μου έδωσε σαν απάντηση σε χαρτάκι και αυτή το τηλέφωνό της. Κάπως έτσι ξεκίνησε κάτι που το είχα βάλει στόχο και ήθελα πολύ, να την κερδίσω και να είμαστε μαζί! Όπως και έγινε πολύ γρήγορα και άμεσα από το πρώτο ραντεβού το προχωρήσαμε κιόλας(σεξουαλικά απελευθερωμένη), αν και η συγκεκριμένη στον εργασιακό μας χώρο έχει τη φήμη της δύσκολης/απαιτητικής και ότι έψαχνε τον καλύτερο για σχέση...καθώς την έχουν προσεγγίσει και άλλοι χωρίς απότελεσμα...Γενικά ήμασταν καλά(όπως μου έλεγε και αυτή) και περνούσαμε ωραία! Ήθελα να την έχω όσο πιο τέλεια μπορούσα και την είχα(μου το έλεγαν και άλλα πρόσωπα αυτό). Προφανώς σ' εμένα είδε ένα συνολικά πλήρες "πακέτο", αν μπορούμε να το πούμε και έδειχνε διάθεση για σοβαρά και μελλοντικά πράγματα. Μάλιστα δεν έφυγε από το σπίτι της για να είναι κοντά μου, συν κάποια σχέδια που σας ειπα και πιο πάνω...Που αρχίζουν τα προβλήματα όμως; Δε σήκωνε κυριολεκτικά μύγα στο σπαθί της και δεν μπορούσε να δεχτεί ή να συζητήσει τίποτα! Κυριολεκτικά να φοβάσαι να μιλήσεις για ότι σε προβλημάτιζε! Βασικά αυτή ήταν η μόνιμη απάντηση της και στο τι σκέφτεται κάποιες στιγμές...το "τίποτα"!!! Δεν εκφραζόταν καθόλου και ήταν πραγματικά σαν να είχα ώρες ώρες ένα ρομπότ δίπλα μου! Μην το ταρακουνήσεις λίγο, πεσει και σπάσει...Ανεξήγητα και υπερβολικά φοβισμένη από τη στιγμή, που είδε με ποιον έχει να κάνει...Αν και ζηλιάρης διορθώνοντάς το και χωρίς παραλογισμούς βέβαια, γιατί εξάλλου ανέκαθεν δίνω ότι καλύτερο έχω...Αυτά που δε μου άρεζαν και της τα έλεγα, γιατί έτσι θεωρώ σωστό(να μιλάει το ζευγάρι), απ' ότι μου έχουν πει όλοι(όχι μόνο του δικού μου φύλου) είναι πράγματα λογικά που δε θα άρεζαν στους περισσότερους. Όπως 1ον, περίεργες οικειότητες με συνάδελφο μικρότερο κιόλας με σχέση και μπροστά στα μάτια μου(σ' αυτό πάντως μου έδωσε δίκαιο). 2ον, ανούσιες ερωτήσεις με συνεχές ενδιαφερον και μπροστά μου για το που μένει, που δουλευει ενας άσχετος απλός γνωστός του γνωστού μου, που είδε δυο φορές. 3ον, Like με το τσουβάλι σε όλον τον κόσμο(τον ανδρικό) από το χώρο εργασίας μας και όχι μονο...Βέβαια το είχε διορθώσει αυτό. 4ον, Ακολούθησε το βλέμμα της την πορεία ένος σερβιτόρου στην τελευταία καφετέρεια που πήγαμε, μένοντας να τον κοιτάει κιόλας ένω της μιλούσα...5ον Αχρείαστες αναφορές σ' εμένα για τον ανδρικό πληθυσμό του χώρου εργασίας μας(όχι μόνο προσωπικού), αν και αυτό δεν ήταν στα σημαντικά...Τελοσπάντων αυτή δικαιολογήθηκε στο στυλ, ότι ρωτάω για να ρωτήσω, ότι κάνω like δε σημαινει ότι τους θέλω κιόλας, ότι κοιτάω για να κοιτάξω, κ.τ.λ.. Εγώ να την πιστέψω και της το είπα, το μόνο που έλεγα εγώ και ρωτούσα ήταν το εξής: Αν όλα αυτά αντίστοιχα εσένα θα σ' άρεζαν...πάντα πολιτισμένος και χωρίς να έχω κάποια κακή πρόθεση γι' αυτήν ή να τη θίξω ή να έχει γίνει κάτι πολύ άσχημο από τη μεριά μου ή να είμαι απόλυτος ότι εγώ έχω δίκαιο...τι γυρνάει και μου λέει ρε παιδιά; Ότι δε θέλει να είμαστε πια μαζί, ότι είναι άρρωστο αυτό που έχω, ότι έχω κακία μέσα μου(πραγματικά καμία σχέση), ότι βλέπω παντού εχθρούς και ότι θέλω ψυχολόγο...Δεν έδινε πατήματα η υποτίθεται σοβαρή και διαφορετική κοπέλα; Μόνο λόγια και να είχαμε να λέγαμε ειδικά από κάτι συμπεριφορές...Μια από τα ίδια, δυστυχώς ξεγελάει το παρουσιαστικό της!! Επίσης εγώ θέλω ψυχολόγο ή αυτή που χώριζε μόνη της, που δε μπορεί να εκδηλώσει ότι αισθάνεται(ζήλευε και δεν το έλεγε), που κάθε μέρα έστελνε "καλημέρα αγάπη μου" και χωρίς να έχει γίνει κάτι σοβαρό μέσω μηνυμάτων να μου λέει αντίο;; Επειδή τολμήσαμε να εκφράσουμε μια λογική δυσαρέσκεια; Αυτή είναι η φυσιολογική και εγώ ο αφύσικος;;Περιμένω να μου πείτε και εσείς τις γνώμες σας και να το συζητήσουμε...Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν πρέπει να υπήρχε άλλος, αν και πατούσε like και τραγουδούσε τραγούδια άδοξου τέλους(ενώ τα είχαμε)...Λέτε ακόμα και να ήθελε σοβαρά να είναι ακόμα κολλημένη στον πρώην(είχε 4,5 χρόνια σχέση πριν 1,5 χρόνο) με αποτέλεσμα, να μην μπορεί να διαχειριστεί και στην πράξη κάτι σοβαρό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!

giorgos170

# 34 στις 28/12/2018
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.415

https://www.youtube.com/watch?v=vAzl7zaqkIA

Το κείμενο σας δεν μπορεί να ...

26-29-31

# 35 στις 28/12/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.509

Εισαι αλλου για αλλου θεματοθετη...ουτε καν διαβαζεις τα ποστ που δεν σου αρεσουν...

Το "τοξικος"ηταν απαντηση στον Κωνσταντινο...σε σενα η απαντηση ξεκιναει απο το "Θεματοθετη"

Οκ να ξερεις οτι οταν βαζει καποιος ενα θεμα συνηθως ακουει ολες τις αποψεις,εσυ κρατα αυτες

που σου χαιδευουν τα αυτια...αντε καλη τυχη στην ζωη σου.(Δεν προκειτε να επανελθω)

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Ster10
26-29-31 καταλαβα καλα κ ειδα τι εγραψες, δεν επηρεαστηκα απο τπτ κ νιωθω μια χαρα...ηταν ακυρα οσα εγραψες παραπανω...αυτο τπτ αλλο! Καθε τραγουδι δεν εχει σημασια ποτε το ακουει κανεις, αλλα αν μπορει να καταλαβει το νοημα του...εφοσον παντα βγαζει κατι τετοιο!! Επισης αν με προσεχες τον χαρακτηρισμο "τοξικο" δεν τον εδωσα εγω...εγω αλλα πραγματα εγραψα, ανελυσα και εξηγησα...αντικειμενικα κ ρεαλιστικα!

Αρέσει στο μέλος alisida

Mindthegap-

# 36 στις 28/12/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.272

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Ster10
Mindthegap απάντησα τεκμηριωμένα και λογικά...δε ξέρω αν ειρωνεύεσαι και τι επιλεκτικά φάνηκε σε εσένα ή τι ακριβώς σε κάνει να μένεις άφωνη...όμως είναι πραγματικότητα μου το παραδεχονται και κοπέλες, ότι έχετε ξεφύγει τα τελευταία χρόνια με τα social media και πως οι περισσότερες είστε επιφανειακές σαν και αυτή που νόμιζα, ότι διαφέρει...Δεν τσουβαλιάζω βέβαια, ούτε λέω ότι εμείς είμαστε όλοι καλοί, αν θίχτηκε ο γυναικείος σου εγωισμός...

Θα στο θεσω διαφορετικα γιατι μαλλον δεν με καταλαβες .

Σου εχει περασει απο το μυαλο οτι η κοπελιτσα σε χωρισε χωρις πολλες-πολλες κουβεντες γιατι με αυτα που εβλεπε και καταλαβαινε δεν σε θεωρουσε σοβαρο ανθρωπο για σχεση ή αυτο το προνομιο ειναι μονο δικο σου;;;

Τα κριτηρια αξιολογησης δεν ειναι ολων των ανθρωπων ιδια ξερεις...

Στο λεω γιατι βαζω τον εαυτο μου στην θεση της.

Εαν ειχα διπλα μου καποιον που θα με εκρινε σαν ανθρωπο απο το αν κανω σεξ στο πρωτο ραντεβου ή στο δεκατο..

Εαν παταω λαικ σε ανδρικα προφιλ...κλπ...θα τον ειχα χωρισει στο τεταρτο ραντεβου οχι στον τεταρτο μηνα...!!

Αυτη ισως επαιξε κιολας με αυτα που εβλεπε, ...ε μεχρι που σε χωρισε...

Σκεψου κι αυτο το ενδεχομενο...

Με αυτες τις αντιληψεις παντως, προβλεπω πολλα αδοξα τελη..

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

achinos

# 37 στις 28/12/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

αναρωτιέμαι... δεν το φάγατε αφού, τι σκας;

ντε  και καλά να βγάλουμε αυτήν χαζή κ σένα όπως πρέπει;
άντε κ σε βγάλαμε, τόχασες! δεν τόχασες το κορμί; πάει...

μπαίνει αυτή εδώ να βρει το δίκιο της; όχι.

Αρα; 
προχώρα στην επόμενη που δε θα μανουριάζει με τέτοια...

ούτε εξάμηνο δεν ήσασταν μαζί, γνωριμία είναι αυτό όχι σχέση.

Πες ότι δεν κόλλησε κ ξεκόλλα.

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 38 στις 28/12/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

#33 Τζουλια : πρωτη βραδια σεξ (καλα αυτο ποιος το χ,,ζει ,,,) αλλα τα καλα κοριτσια το τηρουν ,,συνηθως ,, .. επειδη ειναι σοβαρη μας ειπες ..

με κανει μεγαλη εντυπωση...τεσπα ...
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

alisida

# 39 στις 28/12/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

η γυναικα του Καισαρα αρκει να γνωριζει η ιδια και ο αντρας της οτι ειναι τιμια

Αν δειχνει ή οχι , στα ,,,κλεισμενα βλεφαρα μας

η κοπελα σου εδινε εντυπωση οτι φλερταρει ?

κοιταζε, οκ,,, μετα τι ?

εχεις δει κατι υποπτο και δε μας λες ?

μηπως εριξες "κρυφο βέφαρο" στο φεις της ...γιατι ακομα νομιζω πως αδικα φορτιζεσαι με ολα αυτα

Οκ, συμφωνω πως δεν ηταν -ακομα - για σχεση , αν ομως σου αρεσει και θελεις μελλον, δες την λιγο με αλλο ματι

εκτος αν βιαζεσαι να αποκατασταθεις , να κανεις οικογενεια, ομκ, εκει παω πασο

βρισκεις μια πολυυυ χαμηλων τονων και τα φτιαχνεις μαζι της

μετα,,, ψαχνεις να βρεις τι σου φταιει

αν ησουν αδερφος μου-,μπορουσες και γιος μου βεβαια- θα σου ελεγα, αφου το ψαχνεις τοσο, συνεχισε μαζι της και οπου βγει

Δεν ηταν δα και περιπτωσαρα για μαθημα ζωης αυτο .

ή συνεχιζεις, ή το ξεχνας και δεν το συζητας

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Ster10
Το θεμα alisida ειναι να μη βαλω παρωπιδες σε καμια...το θεμα ειναι οταν περνιεσαι για σοβαρη να φερεσαι κ σοβαρα ή ωριμα!! Ετσι δεν ειναι; Ποσο μαλλον οταν σε θελει κ καποιος σοβαρα κ τοσο πολυ...οπως εγραψα, την ρωταγα ηρεμα κ ισως καποιες φορες να την αδικησα(της το ειχα πει)...ομως θα ξανα πω το ολο μου νοημα ηταν, αν καποια πραγματα ηταν κομψα απο τη μερια της ή αν αντιστοιχα ποσο θα της αρεζαν αν της τα εκανα εγω...τπτ παραπανω ειλικρινα!Σ ευχαριστω για τη συμβουλη και οντως προσπαθουσα να μην τα ψειριζω, αλλα κατσε δλδ να ειμαστε στη μουγκα για ολα ή για αντικειμενικα πραγματα που ενοχλουν; Να μη μιλαμε καθολου κ μολις μιλησουμε χωρις χαρακτηρισμους κιολας...να σηκωνεσαι να φευγεις; Μονο βολτες κ σεξ δλδ; Τοσο σοβαροτητα...

I am Not a psychotherapist :)

alina29

# 40 στις 29/12/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ θα δώσω στο φίλο δίκιο... Τώρα βρίσκεται ακόμα υπό την επήρεια της φόρτισης λόγω της έντονης καψούρας... αλλά όταν περάσει λίγος καιρός θα καταλάβει ότι καλύτερα που τον χώρισε γιατί η άλλη εκδοχή θα ήταν να τον ταλαιπωρούσε ... μέχρι όσο πάει... αρκεί να μην της ζαλίζει τ' @ρχίδια... Έλα όμως που το παλικάρι εκφραζόταν σε ότι τον ενοχλούσε!!! Και καλά έκανε δηλαδή γιατί μόνο έτσι ξεκαθαρίζουν τα πράγματα γρηγορότερα...

Όσο για τις "απελευθερωμένες ιδέες" που διαβάζω, η γνώμη μου είναι η εξής: Όλοι μας έχουμε το δικαίωμα της αυτοδιάθεσης και δεν κρινόμαστε γι' αυτό, όμως αν έβλεπα κάποιον σοβαρά (εννοώ ότι με τραβούσε το εσωτερικό πρώτα και όχι τόσο το περιτύλιγμα), απλά δε θα βιαζόμουν να κάνω σεξ μαζί του αλλά να τον γνωρίσω καλύτερα... Εξαρτάται βέβαια και το πόσο "ανάγκη" για σεξ έχεις τη δεδομένη στιγμή! Επίσης, όταν βγαίνω έξω με φίλο, σύντροφο, συνάδελφο κλπ, δηλαδή "συνοδεύω" και "συνοδεύομαι" δε χαζεύω σερβιτόρους (τουλάχιστον με τρόπο που να γίνω αντιληπτή!) γιατί αισθάνομαι πως οφείλω να σεβαστώ την παρέα μου... Δεν είναι θέμα ζήλειας, όλοι κοιτάμε!!! Αισθάνομαι ότι ο θεματοθέτης έχει την ανάγκη να ακούσει ένα "Έχεις δίκιο!" ... αλλά πρέπει πρώτα να το πιστέψει ο ίδιος ότι έχει... και κάπως έτσι δε θα νοιάζεται τόσο για το "άδοξο τέλος"...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε